SairipoorlsWeehblad dan ier weken Flora-festiviteiten in Santpoort. -jarig jubileum J. F. v. Leeuwe. De Ronde van Santpoort. Progamma Koninginnedag. oort-St. Santp Santpoort-Dorp 11 Kerkbericht R.K.Kerk JA ARGANG No. 17 »daetie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 VRIJDAG 24 APRIL 1953 mas Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 ii 27 April lot 27 Mei zullen Santpoort een groot aantal elijke gebeurtenissen plaats- fn. n commissie gevormd uil poort s Bloei, de Harddraverij liging Santpoort en Omstre- en de Alg. Winkeliersvereni- Santpoort heeft een uitge- 1 programma samengesteld, ïn.voor „Elck wat wils" ge- n wordt. durende deze feestmaand zal kolen ,.de Santhaes", het rse huis aan de Wiistelaan Ruïne van Brederode in light worden verlicht, bedoeling van de organisatie 1 eze feestelijkheden is om aan oort meer bekendheid te ge- om de bewoners van de aan rende wooncentra's kennis te maken met ons dorp en om gen bewoners in het voorjaar veral het nieuwe lentegroen omen en struiken looit, een il prettige en gezellige avon- sn dagen te bieden. komende feestelijkheden een ongekende verzameling unieke gebeurtenissen, het programma van de weck n met 2 Mei, komen buiten en interessante avonden voor die het publiek uit Santpoort en verre omgeving naae de plaatsen zullen trekken waar de voorstel lingen worden gehouden. De entreeprijzen zijn zo laag gehouden dat het voor niemand een bezwaar zal zijn de avonden te bezoeken. In het programma van de eerste feestweek zijn o.m. opgenomen de bekende wielerronde door Santpoort, een turndemonstratie van een groep keurturners da mes en heren het optreden van det gezelschap Alpenjagers van de Haarlemse Postfanfare en als sluitstuk op Zaterdag 2 Mei in het Burg. Rijkenspark een sensa tioneel Hoogdraadnummer met vuurwerk. Dit nummer waarbij op 10 meter hoogte allerlei toe ren verricht worden aan een sta len draad, heeft in het buitenland duizenden belangstellenden ge trokken en is in Santpoort en om geving nog nimmer vertoond. Hieronder volgt het programma van de eerste week. Maandag 27 April: Een filmavond in het Burg. Rijkenspark met de grote bloem bol len-propaganda-film van het Hollandse Bloembollenhuis te Lisse. Aanvang 8 uur. Dinsdag 28 April: Een wielerronde door Santpoort Aanvang 7 uur. Voor deze wielerronde die in wielersportkringen grote bekend heid heeft verworven, hebben zich zoveel renners aangemeld, dat 't niet mogelijk is allen te laten star ten. Er is een keuze gemaakt uit de allerbesten waardoor de ronde een interessante krachtmeting te zien zal geven. Woensdag 29 April: Voorafgegaan door een mars door het dorp, een turndemonstratie door alle plaatselijke turnvereni gingen in het Burg Rijkenspark, aangevuld met het optreden van een groep keurturners. Het ge zelschap Alpenjagers van de Haarlemse Postfanfare zal voor de muzikale en vrolijke noot in de programma s zorgen. Donderdag 30 April: Aanvang 8 uur. De Oranjevereniging „Sant poort organiseert deze dag spe len voor kinderen en volwassenen op de Terrasweg. Aanvang 2 uur s Avonds om 8 uur zal op het schoolplein van de Adolf van Nassauschool een Bonte Oranje- avond worden gegeven met be kende artisten, filmvoorstelling en vrolijke gramofoonmuziek. Zaterdag 2 Mei: Een grote Hoogdraadshow in het Burg. Rijkenspark met me dewerking van Van Meurs hoog draadshow, en Jan Tromp, kunstfluiter en Dick Appel. Op 10 Meter hoogte brengen een drietal artisten een groot aan tal sensationele toeren op de sta len draad. De populaire internationale Ned. Hoogdraad-acrobate Alice Williams brengt o.a. koorddansen draad lopen, acrobatiek, caout chouc, plafondlopen, trapeze- werk, wielrijden en vuurwerk, te zamen met haar medewerkers. De toeren vormen tezamen een sprookjesachtig schouwspel, te meer omdat tijdens het werken der artisten vuurwerk ontbrandt aan de toestellen en de costumes der artisten. Een dergelijke voorstelling is in Santpoort en omgeving nimmer vertoond en belooft een buitenge woon succes te worden. A' heer Th. Spook, oudste '•wijzer aan de St. Liduina ol alhier schrijft ons: 1 Mei a.s. hoopt de heer van Leeuwe, hoofd van >t. Liduina-school te Sant- t, zijn 40-jarig onderwij- fgbdeum te vieren. lieer van Leeuwe werd op sart 1895 te Oostburg gebo- Na zijn studie op de Normaal /h l daar, we,,(] j 0p Mei Ai oen id tot onderwijzer te en in Brabant. In 1922 zijn benoeming' als hoofd V-Zundert. In deze plaats Ie wijde omtrek heeft de ii Leeuwe behalve als on er zeer veel en vruchtbaar erricht. Op Landbouwge- a. door het geven van vele sen. Van het Wit-Gele Kruis Ziuldert was hij de mede- er. Tevens bewoog hij zich tiek terrein en was een vu- ■rijder voor de Katholieke i 1935 werd de heer van wé benoemd te Santpoort en trok hij, die zich altijd Bra bander had gevoéld met de Bra banders naar het Noorden. Ook hier in Santpoort is zijn arbeid niet zonder vrucht gebleven. Naast zijn werk aan de grote St. Liduinaschool vond hij ook hier weer tijd voor het Wit-Geie Kruis, ook hier gaf en geeft hij landbouwcursussen voor de jonge boeren uit Santpoort en omgeving Zijn idealen: een Katholieke B. L. O.- en V.G.L.O.-school in de gemeente Velsen zijn in vervulling gegaan en hun ontstaan is zeker niet op de laatste plaats te dan ken aan zijn onvermoeide ijver en grote kennis van zaken. I Mei 1955. Veertig jaren heeft de lieer van Leeuwe het Katho lieke onderwijs gediend. Met dankbaarheid zal hij te midden van zijn groot gezin deze dag vie ren. En Santpoort, dat zovele ja ren de vruchten heeft mogen pluk ken van zijn gaven op verschil lend terrein, zal dit feit zeker niet onopgemerkt voorbij laten gaan JA I E TEN BATE VAN DE NDING VAN ZWAKKE N DER EN NAAR EEN IZONDHEIDSKOLON IE. lw k/o paar wordt een aantal uit de gemeente Velsen ,:n gezondheidskolonie ge- In 1952 waren het er 84. overheid subsidieert dit nut- fverk. De verenigingen die de npingen verzorgen, moeten Wel eerst zelf over de brug lf; en dan doet de overheid bij. De inkomsten uit nitiën zijn onvoldoende, zo- ,jen jaarlijkse collecte onmis- "is. Deze zal dit jaar plaats cn op Zaterdag 2 Mei. vijf plaatselijke verenigin- V "weten de afdelingen van Jerdraal Genootschap en van labiibeide algemene ver- ngen, de R.K. Kinderuitzen- I' de Christelijke en de Vrij- g Hervormde collecteren ge- mlijk en verdelen de op- ,or een collecte zijn collectan- ïodig, daarmee valt of staat ithele zaak. Wij hebben er on- |Sr 100 nodig en we zijn, al het veel moeite, altijd nog agd ze te krijgen. Wij nodi- laarom allen, die belang stel- n het doel van deze cpllecte IR cl i voor die dag' beschikbaar llen, desnoods voor een halve Men kan zich aanmelden bij rstaande aclressen. er het nut van de uitzending swakke kinderen behoeft niet gesproken te worden, ieder dat. Er is hier goed werk oen en bovendien werk, dat eigen kinderen in de ge- nte geheel ten goede komt. lehoeft van de opbrengst van de collecte niets worden afgedra gen aan enig' hoofdbestuur. De onkosten worden zo laag mogelijk gehouden en bestaan uitsluitend uit de kosten der benodigde vlag getjes en speldjes. Alles wat ge geven wordt, komt onze zwakke kinderen ten goede. Wij kunnen deze collecte niet missen, als wij haar niet houden of als zii niet voldoende opbrengt dan is het-onmiddellijke gevolg, dat er minder kinderen worden uitgezonden. Dit kan toch nie mand goedvinden. Helpt u ons daarom één dag en g'eef u op als collectant. Aan een der onder staande adressen: SantDOOrt-dom: Mej. van Die pen. Yelserbroekstraat 1. Santpoort-StationSantpoortse Apotheek. Bloemend.str.weg. 145 Driehuis: H. W. v. d. Hulst, P. C. Hoofdlaan 62. Helpt ons één dag van het jaar dan komt het voor elkaar! Namens de vier plaatselijke ver enigingen: Dr. T, S. "Limborsdi Meijer. Zr. M. A. T Kwacf, N. G. Rozemeiier, C. de Jong. Mevr. M. Zwart-Eelman. ACTIE BEHOUD 5e MET. Namens het Voormalig Verzet Nederland en Verenigd Verzet 19401945 mogen wij de inwo ners van Velsen opwekken hun handtekening te willen plaatsen op de lijsten die u zullen worden aangeboden opdat deze histori- se datum in onze geschiedenis de plaats krijgt die hem toekomt, gedachtig aan de vele offers die voor onze vrijheid werden ge bracht. C. SPOOR D. DE BRUIJN NED. BI JBELGENOOTSCHAP Afd. Santpoort. Vrijdag 17 April belegde bo vengenoemde afd. van het N.B.G. een vergadering in cle N. H. Kerk. Bij filmstroken sprak de heer Brugman over de noodzakelijk heid van een nieuwe vertaling. Met vele voorbeelden werd toege licht hoe de nieuwe bijbelverta ling (na noodzaak te hebben ver klaard) tot stand kwam. Bij de opening sprak de heer Toubcr over de eenheid onder hen die dit werk tot stand brachten. Een eenheid die nu ook bleek on der de vergaderden uit allerlei kerkelijke richting. Van harte werd gezongen: „Een naam is onze hope In de pauze kochten velen iets aan de Bijbelstand. Ds. ter Steege sprak een slot woord dat aandrong op het per soonlijk Bijbellezen in geloofsge- bondenheid aan de Heiland. Aan het welslagen van deze avond werkten mede: het Geref. Evang. koor o.l.v. de heer Klut en het Vrouwenkoor van Mevr. Jo de Korger. Met het zingen van „Blijf bij ons Heer" en na dankgebed van Ds. ter Steege, werd de vergade ring gesloten. Penningm. der afd. is de heer I. v. Monsjou, Vinkenbaan 15. Tr. T. V. S.-MEDEDELINGEN. Op Maandag 27 April a.s. zul len de leden en aclspiranten in de turnzaal van de Adolf van Nas sauschool te Santpoort de strijd aanbinden tegen de Velser Gym nastiek Vereniging uit IJmuiden- Oost. Dinsdag 12 Mei a.s. zal het ath- letiek-seizoen een aanvang nemen Getraind zal worden op Dins dagavond van 78 uur voor de meisjes en van 89 uur voor de dames. Op Donderdagavond van 78 uur voor de jongens en van 89 uur voor de heren. Op een grote deelname wordt gerekend, opdat a.s. zomer aan di verse athletiek-wedstrijden kan ■worden deelgenomen. Nadere mededelingen volgen op de oefenavonden. CHR. KLEUTERSCHOOL-D. Bouwfonds dubbeltje per week- actie. De taart vor deze week. be schikbaar gesteld dor bakkerij Dillewijn. Hoofdstraat 192, gaat naar fam. Heymans, Cremerlaan 12. Volgende week zal deze actie worden besloten en zal tevens worden bekend gemaakt het be drag dat op deze wijze voor ons Bouwfonds nieuwe kleuterschool, is verkregen. 'Namens het comité, -Terrasweg 65, Hoofdstraat 163. Het is een traditie geworden dat ieder jaar in de Feestweek een wielerronde in ons dorp wordt ge organiseerd. Dat deze wedstrijd uw aller belangstelling heeft daar van waren wij reeds overtuigd en ook in de Flora-week zal de Flora ronde dus niet ontbreken, aange zien ook thans het bestuur van de Hardd raverij-V ereniging „Sant poort en Omstreken", hiertoe het initiatief heeft genomen. Een keur van goede renners (volgende week kunt u hier de namen van ver nemen), zal er borg voor staan, dat u op Dinsdag 28 April a.s. om 6 uur van een spannende en sportieve wielerkoers zult kunnen genieten. De technische leiding is in han den van de H. S. V. de Kampioen, uit Haarlem, die ook en dit in opdracht van de Kon. Nederlandse Wielren Unie, de vererende op dracht heeft zich met de organi satie te belasten van de jubileum wedstrijd on Zondag 5 Mei op t Circuit te Zand voort. Daar zul len des middags om één uur 300 profs en amateurs gezamenlijk starten om elkaar een fel-begeer- de zeg'e te betwisten. Aangezien voor idie 'dag een startverbod voor alle renners geldt zullen allé bekende c""'L daar aan de start verschijnen. Wanneer u in onze Flora-ronde Uitgebreid programma met des avonds een prima Bonte-Avond. De vereniging tot het houden van Nationale Dagen te Santpoort Station, heeft haar programma gereed en ziet er als volgt uit: Vlaghijsen en zang (9 uur). Des morgens om pl.m. 9 uur vlaghijsen op het plein van de Brederodeschool en zang van de aanwezige kinderen onder leiding van de heer H. Mulder. Kinderspelen (9 tot 11.30 uur) Des morgens van pl.m. 9 tot 11.30 uur kinderspelen voor kin deren van 6 t.m. 14 jaar. Deelname kosteloos. Fraaie prijzen. Wedstrijd voor jonge amateurs (11.30 uur). Jongens en meisjes t.m. 14 jaar kunnen voor de microfoon hun beste beentje voorzetten en tonen wat zij kunnen presteren op het gebied van zang, voordracht, mu ziek. etc. De wedstrijd begint om 11.30 uur. Fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld. De kinderspelen en de wed strijd voor amateurs worden gehou den op 't plein van de Brederode school. Filmvoorstelling 's morg. 9 uur Om 9.50 uur begint een film voorstelling' in „De Toorts", voor de kleuters van 4 tot 6 jaar. De volgende films zullen worden vertoond 1. Puddy pikt een boutje. 2. Een aap als cowboy. 3. Drie beer tjes halen kattekwaad uit. 4. Cir cus in de dierentuin. 5. Gevangen vogels. 6. Jerry de kranten jongen. Bij voldoende deelname zullen 2 voorstellingen worden gegeven. Deelneming aan de spelen, amateurswedstrijd en filmvoor stelling is geheel gratis. De kinde ren zullen ruim worden getrac- teerd. Aanmelding dient te geschieden bij de heer J. D. v. Schoneveld, Bloemendaalsestraairveg 13 2 en mei dagelijks tijdens de minkel- uren. West-Friese humor, jodelen, accordeon, piano, zang, voordracht imitaties. Des avonds om 8 uur geeft „Het Zaans Kleinkunst Ensemble' onder leiding van de bekende Radio-artist Wim Theewis, een dosis humor ten beste, waarvan u echt zult genieten. Als u uw zorgen eens echt wilt vergeten en tevens wilt genie ten van de onvervalste West- Friese humor, dan moet u beslist op 30 April des avonds om 8 uur komen naar het Schoolplein van de Brederodeschool. Neem uw kennissen mee. Dit programma zal uw verwachting overtreffen. Wagenspel. Op 30 April des morgens om pl.m. 10 uur za I hoen wagenspel Bri worclen opgevoerd in de Klauwerstraat. 4 MEI: Stille gang naar Wes- t erveld. Op 4 Mei vindt de jaarlijkse gang naar Westerveld plaats. Vóór het vertrek vanaf het sta tionsplein om 6.45 uur n.m„ vindt een kranslegging plaats bij de Bevrij dingsba nk. Het bestuur wekt een ieder op de stille gang' dit jaar mee te maken. 5 Mei. Des middags een kinder-voor- stelling in het Sportpark Scho nenberg. Aanvang 3 uur. Des avonds om 7.30 uur even eens in het Sportpark, opvoering van het bekende Verzetstuk „Oranje Hotel". B ij zonder e programma's. Bijzondere programma's zijn al leen mogelijk als alle inwoners van Santpoort hun steentje bij dragen. Geeft u dus op als lid. Het lidmaatschap geeft grote voordelen. Alle leden zullen voor het a.s. grote Zomerfeest, weer 'n aanlokkelijke reductie genieten. Aanmelding kan geschieden bij de heer J. D. v. Schoneveld. Bloe- mendaalsestraatweg 132. Herdenkings-Bij eenkomst op 30 April, des middags om 3 uur. In verband met de door de re gering afgekondigde maatregel inzake de 5e Mei, is het bestuur genoodzaakt de jaarlijkse herden- kings-bijeenkomst bij de Bevrij- dingsbank, dit jaar te houden op 30 April a.s. en we! des namiddags om 3 uur. Als sprekers zullen het woord voeren: 1. Ds. D ter Steege. Herv. predikant te Santpoort. 2. C. Spoor, secr. B.O.T.W. 3. Pater van der Pol te Santpoort. Medewerking wordt verleend door de plaatselijke zangvereni gingen onder leiding van de heer P D. Klut. Een ieder wordt opgewekt deze bijeenkomst bij te wTonert. 30 April: 8 uur v.m. Gramofoonmuziek in het centrum van het dorp. 10 uur v.m. Optocht met muziek van 1500 schoolkinderen. In schoolverband met versierde voertuigen o.a. groepen, fietsen, autopeds, e.d. Kinderen die niet in Santpoort op school gaan, op stellen op de Schipbroekerwreg. Mooie prijzen, o.a. 25 individu ele prijzen, 4 prijzen (waardebon nen) voor groepen van 25 per sonen (f 10, f 7.50, f 5 en f 2.50) 4 prijzen (waardebonnen) voor groepen van 6 en meer personen (f 12.50, f 9, f 6 en f 3.50). Jury-beoprdeling vóór optocht. Route: Burg. Enschedélaan, Kerkweg', Kerkerinklaan, Hage- kennis heeft gemaakt met de wie lersport dan zijn wij ervan over tuigd, dat u ook in Zand voort (de wedstrijd van het jaar) niet meer wilt ontbreken. Door het lateu verrijden van premies kunt u van uw kant het rijden in ons dorp voor de ren ners aantrekkelijk maken. De raambiljetten zullen u t.z.t. over beide wedstrijden meer bij zonderheden geven. linger weg, Antillenstr., Curaoao- straat, Arubast raai. Bonairesü. Surinamestraat, Hoofdstraat, Wiistelaan, Burgemeester Ensch- clelaan. Feestrede door cle heer Burge meester Mr. Ai. M. Kwint. Aubade van 500 kinderen o.l.v. de heer Th. Spook op de Terras- weg. Na afloop tractatie school kinderen en prijsuitreiking op 't schoolplein Ch. School. 25 uur n.m.: Wedstrijden voor Jong en oud op cle Terrasweg,, om mooie prijzen. Leeftijd 812 jaar: autoped race voo jongens en meisjes. 13-15 jaar Behendigheidswedstrijd voor jongens en meisjes. 16 jt\ar en ouder: voor dames: ballontrappen, idem kruiwagen race. Voor heren kruiwagen-race idem ploegen.touwtrekken. 1.30 uur inschrijving op de baan Prijsuitreiking: tot 16 jaar na af loop wedstrijd. Boven 16 jaar op Bonte Oranje-avond. 8 uur n.m. Bonte Oranje-avond op het Schoolplein van Adolf van Nassauschool ingang' Wïstelaan, met vermaarde artisten, o.a. Ger ry en Ferry en anderen, f ilm voorstellingen door cle fa. Schutl Feestelijke verlichting, uitsteken de geluidsinstallatie met vrolijke irma de gramofoon platen Stuurman. 10.4511.15 uur v.m. Opvoe ring door de „Hoog Geest-Ghe- sellen van 'iet Wagenspel ,,T\1 Sticht Utopia op cle Terrasweg t.o. huisnummers 5557. Toegang gratis. 7.50 uur n.m. In het Gemeente- telijk Sportpark te VcJsexLop ne ring van het Toneelstuk „Oranje Hotelgeschreven door Eduarcl Veterman. Het stuk speelt: medio 1945. MAANDAG 4 Mei Stille gang naar „Westerveld vertrek 6.45 uur n.m. vanaf Fr. Netscherlaan.. 6 uur: Vlaggen Halfstok. Op het officiële Raambiljet staat nog niet vermeld, dat op Koninginnedag 's avonds 7 uur een grote Brandweerdemonstratie wordt gegeven door de Santp. Vrijw. Brandweer op Terrasweg, hoek Enschedélaan. Zondag 26 April Parochiefeest van de Eerste H. Communie. De PI.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur (voor de Communiekinderen, ouders en familie, 9.30 deHoogmis en 11 uur. Te 4 uur Lof. Maandag te 10 uur Gezongen Huwelijksmis tot intentie van het Bruidspaar StevensBaltussen. Te half 8 Maria Garde (Groep II). Dinsdag te half 8 Alaria Con gregatie (afd. I jonge vrouwen). Woensdag te half 8 H. Familie Jongemannen). Vrijdag H.ll. Missen te half 7, 7 uur, 8 uur. Te half 9 Gezongen PI. Alis. Te half 8 Lof. Zaterdag half 8 Broederschaps- lof. T UINBOU W STUDIEKRIN G. De Tuinbouwstudiekring Velsen en Omstr. houdt op 23 April a.s. een ledenvergadering' in de Kof fiekamer van Westerveld te Drie huis. De propaganda-commissie heeft een actie op touw gezet om meer bekendheid te geven aan 't doel en streven aan deze verent- ging. Binnenkort zullen circulai res worden verzonden waarin op gewekt wordt zich als lid of dona teur van deze vereniging aan te melden.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1