Centra Centra H. ALBLAS OJmeüea ANDERHOOG Met oog en oor Santpoort door. ;Ö4: tanden Wit j adem Fris d/é een ede/ ih de*t Hoc&t predikbeurten Gereformeerde Kerk. Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10.30 en 3 uurds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Ned. Herv. Kerk en Kapel. TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. VAN VLIET F.M.VAN VLIET 5ANTP0ÜRT Last van Zenuwen? Noord-Hollands Philliarniouisch Orkest. Voor de aanvang van het eerste Jeugdconcert sprak wethouder D. J. A. Geluk tot de zaal o.a. zijn vreugde uit over de groei van de belangstelling voor deze concerten, die zich manifesteerden in,een meer dan uitverkochte zaal, waardoor een surplus van enige honderden scholieren reeds des middags in de gelegenheid wer den gesteld hetzelfde programma te horen. Marinus Adam wist, zoals wij dat van hem gewend zijn, de juiste toon te treffen om de jongelui in de ban te houden met zijn toelichtingen en tijdens het musiceren. Met opzet koos hij drie werken uit verschillende phasen, waarin duidelijk de ontwikkelingsgang van de orkestbezetting tot uiting kwam. Was deze bij de balletmuziek uit „Les petits riens" van Mozart tot een minimum beperkt, bij het Adagio van Beethoven, waar solo-partijen door harp, ceilo, fluit, clarinet en fagot werden vervuld, kreeg men reeds een zuiver beeld van progressie, waarna met de volledige huidige orkestbezetting van „Shihiraza de" van Rimsky-Korsakoff het programma werd besloten. Had de uitvoering van de luchtige balletmuziek wat meer au point kunnen zijn, in het Adagio van Beethoven werden de zo even genoemde solopartijen uitstekend vertolkt. De totale indruk van de „Shihirazade" suite leed on getwijfeld door het onderbreken van de vier delen. Marinus Adam gaf voor elk deel afzonderlijke toelichting. Het zou te pre fereren zijn de titels der delen in het programma op te nemen, aan de hand waarvan een aan het werk voorafgaande toelich ting makkelijker te memoreren zou zijn. De grotere voortvarendheid dan bij een vorige uitvoering, waar mee het slotdeel werd opge bouwd, betekende een vooruit gang. Spontaan, geestdriftig applaus beloonde dirigent en orkest voor deze instructieve avond. Olly Folge Fonden DROGISTERIJ „BREDERODE" Bloemendaalsestraatweg 152, Tel. 8860 R.K. Speelt «in vereniging. Zaterdag a.s. wordt de speeltuin gesloten. EEN SLECHTE DAG VOOR SANTPOORTS 5de KLASSERS Veisen en Terrasvogels verloren beide. Het was Zondag j.l. bepaald een slechte dag voor onze 5de klassers. Beide verloren met de oneven goal, Velsen van Rivalen en Terrasvogels van Vitesse. De blauw-witten hadden wel heel erg pech, doordat niet minder dan 5 spelers t.w. Disselköter, Zaal en Wijnen wegens blessu res moesten uitvallen. Tot over maat van ramp kreeg Terrasvo" gels, volgens velen ongemotiveerd, een penalty tegen en deze beslis te tenslotte de wedstrijd in Vites se's voordeel. Over penalties gesproken: Bij VelsenRivalen werden er niet minder dan 5 toegekend, waarvan er twee een doelpunt opleverden. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koleer 80 ct. VITESSE—TERRASVOGELS. In deze ontmoeting werden niet minder dan 9 doelpunten ge scoord, waarvan door onze plaatsgenoten vier. Hieruit blijkt dat beide verdedigingen wel te passeren waren. Dat dit van de Terras vogels-defensie ook getuigd moet worden, terwijl zij toch in de ontmoeting' tegen Velsen voor Bakkum c.s. zo n struikelblok was komt doordat Dortmundt thans lang zo moeilijk niet te passeren was als tegen Velsen, zulks als ge volg van het feit, dat Vitesse, door de bal laag te houden, lang niet zo in z"n kaart speelde als de geelblauwen zulks deden. En dit gevoegd bij het feit, dat Zaal z"n buitenspeler onvoldoende be waakte, zorgde er voor, dat alle samenhang in Terrasvogels-de fensie ontbrak. 't Was jammer voor de voor hoede, dat ditmaal de verdedi ging zo vaak een steek liet val len, want de biauw-witte aan- valslinie heeft met 4 goals haar plicht gedaan. Vooral Van Vuuren speelde een prima wed strijd en was door zijn snelheid een voortdurend gevaar voor Vi tesse. Hij nam 2 doelpunten voor zijn rekening. De andere twee werden gescoord door Pellemans en Wijnen. Terrasvogels begon met na 8 minuten de leiding te nemen, maar 7 minuten later had Vites se onder leiding van „veteraan Valk deze achterstand reeds in 'n 21 voorsprong omgeze' en met de rust leidden de Castricummers zelfs met 51. Na de rust werden achtereen volgens Disselköter en Zaal ver vangen door Lokkers en Goed hart. Wijnen verkleinde de ach terstand tot 52. maar 5 minu ten later moest Akkerman p- nieuw „vissen" (42). Van Vuuren zorgde evenwel voor nieuwe hoop (45). Toen viel echter Wijnen uit. en doordat er geen andere Vogel mocht in vallen, moesten de blauwwitten 20 minuten met 10 man spelen. Toch slaagden zij er in door Pel lemans gelijk te maken (44). Zes minuten voor het einde viel Goedhart tenminste vol gens het oordeel van de scheids rechter Valk ongeoorloofd aan en daarvoor kreeg Vitesse een penalty te nemen. Deze leverde voor de Castricummers het winnende punt op. (54), hoewel Akkerman aanvankelijk het schot nog stopte. VELSEN—RIVALEN. Het was een feit: De verdedi ging' van Rivalen speelde niet slecht, maar toch, het tweede feit, dat Velsens voorhoede pas kans zag de Amsterdamse doelman te passeren, toen de scheidsrechter Van der Heyden toestond een penalty te nemen, geeft te den ken. Aan de andere kant strekt het tot troost te weten dat Rivalen ook al een penalty nodig had om het tot de overwinning te bren gen, m.a.w. de Velsen-verdediging stond haar. mannetje! Alleen was zij naar onze smaak te roekeloos met het weggeven van strafschop pen: Bertus Wijker gebruikte eenmaal onnodig zijn handen en de tweede gaf Tromp Sr. cadeau. Slechts één dezer strafschoppen leverde echter een doelpunt op, want de andere stopte De Graaf. In 2 achtereenvolgende wed strijden hebben de geel-blauwen dus geen enkel winstpunt behaald Dat zij het op deze wijze niet lot de bovenste plaats brengen, behoeft geen nader betoog. Op vallend was het ook in deze wed strijd, dat Velsen pas op toeren raakte, toen het reeds een achter stand had. Dat is inderdaad een lelijk ge brek van de geelblauwen, dat zij in den beginne de zaken wel eens te lauw aanpakken. En een ach terstand inlopen, valt vaak niet mee, vooral wanneer het spel van de eigen aanval niet al te sterk is. En dat is bij Velsen inderdaad het geval. Het schijnt we! eens, dat de zware taak, die nu een maal bij S. S. S. op de schouders van de beide binnenspelers rust. te zwaar is voor 't jeugdige duo, dat bij Velsen deze plaats be zet. En dan laat bij de geeltjes het positiespel, d. w. z. het spelen óók als men de bal niet heeft. of. om nóg duidelijker te zijn, het de clubgenoot, die de bal heeft, ge makkelijk maken, het leder aan je toe te spelen door je vrij op te stellen, nog al een en ander te ■wensen over. Een deel van de wedstrijd heeft Piet Donker weer meegespeeld, als invaller dus. Dat ging lang .niiet gek". Mogelijk ligt de op lossing van het voorhoede-vraag stuk óók in deze richting. HET TERRASVOGELS-ELFTAL Terrasvogels komt tegen TOG uit met: Akkerman Sr., Akkerman Jr., Goedhart, Disselköter, Dort mundt, Röbken, Timmer, Pelle mans, Van Vuuren, Schipper, Wijnen. Zaal is door een blessure ver hinderd te spelen. INVALLER MOCHT NIET SPELEN. Toen Wijnen Zondag j.l. van het strijdtoneel verdween hij was de 5de Terrasvogel, die nood gedwongen het Vitesse-terrein moest verlaten kwam prompt een derde invaller liet veld in huppelen. De scheidsrechter be duidde deze echter, dat hij zijn boordje wel weer kon gaan om doen, omdat na de rust slechts één veldspeler mag worden vervangen Om deze reden speelde Ter rasvogels toen geruime tijd met 10 spelers en niet, zoals we in 'n verslag' lazen, om dat geen in valler meer beschikbaar zou ge weest zijn. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG A S. Zondag a.s. speelt Terras vogels thuis en wel tegen de oud-2de klaser TOG. De Amsterdammers hebben een aantal jonge krachten in hun ploeg opgesteld, maar doelman Hoeben is nog altijd pre sent. Ze doen het tot dusver niet slecht, de hoofdstedelingen. Mff 6 punten uit 4 wedstrijden, delen zij met JOS en Vitesse de 2de plaats. De Vogels zullen dan ook hun handen vol hebben aan de TOG" ers en ze mogen wel vurig wen sen dat hun verdediging minder lekken vertoond dan Zondag j.l. tegen Titesse! Velsen gaat op bezoek bij D E C, de club, die al eens met één been in de te klas heeft ge staan, doch die zich juist de pas zag afgesneden door VSV. Deze Mokummers zijn dus wel afge zakt en spelen de laatste jaren vrijwel geen rol van betekenis meer. Ook nu staan ze weer op de onderste plaats, al delen ze die „een"' dan met Alcmaria Victrix (sic transit. en Kinheim. Een schone gelegenheid voor de Vel- sen-aanvallers om hun schutters- talenten weer eens te tonen! blij heet Fonsje dit zal wel een afkorting zijn van een lan gere naam en hij is ondanks zijn kleuter-school-leeftijd dol op honden. Grijs, groen, blauw, zwart of wit, de kleur doet niets ter zake, als t maar een redelijke hond is, die niet al te kefferig reageert op zijn vaak al te uit bundige omhelzingen waarmede hij de trouwe viervoeters van fa milie, vrienden en bekenden te lijf gaat. Natuurlijk ontging deze liefde tot het aantrekkelijke huisdier niet aan de ouderlijke ogen en na lang aandringen zijnerzijds, dat het karakter „zaniken" begon aan te nemen, kreeg de peuter een eigen hond klein maar dapper. Edoch, op de duur bleek Fons- Niemand heelt iets gehoord; alles was goed gesloten. Toch zijn ze er in geslaagd, de leden van het duistere gilde. Veel, wat groote waarde had, is weg en blijft weg. U zult nieuw moeten koopen en dat kost geld, veel geld tegenwoordig. Verzekert U tegen inbraak, maar kijk ook hier goed uit. Wendt U tot een bedrijf, dat U voor de volle 100 de schade vergoedt. Het risico is voor ons en U kunt rustig slapen ZONDAG A.S. 9.30 uur Ds. de Kluis 5 uur: dezelfde Helmstraat, IJmuiden ds. M. J. Nolthenius Broek op Langendijk Koffiekamer Westerveld 10.15 uur ds. A. Vermeulen, Amsterdam Dorpskerk 10.30 uur: ds. D. ter Steege De Toorts 9 uur ds. D. ter Steege Ned. Herv. Kapel n.m. 7 uur ds. B. van Gelder, Haarlem De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. J. J. Hekman Hoofdstraat Telefoon 8510 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwrijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 ASSURANTIE 1007c GARANTIE je toch de dapperste èn de sterk ste te zijn. Het hondje stierf, volgens ve len, aan hondenziekte, doch het vermoeden ligt voor de hand, dat de oorzaak van het overlijden moet worden gezocht in een te véél aan vertroetelende liefde, die het baasje rijkelijk gaf in sjouw en ai-partijen waartegen het jeiig dige dierenleven uiteraard niet bestand bleek. Zo was hij „hondloos" gewor den en kwam weer de begeerte feller nog als hij anderen zag, die in het vreugdevolle bezit van een trouwe viervoeter waren. In deze gemoedstoestand leerde ik de kleine vraag'-al kennen, die als maar doorboomde over het thema hond en alles wat daarmee te maken had. „Mag ik uw hond vasthouden, mag ik er mee wandelen, mag ik m wat geven, mag ik 'm een nachtje thuis hebben, mag ik dit mag ik dat. Vragen waarop moeilijk hem bevredigende antwoorden gege ven konden worden daar zo een pentertje de draagwijdte van zijn vrag'en niet beseft, tot.... Tot hij, daar zijn verlangens onbevredigd bleven, er iets anders op verzon. „Krijgt u weieens kleine hond jes?", vroeg hij mij op een keer heel vertrpiiwelijk aan een hand je meewandelend. „Misschien", zei ik vol belofte, waarop prompt het antwoord kwam: „Krijg ik er dan een?' Daar zat ik, want ik wist heus niet óf en wannéér liet heugelijk feit zou plaatsvinden waarop mijn trouwe metgezellin zich over stamhouders zou kunnen verblij den. „Als je steeds lief bent en ge hoorzaam en alles doet wat vader en moeder zegt, zal ik er eens over denken of je een klein hondje kunt krijgen.... als ik ze zelf heb", voegde ik er haastig aan toe. Dit was het eerste gesprek waarop er nog vele zouden vol gen. Toen deed zich het ■wonder lijke geval voor dat steeds, wan neer mijn huisdier haar noodza kelijke wandeling moest doen, Fonsje op het appèl verscheen, zo dat ik hem er tenslotte van ging verdenken op de uitkijk te staan om wederom en steeds dringen der zijn verzoek te doen. Tot er op een heel wonderlijke manier een einde aan kwam, een einde, dat hij zelf bewerkstellig de. ITet was weer zo ver, dat de hond ging wandelen en Fonsje zich meldde door liefderijk het dier, dat verhoudingsgewijs voor hem de grootte van een paard moest hebben, met beide armen om de hals tc vallen en zo stevig tegen zich aan te drukken, dat het beest, dat werkelijk wel wat gewend was, zich luchthappend loswrong en zich achter mij ver school om elke onverhoedse aan val door de „baas" te doen op vangen. Hetgeen ik dan ook deed. ..Hou je nog steeds van hon den?", vroeg ik. Daar kwamen de vragen weer los: „Wat moet een hondje eten?" vroeg hij. „Rijst met stokvis', zei ik lik kebaardend. „En drinken?" „Schoon water, en als het een Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U et overheen. 1 jong' hondje is ook wat melk er door". „O! zei Fonsje nadenkend: ..En dan?" „Dan.... eh.... als hij wat ouder js, moet hij ook nog een beentje hebben". „Waarvoor?", vroeg Fonsje met open mondje van verbazing. „Om te kluiven", leerde ik hem. „Eneneet hij dat beentje dan op?", vroeg hij heel ernstig. „Ja!", knikte ik, en toen nam ik afscheid, d.w.z. ik zond hem naar huis; eerste voorwaarde ter verkrijging van een hondje was: gehoorzaam zijn! De volgende dag de geschie denis herhaalt zich toen de hond haar noodzakelijke wande ling moest doen ontmoette ik Fonsje; ditmaal stond hij niét op de uitkijk. Met zijn onafscheidelijke grote boodschappenmand bengelend aan zijn arm was hij druk aan 't hinkeperken, tongetje half uit de mond. vuurrood hoofdje van de geweldige inspanning. „Dag Fonsje", zei ik. Toen staakte hij blazend en hygend zijn spel en een betraand toetje tot mij opheffend zei hij diep bedroefd: ..Ik.... ik kan geen lionclje hebben!" „Waarom niet?"', vroej; ik ver rast. „Ik heb al de hele dag gepro beerd om op één beentje tc lopen omar 't gaat heus niet", schudde hij verdrietig het hoofd. „Waar is dat dan voor nodig, Fonsje?" ,.U heeft (och zeker gezegd dat liet kleine hondje een beentje moet hebben om te kluiven!", snikte hij. B. VAN HUET. Slechts één greep uit onze praehtaan biedingen 1 fl. KOFFIEMELK 10 ct (bij aankoop van 250 gram Pilootkoffie a f 2.10) Havermout per pak 29 ct Bakmeel per pak 33 ct Appelstroop p. beker 39 ct Grote Ontbijtkoek 39 ct Unox fijnste Vleeswaren en Gelderse Rookworst Bij de „Centra-Kruidenier" Terrasweg 20 Telefoon 8670

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2