SCHAKELIJES OVERALLS pcpp mm ÜKÜDP. Uur Eet 1IS van Chris, 200 gram Paardenpekelvlees 00 ct GESLOTEN van 16 tm. 23 Aug. Louis v. d. Eykhof OPROEP Eet NU fruit voor weinig geld! „SxiCan de Caififiwce" CHRIS v.d. KAMP 0, samen 66 ct RICHARD WAGNER Stutvoet, Hoofdstraat 146 Buitenplaatsen in Velsen. P. J. VAN WAEGENINGH Van 10 Dug. tot 14 Sept. niet te consulteren VmK tSiaem&n N L&uu>.wAuLs Gedipt Dameskapper 1. G. EiRAGTEN Terrasweg 14 Telefoon 8335 SPECIAALSLAGERS8EDRSJF g y jj KOLK Rund-, Paarden-, Varkens-, Lams- en Kalfsvlees dan Miff je gezand en ftial Donkerblauwe kinderoveralls vanaf leeftijd 4 jaar f 5.75 van 12 tot 14 jaar 10.75 Khaki 13.75 Schilders 12.25 Overalls voor heren 13.45 Wegens vacantie Moter- en Rijwielhandel Reparatie inrichting Hageiingerweg 136 Hagelin£enoGg 851 Santpoort- Kaashandel DE SPECIAALZAAK Lunchpakket £et ft uit, gaeddaapen gezand De Bril die U staat, hebben wij in voorraad! door G. VOET. Beeckenstein. In vervolg over over ons eerste stukje over de buitenplaats Beeckenstein kun nen wij melden dat we bij Elias (De Vroedschap van Amster dam) reeds een eigenaar vermeld vinden, n.l. Nicolaas Corver, koopman te Amsterdam, raad, schepen en driemaal burgemees ter der hoofdstad, n.l. van 1650— 1655. die in 1589 geboren was. Hij was in 1622 getrouwd met C laes- gen Hooft, die in 1624 reeds over leed en toen trouwde hij in 1655 met Margaretha Bas. Beide vrou- w en waren dochters uit Amster damse regentengeslachten. De lieer Corver overleed in 1654. zijn weduwe verkocht Beeckenstein in 1659 aan Goycke Elbertsz., koopman te Amsterdam. Diens vader, Elbert Goyckesz., was van Steenwijk naar Amsterdam ge komen in 1608 en had zich op de Nieuwendijk als bakker geves tigd. Hij moet in goede doen zijn geweest, want zijn zoon werd een voornaam koopman in de hoofd stad en kreeg mooie baantjes van liet stadsbestuur, als commissa- ris-super-intendant van 't Touw werk en opper-commissaris der Walen. Deze baantjes, die meest ereposten waren, werden goed betaald. Hij kocht Beeckenstein van mevrouw Corver voor f 19000 Deze koopman had een bijnaam: Snoeck, welke echter niet de fa milienaam is geworden, want zijn zoon, dr. Elbert Goykens, die medisch doctor was, verbas terde de voornaam van zijn va der tot Goykens. Deze dokter trouwde eerst met Agatha Mun ter, van een zeer bekend Amster dams regentengeslacht, waarvan er' velen in Velsen hebben ge woond. Of dr. Elbert Goykens ook op Beeckenstein gewoond en dit bui ten van zijn vader geërfd heeft, is ons niet bekend. Maar een vol gende eigenaar blijkt te zijn mr. Jan Trip, een van de bekendste leden van dit beroemde geslacht, waarvan er zovelen te Velsen ge woond hebben. Deze mr. Jan Trip was in 1664 geboren en het aantal ambten dat deze man be kleedde, was haast onbegrensd. Hij klom steeds hoger, was 15 maal burgemeester der hoofdstad en alleen de vele baantjes lever den hem een enorm inkomen op. Hij was koopman in de eerste plaats: bewindhebber der O. Ind. Compagnie en directeur der So ciëteit van Suriname, dan was hij meesterknaap der houtvesterij van Berkenrode, vendumeester der schepen en "koopmanschappen commissaris van de ossenmarkt, regent van het St. Jorishof, kapi tein der burgerij, hoofdingeland van de Watergraafsmeer, com missaris van 't Haarlemmer Zand pad, van de artillerie en fortifi catie, van de Hortus Medicus, ambachtsheer vanwege Amster dam, van Sloten en Sloterdijk, bibliothecaris van de stad Am sterdam, curator van de Illustre School en van de Leidse Univet- siteit en Scholarch der Latijnse Scholen te Amsterdam. Op kerkelijk gebied was hij commissaris-politiek van de Ge reformeerde (Hervormde) kerk, een der belangrijkste functies. Deze regent trouwde in 1690 met Margaretha Cecilia Nijs, die- negen jaar later overleed en in Velsen begraven werd. Veertien jaar later, op 49-jarige leeftijd, trouwde hij te Sloten met Elisa beth Tiellens, weduwe van de heer Benjamin Poulle, die 12 jaar ouder was dan hij, maar die bij liaar dood in 1724 het enorme ver mogen van bijkans twee millioen gulden naliet. Dat bedrag in onze tijd te schatten, is niet mogelijk, het zou zeker wel 20 of 50 mil lioen gulden zijn geweest. Die fa milie Pan 11e moet ontzaglijk rijk geweest zijn. want Benjamin Paulle was heer van Berkenrade, Gunterstein en Tienhoven en zijn zuster woonde op Gunterstein te Breukelen, welke prachtige bui tenplaats thans nog bestaat. Deze zuster vermaakte Gunterstein aan mr. Frederik van Collen, wiens vader eigenaar van Velserbeek was. Deze mr. van Collen mocht zich toen heer van Gunterstein en Tienhoven noemen, mr. jan Trip echter werd heer van Berkenrode in Heemstede en hij ging' daar ook met zijn tweede vrouw wo nen. Hij overleed in 1752 en werd ook te Velsen begraven. Zijn zoon, Jan Trip de jonge, kwam na het tweede huwelijk van zijn vader op Beeckenstein wonen. Hij was in 1691 geboren en trouwde in 1715 met Petronel- la Willemina van Hoorn, die in 1695 te Batavia geboren was. Hij kocht Beeckenstein in 1716 van zijn vader voor f 51.000. Hij was secretaris der 'stad Amster dam. bewindhebber der W.-Ind. Compagnie, meesterknaap van Gooiland en kapitein der burge rij. Omdat hij Beeckenstein van zijn vader kocht, wat Elias ver meldt. achten wij het dus on juist dat de heer Joan van Hoorn het tegenwoordige huis Beecken stein heeft laten bouwen. Dat heeft vermoedelijk inr. Jan Trip of zijn zoon gedaan. De jonge Trip had eerst op de buitenplaats Woestduyn te Voge lenzang' gewoond, die ook nog be staat. Hij stierf jong, 50 jaar oud. nalatende een zoon. Jan Willem Trip, die in Amsterdam geen hoge ambten bekleedde. Hij was net als zijn grootvader vendu meester der schepen en koopman schappen en dan was hij voor de helft postmeester van het Ant werpse Postcomptoir. Zo'n post meesterschap leverde altijd een prachtig inkomen op. Hij trouw de in 1756 te Leiden met een meisje uit een zeer bekend ade- lijk geslacht: Lady Catherine Grey, in 1711 geboren, dochter van Harry Grey, graag van Stamford, baron Grey van Gro- by. Bonville en Harrington. Elias meent dat het jonge paar in de zomer op Beeckenstein vertoefde, daar de moeder van Jan Willem Trip het in vruchtgebruik had. De zoon was n.l. in 1716 geboren en overleed in 1758 in Engeland, 22 jaar oud en dus nog niet meer derjarig. De weduwe van Jan Trip, dt jonge, Petronella Willemina van Hoorn, was een jaar na de dood van haar man hertrouwd met Lubbert Adolph baron Torek, heer van Rosendaal (bij Arnhem) amptsjonker van Ede en Rhe- den, geadmittteerd in de ridder schap van de Veluwe, buitenge woon raad in 't Hof van Gelder land, burgemeester van Wagenin- gen en landdrost van de Veluwe Deze Gelderse edelman, wiens vader raad ter admiraliteit op de Maas was geweest, was van 1717 af raad ter admiraliteit te Amster dam, bewindhebber -vanwege Gelderland der W.-Indische Compagnie en lid van de Raad van State en woonde in Amster dam eerst op de Herengracht, la ter op de Fluweelen Burgwal. Op de Fluweelen Burgwal woonde ook zijn stiefzoon Jan Willem Trip, die zo jong overleed. Diens weduwe, lady Grey, huwde nog in 't jaar van zijn dood de Am sterdamse burgemeester mr. Gillis van den Bempden. In 1742 ver kochten mevrouw Torek en haar schoondochter de genoemde Lady Grey Beeckenstein aan mr. Jacob Boreel Jansz. voor f 28.000. Lady Gery, die vijf jaar ouder was dan haar eerste man, had ook geen kinderen bij mr. van den Bempden. Zij overleed in 1764 op 't kasteel Rosendaal haar man was zes jaar eerder overle den en liet aan haar stiefzoon Assucer Jan baron Torek, een vermogen van bijkans een half millioen gulden na. Mr. Jacob Boreel, de nieuwe eigenaar van Beeckenstein, was in 1711 geboren als zoon van Jan Jeronimus Boreel en Anna Maria Pels, was eerst drie jaar secreta- taris van Amsterdam, daarna ad vocaat-fiscaal ter admiraliteit van Amsterdam, waar hij in '757 ook schepen werd. Maar hij werd in 1748 door Piins Willem IV als oud-schepen geremoveerd en zijn schoonvader, mr. Willem Munter, wiens vrouw Catharina Pels heet te, werd door de Prins als bur gemeester der hoofdstad afgezet. Terwijl mr. Boreel buitengewoon gezant in Engeland was, overleed zijn vrouw, Agatha Maria Mun ter te Bath. (Wordt vervolgd) De jongen die Woensdag 12 A ugustus mijn DEKKLEED medenam van het grasveld in de AntillenstraSt, wordt in eigen belang verzocht deze zo spoedig mogelijk terug te brengen PARAMARIBOSTR. 38 SANTPOORT Wie kan ons naam en adres opgeven van het ca 10-jarig blonde meisje, dat Zondagochtend ca 12 uur ons etalageraarti stukgooide Opgeven bij Politiepost Santpoort en/of Hoofd- str. 37 A. Broekmeulen Vereniging tot het houden van Nationale Dagen en Oranje Vereniging Santpoort ZOMERAVONDFEEST 29 Augustus a.s. De organiserende vereni gingen roepen gegadigden op voor het PACHTEN van een standplaats op het terrein in het Burg. Rijkens- park, voor de verkoop van le. IJS 2e. FRUIT 3e. DRANKEN Inschrijvingen vóór 21 Aug. a.s. in te zenden Aan Dalenlaan 16. INTERNIST MAR. HOSPITAAL OVERVEEN Voor spoedgevallen Tel. 11990 raadplege U Bloemendaalsestraatweg 127 Telefoon 8703 Santpoort-St. U krijgt reductie als lid van de Ver. tot het houden van Nat. Dagen of de Oranjever. te Santpoort-d. Geeft U op als lid. Aanm. bij de heren Schooneveld en Hop. 30 cent per regel bij vooruitbetaling Giro 215489 Druk. Cornegge Bij disponeren 15 cent incassokosten HOOVES VERHUUR JANSSEN Terrasweg 27 15 jaar ervaring op electr.gebied Wij regelen ook de aankoop Hoover Wasmachine te huur Zwemmer Bloem.d.str.w. 34 Gezellig, beschaafd, is de bonte-avond in het Rijkens- park op 29 Augustus a.s. Voorziet U tijdig van plaatsbewijzen. Te koop gevraagd pr. st. z. kinderwagen. Brieven 840. Gevraagd net meisje welke goed en zelfst. kan werken van 8.30-4 uur. Aanmelden Laurillardlaan 3. Weet U hoe U minstens 50 pCt reductie kunt krijgen op de toegangsprijs van de grote bonteavond inliet Rijkenspark Zie volgende advertentie. RADIO defect Reparatie billijk en goed. Schrijf een kaartje naar W. Vermeulen Lombokstr. 12, Haarlem N. Dame met jaren]kantoor- routine zoekt werkkr. voor hele of halve dagen, prima ref. Brieven 841. Te huur ongemeub. kamer met gebr. van keuken. Brieven 844. Te koop pr. Grasmachine f 20., Weckketel m. 75 fl., ringen, klemmen, thermom. f 25. Keukentrapje f 5. Rijksweg 324, Santpoort-d. Te koop aangebodenHeren- rijwiel i.g.st. f 20. Zinne- veltlaan 22, Santpoort-St. Te ruilen Voetbalschoenen maat 42 voor 43 of 44. Rijksweg 340 Radio-orkest, Radio- en Televisie-artisten treden voor U op in het Rijkens park Zaterdagavond 29 Augustus a.s. Koopt tijdig plaatsbewijzen. Verloren Jaegerwol Kinder vestje, tegen bel. terugbez. Bloemendaalsestr.weg 123a Santpoort-St. ÏO pond STOOFPEREN 50 cent Sinaasappelen, extra mooi, 13 voor 1 1. Mooie Moesappelen, 8 pond f 1. llandperen, 8 pond (Klapsfavoriet) 1' 1. Aardappelen, per kilo 17 cent l>i: GOEDKOPE CiROEXTEHAL Vlugtliovenstraat - (Dinsdagochtend gesloten) Voor een goeil verzorgd kapsel is tijdens het mooie Zomerweer het aangewezen adres voor EERSTE KLAS KWALITEIT ALS EXTRA RECLAME Wegens geweldig succes met onze ROOKWORST gaan wij door met de verkoop 99 ct 500 gram Gevraagd een net meisje 15 a 16 jaar, voor 3 a 4 morgens per week, bij mevr. Buizert, Wulverderlaan 12. Gevraagd jonge flinke werk er in gezin van 2 pers., één di 41 Schol 4 pond f t.grote Gest. Makreel 55 ct p.p. - 2 p. f 1. grote Schelvis 2 pond f 0.90, grote Gest. Makreel 3 voor 25 cent, grote Eng. Bokking 15 cent per stuk, Bokking Filet 2 stuks 25 cent. Dagelijks levende Stoofpaling, Tong, Tarbot, Kabeljauw, Kabeljauw Filet, Gepelde Garnalen en Gerookte Paling. VLltiTHOTESSTBAlT 3 - TELEFOON 8290 sier in gezin van z, pers., één dag per week. Mevr. Keppler, Harddraversl. 41 Speciaal in vergroten en verbreden 50 gram Ham 50 gram Hamspek 50 gram Pekelvlees Ook Lunchpakketten naar keuze R E C E A M E 10 Eieren voor f 1.10 Prima Boter 250 gr. f 1.08 Margarine 250 gr. f 0.38 Porck 100 gram f 0.28 o per 500 gram Soepbraadkippen f 1.75 Braadkippen, panklaar 2.50 Kippenpoulet f 2. Verse Duinkonijnen perstuk 1.1.50 en 2.00 o Terrasweg 33 Telef. 8245 Gebloemde Jasschorten vanaf f 6.98 SOKKENWOL grijs-beige-zwart per knot f 1.75 Neveda wol, diverse kleuren, prima kwaliteit voor jumpers en truien per knot f 1.98 1-persoons LAKENS f 6.25 2-persoons LAKENS f 7.25 Pracht kwal. Laken van J. en T. 160/235 f 6.98 MAMFACTCREXMAGAZIJX SANTPOORT HOOFDSTRAAT 187 10 Sinaasappelen 80 cent Moesappelen 10 pond f 1. Klaps Favoriet Handperen 7 pond f 1. Pruimen haast voor niets Prima Duinaardappelen f 4.50 per 25 ko. pracht kwal. Dagelijks verse groenten tegen de laagste prijzen VOORPLAATS 46 SANTPOORT Door onze uitgebreide sortering, moderne BRILMONTUREN steeds aangevuld met de nieuwste modellen, kunnen wij U direct de volledig passende Bril leveren. Uw recept wordt binnen 24 uur uitgevoerd. Opticien Leverancier voor alle Ziekenfondsen

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 3