F. 1.1 (Predikbeurten A.BROEKMEULEM Haarl. Orkest Veren. Een praatje over Nylon Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Lutherse Gemeente Vrijzinnig Hervormden V elsen-1 J mui den-Oost Abeelenstraat 1 Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk ZO TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. De eerste Paardendag. Lichtstad 1953. Hoofdstraat 37. TEIX santpoort De vioolconcerten E Dur van J. S. Bach en D Dur van Beet hoven werden markant en met violistisch meesterschap door de Poolse violist Simon Goldberg ge speeld. Aiie kenmerken van de moder ne viooltechniek zijn bij hem aanwezig, waarbij het grote klankvolume van zijn prachtige Stradivarius een zeldzame ver rukking voor het oor betekent. Zijn voordracht is wei tot in het uiterste op effect berekend, waar door aan het essentiële van de langzame delen van beide concer ten werd voorbijgegaan. De door de solist gespeelde cadenzen van Joachim doen wat verouderd aan de meestal gespeelde cadenzen Kreisler zijn muzikaal bevredi gender. Voor de enthousiaste ova ties van het publiek dankte de violist met de Sarabande uit de 2e Partita voor solo-viool van J. S. Bach. Het strijkersensemble o.l.v. Toon Verkey gaf een dynamisch voor treffelijke begeleiding in nauwe samenwerking' met de solist. Het Larghetto van het Beet hoven-concert werd door onzui verheden en onvoldoende loon vorming van de blazers ontsierd. Ter inleiding klonk de wat op pervlakkige maar toch steeds de aandacht vasthoudende Sinfonia in Bes Dur van Joh. Christian Bach. Ook hierin slaagde de uitvoe ring der hoekdelen uitmuntend maar bleek het Andante boven de capaciteiten van de blazers uit te gaan. De H.O.V. zou, indien hierin verbetering werd gebracht, op be duidend hoger peil komen te staan. O. FOLGE FONDEN. S. C. „SANTPOORT". Uitslagen van 20 Januari. Groep I. SteynPels 01 Dr. de Groot W. Schuurman 01 BrugmanSterk ii G. Schuurman v. d. Bronk afgebr. Steyn behoudt ondanks zijn nederlaag de leiding, maar W. Schuurman en Pels zitten hem vlak op de hielen. Gedrieën zijn zij de ernstigste candiclaten voor de bovenste plaats. Groep II: OosterlingSpook v. DuynEnklaar RoosHouterman 01 SpookRoos afgebr. 10 Vosman, die niet speelde, troont nog altijd bovenaan met een voor sprong van li punt op no. 2. Een serieuze concurrent is eigenlijk momenteel niet aan te wijzen. Voor Roos op de onderste plaats wordt het oppassen. 0—1 ï-è Groep III: HosBaljet 10 LabouchereHoogzaad 10 HoogzaadLabouchere 01 VullingIn 't Velt 01 Van DijkVos 01 LeysmaBusselman 01 PieterseWinters 10 In t Velt, Labouchere, Pieterse en Hos strijden fel om de leiding'. Het zal hier nog spannen, want de krachtsverschillen zijn gering. De beslissing zal hier wel pas op t eind van de competitie vallen. PLAATSELIJK SCHOOLMELK-COMITÉ VELSEN. In het vorig nnmmer van dit blad vermeldde wij enige scholen welke niet deelnamen aan de schoolmelk voeding. De navolgende scholen hebben zich alsnog tot deelneming bereid verklaart R. K. Jongens-, Meisjes- en Fröbelschool te Driehuis. R. K. Jongens-, Meisjes- en Fröbelschool te Velsen-Noord. Chr. Kleuterschool, Duinweg te Santpoort-St. Voor laatst genoemde school kan men kaarten bekomen bij Melk- inrichtiug Sintenie. DENK OM UW BRIEFJES VAN f 25.—. Tot 1 Februari bestaat er nog gelegenheid de uit de circulatie genomen Bankbiljetten van f25.- (wit met meisjeskopje) in te wisselen. Nog altijd is NYLON het tover woord dat het hart van iedere vrouw sneller doet kloppen, alleen voor de vrouw?, neen, thans weet ook bijna elke man wat nylon is. Immers de meeste mannen dragen reeds wollen sokken waar een ze ker percentage nylon in verwerkt is, en gezien de vraag naar sokken met nylon moet de conclusie wor den getrokken dat deze in de prac- tijk veel sterker zijn dan wollen of sajetsokken. Maar het zijn vooral de dames, die nu eindelijk eens af zijn van het eeuwige gestop, voor wie nylon bij na onmisbaar is geworden. Eke vrouw weet nu uit ervaring wat nylon kousen zijn, liun sterkte, waarvan men versteld staat, dat een zo'n fijn weefsel, zulk een sterke weerstand kan bieden. Daar nylon thans veel verwerkt wordt, wij noemen slechts enkele kleding stukken als: Japonstoffen, gordij nen, Lingerie, onderjurken en kousen, is het de zaak voor ieder die iets met nylon te maken heb ben ook te weten hoe deze kle dingstukken behandeld dienen te worden. Men zegt: Tevredenheid gaat boven rijkdom. maar WIJ zeggen: U voelt zich rijk en uiterst tevreden wanneer wij Uw kapsel verzorgen. Bloemendaalsestraatweg 125 Telefoon 8712 Vooreerst het wassen: nylon mag beslist niet heet worden gewassen, een lauw sopje is voldoende om liet schoon te maken, niet wringen maar uitdrukken en laten drogen. Het zal U opvallen dat nylon in tegenstelling met andere kleding stukken zeer vlug droogt Zeer belangrijk is, nylon veel uit te spoelen met water, U voorkomt hierdoor dat het vuil zich gaat vasthechten in het weefsel, en daardoor het weefsel kapot maakt. Ook het strijken vraagt onze aan dacht, want ook dat mag weer niet heet geschieden, doet U het toch te heet dan smelt nylon en dan bent U verder van huis. Gebruik een lauwwarm ijzer, heeft Uw strijkijzer een warmteregelaar, stel hem dan in op de laagste tem peratuur. In de meeste gevallen is strijken echter overbodig, b.v. met kousen, daar is de vorm in geperst en gaat er nooit meer uit, deze kunt U na het drogen zonder strijken aan trekken. Nog tal van voordelen be zit nylon, teveel om in dit korte praatje op te noemen, o.a. de mot ten hebben een hekel aan nylon en vreten er dus niet in, nylon weefsel wordt niet aangetast door transpiratie, kreuken doet het bij na niet; zitten er wat vouwen in, hangt het dan een poosje op en de vouwen gaan er in korte tijd weer uit. Nu ook in Nederland nylon in toe nemende mate in de handel ge bracht wordt, kunnen wij dus gaan profiteren van dit artikel; mits U aan nylon de verzorging geeft die het behoeft, kunt U hiervan veel genieten en dan zal het dragen van nylon een genot zijn en. een uitkomst voor velen. JEUGDDIENST. Zondag 1 Februari spreekt des morgens om half 11, de heer G. J. Kwakkel van Santpoort-St. in een dienst voor de jeugd van 12 tot 19 jaar in het Jeugdhuis. VOOR „DE HOOP". De leerlingen van de Brederode- school hebben kans gezien bin nen 14 dagen een bedrag van f 28.50 bij een te brengen voor het Hospitaal-Kerkschip „De Hoop". Het bedrag is nu opge stuurd naar Oom Jan van Zutfen. Dat de leerlingen trots waren op het bijeengebrachte bedrag laat zich begrijpen. Vooral de twee jongens, die elke keer met de pot rondgingen, hebben vol enthousiasme de inhoud van hun jampot geteld. Z) JJVL A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur ds. M. W. J. G. de Kluis 5 uur: dezelfde 10.30 en 3 uur: ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeenle Helmstraat, IJ muiden de heer S-. de Vries, Amsterdam Koffiekamer Westerveld 10.15 uur Eerw. heer J. B. Oostenwelder Amsterdam 10.30 uurds. F. Oort, Assen 6.45 uur Bijz. Kerkdienst d». G. Wassenaar, IJ muiden-O. „De kracht van ons leven" van 18.4519 uur zangdienst medew. Ned. Herv. Kapelkoor De Toorts, 9 uur dhr. W. F. v. d. Staat, vicaris te Santpoort Jeugdhuis half 11 Jonge Jeugd Kerk, de heer G. J. Kwakkel, Santpoort-St. De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. J. J. Hekman Hoofdstraat Telefoon 8510 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Speciaal ingericht voor Trouvvrijden 4 Met verwarmde Wagens Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT R. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 1 Onze trouwe viervoeter, het paard, dat door zijn werkzaam heden in de landbouw op het platteland en in de vervoers diensten in de stad ons mensen zo vele goede diensten bewijst, zal in Februari a.s. een feestdag bele ven. De Ned. Vereniging tot Be scherming van Dieren hoopt n.l. op Zaterdag 14 Februari een extra paardendag te organiseren, ten einde het paard, dat altijd klaar staat voor de mens, in het mid delpunt van 's mensen belangstel ling te plaatsen. Daartoe heeft de Ned. Vereni ging zich gewend tot het bedrijf waar het paard bij uitstek nog in hoge ere is en waarvan iedere Nederlander de goed-verzorgcle paarden dagelijks in het stads beeld ontmoet: Van Gend en Loos waar nog bijna 500 paarden in dienst zijn. De directeur van Van Gend en Loos, de heer H. van Wessem, heeft onmiddellijk zijn medewer king toegezegd, in de hoop daar door mede de stoot te geven tot een landelijke paardendag in de komende jaren, waaraan alle be drijven, waarin men nog paarden gebruikt, zullen deelnemen. Utrecht zal op 14 Februari a.s. het centrale punt zijn. In de grote zaal van het Schouwburg-Restau rant Esplanade, zal die dag een belangrijke bijeenkomst worden belegd, waar de verdiensten, maar ook de eigenaardigheden, van "t paard van alle zijden zullen wor- worden belicht. Vooraf zal de Directeur der Ned. Vereniging de heer G. Nieuwenhuijsen, 'n propaganda- rede houden over: „Het dier uit Scheppingsvreugde voortgekomen maarProf. Dr. J. A. Beijers, van de Veterinaire Faculteit der Rijksuniversiteit en Chef van de Kliniek voor inwendige ziekten, alsmede Kol. Dr. H. J. Weeken- stroo. Veterinair Adviieur ran 't Korps Rijkspolitie, zullen belang rijke referaten houden. De Hoofd inspecteur der Vereniging, de heer K. Visser, zal enkele, door hem zelf opgenomen films, toe lichten. Behalve dat het Hoofdbestuur van Dierenbeschermng en de Di rectie en enige stalbazen en koet siers van Van Gend en Loos uit het gehele land deze dag zullen bijwonen, zal ook van Regerings zijde belangstelling' worden ge toond. Uitnodigingen zijn verzon den naar tal van autoriteiten in den lande en naar de Directies van grote stalhouderijen. En de paarden zelf? Behalve met een extra hap haver en een suikerklontje, zullen zij hun feest dag in Utrecht vieren met een rozet in hun glimmende tuig, zo dat iedereen zich DE dag van het paard zal herinneren! Haarlem zal van 14 Maart tot 14 Mei a.s., dus tijdens de Inter nationale Bloemententoonstelling Flora 1953 „Lichtstad" zijn. Voor de belangrijkste winkel straten is de voorbereiding' van de verlichting en versiering vol tooid. Kosten noch moeite worden gespaard om de oude binnenstad van Haarlem een feestelijk aan zien te geven. Bij de gemeentelijke verlichtings projecten zal van de nieuwste vindingen en apparaten gebruik worden gemaakt. Door de verlichting zullen de historische gebouwen van de stad op ongekende wijze tot uiting' ko men. In een der keldergewelven van het Oude Stadhuis zal 6 keer per dag het Poesjenellen-theater op treden terwijl 's avonds in de his torische Stadhuis-hal de prachti ge kronen zullen branden. De tentoonstelling het diepzee aquarium en de Wondertuin in de Vishal aan de Grote Markt, zal tienduizenden iets ongekends laten zien. De bekende „treintjes" hoopt men ook tijdens de feesten langs het verlichte traject te laten rij den. De te verwachten enorme toe vloed van vreemdelingen maakt het noodzakelijk dat er een cen trale logies-inlichtingendienst wordt ingericht. Tot dusverre is reeds de be schikking gekregen over 2500 bedden. Verder zal er nog een tentlogies-gelegenheid komen. De Centrale Logiesdienst te Haarlem is telefonisch verbonden met de Informatie-kiosk op de Flora 1953. Door deze zeer uitgebreide or ganisatie zal men dagelijks aan grote getalen bezoekers onderdak kunnen verschaffen. Hoewel er in Haarlem wel bloemversieringen tijdens de Flora zullen zijn, zul len er geen grootse bloemende- monstraties in de Spaarnestad zijn. Daarvoor is de Flora 1953. Haarlem zal zich concentreren in die periode op vermaak en ontspanning voor „elck wat wJs MEDEDELINGEN T. V. S. De jaarlijkse feestavond voor leden en donateurs zal plaats vinden op Zaterdag 31 Januari a.s. des avonds 8 uur in „De Wey- man" te Santpoort. Dien avond zal een Revue „Pro beer het eens" worden opgevoerd waaraan een groot aantal dames en heren-leden medewerken. Na afloop bal. Op Maandag 2 en Vrijdag 6 Feb. a.s. zullen de jaarlijkse graad wedstrijden gehouden worden in de turnzaal van de Adolf van Nassauschool. De jaarvergadering is bepaald op Donderdag 12 Maart a.s. Behalve de gebruikelijke be stuursverkiezing, zal tevens het technisch programma 1953 wor den vastgesteld. TERRASVOGELS KON HET THANS TEGEN C. S. V. NIET KLAARSPELEN. We herinneren ons, hoe we in het verslag van de wedstrijd C. S. V.—Terrasvogels, welke door onze plaatsgenoten met niet min der dan 60 gewonnen werd, konden gewagen van het supé rieure spel onzer blauwhemden, dat toen van dien aard was, dat toch een erkend goede doelman als De Heer niet minder dan zes maal de bal uit het net moest halen. Tot een dergelijke goede pre> statie zijn Röbken en zijn man nen na die tijd niet meer gekomen en ook de wedstrijd van Zondag j.l. tegen dezelfde Castricummers stond niet op hetzelfde peil. De C. S. V.'ers zat natuurlijk bovengenoemde nederlaag nog le lijk dwars en het baarde daarom ook geen verwondering, dat zij fel op de bal zaten. Terrasvogels had echter in de nieuwelingen Van der Kuyl en Mosmans goede ver dedigers zodat de Terrasvogels- defensie in staat bleek de eerste stormlopen op te vangen. Reeds na acht minuten wist Röbken doelman De Heer te pas seren en we kunnen ons voorstel len, dat men in beide kampen zij 't dan ook met gemengde ge voelens aan de 60, hierbo ven vermeld, dacht. 't Zou echter anders aflopen! Twaalf minuten later wist CSV de gelijkmaker achter Akkerman te plaatsen (11). Groot was de vreugde in 't CSV-kamp, maar lang duurde zij niet, want van de aftrap af volgde een vlotte com binatie tussen 4 voorhoedespelers en Van Vuuren bekroonde dit knappe staaltje voetbal (21). Op fortuinlijke wijze kwam CSV nog vóór de rust wederom aan de gelijkmaker. De bal was „achter' geweest en werd weer uitgetrapt, echter juist tegen de met zijn rug naar het doel staan de Mosmans aan. De CSV-mid- voor dankte hartelijk voor dit fortuintje (22). Na de rust raakte de pinge lende Kramer de bal kwijt en.... CSV had de leiding, maar deze ging voor de Noordelijken weer verloren, toen Wijnen met een prachtig schot van de vleugel doelman De Heer wist te pas seren. De strijd om de leiding was nu spannend, hoewel hij niet op zo'n hoog peil stond als in de eerste helft. Bij een CSV-aanval raakte Akkerman Sr. de bal kwijt, een scrimmage volgde, Zaal kopte de bal nog uit het doel, de lat redde maar tenslotte scoorde CSV toch (3—4). VITESSE EN VELSEN DELEN DE EER. Vclsen is er niet in geslaagd ook de return-wed strijd tegen Vitesse te winnen. Het lag in de lijn der verwachtingen, dat Vitesse, ge steund door de herwonnen eenheid in eigen gelederen, geducht te genstand zou bieden en de Cas tricummers hebben in dit opzicht hun supporters niet teleurgesteld. Ze hebben zich gedurende de ge hele wedstrijd ten volle gegeven en versaagden zelfs niet, toen zij in de tweede helft op een gegeven moment een 42 achterstand had den. Zonder twijfel heeft Velsen het beste spel geleverd, maar door hun groter enthousiasme hielden de Vitessenaren de schaal aardig in evenwicht. Velsen moest het in deze ont moeting zonder zijn doelman De Graaf en rechtshalf Van den En den stellen, die beiden wegens droeve familie-omstandigheden verhinderd waren te spelen. Voor hen vielen respectievelijk in Jan sen en Hoogendijk. Ongetwijfeld had Velsen deze ontmoeting kunnen winnen, maar een tweetal kostbare fouten in de verdediging deden de bij de 4—2 (Vervolg pag. 3 onderaan.) Wi] repareren ook uw Friese Klok Stoeltiesklok Schippertje staand Horloge of andere antieke Uurwerken Vakkundig en billijk I t.o. de Overbildtweg

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2