SanfocorfsWeehHad aan Een bijzonder aantrek k el ij ke Sint ieolaas-actie van de Algcm. Winkeliersvereniging Santpoort Nieuws van Santpoort's Bloei Zeer geslaagd Kwartetten-Concours van W ilhelmina" JAARGANG No. 47 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 HUIS Huis VRIJDAG 13 NOV. 1953 Administratie en advertenties DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Telefoon 8619 re Algemene Winkeliersvereni- g Santpoort staat bekend om aardige acties die omstreeks Nicolaas door deze vereniging rden georganiseerd. Men staat steeds weer ver- ïsd hoe men er elk jaar weer slaagt met iets nieuws en iets ïtrekkelijks voor de dag te nen. kis wij ons niet vergissen be ft de actie, die thans zal wor i gebracht een groot succes worden niet in het minst om- aan de humor een plaatsje is eruimd in de komende St. Ni- ka^activiteit. Jen heeft in de kringen van A. W. S. n.l. besloten alle deel- aende winkeliers te laten foto" feren in een lichte vermom- ig. De foto van een met snor, rdjp, bolhoed of iets van dien d „onherkenbaar"' gemaakte keiier zal in de étalage van collega tijdens de actie „te ink"' staan. Iet is nu de bedoeling, dat het iliek op daartoe ter beschik- g gestelde formulieren van 'n ital foto's opgeeft wie de ge- agrafeerden zijn. Omdat de mommingen de deelnemers 1 volkomen onherkenbaar mo- maken zal het invullen van gestelde vragen niet zo heel ilijk zijn voor hen die de foto's 1 aandachtig bekijken, vrder zal van het publiek ver- ïd worden dat men op hetzelf- formulier in een korte slagzin rijmpje even aangeeft waar* om het kopen bij de Santpoortse winkeliers aanbeveling verdient. Zij die de meest geslaagde slag zinnen of rijmpjes hebben inge zonden en die daarnaast de „foto- vragen"' goed hebben ingevuld, zullen in aanmerking komen voor de beschikbaar gestelde prijzen. Van deze prijzen verklappen wij alleen, dat er bij de prijzen zijn een grasmaaimachine stof zuiger, cassette en tientallen an dere prijzen. Hoe komt men aan een formulier? Zij die voor een gulden beste den bij een der deelnemers aan de actie, die kenbaar zuilen zijn aan een raambiljet, ontvangen een bonnetje. Tien van deze bon nen geven recht op een formulier. IVanneer begint de actie en manneer eindigt deze? Woensdag 18 November zullen de eerste bonnen worden uitge reikt. De uitreiking gaat door tot en met Zaterdag 5 December. Zo spoedig mogelijk na St. Ni colaas (als alle ingezonden for mulieren zijn beoordeeld) zullen de prijswinners bekend gemaakt worden en zullen de prijzen wor den uitgereikt. Wij geloven, dat de winkeliers deelnemers en het Santpoortse publiek veel genoegen van deze actie zullen beleven. Het bekijken van de verschillende foto's zal u menig vrolijk ogenblik bezor gen. SU ït Het komende winterseizoen SaMtpoort's Bloei verschillen-t aantrekkelijke lezingen en rstellingen in ons dorp bren- i. Het seizoen zal worden ge- :nd met een lezing van de heer M. Windmeyer over: filmen onder mater Vrijdag 20 November a.s., des >nds 8 tnir in Het Jeugdhuis. )e heer Windmeyer heeft met mensen verscheidene proe* i genomen met het opnemet tdms onder water in het Idellandse Zeegebied in de ja- vlak na de oorlog, n 1947 vertrokken zij naar de ard-Afrikaanse kust om de >r hen geconstrueerde onder ter-camera te testen. Zij slaag- l er in tot op een diepte van Meter onder de zeespiegel op aen te maken. n Noord-Afrika werden talrij ervaringen opgedaan en ver- :t hiermede vertrokken de fil" rs in 1948 naar Zuid-Frankrijk aar zij er o.m. in geslaagd zijn kleurenfilmpje bij Cassis sur r op te nemen, i.jdens zijn lezing zal de heer ndmeyer niet alleen opnamen Ier water maar tevens opna- i van land en volk in Zuid- mkrijk laten zien. Oud-Ro- ii se gebouwen in het Rhóne- de prachtige kleuren van het d aan de Cöte d'Azur. etc. zui door hem in het Jeugdhuis toond worden. In Indonesië heeft de heer ndmeyer cp bescheiden schaal experimenten voortgezet. De >tand aldaar liet het niet toe ideaal van de heer Wind- per. een film te vervaardigen :1e Molukkenzee, te verwezen* en. ij de „Duizend-Eilanden" is er evenwel in geslaagd opna- te maken om de afname van kleurenspectrum onder water de koralen vast te leggen. ran zijn werk zal de heer ïdmeyer op 20 November ruim kleurenfoto's, een kleuren" ïpje en een zwart-wit-film tonen, ilmen en fotograferen onder water wordt door mensen als de heer Windmeyer met een ware hartstocht beoefend, omdat de bereikte resultaten van een fan tastische schoonheid zijn. Wij twij felep 'er niet aan pf de lieer1 Windmeyer zal iets van deze hartstocht op ons overdragen. Wij maken van deze gelegen heid gebruik om de aandacht te vestigen op de jaarvergadering van Santpoort's Bloei, die gehou den zal worden Donderdag 19 November a.s. in Café de Vier sprong, des avonds om 8 uur. Het werk van Santpoort's Bloei is voor ons dorp van belang. Wij raden u daarom aan de jaar vergadering te bezoeken en ken nis te nemen van de jaarversla gen. En zij nonnen weer De zegen van overwinnin gen van Z.B.V.S. in de Haarlemse basketball-competitie blijft maar stromen! Donderdag j.l. won het damesteam met 36—5 van Anti lopen, deze zege had overigens veel groter kunnen zijn, onze da mes laten hun spel, als zij mer ken. dat de wedstrijd makkelijk te winnen is, wat te veel verslap pen. in plaats van de gelegenheid te benutten om op zulke tegen- ders hun speltechniek te oefenen. De heren wonnen Vrijdag van H. O. C. met 168, maar ook dit was een matig gespeelde wed strijd. De heren junioren hadden echter deze keer geen succes, mis ten in deze wedstrijd tegen O.K. hun goalgetter Samson, zodat zij met 2724 verloren. Op de jaarvergadering van Z. B. V. S. op Woensdag 28 October werd het bestuur als volgt sa mengesteld: J. C. C. Slot, voor zitter, mevr. S. van Delden Elzin- ga, secretaresse, S. Jellema, pen ningmeester. Ir. A. Mouson en G. Hoefakker, commissarissen. Er werden belangrijke beslui ten genomen, prettig vergaderd en Z.B.V.S. bleek zich dit eerste jaar van oprichting reeds een stevige plaats in het Santpoortse vereni gingsleven te hebben veroverd. VEESEV Soms kunnen gebeurtenissen die plaats vinüen van zo grote importantie zyn, dat men ze pas nauerhand kan overzien. En dit kan zeker plaatsvinden als men de tunnelbouw te V eisen in ogenschouw heel t mogen ne men. Men heeft dan beslist enige da gen nodig om de opgedane ken nis in cijlers en berekeningen te kunnen verwerken en zeker de diepe indrukken die men heeft opgedaan. Juist vanwege de regelmaat waarmede dit adembenemende werk zijn voltooiing tegemoet gaat, dreigt men in een eerste aan blik alles als vanzelfsprekend tt beschouwen en niet stil te staan bij de machtige voorbereidende werkzaamheden en de uitvoering hiervan. Daarom ben ik er van over tuigd dat zelfs cle meeste Velse- naren niet kunnen beseffen, welk een wonder van techniek en ar beid zich binnen gezichtsafstand in hun eigen gemeente afspeeld, ondanks de voorlichting in de plaatselijke pers. Wij zijn zo gewend aan de grootse werken van onze Hol landse ingenieurs op waterbouw kundig gebied, dat wij het maar heel gewoon dreigen te gaan vin den. En dan mogen wij er wel eens even bij stil staan, dat hier in onze gemeente het grootste in uitvoering zijnde waterbouwkun dige werk wordt uitgevoerd van de gehele wereld. Men is van ontzag vervult als men dit werk ver beneden de wa terspiegel heeft gezien en niet in het minst geimponeerd door de regelmatigheid daarvan. Het moet voor de staf van men sen, van hoog tot laag, wel een grote voldoening geven, aan dit technische wonder te mogen ar beiden. Op dezelfde dag van mijn be zoek deed nog een andere groot se daad op waterbouwkundig ge bied ons met ontzag vervullen, namelijk de dichting van de laat ste dijkbreuk bij Ouwerkerk. Een nationaal gebeuren, het geen mogelijk is geworden door kunde en stoere arbeid van allen die er aan werkten. Nederland kan trots en dank baar zijn voor het voorbeeld van zoveel doorzettingsvermogen. Velsen kan trots zijn op zijn tunnel in wording. Het kan ook trots zijn dat het heden als eerste havenplaats in jde wereld de beschikking heeft gekregen over een ander wonder der techniek, de Raplot,1 een nieuwe radarontdekking, die in haar vervolmaking een nog grotere" waarborg blijkt te bieden voor de scheepvaart. Evenredig aan het geweldige ondergrondse werk in het Noord zeekanaal is de voortvarendheid creweest bij de bovengrondse op bouw van onze gemeente En het moge van deze kant wel eens ge zegd worden, dat de taak van de vroedschap, in de jaren die achter ons liggen, geen gemakkelijke was maar mooi was hij zeker wel. Ik hoop dat iedere Yelsenaar 't daar wel mee eens zal zijn! Want Velsen is bezig geschie denis te maken. C. SPOOR, Velsen. It- K. Gemengd Kooi* „Da Paceiii". De R.K. Gem. Zangvereniging „Da Pacem" behaalde op het Nat. Zangconcours te Utrecht Zondag j.l. een eerste prijs in de afd. Uitmuntendheid met 368 punten met lof der Jury. In de erewedstrijd werd een le prijs B behaald. Voor de dirigent, de heer Lou Tervoort, en het koor een groot succes. Het eerste Nederlandse kwar- tettenconcours, dat Zaterdag en Zondag door Wilhelmina in het 1 lotel Velserend werd gehouden heeft voor cle individuele beoefe ning van cle blaasmuziek onge twijfeld in vele opzichten nieuwe perspectieven geopend. Heel Wilhelmina had zich in gezet om dit concours in alle op zichten te doen slagen, zodat de organisatoren met als promotor de heer Frans van den Enden lof kregen voor de voorbeeldige or ganisatie. Het saxophoonkwartet van „Wilhelmina' bestaande uit de heren Gerrit Wijnbergen, Hein Kops, Willem van Staveren en Het Wieclijk, behaalde Zaterdag het hoogst aantal punten n.l. 212. No. 2 werd het duo van Concor dia uit Bergschenhoek met 210 punten en no. 5 werd het trio van de R.K. Harmonie St. Cae- cilia te Haarlem met 208 punten. Overigens werden deze dag nog een eerste prijs en negen tweede prijzen toegekend. Zondag' behaalde het trio van Bergens Harmonie het hoogste aantal punten van de dag en van het gehele concours n.l. 238 pun ten en lof der jury. Als no. 2 eindigde het kwartet „De Rietvinken" uit Eindhoven met 222 punten en lof der jury, terwijl het koperkwartet van het fanfarecorps „Wilhelmina", be staande uit de heren Aart Schip per, Jan van Es Jr., Piet Smit en Gerrit Wiedijk 220 punten en lof der jury behaalde. Verder wer den er nog 7 eerste en 8 tweede prijzen behaald. Volgende week zal de dirigent van „Wilhelmina" de heer Jan Groot een beknopt critisch ver slag van enkele bijzondere pre staties in dit blad verzorgen. „Wilhelmina" houdt Zaterdag van 46 uur een receptie in „De Wevman". Postzegelvereniging' „Santpoort". Secretariaat Kluyskenslaan 9. Jongens en Meisjes van 1015 jaar en ouder weten jullie wel, dat er een Jeugdclub is voor het verzamelen van postzegels in Santpoort? De eerstvolgende bijeenkomst is voor cle leeftijd van 1015 jaar op 13 November, a.s. Vrijdag en dan op Dinsdag 24 Nov. in het Jeugdgebouw op de Burg. En- schedélaan, aanvang half zeven. Voor cle oudere jongens en meis jes tot 18 jaar op Vrijdag' 27 Nov. ten huize van de leider D. Schut, Kerkweg 132, aanvang 20 uur. Personen boven 18 jaar zijn op onze vergaderingen resp. Vrijdag 13 en Dinsdag 24 Nov. aanvang 20 uur in het Jeugdhuis ook har telijk welkom. Komt eens kennismaken. Voordliollaiids Pkiiharmouiscli Orkest. De Velser Kunstkring „Voor Allen" nam in zijn winterpro- gramma een concert, te geven door het N.Ph.O. op. Dit initiatief dat zijn oorsprong vond in het optreden van de ex-H.O.V. als provincie-orkest, wordt beloond met een tot de laatste plaats bezette zaal. De vier delen uit de „Midzomer- nachtsdroom"-muziek van Men delssohn werden vlot uitgevoerd met als hoogste punt de „Hoch- zeitsmarsch" waarin het orkest bijzonder op dreef was. De violist Jean Louis Stuurop speelde technisch vrijwel beheerst het vioolconcert in g kl. t. van MaxBruch. Zijnvoordracht is nog wat vlak en schools, terwijl de stokvoering meermalen te lijden heeft van geforceerdheid. Na de pauze culmineerde het orkest in een verzorgde uitvoe ring van de vrolijke, kleurrijke suite „Die Verkaufte Braut" van Smetana. Na de „Danse Macabre" van Saint Saëns gaf het orkest onder de geroutineerde leiding van Marinus Adam tot besluit de Carmen Suite no. 1 van Bizet. De tamboerijn kon gedurende de „danse Bohème" het tempo niet volhouden en hinkte ver ontrustend achter de strijkers aan. De gordijnen op de achter grond dempte het geluid van de blazers te veel af. Deze kunnen een volgend maal beter achter wege blijven. Het publiek uitte zijn waardering in enthousiast applaus. Het was een collegiale geste van Verhey de „Chimères" van F.E. A. Koeberg uit te voeren. Met de hem eigen nauwgezetheid kweet de dirigent zich uitnemend van zijn taak, waarvoor de com ponist hem op het podium har telijk kwam danken. Het concert voor piano en orkest van Ravel werd door de pianiste Sini v.d.Brom met een behoor lijke dosis techniek gespeeld. Nochtans ontbrak aan haar spel te veel het in dit werk zo sterk aanwezige spirituele element, waardoor het geheel te zwaar werd. Toon Verhey zorgde voor een boeiende omlijsting waarbij Ravel's geniale instrumentatie grotendeels tot zijn recht kwam. Het programmadeel vóór de pauze werd besloten met een pétillante uitvoering van het verfijnde „Concert pour petit orchestre" van Roussel. Wat de dirigent met zijn orkest in de 3e symphonie van Schu bert bereikte, was ronduit meesterlijk. Een uitvoering waar in de Weense aard sterk leelde, waarin het orkest onder bezie lende leiding, door een zeldzaam gave interpretatie het publiek tot groot enthousiasme bracht, dat zich uitte in langdurige ovatie. Olly Folge Fonden Turnvereniging „Velsen". Donderdag 19 November geeft de R.K. Turnverenigin „Velsen" afd. Santpoort haar jaarlijkse uitvoering in „Zomerlust". Medewerking verleent de Heren Keurgroep „St. Mauritius" uit Volendam. Enkele leden van deze Keurgroep ziin opgenomen in de Nationale Katholieke Keurgroep. Voor liefhebbers een pracht ge legenheid om prachtig turnwerk te bewonderen. Ook de vereni ging zelf komt goed voor de dag, o.a. door keurgroep dames met klassikaal brug, Zweedse brug, Baloefening en diverse oefenin gen door de overige groepen. Partij vau de Arbeid. De afdeling Santpoort van de Partij van de Arbeid houdt op Donderdag 19 November a.s. om 8 uur in „de Toorts" een huis houdelijke vergadering. De Heer van Veen zal een in leiding houden over de politieke toestand van dit ogenblik. De fakkeldragersavonden van 17 en 24 November vervallen hier door.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1