F. i i E [predifibout-ton Veel beter is E.S.T.O. Kerkbericht R. K. Kerk Santpoort Gereformeerde Kerk. Geref Kerk (Art. 31 K.O.) Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Vrijzinnig Hervormden Ned. Herv. Kerk en Kapel. 'ZONDAGSDIENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI K. A. J. ïieuws. Hier volgen de bijeenkomsten van de georganiseerde jeugd Maandagavond 7.30 uur Jongens van 14-15 jaar Woensdagavond 7.30 uur Jon gens van 1617 jaar Vrijdagavond 8 uur Meisjes van 17 jaar en ouder. Zaterdagavond 8 uur Jongens van 17 jaar en ouder Verder is er gelegenheid voor de ongeorganiseerden om ontspan ning te zoeken, de z.g. instuif. Begonnen wordt Zondag 4 Oct. van half 3 tot half 6 voor de jongens beneden de 17 jaar en 's avonds om 8 uur voor jongens boven 17 jaar. Ook bestaan er plannen eenmaal in de veertien dagen de instuif een Zondagavond open te stellen voor jongens en meisjes boven de 17 jaar. Deze avond zal dan gevuld worden met een actueel onderwerp en een dansje. Alle bijeenkomsten nemen een aanvang na de kerkdiensten. Vermeld zij nog dat Dinsdag 13 October een Lourdesfilmavond wordt gehouden om 8.15 uur in het nieuwe Jeugdgebouw. Kaar ten zijn verkrijgbaar Zondag na de H.H. Missen in het Jeugd gebouw. Oeslaagtl. Onze plaatsgenoten J. C. Kruiten en E. Pels deden met goed ge volg examen voor derde stuur man van de Grote Handelsvaart. Zondag 4 October De H.H. Missen zijn 6.45, 8 en 11 uur. Te 9.15 uur de Hoogmis. Te 7 uur plechtig Lof, processie en preek tot sluiting van het Veertigurengebed. Gedurende deze week elke avond te half 8 Lof met Octobergebeden Maandag 8 uur Maria Garde Groep I Dinsdag 8 uur Maria Congregatie Dames Woensdag 8 uur H. Familie Jongemannen Donderdag 8 uur H. Familie Heren Zaterdag half 8 Broederschapslof Huidgenezing Huidzuiverheid Huidgezondheid Aed. Partviudsters Gilde Afd. Velsen en Omstreken Groep Wiawaha adres Mw. Balster, Cremerlaan 54 Santpoort Tel. 8999 JONGE VROUWEN GEVRAAGD Want daar is enorme behoefte aan, omdat er op dit ogenblik veel meisjes zijn, die het Pad- vindstersspel willen spelen, maar die dat niet kunnen doen, om dat er niet genoeg volwassenen zijn om hen goed te leiden. Die meisjes hebben leidsters nodig, die jong zijn en hen goed èn vrolijk kunnen leiden. Padvinderij is natuurlijk niet alleen kinderspel, het is werke lijke training voor het leven, be doeld om karakter en persoon lijkheid te ontwikkelen. Het is de moeite waard hieraan een deel van uw vrije tijd te geven. De Padvinderij is een Wereld beweging en biedt vele gelegen heden om mensen uit eigen land en uit andere landen te ontmoe ten, om vriendschap te sluiten en van gedachten te wisselen. Van dat alles zouden meer meis jes kunnen profiteren als er maar leidsters waren Er zijn jonge vrouwen nodig om Kabouterkringen te leiden (8-11 jaar), om Padvindstersvendels 1116 jaar), senior Padvindsters of Pioniers (1621 jaar) te leiden. Wilt U niet eens, natuurlijk ge heel vrijblijvend, informeren wat u zoudt kunnen doen en eens met ons komen praten Dank U wel Aoor<l-Hollaii<ls Pliilltarmoniscli Orkest. Met een vlotte uitvoering van de ouverture „Figaro's Hochzeit" van Mozart werd het programma van het laatste zomerconcert geopend. Margit Opawsky een charmante zeer begaafde jonge Weense sopraan soliëerde met de aria van Susanne en „Non su piu" uit Figaro's Hochzeit" van Mozart Haar stem is nog niet geëgali seerd, de stralende heldere klank van de kopstem zet niet door in het meer doffe lagere register, terwijl ook de zuiverheid af en toe in het gedrang kwam. Haar „Aria van Adèle" uit de operette „Die Fledermaus" van Joh. Straus zowel als „Meine Lippen sie küssen so heiss" van Franz Léhar, waren staaltjes van voortreffelijke zangtechniek en meeslepende voordracht. Margit Opawsky bewees hiermee een ras-artiste te zijn, die de mo gelijkheden tot een grote toe komst in zich draagt. De dirigent Marinus Adam slaag de bij de uitvoering van de symphonie in C gr. t. van Schu bert het beste met het eerste en laatste deel. Een storende foute inzet bij de houtblazers en on gelijkheid bij de strijkers maak ten het geheel wat rommelig. Door het wat trage tempo van het andante en gebrek aan span ning leek dit eindeloos, terwijl in het scherzo geen spoor van plastiek te vinden was. De Ouverture „Indigo und die 40 Rauber" en „Frühlingsstim- men" van Joh. Strauss tgingen vooraf aan de operette-aria's, waarna de intens banale Ouver ture „Piqué Dame" van Franz van Suppé een weinig verheu gend slot van dit overigens goed gekozen programma betekende. Olly Folge Fonden Bloemendaalsestraatweg 125 Telefoon 8712 Uitgebreide en gemoderniseerde Salons P. v. d. A. Fakkeldragersbijeenkomtt op Dinsdag 6 October a.s., 's avonds 8 uur in „De Toorts" onder lei ding van Th. W. van Veen. Jeugddienst. Zondag 4 October zal om 10.30 uur in de bovenzaal van het Jeugdhuis een jeugddienst voor de jeugd van 1219 jaar wor den gehouden. De heer G. J. Kwakkel van Santpoort-Station zal deze dienst leiden. Damclub „Stabiel" Maandagavond j.l. speelde de damclub „Stabiel" haar eerste wedstrijd in de bondscompetitie van dit seizoen tegen damclub „Het Oosten" uit Haarlem. Na enkele upen spelen had „Het Oosten" al een 60 voorsprong, zodat het er niet gunstig voor „Stabiel" uitzag. Maar met het eindresultaat mogen beide clubs tevreden zijn. De uitslag was 1010. De persoonlijke uitslagen zijn als volgt „Stabiel" «Het Oosten" T. Hoek J. Poppen 02 E- Zuiderduin-W. Roest 20 J. Bakhuis A. de Jong 20 J. Oosterling—F. W. Pater 11 J. Buren F. Claudius 20 N. ZonneveldA. de Vries 02 G. ZuiderduinW. Beider 20 Fr. BontenbalH. v. Duin 02 P. de Kort -C. N. Beck 11 G. Kok J. Muusse 02 Totaal 10—10 Belangstellenden voor deze zeer spannende wedstrijden zijn altijd van harte welkom. Gespeeld wordt elke Maandagavond om half 8 in het Badhuis. De eerst volgende thuiswedstrijd is op Maandag 12 October a.s. tegen het sterke V.K.D. I uit Haarlem. Speeltuinvereniging „Jong Santpoort" Nu de zomer weer voorbij is en de herfst zich heeft gemeld, is het voor het bestuur van „Jong Santpoort weer zaak om de jeugd des Woensdagsmiddags op pret tige en nuttige wijze bezig te houden. Dat er ieder jaar veel moois wordt afgeleverd, is wel be wezen op de tentoonstelling die steeds volgt bij het sluiten van 't winterseizoen. Ook dit jaar zal het clubwerk weer onder deskundige leiding van mevr. C. JansenStam wor den voortgezet. Wij beginnen met onze toneelclub op Dinsdagmid dag 15 October te 4 uur precies. Het bestuur heeft een vriendelijk verzoek of ook de ouders wat meer medewerking willen geven, door hun kinderen er op te wijzen trouw de clubmiddag te bezoeken Vooral bij het toneelgroepje is dit erg belangrijk, daar het in het voornemen ligt om op Woensdag 2 December onze eerste operette uitvoering te geven. Er moet dus ijverig gestudeerd worden. De to neelleiding berust ook thans weer bij de heer en mevr. v. d. Berg. Het figuurzagen en de meisjes- handwerkclub begint op Woens dag 14 October des middags van 2 uur tot 4.30 uur. Beide clubs zullen gelijk worden gegeven, het geen mogelijk is, doordat een schei ding in de zaal is aangebracht. Wat ons clubgebouw betreft, dit ondergaat een grote verbete ring. Wij hopen dat al onze le den zich hiervan op de hoogte ko" men stellen, als straks de eerste werkelijke uitvoering zal worden gegeven. Hulde aan hen die avond aan avond daar thans aan vTerken. Het zal goed worden en de kinderen zullen er graag in vertoeven. Steunt Het mooie speeltuin werk door lid of steunend-lid te worden. Geeft u op bij één der bestuursleden. De prijs van het lidmaatschap zal u geen bezwaar kunnen zijn. de kosten voor het clubwerk, on geacht welk bedraagt 5 cent per kind. Het bestuur. „l>e Stem des Yolks" „De Stem des Volks'", afd. Sant- poort-Bloemendaal en de afd. Hil- legom, naar Antwerpen. Na weken van ernstige studie, vertrokken Zondagmorgen 27 Sept. j.l. om 6 uur twee bussen gevuld met de 90 zangers van de beide koren, naar Antwerpen. De stemming was opperbest, hoewel er onderweg niet veel gezongen werd, om de kelen te sparen. fn Brede werd de reis onderbro ken voor een kopje koffie. Bij Wuust wezel werd de grens gepas seerd met een fikse regenbui, maar in Antwerpen werden we ontvangen met een stralende zon. Na een korte pauze, togen we naar het stadsplantsoen, waar we ons concert gaven voor een talrijk pu bliek. Uitgevoerd werden: Avé Verum, W.A.Mozart;Messe in G dur. Fr. Schubert; Laudate Do- mine. W. A. Mozart: Twee delen uit de Jahreszeiten; Herderskoor uit Rosamimde: De schotse vier, Felix de Nobel Morgenrood, Otto de Nobel. De solistische medewerking werd verleend door: mevr. de Vries, sopraan; de heer v. Rees, tenor: Emile Linsen, bas; mej. v. d. Klift. piano. Na afloop ontvingen wij van onze Belgische vrienden een mooie medaille als dank voor ons optreden. Hierna volgde een tour door de de stad, wat zeer op prijs werd gesteld. Om half zes aanvaardden we de terugreis. In Breda werd wederom gestopt en werden er hartelijke woorden van dank ge sproken tot de solisten en dirigent. Vrolijk zingend vervolgden we de tocht en om 11 uur arriveerden we, doodmoe, maar blij met het succes dat we in België hadden, weer in Santpoort. Na deze reis, worden de repeti ties a.s. Vrijdag met ,veel enthou siasme weer begonnen, met een geheel nieuw programma, voor ons Jubileumconcert in April 1954. Houdt u ook van zingen? Kom dan eens een repetitie meemaken. U bent van harte welkom! Tedere Vrijdagavond wordt er gerepe teerd van 810 uur in de Toorts Duinweg 34. Santpoort-St. Het Bestuur. ZONDAG A.S. ds. G. L. R. Riphagen 's-Gravenmoer 5 uur: dezelfde 10.30 en 3 uurds. N. Bruin Helmstraat, IJmuiden half 11 ds. W. Veen, IJmuiden Koffiekamer Westerveld 10.15 uur Prof. dr. P. Boendermaker Hilversum Velsen-IJ muiden-Oost Abeelenstraat 1 Dorpskerk 10.30 uur: Ds. D. ter Steege Bediening H. Doop 18.45 uur Bijzondere Kerkdienst Prof. dr. G. C. van Niftrik Amsterdam „Wat zegt de Bijbel van Jezus Christus" van 18.4519 uur zangdienst De Toorts, 9 uur Ds. ter Steege Jeugdhuis 10.30 uur Jonge Jeugd Kerk dhr. G. J. Kwakkel, Santpoort-St De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. M. M. C. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 82S0 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 VELSEN DOOR TERRAS VOGELS GEKLOPT. IN AANTREKKELIJKE '.WEDSTRIJD. De eerste competitie-wedstrijd tussen Velsen en Terrasvogels is in een 20 overwinning' voor de Vogels geëindigd en we kunnen er wel onmiddellijk aan toevoegen, dat dit ongetwijfeld tegën veler verwachting is geweest. Die velen hadden en dit zeker niet zon der reden zich de goede ploeg over welke Velsen in de wedstrij den tegen Kinheim en Alcmaria Victrix beschikte voor og'en ge houden, toen zij het op Velsen „hielden", maar.vergeten wat wij in ons overzicht van Donder dag' j.l. schreven, n.l. dat voetbal nog altijdvoetbal is, dat in een plaatselijke ontmoeting in *t bijzonder verrassingen niet zijn uitgesloten en dat de Vogels de gewoonte hebben zich tegen de sterkste tegenstanders het best te weren. Welnu, dit laatste is in deze ontmoeting wel tot uiting geko men. De blauwwitten hebben tegen Velsen in een vorm gespeeld als ze die dit seizoen nog niet vertoond hebben. De Terrasvogels hadden door 't ontbreken van Van der Kuyl, hun links-back, een wijziging in de ploeg moeten brengen. Linkshalf Zaal kwam nu op de backplaats, terwijl Dortmundt weer op z'n oude spilplaats stond opgesteld. Deze wijziging' leek wel dc kracht van het elftal ten goede te zijn gekomen. De verdediging vormde, mede door het feit, dat de binnenspelers ditmaal niet verga ten terug te komen, een hechte eenheid en Dortmundt beheerste door z'n goede kopwerk het mid denveld en gaf Jan Bakkum wei nig gelegenheid om z'n bekende „poeiers op Arie Akkerman af te vuren. Juist doordat duidelijk op viel, dat Dortmundt zich bij deze hoge ballen in z'n element gevoel de. frappeerde het, dat Velsen niet van tactiek veranderde en het eens met ballen langs de grond probeerde. Ook de verdediging van Velsen heeft zich goed geweerd. Vooral het duo Van den EndenMeyer speelde, sterk, zodat Wijnen iiet verre van gemakkelijk heeft ge had. Minder sterk was de Velsen-dc- fensie in het centrum, waar we W ijker wel eens beter op dreef zagen. Een misverstand tussen hem en doelman De Graaf was zelfs oorzaak dat Terrasvogels aan een goedkoop doelpunt kwam. Tromp Sr. had in Timmer een verre van gemakkelijke tegen stander, doch daar de andere Vo gels hun kleine rechtervleugel- man nog al hoge ballen toespeel den, kon Tromp van zijn grotere lengte profiteren. Het andere doelpunt kwam van de voet van Van Vuuren, aan wie Wijker ditmaal de handen vol had. Toch zouden de Vogels nog meer van hun snelle midvoor kun nen profiteren, wanneer zij hem de ballen meer in de ruimte toe speelden in plaats van „boven op z'n schoen". Ongetwijfeld heeft Velsen kan sen tot doelpunten gehad. Dat des niettegenstaande het Terrasvogels doel niet doorboord werd moet deels op goed verdedigend werk van Zaal, Dortmundt en Akker man Sr. geschreven worden laatstgenoemde voorkwam eens bij een schot van Tromp Jr. een zeker schijnend doelpunt maar anderdeels mag zeker niet onver meld blijven, dat het Bakkum c.s. met schieten ook niet bijster mee zat. In dit verband denken we aan een paar harde schoten, die rake lings naast of over vlogen en aan een schermutseling voor het Ter rasvogel sd oei, waaraan maar geen eind scheen te komen, doch waar uit tenslotte toch weer de verde diging der Vogels zegevierend te voorschijn kwam. Maar ook het Velsen-doel ont kwam wel eens op het nippertje aan een (derde) doorboring. Zo zagen we De Graaf eens op fraaie wijze een schot van Wijnen uit z'n doel houden en deze zelf de speler schoot eens door te grote liaast bij een prima kans de bal hoog' over de lat. Zo eindigde deze spannende ontmoeting in een 20 overwin ning der Vogels. Maar in één op zicht hebben beide ploegen een overwinning behaald, de wedstrijd had n.l. een uiterst correct ver loop ZONDAG GEEN WEDSTRIJDEN. Voor Zondag a.s. zijn er voor onze beide K.N.V.B.'ers geen wed strijden vastgesteld. Derde klasse A. gesp. pnt. Terrasvogels 3 4 Vitesse 3 4 Velsen 5 4 Ripperda 2 3 Rivalen 2 3 J O S 2 3 Z S G O 2 3 TOG 2 3 Alcmaria Victrix 5 1 Kinheim 2 0 Wilskracht 2 0 DEC 2 0 Alle clubs in deze afdeling heb ben dus reeds één of meer pun ten verspeeld, o.i. een voorteken, dat de competitie voor de clubs uit 5 A een spannend verloop zal hebben. Componist en jongleur. De Franse componist Massenet, bij ons bekend door opvoering van zijn opera „Manon", heeft ook een soort mysterie gecomponeerd „De Jongleur van Notre-Dame". Een jongleur, die monnik is geworden en meent, niets te hebben om het de Heilige Maagd aan te bieden, geeft haar een overzicht van zijn talenten. In de door de componist nage laten papieren vond men deze toelichting: „De Jongle.ur is mijn geloof".

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2