SPIJKERBROEKEN ftren UAD Met alles goedkoper SLAGERIJ LAM Row*#5 .25 Prima charmeuse met schouderband ÜGDH. nul KOUSEN p.p. f 1.98 I (^predikbeurten DAMESOM DER JURKEN Feesten in Santpoort JMma de Sluiten b.v. 100 gr. Ham 60 ct, de tweede 100 gr. 30 ct 60 jaar getrouwd. Van Yelseiis Vroede Vaderen. O. FOLGE PONDEN. Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur Weleerw. Hr. K. J. Dekker Vrijzinnig Hervormden Ned. Herv. Kerk en Kapel. Evangelische Prediking (Z0NBA6SDIENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. BABY re/v KRAAMPAKKETTEN.. I I 1 Kort en lang model 8.65 diverse kleuren vanaf Een echt „NEDERLAND" koopje BADSTOF KEUKENHANDDOEKEN 60 x 60 cm Moderne blokdessins Ook zo'n echt „Nederland" koopje .NEDERLAND' helpt U om van Uw huishoudgeld over Je houden Magen tag eaen Uta aandacht Flanellen Lakens 1 persoons 4.98 2 persoons f 5.98 Slopen f 1.75 Badstof Keukendoek f 1.19 Pyama flanel per meter f 1.19 Luiers f 0.98 Links geweven 2 paar f 3.45 KWEKERIJ R. HAAN Hagelingerweg 178 Tel. 8381 II BIJZONDERE AVOND IN DE SIONSKERK Fkstersiraal, Haarlem-N. Donderdag 7 Mei, 8 uur zal de Haarlemse Orkest Vereniging (li. O. V.) op verzoek vas de Com missie van het Bijzondere Iverke- w erk der Hervormde kerk Spaarn dam, een concert geven. Dat de H.O.Y. daartoe bereid was, is ons een grote vreugde. ant dit is voor onze wijk zeer verheugend, t Was ons tot t»p heden, nooit mogelijk zo dicht bij huis onze H.O.V. te horen. Dat er mi deze mogelijkheid is, zal ze ker door velen gewaardeerd wor den en wij rekenen dan ook op een volle Sionskerk. De toegangsprijs hebben wij in overleg met de H.O.\zo laag mogelijk gesteld. t Programma vermeldt: Ouv. Iphigenia in Aulis, Chr. W. v. Gluck. Fluitconcert No. 1, W. A. Mozart (Solist: Frans Vester). Symphonie no. 27, A. Mozart. Symphonie no. lit. Fr. Schubert. Het geheel staat o.l.v. de dirigent I on Verhey. In de pauze zal Ds. G. v. d. Woord een kort woord spreken over: „Is het alleen maar schone toekomstmuziek wat de kerk verkondigt?" Bij de volgende adressen kunt U een programma, tevens be wijs van toegang kopen, vanaf 29 April a.s.: Bockhandel Koppe, Rijkstraat weg 356, Haarlem-N. en Drukkerij Cornegge, Terasweg 51, Sant- poort-D. Nogmaals, we vertrouwen, dat u deze mogelijkheid zult aangrij pen om te komen luisteren. Slaagt t. dan zal de H.O.V. zeker be reid zijn nog eens terug te ko men. Mogen we dan ook op uw me dewerking rekenen? Voorziet u spoedig van een plaatsbewijs voor Donderdag 7 Mei. We heten u hartelijk welkom. Commissie Bijzondere Kerkeroerk Herv. Kerk Spaarndam Een oude zaak, in een nieuw gewaad Slagerij Lam brengt iets geheel nieuws voor het winkelend publiek Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum heeft Slagerij Lam ge meend zijn winkel geheel te moeten moderniseren. Dat zij daarin geslaagd is, getuigt wel de overgrote belangstelling j.l. Woensdag bij de heropening. In één oogopslag ziet men alles wat op het gebied van vlees en vleeswaren is te verkrijgen. Dit is Zo smakelijk opgedist, dat de lust tot kopen zeer zeker zal stimuleren. Als feestreclame wacht U nog een verrassing, waarvoor wij U verwijzen naar de advertentie in dit blad. Op Maandag 27 April a.s. hoopt het echtpaar F. G. Zuydwijk en J. Zuydwijk-Heegstra den dag te herdenken dat zij voor 60 jaar in de echt werden verbonden. Het grootste deel van deze jaren waren zij te Santpoort-dorp en station woonachtig. De bruigom was steeds werkzaam bij het Prov. Ziekenhuis. Beiden genieten nog een goede gezondheid Wij twijfelen niet of velen zullen op 27 April a.s. in hun woning aan de Duinlustparkweg 43 het bruidspaar de hand komen drukken. iTET GEHEIM VAN DR. SPENCER. Dit stuk vol van geheimzinnig heden, geschreven door Mr. Plan ten zal op Zaterdag 25 April, Dinsdag 28 April en 2 Mei a.s. door de (Toneelvereniging „Jan van Dommelen" voor het voet licht gebracht worden. Alle vier bedrijven spelen zich af in de hall van ..Holdernesse Manor", een oud kasteel. Het geheim van Dr. Spencer moet zich na zijn dood in dit huis bevinden. Meerdere maken daar jacht op. zo fel zelfs dat men voor moord niet terug deinst. Wie heeft het geheim in z'n be zit? Wie pleegde de moord? De aandachtige luisteraar zal zich tij dens het spel wellicht hierover een mening vormen, maar als de op lossing in t vierde bedrijf gege ven wordt, tot de ontdekking ko men, zich vergist te hebben. Het stuk is voor amateurs niet gemakkelijk, maar onder bekwa me leiding van regisseur Hunsche en vele toegewijde repetities, be looft het een waardig slot te wor den van Tiet seizoen 19521953. De Raad nam er de tijd voor de agenda grondig en volledig af te handelen. Zelfs notulen en inge komen stukken en mededelingen kregen meer dan gewone aan dacht. De heer Verbeek (P. o. d. A.) informeerde naar de reactie bij B. en Wop de onlangs opnieuw te berde gebrachte winkelsluiting Dat B. en W. hierop nog niet eer der is kunnen ingaan vindt zijn oorzaak dat de omliggende ge meenten tot wie het College zich heeft gewend nog niet antwoord den. Dc C. P. N. schaarde zich bij monde van de heer Kruisman achter dc Bond van Ned. Over heidspersoneel om de vacantie van jeugdige werknemers met 1 week te verlengen. Weth. Strijbosch (K.V.P.) wees erop dat die groep hier in de ge meente niet in die mate is inge schakeld, om daarvoor reeds thans maatregelen te nemen. Indien er symptomen in die richting' komen dan stond hij, mits via het Cen traal Overleg, niet volledig af wijzend. De C. P. N. was met dit ant woord niet tevreden en handhaaf de de ingediende motie, die „ge heid" sneuvelde. De heer Floor (CPN) kreeg daarna verlof tot het houden van een interpellatie met betrekking tot de uitspraak van de Stichting van de Arbeid inzake het vrij-af op de Bevrijdingsdag en diende tegelijk met zijn speech óók een motie in "tgeen óók de heer Kruis man had gedaan. Het gevolg was dat de C.P.N. door de Voorzitter. Mr. M. M. Kwint, op de vingers werd getikt en inzonderheid het reeds lang ingeburgerde lid, de heer Kruisman, op parlementair fatsoen werd gewezen. Men dient eerst het antwoord van het Col lege af te wachten alvorens mo ties in te dienen. Toen de heer Floor dan ook werd geantwoord, trok deze zijn motie subiet in. Zéér verstandig, merkte de Voor zitter op. Al met al was met deze prélude een uur verstreken. Zonder hoofdelijke stemming werd daarna de vereniging „Santpoort's Bloei" een subsidie toegekend van f 700. "V ia aankoop en verkoop van grond belandde de Raad bij het voorstel om de exploitatie van 't volksbadhuis aan de Wüstelaan over te nemen, waarvoor in totaal een crediet werd gevraagd van f 42.659, grotendeels benodigd voor noodzakelijke verbetering en onderhoud. Met woorden van waardering voor het bestuur, dat al die jaren zijn sociale taak in dit opzicht had vervuld en thans door de steeds hos;er wordende kosten de zaak financieel niet meer aan kon, aanvaardde de Raad het bewuste voorstel. Weth. de Boer (P. v. d. A.) zeg de de heer Nuyens (K.V.P.) toe. dat bij de overneming' van het badhuis met de rechtspositie van de huidige beheerder rekening zal worden gehouden. De Raad be sloot daarnaast het bestuur tot de maand Juli tegemoet te komen met een subsidie van f 1000 ter dekking van het exploitatie-ver lies. Zo mild de Raad tegenover de overneming van Santpoort's bad huis stond, zó waakzaam was de Raad, onder het kraken van har de noten over het gevoerde be leid. "bij het voorstel tot overne ming van het „Velserbad". „Een zegen noemde de heer Verbeek CP. v. d. A.) het verdwijnen van de huidige directeur. Het waren inzonderheid de leden van de fi nanciële commissie de heren Nuyens (K.V.P.) en Verbeek (P. v. d. A), die het voorstel met de nodige waarborgen omkleed wen sten te zien en lof hadden voor het werk van de gemeente-veri- ficateur. De heer Verbeek (P. o. d. A.) ging zelfs zó ver om voor te stel len alléén het gebouw over te ne men en niet de aandelen en voor de rest de naamloze vennootschap haar eigen boontjes te laten dop pen. De heer Lips A.Rbetreur de het, dat B. en W. niet gelijk tijdig een exploitatie-rekening had overgelegd. Voor een sprong in het duister voelde spr. niet veel bovendien miste hij in het voorstel iets ten aanzien van de toekom stige beheersvorm. De heer Kruisman (C.P.N.) kon het voorstel ook maar moeilijk consumeren. Woorden van lof over het gevoerde exploitatie-be- leid kon ook de heer Kruisman niet vinden. Wat de leden van de Raad het meest „kietelde" was de weten schap dat met de overneming van het bad nog zo n formidabel be drag in handen van de huidige directeur de grootste aandeelhou der, terecht zou komen. Weth. de Boer (P. v. d. A. herinnerde aan het destijds door de Raad genomen besluit tot ont eigening. Het idee van de heer Verbeek, n.l. om alleen het bad over te nemen, vond bij spr. geen weerklank. Het was al geprobeerd maar de poging mislukte. Verder traineren achtte de Weth. gevaar lijk en maar leiden tot bevoor deling van de huidige directeur. De Raad kon zich ervan verzekerd houden dat alle mogelijke garan ties aanwezig waren. Toen de wethouder de gegeven adviezen van de financiële commissie een weinig „en bageteT behandelde, kwamen dc loden van die corn missie in het verweer. De heer Verbeek (P. v. d. A.) wees de denigrerende wijze waar op daarover door dc weth. was gesproken terug. „Als wel aan die suggestie was gedacht, dan had dat in het gemeenteblad dienen te staan", aldus de heer Verbeek. De heer Lips (A. R.) informeer de naar de kosten van een geheel nieuw bad. De heer Maas (K.V.P.) „veer de" overeind, opmerkende dat dit bad onontbeerlijk is, daarvan is ieder overtuigd en dan moet men thans niet gaan informeren naar de kosten van een nieuw bad, dat betekent maar uitstel ten koste van de volksgezondheid. Dr. van Leusen (P. v. d. A.) viel de heer Maas op dit laatste argument onmiddellijk bij. „Wij weten teel wanneer we beginnen, maar niet wanneer we eindigen. Weth. Ashoff (C.H.) gaf zijn visie ten beste over het verloop van de gevolgde procedure, mede in zijn kwaliteit als voorzitter van de financiële commissie van bijstand. Het voorstel om het „Velser bad" over te nemen (aandelen plus schuldenlast) voor maxi maal f 120.000, benevens het ver strekken van een crediet van f 270.000 tot herstel van de in richting. werd hierna in stem ming gebracht. Het bleek, dat slechts de heer Lips (A.R.) niet te vermurwen was geweest. Met diens stem tegen werd het voor stel aanvaard. Was op het vorig agendapunt dus sprake geweest van een nog al grote eenstemmigheid in de Raad, daarvan viel weinig te be speuren toen de positie van de werkende gehuwde vrouw in t geding kwam bij de verordening op het openbaar kleuter-onder wijs. P. v. d. A. bij monde van de heer de Groot, bijgevallen door C. P. N. en V. V. D„ -was van me ning dat de gehuwde vroirw wel in loondienst mag zijn. Dat hij daarbij sprak van een „verouderd" standpunt van de tegenpartij „nam" de KVP er Nuyens niet. Feller namen dc heren Strijbosch en Maas stelling'. Mèt de Prot- Christelijke partijen waren dezen van mening dat de gehuwde vrouw een hogere taak had. n.l. van moeder en verzorgster in haar gezin. Het was duidelijk dat hier verschillende levensbeschouwin gen botsten. Wel betoogde de heer de Groot (P.v.d.A.) dat hij niets onaangenaams had bedoeld te zeg gen, hetgeen gaarne werd aan vaard. maar overeenstemming, dat kon ook Weth. de Boer (P. v. d. A.) in zijn wederwoord niet tot stand brengen.... „kop pen-tellen" was het gevolg: de stemming' viel uit in het voordeel van de vóórstanders (13 vóór 11 tegen), zodat het bewuste artikel waarbij loondienst bij het kleuter onderwijs voor de gehuwde vrouw was uitgesloten, in de bewuste verordening' kwam te vervallen. HAARLEMSE ORKEST VERENIGING. Het was een goede gedachte de weinig gespeelde Ouverture Lc- onore II op het programma te plaatsen. Minder volgroeid dan de Ouv. Leonore III. bevat zij evengoed vele dynamische tegen stellingen, (lie de hoorders blijven boeien. Toon Verhey dirigeerde met élan en gaf een goed door werkte uitvoering, waarmee hij warme bijval oogstte. Het vierde pianoconcert vond in Askenase niet bepaald een ideale vertolker. Toonde hij zich een pianist van Rang, het wezen van Beethoven's muziek is hem vreemd. Te nadrukkelijk en ver brokkeld in het eerste deel was zijn spel. Het Andante con moto werd ;n te langzaam tempo veel te zwaarwichtig voorgedragen ter wijl ook zelfs het Rondo Vivace ten onrechte dramatische accen ten kreeg. De „Pastorale na de pauze werd verdienstelijk uitgevoerd, waarbij de violen in de „Szene am Bach" verkeerde agogische accenten lieten horen, de volgen de twee delen rhythmiseh wat wankel werden gespeeld, terwijl het slotdeel geen climax vertouo- dc. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uur: dezelfde Helmstraat, IJmuiden half 11 Jeugddienst half 8 DRIEHUIS Koffiekamer van Westerveld Ds. W. Veen Wognum Velsen-IJ mui den-Oost Abeelenstraat 1 ds. P. J. Barnou, Schiedam Dorpskerk 10.30 uur ds. P. M. Mentzel, Dordrecht De Toorts, 9 uur Ds. D. ter Steege Ned. Herv. Kapel, 7 uur: ds. D. ter Steege Gebouw De Toorts, Zondagavond 7.30 uur Woensdagavond 8 uur EvangelistJ. Slabbert, De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. J. J. Hekman Hoofdstraat Telefoon 8510 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 van geheel volledige inhoud en verder alles wat nodig is voor de Babyverzorging (Babyschalen in huur) is een "specialiteit" van de Telefoon 8521 SLUTTING KONINGINNEDAG. De Alg. Winkeliers Vereniging Sanipoort adviseert het publiek rekening te houden met het doen van haar inkopen met het oog op Koninginnedag, dat op deze dag de winkelzaken na t uur 's mid dags gesloten zullen zijn. Dinsdag middag zullen zij dientengevolge geopend zijn. Laat Uw kinderen gerust ravotten BIJ KOOPT U Bloemendaalsestraatweg 149 BETER Telef 8580 2 98 Als propere Nederlandse moeders zorgt U thans dat Uw woning er nog leuker en gezelliger uit gaat zien dan voorheen. Wij willen U daarbij gaarne en gratis ter zijde staan en wel als volgt le. Ongetwijfeld komen er dingen voor de dag die U niet meer gebruikt of die U thans graag wilt vernieuwen. Wel, wij kopen die gaarne voor behoorlijke prijs. 2e, Om de kosten van vernieuwing voor U zo laag mogelijk te houden stellen wij U in de gelegenheid om de goederen die U kwijt wilt, in te ruilen voor datgene wat U zich wilt aanschaffen. Neem eens de moeite om onze collectie meubelen, tapijten, edikanten, bedden, enz. enz. te bezichtigen. Uw moeite zal zeker beloond worden. Trompstraat 35 IJmuiden Telefoon 4278 TI A N1 FA Tl RKMtl A GiZM HOOFDSTRAAT 187 nog voorrr.dig op op alle tijden van Heeft U nog plaats? Vele mooie soorten planten zijn allerlei gebied. Wacht niette lang, de dag kunt U terecht. Buiten verwachting was de belangstelling bij de heropening van onze zaak. Wij danken hierbij allen voor de vele blijken van belangstelling, die wij op zeer hoge prijs stelden. Wij willen voor deze gelegenheid U laten profiteren van onze PRIMA WORST en FIJNE VLEESWAREN. Bij aankoop van Worst of fijne Vleeswaren krijgt U tot en met Zaterdag 25 April, de tweede hoeveelheid voor de HALVE prijs Neemt eens proef, want LAM'S FIJNE VLEESWAREN STAAN AAN DE SPITS Hagelingerweg 37 Santpoort Telefoon 8431

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2