14e JAARGANG No. 46 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 Smdpoo&Weelfblad aan VRIJDAG 6 NOV. 1953 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 Jaarvergadering IJsclub Santpoort. De ijsclub is, nu de Bilt de eerste nachtvorst heeft aange kondigd, uit haar zomerslaap ont waakt en het bestuur heeft reeds de eerste besprekingen gehouden. De baan zal worden verbeterd en bet Gemeentebestuur van Velsen heeft hiertoe haar door ons zeer gewaardeerde medewerking toe gezegd. Wij hopen dat de ingeze tenen van Santpoort dit ook zul len doen door de hun binnenkort aan te bieden bewijzen van lid maatschap bij de eerste aanbie ding te betalen. Voor hen, die nog geen lid zijn, heb ik een goede raad. Wordt zo spoedig mogelijk lid, dan loopt u niet de kans, dat we u wegens de grote toeloop bij openstelling der baan de toegang- moeten weigeren. Het vorige sei zoen is onze baan in de omgeving van Haarlem de enigste geweest, die 3 dagen overdag en dank zij de prima verlichting ook des avonds geopend is geweest. Mu ziek. consumptie" en reparatie tent zullen ook dit jaar weer prima verzorgd worden. U kunt u als lid opgeven tot 15 Dec. a.s. a f 2.50 per jaar bij de heren Antonisse, Wüstelaan 29, Vonk, Anemonenstraat 52, Visse, Broekbergenlaan 9, van Huijstee, Wüstelaan 37a, Jonker Bloemen- daalsestr.weg; Tabernal, Hagelin- gerweg. Omtrent het verkrijgen van kinderkaarten volgen nog nadere mededelingen. Op Dinsdag 10 Nov. a.s. in de bovenzaal van het Jeugdhuis aan de Burg. Ensehedélaan te Sant poort hopen we onze jaarverga dering te houden. Een belangrijke agenda moet worden afgewerkt; de verkiezing van 3 nieuwe be stuursleden is aan de orde; can" didaten kunnen worden inge diend tot aan het begin der ver gadering. Mededeling omtrent de plannen met onze baan zullen worden gedaan, enz. U ziet, dat uw tegenwoordigheid vereist is. Leden houdt deze avond vrij en komt allen! Het Bestuur. KL1PBOOSDAG 1953. Op Zaterdag 14 November a.s. is het de dag voor het: Nederl. Oorlogsgraven Comité. Beschermvrouwe: H.M. de Ko ningin. Buitengewoon Erelid: H. K. H. Prinses Wilhelmina der Neder landen. Dertigduizend jonge mensen van de Geallieerde Vrijheidslegers uit alle delen van de Wereld, zei den „PRESENT", toen hun na men werden afgeroepen voor t laatste grote appel; het offer van hun leven. Wij kenden die mensen toen niet nu kennen wij ze wel: Lionel Green, Stanislaus Miclilos- ky, Clement Jeusselin, en zo. dertigduizend. Ze staan op de onafzienbare rijen kruisen op de oorlogsgraven verspreid over het land, dat zij vrede en vrijheid brachten. Ze staan in de registers van t Nederlands Oorlogsgraven Comi té en in de harten der dankba ren. die hun graven hebben ge adopteerd. Vreemden eerst, vrienden nu! Want er is een band, onver brekelijk. tussen hen die offeren en hen. wie het offer gebracht wordt. Eenmaal in het jaar is er de dag. dat die dertigduizend in het bijzonder worden herdacht, dat een klein, o zo klein deel van een ereschuld wordt ingelost. KLAPROOSDAG. 14 Nov. a.s.. zegt u dan ook: „.PRESENT! Aan het onherroepelijke kan niets worden veranderd. Maar voor hen, die de grote leegte, t smartelijk gemis een levenlang voelen, kan wel iets gedaan wor den. Het Nederlands Oorlogsgraven Comité ontvangt hen hier als eregasten en stelt hen in de gele genheid een ogenblik op die voor hun gewijde grond te vertoeven. Het laat hen zien, dat ook hier een warme, piëteitvolle herinne ring wordt levend gehouden en hun dierbare afgestorvenen tus sen vrienden rusten. Dat geeft grote troost. Elk jaar kunnen op deze wijze pelgrima ges en indiviuele bezoeken aan ons land worden ondernomen door de nabestaanden, wier mid delen daartoe niet toereikend zijn. Helpt u daaraan mee! Het plaatselijk Comité onder t erevoorzitterschap van Burge meester M. M. Kwint, wekt u op gevolg te geven aan deze oproep tot medewerking. Aan het eind van dien dag zult u dankbaar gestemd zijn, in het weten uw plicht te hebben ge daan. Ook dit jaar zal weer aan 11 klaprooscollcctanten een reisje worden aangeboden naar Londen of Brussel eventueel met relatie, door The British Legion, als een uiting van haar grote dankbaar heid voor dit mooie werk. Voor Santpoort kunt u zich op geven als collectant bij: Mevrouw J. Sanders. Kerkweg 122, Tel. 8742; M. W. Jonker, Bloemendaalse- straatweg 135, Tel. 8512. C. Spoor, Hoofdstraat 17, Tel. 8951 (Voorzitter PI. Comité). „Oetosa" nam <leel aan Toneel-Concours. Vandaag is Morgen te Uitgeest. Te Uitgeest zal een beperkt aantal toneelverenigingen uit Noord-Holland deel nemen aan een concours, dat gedurende het gehele seizoen de aandacht zal vragen. De plaatselijke vereniging Getosa werd uitgenodigd het con cours te openen met een uitvoe ring van Vandaag is Morgen, het spel van Herbert Bates, dat on langs door Getosa te Santpoort voor het voetlicht is gebracht. Hoewel de tijd van voorbereiding- gering moest zijn, heeft Getosa aan de uitnodiging .'gevolg ge geven. Vorige week heeft zij, on der regie van de heer Cees Jon ge jans, „Vandaag is Morgen" in de zaal Baltus te Uitgeest opge voerd. Het oordeel van de jury zal op een nog nader te T>epalen datum worden bekend gemaakt. lienws van FIT. 10 November a.s. hoopt „Fit" haar jaarlijkse uitvoering te ge ven in „De Weyman". Aanvang half acht precies. In een zeer gevarieerd pro gramma zullen alle afdelingen voor het voetlicht treden. De jongste afdelingen, waar onder cle kleuters, staan dit jaar onder leiding van hun nieuwe leidster, mevr. Bakker uit IJmui" den. die sinds Sept. aan onze ver eniging is verbonden. Door de kleuters wordt die avond een „verrassing" gebracht. Tevens is medewerking verkre gen van een aantal le graats tur ners en turnsters uit de kring Amsterdam en Omstreken, van het Ned. Chr. Gymn. Verbond. Deze groep zal le klas gymnastiek laten zien o.a. in het nummer hoogrek heren. De leiding van deze uitvoering is in handen van de directeur, de heer H. Beekelaar. Ds. ter Steege, plaatselijk pre dikant, zal deze avond sluiten. Aangezien „Fit" dit jaar slechts één avond voor de uitvoering be schikbaar heeft, is het aantal plaatsen zeer beperkt. Voor zo ver voorradig kunnen deze nog, gehaald worden bij de penning- meesteresse, Hoofdstraat 98 en op 10 November aan de zaal. Ha a j*I e i u s I p e rak o r xong' te Santpoort. Voor patiënten van ProD. Ziekenhuis. Het Haarlemse Operakoor Bel canto kan in de Spaarnestad op een uitstekende naam bogen. Zijn concerten trekken steeds veler aandacht en het hoge peil er van wordt alleszins gewaardeerd. Tot nu toe had men dit koor niet te Santpoort kunnen horen, maar gaarne gevolg gevend aan een daartoe binnengekomen uit nodiging is Belcanto vorige week naar onze plaats gekomen om 'n concert te geven voor de patiën ten van het Provinciaal Zieken huis. Als solisten traden deze avond mej. Faber ,en de heer Kruidhof op. Het werd een bijzondere avond niet alleen voor de patiënten, die veel waardering voor het pro gramma hadden, maar ook voor Belcanto, dat het prettig vond ook eens buiten de eigen kring te komen. Een voorbeeld dat navol ging verdient! Toneelvereniging „•fan van Dommelen". Op Zaterdag 14, Dinsdag 17 en Zaterdag 21 November a.s. zal de toneelvereniging „Jan van Dommelen" het winterseizoen openen met het mooie blijspel „Per Luchtpost". Dit blijspel werd vele malen door het beroepstoneel o.a. „Het Vrije Toneel" directeur Cor Ruijs met veel succes opgevoerd. Ook het amateurtoneel, zowel elders als in onze omgeving, brachten het steeds gaarne en met succes voor het voetlicht, De entreeprijs is laag gehouden om vele plaatsgenoten in de gelegenheid te stellen kennis te doen nemen van wat Amateurs in onze plaats U kunnen bieden. Voor verdere gegevens raadplege men de advertentie die in het het nummer van 12 November a.s. van dit blad zal verschijnen. Het Uileiiboomtropliee. Donderdag 29 October werd in Hotel „De Uilenboom" de jaar lijkse Klaverjaswedstrijd gehou den om de grote wisselprijs, het Uilenboomtrophee". 48 genodig den namen aan deze wedstrijd, welke onder auspiciën stond van de Klaverjasvereniging „Samen Sterk", deel. De titelhouder 1952, B. Joossen, verdedigde zijn kans, doch mocht er niet in slagen de prijs voor goed te bemachtigen. De uitslag was als volgt le prijs en tevens houder van de wisselprijs 1953 J. A. Kauff- man; 2e prijs L. J. v. d. Linden 3e prijs H. Jansen, 4e prijs J. Nol, Zwevende prijs M. J. v. d. Lidden en de Damesprijs Mevr. Jansen. Bierenkalemler. De Dierenkalender 1954 is ver schenen en bevat wederom zes prachtige Dierenfoto's'en is ver krijgbaar bij Mevr. M. Klaver- Budding, Broekbergenlaan 17 en A. Kampman, Brederoodseweg 18 Met Sint Maarten JLaiiipioii-ttptocht. Deelneming voor alle kinderen. Het ligt in de bedoeling der beide Speeltuinverenigingen, n.l. de R. K. Speeltuinvereniging „Santpoort" en de Speeltuinver eniging „Jong Santpoort", om met Sint Maarten, Woensdag 11 November a.s., een Lampion- optocht te houden. Alle kinderen vanaf 6 jaar kunnen hieraan deelnemen. Deelnemerskaarten kunnen gratis worden afgehaald a.s. Zaterdagmiddag tussen 2 en 3 uur bij de heer G. Huybens, Hyacinthenstraat 54 en de ge hele Zaterdagmiddag in de Speeltuin van „Jong Santpoort" aan de Wüstelaan. Na afloop der optocht zullen aan de deelnemende kinderen versnaperingen worden uitgereikt. De kinderen worden verzocht vroegtijdig een deelnemerskaart te halen en deze in de optocht zichtbaar te dragen. Alleen op vertoon van deze kaart worden versnaperingen verstrekt. Alle deelnemende kinderen van Sant poort-dorp moeten uiterlijk kwart voor 7 in de Velserbroek- straat zijn. De kinderen van Santpoort-Station moeten zich opstellen in de Wijn. Daniëlslaan. De beide muziekverenigingen „Wilhelmina" en „Soii Deo Gloria" hebben belangeloos hun medewerking toegezegd. De te volgen route is voor Sant poort-Station Wijn. Daniëlslaan Pastoorstraat, Terburgstraat, Schuit straalUitend aalstraat, Wüstelaan, Bloemendaalsestr.w., Rusburglaan, van Dalenlaan, Bloemend.straatweg, Alb.Thijm- laan, Duinlustparkweg, Bruno Klauwersstraat, Bloemend.str.w. Wüstelaan, Wijn. Daniëlslaan, (eindpunt). Voor Santpoort-dorp Velser- broekstraat, Hoofdstra'at, Bonai- restraat, Antillenstraat, Hagelin- gerweg, Kerkerinklaan, Laz.Mul- lerlaan, Kruidbergerweg, Kerk weg, Voorplaats, Gladiolenstraat Anemonenstraat, Narcissenssraat Terrasweg, Burg. Ensehedélaan, Wüstelaan, Hoofdstraat, Velser- broekstraat (eindpunt). Er wordt verwacht dat alle kinderen voorzien zullen zijn van een lampion of ander lichtgevend voorwerp. Bridgeclub „I>e Meiinemers4* De 2e wedstrijd voor paren van de clubcompetitie is 29 October gespeeld. Reeds in deze tweede wedstrijd deden zich verrassingen voor, zo dat er in de totaalstand al weer veranderingen kwamen. In geen enkele afdeling wisten de koplopers zich te handhaven. In de 3e afdeling gaan thans aan het hoofd voor A de fam. Breedijk, voor B de fam. Ophoff en C. Mevr. Nieuwenhoff en hr. Kleefstra. De 3 eerste plaatsen voor de 2e wedstrijd werden behaald door; Afd. A. 1 fam. Breedijk 57, 2. Wijers en Seegers 55 en 3. Hunter en Kruisman 53 pCt. Afd. B. 1. Kost en Bodeweg 66 2. fam. Ophoff 58 en 3. Andela- Steinberg 51 pCt. Afd. C. fam. Bastiaan 57, 2. Mevr. Nieuwenhoff en Kleefstra 56 en 3. Dames Wegemans en Sprong en fam. Vader (stat.) 48 pCt. Bijzondere Kerkdienst. A.s. Zondag 8 November zal 's avonds om 6.45 uur een bij zondere kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk worden gehouden. Spreker is Ds. F. Oberman van Rotterdam, die zal spreken over het onderwerp: „Wat zegt de Bijbel van mij?" Het kapelkoor zal medewerking verlenen. Organist is de heer Albert de Groot. Van 6.45 tot 7 uur zang- dienst. Een ieder is welkom. Nieuwe Koers. De afdeling Velsen van Nieuwe Koers houdt een propaganda- bijeenkomst op Maandag 9 No vember a.s. ten huize van De Boer, v. Dalenlaan 7, Santpoort Station, des avonds te 8 uur. Dr. van Veen zal een inleiding houden. Alle jongeren, die eens kennis willen maken met het werk van Nieuwe Koers, zijn welkom. F. v. d. A. De fakkeldragersbijeenkomst op Dinsdag 10 November a.s. wordt gehouden in „De Toorts", des avonds te 8 uur. WINTERTIJD IS STUDIETIJD Aan de in de afgelopen zomer gehouden examens ter verkrijging van de graad van „gezel" of „meesterin het timmeren, meu belmaken, smeden, huisschilderen metselen, machinebankwerken, metaaldraaien, modelmaken en steenhouwen, afgenomen door de bekende Vereniging ter Verede ling van het Ambacht, hebben 1310 candidaten deelgenomen. Helaas konden slechts 725 of 56,1% hiervan het diploma be halen. Wanneer men zich afvraagt waaraan dat lage percentage te wijten is, dan verwerpen wij stel lig de verontschuldiging dat dit zou kunnen komen door onvol doende intelligentie van onze am bachtslieden. Ook aan het niveau van de eisen kan het niet liggen want van de candidaten wordt niet meer gevraagd dan een goede volslagen ambachtsman behoort te weten. Er moet dus een andere reden zijn en deze moet hoofdzakelijk gezocht worden in onvoldoende voorbereiding voor de examens, waarbij dan nog komt dat tal van candidaten zich niet tijdig genoeg op de hoogte stellen van de eisen welke op het examen worden gesteld. Het is zelfs voor gekomen dat een canclidaat be weerde dat hij bij zijn ambacht de kennis van rekenen en meet kunde niet nodig had. Zo'n can- didaat moest uiteraard worden afgewezen, hetgeen jammer is van de moeite en kosten. Er kan derhalve niet nadruk kelijk genoeg op gewezen worden dat iedere jonge ambachtsman reeds bij de aanvang van zijn studie en daarvoor lenen de wintermaanden zich het beste zich ervan overtuigt wat de exa menstof omvat. Om een goede richtsnoer te hebben verdient het dus aanbe veling nu reeds een programma van eisen aan te vragen. Wendt u daarom thans reeds om de no dige gegevens tot het Secretariaat van de Vereniging ter Veredeling van het Ambacht, Stadhuis, ka mer 197, Amsterdam-C« Wacht daar niet mee totdat u zich voor het examen moet aanmelden, want dat leidt onherroepelijk tot een teleurstelling! Copie voor het volgend nummer moet uiterlijk Dinsdags in ons bezit zijn.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1