FJIEI jpred&beurten De Goedkope Groentenhal Voor de Paasdagen «tt. HOP A.BPOEKMEULEN Wa(Jt niet te dartg. fóespheelct vxo&fytifdify TjLiv Lapsed u.ovx de 'Paasdagen R.K. Kerk, Santpoort TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Hoofdstraat 37. TtLF. santpoort Grote sortering Overhemden en Jongensblouses Linksgew. dameskousen 1.98 WAT ZONDAG A.S. GESPEELD WORDT. Voor Zondag a.s. zijs wederom de wedstrijden YelsenAlways Forward en Watergraafsmeer Terras vogels vastgesteld. Toen eerstgenoemde ontmoeting ook voor Zondag 15 Februari was vastgesteld, ontliepen beide ploe gen elkaar op de ranglijst niet veel, maar sindsdien is er wel wat veranderd: Alw. Forward daaled af naar lagere regionen, terwijl onze plaatsgesoten daarentegen juist steeds beter voor de dag kwamen en de mening gewettigd is, dat de geelblauwen thans de juiste opstelling gevonden heb ben. We geloven dan ook vast, dat ondanks het feit, dat Always For ward alles op alles zal zetten om haar positie te verbeteren, Velsen op beide punten beslag zal leg gen. Ten opzichte van Terrasvogels zijn we minder optimistisch ge stemd, want de mannen van Röb- ken moeten naar Watergraafsmeer en dat zegt voo insiders genoeg. Deze ex-2de klasser toch schijnt met alle geweld het verloren ter rein te willen herwinnen en ver speelde in 15 wedstrijden slechts 5 punten. Zouden we dan ook een „gokje" wagen, we hielden het onherroepelijk op de Amsterdam mers. Maarvoetbal is nog al tijd een spel, dat zijn aantrekke lijkheid voor 'n deel ontleent aan de onzekerheid van het uiteinde lijk resultaat. Dus.... Terrasvo gels, het antwoord en de daad is aan jullie. UIT DE GOEDE OUDE (VOETBAL-) TIJD. In ons nummer van 20 Febru ari vertelden we onder boven staand hoofd, hoe gemoedelijk het er in vroeger tijden op de voet balvelden toeging. We beschreven de „kleedkamers" een kippen hok en het terein-zonder-gras- maar met zware vette klei, dat begrensd werd door 2 sloten. Daar ons gebleken is, dat dit „verhaal" bij onze lezers in de smaak is gevallen, willen we thans de wedstrijd beschrijven. „Wij kregen de raad van onze aanvoerder om zoveel mogelijk door de lucht te spelen en alles ineens te nemen, want als de bal op de grond kwam, was met geen mogelijkheid te berekenen, waar hij heen zou springen. De aftrap kregen wij, dadelijk een aanval van de rechtervleugel, een hoge voorzet en onze midden voor schoot de bal ineens door het doel. Niet in het net, want dat was er niet. Stomme verbazing bij de tegen partij. De keeper liep heel gemoe delijk naar onze middenvoor toe en zei: „Neem ie dat ineens? Ik wachtte juist, totdat de bal neer gekomen zou zijn". En een van de backs gaf te kennen, dat hij van gelijke mening was. Aan derge lijke ballen ineens nemen, deden ze niet. Het spel ging verder en was buitengewoon amusant. Door het dijkje in het midden zagen de vleugelspelers alleen de hoofden van elkaar, de spil kwam van een hoogte van een dikke meter om laag rennen als een vleugelman de bal had en onze spil, die heel klein van stuk was en die wij door het dijkje telkens uit het oog verloren, riep aanhoudend: „Even wachten, ik ben er zo". En dan kwam hij te voorschijn om zich langs de klei naar beneden te la ten glijden. We lagen meer dan we liepen en het gekste was dat, als iemand naar een hogen bal keek en toe liep, hij telkens tegen het dijkje optornde, met gevolg dat hij plat voorover in de klei rolde. Onze tegenpartij kon geen klap van voetballen, wat bij zulk een veld niet te verwonderen was, maar voor ons was de weg naar het doel ook heel lastig. De mid denvoor, die angstvallig op de rug van het dijkje bleef, zag de lat van het doel on de hoogte van zijn roofd en daar het veld het laag houden van de bal onmogelijk maakte, was het inzenden van schuivers niet te doen. De vleugelmensen moesten schuin tegen het dijkje opschieten en als de keeper in het midden van zijn doel stond, was de verste helft van het doel voor hen ten enenmale onbereikbaar. Toch lukte het ons voor de rust er drie in te werken. Werken in de letterlijke betekenis van het woord. Uns doei kwam slechts eenmaal in gevaar, toen de mid denvoor een kans kreeg, omdat onze backs tegelijk van het dijkje afgleden, wat de keeper hen na deed. Maar voor het open doel miste de baret, doordat de bal over de lat vloog, die van de rug van het dijkje gemeten, geen an derhalve meter hoog zat. De stemming aan beide kanten was uitnemend en zelfs toen een van de thuisspelers bij een po ging om de bal in te houden, van het veld is het water gleed, deed dit de animo geen kwaad. We roei den een eindje en visten hem uit het hier diepe water. In dat roeien hadden wij een ferme handigheid gekregen, want telkens moet na tuurlijk de bal worden gehaald, als hij uit het veld was en daar er twee bootjes waren, gaf dat meer dan eens aanleiding tot wedstrij den, wie er het eerste zijn zou en eens heeft het weinig gescheeld, of de bootjes waren omgeslagen, doordat zij bij de bal tegen elkan der botsten. De natte speler werd wat uit gewrongen en speelde welgemoed weer mee. Wij wonnen tenslotte met 40 en gingen weer naar het kippen hok, waar nu eerst één, dan twee en ten leste drie spelers zich tege lijl-- konden aankleden. De gehele vereniging bracht ons naar de trein. De tweede wedstrijd is nimmer gehouden, want toen wij de ont vangers moesten zijn. bleven de baretten kalm weg. Na een paar weken, liet de secretaris als ant woord op onze vraag waarom de vereniging niet gekomen was, we ten, dat enige van de spelers aan genomen moesten worden en daar door niet uit de stad konden. Wat een zeer geldige red-;n was. Maar waarom had m<m ons dat niet van tevoren gemeld? Wij vroegen daarop de regle mentaire 50 aan en kregen die. Voor de baretten een koopje, want op een glad veld zon het onge twijfeld een inmaakpartij zijn ge worden. Op het veld met het dijkje is nog slechts een wedstrijd gespeeld de bezoekers van die dag wezen na afloop de N.V.B. op de toe stand en de gevolgen zijn te be grepen. Thans wordt in die gemeente gespeeld op een veld. dat er zijn ma? en ook he+ kippenhok is weg. De vereniging bestaat echter nog Bloeraendaalsestraatweg 125 Telefoon 8712 HAARLEMSE ORKEST VERENIGING. Wethouder D. J. A. Geluk, sprak een inleidend woord bij het laatste van de reeks concerten voor scholieren, waarbij hij als voorzitter de bijzondere vreugde van de Commissie over de grote belangstelling en aandacht voor deze concerten releveerde. De commisise hoopt het volgend seizoen het aantal van de con certen voor scholieren uit te brei den. Hierna lichtte de dirigent Adam in grote lijnen de vorm van het solo-concert toe. Het g-moll con cert van Brnch werd op verdien stelijke wijze door de jonge violist lean Louis Stuurop. gesteund rlnor eer» Om Z' cll ti begeleiding' van Adam gespeeld. De Finale bleek echter eert fe zware ongaaf voor dit viooltalent, dat nog mid den in ziin ontwikkeling staat. Het auditorium uitte ziin enthou siasme over de vlotte uitvoering van de geestige, amusante Sym- phoniëtta voor klein-orkest van Hnrro Godron, een op plnritonale basis geconcipieerd werkre, dat wel zeer tot de jeugd snrak. Het g'ond gekozen programma werd besloten met een levendige uitvoe ring van D"hnc' meesterwerk „L* apprenti sorcier". O. FOLGE FONDEN. Zondag 29 Maart PALMZONDAG De H.H. Missen zijn 6.45, 8 uur 9 uur (Hoogmis), en half 12. 7 uur Lijdensmeditatie. Dinsdag half 8 Lof Donderdag (Witte Donderdag) te half 8 Plechtige Avondmaal- mis. 's Avonds 8 uur aanbidding Vrijdag (Goede Vrijdag). De morgenplechtigheden beginnen te 8 uur. Te 3 uur Kruiswegoefening Zaterdag (Paas-Zaterdag) Geen morgenplechtigheden 's avonds half 11 Paasnachlwake ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uurdezelfde Geref Kerk (ArI. 31 K.O.) 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJmuiden half 11, ds. W. Veen, IJmuiden Jeugddienst SANTPOORT Jeugdhuis bij de Herv. Kerk, half 8 ds. W.Veen Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur Weleérw. Heer J. A. v. Putten Amsterdam Vrijzinnig Hervormden Velsen-1 J mui den-Oost Abeelenstraat 1 Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk 10.30 uur: ds. D. ter Steege. Openb. Bel. 18.45 uur: Bijzondere Kerkdienst Ds. J. ter Schegget, Amsterdam Woensdag 25 Maart 8.15 uur in de Dorpskerk, Lijdensmeditatie. Ds. ter Steege, 7de kruiswoord Goede Vrijdag 8 uur: Ds. D. ter Steege, H. Avondmaal De Toorts, 9 uur Ned. Herv. Kapel, 7 uur: geen diensten Evangelische Prediking De Toorts, 7.30 uur Evangelist: J. Slabbert, Transvaal De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. D. R. Mansholt Vinkenbaan 23 Tel. 8320 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Met verwarmde Wagens Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 14 kar. voegloos gesmeed KELTUM PLEET ZILFA PLEET Voorschoten vlekvrij Cassettes en los Schepwerk Uw adres voor geschenken in Sieraden en Luxe artikelen UURWERKEN, GOUD EN ZILVER NAAR HOGER HUREN.... Om de waarheid te zeggen, had ik die aangekondigde huurverho ging al veel eerder verwacht. In ons economisch stelsel wordt een artikel nu eenmaal duurder, als er weinig van is. Dat weten we nog maar al te goed uit de honger winter, toen we zij het dan zwart meer dan f 25 voor een brood neerlegden toen we onze kostbaarheden ruilden voor een hap eten en er zijn in deze tijd heel wat mensen, die er wonder wat voor over zouden hebben, in dien zij een goede woning op de kop konden tikken. Zelf ben >k eens voor een ander bij het Amsterdamse Centrale Bureau voor Huisvesting geweest. Toen ik daar een tijdje had ge wacht en had geluisterd naar de bittere verbalen van de mensen die er zaten te wachten tot zij aan de beurt waren om van de dienstdoende loketambtenaar nul op het request te krijgen, toen schaamde ik mij ervoor, dat ikzelf nog in een behoorlijk huis zat. Als wij geen zogenaamd geleide eco nomie hadden, met vastgestelde prijzen, in zonderheid voor de hu ren. dan weet ik zeker, dat mijn woning door een van die halve of hele daklozen met graagte voor de dubbele prijs zou worden gehuurd. Mensenlief, wat doet men al niet om een goed dak ho ven z'n hoofd fe hebben?Dat wat je niet hebt.... Een ieder, die behoorlijk is ge huisvest, zij aangeraden, eens in zo'n wachtlokaal van een huis vestingsbureau te gaan zitten zo maaralleen om te luiste ren. Nu verwacht u natuurlijk, dat ik er enthousiast over zal zijn. dat de regering besloot, toestemming te geven om, zoals het deftig heet, per 1 Januari 1954 de huren van het onroerende goed te verhogen. Het ligt mij hier niet. al die ver schillende percentages te noemen. Het zij voldoende, te zeggen dat de verhoging van 15 tot 30 pro cent kan gaan. Tegenover die huurverhoging staan enige verlagingen zoge naamde compensaties. Door verla ging van accijns of van omzetbe lasting krijgen wij wat toegestopt. De suiker, de schoenen en de vaste brandstoffen zullen daardoor iets goedkoper worden. Knappe kop pen zullen wel hebben uitgere kend, dat onze uitgaven daardoor op hetzelfde peil blijvenin theorie. Mag ik nu heel even op een zij paadje gaan? Ik heb iemand eens in mijn goede dagen een bedrag van f 100 uitgeleend. Niet de moeite waard? Voor inij wèl. Ik kreeg dat bedrag prompt terug met f 1 per week. M'n schulde naar, die een eerlijk man was, sloeg geen week over, zodat hij nog binnen de twee jaar van mijn „vordering" af was. Maar ik.... ik had het gevoel dat ik hem die f 100 cadeau had gedaan omdat die wekelijkse gulden prompt met andere ui'gaven de zak uitliep. Dat was de practijk. Nu ben ik zo bang. dat bet met die huurver hoging dezelfde kant opgaat in omgekeerde richting. Want de huisbaas verschijnt precies op tijd en ik.ik heb maar een dood enkel keertje nieuwe schoenen nodig ik ben geen suikerzieke, maar ik houd niet erg van zoetig heid. En brandstoffen?.... nou ja, die blijven toch niet te beta len. Waarmee ik maar wil zeggen: och, bet duurt nog lang voor het 1 Januari 1954 is. Ik wil eerst nog genieten van een zomer, naar ik hoop zónder brandstoffen! HET Betrouwbare ZWITSERSE UURWERK hoopt U alleen bi] een erkend Horloger, dus ook bij 10 pond mooie Goudreineiten f 1. Sinaasappelen extra 14 voor f 1. Jonathans 5 pond f 1, Citroenen 10 voor 90 cent Extra Goudreinetten 6 pond f 1. Verse groenten tegen de goedkoopste prijzen G. WAGNER, VLUGTHOVENSTRAAT t.o. „De Vishal" in blauw, wit, grijs, groen en beige popeline 7.95 Extra mooie kwaliteit popeline 9.75 Donkerrood en donkergroen5.75 Grijs en beige streep6.95 Khaki8.95-7.95-6.95 VOOR JONGENS in grijs, beige, groen, d.rood en d.groen v.a. 4.75 Geruite blouse, lange mouw v.a. 2.90 Geruite blouse korte mouw v.a. 1.98 o Donkerblauw sjeems jongensbroeken extra stevige kwaliteit alle maten v.a. 3.55 Stevige sportkousenv.a. 1.20 Ruime sortering Sokken en Sokjes SPECIALE AANBIEDING ENKALONS 3.25—4.95 - PERLON 4.95 Manufacturenmagazijn Hoofdstraat 187 - Santpoort

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2