Dameskapsaloa F. v. d. Enden [Predikbeurten E.S.T.O. 2 Februari 1953 Melk op School. TAXI Het voordeligste adres TAXI YELSEN VERLOOR VAN ONZE GEZELLEN. Zondag j.l. speelde Velsen een vriendschappelijke wedstrijd te gen Onze Gezellen. Onze plaats genoten misten wegens droeve fa milie-omstandigheden hun doel man De Graaf en hadden nu de junioren-doelman Jansen onder de lat. Deze jongeman, die er an ders „heus wel wat van kan", bleek ditmaal wat onder de in druk van het gewicht van in 't eerste elftal te spelen en maakte een paar fouten, die kostbaar ge noemd moeten worden. Bakkum c.s. verloren de ontmoeting' met 45. WEER GEEN VOETBAL. Zondag j.l. is er weer niet voor de competitie gespeeld, daar de Bondsleiding alle wedstrijden we derom had afgelast. Hoe absurd deze maatregel was, wordt niet alleen geïllustreerd door het feit, dat tal van vriendschappelijke wedstrijden wel gespeeld werden, maar ook... door het bespeelbaar zijn van het achterste van de drie terreinen van Velsen. Dit veld toch moet vrijwel permanent in deze tijd van het jaar worden af gekeurd, maar was Zondag j.l. zeker bespeelbaar. Het programma van de vorige Zondag is nu weer verschoven naar 25 Januari a.s. Zoals we reeds meldden, is voor de Terrasvogels een thuiswedstrijd vastgespeld le gen CSV en gaan de Velsenaren in Castricum hun geluk beproe ven tegen Vitesse. WAT WEET GE VAN DE SPELREGELS? Het is dikwijls opvallend, hoe gebrekkig de spelregelkennis van het voetbalminnend publiek en... van de spelers zelf is. Nu zou dit nog niet zo heel erg zijn, ware 't niet, dat èn publiek èn spelers zich vaak met de leiding menen te moeten bemoeien en dan op- en aanmerkingen lanceren, die je de haren zo je ze tenminste nog hebt te berge doen rijzen. Bo vendien zijn dikwijls relletjes binnen en buiten de krijtlijnen 't gevolg van het gebrek aan spel regelkennis en dat is erger. De regel, 'waarmede men het meest overhoop ligt, is wel de bui tenspelregel. De meeste toeschou wers en spelers wel en wel, dat je alleen dan vóór de bal mag lopen als je nog twee spelers van de te genpartij voor je hebt, dat gelijk staan met een tegenspeler en ge lijk oplopen met de bal in het na deel van de aanvallende partij wordt uitgelegd, m.a.w. dat je óók buitenspel staat, wanneer je aangenomen dat pe vóór de bal loopt de doelman der te genpartij nog vóór je hebt en b.v. met één der backs gelijk staat en dat je nimmer buitenspel kan staan, als de bal het laatst door een speler van de tegenpartij is gespeeld. Voor wie deze laatste uitzonde ring niet logisch voorkomt, zij hier opgemerkt, dat een speler, die zo onverstandig is de Lal naar zijn tegenstanders te spelen, hier voor niet beloond, maar juist ge straft moet worden, wat nu ge schiedt. doordat de scheidsrechter niet voor buitenspel fluit, zelfs al zou de speler, die de bal ont vangt, alleen de keeper maar voor zich hebben. Zoals reeds gezegd, weten de meeste spelers en toeschouwers bovenstaande nog wel, maar wat wij dikwijls geconstateerd hebben is het feit, dat zij niet weten, dat het reglement voorschrijft niet 't simpele buitenspel staan te be straffen, maar alleen het hin derlijke buitenspel staan. Om dit te verduidelijken het volgende voorbeeld: Stel de linksbuiten van partij A schiet de bal van de vleugel af in het net. Op het mo ment dat A schoot, liep rechts buiten B vlak aan zijn zijlijn dichter bij de achterlijn dan twee spelers der tegenpartij en vóór de bal. Hij stond dus buitenspel, immers hij voldeed niet aan de eis van ,.óf twee spelers vóór je hebben óf achter de bal staan". Maar hij deed daar geen kip kwaad, leidde niemand af, eiste in genoemde situatie geen bijzon dere bewaking, kortom, hij stond daara absoluut niet hinderlijk. Tn een dergelijk geval mag dan ook niet voor buitenspel gefloten worden. Zou B echter door schreeuwen of roepen van „laat gaan" of „hierheen" of „schie- Bloemendaalsestraatweg 125 Telefoon 8712 HAARLEMSE ORKEST VERENIGING. De in 1940 gecomponeerde Zes Adagio's voor orkest van Willem Pijper, beleefden hun eerste Haar lemse uitvoering. Dit zeer merkwaardige, sterk geïnspireerde werk, getuigd van bijzonder meesterschap. Met so bere middelen heeft Pijper een doorzichtigheid bereikt, die naar de klassieken teruggrijpt. On danks de hachelijke vorm, waar van men monotonie zou verwach ten, boeit hij voortdurend. Het is ongetwijfeld een van zijn gaafste composities, die meer ontroert dan het meerendeel van zijn wer ken. Verhey gaf een uitermate ver zorgde uitvoering', die warme bijval oogstte. André Navarra vertolkte hier na het celloconcert van Haydn. Kwam in het eerste deel een en kele maal de zuiverheid in het gedrag, werkte de nasale klank van zijn instrument niet mee, het Adagio klonk gaaf en de bril- lante virtuositeit waarmee hij de Finale speelde, vond enthousiaste Weerklank bij het publiek. Het orkest had af en toe moeite het tempo, dat dc solist aangaf, bij te houden. Na de pauze klonk de derde symphonie van Schubert. Dc twee eerste delen kregen een ge acheveerde, in Weense stijl gehou den uitvoering. Het Menuetto en de Finale werden te ruw gespeeld waardoor de totaal indruk ongun stig beïnvloed werd. half 11 Jeugddienst SANTPOORT Jeugdhuis bij de Herv. Kerk, half 8 ds.W.Veen Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur de heer J. H. Straub, Amsterdam Vrijzinnig Hervormden Velsen-I Jmuiden-Oost Abeelenstraat 1 Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk Ds. J. H. Klein WassinkAlkmaar De Toorts, 9 uur Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam Ned. Herv. Kapel, 7 uur: Ds. D. ter Steege De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. D. II. Mansholt Vinkenbaan 23 Tel. 8320 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Santpoort Ned. Herv. Kapel Speciaal ingericht voor Trouwrijden 4 Met verwarmde Wagens Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 1 wel het geval voor de dirigent die zich onmogelijk op die avon den vrij kon maken. Het koor ziet zich dus helaas voor de noodzaak geplaatst een opvolger van de heer Arisz te zoe ken, die nu reeds meer dan 12 jaar op uitstekende wijze zijn di rigeerstok over het koor zwaait. Wat hij heeft bereikt is wel be wezen uit de in dat tijdvak be haalde successen op concoursen en de verschillende door het koor gegeven concerten. Onder zijn be zielende leiding heeft hij dc prc- Bij een enige maanden geleden ingesteld onderzoek hebben vele ouders van leerlingen, die de in deze gemeente gevestigde kleuter- lagere- en buitengewoon lagere scholen bezoeken, zich uitgespro ken vóór de invoering van de verstrekking van melk op school. Dat deze enquête kon worden ge houden is te danken aan de be reidwillige, geheel belangeloze medewerking van de bij de melk- sanering betrokken mclkslijters in IJmuiden, I Jmuiden-Oost, Sant- poort-dorp en Velsen-Zuid, als mede van die, wonende in Velsen Noord en aangesloten bij de mclk- sanering te Bevrwijk, die de for mulieren aan de ouders uitreikten en deze ingevuld weder innamen. Het was evenwel, ondanks het goede resultaat van de ingevulde formulieren niet mogelijk reeds aanstonds met de schoolmelkver- strekking te beginnen. De uitvoe ring van dit sociale werk, dat naast de bijdragen der ouders, de financiële steun van gemeente en Centraal Schoolmelk Comité ge niet, is tevens in grote mate af hankelijk van de bereidheid tot medewrerking van onder-wijzend personeel, schoolbesturen en oudercommissies. Ofschoon ge tracht' is alle kinderen, wier ouders de wens tot schoolmelk- verstrekking hebben te kennen gegeven, aan de [schoolmelk te doen deelnemen, is het helaas niet mogelijk gebleken alle scho len hierin te betrekken. Enkele schoolbesturen meenden om rede nen van principiële aard hun me dewerking niet te kunnen verle nen. Andere liet het verzoek on beantwoord. Als gevolg hiervan zullen hierna genoemde scholen niet deelnemen aan de school- melkvoorziening R.K. Jongensschool te Velsen-N. R.K. Meisjesschool te Velsen-N. R.K. Fröbelschool te Velsen-N. Julianaschool te IJmuiden-O. Émmaschool te IJmuiden-O. Elout van Soet er worn I esch ooi te I Jmuiden. P. Vermeulenschool te I Jmuiden- Oost. Prinses Marijke kleuterschool te I Jmuiden-Oost. Chr. Kleuterschool aan de Duin weg te Santpoort. M. C. Fröbelschool te Velsen-N. R.K. Jongensschool te Driehuis. R.K. Meisjesschool te Driehuis. R.K. Fröbelschool te Driehuis. Van het door de besturen van vorengenoemde scholen Imgeno- men standpunt, hetwelk ten zeer ste is te betreuren, kan en mag de jeugd van Velsen in zijn geheel niet de dupe worden. Derhalve werd besloten de schoolmelkver- strekking voor het kleuter- en la ger onderwijs toch doorgang te laten vinden en met de voorzie ning een aanvang te maken op: Maandag 2 Februari 1953 daarbij de besturen van boven staande scholen alsnog in de ge legenheid stellende hun weige- ringsbesluit te herzien en daar door ook de leerlingen, die de on der hun bestuur staande school bezoeken, mede te kunnen doen genieten van schoolmelk. Hoewel de zorg voor de voeding van het kind in de eerste en voor naamste plaats bij de ouders be rust, is het de school, die een deel van deze belangrijke taak, op een moment, dat vacTer en moeder daartoe niet in staat zijn, over neemt. De taak de kinderen door het verstrekken van extra versterking op het moment, waarop zij daar aan het meest behoefte hebben, over hun vermoeidheid heen te helpen! DAAROM MELK OP SCHOOL! De melk wordt verstrekt op 4 staties van het koor hoog op we ten te voeren. Het koor is hem dan ook veel dank verschuldigd en zijn heen gaan wordt diep betreurd. Met het concert van 27 Jan. zal dan de heer Arisz afscheid nemen van „Vox Humana". Dit heengaan, ten gevolge van wel zeer bijzondere omstandigheden, zal hem ongetwijfeld zwaar val len. Als Zijn opvolger is aange zocht de heer Anton de Beer te Haarlem. dagen in de w7eek en wel op Maandag, Dinsdag, Donderdag en \rijdag, telkens 1/4 L., met bij- ievering van rietjes. Aan de vele bezwaren vau de zijde van de onderwijskrachten met betrekking tot de inning van de aan de schoolmelk verbonden geldelijke bijdrage is tegemoet gekomen, doordat alle melkslij- ters unaniem hun geheel belang loze medewerking hebben toege zegd. Deze mclkslijters zullen, te beginnen op Maandag 26 Januari 1953, schoolmelkkaarten verko llen aan de ouders, die school melk voor hun kind(eren) wensen Ten einde te voorkomen, dat de verkoop van, schoolmelkkaarten zal stagneren in verband met t feit, (dat "Santpoort niet geheel bij de melksanering is betrokken, is de niet bij deze sanering aange sloten melkslijter J. SINTENIE, Bloemendaalse straatweg 67, te Sanfpoort-St. bereid gevonden zich, geheel be langeloos, met deze verkoop te be lasten. De in het niet-gesaneerde gebied wonende ouders, die school melk voor hun kind (eren) verlan gen, kunnen zich derhalve, uit sluitend op Maandag' en of Dins dag, voor het kopen van school melkkaarten wenden tot vorenge noemde melkslijter. De door de ouders voor de schoolmelk te be talen bijdrage is vastgesteld op de normale prijs per liter. Het in verband met de levering van de melk in kwartflesjes, de eventuele gratis-verstrekking en de vervoerkosten ontstane tekort zal gedekt worden door subsidie van gemeentewege en Centraal Schoolmelk Comité te 's Graven- liage. De gelegenheid tot het ko pen van een schoolinelkkaart voor elk kind, -Avaarvoor schoolmelk wordt verlangd, staat open op de eerste twee dagen van de week. De op 26 en/of 27 Januari gekoch te schoolmelkkaarten, welke door de kinderen uiterlijk Donderdag 29 Januari 1953 bij de klasse-on- derwijzer(es) moeten worden in geleverd. geven recht op deelna me aan de schoolmelk in de week van 2 tot en met 7 Februari 1933. De schoolmelk mag niet ont houden worden aan kinderen, wier ouders bezwaarlijk of niet in staat zijn tot betaling van de bo venvermelde bijdrage. Verzoeken om in aanmerking te komen voor eventuele gratis-verstrekking van schoolmelk dienen derhalve schrif telijk te worden ingediend bij dr. G. W. Pott Hofstede, Geneeskun dige bij de Gem. Gen. en Gezond heidsdienst, Stationsweg 80 te Velsen. De levering van de schoolmelk is opgedragen aan de Melkinrich ting Velsen, welk bedrijf tevens zorg draagt voor het vervoer naar en van de deelnemende scholen. Rest nog een woord van dank te brengen aan de melkslijters, die ons, zonder enig eigen belang, door hun spontane medewerking mede in staat stelden de school- melkvoorziening in deze gemeente weder in te voeren. ZAKEN JUBILEUM. Verleden week Vrijdag' was 't vijf jaren geleden, dat de heer J. M. Van der Linden in de Hoofd straat zijn Salon voor Haarver- zorging opende. Reeds spoedig wist hij zijn zaak, door zijn grote vakkennis en uitstekende service een goede naam te geven en hij is er in geslaagd deze reputatie te handhaven. Het was de bedoeling, dat het jubileum onopgemerkt zou voor bijgaan, maar desondanks werden er vele fraaie bloemstukken aan geboden, een bewijs te meer dat de heer Van der Linden in zijn opzet: goed kap werk te Santpoort is geslaagd. Vol gespannen aandacht luister de het grotendeels uit de jeugd bestaande auditorium naar een met zorg gekozen programma. De dirigent Marinus Adam gaf verklaringen over de harp, de hobo, de alt-hobo en de hoorn, die zich ter verduidelijking even lieten zien en horen. Adam wist hierna zijn gehoor te boeien met toelichtingen bij de te spelen werken, waarvan kleine fragmenten ten gehore werden gebracht. Het symphonische gedicht „Die Moldau" van Smetana, door het orkest met veel élan gespeeld, vond enthousiaste weerklank bij de toehoorders. De uitvoering van „La Mer" van Debussy was wat zwaar en leed aan een tekort aan verfijnde klanknuancering. De bijzonder geslaagde, gloedvolle uitvoering van de „Marche Ecossaisë" van Debussy besloot het programma, dat warme bijvalsbetuigingen van de stampvolle zaal oogstte. Het concert werd o.a. door de burgemeester van Haarlem, Mr. P. O. F. M. Cremers, bijgewoond. O. FOLGE FONDEN. Chr. Kleuterschool (dorp). Bouwfondsactie „Dubbeltje per week". De taart van de week, beschik baar gesteld door bakkerij Zuyderduyn, Kerkerinklaan 44 gaat naar fam. Booda, Midden- duinerweg 18. Namens de Bouwcommissie, Terrasweg 65 Hoofdstraat 163 PARTIJ VAN DE ARBEID. De P. v. d. A. houdt een Fak keldragersbijeenkomst te Sant poort-Stat. op Dinsdag 27 Jan. a.s. des avonds om 8 uur in de Toorts. Voorman Van Veen. CONCERT VAN „VOX HUMANA". Op 27 Januari a.s. geeft de Ge mengde Zangvereniging „Vox Humana" haar jaarlijkse concert in de zaal „Zomerlustalhier. Het programma vermeldt naast klassieke werken o.a. gedeelten uit het Requiem van Cherubini, in hoofdzaak operafragmenten, als koren uit de opera's Tann- hauser en Faust, duetten en soli uit Der Waffensmiecl, Don Pas- quale en Traviata, terwijl dit maal eveneens operettefragmen ten, als een koor uit Der Vogel- haudler en duetten en soli uit Die Lustige Witwe en Der Bettelstu- dent, ten gehore zullen worden gebracht. Aan dit concert zullen mede werken als solisten, Annie Schoen sopraan en Gerard Hurkmans tenor, terwijl de pianobegelei ding in handen zal zijn van An ton de Beer. Gezien het succes dat „Vox Humana" steeds mocht hebben met haar vorige concerten, zal het ongetwijfeld ook op dit con cert niet aan belangstelling ont breken. Helaas zal dit het laatste con cert van „Vox Humana" zijn dat door haar dirigent de heer H. J. Arisz zal worden geleid. Tot heden repeteerde het koor in een lokaal van de kleuter school aan de Wüstelaan en wel op de Dinsdagavonden. Het bestuur van het koor ont ving' bericht dat de school des avonds niet meer beschikbaar zal zijn voor verenigingen. Hierdoor was het noodzakelijk naar een andere gelegenheid voor het koor om te zien, hetgeen, ge zien de grote „zalennood" in Sant poort, geen gemakkelijke opgaaf was. Al gauw bleek dat op de Dins dagavonden geen lokaal vrij was, doch wel op de Woensagavonden n.l. een lokaal in het gebouw Spaarnberg. aan de Wüstelaan. Lloewel dit laatste voor de le den geen bezwaar was, was dit ten" de aandacht van zijn tegen standers afleiden, dan zal zijn buitenspel staan ongetwijfeld aio hinderlijk worden aangemerkt en moet de scheidsrechter onherroe pelijk het doelpunt annuleren. (Wordt vervolgd). maam Men zegt Tevredenheid gaat boven rijkdom. maar WIJ zeggen: U voelt zich rijk en uiterst tevreden wanneer wij Uw kapsel verzorgen. ZOT 3 AG A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uurdezelfde Geref Kerk (ArL 31 K.O.) 10.30 en 3 uur: ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Helm straat, IJmuiden PLAATSELIJK SCHOOLMELK-COMITÉ TE VELSEN.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2