- - „Velserend" geopend. fiÉBMIpp' :j jr Programma vierde Feestweek. Koninginnedag goed geslaagd. ;V'-i De vloot gereed tot Haring vangen. De malse maatjes komen K. V. P. Vergadering. Feest van de Arbeid. Nog een keer de Bloembollenfilm. 4e JAARGANG No. 20 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 HUIS SaripoaftWeefiMad VRIJDAG 15 MEI 1953 aan HUIS Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Woensdag 13 Mei is liet Natuur- ad „Velserend" geopend en is iermede het zomerseizoen inge- ïid. Ofschoon het weer nog niet echt oniers is. hoopt de directie dat de jsheiligen spoedig naar andere reken zullen gaan en velen deze mier een verkwikkend bad zul- •n komen nemen. Het natuurbad heeft een ter- Genie/ in Natuurbad Velserend" van Natuur, Bad en Amusement. Groot en klein kan in Velser end niet alleen baden en zwem men in de grote bassins met de prachtige waterverversing van 80.000 liter per uur, zonnebaden op het heerlijke strand met echt duinzand, kanovaren in de specia le vijver, maar tevens gebruik ma ken van de grote Kinderspeel tuin met zijn vele toestellen. Op de windbeschutte terrassen Hr.1l J 'in-oppervlakte van 30.000 M2. ei waterbronnen van 80.000 L. ater per uur. Het water staat uier regelmatige controle van 't aboratorium van Dr. Meerburg Ligthart te Bussum. Zwembad, speelvijver en Kano ijver hebben een inhoud van !.00 M5. water. Bij gunstig' weer Kipt de directie iedre week een oppenkast-vertoning te geven, goochelaar e.d. te laten optre- kunt u genieten van een kop heer lijke koffie of dergelijke con sumpties. Voor de 2e Pinksterdag -avond staat een groot sprookjesachtig vuurwerk met wel 100 nummers op het programma een Venetiaan- se Gondelvaart en een fantasti sche illuminatie van het terrein voltooien het geheel. Wanneer nu de zomerse warm te maar wil komen, raden wij een ieder aan eens een middagje in A elserend dor te brengen. Op Dinsdag 26 Mei a.s., vaart 3 haringdrijfnetvloot uit. Dan ;gint de jacht op Hollandse ieuwe. Aan het vertrek der vloot ran altijd de vermaarde Vlag it jesda gen vooraf. Deze worden r Zaterdag 25 Mei en de beide inksterdagen gehouden te Vlaar- ngen, Scheveningen en IJmui- Daar liggen dan de fraai ge- hilderde haringschepen onder 'n jke vlag'gentooi te pronken. Dit tarlijks schouwspel pleegt vele ïizende kijkers te trekken, 's Za- rdagsmiddags 23 Mei worden in ■noemde plaatsen vele feestelijk- fen georganiseerd. Optochten. hijsen van de Bedrijfschaps impel voor de best verzorgde iring door Drs. D. J. van Dijk, )orzitter-directeur van het Be- •ijfschap voor Visserijproducten, tmaal op de Sch. 233. enz. 's Avonds liggen de schepen on- ■r het licht van schijnwerpers, 's Zondags is het kijkdag'. Des orgens worden in de meeste ker- 'ii bidstonden gehouden voor de :rote visserij" en 's middags ple- ■n allen naar de kant te gaan n met vele „vreemdelingen" te ■nieten van TTei schoon der vloot, e gereed tot haringvangen ligt. De haringdrijfnetvloot van Ne- ■rland bestaat uit 250 schepen. rannecr in het hoogseizoen alle hepen met een vleet de ver- tmelnaam der netten ongeveer 100 meter vissen, hangen dus ?r nacht pl.m. 750.000 meter net- n in de Noordzee. Dat is (onge- ser) de afstand Amsterdam-Ber- n. Vorig jaar voerde de haring- oot 958.140 kantjes aan. Dat as 93.328 kantjes meer dna het ar daarvoor. Bovendien werden 42.831.000 .G. verse haring aan de wal ge- •acht. Kolossale hoeveelheden, oor het eigen land en.... voor Ie inwoners van andere landen, aring is altijd een belangrijk exportartikel geweest. Vorig jaar gingen de vaten naar niet minder dan 57 landen. Om er enkele te noemen: België, Duitsland, Ver enigde Staten, Canada enz. Dinsdag vaart het eerste deel der vloot uit. De rest volgt een week later. Men begint met 50 netten, o.a. om de grootst moge lijke zorg aan de malse jonge haring te kunnen besteden. Woens dagavond gaat de vloot vissen. Dan worden de netten uitgezet, „geschoten" zeggen de vissers. In de nacht van Woensdag op Don derdag gaan ze halen. En dan (als er gevangen wordt) zal een aantal snelle kielen met eigen vangst en die van koppelgenoten naar het vaderland snellen. De „strijd", hoewel volkomen vreedzaam, ont brandt dan in volle hevigheid. Wie zal de eerste Holl. Nieuwe aanvoeren? Een Vlaardinger, een Scheven in ger, een Katwijker of 'n IJmuidenaar? Wanneer alles naar wens verloopt, kan a.s. Vrijdag de eerste nieuwe aan de wal worden gebracht. Dan zullen de vlaggen aan wagens en winkels wapperen Dan zijn ze er: de malse maatjes! In liet kader der Gemeenteraads verkiezingen Houdt de K. V. P. 'n vergadering in het „Stations Kof fiehuis1 te Santpoort-St. op Vrij dag 15 Mei a.s. Sprekers zijn de heren F. J. A. Strijbosch en J. Nuyens. De Katholieke Arb. Beweging afd. Santpoort viert het feest van de Arbeid met 3 toneel-avonden in „Zomerlust" en wel op Zondag 17. Maandag 18 en Dinsdag 19 Mei a.s. De R.K. Gem. Toneelvereniging „Getosavoert die avonden op 't stuk „De weg 'tot elkander*. BASKETBAL. Hel ivas opnieum in Velserend dat een aautai enthousiaste leden bijeenkwamen op de ledenverga dering van Z.B.V.S. En het wa ren evenals in October opnieuw belangrijke punten die daar be sproken werden. In de afgelo pen 5 maanden bleek het leden tal al van 35 gestegen tot 71. Voor het a.s. zwem-seizoen bleek ook grote belangstelling te be staan en Woensdag 20 Mei wordt met de training in Velserend be gonnen. Voor een goede gang van zaken in de vereniging werden o.a. en technische- en en kascom- missie gekozen, alsmede een wed strijdsecretaris de heer B. Melis, terwijl als nieuw bestuurslid de heer A. Schenk welkom werd ge heten. Tydens de pauze werd 't keurige basketbal-veld bij het zwembad bezichtigd, waarop Donderdag 21 Mei van 78 uur 's avonds tegen een dames-team van H.O.C. en van 89 uur tegen een dito heren-team gespeeld zal wor den resp. door een dames- en herenteam van Z.B.V.S. Vanzelf- spekend belooft ook dit weer een intéressante ontmoeting te worden waarop belangstellenden zich op de hoogte kunnen stellen van de basketbal-sport. GROTE BONTE-AVOND MET BEKENDE RADIOSTERREN. In het Burg. Rijkenspark OP ZATERDAG 16 MEI A.S. AANVANG 8 UUR. Als onderdeel van de Santpoort- se festiviteiten wordt a.s. Zater dagavond een grote Bonte Avond gebracht in het Burg. Rijkenspark waarbij verschillende bekende ra- dio-artisten hun medewerking zul len verlenen. Silouin Poons, treedt op als conferencier, Arts Heidendaal, zingt met begeleiding van Tony Bakkenes, die accordeon en piano speelt, Ger en Fer, brengen hun komische pardodieën Charles, jongleert en Matla vertoont zijn interessant vatspringnummer. Er is deze avond voor een uitste kende geluidversterking gezorgd zodat een ieder het programma uitmuntend zal kunnen volgen. Als bijzonderheid delen wij mede dat wij hier voor het eerst een experimentele stereophonische ge luidsweergave zullen kunnen be luisteren. Er worden buitengewoon veel toehoorders verwacht en daarom wordt een ieder aangeraden voor uit kaarten te kopen bij de op de aanplakbiljetten aangegeven adressen. Bij voorverkoop zijn de toegangs prijzen belangrijk lager dan voor de aanvang der voorstelling aan het park. Profiteert hiervan en koopt daarom uw kaarten vooruit. U bent er dan bovendien zeker van dat het bordje „uitverkocht" niet voor u geldt ACHT GOOCHELAARS KOMEN VRIJDAGAVOND 15 MEI IN SANTPOORT HUN KUNNEN VERTONEN. Vrijdagavond 15 Mei komt het goochelgezelschap De Magische Kring uit Amsterdam in Sant poort in de grote zaal van Café ,,De Weyman" een goochelavond brengen op hoog niveau. De goochelaars die bij de Ma gische Kring zijn aangesloten zijn stuk voor stuk specialisten in een appart onderdeel van deze myste rieuze kunst. Ger Moto, brengt klassieke goo chelkunst, Erik Padt, verzorgt het nummer Kolder in de Goochel kunst. Corvélo, brengt Mentale Goochelkunst. Les Mores, zorgen voor Magie Moderne. Ad Engel, verzorgt de conférence. Tony van Dommelen als Famous Coin Ma nipulator, brengt muntenmanipu- laties. Jo Nas, behandelt de Hu mor in de Goochelkunst. Goochelliefhebbers zorgt dat u tijdig plaatsen bespreekt aan de bekende adressen en aan de zaal. Het aantal plaatsen is beperkt. De voorstelling begint om 8 uur des avonds. Als onderdeel van de feestelijk heden in Santpoort-dorp werd al leen het programma van de Ko ninginnedag op Donderdag 30 April j.l. door de Oranje-Ver eniging georganiseerd en ver zorgd. Liet de weersgesteldheid in de vroege morgenuren nog al te wen sen over, gelukkig hield de re gen vóór 8 uur op en in de loop van de dag kwam het Oranje zonnetje zelfs te voorschijn, het geen de feestvreugde ten goede kwam. Reeds vroeg in de morgen to gen de kinderen der plaatselijke scholen in feesttooi en met ver sierde voorwerpen naar hun resp. scholen, alwaar zij door de jurq beoordeeld werden. Echter enige dagen te voren waren de kinderen al in extase en toen Woensdagmiddag 29 April de firma Nijssen enige honderden manden en zakken met gekopte bloemen op het erf van de heer van Geldorp in de Hoofdstraat bracht, was het daar de hele middag een oploop en een gekrioel van de jeugd om de bloemen in ontvangst te nemen. Langs' deze weg zeggen wij na mens de kinderen de firma Nijs sen gaarne dank voor het ter be schikking stellen der bloemen, alsmede de heer van Geldorp voor zijn erf voor de afgifte. Dit jaar hebben de kinderen zich nog beter geweerd dan ver leden jaar. De optocht zag er dan ook zeer kleurrijk uit, en ook waren er nu meer groepen. Van de individuelen gingen: 9 prijzen naar de Adolf van Nassauschool. 6 prijzen naar de Chr. School. 4 prijzen naar de St. Luduina- school. 5 prijzen naar de Chr. Kleuter- school. 1 prijs naar de Neutrale Kleu terschool. 1 prijs naar de Kinderen bui ten Santpoort. Van de groepen: 4 prijzen naar de St. Luduina- school. 2 prijzen naar de Chr. school. 2 prijzen naar de Adolf van Nassauschool. 1 prijs haar de Chr. Kleu terschool. Nu het versieren zo is toegeno men, zal het in de toekomst goed zijn elke school afzonderlijk te beoordelen, waardoor een vlottere en een betere beoordeling tot zijn recht zal komen. Na de optocht werden alle kinderen op een ijsco en een sinaasappel getracteerd. Door verhindering van de Bur gemeester. sprak onze plaatsge noot dr. A. de Groot, ereburger der Gemeente Velsen, vóór de aubade een pittige rede uit. er op wijzende dat ons volk zich ge lukkig mag prijzen met ons Vor stenhuis. De kinderaubade onder de steeds goede leiding van de heer Th. Spook, had een vlot ver loop. Des middags hadden op de Ter rasweg de wedstrijden plaats, die heel veel belangstelling trokken Vooral de kruiwagenrace voor dames en heren en het ballon- trappen voor dames vielen zo wel bij de deelneemsters en deel nemers en het publiek in goede smaak. De heer Kossen, de haring man van het Broekbergenpleintje had zo'n schik in het ballontrap- pen voor dames dat hij na afloop der wedstrijden 1 pond gerookte paling gratis ter beschikking stel de die door mevrouw C. Heems kerk gewonnen werd. De heer Kossen gaarne hartelijk dank en de familie Heemskerk lekker smullen. De Oranje Vereniging houdt zich in de toekomst gaarne aanbevolen vor gratis prijzen. Het touwtrekken in het kracht meten der heren kon wegens hes te weinig kracht hebben voor op gave bij de vele aanwezige heren echter niet doorgaan. Des avonds om 7 uur gingen weer heel veel mensen naar de Terrasweg om onze plaatselijke brandweer eens te zien demon streren. Wat wij daar gezien heb ben overtrof zeker onze verwach tingen. Enorme watermassa's wer den door de slangen geperst en vol belangstelling werden de oefe ningen gadegeslagen, zo wel van de 15-meter hoge ladder als het spel van kat en muis achter de 4 tonnen. De opperbr^ndmeester gaf door de microfoon commen taar over de verrichtingen. Na afloop van deze demonstra tie trokken velen naar het school plein van de Adolf van Nassau school. Daar traden de artisten Gerry en Ferry en Jan Stavast op, die het publiek aardig wisten te vermaken. De heer Schutte draaide ter afwisseling enige aar dige films. Het bestuur heeft onder enige reserve deze Koninginnedag ge organiseerd omdat: le. de weergesteldheid een ge weldige factor meespreekt en 2e. er hier geen geschikt ter rein meer is en wij aangewezen zijn om de wedstrijden op de straat te doen, waarbij groter kans op blessering bestaat. Gelukkig is alles goed verlo pen en wij kunnen op een zeker goed geslaagd Koninginnefeest 1953 terugzien. Er hebben zich enige nieuwe leden gemeld, waarvoor wij dank baar zijn. Wij -wachten eebter op hen, die nog geen lid zyn. Geeft u zich nu nog op bij de heren C. Baker, Hop. v. Nieuwstraten, Stuurman, van Geldorp, Schutte, Stutvoet, van Dam en v. d. Belt, Zij zullen u gaarne noteren. (Wegens plaatsgebrek eerst he den geplaatst). Nadat de vertoning van de Bloembolienfilm Hollands Glorie door het slechte weer tot twee maal toe geen doorgang kon vin den is men erin geslaagd deze film nog éénmaal naar Santpoort te brengen. Maandag 18 Mei wordt deze binnen en buiten onze grenzen be roemde film, waarin het groei proces van de bolbloemen in prachtige kleuren wordt weerge geven en tal van corso's zijn op genomen. Bij goed weer wordt deze film in het Burg. Rijkenspark vertoond aanvang 9 uur des avonds. Bij slecht weer twee voorstel lingen in de grote zaal van „De Weyman". De eerste voorstelling begint om 7 uur, de tweede voor stelling om ca. 9 uur. Zjj die deze film reeds hebben gezien willen deze film nog eens zien. De anderen zullen zeker niet achterblijven.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1