SarfpotrisWeehNad aan nluchtdemonstratie T.V.S. Gemeente Velsen Dhr. Volleybalclub „Santpoort". Basketbal. Nieuwe Klaverjasclub. Even aandacht. „De Santhaes" School met den Bijbel. Lavigerie - K.A.J. R. K. Kerk Santpoort Haarlemse Orkest Vereniging JAARGANG No. 28 edactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 VRIJDAG 10 JULI 1953 Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 ederom begunstigd door goed gaf de Turnvereniging itpoort Zaterdag j.l. haar lijkse openluchtuitvoering in Burgemeester Rijkenspark, taan een mars door het dorp af ging'. et tamboers en hoornblazers het hoofd, ondervond de fleu- stoet, waarin vele vlaggen en 'els werden medegedragen, raard veel belangstelling de zijde van het talrijke pu- ns trof het keurige marcheren •e welverzorgde kleding. 'adat T.V.S. voorzitter, de vi. Zutphen, om 19 u. vele ■'stellenden op het demon- Arreiii welkom had gehe ld met de afwerking van vijfgramma. bestaande uit tb :s, waaraan de gehele ver- ,fr, van dames senioressen ^uters-beginners medewerk- ci&r T.V.S.' leider de heer ™bór de dames uitgevoerde ïing stond op een hoog -niettegenstaande dat de niet overal gelijke gras- -^betreffende dames bij hit. jVmet de bal ongetwijfeld moeilijkheden heeft ge- j s en heren werkten aan i'jjéjg; ile dames „ensemble >en individueel. De dames ip door hun correcte wijze Werken. -beren demonstreerden, 011- het motto: „zo trainen onze ifvoorts wat er al zo op een .avond wordt gedaan, jongens vertoonden, wat zij springkasten en bruggen kou doen. ter vijl meisjes huppel-, e- èn bankoefeningen lieten Door deze adspiranten werd enthousiasme en oplettcnd- gewerkt. lames senioressen traden op een uitstekend verzorgde oefening, imponerend door al rythme en afwerking, ter jongeren en ouderen van T. 1. tezamen en in vele variaties 1 paard, bokken en kasten leuter-meisjes en jongens za- wij respectievelijk in „Hansje fel", een kleutersprookje en ïvenir de Cirque Renz waar deze meisjes en jongens ge- telijk waren verkleed, om de phouwers duidelijker te kan tonen, hoe er met hen op de Puren wordt gewerkt, aigen. ;len zullen ongetwijfeld pret- herinneringen bewaren aan grote schare, welke moest ivelen er. aan de kabouters, doemen, de elfjes, de muizen. Laas mi de slak. die zich bewo- rondom die mysterieuze jen; en ook aan die stijge- le paarden met hun bellen en gelaarsde koetsiers met hun en en zwepen in het circus, et programma werd besloten vendelzwaaien, een specta- MUTATIES IN HET „VELSEN'-BESTUUR. V "v jals wij onlangs reeds meldde «'ging het bestuur van „Vel- r-ilog al wat aderlatingen, daar lieren Westerhoven. Cottaar, ïjebr. D. en C. Nijssen en njaard. gemeend hadden het je er bij neer te moeten leg- i de onlangs gehouden leden- 'adering is Dr. G. A. M. Hun- de bekende chirurg van het ntonius Ziekenhuis, tot voor- jekozen. In de overige open illen plaatsen werden geko- j de heren Van Schaic.k. Van tren, Koekebier en.... Cot- i, die de druk, welke van uit rergaelering op hem werd uit- fend, niet kon weerstaan, i de elftalcommissie hebben ng de heren Wittebrood, n in ga en Tromp. culair nummer, opvallend door de charmante wijze, waarop het werd gebracht. T.V.S. kan, mede dank zij de loffelijke wijze, waarop de heer Brouwer de pianobegeleiding bij diverse nummers verzorgde en 'n ijverige toestelcommissie, bestaan de uit leden van de zustervereni ging „Volote Haarlem-Noord, welke 't mogelijk maakte, dat t programma vlot kon worden af gewerkt, op een zeer geslaagde demonstratie, terugzien. Vaststelling van een plan van uit breiding in onderdelen voor Sant poort-Zuid. Het Eloofd van het Gemeente bestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 4 Juli 1953 af. gedurende 14 dagen, op de gemeente-secretarie (4c afde ling) voor een ieder ter inzage ligt iii een uitvoerige kaart uitgewerkt het bij Raadsbesluit van 30 Juni 1953, no. 12, vastgestelde plan van uitbreiding voor Santpoort-Zuid, aanwijzende de bestemming van de in dat plan begrepen grond in onderdelen, met de daarbij beho rende bescheiden. Velsen, 1 Juli 1953. Het Hoofd vas het Gemeentebestuur, voornoemd, F. J. A. STRIJBOSCH, 1. h. Nu de vacanties aangebroken zijn en het trainen voor een maand wordt stopgezet, gaan wij toch energiek door met het spelen van wedstrijden. Het programma ■voor de maand Juli ziet er dan ook heel aantrekkelijk uit. De dames spelen in Juli de vol gende wedstrijden: Maandag 13 Juli SantpoortGio Maandag 20 Juli Santpoort- A.V.C. II. Maandag 27 Juli Raeckse II- Santpoort. Deze wedstrijden beginnen om 20 uur en worden gespeeld op 't veld aan de van Oosten de Bruyn- straat in Haarlem. Voor de heren staan onder staande wedstrijden op het pro gramma: Maandag 13 Juli 19.15 uur SantpoortRaeckse II op het veld aan de van Oosten dc Bruyn- straat. Donderdag 16 Juli 193.0 uur P. W. N.Santpoort, terrein Don- kerelaan. Bloemendaal. Maandag 27 Juli 20 uur A.V.C. Santpoort, terrein van Oosten de Bruynstraat. Voorts worden op het Water- looterrein in Driehuis nog de vol gende wedstrijden gespeeld: 15 Juli 20.30 uur Gas en W.- Santpoort. 23 Juli 19 uur V. G. V. 3— Santpoort. 29 Juli 19.45 uur Kennemers Santpoort. U ziet, een zeer aantrekkelijk programma en de spelers en speel sters zullen zeker hun best doen te laten zien wat volley-ballend Santpoort vermag. Wij wensen jullie veel succes en sportieve ■wedstrijden toe. Dinsdagavond ging de Basket ball afdeling van Z.B.V.S. met 4 ploegen op bezoek bij H.G.A. te Haarlem. Op het rustige, in een middeleeuwse omgeving gelegen tournooiveld van de Doelen, is de gehele avond een prettige en sportieve kamp geleverd. De eerste dames-teams open den de strijd. Na enige verken- nisgsaanvallen aan beide zijden vuurde mevr. v. Delden een mooi schot af. dat doel trof. H.G.A. wilde niet achterblij ven en maakte met 2 straf worpen gelijk. Opnieuw nam Z.B.V.S. met een strafworp van mevr. Mosman de leiding, maar hierna kwam H. G. A. in het offensief met een doelpunt als resultaat. Z.B.V.S. probeerde alles om de achterstand in te halen, maar dit lukte niet. Na de rust, welke met een 45 stand voor .H.G.A. in ging, was Z.B.V.S. zeker niet zwakker, alleen H.G.A. was pro ductiever. Tegenover 2 doelpun ten van mevr. Slot stelde H.G.A. 3 doelpunten en 4 benutte straf- worpen, zodat de eindstand 14-7 in het voordeel van H.G.A. werd. Hierna betraden de 2e heren teams de arena. De doelpunten waren hier niet zo goedkoop als in de vorige ontmoeting, enerzijds door de goede verdedigingen, an derzijds door onproductief spel van de aanval. Spoedig na het be gin nam H. G. A. de leiding en wat Z.B.V.S. ook probeerde, een doelpunt werd niet gemaakt. Nog voor rust maakte H.G.A. een 2e doelpunt, zodat de rust met 40 inging. Z.B.V.S. wijzigde de op stelling, maar ook dit had geen resultaat. In het Santpoortse kamp wordt vermoed dat H.G.A. als krijgslist de basket 10 c.m. heeft verplaatst, anders is het doelpunt loos blijven niet te verklaren. Trainer Snel heeft toch zulke wijze lessen gegeven. Even voor tijd maakte H.G.A. van de aan vallende taktiek van Z.B.V.S. ge bruik door met een 3e doelpunt de stand op 60 te brengen. Ook de aanval van het 2e damesteam van Z.B.V.S. kwam niet tot grootse prestaties wat doelpunten maken betreft. Wel werd keer op keer op de basket geschoten maar slechts 1 straf worp werd benut door mej. Spie ring. Hiervoor had II. G. A. reeds gedoelpunt zodat de rust met 21 voor H.G.A. inging. He sportieve karakter van de wedstrijd werd we! het best tot uiting gebracht, toen, na een mislukt schot van Z.B.V.S. een verdedigster van H. G. A. het nog eens probeerde in haar eigen basket. Gelukkig voor haar schoot ook zij naast. Na rust werd H.G.A. sterker. De aanval combineerde vlot en schoot goed. 8 doelpunten, waarvan 1 uit een strafworp waren hier het gevolg van, zodat de ontmoeting met een 171 overwinning voor H.G.A. eindigde. Tot slot traden nog het eerste herenteam in het strijdperk. Ook hier werd verwoed gewerkt om een overwinning te behalen. Maar H.G.A. schoot vaker en raker zo dat ondanks het goede spel van Melie en Bartels in Z.B.V.S. en 't felle verdedigen van van Delden de eindstand op 1528 kwam. Men deelt ons mede dat op 14 Juli a.s. een oprichtingsvergade ring zal plaats vinden van een Klaverjasclub. De speelavonden zullen gehouden worden in café „De Weyman". Het ligt in de bedoeling deze nieuwe vereniging de naam „Bre- derode" te geven en haar flinke levenskracht in te blazen. Belang stellenden zijn die avond welkom. Zondag 12 Juli a.s. zullen Ds. D. Ringnalda, Gereformeerd pre dikant te Overveen en Ds. J. J. van Hille, Remonstrants predikant te Haarlem in een bijzondere dienst in de Ned. Hervormde Kerk te Santpoort, spreken over het onderwerp: „Christus, de hoop der wereld". Gezien dat enkele sprekers van verschillende geloofsrichting' in deze diens zullen voorgaan, draagt deze samenkomst een oecumenisch karakter en ligt het in de bedoe ling, dat een ieder die belangstel ling heeft voor het oecumenisch streven, dat zich in verschillen de geloofsgemeenschappen open baart, deze dienst bezoekt om te horen, dat er een kracht is, die in diepste wezen de kerken samen bindt. Ds. D. ter Steege, Ned. Herv. predikant te Santpoort zal de dienst als liturg leiden, terwijl het Protestant Kerkelijke Koor van Overveen medewerking ver leent. Organist de heer Albert de Groot. Bij de voetbalwedstrijd tegen de studenten van het Missiehuis werden de bezoekers een folder met opstelling der elftallen uit gereikt. De aan de andere zijde vermelde advertentie bevatte enige omgekeerde letters. Houders van een folder waarin onderstaande letters verkeerd stonden, kunnen een prijs afhalen bij Sigarenmagazijn G. Spanjaard Terrasweg 8. D van ouds doos Sigaren, C van instructeur: doos Sigaretten, G van HagelingerwegFruitmand, P van gediplomeerdTaart, M van IJmuiden doos Sigaretten. GESLAAGD. Geslaagd voor 5 jarig HBS A te Haarlem onze plaatsgenote Tiny Hop. Mej. H. van Amerongen slaagde voor het examen kinderverzorg ster. Onze vroegere plaatsgenote mej. Peep Zeilmaker, slaagde voor het eindexamen H.B.S. B te Bussum. T.V.S.-NIEUWS. Het bestuur van T.V.S. deelt hierbij mede, dat de zomervacan- tie aanvangt op 11 Juli a.s., waardoor van de turnzaal ge durende deze periode geen gebruik mag worden gemaakt. Op 17 Augustus a.s. zullen de turnlessen wederom aanvangen op de bekende les-uren. Onderstaande leerlingen van de School met de Bijbel aan de Frans Netscherlaan deden met goed gevolg toelatingsexamen: Hester Tijl, Chr. Lyc. Haarlem Trudi Cóté. Chr. Lyc. Haarlem Marjanne Buys, Lorentz Lyc. Elsje Hasselbach, Lorentz Lyc. Haarlem Liesbeth Hekman, Gymn. Velsen Dick Top, Handelssch., A'dam LOURDES ACTIE Zondag 12 Juli om 14 uur start „Soli Deo Gloria" voor een rondgang door het dorp. Om on geveer 14.30 uur arriveren ze op het voetbalveld van de Witte Paters, aan de Wüstelaan. Daar begint dan een voetbal wedstrijd tussen het elftal van de Studenten en een elftal van de K.A.J. van Santpoort. De entree is vrij, doch wij hopen, dat de bezoekers een steunbon zullen kopen a 25 cent per stuk ten bate van het Lourdesfonds. Wij vertrouwen er op, dat vele jongeren, en ook vele ouderen deze wedstrijd komen bezoeken, en dat er veel steunbonnen worden gekocht, om zodoende het fonds flink aan te vullen. Dit is wel zeer hard nodig, want de moei lijkste tijd is nu aangebroken, want ook de vacanties kosten veel geld. De jongens zelf sparen hard, en ook wordt er veel aan overwerken gedaan, maar het geld wat er nodig is, is zeer veel. Daarom hopen wij dat deze actie veel zal opbrengen. Zondag 12 Juli De H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur. 9.15 uur Hoogmis, 11 uur Te 7 uur Lof. Maandag 13 Juli Te half 8 Maria Garde II Dinsdag 14 Juli Te 7.30 uur Maria Congregatie afd. I Jongemannen Woensdag 15 Juli Te half 8 H. Familie Jeugd afd. groep I Donderdag 16 Juli Begin van de Schoolretraite Vrijdag 17 Juli Te half 8 Lof Zaterdag 18 Juli Te half 8 Broederschapslof Openluchttheater Bloemendaal. De vier delen uit de muziek van „Midzomernachtsdroom van Mendelssohn die het programma inzetten, pasten wel zeer bijzon der in de feeërieke entourage van het openluchttheater. Dc dirigent Marinus Adam wist het tere, lich te karakter van deze muziek op gelukkige wijze te realiseren. Enig'e ongelijkheden bij strijkers en blazers daargelaten, was de uitvoering een alleszins aanneme lijke. Het viel direct op, dat de klankverhoudingen in het orkest vergeleken bij vorig jaar enorm verbeterd waren. Het aanbrengen van drie mi crofoons op bepaalde plaatsen in het orkest zou nog met één ver meerderd moeten worden om de houtblazers duidelijker te doen klinken. De klank van deze groep zonk nu te veel weg. Een bewer king van „Aufforderung zum Tanz" van Weber ging' vooraf aan het karakteristieke „Finlan- dia" van Sibelius. Een vurig en vrolijk slot van het programma- deel vóór de pauze vormde de suite uit „Die verkaufte Braut van Smetana. Het pittige orkest spel vond bij het publiek, dat in veel te kleine getale was opgeko men, enthousiaste reactie. Na de pauze klonk een „Mars van Elgar gevolgd door een drie delige serenade voor strijkorkest van dezelfde componist. De voortreffelijke compositie techniek van Elgar wordt niet ge ëvenaard door de inhoud van zijn muziek. Een wat slordige uitvoe ring accentueerde meer de zwak ke kant van dit werk. De spran kelende, meeslepende „London Suite" van Eric Coates was het zeer aantrekkelijke slot van dit goed gekozen programma. Het eerste zomeravond-concert werd met een geacheveerde uit voering' van de symphonie no. 11 in G g. t. van Jos. Haydn ge opend. De violiste Shilia Sengers speelde hierna een van Haydn's weinig bekende vioolconcerten. Na een onzekere inzet herstelde zij zich en getuigde haar spel van muzikaliteit en technische beheersing. In de finale, motto vivad. joeg de soliste het tempo af en toe te veel op. De dirigent Marinus Adam leidde het orkest met vas te hand. Na de pauze voerde Shilia Sen gers het „Poème" van Chausson uit. Dit werk ligt haar minder goed, het dromerige, soms gepas sioneerde karakter van deze mu ziek kwam in haar spel niet tot uiting. De zwaar georkestreerde begeleiding klonk te luid, waar door gedeelten van de solopartij onhoorbaar werden. Het symphonisch gedicht „Le chasseur maudit" van César Franck. evenals de Ouverture „Carnaval romain" van Berlioz vonden in Adam een overtuigd interpretator. Het orkest speelde met veel élan, wat enthousiaste weerklank bij het publiek verwekte. O. FOLGE FONDEN.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1