Sanfp ocrfe WeehWad aan Programma „Koninginnedag ORANJE-VERENIGING „SANTPOORT" Velsen liet zich weer van een goede kant zien. Terrasvogels haalt 2 kostbare punten binnen. „Getosa" naar Haarlem. Opening Katlt. Speeltuin. Ned. Chr. Vrouwenbond. 14e JAARGANG No. 16 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 HUIS VRIJDAG 17 APRIL 1953 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 IN HET KOUDE BOLLENLAND. Nee, de tulpen gaan niet bloeien Als de Bilt zich niet bekeert, Hechts de hyacinten groeien '"aardoor Flora wat floreert. Anders was het in deez" dagen eeds compleet een bollenfeest, as je al met vriend en magen Naar de bollen toe geweest. Meisjes met verfijnde vingers Vlochten kransen en niet duur, En dan hing je al die slingers Trots als pauwen, aan je stuur. Ook al groenen nu de bomen Zingen vogels reeds hun lied, D' echte lente wil niet komen t Voorjaar is er echt nog niet. Laten we nog even wachten Op die voorjaarszonneschijn En inmiddels tevens trachten Zélf wat zonniger te zijn. O. P. Nadruk verboden. In het kader van de feestweek in ons dorp van 27 April tot en met 2 Mei a.s. neemt de Koningin nedag op Donderdag 30 April een zeer belangrijke plaats in. Het programma is op enkele punten ïija vastgesteld. In grote trekken zal dan het volgende plaats hebben. In het winkelgedeelte in de Hoofdstraat zal des morgens om 8 uur al mu ziek uit luidspekers klinken. Om 10 uur zal 'n versierde kinderop- 'ocht met muziek door ons dorp gaan, waaraan de kinderen van de lagere- en kleuterscholen deel nemen. Evenals verleden jaar zul len mooie prijzen aan de kinde ren, die het mooist versjprd of een groep gevormd hebben, be schikbaar gesteld worden. Waren er verleden jaar heel wat groe pen, waarop het bestuur toen niet zo had gerekend, thans is daar mede rekening gehouden. De volgende prijzen kunnen de jongens en meisjes winnen, nJ. 25 individuele prijzen (1 per soon). 4 prijzen (waardebonnen) voor groepen van 25 personen (t.w. f 10, f 7.50, f 5 en f 2.50) 4 prijzen (waardebonnen) voor groepen van 6 en meer personen (t.w. f 12.50, f 9, f 6 en f 3.50). Deze waardebonnen worden aan de leider van elke winnende groep uitgereikt. Deze bonnen moeten in ons dorp bij winkeliers af zaken besteed worden. Wij zijn nog doende om aan jullie afge- kopte bloemen voor versiering Ier beschikking te stellen. In het volgend nummer van Huis aan Huis zal hierover nader bericht worden. Vraag je vader of moe der nu al of zij jullie in 't ver sieren willen helpen. De optocht moet er ook nu kleurrijk uitzien. Wanneer jullie zo je best gedaan hebben, worden jullie allemaal >etracteerd. Des middags om 2 uur zullen >p de Terrasweg voor jong en rad voor de leeftijd van 8 tot 88 aar de onderstaande wedstrijden lanvangen. Leeftijd 8—12 jaar: autoped ace vor jongens en meisjes, in- eggeld 10 cent. Leeftijd 1315 jaar: behendig- ïeidswedstrijd id. inleggeld 25 ct. Leeftijd 16 jaar en ouder: bal- ontrappen voor dames inleggeld !5 ct. Kruiwagenrace voor dames in- eggeld 25 cent. Idem voor heren inleggeld 25 ct. Touwtrekken voor groepen in- eggeld 25 cent per persoon. Mooie prijzen kunnen in deze vedstrijden gewonnen worden. Opgave voor deelname van 1.30 lur af op de baan. Des avonds om 8 uur zal op iet schoolplein van Adolf van Nassauschool een Bonte Oranje- ivond plaats hebben, waaraan 'ermaarde artisten o.a. Gerry en 'erry en anderen hun medewer king zullen geven. Voorts zijn er iog filmvoorstellingen door de firma Schutte alsmede vrolijke gramofoonp laten van de firma Stuurman. Het entree-geld bedraagt 25 ets. per persoon. Onze leden hebben hier voor 2 leden vrij toegang op vertoon diploma 1953. Wij weten, dat kinderen mee doen, die getracteerd worden en zelfs een prijs winnen ondanks de ouders geen lid zijn van de Or an je-V ereniging. Wij doen bij deze een ernstig beroep on hen om lid te worden Het lidmaatschap bedraagt f 1.50 per jaar, zegge 3 cent per week, per gezin. Tevens geniet u op het midzo merfeest in het Burgemeester Rij- kenspark een geweldige reductie op de toegangsprijzen. Wat u daar allemaal krijgt te zien en te horen op deze éne avond, kost u buiten Santpoort per persoon méér dan f 3. Wat u doen moet zich dadelijk opgeven als lid bij de volgende heren: Hop, Stuur man, van Geldorp. Schutte, Stutvoet of van Dam. Wie van deze heren zal het eer ste lid noteren? Hoe meer leden, des te beter de programma's. SPEELTUINVERENIGING „JONG SANTPOORT". Op de gehouden ledenvergade ring der Speeltuin ver. „Jong Santpoort op Vrijdag 10 April, werd het volgende bestuur samen gesteld: Voorzitter de heer G. Bierman, Terrasweg 13, secretaris de heer J. Oosterling, Bredero- delaan 7, Penningmeester mevr. J. van LeeuwenLouwerse, Ha- gelingerweg 181. Als commissaris sen mevr. G. JansenStam, mevr. A. PostBarg en de heren W. G. van Rooden en L. Karremaker. Als kascontrole-commissie tre den op de heren R. Haan, A. Jan sen en A. S. Leering. EMMABLOEM-COLLECTE. In de periode van 13 t.m. 26 April wordt in heel Nederland weer de Emmabloem-collecte ge houden voor tuberculosebestrij ding. Het is de oudste collecte, die ons land kent: in April 1910 vond zij voor het eerst plaats. Nog steeds is de tuberculose een gevreesde vijand van onze volks gezondheid. Dit blijkt wel uit het feit, dat in 1952 nog 15.000 nieuwe tuberculose-patiënten werden ge registreerd. Maar mede dank zij de opbrengst van het Emrna- bloempje is het aantal sterfgeval len gedaald van 189 in 1903 tot 16 in 1951, gerekend per 100.000 inwoners. De tuberculose kan en moet nóg verder worden teruggedron gen. Koop daarom ook dit jaar weer een Emmabloempje! Geef met gulle hand Voor een t.b.c.-orij Nederland! Chr. Kleuterschool (dorp). Bouwfondsactie „Dubbeltje per week". De taart van de week, be schikbaar gesteld door bakkerij Dillewijn, Hoofdstraat 192, gaat naar fam. van Rijswijk, Terras weg 20. Namens de Bouwcommissie, Terrasweg 65 Hoofdstraat 163 Na het minder grote succes in de voorafgaande wedstrijden wa ren we nieuwsgierig, hoe de Vel- senaren zich tegen het toch niet bepaald zwakke W.S.V. zouden weren. En om maar direct met de deur in huis te vallen, dit is ons erg meegevallen, wat al een compliment op zich zelf is, want de W.S.V.' 'ers hielden van stevig spel en het valt niet mee, daar goed, opbouwend spel tegenover te plaatsen. Bij Velsen ontbrak Timmer en de elftalcommissie had het ge waagd op diens plaats de jeug dige Cor v. d. Heyden op te stel len. En bedoelde commissie bleek goed gezien te hebben, want de jeugdige debutant deed het lang niet slecht in zijn nieuwe om geving. Hij gaf dikwijls goede passes af langs de grond en vóór een clubgenoot in de open ruimte en loste af en toe een behoorlijk schot. Met wat meer geluk was het zelfs niet denkbeeldig geweest, dat hij een doelpunt had gemaakt. De 32 overwinning kwam Velsen stellig toe, maar toch be wijst de uitslag, dat W. S. V. zich geducht teweer gesteld heeft. De Wormers speelden een ent housiaste partij, zelfs wel eens té enthousiast en hadden in hun rappe, schotvaardige middenvoor een speler, die alle aandacht van Wijker opeiste en soms nog wel eens een andere Velsen-verdegi- ger er bij. Hij was het dan ook, die, ondanks het feit, dat de Vel- sen-verdediging hem .vinnig op zijn huid zat, doelman de Graaf tot tweemaal toe de bal uit het net liet halen. Gelukkig had Donker een pro ductieve bui en onder het motto „wat die W.S.V .'er kan, kan ik ook'scoorde hij de 2 doelpunten, die nodig waren om de rust met gelijke stand te doen ingaan (2-2.). In de tweede helft is vinnig om het winnende punt gestreden, zo dat beide verdedigingen volop in actie moesten komen, wat hun over het geheel goed af ging. Toch zag Bertus Tromp nog eenmaal kans de W.S.V.-doelman te ver schalken (32), zodat Velsen met de volle 2 punten ging strijken. De Vogels trokken Zondag j.l. zonder Wijnen naar Amsterdam, dus dat betekende, dat Goedhart voor de variatie thans maar weer eens op de linkervleugel speelde. Zoals uit het ranglijstje blijkt, staat Wilskracht op de onderste plaats, dus dat betekende, dat de Amsterdammers alles op alles zet ten, om minstens één, maar nog liever twee punten uit deze wed strijden te slepen. En werkelijk, zo slecht speel den de „Mokummers" niet. In het veld deden zij werkelijk niet voor de blauw-witten onder en na de rust waren zij zelfs veruit de sterksten, doch zij hadden geen schutters in hun aanval. '1 Waren jongemannen, die. als de bal stil lag en hun de tijd gegeven werd, het leder wel een behoorlijke „poeier" konden geven, maar dit is nog heel wat anders, dan aan spraak maken op het praedicaat schot vaardig. De beste voorhoede- speler was nog de linksbuiten, die door zijn snelheid z'n bewa kers nog al eens te vlug af was. Helemaal met rust gelaten werd doelman Akkerman natuurlijk niet, maar hij bleek ook deze mid dag weer absoluut betrouwbaar en haalde o.a. het stoute stukje uit na ongeveer een kwartier spe len een toch zeker niet slecht ge nomen penalty te stoppen. Had hij zulks niet gedaan, de wedstrijd had nog wel eens anders kunnen verlopen! Van Vuuren maakte het eerste doelpunt voor de Vogels. Hij pro fiteerde daarbij weer handig ongeveer zo als Abe Lenstra dat deed tegen Zwitserland van 'n terugspeelbal van een der backs op zijn keeper. Daarna heeft Van Vuuren nog zeker een keer of vier een prach tige kans om te doelpunten gehad, de Wilskracht-doelman scheen 'n bijkans magnetische invloed op hem uit te oefenen, althans hij schoot steeds de bal in diens veili ge handen. Doordat Wilskracht in de twee de helft vrijwel voortdurend in de aanval was, kon de 10 voor sprong zeke.r nog geen veilige ge noemd worden, zodat de blauw- witten blij waren dat rechtsbui ten Pellemans er 10 minuten vóór tijd 20 van maakte TERRASVOGELS 2 KAMPIOEN Door een 41 overwinning te behalen op Zandvoortmeeuwen 4, legde het tweede elftal van Ter rasvogels Zondag beslag op het kampioenschap zijner afdeling! Proficiat, blauw-witten! NOG EEN KAMPIOEN. Ook Velsen 3 heeft zich dit seizoen flink geweerd en daar door eveneens het kampioenschap zijner afdeling behaald. Ook hier ons welgemeend „pro ficiat". EN HIER ONZE DERDE KAMPIOEN. Mogen we u voorstellen: Het kranige elftal van de St. Liduina- school, dat het krasse staaltje uit haalde schoolvoetbal-kampioen van afdeling' E te worden. De geel blauwtjes hebben zich kranig ge weerd en het kampioenschap kwam hun volkomen toe. Van de beide andere scholen sneuvelde de School met de Bijbel in de 2de ronde, maar de Adolf van Nassau-school hield het nog een ronde langer vol, doch kreeg toen ook een geducht pak voor zijn broek! De uitslagen waren: Eerste ronde: St. Liduinaschool Ossendorp-school 30 Theo Thijssenschool Adolf van Nassauschool 04 P. Vermeulenschool School met de Bijbel 00 (School met de Bijbel wint) Tweede ronde: St. Liduinaschool Moerbergschool 21 Moerbergschool 2 Adolf van Nassauschool 04 School met de Bijbel Insingerschool 16 Derde ronde: Emmaschool j3t. Liduinaschool 12 St. Franciscusschool Adolf van Nassauschool 70 Vierde ronde: Insingerschool St. Liduinaschool 23 Finale: St. Franciscusschool St. Liduinaschool 00 (St. Lduina wint na het nemen van strafschoppen). STANDEN. Derde klas A. gesp. pnt. Watergraafsmeer 17 29 O V V O 16 24 D C G 18 24 K V V 17 22 Beverwijk 18 19 Q SC 17 17 S D W 17 15 Terras vogels 17 14 CSV 16 14 RK WA 17 12 A P G S 17 8 Wilskracht 17 6 Derde klas C. gesp. pnt. Zaandijk 17 28 DEM 17 24 Purmersteyn 17 21 W S V 17 19 Velsen 17 18 Wijk aan Zee 18 18 Alkm. Boys 17 17 Kinheim 18 14 Alw. Forward 16 12 GVO 16 12 B K C 17 11 Vitesse 17 10 Op verzoek van de K. A. B. afd. Haarlem, zal de R.K. Ge mengde Toneelvereniging „Geto sa" op Zondag 19 April 1953 in het St. Bavogebouw te Haarlem een 'uitvoering geven van het to neelspel „De weg tot elkander door Ko Keepers. Indien deze voorstelling het zelfde succes voor de vereniging en publiek mag opleveren als de voorgaanden in dit seizoen, dan kan „Getosa" tevreden zijn. Een en ander wil niet zeggen dat hiermede het seizoen tenein de is, want op 17, 18, en 19 Mei wordt nog gespeeld voor de K. A. B. te Santpoort, doch hierop komen we nog nader terug. Zaterdag 18 April, des middags om 3 uur zal de feestelijke ope ning plaats vinden van de Kath. Speeltuin aan de Dinkgrevelaan. Vooraf zullen de kinderen een rondgang door het dorp maken met medewerking van het tam boer-corps en de Harmonie „Soli Deo Gloria". De stoet vertrekt om half 3 van het Broekbergen- plein. De speeltuin is weer prima in orde en wederom uitgebreid met verschillende toestellen o.a. een groot klimrek, 10 paar stelten en voor de grotere jongens echte doelpalen, zodat er deze zomer naar hartelust gespeeld kan wor den. De ouders worden verzocht bij de opening aanwezig te zijn om eens te kijken hoe hun kinderen gedurende het zomerseizoen zul len worden beziggehouden. In verband met de bijeenkomst van het Nederl. Bijbelgenootschap op 17 April a.s., is in overleg met de spreekster de voor die datum uitgeschreven vergadering van de N. C. V. B. uitgesteld tot Vrij dag 1 Mei a.s., des avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kapel, Pastorie- weg. De oud-bondspresidente, Mevr. A. KnoppersValkenier uit Am. sterdam hoopt die avond te spre ken over: „Persoonlijk verant woordelijkheidsbesef". Belangstellenden zijn hartelijk welkom.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1