Grote Loterij Rondom de ramp. Steunt het Nationaal Rampenfonds ten bate van de slachtoffers in de noodgebieden. De nood is groot, Helpt en blijft helpen R.K. Kerk Santpoort Culturele Agenda. 14e JAARGANG No. 7 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 HUIS SonlpooÉWeehHad VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 aan mts Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 DANKBAARHEID. Mogen wij hier nu reeds spreken Van oprechte dankbaarheid? Nederland staat in het teken Van een stoere weerbaarheid. Twist en tweedracht zijn vergeten Heel ons volk is nu vereend, Eén ding werd hier slechts geweten klier moet snelle hulp verleend! Kleine mensen, grote daden, Wond'ren worden weer verricht, Iedereen is vastberaden, Iedereen kent thans zijn plicht. Dankbaar blijven wij de landen, Die aan onze zijde staan Mensen, die met gulle handen, Zo veel goeds hebben gedaan. Eendracht bouwt opnieuw de i, dijken Stuwt ons hele volk omhoog! n Eendracht, die niet kan bezwijken Zó komt dit, ons land weer droog! (Nadruk verboden). O. P. Wij zijn aan het einde van een lange, bange week een week, die vele onzer misschien meer heeft aangegrepen en die ons meer heeft gezegd, dan de vijf oorlogsdagen van 1940.... onze „eigen oorlog". Een ieder en zeker niet al leen degenen, die verwanten of vrienden in een der bedreigde of overstroomde gebieden heeft luisterde vrijwel onafgebroken naar de stroom van onheilsberich ten, welke de radio aan een stuk door uitzond. De radio in deze zwarte dagen. Wij hebben er ons thuis ge makkelijk zittend bij de warme kachel of haard misschien wel eens aan geërgerd, dat die repor tages eigenlijk allemaal eender van opzet waren -dat de man die vertelde, dat telkens weer in vrijwel de zelfde bewoordingen deed dat het regel was, na een korte beschrijving van water al door maar water de een of an dere, toevallig tegengekomen gro te of kleine leider van het red dingswerk' aan het woord te la ten. Ja, bij alle waardering' voor het goede en grootse werk, dat de radio verrichtte, hoorden wij toch de vraag stellen, of er die eerste tijd vooral niet te veel van het kwade werd gegeven. Men stelde ons de vraag, of die repor tages nu wel zo nodig waren of het nodig was, dat wij telkens weer met al die menselijke ellen de werden geconfronteerd, zon der dat wij iets anders konden doen, dan machteloos te luiste ren. Nodig.nee iódig waren sommige reportages misschien niet. Oftoch wèl? In een van die vele reportages, die ons de afgelopen week over de grote ramp die ons heeft ge troffen, werden gegeven, kwam 'n oude mah voor de microfoon, die alleen maar drie woorden kon uitbrengen: „Bid voor ons!" Nu kunnen wij van mening verschillen over het al dan niet noodzakelijke, mensen, die hier ter nauwernood aan de dood zijn ontkomen, voor de mi crofoon te halen om hen naar hun indrukken te vragen wij kunnen dat volledig afkeuren, omdat men zijn medemens in der gelijke omstandigheden niet met openbaarmaking van zijn gevoe lens moet lastig vallen de oude diepgetroffen man zei echter in enkele, ontroerende i woorden meer, dan een lange redevoering of preek vermocht. „Bid voor ons!" meer was niet nodig. Dadelijk na dit tref fende verzoek, bij de zelfde uit zending', hoorden wij de moeder van een tweeling, die op de ge bruikelijke vraag van de reporter alleen maar in de microfoon riep: „Vader en moeder! Wij zijn ge red. wij komen naar huis!" X Wij kunnen ons niettemin voor stellen, dat u moe van het luisteren de knop omdraait. In Gezang 187 wordt het zo tref fend gezegd en wij doorvoel den het als een zelf'-doorleefde waarheid: ,,'k Ben moede van 't luisteren en moede van het lezen" Ja, dit mogen wij aan het einde van deze lange, bange week voor hem die meeleefde, maar niet daadwerkelijk de hand aan de ploeg kon slaan: zij zijn moe van het luisteren zij zijn moe van het lezen. Zij zouden aan die vermoeid heid willen ontkomen zij, vei lig thuis, zouden de radio wel willen afzetten om al die steeds groter wordende ellende van zich af tc houden en de krant zouden zij in haar vouwen willen laten. Zij doen het niet evenmin als degenen, die wel het voorrecht hadden, zich zelf voor hulp in te zetten, zullen versagen. Door de ogen te sluiten voor de werkelijk heid nemen wij het grote leed niet weg. Gelukkig gebeurt dat niet. Hoe groot de ramp ook is, de overgrote meerderheid van ons volk heeft het gevaar onder de ogen gezien en doet wat zij kan om te helpen, om te redden, om erger te voorkomen en om eniger mate te vergoeden, wat door de natuur in korte tijd werd vernie tigd. Wij handelden en zullen ook verder handelen overeenkomstig het Goddelijke gebod: hebt uw naaste lief als u zelf. X Is er bij al deze ellende nog troost te vinden? De eenvoudige man, die zijn oproep door de aether wierp, wees de weg. Want lezen wij nu in Gezang 188: „Treedt moedig heen door vuur en vlam, door waterstroom en zee, en t vuur verzengt u zelfs geen haar, en 't water raakt u niet" dan vinden wij de troost ën het laatste vers van dit zelfde mooie lied: „Ja, zijn verbond staat eeuwig vast, zo staat geen berg, geen rots, en toeft Hij al, Hij kent zijn tijd, Hij komt, Hij komt gewis"! Op dat geloof komt het aan: Hij komt, Hij komt gewis! In de Dinsdagavond gehouden vergadering der Alg. Winkeliersvereniging „Santpoort", is het besluit ge nomen een GROTE LOTERIJ te organiseren voor de slachtoffers van de overstromingsramp. Nadat B. en W. hiervoor toestemming hebben gegeven zullen alle Winkeliers en Neringdoenden, ookniet-leden der A.W.S., hierover nog nader per circulaire worden ingelicht. Iedere deelnemer zal verzocht worden een prijs hier voor beschikbaar te stellen en gratis loten te ver strekken bij een besteed bedrag van f 1.Tevens zullen door de deelnemende zaken loten worden ver kocht a f 0.25 per stuk. Daar er reeds verschillende mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld, vertrouwt het bestuur der A.W.S. dat deze loterij door enorme deelname een groot financieel succes zal worden. In het volgend nummer hopen wij meer over deze actie te kunnen vertellen. Aanmelding tot deelname kan geschieden bij het secretariaat der A.W.S.HOOFDSTRAAT 146, Tel.8592 TAFELTENNIS. Op Zondag 15 Februari a.s. or ganiseert de Haarlemse Tafelten nisvereniging „Winfried" m het Krelagehuis aan de Leidsevaart 'n groot Tafeltennis-tournooi, waar voor de deelnemers uit het gehele westen en midden van ons land zullen komen. Gezien nu de ont stellende ramp, die zo talloze va derlanders heeft getroffen, heeft het bestuur besloten, de op brengst geheel ter beschikking te stellen van- bet Nationaal Ram penfonds. C. S. V. „FIT". Wij maken er onze leden en ouders van ad spirant-leden op at tent, dat Maandag 16 Febr. a.s. geen gymnastieklessen worden gegeven het gymnastieklokaal is die avond n.l. niet beschikbaar. Tevens vestigen we de aan dacht op onze jaarlijkse leden vergadering, Donderdag' 19 Febr. in het gymnastieklokaal, des avonds 8 uur. De lesuren van onze adspiran ten gaan die dag gewoon door. Het bestuur. PASSIESTONDEN. Op de zeven Woensdagavonden in de lijdensweken zal Ds. D. ter Steege in de Herv. Kerk medite ren over de zeven kruiswoorden. Deze passiestonden vangen aan om 8.15. De toegang is vrij en voor ieder toegankelijk. Op 18 Febr. wordt begonnen met de overdenking van het eerste Kruis woord: „Vader, vergeef het hun want zij weten niet wat zij doen". Zondag 15 Februari. H.H. Mis sen te 6.45, 8 uur. 9.15 (Hoogmis) 11 uur. Te 7 uur Lof. Maandag te half 8 Maria Garde (Gr. I). Woensdag te 6.45 Gezongen H. Mis. Te half 8 H. Familie afd. jeugd) Vrijdag te half 8 Kruisweg oefening. Zaterdag te half 8 Broeder schapslof. S. C. „SANTPOORT". De uitslag Santpoort IBloe- mendaal I is 55 geworden. Het eerste halve punt is dus binnen. Onderlinge competitie 3 Fe bruari j.l.: Groep I: Dr. de GrootBrugman 10 v. d. BronkBilder 10 PelsSterk afgeb,r. Groep II: EnklaarVosman 01 HaanappelSpook afgebr. Groep III: HosLabouchere 1—0 BaljetVulling 01 Hoogzaadv. Dijk 01 VosPieterse 01 BusselmanWinters 0t Zwart was is deze groep wel favoriet! Donderdag' 5 Februari speelde Santpoort II tegen Rolland III. in Overveen. Resultaten: Rolland IIISantpoort II. J. M. te RijkW. Vosman 10 2. R. Toornend A. Oosterling ha 3. G. NoordhoffTh. Spook 10 4. H. Kerkheide S. Houterman 10 5. G. SarletT. de Boer 01 6. C. SmitJ. v. Duyn i- 7. J. Timmer A. Labouchere 0—1 8. J. de Rijk—C. Pieterse 01 9. A. v. HulstA. Hos 0I 10. R. DrostJ. v. Dijk 01 ;Totaal 46 Een overwinning dus voor de onzen. De kop liet het jammer genoeg lelijk zitten. Gelukkig dat de staart zich geweldig roer de. Februari: 14 Culturele Arbeiders Sport bond, uitvoering 20 uur Pa- trona atsgebouw. 17 Varia. Toneelvoorstelling 20 uur, Rex Theater. Maart: 4 Velser Kunstkring „Voor Allen", concert door de H O V. met solist D. de Reus, 20 uur, Rex Theater. HAARLEMSE ORKEST VERENIGING. Dirigent: Toon Verhey. Solist: Stevan Bergmann, piano Gemeentelijke Concertzaal. W. A. Mozart Symphonic g. kl. t. K. V. 550. W. A. Mozart Pianoconcert c.kl.t. K. V. 491. P. Tschaikowsky Pianoconcert no. 1 bes kl. t. De heer Mr. P. O. F. M. Cre- mers, burgemeester van Haarlem, hield een toespraak tot het pu bliek waarin hij releveerde, dat alle medewerkenden aan dit con cert, waarvan de opbrengst in de kas van het Rampenfonds zal worden gestort, zich belangeloos ter beschikking hadden gesteld. Zijn opwekking, om tijdens de pauze de in de Tuinzaal geëxpo seerde door Haarlemse schilders ten behoeve van het Rampenfonds afgestane schilderijen, aquarellen en houtsneden voor spotprijzen, variërende tussen f 6 en f 40 te kopen, vond gretig gehoor. Toon Verhey gaf met zijn or kest een stijlvolle enthousiaste uitvoering van de Symphonie van Mozart, waarbij in de Finale he laas herhaaldelijk het spiccato van de eerste violen mislukte. Stevan Bergmann vertolkte het pianoconcert met parelende tech niek, nochtans vermocht hij zijn auditorium niet te overtuigen, evenmin als met het na de pauze door hem gespeelde pianoconcert van Tschaikowsky, waar zijn spel door gebrek aan temperament de toehoorders niet kon boeien. De begeleiding van het orkest was in het concert van Mozart bevredi gender dan na de pauze. O. FOLGE FONDEN. KLAVERJASSEN TEN BATE VAN HET RAMPENFONDS. Zaterdag j.l. had de Santpoortse Klaverjasclub „Samen Sterk' in Café Restaurant „de Uilenboom" een wedstrijd georganiseerd ten bate van het Nationaal Rampen fonds, dit is een mooi succes ge worden, er w7aren een vijftigtal deelnemers welke zich van de beste zijde lieten zien, zowel wat spel aanging als ook wat offer vaardigheid betrof. Er werd, al les bijeen, een batig saldo bereikt van f 322, wat inmiddels op het bekende giro-nummer is gestort. „Samen Sterk" was inderdaad samen sterk en dankt bij deze alle medewerkers en in het bij zonder hen die zo spontaan het mooie aantal prijzen beschikbaar stelden. De uitslag was: te prijs C. Cardol 5153 punten. 2e prijs J. Slinger 4828 punten (tevens marsenprijs). 3e pr. de heer de Haan 4731 pnt. 4e pr. de heer P. Cardol 4731 pnt. 5e pr. de heer v. d. Putten 4663 pt. 6e pr. de heer Koutstaal 4537 pnt. 7e pr. Mevr. van Dijk 4537 pnt. 8e pr. de heer Beaufort 4533 pnt. 9e pr. de hr. Westerhoven 4532 10 pr. de hr. G. v. d. Veldt 4507 11e pr. de hr. D. Nijssen 4435 12e pr. de hr. Onkenhout 4409 13e pr. de hr. Klinkenberg 4409 14c pr. de hr. K. de Jong 4368 15e pr. de r. C. Butter 4309 16e pr. de hr. Engel 4303 17e pr. de hr. J. Dijkman 4251 De leiding was, zoals gewoon lijk, in goede handen. De wed strijd had een spannend verloop. Chr. Kleuterschool (dorp). Bouwfondsactie „Dubbeltje per week". De taart van de week, beschik baar gesteld door bakkerij Zuyderduyn, Kerkerinklaan 44, gaat naar Mej. Kater, Terras weg 50. De taart van vorige week is ge gaan naar fam. de Vries, Voor plaats 15. Namens de Bouwcommissie, Terrasweg 65 Hoofdstraat 163

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1