De Nationale Ramp. Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs Santpoort. DE KLAVERJASCLUB Wij Een prettige en leerzame avond. 14e JAARGANG No. 8 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 Huis SanlpoafcWeeHiIad aan Huis VRIJDAG 20 FEBRUARI 1953 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 OP l APRIL DE KOLEN DUURDER. \ch, was het nu maar eens mop [n plaats van weer een dure strop Voor ieder die moet stoken dier in ons land, in dorp en stad Vlet zomers van een dag of wat Vfoet vroeg de schoorsteen roken. Gemeenschap voor de kool en staal Is meer: Gemeenschap Stook je kaal De hoge kolenprijzen Die helpen je niet uit de brand Nu zit ons kleine kikkerland Bij voorbaat al te ijzen. Men zegt daar nu in Straatsburg droog' De prijzen moeten weer omhoog. Al zullen we nog wachten Tot 1 April, een naar geval je krijgt het nu verdikkie al Haast warm bij de gedachte. O. P. (Nadruk verboden). Deze vereniging belegde een ouderavond op Maandag 16 Febr. Het was een goede gedachte een onderwerp te doen behandelen. Gekozen was: „Wat moet mijn kind worden'En de inleider, de heer Buizert, zelf vader, die het probleem trachtte te benaderen, gaf zijn beste kunnen, nadat de vergadering' die goed bezocht was, geopend werd met het lezen van Ps. 121 en 't zingen van Ps. 68 1°. Nog onder de indruk van de Nationale Ramp, sprak de heer Markerink de bede uit dat de scholen, die thans nog onder wa ter staan, spoedig weer in gebruik ZOMERLUST", SANTPOORT Leeft op Zaterdag 28 Februari een ndividuele wedstrijd georgani- eerd ter medewerking aan de ladio-actie „Beurzen open Dijken Jicht", waarvan de baten ten ;oede komen aan het Nationaal lampenfonds. Op deze wijze hoopt deze Kla- erjasclub het zijne bij te dragen ot leniging der nood van de ge- roffenen. Deze wedstrijd zal worden ge- ouden in de zaal van Café „Zo- lerlust", Hoofdstraat 124. De vereniging' hoopt op een syale medewerking ten einde eze avond te doen slagen. Inschrijvingen kunnen geschie- en aan de volgende adressen: Café „Zomerlust", Hoofdstr. 124 Voorplaats 27, Hagel ing'erweg 100 S C. „SANTPOORT". Uitslagen van 10 Febr. 1953. Groep I: rugmanG. Schuurman 1—0 cl. Bronkdr. de Groot 10 ilderW. Schuurman 01 Aan de top is nog alles rustig, laar in de staart rommelt het de tatste weken. Brugman en v. d. ronk laten het er nog lang niet ij zitten. Groep II: loutermanSpook J osmanvan Duyn 10 Vosman troont nog altijd een- ram bovenaan, terwijl Roos de j sluit. Voor de overige plant in is de strijd nog' geheel open. Groep III: ullingHos 01 /inters—In 't Velt 01 abouchereBusselman afgebr. aljetLeysma 01 oogzaad—Pieterse 01 Zowel aan de top als aan de aart is de toestand ongewijzigd, •e strijd duurt voort. MEDEDELINGEN T. V. S. Bij de op 6 Februari gehouden iderlinge gymnastiekwedstrijden erden de navolgende prestaties ïleverd, n.l. Kleinste Meisjes: Groep I. jlste prijs Nellie Nol met 404 unt. 2e prijs Thea Cornelissen iet 584 pnt. 3e prijs Ria van ijswijk met 37 punt. Groep II. Ie prijs Dickie Vingerling met 1 pnt. Ie prijs Netta Pels met 1 pnt. Ie prijs Anke Kruger met S pnt. 2e prijs Gea v. Rooyen et 37J pnt. 3e prijs Corrie Smit et 37 pnt. Groep III. Ie prijs Hilde Wolgemut met 54 it. 2e prijs Nancy de Vries met pnt. 3e prijs Marga Pardoen et 31 pnt. Groep IV. Ie prijs Adrie Pels met 40 pnt. prijs Alie Götte met 374 pnt. prijs Marijke v. Dillewijn met '4 pnt. 3e prijs Marion Kuné et 36 pnt. Groep V. Ie prijs Henneke v. d. Tuin met pnt. 2e pr. Marleen Hoogland Het gehele Nederlandse volk heeft met grote gevoelens van droefenis uiting gegeven over het rampzalig heengaan van talrijke slachtoffers en van hartelijk mede leven met onze landgenoten, die door deze grote ramp getroffen zijn. Ons volk heeft ook nu evenals in het verleden zijn beste eigenschappen getoond. De strijd met het water is een eindeloze strijd. Op Vrijdag 27 Febr. a.s. kunt u in het Jeugdhuis in een der filmjournaal de enorme kracht van het water zien. De voorstel lingen zullen om 7, 8, 9 en 10 uur aanvangen. Van Maandag 23 Februari a.s. kunt u, tijdens de winkel uren bij de bekende adres sen Seegers cn Schoonevcld gratis kaarten voor één der voorstellin gen afhalen. raden u ten zeerste aan, u zich zo spoedig mogelijk dat van kaarten voorziet. Bezoekt dus één der voorstellin gen in het Jeugdhuis en gedenkt mild de open schaal-collecte voor BEURSEN OPEN, DIJKEN DICHT. De Besturen van de Oranje-Vereniging „Santpoort Vereniging tot het Nationale Station. houden van Dagen te Santpoort- (Zie de advertentie blad). old ers ni dit met 374 pnt. 2e prijs Rini Bouw man met 374 pnt. 3e prijs Nellie Bierman met 564 pnt. Grote Meisjes: Groep I. Ie prijs Annie Scheltens met 39 pnt. 2e prijs Carla de Jong met 384 pnt. 3e prijs Tineke Slot met 38 pnt. Groep II. Ie prijs Lies Gremmé met 57 pnt. 2e prijs Hanny Reyenga met 36 pnt. 5e prijs Martha Roskam met 544 pnt. Groep III. Ie prijs Gerda v. d. See met 56 pnt. Ie prijs Corrie Krikke met 56 pnt. 2e prijs Anneke Noten boom met 35 pnt. 3e prijs Elly Jansen met 344 pnt. Groep IV. Ie prijs Lenie Vingerling met 37 pnt. te prijs Netty Dismeyer met 57 pnt. 2c prijs Andrea Vonk met 36| pnt. 5e prijs Jetty Bouw- man met 344 pnt. Grote Jongens: Groep I. Ie prijs Wynand de Klerk met 384 pnt. 2e prijs Jan v. d. Giessen met 354 pnt. 3e prijs Wim Hoef- akker met 344 pnt. Groep II. Ie prijs Hans van Eeken met 58 pnt. 2e prijs Herman Koorn met 354 pnt. 3e prijs Frits Kru ger met 34 pnt. 5e prijs Bob Rads- ma met. 54 pnt. De uitslagen van de wedstrijden van 9 Februari zullen in het vol gend nummer bekend gemaakt worden. DE VERLOTING TEN BATE VAN HET RAMPENFONDS GAAT NIET DOOR. De in het vorig nummer van Huis aan Huis aangekondigde verloting ten bate van het Ram penfonds kan geen doorgang vinden. Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Velsen hebben gemeend, na gepleegd overleg met de betrokken autoriteiten, geen vergunning te moeten ver lenen om op dit ogenblik nu verschillende acties aan de gang zijn het publiek niet teveel te belasten. BASKETBALL- WEDSTRIJDEN Z. B. V. S. In de afgelopen maanden is er door de dames- en herenleden van Z. B. V. S. (Zwem en Basketball Vereniging Santpoort) intensief getraind en hoewel cle prestaties nog lang niet volmaakt zijn (dat kan ook niet), acht het Bestuur deze toch al in een zover gevor derd stadium, dat zij hiervan op Dinsdag' 24 Februari a.s. eens blijk wil geven door het organiseren van onderlinge wedstrijden in competitie-verband. Vier dames- en vier herenteams zullen die avond vanaf 7.30 uur, hun beste beentje voorzetten en alle leden Avorden derhalve dringend ver zocht die datum vrij te houden en present te zijn! Ook belangstellenden zijn A-an harte Avelkom. HAARLEMSE ORKEST VERENIGING. Een buitengeAvoon verzorgde uitvoering A'an de symphonie in G. gr. t. van Mozart K. V. 199, opende het programma. Het eerste optreden van de pi aniste Hayat Atta liet bijzonder goede indrukken achter. Met haar dichterlijk spel, voorname- allure en Aolkomcn technische beheersing, boeide zij met haar interpretatie van het d. moll con cert van Mozart, vmn de eerste tot de laatste noot. Het A\as alleen jammer, dat zij vooral in het mid dendeel, de grote lijn niet Avist A'ast te houden. Na de pauze klonk de eerste uitvoering te Haarlem van het concertino voor piano en orkest van Jean Frangaix. Ook hier bracht de soliste het publiek in extase met haar fantasie-rijke vertolking van dit geestige, luch tige, Avel zeer persoonlijke Averkje van Fran^aix, dat een vaste plaats op het concertrepertoire verdient. Met een uitstekende uitA'oering van het concert voor klein orkest van Albert Roussel, waarvan de beide hoekdelen meer onderhou dend zijn dan het Aveinig zeggen de middendeel, werd het concert besloten. O. FOLGE FONDEN. mogen Avorden genomen. Inleiders bedoeling is niet een technische voorlichting' te geven. Hij spreekt ook niet over de dwang, die verschillende ouders hun kinderen menen te moeten op leggen. Men ziet zijn kinderen immers graag hoger op. Inspan ning van alle krachten en woeke ren met dc talenten is echter schriftuurlijke plicht. Wat is Gods bedoeling? Wat kan, wat Avil, avat mag mijn kind Avorden. God zal de Avegen Avijzen die de ouders en kinderen gaan moeten. Met de school moet een goed contact zijn. Er moet eerbied zijn A7ooi' hen die het intellect aan- kAveken. Schreuder zegt: te gelijk met een psvcho-technisch onder zoek Avordt meestal een karakte rologisch onderzoek ingesteld. Immers het karakter is in vele ge vallen méér doorslaggevend dan het intellect. Ongeveer in clie geest spreekt de inleider z'n slotAvoord. De vreze des Heren blijft 't be ginsel van alle Avijsheid. Op deze inleiding volgt om des tijds wil geen discussie. Nadat de voorzitter nog ge wezen heeft op de mogelijkheid om het werk der leerlingen te be zichtigen en 't Hoofd der School dc heer Verkruyssen een Avenk over het radio-gebruik en mis bruik heeft gegeven, sluit de voorzitter het samenzijn. Gezongen wordt nog Ps. 68 17 Daarna gaat de heer Touber in dankgebed voor. Onder de vele aamvezigen bc- A'ond zich ook cle Rijks-inspec teur bij het Lager Onderwijs de heer Vcldhuijzen. Tr. EEN VEERTIG-JARIG JUBILEUM. Dezer dagen, om precies te zijn op 6 Januari j.l., herdacht onze plaatsgenoot G. Grapendaal, Gla- diolenstraat 29, de dag waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de Familie Nijssen. Destijds Avas het bij cle heer j. Nijssen Sr. op „Nooitgedacht" aan de RijksAveg 297, alwaar hij zijn dienstjaren begon. Dit is in feite het zelfde bedrijf Avaar Grapendaal ook nu nog Averkzaam is, al is de oorspronke lijke eigenaar clan ook reeds lang overleden en hebben de zonen 't bedrijf onder andere firma-na men voortgezet. Van J. Nijssen werd het Anton Nijssen daarna Gebr. A. en P. Nijssen en Aveer later de tegen woordige firma Anton Nijssen en Zonen N.V., echter A'anaf het be gin neeft Grapendaal, of noemen Avij hem liever „Gerrit". zoals hij algemeen bekend is, steeds in nauw verband gewerkt met zijn tegenAvoordige patroon, de direc teur Aran Anton Nijssen en Zonen N.V. Het is een hele prestatie en een unicum in een bedrijf en het is zeer zeker een beAvijs dat Ger rit een man is die in alle opzich ten een gewaardeerde en bekwa me kracht Avas en zelfs nog' is in dit bekende bloembollenbedrijf. Ook onder zijn collega's is „Ger rit" altijd zeer gezien. Hij is Avat men noemt: „een kerel om mee om te gaan". Als de een of cle ander in moeilijkheden zit aan gaande Acerkzaamheden of iets van dien aard, dan zegt men „vraag het maar aan Gerrit" die Aveet het Avel! Nooit heeft men vergeefs een beroep op liem ge daan. Grapendaal is nog steeds in dienst, ondanks zijn pensioenge rechtigde leeftijd. Wel is Avaar doet hij het nu Avat kalmer aan, doch stil zitten kan hij niet. Naar Avij vernemen, ligt het in cle bedoeling, 0111 aan dit heuge lijk feit een feestelijk tintje te ge- ATen. De jubilaris zal a.s. Zaterdag 21 Febr. door directie en perso neel Avorden gehuldigd. Moge God hem nog vele jaren in een goede gezondheid met zijn echtgenote van zijn levensavond doen genieten. Wegens afAvezigheid van de di rectie op 6 Jan. j.l. kon dit feit eerst heden Avorden herdacht. Onder het genot van een heerlijk kopje Kremers Koffie en een dito Verkades koekje, hebben vele dames en heren Woensdag 11 Februari in de zaal van „Zomerlust" iets geleerd wat hen bij avondjes en verjaardagen zeer goed te pas zal komen. De demonstratie van het maken van hartige petit-fours en diverse borrelgarnituren had dan ook een zeer aandachtig gehoor. Velen ^maakten tevens gebruik van het proeven van de beroem de Kempinski Wijnen, waarvan eveneens een stand aanwezig was. Deze avond, georganiseerd door de Firma Oudendijk, onder het motto „Kijken en Keuren" verdiende dan ook ten volle de enorme belangstelling. Naar de heer Oudendijk ons mededeelde zullen meerdere van deze avon den volgen. Wij wensen deze actieve Santpoortse Winkelier veel succes toe. PARTIJ VAN DE ARBEID. Door omstandigheden kan de op 24 Februari vastgestelde fakkel dragersavond in De Toorts niet doorgaan. Deze wordt nu ver schoven waarschijnlijk naar 3 Maart. Nader bericht hierover volgt nog. Chr. Kleuterschool (dorp). Bouwfondsactie „Dubbeltje per week". De taart van de week, beschik baar gesteld door bakkerij Dillewijn, Hoofdstraat 192 gaat naar fam. Oderkerk, Rijksweg 430 Namens de Bouwcommissie, Terrasweg 65 Hoofdstraat 163 R.K. KERK SANTPOORT. Zondag 22 Febr. II.H. Missen 6.45, 8 uur, 9.15 Hoogmis, 11 uur. Te 7 uur Lof met Lijdensme ditatie. Maandag te half 8 Mariagarde (II). Dinsdag te half 8 Maria Con gregatie (afcl II jonge mannen). Woensdag te half 8 H. Familie (afd. jongemannen). Vrijdag te half 8 Oefening van cle H. Kruisweg. Zaterdag half 8 Broederschaps lof. Vergadering van de Missie-zela tricen Dinsdag 8.45 u. na de con gregatie.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1