Strijd om Bevrijdingsbeker Santhaes "-tournooi door DEM gewonnen <7> ames ig^redikbeurtett Collecte Kankerbestrijding Tol voor korf moesfen wij vele dames teleurstellen daar wij over een te kleine werkruimte beschikten. Door onze totale uitbreiding en mo dernisering is thans dit euvel verholpen. Bloemendaalsestraatweg 125 Telefoon 8712 Santpoort-Station Kerkbericlit R. K. Kerk Santpoort "ZONDAGSDIENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. In de periode van 24 tot en met 31 Augustus a.s. zal de afdeling Velsen van het Koningin Wilhelmina-fonds voor de kankerbestrijding wederom haar jaarlijkse collecte houden. Er zal worden gecollecteerd met bussen en speld jes langs de huizen der ingezetenen en op de drukste punten in de gemeente. Burgers van Velsen, zet uw beurzen wijd open. Vele ernstige ziekten heeft de v. eten schap in de loop der tijden weten uit te roeien, maar de kanker is nog steeds een van de grootste rampen, waaronder de huidige mens gebukt gaat. De omvang van het leed, dat deze kwaadaardige ziekte voortbrengt en dat welhaast een ieder in zijn familie- of kennissenkring heeft ervaren, eist een onophoudelijke, krachtdadige bestrijding. Tal van geleerden spannen zich schier dag en nacht in om het geheim van de kanker te ontdekken. Met behulp van de middelen van het Koningin Wilhelmina-fonds zijn centra gesticht inde universiteitsziekenhuizen te Amsterdam, Utrecht, Leiden, Nijmegen en Groningen voor het onder zoek en de behandeling van kankerpatiënten en worden nog sub-centra opgericht in een aantal andere plaatsen. Het is duidelijk, dat dit alles grote, zeer grote sommen vergt. Laten wij allen doen wat mogelijk is om de kanker te vernietigen, d.i. de helpers in de nood de middelen te verschaffen hun werk voort te zetten en te voleinden. Geeft daarom met milde hand! Terrasvogels voor Zilveren Vuurtoren uitgeschakeld. De uitslagen van het Santhaes- tournooi waren: Velsen-TYBB 1—0; DEM—Hillegom 3-2; Hil- legomTYBB 17; DEMVelsen 2—0. Wij voor ons menen, dat de Santhaes inderdaad terecht is ge komen bij de club, welke er in de eerste plaats voor in aanmerking kwam. Bijna hadden de Bever- wiikers zich door Hillegom laten verrassen en het winnende doel- puntje, dat de aardbeien-mensen scoorden, was ook werkelijk een cadeautje, maar toch konden we ons met de uitslag verenigen VelsenTYBB 10 Deze ontmoeting' kon zeker geen geslaagde inzet genoemd worden, want beide ploegen lieten maar bitter weinig goeds zien. Er werd in een zeer matig tempo gespeeld en het aantal schietkansen, dat ongebruikt werd gelaten, was, vooral aan Velsen-zijde, groot. Drie uitnemende gelegenheden om te doelpunten lieten Bakkum c.s. ongebruikt en het toppunt was wel het moment waarop Bak kum zelfs een strafschop naast trapte. Velsen, dat Tromp Jr. en Wirker miste, maakte het de T. Y. B B.-verdediging nog eens extra gemakkelijk door rechtsbuiten Braam volkomen werkeloos te la ten. Soms gebeurden er ook „achter" bij Velsen rare dingen, maar door dat Gerrit de Graaf goed op dreef was en mede doordat de TYBB-voorhoede ook al geen grote dingen liet zien, bleven doel punten uit. Na de rust zagen we vrijwel hetzelfde spelbeeld. De Graaf bleef goed werk leveren en van de overige verdedigers had alleen Tromp Sr. nog al eens moeite met z'n buitenman. De voorhoede-spe lers kregen weer een aantal „pui ke" kansen, maar verder dan één mooi doelpunt van de voet van Bakkum en een schot van Corrie v d. Hevden tegen de paal brach ten de geeltjes het niet. DEMHillegom 32 Met de rust leidde DEM volko men verdiend met 20, maar na de rust kregen de Hillegommers de wind mee en wisten zowaar ge lijk te maken (22). Vlak voor 't einde belandde een als voorzet bedoeld schot in het Hillegomse net (3-2), HillegomTYBB 1 Tl BB bracht in deze ontmoeting een geheel ander elftal in het veld dan tegen Velsen. De voorhoede had een verjongingskuur onder gaan en „broekjes" als Snoeks, Draayer en v. d. Veld deden het merkwaardig goed. Met de rust was de stand 12, maar toen het eenmaal 13 werd, zakte Hille gom ineen en werd het zelfs 17. DEMVelsen 20 De Beverwijkers kwamen in een gewijzigde opstelling uit, Vel sen in dezelfde van de eerste ont moeting. Velsen speelde tegen de oude Beverwijker rivalen enthousiaster dan tegen TYBB en daardoor kwam het, dat over het geheel de strijd vrij gelijk op ging. Voor het doel waren de bezoekers ech ter gevaarlijker, ondanks het feit, dat de Velser verdediging nu óók Tromp Sr. zich goed weer den. En als de nood aan de man kwam, was daar altijd doelman De Graaf nog. De Velser keeper stopte o.m. een keihard schot van de DEM-linksbinnen keurig en wist eenmaal door snel uitlopen een zeker doelpunt te voorkomen. Zijn collega in het andere doel, had het heel wat gemakkelijker, althans vóór de rust, daar Bak kum c.s. vrijwel niet aan schieten toe kwamen, ondanks het feit, dat Van der Enden en Boon hem de bal toch zo vaak keurig toespeel den. Na de rust gaf Bakker al spoe dig DEM de leiding. Dit doelpunt was o.i. houdbaar, doch wat De Graaf daarvóór en ook daarna nog heeft gestopt, is voor ons voldoende reden hem daarover niet hard te vallen (10). Hierna volgde een periode van een 20 minuten waarin de strijd zeker het aanzien waard was. Om beurten verkeerden beide doelen in gevaar en moesten de keepers in actie komen. Schoten van Braam en Boon vlogen langs het DEM-doel zonder aangeraakt te worden, een schot van Wcsselman en een kopbal van Bakkum stop te Groenland fraai. Van der Hey- den kreeg een zeer goede kans, doch schoot naast de paal. Aan de andere kant zat de DEM-aanval natuurlijk ook niet stil. Een vliegend schot van De Boer kwam tegen de lat, maar 'n De strijd om de Bevrijding'sbe- ker is weer achter de rug. De Terrasvogels, die met V.S.V. 2 moesten vechten, wie voor een jaar in het bezit van die beker zou komen, hebben het tegen de IJ muider roodwitten niet kunnen bolwerken, deels door het feit, dat de eigen voorhoede heel wei nig productief was en voor een ander deel doordat Röbken niet in staat bleek de aalvlugge V.S.V.- midvoor Bouwens voldoende on schadelijk ie maken. Was flit wel het geval geweest, Terrasvogels zou niet met zulke sprekende cij fers verloren hebben, want de an dere voorhoedespelers van V.S.V. bleken nu ook niet direct zo schot vaardig te zijn. De voorhoede in de samenstel ling' Goedhart, Timmer, Car dol, Schipper, „Oele", heeft ons maar matig kunnen bekoren. De mid- voor bracht er al bijzonder weinig van terecht, zo zelfs, dat we bij ons weten geen enkel behoorlijk schot hebben zien lossen. Met een minimum van inspan ning bereikte zijn V.S.V.-bewaker een maximum resultaat. Ook Schipper was in deze ontmoeting maar matig op dreef. Veranderin gen als Goedhart linksbinnen, Schipper op de vleugel, Röbken middenvoor sorteerden ook al niet het gewenste effect. Dat deson danks de V.S.V.-doelman toch nog tweemaal gepasseerd werd, kwam doordat de V.S.V.'ers eenmaal zulks in navolging van Akkerman de bal in hun eigen doel werk ten, en verder doordat Jan Zaal vlak voor de rust van zijn links half plaats zo energiek naar vo ren drong en daarna van grote af stand zo'n geweldig schot loste dat de V.S.V.-keeper g'een schijn van kans kreeg. Bijna herhaalde hij na de rust dit sterke stukje, maar juist toen hij schieten wilde, werd hij ten val gebracht o.i. niet helemaal zuiver en de mooie kans ging verloren. Dit was temeer jammer, omdat, had Zaal gedoelpunt, de stand dan 33 geweest zou zijn. In plaats nu, dat dit geval was, trok VS.V. er direct tussen uit en bracht Bouwens de stand op 4-2. Met de rust leidde V.S.V. met 52. Eerst had Akkerman do bal langs zijn eigen doelman getrapt Terrasvogels op haar beurt kreeg de gelijkmaker van VSV cadeau, maar de rappe Bouwens zag kans doel van Koning 2 maal te passe ren (31). Toen maakte Zaal reeds gememoreerde doelpunt 3—2). Na de pauze was het weer Bouwens, die doelpuntte (42). We zagen nu Goedhart als spil optreden. Tweemaal ontnam hij Bouwens een zekere kans, maar de derde keer raakte hij de bal half en weer lag de bal door toe doen van Bouwens achter Koning (52) die hierna nog een paar keer fraai redde. Stormvogels 2 en Waterloo speelden gelijk (11) Bij het strafschoppen nemen bleek Wa terloo het best op dreef. V.S.V. veroverde dus de Bevrijdingsbeker en de 2e, 3e en 4e plaats wer den resp. bezet door Terrasvogels Waterloo en Stormvogels I Dinsdagmiddag 25 Augustus vanaf 5 uur nodigen wij U uit ter bezichtiging van onze nieuwe Dameskapsalon. <D a m eskapsa ton dj", u. cl. Milicien kopbal van Bakker moest De Graaf laten passeren (20). De laatste 10 minuten hadden niet veel meer om t lijf, zodat in de 20 stand geen verande ring meer kwam en DEM op de „Santhaes" beslag legde. Na afloop reikte de nieuwe Velsen-voorzitter. Dr. G. A. M. Hunfeld, de prijzen uit. Doordat de blauwwitten van DCG uit Amsterdam hebben ver loren, zijn zij uitgeschakeld voor de Zilveren Vuurtoren, de hoofd prijs van het door Zand voort- geeuwen georganiseerde tournooi JUNIOREN-VOETBAL. Zondag a.s. houdt Velsen zijn junioren-tournooi op „Schoonen- berg". Er zijn 12 deelnemende elf tallen, die in 2 groepen verdeeld zijn. Groep A bestaat uit Storm vogels, V.S.V.. Volendam, D.H.L. R.C.D. en Beverwijk. In Groep B spelen Z.F.C., Lisse, E.D.O., Velsen, Terrasvogels en Den Hel der. De wedstrijden duren 2 x VA/i minuut. Als alles „volgens plan" verloopt, vangt om 4.30 uur de fi nale aan. VELSEN-TERRASVOGELS. Op Zondag 30 Augustus a.s. spelen bovengenoemde clubs een vriendschappelijke wedstrijd te gen elkaar. Zondag 25 Augustus. De stille HH Missen zijn 6,45, 8, 11 uur, De Hoogmis te 9.15 uur. Te 7 uur Lof. Woensdag 26 Augustus. Te 10 uur Gezongen Huwelijksmis tot intentie van het Bruidspaar Wes- selmanMolenaar. Vrijdag 28 Augustus. Te half acht Lof. Zaterdag 29 Augustus. Te 10 u. Gezongen Huwelijksmis tot in tentie van het Bruidspaar de HaanMolenkamp. Te half acht Broederschaps lof. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur 5 uur: dezelfde- Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente iieimstraat, IJ muiden 11.30 uur: ds. W. Veen Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur Wele.erw. Heer J. A. v. Putten Amsterdam Vrijzinnig Hervormden V elsen-I J muiden-Oost Abeelenstraat 1 Ned. Herv. Kerk en Kapel. Dorpskerk 10.30 uur: ds. mr. G. A. Alma, A'dam-W. 18 uur Radio-Zangdienst (IKOR uitzending) verbindende leksten Ds. D. ter Steege, medewerking Ned. Herv. Kapelkoor. Na af loop korte avondwijding. De Toorts, 9 uur Ds. ter Steege ds. mr. G. A. Alma, A'dam-W. Ned. Herv. Kapel n.m. 7 uur Geen dienst r_ De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. A. de Groot Hoofdstraat 165 Tel. 8310 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Nieuws van Fit Op de adspirantendag, die in Juli in Amsterdam is gehouden, heeft Fit een prachtig resultaat behaald. Met drie groepen werd aan deze sportieve ontmoeting deelgenomen en drie prijzen wer den behaald. Eén tweede en twee derde prijzen. Onze meisjes kunnen hierop trots zijn. Op 31 Aug. a.s. beginnen onze lesuren weer. Alle leden worden verzocht om vanaf die datum de oefenavonden weer trouw te be zoeken. De jaarlijkse uitvoering van Fit is reeds vastgesteld op 11 Nov. a.s. Wie zich direct na de vacantie nog als nieuw lid aan meldt, kan dan ook aan deze uitvoering meewerken. De lesuren zijn: Maandag: 16.3017.50 Kleuters. 17.3018.30 Meisjes 89 jaar. 18.3019.50 Jongens 1016 j. 19.3020.30 Meisjes 1316 j. 20.3021.30 Dames Sr. Donderdag. 1G3017.30 Meisjes 67 jaar. 17.3018.30 Jongens 69 jaar. 18.30—19.30 Meisjes 10—12 j. '.0.0021.00 Dames Jr. 21.00—22.00 Heren.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2