SanlpoorlsWeehblad aan De Festiviteiten te Santpoort. VRIJDAG 8 MEI 1953 Wat brengt de 3e Feestweek? Feest van de Arbeid bij de K.A.B. d.R. en C.H.U. Vergaderen. Examens. Vergadering K.V.P. Damclub „Stabiel". Handboogschietvereniging V.Z.O.S. Het geheim van Dr. Spencer. 14e JAARGANG No. 19 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Tmeede feeslmeek geefl goede avonden. Feeërieke verlichtingen van ..de Molen" de ..Chalet van Spaurnberg" en de Ruïne van Brederode" Meerdere attracties in voor bereiding. Santpoort komt goed naar voren. Eerste week was een goed succes. Begunstigd door het goede weer -stroomden Zaterdag 1.1. duizenden belangstellenden naar het Burg. Rijkenspark voor de aangekondig de gezellige avond met de hoog- clraadshojv van de heer v. Meurs met Alice Williams als acrobate. De toeloop was zo groot op een bepaald moment velen kwamen op het nippertje dat de orga niserende commissie moest beslui ten de avond wat later te be ginnen dan het officiële uur en verzocht het reeds aanwezige pu bliek nog wat geduld te willen oefenen teneinde ook de laatko- menden in de gelegenheid te stel len het programma te volgen. Toch bracht dit met zich mee, dat om het publiek in dit vroege voor jaar niet te lang' in het park te doen verblijven, het programma iets moest worden ingekort. Even was er een opstopping doordat op het laatste moment voor de aanvang de reeds voorverkochte kaarten moesten worden omge- wisseld voor andere kaarten, iets waarvoor het uitvoerend comité niet verantwoordelijk kan worden gesteld, het is di>;u avond dan ook duidelijk verteld hoe dit kwam. Wat de aanwezigen niet wisten, - dat de conferencier van deze avond onverhoopt op het aller laatste moment deed weten dat t hem plotseling onmogelijk was tè komen. Wat een geluk dat de heer v. d. Well in het park was als belangstellende. Onmiddellijk was deze bereid zijn taak over te nemen en dat deed hij. onvoorbe reid, zeer verdienstelijk. Zeer vol daan gingen dien avond de dui zenden bezoekers huiswaarts, lang napratende over de prestaties van Alice Williams, de Kunstfluiter Jan Tromp en de fietsprestaties van de heer van Meurs. De Turndemonstratie en de Alpenjagers. Woensdags tevoren had de Turn demonstratie plaats met de me dewerking van dc Haarlemse Postfanfare ..De Alpenjagers". De inzet van deze avond was goed, de opkomst van het publiek lang niet onbevredigend. Enige plaatselijke verenigingen, gaven verschillende oefeningen ten beste aangevuld door de medewerking van verschillende Iceurturners die op hun beurt knappe staaltjes van turntechniek te zien gaven. Het orkest van de avond is zeer in de smaak gevallen. \roor de pauze als „Alpenjagers en na de pauze als ..Boerenkapel met hun geestige mimiek en pittige mu ziek was een zeer geslaagd ge heel en vooral kwam de gezellig heid naar voren door het inscha kelen van enige Santpoortse de- butantjes die het lied van „De Speeltuin" mochten zingen met begeleiding van het orkest en één der jonge schonen een solo zang ten beste gaf die lang niet mals was. Als sluitstuk der tweede week Zaterdag 9 Mei a.s. de Open lucht film-voor stelling. Zaterdag 9 Mei wordt pr even eens in het Burgem. Rijkenspark een grote openlucht-filmvoorstel ling gegeven van de prachtige kleurenfilm van het Hollandse Bloembollenhuis. Deze kleuren film wordt gebruikt om in het buitenland propaganda te maken voor de Ned. Bloembollenhandel en wordt bij wijze van uitzon dering thans in Santpoort ver toond. Onder meer geeft deze film net groeiproces der bollen weer hetgeen door de tijdcamera is op genomen waarbij het gehele pro ces van bol tot bloem in enkele minuten voor de ogen van de be langstellenden is voltooid. Wij zijn er zeker van dut wederom vele duizenden naar het Burg. Rijkenspark zullen komen om weer iets zeer bijzonders te zien. De toegangsprijzen zijn zo laag gesteld dat een ieder van deze gelegenheid gebruik kan maken. Volwassenen betalen slechts een kwartje, kinderen TO cent. Meerdere avonden en bijzonder heden zijn reeds 111 bewerking, o.a. op 2i Mei komt de reeds aan gekondigde Puzzlerit, in de week van 16 tot 23 Mei de Ballonnon- wedstrijd, op 23 Mei de lang ver beide INDISCHE-A V )ND nut medewerking van Ambonezen en Surinamers alsmede Javanen met hun orkesten, krijgsdansen en spelen en. wat in petto is het etentje daarna. V KUNSTFORUM op 13 Mei ia de Ned. Herv. Kapel a. d. Pastorie- weg 's avonds om 8 uur. Op deze avond zal door een zes tal kunstenaars vragen worden beantwoord ten overstaan van do toehoorders over beeldende kunst en zal de discussie die hierover zal ontstaan deskundig worden geleid. Wij verwachten dat er velen zullen zijn die van deze gelegen heid gebruik zullen maken om vele brandende vragen over oude en moderne kunst, over de zo bekende Franse impressionisten als Renoir. Degas Corot, etc. aan het forum voor te leggen. Er zal een collectie reproducties aanwe zig zijn van oude en moderne kunst, aan de hand waarvan een toelichting van het gesprokene kan worden gegeven. Een dergelijk Kunstforum is iets nieuws. Wij weten dat er vele ouderen en jongeren zijn, die hiervoor belangstelling hebben en de organisatoren, de kunste uaarsvereniging Felison in samen werking met Santpoorts Bloei, staan er borg voor, dat dit een be langwekkende avond zal worden. GOOCHEL AVOND OP HOOG NIVEAU. Zeer knappe goochel toeren van 'n beroemd gezelschap Dit op Vrijdag 15 Mei in „De Weyman Een van de meest bijzondere avon den in deze Flora-feestmaand voor Santpoort zal zeker deze goochelavond zijn. Gezien de te gebruiken materialen en het di recte contact met het publiek kan deze avond helaas niet in het Burg. Rijkenspark plaats vinden en zullen alleen dc zeer gelukki gen en acticven die zich vroeg tijdig van een plaats verzekeren, dit gebeuren kunnen meemaken. Op deze avond komt de Magi sche Kring met haar beroemde goocheltrucs naar Santpoort. De volgende artisten zullen hieraan medewerken: Ger Moto met klassieke Goochelkunst, Erik Padt met Kolder in de Goochel kunst, Corvélo Mentalist (tele pathie). Les More's, Moderne Goochelkunst. Ad. Engel confe rence. Tony van Dommelen met muntenmanipulaties, Jo Nas met Humor in de Goochelkunst. Indien alles naar wens verloopt zal indien mogelijk nog een avond op i3 en 16 Mei in het Burg. Rij kenspark worden ingelast. Nadere bijzonderheden hierover zullen per raamaffiches worden bekend gemaakt. No gmaals een raadgeving voor ziet u tijdig van toegangsbewij zen door in voorverkoop uw kaar ten te halen bij de voorverkoop- adresssen: de heer J. Seegers, Hoofdstraat 196 en de heer D. J. v. Schoneveld, Bloemendaalsestr. weg 132. De Ruïne is spookachtig ener zijds. feeëriek anderzijds, het ge zicht vanaf de Velserenderlaan over de slotgracht een bijzondere bekoring. De Molen en de Chalet van Spaarnberg behoeven wij niet nader toe te lichten gezien de be langstelling' van het pufeliek en dc velen die van buiten Santpoort kwamen om deze bijzonderheden te bezien. Op Zondag 10 Mei a.s hoopt dc Katholieke Arbeiders Beweging haar feest van de arbeid te vie ren. De dag begint met om 6 45 uur een H. Mis met algemene IJ. Communie in de Parochie kerk, waarna gezamenlijk ontbijt in de zaal van Zomerlust. s Avonds 7 uur heeft er een Lof plaats met zegening van de gereedschappen. De feestpredikatie wordt ge houden door de Zeereerw. Pater J. van der Pol. Op 17. 18 en 19 Mei vinden er feestavonden plaats. In verband met de komende Raadsverkiezing zal D.V. op Don derdag 21 Mei a.s. in de Ned. Her vormde Kapel, Pastorieweg, een grote openbare vergadering ge houden worden, uitgaande van de samenwerkende Anti-Rcv. Kies vereniging' en de Chr. Historische Unie. Op deze vergadering zullen de twee eerste candidaten van de gecombineerde lijst 3 spreken n.l. dc heer ,f. C. Aschoff, wethouder, over: „De practische zijde van de gemeente-politiek De heer H. J. Lips, gemeenteradslid, over: „De principiële zijde van dc gemeente politiek leder Protestants-Christen wordt uitgenodigd deze vergadering te bezoeken. Aanvang S unv. Onze plaatsgenoot d heer >Y Schuurman behaalde 29 April j.l. aan dc Gem. Universiteit te Am sterdam zijn doctoraal wis- en natuurkunde. De K. Y. P. kring Santpoort houdt op Vrijdag 8 Mei a.s. een propaganda-vergadering in de zaal van de heer Böhm. De spre kers zijn S. Menken, -wethouder soc. zaken in Leiden en Jac. Nuyens, lijsttrekker K. Y. P. te Yeisen. De R.K. Gem. Zangvereniging „Da Pacem zorgt voor de muzi kale omlijsting. P. V. SNELLE WIEKEN SANTPOORT. De eerste wedvlucht van het seizoen 1953 werd op Zondag 3 Mei j.l. gehouden vanaf Roosen daal. Afstand 100 K.M. In con cours 185 duiven. Gelost om 8.15 uur bij sterke N. O. wind. Eerste duif was om 10.2.51 op haar hok. Totale uitslag: 1 2 3 9 M. Jans sen. 4 22 29 35 B. Jenninga, 5 12 31 P. Gremmé, 6 33 C. Kort- houwer, 7 15 21 25 28 37 J. Hoog- zaad, 8 34 36 _E. Gorter, 10 23, 24 Gebr. Kaasenbrood, 11 J. Lansen. 13 16 19 A. Tabernal. 14 P. Bier drager, 17 20 P. Rozemeyer, 18 K. Korthouwer. 26 32 W. F. Veld- meyer, 27 F. Cappendijk, 30 A. Tervoort. P. Y. DE LUCHTPOST. Het vliegseizoen is weer begon nen en wel op 5 Mei met een vlucht vanaf Roosendaal. 171 duiven namen rieraan deel met N. O. wind werden de dui ven te 8.15 uur in vrijheid ge steld. De uitslag was als volgt: Job. Andriesma 1 12 19 29, J. J. Lansdorp 2 8 23. Jac. v. Duyn 3 13 17 21. P. Bersee 4 10 11 31. G. Bierman 5. P. Koning 6 35. K. Bouwer 7. Joh. Struvs 9 15 22 24 27 30 35. F. Koks 14. J. Molen kamp 16. M. Visser 18. Th. B. v. Zwieten 20 26. P. Hoogland 25. C. Wipprecht 28 34. A. Hols 32. De vlucht had een zeer snel verloop. Maandagavond hield Damclub ^Stabiel" haar 17e jaarvergade ring welke zeer geanimeerd ver liep. Na het afwerken der ge bruikelijke agenda, sprak de voorzitter zijn tevredenheid uit, dat „Stabiel ondanks alle tegen slagen, toch zijn plaats in de 1ste klasse had behouden. Bij de rondvraag kwam als voor naamste punt naar voren het z.g. jeugddammen. Jongelui tussen 12 en 16 jaar (ook ouderen zijn natuurlijk welkom) die dus eens kennis willen maken met dam men in clubverband en hierdoor opgeleid worden tot volwaardig dammer, worden verzocht de club avond eens te komen bezoeken op Maandagavond in het Badhuis, Wiistelaan. Hun oefenuren zijn gezet van half acht tot negen uur Bij voldoende deelname kan dan in Sept. in competitieverband worden gespeeld. De Santpoortse schutterij heeft Zondag 3 Mei haar nieuwe baan in gebruik genomen. Met mede werking van B. en W. van Vel- seti en de heren Coesel is het de schutterij gelukt, om voor haar sport een bij uitstek geschikt ter rein te vinden. Jarenlang heeft dc schutterij geschoten op de overdekte banen van de beer Ver hoeven te Santpoort-St. Maar ge zien de Ned. Bond van Handboog- schutterijen de Internationale af standen heelt aangenomen en doorgevoerd wenst, moeten de schutters naar ecri langer baan uitzien en zijn hierin prachtig geslaagd in het eenirurn van ons dorp. Door flink aanpakken werd op cén Zaterdagmiddag reeds bereikt, dat Zondags daarop reeds de Jaarlijkse „Chr. Smit- Beker kon worden verschoten. Dat de prestaties niet gunstig zouden zijn, was reeds te voorzien daar t geheel nog een voorlopige opstelling is. Om pl.m. half twaalf werd de nieuwe baan geopend met het hijsen van de nieuwe verenigings- vlag door het oudste lid n.l. de heer H. v. Droffelaar. De lieer Pasveer dankte de heer Coesel, die bij de opening aanwezig was, voor dc spontane medewerking door hem verleend en hoopte op een goede verstandhouding in de toekomst. Met groot optimisme verklaarde de heer Pasveer bin nen 5 jaar met medewerking van alle leden en donateurs een com plete overdekte baan te kunnen bouwen. Het was een grote stap voor Y.Z.O.S. om zijn mooie over dekte Taan te moeten verlaten. De heer Coesel verklaarde zich bereid om deze wedstrijd te ope nen met het eerste schot. Gezien het resultaat van dit schot kreeg men het idee dat de eher Coesel weken lang in zijn tuintje heeft lopen oefenen. In ieder gevai steekt in hem een goede schutter met vaste hand. Voor goede schutters heeft V.Z.O.S. nu ruim te 'genoeg, dus zij die intresse heb ben in de edele handboogsport kunnen iedere Zaterdagmiddag of Zondagochtend een pijltje ko men trekken. Tot slot vermelden wij even de winnaar van de „Chr. Smit-Wis- selbeker". R. Diteweg It.5 punt boceu zijn gemiddelde. 2e werd D. Ven ue niet 9 en 3e Droffelaar met 5. Al met al een mooie wedstrijd met schitterend weer wat op een buitenbaan natuurlijk van groot belang is. Het programma vermeldde als ondertitelEen geheimzinnig spel in 4 bedrijven door Mr. H. M. Planten". t Was inderdaad zo geheimzin nig, dat menigeen na afloop nog niet precies wist, waarnaar but ler Hopkins, Dolly Randall en Mr. Josua Braddock nu naar gezocht hadden. Vooral na het eerste be drijf, dat gebrek aan tempo had, heeft het publiek zich geamuseerd Een opmerkelijk debuut maak te mevr. J. van Wijngaarden als Mevrouw Agatha Hammond. De nieuwe eigenaresse van Holder- nesse Manor. Een perfecte rol- kennis, een makkelijk zich bewe gen op bet toneel, een duidelijke uitspraak en een goed aanvoelen wat voor deze rol gevraagd (en ook gebracht werd) maken dat wij „Jan van Dommelen" met dit nieuwe lid nog veel goede op voeringen durven voorspellen. De heer H. Vening zagen en hoorden wc bij onze plaatselijke vereniging eveneens voor 't eerst Ook dit lid hopen we vaker te zien spelen. De rol van Dr. Ha rold Hilton lag' hem wel niet he lemaal, maar de uitbeelding er van doet ons toch naar een verde re kennismaking met deze debu tant verlangen. Voor het soms te nadrukkelijke spel en de beruchte „ennetjes" "willen wij hem echter even waarschuwen. De heer A. cle Ruiter, hoewel wat traag van spel en eentonig van stem, gaf een bevredigende butler. Mej. M. Buddingh buitte haar rolletje van het kamermeis je Mabel perfect uit. Mevr. A. Dortmundt had het als Dolly Randall door het niet altijd juiste tegenspel verre van makkelijk, maar sloeg er zich dank zij haar routine, kranig' doorheen. Van mevr. G. Tabernal zagen we een Olivia Devenish met zeer misdadige karaktereigenschappen Zij bracht deze figuur zeer be heerst en daardoor geloofwaardig over het voetlicht. De heer J. de Jonge gaf een zeer kostelijke uitbeelding van de ogenschijnlijke onnozele, maar in wezen zeer pientere Lord Wil liam Malvern. Luchtigjes speelde hij met zijn tekst, schijnbaar ont snapten dc woorden hem zo maar Prachtig werd de uitbeelding' van deze figuur volgehouden. De heer B. v. Gelder gaf een zeer bevredigende Mr. Josua Bad doek, echt bet type van een dorps notaris. Alleen hadden we in het eerste bedrijf tijdens het angstver- haal "wat meer spanning gesugge reerd willen zien. De heer A. Voogt gaf als chauf feur wel voldoening', doch als misdadiger bracht hij niet wat de rol hem bood. Door zijn verspre kingen en daardoor terugnemen van zijn tekst, kon hij ons niet ge heel overtuigen. De heer F. Dortmundt had de ondankbare taak de speurder van Scotland Yard te moeten vertol ken. Hij slaagde daar naar beho ren in. Vermelding verdient zeker het stijlvolle decor dat prachtig de sfeer in de hall van IJoldernesse Manor gaf. Jamnier was, dat de traptreden te groot waren, waar van de spelers duidelijk hinder ondervonden. H. JONKERS. INGEZONDEN. Naar aanleiding van de vermel ding onder het feestprogramma in H. aan H. van 1 Mei, over een ongelukje bij de wielerwedstrijd wil ondergetekende, de vader van het jongmens wel iets schrijven. Het jongmens zou niet naar de vele raadgevingen en verboden hebben geluisterd. Dat is verzon nen en onjuist. De jongen heeft de gehele wedstrijd netjes naast zijn ouders achter het touw gestaan. Hij is zelfs niet van plaats ver anderd en heeft geen enkele waar schuwing van wie dan ook gekre gen. Liet kind trof dus geen schuld dc renner evenmin, daar deze niet het trottoir is opgereden. Wel schuldig is het Flora-comité, daar plaatselijk de bomen vlak langs het trottoir staan, hier had het touw niet omgespannen mogen worden. Als het publiek achter het touw staat, moet het daar ook veilig' staan. Een hersenschudding beeft het kind gelukkig niet opgelopen Met dat al was de schrijver maar zeer slecht ingelicht. Laat 't voor de organiserende vereniging dan maar een lesje geweest zijn en voortaan voor een betere afzetting zorgen. De renner toonde belang- stelling door 2 dagen na het on gelukje uit Amsterdam over te komen om naar de toestand van het kind te informeren, maar de schuldige in deze toonde geen be langstelling. Goed werk heeft de E.H.B.O. verricht daar voor nog maals hartelijk dank. Met dank voor plaatsing tekend de vader, J. C KOER, Kerkweg 62.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1