gjprediMwurton 'ZOSDAMMS' TAFELZILVER A.BROEKMEULEM IHorloaeirofa "°2J>OX?7~ Gereformeerde Kerk, 9.30 uur Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Lutherse Gemeente Vrijzinnig Hervormden Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk 10.30 uur: TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Chr. Kleuterschool (dorp). JEUGDTOURNOOI. ^Bekijkt het eénv door een BRIL ven mu Verkoop en Reparatie YELSEN SLEEPTE TWEE KOSTBARE PUNTEN IN DE WACHT. Veisen kwam in cie ontmoeting met de Ammaarse boys uit met: Jansen: Meyer, tromp br., Van der itnde, vv ijker, boon, tromp Jr., baKKum, tvramer, Donker, ,t immer. ue thuisclub miste dus nog steeds haar doelman De Graat, maar zijn plaatsvervanger jan- sen deed zijn werk lang niet sieeht, alleen zijn uittrappen en wegwerken is nog voor verbete ring vatbaar. mans komt de bal nog te veel in liet bezit van de tegenpartij oi heelt de eigen partij te veel moeite de bal onder controle te krijgen. Vvat de tegenpartij betreft ,we hebben de AiKmaarse boys wei eens beter gezien. V oor al bet spel der voorhoede leek ons niet sterk. Wei hadden de Alkmaarse aan vallen bet tegen VV ijker c.s. niet gemakkelijk vooral tussen van der luide en Meyer, twee jonge krachten dus, klopte het aardig maar aan de andere kant moet toch getuigd worden, dat gebrek aan tempo bij slecht afgeven door de Alkmaarse aanvallers de taak van de V eisen-defensie verge makkelijkten. Over gebrek aan tempo gespro ken, ook aan V eisen-zijde labo reerde men vaak aan deze kwaai Met name Donker en Kramer hadden te veel tijd nodig om tot de op bepaalde momenten voor geschreven juiste handeling te komen. Over de Alkmaarse Kramer zijn we beter te spreken. Deze knappe doeiman als hoedanig' hij reeds lang bekend staat bleek zijn vak nog perfect te ver staan en door de wijze, waarop hij vele harde schoten en goede voorzetten van Bakkum c.s. on schadelijk heeft gemaakt, heeft hij een grotere Yelsen-overwin- ning in de weg gestaan. Het enige doelpunt van de wed strijd werd gescoord door links buiten Timmer. TERRASVOGELS VERRICHTTE 1GOED WERK. Wat we bijna niet hadden durven hopen, is geschied: De Lerrasvogeis hebben kans gezien het sterke O.Y.V.O. in eigen huis nog wel een gelijk spel af te dwingen en zulks nog wel on danks het feit, dat men met in vallers voor Zaal en Schippers moest uitkomen. De mededeling, dat eerstgenoemde niet kon spelen bereikte het bestuur nog al laat, zodat men hals-over-kop een be roep moest doen op Disselköter, die nu de rechtshalf-plaats bezette Schippers' plaats werd ingeno men door Pellemans. Beide inval lers deden het niet slecht. Verder stond Dortmundt weer op z'n oude vertrouwde spilplaats en al was het aan z'n trappen merk baar, dat hij nog niet de oude was, zijn kopwerk_ was van dien aard, dat hij het de gevaarlijke O.V.V.O.-jnidvoor geducht lastig' maakte, zodat deze het tenslotte maar op één der binnen plaat sen ging proberen. Twee „oudgedienden" hebben tot het fraaie gelijke spel zeer veel bijgedragen en wel Röbken en Akkermans Sr. Eerstgenoem de zorgde voor de beide doelpun ten en Akkerman heeft door zijn fraaie wijze van keepen ongetwij feld een O.Y.V.O.-zege in de weg gestaan. Tal van moeilijke schoten die hij gerust had kunnen laten gaan zonder zijn reputatie te schaden, hield hij prachtig uit zijn doel. Zelfs Ó.V.V.O.-officials waren er van overtuigd, dat Ak kerman prachtig werk had gele verd. Terrasvogels heeft tot tweemaal toe de leiding gehad. Reeds na 10 minuten loste Röbken van verre een hard schot, dat Altink te machtig bleek. Nog voor rust maakte Ouderland gelijk (11). Na de rust had Röbken weer succes, toen Goedhart TTe bal uit een vrije trap vlak v >or 't doel plaatste (2—1). Vele O.V.V.O.'ers hadden zich reeds met een nederlaag' verzoend toen Paaymans in buitenspel-po sitie Akkerman wist te passeren (2-2). Terrasvogels kwam uit met: Akkerman Sr., Akkerman Jr., Van. der Kuyl, Disselköter, Dort mundt, Aiosmans, Pellemans, Röbken, Van Vuuren, Goedhart, Wijnen. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG A.S. Hoewel onze beide derde klus sers Zondag j.l. met tamelijk ster ke tegenstanders te doen hadden, hebben zij op drie van de vier winstpunten beslag weten te leg gen. We vinden dit een dermate goed resultaat, dat we er elke week voor tekenen! Zondag a.s. speelt Terrasvogels weer eens thuis en wel tegen K. V. V. Die Krommenieërs doen het dit seizoen lang niet kwaad en wisten Zondag j.l. nog weer van D.C.G. te winnen. De blauw-wit- ten zullen dan ook danig op hun tellen moeten passen, maar het komt ons voor, dat ze toch zeker niet behoeven te verliezen' Veisen aanvaardt de reis naar B. K. C. De speelwijze van deze tegenpartij zo iets van Kick and rush „ligt" lang niet elke tegenpartij, wat o.a. Kinheim zou kunnen getuigen. Veisen heeft dan ook nog niet van deze Noord- Hollanders gewonnen, vooral, wan neer ook het veld nog in niet al te beste toestand zou verkeren. Laten we voorlopig op niet meer dan een gelijk spel rekenen. Dan zou een eventuele overwinning dubbel meevallen! Derde Klas A. gesp. pnt. Water gr.meer 12 21 O. V. V. O. 11 16 Beverwijk 12 16 K. V. V. 12 16 D. C. G. 13 15 C. S. V. 11 14 S. D. W. 11 9 Terrasvogels 12 9 Q. S. C. 12 8 R.K. V. V. A, 13 7 Wilskracht 12 6 A. P. G. S. 11 5 Derde Klas C. gesp. pnt. Zaandijk 12 18 D. E. iVI. 12 18 Kinheim 12 14 Wijk aan Zee 13 14 Alkm. Boys 12 12 W. S. V. 10 11 Purmersteyn 11 11 Veisen 11 10 B. K. C. 12 10 Alw. Forward 10 8 G. V. O. 10 6 Vitesse 11 4 BIJZONDERE KERKDIENST. Zondag 1 Maart zal door Ds. Kr. Strijd van 's Hertogenbosch in 'n bijzondere kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk worden gesproken over het onderwerp: „De vreugde van ons leven". Het LIervormd Kerkkoor van Haarlem-Noord-Schoten, o. 1. v. de heer Michelsen, verleent me dewerking. Organist de heer Albert de Groot. De dienst begint om kwart voor zeven in verband met een korte zangdienst, die aan het ge sproken woord zal vooraf gaan. JEUGDDIENST. Zondag 1 Maart wordt om half elf in de bovenzaal van het Jeugd huis een jeugddienst gehouden. Hierin zal voorgaan de heer A. Vennik van Driehuis. HAARLEMSE ORKEST VERENIGING De romantische sfeer van de Ouverture „Die Hebriden" van Mendelssohn werd onder de sug gestieve leiding van Toon Verhey door het orkest zuiver weergege ven. Hierbij werkten echter de te schrille toonvorming en het over matige forte der trompetten af en toe storend. Ida Haendel, voortreffelijk vioolvirtuoze, speelde hierna het g moll concert van Bruch, waar in zij haar hoogtepunt bereikte met 'n pittige voordracht van de Finale. Zij hoedde zich voor een overdreven gebruik van glissandi dat afbreuk deed aan de uitvoe ring van de beide voorafgaande delen. De uitvoering na de pauze van de vierde symphonie, waar in zwaarmoedigheid en kracht, zo typerend voor Brahms, de bo ventoon voeren, stond, afgezien van enige ongelijkheden en een kleine vergissing, op zeer be hoorlijk peil. De volle zaal uitte zijn enthou siasme in langdurige ovaties. O. FOLGE FONDEN. ZONDAG A.S. ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uurdezelfde 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeerde Heimstraat, IJ muiden half 11, ds. W. Veen, IJmuiden Koffiekamer Westerveld 10.15 uur ds. J. H. Smit Duyzentkunst Amsterdam Velsen-IJmuiden-Oost Abeelenstraat 1 Ds. D. ter Steege 6.45 uur Bijz. Kerkdienst ds. Kr. Strijd, den Bosch „De vreugde van ons leven" van 18.4519 uur zangdienst medewerking van Ned. Herv. Kerkkoor „Schoten". De Toorts, 9 uur Ds. D. ter Steege Jeugdhuis half 11 Jonge Jeugd Kerk, deheer A. Vennik,Driehuis Woensdag 4 Maart 8.15 uur in de Dorpskerk, Lijdensmeditatie Ds. ter Steege, derde kruiswoord De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. A. de Groot Hoofdstraat 165 Tel. 8310 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwrijden 4 Met verwarmde Wagens Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 1 R.K. KERK - SANTPOORT Zondag 1 Maart H.H. Missen 6.45, 8, 9.15 uur (Hoogmis) en 11 uur. Te 7 uur Lof met Lijdensmed. Maandag Half acht Maria Garde (Gr. II) Dinsdag Te 8 uur Maria Congregatie (afd. II Dames). Woensdag Half acht H. Jozeflof. 8 uur H. Familie (Jeugd gr. I) Donderdag 8 uur H. Familie (Heren). Vrijdag H.H. Missen te half 7, 7 uur (Gez.) en 8 uur. 'Te half acht oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag Half acht Broederschapslof. Bouwfondsactie „Dubbeltje per week". De taart van de week, beschik baar gesteld door bakkerij Zuyderduyn, Kerkerinklaan 44, gaat naar de heer de J. Vrome, Hoofdstraat 56. Namens de Bouwcommissie, Terrasweg 65 Hoofdstraat 163 PARTIJ VAN DE ARBEID. Fakkeldragersbijeenkomst op Dinsdag 3 Maart a.s. des avonds 8 uur in De Toorts te Santpoort Station. Op Donderdag 5 Maart a.s. des avonds om 8 uur zal in gebouw „Flora" te IJmuiden een federa tie-ledenvergadering (jaarver gadering) worden gehouden. Voor de concerten van het Jeugd- tournooi te Haarlem is Emile Brommer, vioolleerling van Mevr. Folge Fonden, gekozen. Van de 79 candidaten zullen er totaal 23 solisten medewerken. HELAAS komt het meerdere malen voor. dat inwoners (vooral van grote steden), hun oude brood, aard appelen. schillen, groentenafval e.d. zo maar klakkeloos in de vuilnisemmer deponeren, zonder er bij na te denken of het afval niet gebruikt kan worden voor t één of andere doel. Een dergelijke handelwijze komt zeer zeker de veevoeder positie niet ten goede!! Wij allen, n en ik, hebben de prijzen van melk, boter, kaas e.d. zelf gedeeltelijk in handen en als wij dan wensen, dat genoemde artikelen goedkoper moeten wor den, dan is het aanbevelenswaar dig' om het levensmiddelen-afval gescheiden van liet eventuele huis vuil in een doos, emmer of kistje te bei var en en dan 1 of 2 maal per week mede te geven aan de schillen ophaler die hier per slot van ïekening voor aangewezen is. Ik dank u J. NIEUWENHUIS. MEERVOUDIGE HUWELIJKEN IN DEFTIGE FAMILIES. Wanneer wij de genealogieën van bekende families tussen 1500 en 1800 lezen, zien wij dat vele mannen en vrouwen toen vaak op zeer jeugdige leeftijd stierven en dat de overblijvenden vaak twee soms wel drie of viermaal her trouwden. Daarbij gebeurde het natuurlijk dikwijls, dat weduw naars met weduwen trouwden en dat er aan beide kanten veel geld was, zodat bij zo'n 2de of 5de huwelijk dc partijen nog rijker werden. Nemen wij bijv. uit onze omge ving de heer Jan van den Bosch, in 1665 geboren, kapitein ter zee en die eerst laat, in 1708, dus op 45-jarige leeftijd, trouwde niet Al- bertina Constantia Pater te Am sterdam, die 21 jaar jonger was. Zij overleed in 1718. nog maar 54 jaar oud en kapitein van den Bosch toen gepensionneerd trouw de twee jaar later te Diemen met Cornelia Eliana Scott, in 1678 te Amsterdam geboren en dus 42 jaar oud. Zij was toen weduwe en wel van de heer Gerard Beelaerts, dus uit een bekend geslacht. Een maand na zijn hertrouw7 kocht ka pitein van den Bosch de buiten plaats Westerveld te Veisen en liet daar een prachtige buiten plaats van maken. Dat kon hij doen, w7ant zijn eerste vrouw zal hem wel een flinke erfenis nage laten hebben. En de heer Beelaerts de eerste man van Cornelia Elia na Scott, zal ook wel niet arm zijn geweest. Vier jaar later, in 1724, stierf de heer van den Bosch en hij liet zijn vrouw toen een vermogen van f 108.000 en de buitenplaats Westerveld na. Mevrouw de we- duwe van den Bosch verfraaide Westerveld nog meer en bleef ben jaar weduwe, maar in 1754 Het bekende fraaie KELTUM PLEET of TIKO het nieuwe product van de Kon. Zilverfabriek Gerrits en van Kempen Vlekvrij met zilverglans Lepel en Vork f 1. Tafelmes f 6. Prijscourant op aanvraag HOOFDSTRAAT 146 TEL. 8592 GOUD - ZILVER - UURWERKEN Hoofdstraat 37. TELF. santpoort 64 62 t.o. de Overbildtweg dus op 56-jarige leeftijd, trouw de zij voor de 5de maal en wel met mr. Balthasar Smissaert te Amsterdam, weer een loot van n thans adellijk geslacht evenals de families Beelaerts tan Blokland en van den Bosch. Vijf jaar later, in 1759, stierf toen mevrouw Smissaert en wat zij nagelaten heeft, vinden wij niet vermeld. Maar zij was kin derloos en de heer Smissaert of a tidere erven zullen wel een flink vermogen geërfd hebben. In 1754, liet jaar van haar der de huwelijk, had mevrouw Bosch op zeker tijdstip geld nodig'. Dat w7as bepaald vóór haar derde hu welijk, want in de notariële ak te van 26 juni 1754 wordt zij nog Cornelia Aliana Scott, weduwe van kapitein Jan v. d. Bosch, op haar hofstede Westerveld, ge- floemcl en toen machtigde zij Mr. Hendrik v. d. Bosch, blijkbaar een zwager of neef, of -wellicht een zoon uit het eerste huwelijk van haar echtgenoot, om naar Amsterdam te gaan en van haar kassier, Jacob v. d. Smid, te vor deren en te ontvangen de som gelds die zij hem indertijd toever trouwd had en waarvan zij be wijzen van ontvangst bezat. Of zij ongenoegen had met haar kasiser weten we niet, maar wel stond er in het stuk, dat mr. v. d. Bosch zo nodig de zaak moest brengen voor de schepenen van de hoofd stad. Een ander voorbeeld van een bewoner van een buitenplaats te Veisen. n.l. van Middelo, dicht bij Westerveld. In 1767 werd die bui tenplaats gekocht door mr. Dide- rick Joan van Hogendorp, graaf der H. Roomsen Rijks, baron van St. Jan-ten-Steen en Glossen- berghe en Heer van Steenhuysen. Deze, in J751 te Vlissingen gebo ren garde-officier, trouwde op 22-jarige leeftijd in Den Haag met Cornelia Pctronella Slicher, die 2 jaar onder was dan hij en na drie jaar overleed. Drie jaar later, in 1759. trouwde graaf van Hogendorp, toen secretaris der stad Amsterdam, met Sara Jaco- ba Clifford, de 25-jarige weduwe van de heer Jean Deutz van As sendelft. Deze tweede echtgenote overleed in J787, dus 55 jaar oud. Ofschoon dat tweede huwelijk acht en twintig jaar heeft ge duurd, trouwde graaf van Llogen- dorp een jaar later te Haarlem met Judith Magdalena Testart, ongehuwd en 42 jaar oud. Haar vader, Elbert Testart, was in 1750 burgemeester van Haarlem en la ter rand- en rentmeester-generaal van Noord-Holland, Kennemer- land en Brederode. Zeer waarschijnlijk is dat derde huwelijk niet gelukkig geweest, want enige maanden later ver kocht graaf van Llogendorp de buitenplaats Middeloo, waarvoor hij f 15,500 betaald had, aan zijn vrouw voor f 50.000. Hij zal dus in die 21 jaar de buitenplaats wel zeer verraaid en uitgebreid heb ben. De graaf, wiens moeder ver moedelijk wel van Spaanse af komst was (zij heette de la Pal- ma de San-Fuentes) ging waar schijnlijk te ILinnisdael bij Ant werpen wonen, waar hij op 50 Juli 1789 overleed. Het echtpaar was niet gescheiden, want de we duwe woonde in Haarlem en ver kocht Middeloo in Januari i799 aan de heren T. C. den Beer Poor- tugaal en D. J. den Beer te Am sterdam. Zij kreeg' er toen f 35.000 voor. G. VOET.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2