F. li El S.cflaatimaatiaaaK&e'ieidiutyefi* predikbeurten lommer §539 E.S.T.O. JAC. NOL Sperwer winkel Jac. Nol Hoofdstraat 172 SawiJöoo/'/i B/oec R.K. Kerk, Santpoort Speciaalslagersbedrijf G. van der Kolk fóespheelct u.ho.eqtipdüf Zi(ü Lapsed V.00A de 'Paasdagen Gereformeerde Kerk. Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk 10.30 uur: Evangelische Prediking MEN ZEGT. 'ZONDAGSBÏENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI O. P. (Nadruk Verboden). SCHAAKRUBRIEK. ZWART WIT Spet wet winkel Depositalre Schoonh. preparaten volgens voorschrift Or. P. H. v. d. Hoog E. v. d. EIEÏJW Duinweg 21 bij Station Tel. 8796 In de advertentie van Jac. Nol in het vorige nummer is het telefoonnummer FOUTIEF geplaatst. Men belle voor DE FORD AUTOMOBIEL FABRIEKEN PRESENTEREN EEN SERIE FILMS. Vrijdag 27 Maart a.s. worden in liet Jeugdhuis een serie prachtige films vertoond over het machtige werk in de Ford-Automobielfa brieken waarin in Amerika alleen al 140.000 man personeel werk zaam zijn, afgezien van het per soneel in de nevenbedrijven die het Ford-concern van onderdelen voorzien. In April 1952 heeft Koningin Juliana met Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de Fordfa brieken te Detroit en de bij die gelegenheid opgenomen film zal Vrijdagavond eveneens worden vertoond. In de Engelse Fordfabrieken is een bijzonder interessante film ge maakt, n.l. Opus 65, een film waarin de overeenkomst tussen de phasen in het productieproces van automobielen en de delen van een symphonie de Engelse com ponist Richard Arnell geïnspi reerd heeft tot het componeren van een orkestwerk. Deze compo sitie zult u kunnen beluisteren met als achtergrond de filmbeel den uit het Engelse bedrijf aan de Theems. ..Morgen ontmoet Vandaag Dit is de titel van een andere buiteng'ewoon interessante film die op de Santpoort's Bloei-avond zal worden vertoond. De auto van morgen nu gebouwd. Dat is het boeiende thema van deze kleu renfilm. De wagen die als toe komstbeeld is ontstaan in 't brein van ontwerpers en ingenieurs krijgt door samenwerking van tientallen specialisten geleidelijk zijn technische en aesthetisclie vorm. Doorgaans is dit wordingspro ces gehuld in ^eu waas van ge heimzinnigheid, maar deze merk waardige film gunt de toeschou wers een kijkje achter de scher men en toont van meet af aan hoe gedurfde fantasieën gaandeweg hun tastbare vorm krijgen om te worden tot een artomobiel <1 ie dc verbeelding van een juïes Verne te boven gaat. Een tekenfilm en een film over het Amerikaanse natuur schoon zullen deze filmvoorstel ling aanvullen. De avond met Anthonie van Kampen op 6 Maart j.l. heeft ge leerd hoe belangrijk het is vooruit plaatsen te bespreken. Bij Antho nie van Kampen moesten velen teleurgesteld worden. Zondag 22 Maart. De H.H. Mis sen zijn te 6.45, 8, 9.15, (Hoog mis) 11 uur. Te 7 uur Lof en Lij densmeditatie. Maandag 23 Maart. Te half acht Maria Garde (Groep II). Te acht uur Godsdienstcursus meisjes. Dinsdag 24 Maart. Te half acht Maria Congregatie (afd. I jonge vrouwen). Woensdag 25 Maart. Maria Boodschap. H.H. Missen te half zeven, 7 uur (gez. H. Mis), 8 uur. Te half acht Lof. Te 8 uur H. Familie (Jongemannen). Vrijdag 27 Maart. Te half 8 Oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 28 Maart. Te half 8 Broederschapslof. Broekbergenlaan 46, Santpoort Van een onzer vele tevreden cliëntèle ontvingen wij onder staand gedichtje: Het is in Santpoort en omgeving, Nu wel algemeen bekend Dat Heer G. van der Kolk, Het publiek verwend! De roep is dan ook (werkelijk groot W at men op het gebied (van Paarden-, Rund-, Varkens- en Kalfsvlees, Bij voortduring aanbood. Ook wat voor de Lunch en (boterham betreft, Kan men uitstekend en gesor teerd daar terecht! En ofschoon men heel (scherp concurreert, Waarvan heel Santpoort en (omgeving profiteert. Heeft men toch dit niet (afgeleerd, Dat kwaliteit voor alles gaat, Waardoor men aan de (Spits thans staat Wij geven daarom deze raad, Zorg, dat U daar toch ook (eens op afgaat (Advertentie) YlcccAt niet te dang. Bloemendaalsestraatweg 125 Telefoon 8712 Al is het nog geen lente wij hebben eindelijk, na een lange zonloze periode weer enige mooie dagen gehad, waarop wij volop van de zon konden genieten en waarop wij op een prettige ma nier aan bet komende voorjaar werden herinnerd. Die mooie dagen gaven echter niet alleen een lente-herinnering! Het drong ook tot ons door, dat het zo langzamerhand tijd wordt ons huis weer eens met bezemen te keren. Wij kunnen er over denken zo als we willen en hoewel het meren deel der tegenwoordige, jongere huisvrouwen zeker niet door de schoonmaakwoede van onze groot moeders zal worden bevangen, een extra beurt zullen wij ons huis toch willen geven. Vooral als er straks niet meer behoeft te worden gestokt. Voor het zover is, kunnen -wij echter tal van kleine werkjes doen die er zeker toe zullen bijdragen de schoonmaak of, als u wilt: de extra beurt, tot een succes te ma ken. Een werkje, dat veel vrouwen niet aandurven en dat toch zo een voudig is, is het opnieuw overtrek ken van een lampekap. De lamp meer nieum. Het opnieuw overtrekken van een lampekap is lang niet zo moeilijk en ook lang niet zo inge wikkeld als het wel lijkt. Wij zul len u laten zien, hoe wij onze oude lampekap aan een nieuwe bekle ding hielpen. Wanneer u deze aan wijzingen nauwkeurig volgt, zult u zien, welk een prettig en een voudig werkje dit is. Wij beginnen, de oude bekle ding voorzichtig los te tornen. Dit moet heel voorzichtig geschieden omdat de verbindingspijltjes van de kap zijn gesoldeerd en los kunnen gaan. Is de bekleding van het karkas afgetornd, dan knip pen wij het woelband los en draaien het eraf. Zitten de spjjltjes, ondanks on ze zorgvuldige behandeling, toch nog los, dan moet het karkas eerst worden gesoldeerd. Stevig minden. Het nieuw omwoelen van het karkas is van het grootste be lang. Het woelband moet zeer ste vig om de spijlen worden gewon den. Men meet li maal de hoog te van de spijltjes, slaat het band van boven bij het kleine randje om het soldeersel, zodat dit on zichtbaar wordt en draait dan 't band met een grote slag om de spijlen. Bij het afhechten aan de onderrand het band tweemaal om het soldeersel winden. Als alle spijlen klaar zijn, wordt de be nedenrand op dezelfde manier als de spijlen omwoeld. Ook het bovenste, kleine randje, omwoe len wij op dezelfde manier. Is het gehele karkas klaar, dan moet men proberen, of het band wel zo stevig zit, dat het niet meegeeft, als men het tussen de vingers probeert te draaien. Dit mag niet mogelijk zijn, omdat de bekleding nooit mooi strak kan zitten, als het band draait. De voering. Als het karkas is omwoeld, wordt de voering tegengenaaid. Wij beginnen bij de beneden rand en zetten daar de voering glad tegen aan. Bij het begin slaan we een klein stukje voering om, zodat de rafels tussen voering en stof komen en dus onzichtbaar worden. Wij beginnen bij een spijl, zodat de naad ook niet te zien komt. Is de voering aan de onderkant bevestigd, dan wordt ze aan de binnenkant door het bovenste randje getrokken en wordt de ruimte gelijk verdeeld. Zorg er vooral voor, dat u alle ruimte vast naait. De naad op de spijl behoeft niet te worden dichtgenaaid, om dat deze, doordat de voering strak zit, vanzelf gesloten blijft. De buitenkant. De buitenkant maken wij van gekleurde zijde. Hebben wij nog een stukje veruit katoen, dan is dat ook uitstekend voor de bekle ding geschikt. De bovenstof wordt op dezelfde manier als de voering bevestigd, met dit verschil, dat deze natuur lijk aan de buitenzijde wordt ge maakt, zodat de spijlen tussen de voering en de stof komen te zit ten. Nu wordt, voor de afwerking, nog een zig-zag ingehaald randje of een koord aan de kap gezet en de kap heeft een keurig nieuw kleed aan. Probeert u het zelf eens! Misschien heeft u nog wel een lapje van een kinderjurk of van een blouse overidat hier geschikt voor is. In lampekappenwinkels kunt u voor 'n paar cent wel woel band kopen. Voor de voering kan heel dunne batist of zijde worden gebruikt. En nu.aan de slag! Wij wensen u veel succes. ZONDAG A.S. 9.30 uur ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uur: dezelfde 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJnmiden half 11, ds. W. Veen, IJmuiden Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur ds. A. Vermeulen, Amsterdam Vrijzinnig Hervormden Velsen-IJmuiden-Oost Abeelenstraat 1 ds. P. J. Mackaaij, Haarlem De Toorts, 9 uur ds. A. G. v. Wijk, Alkmaar Ned. Herv. Kapel, 7 uur: Ds. D. ter Steege Jeugdhuis half 11, Jeugddienst de heer W. Doevendans Woensdag 25 Maart 8.15 uur in de Dorpskerk, Lijdensmeditatie. Ds. ter Steege, zesde kruiswoord De Toorts, 7.30 uur EvangelistJ. Slabbert, Transvaal De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. A. de Groot Hoofdstraat 165 Tel. 8310 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwrijden 4 Met verwarmde Wagens Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stsgemeijsr, Suriname straat 1 Men zegt 't zal niet meer bij het oude blijven. De dingen zullen strakjes anders zijn Een ander zal geschiedenis gaan schrijven Hetzelfde liedja, maar een nieuw refrein. Men zegt, 4 zal strakjes alles anders worden Er komt ook daar wellicht een and're geest Men zegt: het komt misschien wel weer in orde En wordt het anders dan het is geweest. I Hetzelfde.anderswie kan de geesten meten? Wie leest het schrift, dat Vader Tijd straks schrijft!' Een ding, dat zal de mensheid zeker weten: Dat de onzekerheid het is, die blijft. Correspondentie betreffende deze rubriek te richten aan de heer W. Schuurman, Kruidbergerweg 17, Santpoort. U herinnert zich nog wel het formidabele dame-offer, dat wit in staat stelde remise te forceren Eveneens fantastisch, en minder plomp is de volgende eindspel situatie: ABCDEFGH Wanneer de dames en enkele andere zware stukken geruild zijn spreekt men van een eindspel. In het onderhavige geval staat wit er met twee paarden minder slecht voor. Zonder aanwezigheid van de torens zou de stelling re mise zijn, want twee paarden al leen kunnen niet mat geven. Wit schijnt echter niet in staat de to rens te ruilen, of de zwarte toren te veroveren. Toch is de remise door een gees tige combinatie af te dwingen: 1. Tc 7b 7 schaak. De zwarte koning gaat naar een willekeurig veld en nu speelt wit: 2. Tb 7 b 8Ü Daar de zwarte toren nu aangevallen staat en niet weg kan moet de witte toren geslagen wor den. Slaat zwart met de toren, dan staat wit pat: remise. Slaat zwart met het paard, dan speelt wit Ka 6b 7! en de tussen zijn paarden ingeknelde toren is verloren. Voor al dit laatste is uniek, het is dan ook een eindspelstudie. De tweede opgave voor de lad derwedstrijd bleek geen harde noot te zijn, slechts een paar deel nemers lieten een steekje vallen. Men late zich echter door enkele punten achterstand niet ontmoe digen, ook de anderen kun nen zich vergissen! De oplossing luidt: 1. Le 2d 3 schaak Kh 7g 8 2. Tc 1c 8 schaak Kg 8 f 7 of Lg 7f 8. 3. Lf 2g 3 en zwart is niet in staat Pb 8 te verdedigen, springt het weg, dan gaat Ta 8 verloren. De ladderstand is nu geworden: S. Alberda, N. A. Groeneveld, G. A. Schuurman, K. Steyn en C. M. de Weyze allen 4 punten. J. M. Berlee, A. J. v. d. Blom, W. Schipper en J. N. Vermeer 3 punten. A. Roukema, P. Sterk en N. Thöne 2 punten. R. Rosselli, 2 punten. A. Akkerman 1 punt. Thans volgt opgave no. 3. Wit: Ke 1, Td 1, Th i, Lb 4. pi a 3, c 3, d 2, g 4 en h 5. Zwart: Kc 6, Tb 8, Tc 8, Lh 6, pi a 7, b 6, c 7, g 5 en h 7. Zwart aan zet, wint een stuk. Corres pondentie J. M. B. en N. T.: Pionwinst is geen stukwinst. S. A. en C. M. de W.: Na 1. Kh 8 kan wit geen mat geven. 100 gram Volv. Kaas 25 ct Volv. bel. Kaas 28 ct Rolspek Pork 40 ct 29 ct VERKADE'S KEPS Gember, Messina of Café Pousse 35 ct 100 gram GEM. BISCUIT 100 gram 32 en 36 ct per blik f 4.40 en f 5.50 Hoofdstr.172 Tel. 8537 Gratis advies en huid-analyse

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2