SardpoafcWeehNad aan JAARGANG No. 40 [edactie Terraswcg 31 KerkerinkJaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 VRIJDAG 25 SEPT. 1953 Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 KerkeTinklaan 45 Telefoon 8619 linbouw Studieclub Veisen en Omstreken. >nder grote belangstelling d de Tuinbouw Studieclub lsen en Omstr. op 17 Sept. in de Koffiekamer van „Wes- eld' te Driehuis, onder voor- jrschap van de heer J. J. •ichem een buitengewone le- vergadering, waaraan tevens Dahlia-shots" was verbonden, lens deze vergadering had de allatie plaats van cle burge- ■ster van Velsen, Mr. M. M. int, tot beschermheer der ver- i Tl o* lvorens daartoe over te gaan de voorzitter allereerst een .oerige uiteenzetting omtrent doel en streven der vereni- j, o.a. het houden van lezin- en onderlinge vakbesprekin- het organiseren van film- nden, excursies en tentoon- lingen, het opwekken van be- gstelling voor bloemen en aten, het verstrekken van rlichtingen aan tuinliefheb- 3(sters), bescherming der na- r in de ruimste zin des woords het bevorderen van de tuin" w naar plaatselijke omstan- -eden. uds de oprichting (22 Maart werden behalve de gebrui- 'ke huishoudelijke vergaderin- p.a. 4 lezingen, 4 onderlinge esprekingen en 5 filmavon- i georganiseerd, benevens 20 ursies naar diverse kwekerijen •m de jeugd tot beschermers natuur te maken, deed de rzitter een ernstig beroep op Schoolhoofden en onderwij zend personeel, door hen te ver zoeken in deze hun medewerking te willen verlenen ter beteugeling van het vandalisme. Na de installatie van de bur gemeester tot beschermheer werd de uitslag van de keuring van de ingezonden bloemen bekend ge maakt. Deze luidde als volgt: K. v. cl. Grijn 9è put. P. F. Goseling. j. J. Aclrichem en H. J. Velde elk 81 put., P. v. d. Berg, J. Geels en H. Schols elk 8 punt., IJ. Klauwers, J. Hogerhcide en Th. lluyboom elk 7 put., P. J. Vermeulen 61 pnt., T. Bakker, H. v. d. Tuin en A. W. Volmer 6 pnt., R. Tim mer voor bloemen 51 pnt. en voor Tableau 91 pnt. en J. E. Sluiters 5 pnt. De jury bestond uit de H.H. H. J. Ilandgraaf. R. Haan en A. Morren. Aan de hand van het ingezon- dene, waarvan het grootste kwantum bestond uit Dahlias hield de heer A. de Zoete, assi stent bij het Rijkstuinbouw con sulentschap te Lisse, een causerie over Dahlia's. Na afloop hiervan werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen een dankbaar gebruik gemaakt. Met voldoening kan op deze avond worden teruggezien en zal wellicht een aansporing zijn om een volgend jaar eens een Dahlia tentoonstelling te organiseren, welke voor de gehele burgerij van Velsen te bezichtigen zal zijn. et Zilveren feest van School met «le IS ij bel. on 1 September met een blijde 5-voor de kinderen. Heel die was voor de leerlingen, die norgens mej. N. Kater en 's klags de heer J. Verkruyssen ben gehuldigd en mooie ge enken aangeboden. 5 September recipieerde het uur der vereniging' voor Chr. Schoolonderwijs in het gym- tieklokaal aan de Frans Net- erlaan. Van overheidswege (de thouders de Boer en Aschof) de zijde der genabuurde scho- van het Volksonderwijs, van kant bleek een geweldige mgstelling. Er waren tal van lie bloemstukken, blijvende ge enken en er werden goede orden gesproken. De Ned. w. Kerk en de Geref. Kerk een daarbij niet achter. De in- ig' der school en de receptie- l waren smaakvol versierd. De r Nieuwenhuis verdient een 3rd van warme dank voor al uren van arbeid daaraan be- ■d. 't Was keurig. )p 11 September was het feest de leden waarbij ook de oud- tuursleden genodigd waren. »nals op de receptie was toen wezig de heer S. P. Veldhuy- Rijksinspecteur L. O. De irzitter gaf een historisch rzicht en nadat ook de jubi- mde leerkrachten aan de be- urstafel waren genodigd, werd en door voorz. Markerink ge* enken aangeboden. 'oen was er ook rustig gele heid de bestuursleden, die de •ning' der school hebben mee- naakt, toe te spreken en een kwerk aan te bieden. 'ot deze taak was de Alg. Adj. oepen. Bij de receptie ontvin- i de H.H. Markerink en Eike boom een blijvend aandenken t het personeel. 8 September ontving het be ur de oud-leerlingen, waarvan :elen ook op 11 Sept. hadden rlegewerkt. )eze vriendinnen en vrienden i de School, hadden door een nité onder leiding van voor eer Bart Verkruyssen de no- e gelden bijeengebracht voor zo gewenste projectie-appa raat. Bij monde van de oudste oud-leerling (cle heer Quakkelaar) en de jongste oud-leerlinge Ella van Renssen, vond de aanbie ding hiervan plaats. Het bestuur beantwoordde deze waardevolle daacl met een woord van erkentelijkheid en bloemen voor Ella. De samenkomsten op 1, 11 en 18 September werden gehouden in t Jeugdhuis der N.H. kerk, waar het echtpaar Ouwerkerk met de bekende hulpvaardigheid alles op prima wijze had verzorgd. Toen de oud-leerlingen op 11 Sept. hun gewaardeerde medewerking' had den verleend, sloot Ds. de Kluis dit samenzijn, na terugwijzing naar het aanvangs-psaluivers (77 7) met gebed. Op 18 Sept. zijn aan het slot der waarlijk feestelijke vergade ring alle medewerksters en mede werkers bloemen of sigaretten aan geboden. Dit was z.a. de Alg. Adj. zeide geen beloning, doch een klein blijk van waardering voor alles wat verricht was. Voor het vele waarvan honderden genoten hebben. Ds. ter Steege heeft daar na een slotwoord gesproken dat hen wees naar de dank die wij God verschuldigd zijn en die op wekte tot het slotlied: k Wil U, o God, mijn dank betalen. Eindelijk heeft het bestuur en personeel daartoe uitgenodigd door de jubilarissen, een pracht autotocht gemaakt door *t Gooi. Dat was Zaterdag 19 Sept. Be gunstigd door mooi weer was dit een heerlijk slot van 't jubileum. Bij Jan Toeback wilden wij wel blijven, doch terug' in de Frans Netscherlaan, waren wij allen toch erg dankbaar dat alles zo verlopen is. In de auto werd na- mens het bestuur door o.g. een laatste dankwoord gesproken. De klokken hebben geluid met blijde klank. Soli Deo Gloria. TOUBER.' Kciiueiner Toneelkring. De Kennemer Toneelkring' heeft bij haar streven om goede stuk ken op verantwoorde manier op te voeren, van veel zijden in Sant poort grote waardering ondervon den. Een bezwaar van velen was echter, dat de K. T. K. tot nu toe óf in Haarlem óf in Overveen speelde, hetgeen menigeen ervan weerhield bij minder goede weers omstandigheden de tocht van Sant poort naar Haarlem of Overveen te ondernemen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen, heeft het bestuur van de K.T.K. besloten voortaan in Santpoort-dorp te spelen. De K. T. K. vertrouwt, dat nu velen in onze gemeente zich als donateur donatrice zullen opgeven. Hun opgaven als zodanig worden gaarne ingewacht bij: A. Jongens. Middenduinerweg 69. teief. 8750; C. Kok, Terrasweg 74, telefoon 8485; D( Pot harst, Schaepmanlaan 18 telefoon 8161 N. W. Tol. Harddraverslaan 23 telefoon 8150. Wie verder lust mocht gevoelen om als werkend lid toe te treden, kan bij dezelfde adressen inlich tingen inwinnen. Na haar succesvolle voorstel lingen van „Uitvaart' van Sutton Vane, gdeurendc het vorige sei zoen, geeft de K.T.K. op vere rende uitnodiging een reprise van dit stuk in het Minerva Theater in Heemstede en wel op Donder dag 15 October a.s. Kaarten kun nen bij bovengenoemde adressen worden besteld. T.V.S. Mnnvs, De uitslagen van de adspirun- ten-wedstrijden die vorige Zondag middag op het sportterrein van de „Witte Paters werden gehou den en waaraan velen ondanks de niet al te beste weersomstandig heden deelnamen, zijn de volgen de: Behendigheidswedstrijden. a. Meisjes van 46 jaar: 1. Tineke Groot, 2. lionka Booda, 5. Carla van Woerkom. b. Meisjes van 68 jaar: 1. Marijke Hartendorf, 2. Ma rian Post. 3- Bep van Dijke. c. Jongens van 46 jaar: 1. Cor van der Giessen. 2. Jac ques Jushenion, 3. Jan Wagner d. Jongens van 68 jaar: 1. Dick Goddijn, 2. Adri Beun, 5. Eddy Pardoen. Speurtocht-wedstrijd: a. Meisj es van 910 jaar: 1. Tia Olden burg en Ellv van Dijke, 2. Cora Holleman en Annetta Pels, 3. Yvonne Meyer en Elly Molema- ker. b. Meisjes van 11 jaar en ouder: 1Pleuntje de Graaf, Nelly Nol en Ria van Rijswijk. 2. Annie Hafrna en Marianne Groot, 3. Thea Cor nclisse en Coby Romeyn. c. Jongens van 9 jaar: 1. Bert lloefakker en Harrv Ermshaus. d. Jongens van 10 jaar: 1. Jan van der Giessen en Hans van Eeken. e. Jongens van 11 jaar en ouder 1. Wijnand de Klerk en Wim lloefakker. Enkele feiten. heeft Z.B.V.S. belangstellenden te melden en wel: le dat vanaf Donderdag 1 Oct. a.s. iedere week op die avond van 78 uur zal worden gezwommen in Stoops Overdekte badinrich ting te Haarlem. Voor dit doel verzamele men zich om 6.30 uur bij: a. het Broekbergerplein, van waar men onder leiding per fiets of eveneens onder leiding, per bus vertrekt; b. station Santpoort, dito. 2e. dat op deze avonden zal worden getraind onder le:ding van de heer J. Groen voor o.a. diploma c, terwijl tevens zal worden overgegaan tot vorming van een waterpoloteam. Het ligt in de bedoeling ook met onze zwemleden zo spoedig mogelijk wedstrijden te kunnen organise ren, waartoe men op 1 Januari a.s. als lid 1ot de K.N.Z.B. hoopt toe te treden. 5e. dat aan de competitie voor basketball in het Krelagehuis wordt deelgenomen door: in de 3e kl asse dames: ZB VS 1; ZB VS 2; IJBC 1; PSVH 2; HG A 3; Scho ten 2; IHJ 2; Antilopen 5; HOC 3; 3e klasse heren: ZBVS 1, IJBC, 1. BBC 1; BBC 2: HGA 3; HHC 2. Rapiditas 2, Schoten 2; Junio ren: IJBC, ZBVS. HHC, Antilo pen, HOC, Oosterkwartier; jun. meisjes: ZBVS, HOC; Adspiran- ten: HOC, Oosterkwartier, 1 H J Antilopen eri ZBVS, terwijl be langstellenden voor f 0.25 toegang tot de wedstrijden wordt verleend Zij, die aan de competitie deel nemen, worden alsnog dringend verzocht voor hun legitimatie- kaart 'n pasfoto in te zenden aan het secretariaat: Sabastraat 9. '-■•niooorf. 4e dat nieuwe leden altijd van harte welkom zijn in dc gelederen van ZBVS. Maakt allen uw vrienden en kennissen lid! JEt'i» vereniging viert ltanr feest. Wie heeft in de loop van de ja ren niet gehoord van het bestaan van de Missie-naaikrans van het H. Hart? Maar wist u, dat deze vereniging reeds haar 25-jarig be staan mag vieren? In de oude parochie van Drie huis die toen ook de tegen woordige parochie van Santpoort omvatte werd in 1928 de naai- krans opgericht. Zij stelde zich tot doel, te werken voor de mis sies van de Paters van het mis siehuis. Drie van de tegenwoordige le den zijn nu reeds van de oprich ting af in deze naaikrans werk zaam. Mevr. A. van Leeuwen Handgraaf, Mej. A. v. Duin en Mej. M. Molenaar. Een hartelijk proficiat lijkt me aan deze stille werkers wel op hun plaats. In een besloten kring werden deze per soonlijke jubilea reeds gevierd. In cle loop van de jaren mocht deze vereniging zich verheugen over een grote daadwerkelijke be langstelling van vele jongere krachten. Hopelijk zullen nog vele meisjes in de komende jaren de gelederen komen versterken. Als we zo terugzien op de af gelopen tijd, kunnen we wel ge tuigen, dat er op de Maandag avonden altijd gewerkt wordt in een prettige sfeer. Uit de twee jaarlijkse tentoonstellingen is ook wel gebleken, dat er behalve een prettige sfeer ook een grote werk kracht ontplooid is. En het zou interessant zijn, als U een blik kon slaan in de bedankbrieven van vele missionarissen, die ver rast leerden met wat zij maakten. Dit alles is in deze 25 jaren slechts mogelijk geweest door de medewerking van de parochianen Zij verschaften de nodige geld middelen, om de materialen aan te kopen. Nu de naaikrans op 18 October Missie-Zondag, haar jubileumten toonstelling organiseert, mogen wij misschien uw bijzondere be langstelling vragen. Aan deze tentoonstelling zal, als gewoonlijk, een fancy-fair ver bonden worden. Mocht u daarom in de komende weken in handen vallen van organiserende dames clan hopen wij, dat u hen gaarne zult helpen om deze jubileum-ten toonstelling tot een volledig succes te maken. Dames, van harte proficiat en nog' vele jaren van vruchtbare arbeid. De missionarissen van het H. Hart. Floralia op «le scholen. Van de scholen op Santpoort hield de Adolf v. Nassauschool op Donderdag 17 en Vrijdag 18 de School met de Bijbel op Don derdag 17 en de Brederodeschool op Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Sept. j.l. haar potplantententoon stelling'. Alle drie scholen hadden er heel veel werk van gemaakt en ze hebben dan ook een pluim verdiend. Naast de potplanten ontbraken ook de paddestoelen niet en van deze laatste moet ge zegd worden dat er pracht stuk jes bij waren. Aan de Brederode school en de Adolf v. Nassau school werd een diploma toege kend voor het keurig en smaak vol inrichten der tentoonstelling, uitgereikt. We twijfelen er niet aan of vele ouders zullen van de gelegenheid gebruik gemaakt hebben de ten toonstelling op school te bezich tigen. De jury voor de Adolf van Nas sauschool en Brederodeschool, be staande uit de heren R. Tomassen en P. Buning, voor de School met met de Bijbel de heren B. W. Bes kers en A. W. Volmen, bekroonde de planten der volgende kind eren: Adolf van Nassauschool: Colens: Paul Tierolf, Henk Aalders, Greetje Kraan, Henk v. Keulen, Fr. van Woerkum, Her man Floeneveld extra prijs. Balsemien: Meriam Tiebout, Hans Wienants, Frank Frederiks M. Fontiem. Fuchsia: Elly Molenmaker, Willy Dortmund, H. v. Leuven, Bert v. d. Wel, Johan Bunt. Begonia: Frans Ohm. Frans cle Lee, Hans v. d. Kolk, Fan Kune, W. Wagner, A. Fontijn. Geranium: Hans Tuinder, Ti neke Tabernal, Klaasje Ausma, Netty Bisneyer. School met de Bijbel. Balsemien: Paulien Fischer, extra prijs; Nelly Boerman, Bart Wetsema, Liesbet Booda. Colens: Ineke Koning, Annie Blok, Ineke Bok, Kees Roest, Koo tje Bonman, Dicky Zondag, Frits Broek, Co Rodenberg, Joost Ha- zevoet, Els v. Rijswijk, Antonie Bouman, Luc Kroese extra prijs. Geranium: Josiena Beekma, extra prijs, E. v. Dijke, Tineke van Schooneveld, Gijs Braay Begonia: Jacq Meyer extra prijs, Hans Sluiters, Jan Das, Leo Biesheuvel, Leo van Olffen, Lydia Wildenboer, Fred Hartendorp. Paddestoelen (prijzen cloor schoolbestuur beschikbaar ge steld). 1. Ati v. d. Werf, 2. Loes Smit en led a v. Heest, 3. Nelly Visser, 4. Ali v. Popta. B rederodeschool. Colens: Olga de Vries, Han Koops. Geranium: Gert en Ingrid van Beek, Helleentje Deyer, Ria v. cl. Zwan, Hans West ram, Leo Cor- bière, Reus Bos. Fuchsia: Robert Tobias, Adek- ke Geysendorpher. Begonia: Ruud Mulder extra prijs. Reinoud Siebrand, Romie v. d. Enden, Want v. d. Wiel, Henrik de Wijn, Ellie Vlaming, In a Zwierzen. Balsemien: Lies je v. d. Zwan, Peter Jansz, Trudi Geerts, Gert jan Bakker. Inzendingen paddestoelen, prij zen cloor Schoolbestuur beschik baar gesteld. lste klas: Leny Benjamins, Marta Kaan, Liesbeth, Tineke

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1