Bril L W. H. S TAXI 8250 [predikbeurten TuTvoeT ZONNEBRAND. NODIG BEL E.S.T.O. Uit de yaede aude w-etfcattyd Stuyt's Kaashandel METSELWERK en Collectanten gevraagd- Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Geref Kerk (ArL 31 K.O.) 10.30 en 3 uurds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeenle Lutherse Gemeente Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk 10.30 uur: dr. W. F. Dankbaar, ^ZONDAGSDIENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI fllg. Bond Ouden van Dagen. Een keurige en vlotte bediening Herenkapsaloii F. DORTMINDT Ü)e Speciaatzaak Telefoon 834:5 Lunchpakket samen 66 ct Terrasweg SS Een mooie bij U passende P. J. Steinberg aannemers en Metselbedrijf v. SEVENTER, flRENOS EN SMIT Hoofdstraat 97 Santpoort Telefoon 8533 f een prima Horloge -K Na lange maanden van mist, regen en gure winden komt dan toch weer de tijd, waarin zelfs Nederlanders zich kunnen koeste ren in heerlijke warme zonne stralen. Misschien komt het doordat ze zo lang hebben moe ten wachten, misschien ook door het besef dat zelfs in de zomer het aantal dagen met helder zonnig warm weer vaak karig wordt toegemeten, maar ^de meesten storten zich op de zon nestralen alsof het een onver geeflijke misdaad zou zijn er ook maar een te laten schijnen zon der er in te zitten, gekleed in zo weinig mogelijk. Hoe begrij pelijk ook de drang is om zo volledig mogelijk aan de beklem ming van de winter te ontsnap pen, men moet toch niet ver geten dat hier een gevaar schuilt waaraan, hoe algemeen bekend het ook is, toch steeds opnieuw mensen ten prooi vallen, omdat zij het te licht schatten en er onvoldoende aandachtaan schen ken. Natuurlijk is de zon voor de meeste mensen, lijders aan be paalde ziekten daargelaten, ge zond. Maar men moet goed be denken dat iets dat goed is voor een mens niet goed blijft indien het in onbeperkte mate wordt toegediend. De zon doet iets met de huid, werkt er op in en veroorzaakt bepaalde verande ringen, onder andere het zo be geerde bruin worden. Ten on rechte wordt deze bruine kleur gezien als een teken dat iemand nu oergezond is geworden. Het ideaal, dat de meesten voor ogen staat is een fraai gebronsde huid, maar de werkelijkheid is maar al te vaak een zeer lelijk rood verbrand oppervlak waar de vellen afhangen. Wie lang in de zon wil liggen moet zijn huid daaraan wennen. Kort beginnen en dan steeds iets langer. Dit De bejaarden uit Velsen kunnen een dagje uit. OPBRENGST COLLECTE VOLDOENDE. Dank zij de gulheid van de inwoners van Velsen en de spon tane medewerking van een aan tal vrouwenorganisaties uit de Gemeente is het gelukt het nog benodigde bedrag voor de uit gangsdag van de bejaarden bij een te brengen. De georganiseerde lijstcollecte bracht het mooie bedrag op van f 2930.14. Een woord van dank aan de ijverige collectrices is hier zeker op zijn plaats. Het resultaat van de collecte in de verschillende delen van de gemeente was als volgt: IJmuiden-Oost f 700.71 IJmuiden-West f 428.27 Velsen-Noord f 525.35 Driehuis f 473.30 Velsen-Dorp f 111.85 Santpoort f 690.56 f 2930.14 Van 22 Juni tot 4 Juli zal het Anjerfonds, ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, de jaarlijkse Anjer collecte houden. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor steun aan cultureel werk. Uit de vele aanvragen, welke het Anjerfonds bereiken, blijkt hoezeer dit fonds in een behoefte voorziet. Deze vele aanvragen kunnen slechts voldaan worden, als de jaarlijkse collecten slagen en daarvoor vormen de collec tanten een onmisbaar onderdeel. Vele culturele verenigingen en instellingen in het land en en kele in onze gemeente hebben reeds de steun van het Anjer fonds ontvangen. Daarom leden en besturen van culturele ver enigingen en allen die het cul turele leven een warm hart toe proces kan versneld worden in dien men de huid met een be schermende olie inwrijft. Blijft men een hele dag in de zon, dan dient men de bewerking te herhalen, want eenmaal is vaak niet voldoende. Zij, die zich langdurig aan zonnebestraling bloot stellen, kunnen zich daar door ziekte op de hals halen. Deze ziekte is in de meeste ge vallen niet zeer ernstig, maar wel zeer pijnlijk, en vooizover men aanspraak zou willen maken op een uitkering krachtens de Ziektewet, moet men bedenken, dat men zich deze ziekte willens en wetens op de hals heeft ge haald, zodat het alleszins ge rechtvaardigd is, indien deze uitkering op grond daarvan wordt geweigerd. De zomer is heerlijk en de zon is goed, maar voorzichtigheid en overleg zijn toch ook hierbij wel op hun plaats. Uit „Drukkersweekblad". dragen, meldt U zich als collec tant. Al heeft U slechts enkele uren ter beschikking, ook dan zijn wij U dankbaar. Hoe groter het aantal collectanten, des te groter de opbrengst van de collecte. Collectanten, minimum leeftijd 16 jaar, kunnen zich melden, dagelijks bij het secre tariaat van het Anjerdag-Comité Velsen, gebouw Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden of telefonisch K 2550 5741. Wacht niet te lang, doch meldt U heden. Het Anjerdag-Comité-Velsen ZONDAG A.S. ds. M. W. J. C. de Kluis 5 uurdezelfde Helmstraat, IJmuiden half 11 Jeugddienst half 8 DRIEHUIS Koffiekamer van Westerveld Ds. W. Veen Koffiekamer Westerveld 10.15 uur Prof. dr. P. Boendermaker Hilversum Vrijzinnig Hervormden V elsen-I J mui den-Oost Abeelenstraat 1 Zendingsdirector Oegstgeest De Toorts, 9 uur dhr. J. H. Jimmink, hulpprediker IJmuiden-O. Ned. Herv. Kapel n.m. 7 uur - ds. J. Diepersloot, Rotterdam De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. M. M. C. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 De afdeling Santpoort-Driehuis van de Alg. Bond van Ouden gaat met haar leden Dinsdag 30 Juni a.s. een autotocht maken. Ongeveer 140 Ouden van Dagen zullen hieraan deelnemen. Het aardige van dit uitgaan is, dat de leden zelf gedurende een jaar voor dit uitstapje gespaard heb ben. Om ongeveer kwart over acht wordt van het Broekbergenplein en om half 9 van Santpoort-St. gestart. De tocht gaat dan via Heemstede, dwars door de Haar lemmermeer naar de Vechtstreek, over Utrecht en Zeist naar de Pyramide van Austerlitz, waar men koffie gaat drinken. Vervolgens voert de tocht dwars over de mooie Veluwe naar het Prins Bernhard Dal te Apeldoorn waar de thee wordt gebruikt. Vandaar gaat het naar Hotel „Peinzen" te Uchelen, waar om 6 uur gedineerd wordt. De thuisreis gaat over Hilversum en Schiphol. Te ongeveer 10 uur hoopt men weer thuis te zijn. Als het weer nu wil medewer ken belooft het een mooie dag te worden. Wij wensen de oudjes heel veel genoegen. Zolang de voetbal op de velden rolt kan men week aan week in de Officiële Mededelingen van de K.N.V.B. de namen van tien tallen „boosdoeners" lezen, die in verband met handelingen natrappen, slaan, belediging' van de scheidsrechter enz. welke met voetbal niets uitstaande heb ben, voor korter of langer tijd geschorst worden. En terecht want tenslotte behoren voetballers, die zich niet weten te beheersen en (of) die een nederlaag niet spor tief weten te dragen welk een prachtig voorbeeld tussen twee haakjes gaven de spelers van P. S. V. in deze na de tegen Eind hoven gespeelde beslissingswed strijd door hun overwinnaars spontaan de hand te drukken! niet op een sportterrein thuis! Het komt ons zelfs wel eens voor, dat de straffen, welke de K. N. V. B. uitdeelt aan natrappers en vechtersbazen, lang niet zwaar genoeg zijn. Dat men in de goede oude (voet bal-) tijd ook wel eens dingen deed die niet helemaal in de haak wa ren, moge blijken uit een citaat uit een verslag over een wedstrijd tussen de spelers van de adspi- ranten-afdelingen van Amstel en Volharding, gespeeld op 10 No vember 1889, waarbij we aante kenen, dat men toen blijkbaar onder adspiranten wat anders verstond dan tegenwoordig. „De partijen van Amstel en Volharding hielden zich ge ruime tijd dapper, dan was de bal hier, dan weer daar. Toch moeten wij de jeugdige spelers opmerkzaam maken, om met nog' meer ernst en kalmte te spelen. Zo zagen wij, dat de speler Zweers van Amstel een der spelers van Volharding enige stompen op zijn rug gaf; dit althans behoort bij het voetbalspel niet thuis. De speler Zweers is vlug en flink bij de pinken om zijn tegenpartij de bal afhandig te maken. Wij ho pen, wanneer wij hem weer in een strijdperk ontmoeten, dat hij zich dan de andere gewoonte zal afgewend hebben!" Ook in een op diezelfde dag gespeelde ontmoeting' tussen Ex celsior en Sparta ging het nogal fris toe, zoals uit het volgende verslag van deze ontmoeting zal blijken. Ter verduidelijking te kenen we er even bij aan, dat de uitdrukking „de bal was bij Sparta niet, zoals men allicht zou denken, betekent, dat Sparta in het bezit van de bal was en bleef, maar dat er meestentijds op de helft van Sparta gespeeld werd. Men lette voorts op de ons nog al vreemd aandoende stijl, waarin h»t verslag gesteld is en op de typische raadgevingen en goede wensen aan het adres van de spelers van beide partijen! En wat dunkt u van die productie ve doelman van Excelsior? „De voetbalwedstrijd tussen Excelsior en Sparta werd Zondag middag 10 dezer op het sportter rein te Amsterdam gehouden. Te ongeveer half twee uur begon de strijd. Aan de leden van Sparta konden wij genoeg bemerken, dat zij wel met de voetbal spelen doch zich de regels van het spel nog' niet hebben eigen gemaakt. Was het „hands", zij speelden maar woest en wild door en het drij ven was ook nog niet ontwikkeld, zodat de bal doorgaans bij Spar ta was.. Sparta wilt gij goe de, geoefende spelers worden, speelt bedaard, nauwkeurig, vlug en kalm, blijft goed op een lijn en geeft elkander de bal meer over. De vlugge P. Langeveldt van Excelsior behaalde de eerste goal en de Spartanen riepen dan ook niet anders dan: „Pas op die wit te". Ook enige spelers van Excel sior spelen veel te woest. Excel sior zorgt voor de ernst van uw spel. De goal-keeper Joh. Altes van Excelsior liet telkens zijn goal in de steek en speelde op zijn ge mak mede, (hij kon het gerust doen, want de bal bleef bij Spar ta) en de goal-keeper (sic) Joh. Altes heeft 3 goals behaald, daar na Langeveldt van Excelsior nog een en tegen het einde maakte Ilüigens nog een goal. Om onge veer 4 uur was de voetbalwed strijd geëindigd. De uitslag is als volgt: Excelsior 6 goals. Sparta 0 goals. Wij wensen, dat wij spoedig van Sparta mede kunnen delen, dat haar spelers nog wat flinker geworden zijn en dat zij in een volgende strijd gelukkiger zullen zijn. vindt U bij HOOFDSTRAAT 119 (Ook aan huis te ontbieden) SANTPOORT Meisjes en jongens knippen wij in ALLE gewenste modellen Porck 100 gr. f 0.28 Kinnebaksham f 0.32 Leverpastei 100 gr, f 0.36 10 Eieren 95 ct en f 1.08 Prima Roomboter 250 gr. f 1.05 Margarine 250 gr. f 0.38 Kaas 500 gram f 1.10 Voor de vacantie hebben wij een grote sortering diverse soorten verpakte artikelen en blikjes 50 gram Ham 50 gram Pekelvlees 50 gram Gek .worst MUTATIES BIJ „VELSEN". De voorzitter van de R.K. S.V. „Velsen", de heer J. W. A. Wes- terhoven, heeft de wens te ken nen gegeven, z'n mandaat op de komende jaarvergadering niet verlengd te zien. Voorts stellen, naar wij verne men, ook de heren C. en D. Nijs- sen, H, Spanjaard en J. Cottaar hun zetel ter beschikking. is een kwestie van goede smaak. Bij het aanschaffen daarvan geven wij U het juiste en vakkundige advies v.h. TEUNE Bloemendaaiseslr. weg 54 Speciaalzaak voor Optiek ook voor reparaties Leverancier voor alle Ziekenfondsen Santpoorf-St. Telef. 8683 beleefd aanbevelend Erkend Gas- en Waterfitter Aanleg v.sanitaire installaties WüSTELAAN 48 TELEFOON 8567 O OOK VOOR TROUWRIJDEN Wij hebben een ruime sortering Zwitserse Ankerhorloges in diverse prijzen Stuk voor stuk volledig gegarandeerd UURWERKEN HOOFDSTRAAT 146 SANTPOORT

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2