Stemmen bij volmacht. Opbrengst actie Chr. Kieuterschool Santpoort-Dorp f 1410.- Santhaes-puzzlerit voor automobilisten Donderdag 21 Mei Keuring van Tuinen in onze Gemeente. Herdenking op 4 en Mei. Bevrijdingsdag Gem. Velsen. Een stroom van copie. JAARGANG No. 18 edactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 SarfpoorfeWeehblad VRIJDAG 1 MEI 1953 aan Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 DE FEESTELIJKHEDEN TE SANTPOORT. BLOEMBOLLENKLEURENFILM UITGESTELD. NU ZATERDAG 9 MEI. De Film-aoond. Het kopje is nog niet van liet ei! Toen Maandagavond de Festiviteiten zouden beginnen met de prachtige kleuren-film iver Nederlands schoonheid, deed Pluvius zijn macht gelden urn de bollen beter te doen bloeien, doch het was een tegen valler voor de organisatoren die daarom de filmvoorstelling n het Burg. Rijkenspark moesten aflassen. Doch, gelukkig, met de medewerking van de Directie van het Ned. Bloem- lollenhuis kon deze unieke film toch voor Santpoort ge reserveerd blijven en hoopt men deze te vertonen op Zater- lag 9 Mei a.s., des avonds te half negen. Deze film die zeer lijzonder is, duurt ongeveer twee en een half uur. zodat nien vel kan genieten. 'Vielerronde. Een groot succes was cle wielerronde waar de beste ama- eurs uit ons land aan de start verschenen. Het was een race vaar „Pit" in zat. Je kon zo zien dat dit rijders waren die iet klappen van de zweep kennen en er werden prachtige ijden gemaakt. De organisatie was in goede handen, die lui lebben het meer gedaan en de reporter gaf steeds een goed .verzicht van de wedstrijd zodat een ieder op de hoogte was ran de ontwikkeling der race. Behoudens een paar ongelukjes - een jongmens die naar de vele raadgevingen en verboden liet wilde luisteren en daardoor een lichte hersenschudding ipliep zal wel een lesje geweest zijn voor velen verliep Ie wedstrijd volkomen naar wens. Winnaar werd Arend van Floff. 'ersiering. Dc versiering van de Hoofdstraat is inmiddels klaar ge- omen. Al was het de bedoeling van de winkeliers in eerste anhef een oud-Hollandse straat te maken, de moeilijkheden m dit te doen slagen waren zo groot, dat uiteindelijk moest v'orden besloten tot deze fleurige versiering die zeer goed i geslaagd. Het is prettig de Hoofdstraat te zien met de frisse wimpels i de Velsense kleuren, omlijst door violen die eveneens in eel-blauw zijn gehouden. Een voordeel is het dat deze versiering nu een blijvende die bij herhaling kan worden geplaatst en door kleine ijzigingen weer een ander effect kunnen geven. )e Verlichting. Het is meer dan de moeite waard om s avonds „onze" lolen te zien baden in Floodlicht. Een pracht-gezicht. Zeer üker zal de verlichting veel belangstellende trekken. Nim- jer zal dc schoonheid van de „Chalet-Spaarnberg" het Zrvit- erse Huis zo tot zijn recht zijn gekomen dan nu. Een wan- eling door de Wüstelaan is nu nog mooier dan we alreeds ewoon zijn in deze voorjaarsschoonheid. Santpoort ontdekt ichzelf, schreef een der grootste dagbladen, dat is waarheid, lisschien zien we het zelf niet meer? )e Ruïne van Brederode, eens het trotse kasteel blijft een! antrekkelijkheid in Kennemerland. De verlichting hiervan d eerst Vrijdagavond, na de nodige correcties, want het is niet :i eenvoudig, kunnen bewonderen, maar dan kunnen we ook :>ggen: Santpoort >vat ben je mooi ert zaUhet tevens een pro- >st zijn tegen eventuele te ver doorgevoerde bouwwoede in e omgeving van datgene wat ons tot heden aan natuurschoon verbleef. 'e Nachtegalen. Ondanks sombere voorspellingen zijn onze vrienden niet van ns vertrokken. Luister 's avonds in de omgeving van het urg. Rijkenspark, Spaarnberg, Harddraverslaan en als altijd ami men onder de bekoring van deze schone zang van onze ïvleugelde vrienden. •e Sport- en Muziek-avond. Terwijl we dit artikeltje klaarmaken zitten we in spanning re deze avond zal worden, als het weer meewerkt twijfelen e er niet aan of men zal genieten van het goede turnwerk i gieren van de lach om de zottigheden van de Haarlemse ostfanfare die anderzijds weer evengoed een prima stuk mu- ek ten gehore brengen. Zie hiervoor het verslag elders in it blad. abaret-avond. Dat is dus Zaterdagavond om acht uur. Of dit goed wordt? atuurlijk! In het park zit je heerlijk beschut. Het behoeft al en maar droog te zijn. Zo begon en begint Santpoort's eerste Feestweek. oninginnedag wordt georganiseerd door de twee plaatselijke ranjeverenigingen die dit werk wel verstaan. Men lette wel op de raambiljetten want het is mogelijk it in het midden der volgende week weer een avond wordt ïkendgemaakt. In ieder geval staat er vast voor Zaterdag- t'ond 9 Mei de FILM-AVOND op het programma. De burgemeester van Veisen brengt, in verband met de op 27 Mei a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad, ter openbare ken nis, dat uiterlijk op de veertiende dag vóór die van de stemming voor cle kiezers gelegenheid be staat tot het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mogelijk: 1. voor kiezers, die blijkens een geneeskundige verklaring ten ge volge van hun lichamelijke toe stand vermoedelijk niet in staat zullen |Zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. 2. voor kiezers, die blijkens een door hen ingediende verklaring op cle dag van dc stemming ver moedelijk zullen vertoeven buiten de gemeente, in welker kiezersre- gister zij op cle dag van de can- didaatstelling zijn opgenomen. Als gemachtigde kan slechts op treden, hij, die opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt,- en bevoegd is tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. De volmachtgever is niet be voegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel 'e nemen. Een kiezer, aan wie is toegestaan in een andere gemeente aan de stemming deel te nemen, is niet bevoegd bij vol macht te stemmen. Het verzoekschrift, waarvoor ge bruik moet worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is, moet uiterlijk op de veertiende dag vóór die van de stemming worden ingediend bij burgemeester en wethouders van de gemeente, in welker kiezers- register de kiezer op de dag van de candidaatstelling is opgeno men. Velsen, 15 April 1953, De burgemeester voornoemd Mr. M. M. KWINT. UT EINDE VAN ONS LEVEN"! r dit onderwerp hoopt ds. Steege a.s. Zmdag 3 M i, ads om kwart voor zeven te :en in de Ned. Hevormde In deze Bijzondere kerk dienst zal het Kapelkoor o.l.v. de heer J. cle Haas medewerking verlenen. Van kwart voor zeven tot ze ven uur zangdienst. Het orgel zal door de heer Albert de Groot worden bespeeld. En hier komt clan de laatste taart van onze Actie nieuwe Kleu terschool, bestemd voor fam. Ver kammen. Curagaüstraat 44, bo ven. Zoals reeds in cle vorge rubriek werd vermeld, meende het bestuur deze mooie actie nu te moeten be ëindigen. Uiteraard was dit een moeilijk besluit.De wekelijks terugkeren de rubriek bracht niet alleen fi nanciële steun aan onze actie voor cle bouw van onze nieuwe kleu terschool, doch bovendien wer den honderden belangstellenden voor dit werk, iedere week op nieuw, gestimuleerd voor dit doel. Iedere uitgave van „Santpoort's Weekblad" confronteerde ons met bet doel en de noodzaak van deze actie. Tevoren was echter besloten dat déze actie tijdelijk zou zijn, en hoewel van cle kant van hon derden fondsleden nimmer aan het sluiten van deze actie werd gedacht, meende het bestuur zich daar toch aan te moeten houden. Het bestuur dankt allen die aan deze actie hebben medegewerkt. Namen noemen is haast niet mo gelijk. het zijn er teveel. Toch moeten wij enkele uitzon deringen maken. Allereerst voor cle Bouwfonds- commissie en cle dames en heren die er (weer of geen weer) op uit trokken met cle bonnetjes, met als spil waar alles om draaide, mevr. Hartendorf. Terrasweg. Voorts onze banketbakkers die iedere week weer voor een fijne taart zorgden. En hoe zou deze actie zijn ge slaagd als niet iedere week de re dactie van Santpoorts Weekblad altijd maar weer een plaatsje ge zocht had voor onze rubriek. En nu het bedrag dat totaal voor deze actie in het Bouwfonds kon worden gestort: netto op brengst f 1410. Een prachtig resultaat, waaruit In de Flora-feestmaand die door de samenwerkende Santpoortse verenigingen in Santpoort wordt georganiseerd is een plaats inge ruimd voor een „Santhaes-puzzle rit voor automobilisten. Op Donderdagavond 21 Mei a.s. van 7 uur tot 9.30 uur zal er voor maximaal 50 automobilisten een interessante puzzlerit worden ge houden die genoemd is naar cle mooie Santpoortse molen „De Santhaes". Gezien cle beperkte deelname mogelijkheid is een spoedige aan melding voor deze rit gewenst. Aanmelding kan geschieden bij de heer A. A. ten Oever. Rijks weg1 398 te Santpoort-dorp onder gelijktijdige storting van het in- leggeld, ten bedrage van f 2.50 op diens girorekening No. 394313. Bij aanmelding dient men de soort auto waarmede men zal deelne men aan de rit op te geven. Er heeft zich in cle gemeente een commissie gevormd voor het organiseren van een tuinkeuring bij particulieren. Ten gemeente huize is een bespreking gehouden waar het plan vaste vorm heeft aangenomen en cle volgende per sonen als commissieleden werden benoemd. Voorzitter, weth. Aschof, se cretaris de heer Jongkees, verder cle heren Beskers, Timmer en Handgraaf, terwijl als adviseur is toegevoegd de heer H. v. d Berg hoofd der Plantsoendienst. Het ligt in de bedoeling der commissie om ieder ingezetene die gelukkige bezitter is van een grote of kleine tuin bij zijn wo ning, in de gelegenheid te stellen aan deze „wedstrijd" mee te doen. Zowel grote als kleine tuinen heb ben een kans, aangezien er drie groeperingen zullen zijn, n.l. voor- en zijtuinen, grote voortuinen en kleine voortuinen. Een jury bestaande uit de he ren A. Jager te Overveen, Beskers te Driehuis en R. Timmer te Santpoort, komen in 't voorjaar, de zomer en het najaar uw tuin in ogenschouw nemen en kennen een aantal punten toe, welke uit eindelijk uitmaken wie als prijs winnaars uit de bus komen. De prijzen zullen bestaan uit boekwerken, tuingereedschappen etc. etc. Indien u liefde voor de kinderen der natuur hebt, vraag dan zo spoedig mogelijk en for mulier aan: adres de Beer Jong kees, 1 afd. Raadhuis te Velsen. Prijsuitreiking zal waarschijn lijk officieel ten Gemeentehuize plaats vinden. De schone gedachte om het kweken van planten en bloemen te stimuleren en het aanzien van onze gemeente te verfraaien, is 't doel wat de Gemeente in samen werking met cle Tuinb. Studie Club zich heeft gesteld. Van verschillende hoveniers kan dit plan de goedkeuring weg dragen. In vele plaatsen wordt reclame gemaakt, om vreemdelingen te trekken laat ook dit er toe bij dragen om Velsen, Driehuis, 1J- muiden en Santpoort meer be kendheid te geven en elkeen spontaan zich opgeven. Uw liefhebberij streelt het oog van velen en kan een aansporing zijn, dat ook cle jeugd de plant soenen en particuliere tuinen, door een heldere bril leert bekij ken. weer blijkt dat vele kleintjes één grote maken. En wat nu, zult u vragen. In derdaad, we zijn er nog niet, nog lana' niet. We hopen spoedig over te gaan tot aankoop van grond en dan zullen we verder zien. Ons devies blijft: Wat móet, dat Kan! Misschien zullen wij spoedig een beroep op onze leden timmerlie den, metselaars, grondwerkers, schilders, etc. moeten doen. Ver schillende hebben zich indertijd al aangeboden. Het bestuur blijft deze belangrijke zaak in uw war me belangstelling aanbevelen. Het bestuur Chr. Kleuterschool Santpoort-d. De plaatselijke commissie Na tionale Herdenking deelt mede dat de stille gang op 4 Mei plaats vindt naar Wesrervc'1. Vertrek Santpoort-St. van het Stationsplein te 18.45 na kranslcg- ging bij cle bevrijdingsbank. Vertrek Santpoort-D. van het Broekbergerplem 19.00 5 Mei herd* aking bij het Natio nale Monument Plein 19401945 te 8.30 voor cle gezamelijke school jeugd (met bloemlegguig). 8.45 ontvangst van deputaties in het Patronaatsgebouw. 9.00 Gemeentebestuur en depu taties (met bloemlegging). Vanaf 8.00 uur bestaat gelegen heid tot afgifte van bloemen aan het Patronaatsgebouw. Namens de pl.commissie C. SPOOR. Onder auspiciën van het Over koepelend Comité van Oranje Ver enigingen in de gemeente Velsen is voor 5 Mei a.s. een programma samengesteld dat ieders belang stelling zal weten te trekken. Des morgens zal, eerst door deputaties der leerlingen van al le onderwijsinrichtingen en later door het gemeentebestuur en ver tegenwoordigers van de bedrijven, zaken en verenigingen, bloem- en kranslegging plaats vinden bij 't monument aan het Plein 1940 1945 te IJmuiden. In alle delen van de Gemeente zal door de Hooger Gheest Ghe- sellen opgevoerd worden het wa- geenspel „Tijl sticht Utopia". Des middags zal in het Gem. Sportpark te IJmuiden in twee voorstellingen voor de schoolgaan de jeugd door het Haags Gezel schap „De Witte Vogel" worden opgevoerd „Het Wonderpaard van Marolijntje", terwijl des avonds om 7.30 uur zal worden opgevoerd franje Hotel" door Eduarcl Ve terman. Dit stuk, dat voor iedereen tegen »en uiterst laag gestelde prijs toegankelijk is, wordt ge speeld door het Gezelschap „Phoenix". Na afloop zal een taptoe wor den geblazen door de I Jmuider Harmonie. Wij zien in dit programma 'n ernstig streven de Bevrijdingsdag levendig te houden en de Bevol king van Velsen, die zelf zo zwaar is getroffen, te bepalen bij de duur verkregen vrijheid en raden daarom een ieder aan deze zin volle avondvoorstelling bij te wo nen. Kaartvoorverkoop in alle delen van de gemeente en voor zover voorradig 's avonds aan de loket ten. De inzending van artikelen en berichten was deze week bijzon der groot. Het spijt ons, niet alles te kunnen plaatsen. In het volgend nummer hopen wij hier een plaatsje voor te vinden. Ook de schaakrubriek wordt dan ge plaatst.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1