E [predikbeurten 0 Uit de goede oude (voetbal) tijd. 0 VADER A.BKBFKMFIII EM Sigarenmagazijn ■H' J-o&set „Satan de Caiffwce" a.s. Zaterdag „Witte Kruisjesdag" Geef met milde hand Een dagje uit. Opening nieuwe zaak. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur Weleerw. Heer J. A. v. Putten Amsterdam Vrijzinnig Hervormden Velsen-IJmuiden-Oost Abeelenstraat 1 Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk 10.30 uur: TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. SCHAAKRUBRIEK. lean SEEGERS' sortering, Vaders waardering. Hoofdstraat 136 Telefoon 8536 Voor een goed verzorgd kapsel Gedipl. Dameskapper J. G. KRDGTEN Terrasweg 14 Telefoon 8335 In ons vorige nummer gaven we een proeve van sportjourna listiek van uit de negentiger ja ren. Het betrof een „overzicht van een wedstrijd gespeeld tus sen een Haags en een Haarlems Elftal. Wat de lezer het meest zal opgevallen zijn, was de aan duiding van de spelers met „de heer 't Zou niet onaardig' zijn, als wij in onze kolommen een wedstrijd van Yelsen versus Ter rasvogels ook eens zo versloegen; „De heer Bakkum rende op het vijandelijke doel af, maar ont moette op zijn weg dc heer Dort- mundt, die het leder naar zijn clubgenoot, de heer Röbken, di rigeerde, die op zijn beurt de heer Wijker in de luren trachtte te leggen, wat hem niet gelukte. Laatstgenoemde heer trapte toen de bal naar de heer Donker, wiens schot echter door de heer Akkerman Sr. gestopt werd. Hier volgt nu het wedstrijd verloop van de ontmoeting tus sen den Haag en Haarlem. Het zal de opmerkzame lezer daar bij opvallen, dat de verslaggever nu meermalen spelers niet meer met „de heer" aanduidt: „Ongeveer te 4 uur trapte den Ilaag' de bal uit. Haarlem speel de toen met de wind mede en werd hoofdzakelijk des Haags veld het toneel der vijandelijk heden. De heer Piepers keert ver scheidene goede schoppen op goal: eindelijk weet de heer Bok de bal te bemachtigen en schopt hem op goal. Piepers slaat hem terug. Het was mij toen onmoge lijk uit al die spelers, armen be nen en hoofden wijs te worden; ten laatste komt de bal weder be vrijd in de lucht te zweven. Van Walcheren vangt hem op zijn hoofd op en tracht hem door de goal te „headen(O. Hollander, zoek hier 'n goed Hollands woord voor!) dat goede Hollandse woord bestaat thans reeds gerui me n tijd; immers reeds lang spreekt men in de voetbalwereld over „koppen Red. LI. a. H. de bal vliegt langs de goal-post en Croon staat daar om hem in zijn vaart te sluiten en de eerste goal is gemaakt. Daverende toe juichingen van alle kanten be lonen de H.F.C. voor het behaal de voordeel: enige tijd werd nog ijverig' doorgespeeld door allen, maar het fluitje klonk en ieder een, vriend en vijand, vliegt he nen om eventjes uit te blazen. Na enige minuten klonk het fluitje des referees weder en men toog weder even hard aan het werk als te voren. In het begin van het spel liet het zich aan zien, dat de score onveranderd zou blijven en merkte ik op, dat de Haarlemmers zich meer op verdediging dan op aanval toe legden. maar langzamerhand kreeg Haarlem het hard te ver antwoorden. Onder anderen een keer dat Wilkens niet in de goal was, daar hij de door hem weg geworpen bal de rug toedraaide en deze bijna in hetzelfde ogen blik weder Teruggetrapt werd. En waren Arriens en Wester- veld niet zo dikwijls resoluut op getreden, dan was er waarschijn lijk door den Haag eerder ge scoord. Doch daar heeft Weinthal de bal en kickt hem in goal; Wil kens slaat hem terug en zou Wil kens hem waarschijnlijk gehou den hebben, indien niet een ge dienstig been, ik meen van een Haarlemmer, de bal een andere richting' had gegeven, zodat hij schuinslinks dor de goalposten vloog. Groot gejuich, vooral van de tribune! Nu werd er verwoed gespeeld. Dc mensen vliegen als even zo veel voetballen over het terrein. Ypey, Pleyte, Pander, Bok. v. Walcheren doen hun uiterste best. Play up nog 10 minuten tijd. maar alles stuit op Nolet en Jay, die daar stonden als om alle gevaren af te wen dden. Waarom speelde toen Haar lem niet wat beter samen en heb ben zij niet getracht dit tweetal te passeren? Misschien.... maar daar heeft Weinthal de bal we der en doet een schuinse schop op de goal. Wilkens ziet bet ge vaar niet of zag misschien dat de bal op een streep voorbij de goal zou vliegen: jammer Wein thal! Nu volgt goalkick natuur lijk. Daar gaat het fluitje des referees, drie cheers voor Haar lem. drie voor den Haag en de eerste wedstrijd is afgespeeld en geëindigd in een drawn game. (1—1). Het is te hopen, dat dit seizoen niet zoveel drawn games zal te zien geven als verleden jaar. De heren Ceret en Witteveen fungeerden als umpires. Dit nog als laatste opmerking. Wat de verdeding betreft zijn de Nederl. clubs m.i. vrij wel geoe fend. maar een goal maken door flink samenspel is bij ons allen nog de grote kwestie en hoop ik, dat, vóór eenmaal Engelsen hier overkomen, wij dit grote struikel blok hebben overwonnen'. Woensdagochtend was het een ongewone, doch prettige drukte voor het Rusthuis van Zuster Reins, aan de Bloemend.straat- weg te Santpoort-St. Een prach tige autobus stond klaar om de inwonende dames een aangena me dag te bieden door een reis via Amsterdam, Laren, Velp naar Lochem. De eerste passagier moest letterlijk in de „bus" -wor den gehesen. Een dame van 90 jaar met een dubbel aantal pon den aan gewicht, was niet ge makkelijk op haar zitplaats te brengen. De chauffeur en andere hulp moesten er alras aan te pas komen. De overige passagiers waren kwieker al varieerden de meeste leeftijden tussen 70 en 80 jaar, en stapten parmantig het „bus"-trapje op alsof zij dage lijks 't reizen nog geweend waren. Overal bleek goed voor gezorgd te zijn wat betreft mondvoorraad en versnaperingen, doch ook voor kledingstukken, want uit 'n tas hing zelfs ondeugend een stukje van een „pijp" te henge le11- Toen de laatste „man" de zit plaats had ingenomen vertrok de bus en de lachende gezichten en het vrolijke wuiven, vermoed den wel al zou 't weer eventueel niet gunstig zijn. dat de stemming prima was. W. I. K. Yijf jaar is het geleden, dat er door een gToepje enthousiaste jonge mensen, een R.K. Turnver eniging werd opgericht, die de naam W.I.K. (willen is kunnen) zou dragen. 5 Jaar die voorbij gevlogen zijn, maar waarin toch veel gebeurd is. Zoals elke beginnende vereni ging heeft ook W.I.K. zijn ups en downs gehad, maar gedach tig aan het devies „willen is kun nen", heeft de vereniging steeds vol gehouden en is langzamer hand uitgegroeid tot een vereni ging die er zijn mag. Van de oprichtsters heeft nie mand meer zitting' in het huidi ge bestuur, alleen de geestelijk adviseur en de technisch-leider, hebben de 5 jaar die wel eens moeilijk waren, doorgeworsteld, maar de oprichtsters hebben toch de eer en het genoegen de pio niersters te zijn geweest van de huidige vereniging. Nu na 5 jaar, is W.I.K. er bo venop en heeft een bestuur dat voor haar taak berekend is. Doch dat wil niet zeggen dat men nu op de lauweren gaat rus ten. Het doel is de vereniging nog groter en sterker te maken dan zij nu is. Ter gelegenheid nu van het le lustrum, heeft W.I.K. Zondag 21 Juni een openluchtdemonstratie georganiseerd op het veld aan de Donkerelaan t.o. Wildhoef te Bloemendaal. Hieraan zal een mars vooraf gaan door het dorp Bloemendaal waarna om 2.30 uur de demonstratie aanvangt. Daar de marsroute te lang zou worden, kon men Santpoort Station niet aandoen. Aan de demonstratie zullen o.a medewerken St. Mauritius uit Volendam, welke zowel nationaal als iniernationaal grote bekend heid geniet, o.a. behaalde zij op dc onlangs gehouden diocesane wedstrijden de le plaats. S.S.S. uit Beverwijk, ook alom bekend. R.K. S. V. „Vclsen" te Velsen (Santpoort) een van de grootste verenigingen uit de kring Haar lem. J. B S. uit Bennebroek. Gezien de keur van de deel nemende verenigingen, belooft het een mooie en interessante middas te worden. De uitbreiding van Santpoort brengt ook een gestadige groei der Santpoortse winkelstand met zich mede. Vorige week Vrijdag opende het Levensmiddelenbedrijf „Elbo" een zaak in de St. Martinstraat (Indische huurt). Deze modern ingerichte zaak biedt een grote verscheidenheid van artikelen, niet alleen op het gebied van levensmiddelen, maar ook schoonmaakartikelen, bor stelwerk enz. Een pakkende openingsreclame ter kennismaking, heeft reeds velen een bezoek aan deze zaak doen maken. Wij wensen deze „Elbo"- winkel veel succes. ZONDAG A.S. ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uurdezelfde 10.30 en 3 uur: ds. N. Bruin Helmstraat, Ijmuiden 11.30 uur: ds. W. Veen dr. J. H. Stelma, Bloemendaal De Toorts, 9 uur ds. J. Heidinga. Haarlem Ned. Herv. Kapel n.m. 7 uur dr. M. v. d. Voet, Haarlem-N. De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. Ph. Haselager Telef. 8570 Hoofdstraat ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT R. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 een geschikte collectie geschenken o.a. HORLOGES Stalen en Lederen Horloge banden WEKKERS WEKKER KLOKJES IISBJIKJES Correspondentie betreffende deze rubriek te richten aan de heer W. Schuurman, Kruidbergerweg 17, Santpoort. Ook na het 7e ladderprobleem duurt de nek- aan nekrace on verminderd voort, de ranglijst is nu geworden: K. Steyn 14 pt., A. J. v. d. Blom en W. Schipper 13 pnt. G. A. Schuurman en N. Thone 12 pnt. J. N. Vermeer 11 pnt. J. M. Bcrlee en C. M. de Weyze 10 pnt. S. C. Alberda en A. Roukema 8 pnt. P. Sterk 6 pnt. A. Roest en G. Stolk 4 pnt. H Wieg man 2 pnt. en N. A. Groeneveld 2 put. (I). De oplossing is: 1. h4 schaak K-willekeurig, 2. Tb6 schaak T x b6, pat. Als zwart zijn toren laat ne men, dachten sommigen dat hij dan nog wel remise zou kunnem. houden, doch dit is niet het ge val. De partij die materieel voor deel heeft dient altijd op zulke verraderlijke patcombinatiesbe dacht te zijn. Ook in de mees- terpractijk vinden we ze zo nu en dan. Twee beruchte voorbeel den moge hier volgen: Wit: Ka2, Dd5, Lh2, Pf4, pi a3 b2, d4, g5. Zwart: Khó. Dg6,Tg4, pi a4, f5. Wit heeft de kwaliteit en twee pionnen meer, maar zwart aan zet weet hem te verrassen: 1. Tg'4 x f4 g3 x f4, 2. Dg6f7!Wit moet de dc me met zijn dame nemen en zwart staat pat. Wit: Ke2, Tb8. Zwart: Kf5, Th3, pi b3 en f4. Zwart, niemand minder dan grootmeester Smislof, stond in deze partij tegen Bernstein met twee pionnen meer glad gewon nen. Hij dacht nu met b5b2 'n grapje uit te halen, maar het was zijn tegenstander die lachte: Tb8 x b2! Th 3h2 schaak. Ke2 f3! en nu kon zwart de toren niet nemen wegens pat. Welis waar behield hij nog één pion extra, maar kon hiermee niet meer winnen. De ladderopgave krijgt dit maal eens een diagram ZWART Wit: Khl, Dd7, Tal, Th4, Pd5 pia2, e4, e6, f5, g2 en h3. Zwart Kh8, Db7, Tc8, Td8, Lc7 piaó, b5, c5, f6, g7 en h7. Wit speelt en wint. Verse Grashoter 250 ?ram 1.05 Verse Eieren 7 drietjes 1.06 5 nullen 94 ct Ham 100 gram 25 cent Kinbaksham 150 gr. 41 cent Vruchtenkoekjes 150 gram 35 cent Zomerdrups 250 gr. 42 cent Bruidssuikers 250 gram 49 cent Custard per pak 25 cent Zelfr. bakmeel 500 gram 35 ct mor HOOFDSTRAAT 187 Grote sortering Sigaren in dozen van 10 en 25 stuks in prijzen van f 1.30 tot en met f 15.— Diverse soorten SIGARETTEN in 50 stuks verpakking in prijzen van f 1.80 t.m. f 7.50 LUXE HALFPONDEN TABAK Aanstekers - Filterspijpjes - Sigarettenpijpjes Sigaren- en Tabakspijpen BLOEMEND.STRAATWEG 70 SANTPOORT-ST.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2