f 40.000 voor het Rampenfonds. r goeie uurwert A.BR0FKMFUI FM Kerkbericht R. K. Kerk Santpoort (predikbeurten 'ZONDAGSDIENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. De moderne-massamens. De Coninghinne, Janny van Oogen. Esmoreit, sconincs sone, Han Surink. Robbreeht sconincs neve Gerard Heystee. De Conine van Damast Robert Sobels. Damiët, sine dochter Ella Dekker Meester Platus, sterrenwichelaar Johan Laperre. \)e Beul, Ad. Hooykaas. Die Prologhe wordt gezegd door Johan Laperre. Bij vorige opvoeringen van abele spelen is gebleken, dat er in grote kring rondom Santpoort belangstelling bestaat voor deze voorstelingen. Voor zover voorradig zullen 'n half uur voor de aanvang der voorstellingen aan de Ruïne plaatskaarten verkrijgbaar zijn. Fietsenstalling en autoparkeer plaats is aanwezig. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. D. C. „STABIEL". Na enkele rustige zomermaan den, beginnen we Maandag 17 Aug. des avonds om half acht in het Badhuis aan de Wüstelaan onze nieuwe wintercompetitie 1953—1954. We starten dit jaar wat vroe ger dan gewoonlijk, dit in ver band met het besluit een enkele ronde te spelen, zodat dan alle leden een keer tegen elkaar uit komen. Dit vergt vele maanden en we willen toch op tijd uitge speeld zijn. Eventuele nieuwe leden worden dus verzocht zich a.s. Maandag te willen opgeven. Voor hen die in de continu bedrijven werkzaam zijn en dus niet elke week kunnen komen, is een apart sphema opgesteld. Nog even iets over het Jeugd- tiental wat we zo graag compleet willen zien. Er kunnen zich nog maar zeven leden voor opgeven. De opkomst hiervoor is werkelijk bedroevend. Kom jongelui, laat je niet kennen, of hangen jullie werkelijk liever rond op de be kende plekjes in het dorp. De speeltijden zijn voor de jeugd tot 16 jaar van half acht tot negen uur, terwijl de contri butie zo laag mogelijk is gehou den. .Tijd of geld kan dus geen bezwaar zijn. Kom in ieder geval eens ken nis maken. Wij verwachten jullie Maan dagavond om half acht. DE NIEUWE COMPETITIE- INDELING. Nauwelijks is de competitie achter de rug, of clubbestuurde ren en spelers kunnen hun nieuwsgierigheid nauwelijks be dwingen ten opzichte van de vraag: „Met welke clubs zullen we het volgende seizoen in één afdeling uitkomen. En hoe meer de Augustus maand nadert, hoe oplettender de „Sportkroniek", in welk sport blad de Officiële Medelingen van de K.N.V.B. worden opgenomen, wordt nagekeken,immers de on dervinding heeft geleerd, dat meestal tegen de intrede van de achtste maand de K.N.V.B. mid dels genoemd sportblad z'n ge heimen ten opzichte van de com petitie-indeling prijs geeft. 't Was ons bekend, dat men in Terrasvogels- en Velsenkringen de hoop koesterde, dat beide clubs in één afdeling zouden worden geplaatst. En wij konden ons dit voorstellen! In de eerste plaats brengt zo'n plaatselijke ontmoe ting altijd geld in het laatje en zowel de Velsen- als de Terras- vogelspenningmeester kunnen zo een extraatje best gebruiken en bovendien houdt het plaat sen in één afdeling ook ongetwij feld in, dat de supporters uit het Velsen-kamp belangstelling zul len tonen voor de wedstrijden van Ter ras vogels en omgekeerd, voor al wanneer een concurrent van hun favorieten bij de andere Santpoortse club op bezoek komt. Welnu, zij, die heimelijk ge hoopt hebben, dat blauw-geel en blauw-wit dit seizoen in één af deling zouden uitkomen, hebben hun zin gekregen: De Sportkro niek meldde n.l. Maandag j.l. dat in de 3de klasse B o.m. waren ingedeeld Velsen en Terrasvogels. Naast onze plaatselijke clubs zijn bovendien nog ingedeeld: de gede gradeerde 2de klasser, het aloude Alcmaria Victrix, D.E.C., dat al eens vlak voor de poorten van de le klas heeft gestaan, J. O. S„ voor welke club naar verluidt, de oud-internationaal Schijvenaar zal uitkomen, Kinheim, Rivalen, Ripperda, waarin ook al een oud- internationaal n.l. Van der Lin den speelt, T.O.G., dat enkele seizoenen terug nog in de 2de klasse speelde, Vitesse, Wils kracht en Z.S.G.O. En nu maar aan het kansen berekenen! WIE WINT DE ZILVEREN „SANTHAES"? Zondag a.s. wordt op het voet balterrein aan de Kwekerslaan beslist of TYBB, de Haarlemse 2de klasser, de zilveren Santhaes, welke zij het vorige jaar in haar bezit kreeg, wederom mee naar de Spaarnestad zal mogen ne men. of dat Velsen, DEM of Hit- legom zich over het kleinood zul len ontfermen. Om 12 uur komen TYBB en eisen tegenover elkaar te staan en een uur later DEM en Hille- gom. In de pauze, die dan volgt, wordt een handbal-demonstratie gegeven. Na deze demonstratie spelen eerst de twee (voetbal)-verliezers tegen elkaar en daarna volgt de finale, die niet, zoals de andere westrijden, een uur zal duren, maar de volle speeltijd van een voetbalwedstrijd, dus 2 x 45 mi nuten. TERRASVOGELS IN DE FINALE VAN DE STRIJD OM DE BEVRIJDINGSBEKER. Ondanks het feit, dat ze met invallers moesten uitkomen voor doelman Akkerman, Dortmundt, Schipper, Van Vuren en Wijnen, zijn de Terrasvogels er in geslaagd bekerhouder Stormvogels 2 uit te schakelen. In de ontmoeting tus sen Waterloo en V.S.V. bleken de reserves van de eerste klassers de sterksten, zodat Zaterdag a.s. om Kmart over zes de finale op het hoofdterrein oan „Schoonenberg" gespeeld zal morden tussen Ter rasvogels en V.S.V. Allereerst werd gespeeld V. S. V.2-WATERLOO (2-1). In deze ontmoeting zijn de nieuwe K.N.V.B.'ers ietwat tegen gevallen. Mogelijk vond dit z'n oorzaak in het ontbreken van de linksbinnen en één der vleugel- half-backs, want het was opval lend. hoe slecht de Waterloërs 't middenveld bezet hielden. Hoewel deze ontmoeting niet direct op een hoog' peil stond, gaf hij toch voor beide doelen wel aardige spelmomenten te zien, waarbij beide keepers een paar keer volop gelegenheid kregen te tonen wat zij zoal in de mars hadden. Zo zagen we na de pauze bijv. de V.S.V.-keeper op schitterende wijze een schot van Waterloo's rechtsbuiten onschadelijk maken. Maar diezelfde doelman had be paald geluk toen de linksbinnen buiten zijn bereik tegen de lat schoot en daarvóór, toen Post de bal uit een hoge voorzet keihard tegen hem aanschoot. Maar ook Waterloo's doelman mocht niet mopperen, toen tot tweemaal toe een alleen voor hem staande V.S.V.'er de bal hard in z'n handen schoot en de V.S.V.- linksbuiten nog kans zag op en kele meters afstand van een leeg doel de bal hoog over de lat te jagen. Met de rust had V.S.V. met 10 de leiding door toedoen van z'n rechtsbinnen. Na de rust vergro te de V.S.V.-midvoor de voor sprong al spoedig tot 20, maar tenslotte wist Waterloo's rechts buiten toch tegen te scoren. En 't heeft maar een haar gescheeld, om de nieuwe K.N.V.B.'ers had den nog gelijk gemaakt. Hierna kwamen de ploegen van TERRASVOGELS en /STORMVOGELS 2 in het veld. De IJmuidenaren hadden tal van junioren opge steld. Bij ierrasvogels was o.m. doelman Akkerman vervangen door de jeugdige Piet Koning, die het er zeker niet slecht heett af gebracht. Het begin deed vermoeden, dat Terrasvogels aan het kortste eind zou trekken. De jeugdige Storm vogels-voorhoede toch speelde der mate vlot samen, dat van de Terr as vogels-verdediging' veel ge- eist werd, waarbij nog kïvam, dat de voorhoede der Santpoortse Vogels slechts zelden opluchting bracht. Gelukkig echter was het Arie Akkerman Jr., Röbken, V au der Kuyl, er aanstonds goed in en bovendien bleken de IJ mui der Vogels van schieten weinig- kaas gegeten te hebben, zodat doelman Koning vrijwel niets te doen kreeg in deze periode. Bij één van de eerste werkelijk goede aanvallen boekte Terras vogels reeds succes. Linksbuiten Goedhart kreeg de bal voor zijn rechterbeen wat een voordeel toch als een speler „tweebenig" is! en schoot de bal tussen paal en doelman De Graaf door (1-0). F el kwamen de bekerhouders nu opzetten, maar het bleef op vallen, hoe weinig zij aan schie ten toe kwamen. Pas na 25 minuten spelen kreeg Koning het eerste gevaarlijke schot te stoppen en.... hij deed rlat goed. Direct hierna trok Pellemans er tussen uit en zijn schot kon de Stormvogels-doel man maar net onschadelijk ma ken. Vlak voor de rust ontstond er een misverstand in de Terrasvo gels defensie en hiervan profi teerde de IJmuider linksbinnen (1-1). Ook het begin van de tweede helft was weer voor Stormvogels. Een hard schot van de Stormvo gelsrechtsbinnen stopte Koning slechts half, doch Robken wist door snel ingrijpen erger te voor komen. Een zo mogelijk nog har der schot van dezelfde Stormpiet stopte Koning echter schitterend en kort hierna reist hij door snel uitlopen, toen de IJmuidejc mid denvoor was doorgebroken, een doelpunt te voorkomen. Na dit Stormvogels-offensief ging Terrasvogels echter steeds meer de situatie beheersen. Zaal c.s. zetten met verre trappen hun voorhoede aan het werk en hoe wel de IJmuider spil en links achter knap werk verrichtten, wisten „Oele" c.s. vaak gevaar lijk dicht het Stormvogels-doel te naderen. Vooral Goedhart, nu veel actiever dan voor de rust, werd gevaarlijk voor de IJmuide naren. Eerst trapte hij uit een vrije schop de bal keihard tegen een Stormvogel aan en daarna stopte de doelman een dito schot van zijn voet meesterlijk. Doch nauwelijks was dit gevaar bezwo ren, of Siegerist bracht de stand toch op 21. En alsof dit nog niet genoeg was, nam Goedhar/ 5 minuten voor 't einde de bal in snelle vaart mee, om dan de Stormvogelskeeper met een prach tig schot te passeren. Bravo, Kees! (5-1). Nog eenmaal redde doelman Koning' keurig enhad hij geluk, toen één der IJmuider Vogels tegen de paal schoot. Met 31 plaatste Terrasvogels zich dus in de finale. Zaterdag a.s. 9 uur vindt in het Cultureelgebouw te IJrauiden de overdracht plaats van f 40.000 door het Gem. Gasbedrijf Velsen aan het Rampenfonds. Dit is het totaal bedrag derrestitutiegelden welke voor het fonds werden afgestaan. raadplege men tegenover de Overbildtweg Verkoop Sier- en Gebruiksvoorwerpen Vrijdag 15 Augustus. Vigilie van Maria ten Hemelopneming- Geboden Vasten- en Onthoudings dag. Te half acht Lof met Rozen hoedje. Biechthoren van 79 u. Zaterdag 14 Augustus. Maria ten Hemelopneming'. Verplichte Zondagsviering. De H.H. Missen zijn te 6 uur, 7 uur, 8 uur (kindermis) 11 uur. Te 9.15 de plechtige Hoogmis. Te 7 uur Broederschapslof. Zondag 16 Augustus. De H.H. Missen zijn te 6.45, 8, 11 uur. Te 9.15 Hoogmis. Te 7 uur Lof. Maandag 17 Augustus. Te 8 u. op de parochiezaal vergadering Kerkbestuur, Financieel Comité en Jeugdleiding'. Dinsdag 18 Augustus te half 10 gezongen Huwelijksmis tot inten tie van het Bruidspaar v. d. Bos- Molenaar. Donderdag 20 Augustus. Te 9 uur H. Mis van dankbaarheid op een gouden Huwelijksfeest. Vrijdag 21 Augustus te half 8 Lof. Zaterdag 22 Augstus te half 8 Broederschapslof. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. G. Toornvliet van Leiden 5 uur: dezelfde Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10.30 en 3 uur: ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJmuiden 11.30 uur: ds. W. Veen SANTPOORT Jeugdhuis bij de Herv. Kerk, half 8 ds. W. Veen, IJmuiden Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur ds. A. Vermeulen, Amsterdam Vrijzinnig Hervormden Velsen-IJ muiden-Oost Abeelenstraat 1 Ned. Herv. Kerk en Kapel Dorpskerk 10.30 uur: Ds. D. ter Steege De Toorts, 9 uur Ds. ter Steege Ned. Herv. Kapel n.m. 7 uur ds. J. Kroon, Spaarndam De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. M. M. C. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 INNERLIJK LEVEN: In onze moderne tijd is de mens er teel van doordrongen, dat hij als enkeling maar weinig bete kent. De spreuk, die België in zijn wapen schreef: L' union fait la force eendracht maakt macht is op veler terrein toe gepast en toegespitst en hoewel men hier en daar en overal bij tijd en wijle nog wel dingt naar de gunst van de eenling - men doet dit enkel en alleen om door middel van zeer veel eenlingen een krachtige massa te vormen een massa gelijkgezinde, gelijkge richte mensen, waarmede dan wat te bereiken is. Het aantal telt en is belangrijk: versterk de gelederen van uw vakorganisatie sluit u aan bij onze vereniging wordt lid van onze partij van onze omroep. Natuurlijk, van velerlei kanten wordt een beroep op de enkeling' gedaan: blijf niet aan de kant staan help mee de wereld te verbeteren. Laten wij gezamenlijk de schouders er on der zetten. Alleen betekent gij niets en niemendal. Onze eeuw is die van de massa mens. De massa regeert de massa heeft de macht. Zie in de grote steden gedurende de spits uren de mensen optrekken naar het werk. Onder de talrijke auto mobilisten, die de stad binnen rijden valt de enkele wagen niet op onder de vele fietsers, die van de buitenwijken zich naar 't zakencentrum spoeden, is de en kele fietser dra opgenomen in de lange rij van medepeddelaars die allen dezelfde kant uitgaan. De mensen, die met de tram gaan, staan als naamloze massa op el kaar en vormen, zodra zij hun kaart hebben laten stempelen of knippen voor de conducteur slechts de massa, die straks bij de een of andere halte zijn voertuig weer zal verlaten. Bezoek een vergadering, die door veie duizenden mensen wordt bezocht. Misschien heeft men u persoonlijk uitgenodigd, die be langrijke bijeenkomst vooral niet te missen. gevoelt voor de ide alen. die hier worden uitgedragen. U luistert naar de spreker, die er met gloed en verve over spreekt Het kan zijn, dat men voor u 'n plaats in die bijeenkomst heeft gereserveerd. LI kon wat later komen dan .het gewone vulgus dat in dichte rijen vor de deur stond, voor de vergadering begon. Maar als u naar uw gereserveer de plaats wordt gebracht, kunt u constateren, dat er voor enige hon derden meer een stoel met het bordje „gereserveerd" werd opengehouden. Ook hier voelt u zich de enkeling onder velen. Als u niet was gekomen de vergadering zou toch zijn door gegaan de motie, of het besluit om het een of andere telegram te zenden, zou toch zijn aangeno men. ook al had u er met uw handgeklap er uw instemming niet mee betuigd. En dan de spreker van deze avond. De man staat hoog op een podium geheel alleen. Hij be geestert de massa door zijn woord de mensen luisteren in gespan nen aandacht. Maar als hij straks alleen naar huis gaat, wordt hij automatisch weer een uit velen... een tram- of treinpasagier, die alleen maar heeft te betalen. Toegegeven: er zijn enkelingen, die in eigen omgeving door het een of ander boven de massa uit steken. U kent, om maar een wil lekeurig voorbeeld te nemen, de burgemeester van uw dorp. Ieder een kent hen immers? Als die zelfde burgem. die in 't dorp een der hoogste notabelen is, in de grote stad of in den vreemde komt, dan is hij slechts een deel van het grote geheel dan is hij een der vele vreemdelingen of een der talloze zomergasten dan vojmt hij slechts een deel van de massa, van wie wordt verwacht, dat hij zich als zodanig gedraagt. De inrichting van onze maat schappij werkt er toe mede, dat de macht, de betekenis en de in vloed van de enkeling steeds klei ner worden. De waarde van de mens wordt niet of weinig meer erkend. Wij zijn al zo ver, dat een straatongeluk in de grote ste den nauwelijks de aandacht heeft. Er is „een voetganger" aangere den „een wielrrijder" kwam onder een auto.Het moet toch al een bijzonder groot ongeluk zijn. als de groot-stedeling er veel aandacht aan schenkt. „De voet ganger" of „de wielrijder" wordt naar het ziekenhuis gebracht en men neemt veelal niet eens de moeite de initialen van de ver ongelukte in de krant te vermel den. Eigenaardig is echter, dat juist de Bijbel zulk een gïote waarde aan ons enkeling hecht! Lezen we daar niet, dat de engelen in de hemel zich over de enkele zon daar die zich bekeert, verheugen? Jezus zelf gaf ons de schone ge lijkenis van de goede herder, die al zijn schapen verliet om het en kele schaap, dat was afgedwaald te zoeken. Voor Jezus geldt juist de enkeling. Hij zoekt telkens weer de enkele mens en zegt: Zie, ik sta aan de deur en ik klop. Hij heeft de tijd te luisteren naar het noden van die enkeling. Hij zoekt ons en hij zal ons zeker vinden, als wij tot de overtuiging komen, dat het zonder Hem niet zal gaan.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2