SairipoorfsWeeMrfad mn Er wordt alweer gebeld „De Santhaes "-Lavigerie. Z.B.V. H.O.C. R. K. Kerk Santpoort Fanfarecorps „Wilhelmina". Examens. Chr. Kleuterschool Turnvereniging „Santpoort". Levenskunst. Predikbeurten. 'ZONDAGSDIENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. te JAARGANG No. 23 i»flrlactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 VRIJDAG 5 JUNI 1953 Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Een beetje geprikkeld kom ik liter m'n bureau vandaan, die pporten moeten klaar. Zal je zien. als je vrouw even Ig moet, gaat om de haverklap bel. Voor de deur staat een wot rlegen meisje, ze houdt me een oezelige lijst met wat onleesbare abbels onder de neus. ,.VV:lt u kenen mijnheer?" Voor een goed iel. ze begint me het goede doel t de doeken te goen. Ik hoor i aar half. Ik weet uit ervaring wat eer, oeiie het heeft gekost, alvorens bereid was het „goede doel n de deuren te gaan presenteren rarom alleen al teken ik voor n bescheiden deeltje, ga terug ar mijn bureau en schrijf ver- r: ....in September 1952 in goede nditie ontslagen uit de Kon in- n Emma Kliniek, ïezins-factoren ongunstig. Kind at snel achteruit. Heropname ingend noodzakelijk. Kostenregeling moeilijk. Ouders K. staan met hun woonwagen IJ. Sinds korte tijd, in het dorp geen R.K. Parochie. Zal lang ren alvorens de kosten zijn ge- geld. Adviseer in afwachting n het onderzoek het kind zo oedig mogelijk te doen opne- 311 waarvoor we uit „De Macht 'n het Kleine" een suppletie aden willen aanvragen Gisteren waren ze op het con- Itatiebureau. Het was een heel uk spreekuur en daarom speel- ze maar een beetje met mijn ideren in de tuin. De schommel is het uitverkoren speelobject. otseling slaat ze er af als door bliksem getroffen. Ank. m'n chtertje van negen jaar, is wel t een en ander gewend, en voor er bij kan zijn heeft ze haar rode vestje onder 't heftig schud dend kopje gelegd. Ik denk er nu aan, en onder het „ten spoedigste te doen opnemen" komt een dikke streep. Zo komen er nog drie aanvra gen aan de orde deze middag'. Wij adviseren Ineens denk ik ook weer aan t meisje, zoeven aan de deur, ik zie m'n rapporten en ik weet opnieuw er wordt veel, misschien voor onze rust, teveel gevraagd, maar ver geet nimmer achter al die lijsten en rammelende bussen staat een ontzaggelijke menselijke nood en menselijk verdriet. Er wordt aIroeer gebeld een dezer dagen, ja ook bij U! Er zal iemand staan die U een lijst of een bus voorhoudt, die "t goede doel zal noemen Misschien vangt U maar 'n en kele klank op. „De Macht van het Kleine". De Christelijke Vereni ging voor de Verpleging van lij ders aan vallende ziekte „Meer en Bosch" t Geeft niets wat U opvangt, als de collectante maar ontvangt! Wij weten daarachter Jansje en haar honderden lotgenoten, want 50.000 mensen in ons land lijden aan vallende* ziekte. Maar er zijn gelukkig mogelijkheden, grote mogelijkheden, in onze moderne kliniek, de school, in het gehele Inrichtings-bestel en de districts- consultatiebureaux. Mocht U dan 'wellicht ook wat geprikkeld zijn, wanneer U in de periode van 8 tot 20 Juni, weer voor een lijst of een bus naar de deur moet, weest een beetje vrien delijk tegen de collectante, die daarvoor haar vrije tijd en haar belangstelling geeft, maar vergeet vooral Jansje niet, want die zal worden opgenomen en met spoed! Want mij rekenen op U! VERSLAG VAN HET EERSTE SAMENTREFFEN Gp de gedenkwaardige datum Mei van 't jaar O.H. 1955 is der de infra rode stralen van t om bekende Witte-Paters-zon- tje de gigantische strijd tussen >e Santhaes" en het Eavigerie- dlege gespeeld. Verwelkomd or de schetterende tonen van 't ifare, dat in ganzepas over het duke bruggetje marcheerde, be iden de stoere vertegenwoordi- rs van Santp. Winkeliers de rende grasmat, onder het don- rend applaus der duizendkop je menigte, die van heinde en rre was toegestroomd om dit lotse sportevenement te aan- ïouwen. Toen alles zó stil was worden dat men de tribunes n horen kraken, liet de Zeer- "w. Pater Overste op de hem ;en energieke wijze de bal te iter, die al dadelijk het ruime i koos en in het grijze wolken- k verdween. [Jet spel kabbelde even rustig en en weer, klotste enkele ma- tegen het konijnenhok, waar keeper als 'n rots in de bran- ig de krachtige golfslag brak rolde toen plotseling als een luimende vloedgolf naar de erkant. Zigzaggend vloog het Ier van voet tot voet, kreeg nog laatste knoeperd van de links- iten en belandde loeiend tus- de touwen. Een luid gejuich rstte los, koos het luchtruim en ed Santpoort dreunen op haar mdvesten. Het eerste doelpunt is gescoord, zonder dat er ook tar 'n brokje blauwwit aan te s kwam. Maar wederom eiste het spel e aandacht op. Tot twee keer 1 floot de bal vanaf de blauwe iksbuitenplaats vlak langs de tal; de studenten spanden al n krachten in en jawel hoor. daar nam de goedhartige back der Santhaesen een sportief be sluit en deponeerde de bal met een beheerst tikje in eigen doel. Het Santpoorter wild bleek echter niet zo gauw uit het veld gescho ten te zijn. Van weerszijden wer den vallen opgesteld, nijptangbe wegingen toegepast. W-formaties gevormd, wiggen gedreven en bruggenhoofden geslagen totdat de exotische scheidsrechter aan de Santhaesen die in al deze cor rupte manipulaties het sterkst waren een corner toekende, die via het hoofd van de linksbuiten in het studentendoel verdween. Ook deze keer was de zege van korte duur. Vlak voor het Haesen- leger werd hands gemaakt; een penalty suisde langs de wanhopig neerploffende keeper en sneed de goal lijn onder een hoek van 79 gr. 11 Na dit doelpunt liepen de gastheren zich witgloeiend om ook eens de leiding te nemen, edoch, zij vlogen zich te pletter op de rode verdediging of raakten door te kort spel en overbodig gedribbel in hun eigen benen ver ward. Verschillende kansen, waar onder een freecickbal, werden zonder blikken of blozen gemist, en toen de Duinkonijnen de kans schoon zagen schoot het verderf- li.jk leder wederom voor de Witte- Paterskist heen,en weer, om ten slotte, door een misverstand bij de verdedigers een warm plekje te zoeken in liet geheel verlaten doel Er volgenden nog enkele aanval len over en weer, totdat het teken van de scheidsrechter aan alle ge mier een einde maakte voor een welverdiende rust. In deze eerste helft zagen we prachtig spel van de Santhaesen. De studenten waren veel vlugger wat we ook redelijkerwijze van hen mochten verwachten, maar met samenspel, plaatsen e.d. wa ren zij zeker de mindere. Wel aanschouwden wij fraaie staaltjes van leerbewerking en psychisch balbegrip, doch het verband liet veel te wensen over. Vlak na het begin der tweede helft doorboorde de midvoor van het College-elftal het bolwerk der tegenpartij, terwijl de keeper als rechtgeaard Santruyter in "t gras beet. Deze keer wisten de studen ten de traditie te verbreken en scoorde hun rechtsbuiten met een zoevend diagonaal schot de vierde goal voor de thuisclub. Dat was teveel voor de Duinkonijnen: ver beten schoten ze uit hun pijpen en belegerden en masse de blauwe kist. Spoedig vormde zich vlak voor de goal een verwarde knoe del armen en benen, waaruit de bal plots te voorschijn schoot naar t doel. Zij ramde de keeper, veer de terug teg'en de paal, tegen de lat, en nog kon !men 't gaatje niet vinden. Vlak daarop weer een aanval van de roden; de keeper liet de bal uit handen glip pen, die wonder boven wonder nog door de back gered kon wor den. Ook de volgende aanval der Santpoorter Middenstand werd opgevangen door de beschermen de mantel van Vrouwe For tuna; het kleine kittige backje zag de kans schoon en zond het leder met een forse trap naar voren. Intus sen begonnen vooral de meer be jaarde Haesen reeds tekenen van vermoeidheid te tonen en 't werd tijd dat de jacht ten einde liep. De onvermoeide jongere generatie begon steeds meer terrein te win nen en verplaatste het front hoe langer hoe meer naar de rode helft. Daar werd een felle strijd gestreden. Keer op keer plukte de keeper het aanstormend monster uit de lucht, totdat de rechtsbui ten er genoeg van kreeg en de stand op 53 bracht. We zagen voorts een brillante solo-run van de kapper, die eindelijk ook wel .•ens een goaltje wilde zetten, maar er o.i. een ietwat vreemd soortige methode op nahield. Niet ver van het vijandelijk doel ging hij n.l. tot twee maal toe op de grond liggen, 'n technisch snufje dat wij reeds bij meerdere Sant haesen opmerkten, maar waarvoor wij nog steeds geen afdoende ver klaring hebben gevonden. Een kleine variant op deze slinkse handelwijze zagen wij enige tijd later; er was nog 'n penalty over de blauwe goal gevlogen, de rood getinte keeper leverde prachtig werk en de spanning begon reeds tastbaar te worden, toen een uit geputte Santhaes jammerlijk sneefde, z'n pootjes in de lucht stak en bewegingloos op het slag veld achterbleef.. De schoenma ker liet z'n leest in de steek, zag dadelijk waar de schoen wrong en slaagde er in de taaie knabbelaar v eer op de been te brengen. Het spel werd hervat. De leeg gelopen Santlopers zagen geen kans meer uit 'n corner nog ern doelpunt te puren, en het was in derdaad tijd toen de scheidsrech ter een snerpend einde blies. Wij trokken onze jassen nog dichter om ons heen, condoleer den de Santhaesen, die zich zo stijl vol hadden geweerd, maai door gebrek aan stoom en de benodigde dosis geluk deze eervolle neder laag moesten accepteren; en feli citeerden de zegevierende zonen van Kardinaal Lavigerie met hun zo duur bevochten overwinning. Wij hopen op een spoedig her nieuwde kennismaking met „De Santhaes". om haar de kans te ge ven revanche te nemen op deze buitengewoon geslaagde wedstrijd. B. S. CIRCUS FRANZ ALTHOFF NAAR HAARLEM. Europa s grootste 5 Manéges- Renbaan-Circus met 10.000 plaat sen, komt naar Haailem (Sport park Heemstede). Door de drukte, die de warme Pinksterdagen met zich meebrach ten, volgt eerst nu het verslag over de wedstrijden die Z.B.V.S. op Donderdag 21 Mei jj. te Vel- serend tegen H.O.C. speelde. Op een keurig basketballveld in dit natuurbad werd met enthousias me gespeeld. Jammer genoeg wa ren de dames, vooral wat de com petitie-trucjes betreft, wel in de minderheid, wat aan de eindstand van 2110 voor de bezoeksters ook wel te zien was. Maar geluk kig waren de heren er ook nog, die zich vol vuur in de strijd wierpen en na een spannende wedstrijd zowaar een overwinning in de wacht sleepten: 1716 voor Z.B.V.S. Natuurlijk gaan de dames re vanche nemen en wel op Maandag 22 Juni a.s. des avonds om 7 uur in de Doelen te Haarlem, nadat eerst op 4 Juni het 2e team haar krachten zal meten met H. O. C. III 's avonds om 7.15 uur te Veï- serend. Rest ons nog te vermelden, dat dankzij het werk, door de jongste leden van Z. B. V. S., in samen werking met de adspiranten van S. V. verzet, de geïllumineerde gondelvaart op Velserend tot een fraai en zeer geslaagd geheel is geworden. Zondag 7 Juni. H.H. Missen te 6.45, 8 uur, 9.15 (Hoogmis, 11 uur. Te 7 uur plechtig Lof met preek Maandag te half 8 Maria Garde (Groep II). Dinsdag te half 8 Maria Congre gatie (afd. I). Woensdag te half 8 H. Familie (Jeugdafd. Gr. I) Vrijdag H. H. Missen half 7 en 7 uur (Gez. H. Mis) Te 4 uur Kinderzegen. Te half 8 Lof. Zaterdag te half 8 Broederschaps lof. Het fanfarecorps „Wilhelmi na" houdt op Maandag 8 Juni een taptoe op het plein van de Bre- derodeschool, des avonds om 8.13 uur. Onze plaatsgenote mej. A. Bui- sert slaagde 28 Mei j.l. voor onder wijzeres L. O. Onze plaatsgenoot de heer J. G. IJazebelt slaagde heclen voor het eindexamen van. de Staal- en Be- toncursus, uitgaande van de Stich ting' Micldelb. Technische School, Don gest raat, Amsterdam-Z. ..DE LUCHTPOST Op Zondag 31 Mei hield de P.V. „Dc Luchtpost" een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans 538 K.M. De duiven werden ge lost te 7.45 uur N.W. wind en te 16.56.20 constateerde de heer P. Bersee de eerste vogel. Dc uitslag is als volgt. P. Bersee 1. Koks 2 6 11 15, Joh. Struys 3 4 5 7 8 10, J. Mo lenkamp 9 19, J. Andriesma 12, G. Bierman 13 17, J. J. Lansdorp 14. Jac. v. Duvn 16 en K. Bou wer 18. Het is een zeer zware vlucht ge weest en er worden nog al verlie zen geleden. JEUGDDIENST. In de bovenzaal van het Jeugd- hu is zal Zondagmorgen 7 Juni om 10.30 uur een jeugddienst worden gehouden voor de jeugd van 12 19 jaar. De heer G. J. Kwakkel gaat hierin voor. De jaarvergadering' van de Chr. Kleuterschool te Santpoort heeft plaats op Dinsdag 9 Juni a.s. om 8 uur in de school, Irissenstraat. Naast de gewone agenda-pun ten heeft een bestuursverkiezing plaats. Aftredend zijn mevr. Vor stelman en de heer Winter, welke beiden herkiesbaar zijn. Het ligt in de bedoeling van T.V.S. om op Zaterdag 4 Juli a.s. in het Burgemeester Rijkenspark een openlucht-uitvoering te ge ven. Zondag 7 Juni zal Dr. A. van Biemen van Bentveld in de bijzon dere kerkdienst in de Ned. Herv. Kerkdienst spreken over het on derwerp: „Levenskunst!" Het Kapelkoor o.l.v. de heer J. H. de Haas, verleent medewer king'. Organist de heer Albert de Groot. A7 an ,6-45 tot 7 uur gaat een zangdienst aan deze dienst vooraf. Een ieder is welkom. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uur: dezelfde Geref Kerk (Art. 31 K.G.) 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJmuiden half 11 Dr. J. Maarse, Hoorn Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur Eerw. Heer J. B. Oosterwelder Amsterdam Vrijzinnig Hervormden Velsen-IJmuiden-Oost Abeelenstraat 1 Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk 10.30 uur: Ds. D. ter Steege Bediening H. Doop, Bevestiging Ouderling 18.45 uur Bijzondere Kerkdienst Dr. A. van Biemen, Bentveld „Levenskunst" van 18.4519 uur zangdienst De Toorts, 9 uur ds. D. ter Steege Jeugdhuis 10.30 uur Jonge Jeugd Kerk dhr. G. J. Kwakkel, Santpoort-St. De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. D. R. Mansholt Vinkenbaan 23 Tel. 8320 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1