[prodikbtmrtan Velsen in cle running. Knap werk van Terrasvogels. TAX! Het voordeligste adres TAX! Kindje verkouden? Bijzondere Kerkdienst. Ds. D. ter Steege, plaatselijk Hervormd predikant, zal a.s. Zondag om 6.45 uur in de Ned. Her-v. Kerk spreken over liet onderwerp „Wat zegt de Bijbel van mijn naaste". Het Schotens Kerkkoor van Haarlem-Noord verleent medewerking. Organist Albert de Groot. Belangstellen den zijn hartelijk welkom, ook zij, die niet gewend zijn ter kerke te gaan. A. W. S. St. Nicoiaas-actie. He prijsvraag „Wie ben ik is een groot succes geworden. Het aantal ingezonden for mulieren is zeer groot. Het is niet mogelijk de uitslag op korte termijn bekend te maken. De jury hoopt echter voor Kerstmis gereed te zijn, zodat in het Kerstnummer van „Huis aan Huis" de uitslag zal worden gepubli ceerd. Klaverjasiiieinvs. AANTREKKELIJKE KLAVERJ AS-DRIVE. De Klaverjasclub „Brederode" te Santpoort organiseert voor de a.s. Kerstdagen een grote klaver- jaswedstrijd in haar clubhuis hotel „de Weijman" op Maan dag 21 December. Wij vernemen van het bestuur dat het dit jaar een massale bijeenkomst zal worden van klaverjassers, daar de z.g.thuis- klaverjassers sterk vertegenwoor digd zullen zijn en de inschrij ving open staat zowel voor dames ais heren. Voor de controle van deze wed strijd zijn de leden van „Brede rode" aangewezen, terwijl de leiding en administratie is in handen van 't bestuur. Wij komen later voor nadere bijzonderheden hierop terug. o KAMPIOENSCHAP. De vier klaverjasclubs te Sant poort, n.l. 't Hoekje, Zomerlust, Brederode en Ruiten Troel, spelen samen een hele competitie om de zilveren Saenthaes. Deze is geschonken door de zaalhou- houders_der diverse verenigingen. De club welke kampioen wordt ontvangt nog 12 zilveren molen tjes voor de spelers, als persoon lijke prijs. Na 3 wedstrijden door elke vereniging is de stand als volgt Ruiten Troef 82812 punten Brederode 75041 punten 't Hoekje 73063 punten Zomerlust 70873 punten o Op Woensdag 2 December heeft de K.J.C. Ruiten Troef Sint Nicolaas met haar leden gevierd. De bisschop was zelf aanwezig en reikte persoonlijk zijn ge schenken uit. Het was een goed geslaagde avond. T. V. S. Nieuws. Voor het vaardigheidsdiploma van het K.N.G.V. slaagden op 28 November 1953 te Haarlem onze Damesleden Mej. R. Seegers 42.1 pnt. Mw. N. Zaal-Blok 41.4 pnt. Mw. J. Beim-Bot 41.3 pnt. Mw. E. de Jonge-Staring 40.2 pnt. Mw. J. Pellemans-dé Jonge 39,8 pnt. Dames en Heren, die op 17 Dec. aan bedoeld examen deelnemen, moeten het door de medische sportkeuring aan hen afgegeven bewijs, niet ouder dan 2 jaar, ter plaatse overleggen. Vitesse Vel sen. Voor deze wedstrijd bestaat een grote belangstelling, zodat een extra bus met supporters moet rijden. Men kan zich tot deel name tot Vrijdagavond 8 uur opgeven in café „Zomerlust". Zondag vertrekt de bus om 1 uur van het Broekbergenplein. Partij tan de Arbeid. Door omstandigheden is het niet mogelijk om op Dinsdag 15 De cember a.s. een fakkeldragers avond te houden. Deze vindt nu plaats op 22 December a.s. in de Toorts. Voor partijleden zijn bij de secre taris, Hoofdstraat 222, een be perkt aantal exemplaren te ver krijgen van het jaarverslag van het gewest Noord-Holland-Zuid. Speel tuiuveremigiug „dong Santpoort". Twee December was ongetwijfeld een goed geslaagde dag voor de speeltuinvereniging „Jong Sant poort". Des morgens om 11 uur waren reeds vele moeders met hun kleuters naar het clubgebouw gekomen om Sint Nicolaas te begroeten. Des middags was tot twee maai toe de zaal overvol met kinderen. Er is smakelijk gelachen om Jan Klaasen en de Goocheltoeren welke werden ver richt. Jammer dat er nog altijd mensen zijn die hun kinderen wel van zo'n middag willen laten genieten, maar verder nooit het speeltuinwerk willen steunen. Allen die op enigerlei wijze me dewerkten tot het slagen van dit Sint Nicolaasfeest, hartelijk dank. 'T KLONK ALS EEN SPROOKJE, 't was een sprookje, dat de kindertoneelclubJong Santpoort' in haar clubhuis op 2 December ten tonele voerde. Al was de uitvoering lang niet vlekkeloos, toch mogen we woor den spreken van waardering, veel waardering voor leidsters en leiders, die zich zo vol enthou siasme belangloos geven voor zulk een goed werk. Want het is niet de toneelclub, die voor het eerst debuteerde, het is het speeltuinwerk, dat een van zijn vele aspecten toonde en daar bewees, dat onze Santpoortse jeugd een goed en veilig onder komen vindt in een mooie om geving, een eigen clubgebouw en op een gezellig speelterrein. Dit is het, wat deze avond ons leerde en daarom verdient dit werk te Worden gesteund door een ieder, die begrijpt dat de jeugd van de straat moet. B.v.H. Bridgeclub De Kemieniei's Donderdag 5 December vond in de zaal van het Badhuis de jaar lijkse Sint Nicolaas-drive_ plaats. Het is beslist onbegrijpelijk hoe of de technische commissie er elk jaar opnieuw in slaagt iets aparts te brengen. De verzorging was ook dit jaar weer prima en de, attributen in de vorm van een staf, roede, my" ter en zak voor het komen tot een combinatie waren niet alleen prachtig uitgevoerd, doch ook t idee was zeer origineel Bovendien waren de verplichte biedingen door ieder te spelen zo grappig dat de een met een winst van 2000 punten ging strij ken terwijl de ander 3000 pun ten verloor. Er was aan de uit slag dan ook geen touw vast te knopen. En dat was ook de be doeling want het resultaat was hier bijzaak. Hoofdzaak was een gezellige avond en die was er. Niettemin was er toch een rang orde en ieder kreeg' na afloop ook nog een prijs. De leiding was deze avond in handen van de heren Wyers en Kruisman die er goed slag van hadden vooral toen zij een nieuw lid introduceerden. Op 19 December staat een grote Kerstdrive op het programma. Noordh. PJiilliarmoiiisel* Orkest. Het N. Ph. O. bood een extra concert aan het Colelge van Ge deputeerde Staten van Noord- Holland en alle colleges van B. en W. van die gemeenten die mee hebben gewerkt aan het tot stand komen van de nieuwe Stichting aan. De voorzitter van de Stich ting de heer L. Bouwman, lid van Ged. Staten, sprak een wel komstwoord tot de besturen van de gemeenten waarvoor het N. Pr. O. voor het eerst optrad. Het ligt in de bedoeling elk jaar een dergelijk concert te geven met als hoofddoel de be langstelling voor symphonische PülOL POET NEER dan genezen; maakt ook dé huid door en door zuiver en gezond. muziek te wekken, ten einde de financiële basis te kunnen be reiken die het orkest nodig heeft. De Ouverture „Cyrano de Ber gerac van Wagenaar werd na een wat ongelukkige inzet met veel élan gespeeld. Theo Ol of vertolkte op voor treffelijke wijze het vioolconcert van Mendelssohn. Plet tempo van de Finale nam hij echter te snel, waardoor het levendige karakter te veel gemotoriseerd werd. Bo vendien konden de blazers dit tempo niet volhouden waardoor er onnodige schommelingen ont stonden. De dromerige sfeer van het eerste deel van de „Unvollen- dete van Schubert kwam bijzon der mooi tot uiting. De fijnzin nige wijze waarop Verhey deze overbekende symphonic dirigeer de was volkomen in stijl en bracht enthousiaste (reacties bij net publiek teweeg. Olly Folge Fonden. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 9.30 uur Ds. de Kluis 5 uurdezelfde Geref Kerk (Art. 31 K.O.) 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Doopsgezinde Gemeente Helmstraat, IJmuiden half 11 ds. R. de Zeeuw van Oud-Wulven SANTPOORT Jeugdhuis bij de Herv. Kerk, half 11, ds. Veen Adveutsdienst Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur ds. J. L. J. Meiuers, Amsterdam Ned. Herv. Kerk en Kapel Dorpskerk 10.30 uur: ds. M. D. Gijsman, den Haag 18.45 u., Bijz. Kerkdienst ds. D. ter Steege: Wat zegt de Bijbel van mijn naaste" van 18.4519 uur zangdienst De Toorts 9 uur ds. J. Heidinga, Haarlem De Zondagsregeling der artsen vermeldt voor Zondag a.s. Ph. Haselager Telef. 8570 Hoofdstraat ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort Tel. 8249 Eiswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telef. 16760-K 2500 E.S.T.O.. Speciaal ingericht voor Trouwrijdcn Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Dei j O S Rivalen Velsen Vitesse T O G Z S G O Lerrasvogels Ripperda Alc. Victrix Kinheim DEC Wilskracht Klas B. gesp. 10 10 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 De i wee achtereenvolgende overwinningen op clubs, welke boven ben geklasseerd stonden, nebben er het hunne toe bijge dragen, dat de blauw-gelen mo menteel ernstige candidaten voor de bovenste plaats zijn. En als zij er nu voor zorgeu, geen rare diugen te gaan doen en niet zo royaal te zijn als Zondag jl. tegen JÜS, welke vereniging zij zo maar een 20 voorsprong lieten nemen, dan behoort het helemaal niet tot de onmogelijkheden, dat Velsen weer aan de poorten van de tweede klas klopt. En inderdaad, zoafs het elftal momenteel speelt, is het een kam pioenselftal. in de voorhoede is t wederom meespelen van Piet Donker ongetwijfeld een verster king gebleken. Bakkum, zoals nij tegen JüS speelde, kaïi ahcoiuut nog niet gemist worden en Van der Heydeh s spel beweegt zich de laatste weken in sterk opgaan de lijn. Voeg daarbij de altijd Hardwerkende Ber.tus Tromp en t is te begrijpen, dat zon aan val doelpunten móet maken. Dat de verdediging tegen J O 3 driemaal moest zwichten, zegt niets ten nadele van de Velsen- defensie, want vooral in den be ginne speelde de Amsterdamse voorhoede een uiterst vlot spel letje. De Velsen-1 erdedigmg speelde toen rog nist op volle toeren, omdat Stet, Boons plaats- vervangen, eerst nog wat accli matiseren moest. Maar toen dit eenmaal liet gevat was, klopte het als een bus en kreeg J O S niet zoveel kans meer om De Graaf ernstig te belagen, temeer daar ook de andere Velsen-ver" dedigers zich geducht weerden. Aanvankelijk stonden de Am sterdamse papieren het hoogst genoteerd. Door in een vlot tem po uitgevoerde aanvallen wisten de hoofdstedelijke aanvallers, goed gesteund door hun half backs, vor een 20 voorsprong te zorgen. t Zag er toen duister uit voor de elsenaren, doch de hoop steeg nadat Van der Heyden nog voor de rust uit een penalty (wegens nands) de achterstand had ver- ïdeinu (21). Tactisch gesteund door Stet en an der Enden, zette de Velsen- aanval na de hervatting een ste vig offensief in en weldra depo neerde Jan Bakkum de gelijk maker in t Amsterdamse net. (2-2). De strijd om de leiding was uiterst spannend. Het jleek er veel op, dat de J O S-defensie meer moeite had met de Vel- ser-aanvallen, dan de geelblauwe verdediging met die van JOS. Desniettegenstaande namen de Mokumers toch de leiding (23), maar die werd al vrij gauw door Van der Heyden te niet gedaan (35). Zo mogelijk nog zenuwslopen der dan de eerste werd de tweede strijd om de leiding nu. Door toedoen van Bakkum nam Fel sen nu voor het eerstin deze wedstrijd een voorsprong en stond deze niet meer af (45). Na afloop was er nog heel wat te doen om de aan Velsen toe gekende strafschop, maar de scheidsrechter hield voet bij stuk, zodat JOS van een protest af zag. ptn.. 14 14 13 12 12 11 10 8 5 4 t I 3 In de volgende formatie trok lerrasvogels Zondag jl. naar bet sterke Rivalen: Akkerman Sr.; Disselküter, Akkerman Jr.; Zaal, Röbken, Nieuwen weg; Timmer, F'ellemaiis, Schipper, Goedhart, vV ijuen. Van Vuuren was dus niet van de partij, maar Schipper heeft z n uiterste best gedaan, om hem zo goed mogelijk te vervangen, öchipper maakte bet de verde diging van de tegenpartij ter-; dege lastig, doch maakte in ziju grote ijver één fout: Hij trok wel eens te ver terug en was dan niet bijtijds terug, als er in de voor ste gelederen van de voorhoede werk voor hem aan de winkel was. Terrasvogels beeft het, evenals de vorige week tegen JOS óók tegen Rivalen tot een gelijk spel weten te brengen en we aarze len niet dit een knappe prestatie te noemen. En tochwanneer de blauwwitte voorhoede wat doortastender was geweest, dan Maren de twee punten mee naar Santpoort gegaan. We denken o.a. aan de periode, volgend op het eerste doelpunt, toen zich een aantal prachtige kansen voordeden 0111 d)e score te verho gen. Een fantastisch hard schot van Wijnen suisde toen rakelings over de lat. Tot 5 minuten voor het einde hebben de Vogels hun na een kwartier verkregen voorsprong met succes verdedigd. Dit doel punt ontstond, toen Timmer de bal na een door Zaal genomen vrije trap even aanraakte, wat echter net voldoende was om de Rivalen-keeper te jiasseren. Met hand en tand hebben de ferrasvogels-verdedigers deze 10 voorsprong verdedigd. Röb ken speelde weer een prima par tij en beheerste liet middenveld vrijwel volkomen. Krachtig werd ij door zijn medeverdedigers bijgestaan o.a. Disselköter was een groot struikelblok en wan neer desniettegenstaande Akker man Sr. toch onder vuur werd genomen, dan toonde ook deze zich zijn plaats waard. Vijf minuten vóór het einde drukte de Amsterdamse midvoor Röbken van de bal. Het „bruine monster kwam nu bij de Riva- ien-!inksbuiten, die zich niet be dacht, maar de bal hard langs Akkerman Sr. jschoot (11). WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Waarschijnlijk wel vergezeld door tal van enthousiaste sup porters trekt Velsen Zondag a.s. naar Vitesse (Castricum). Ook thans wacht oi. Bakkum en zijn mannen weer een lastige weel- strijd, want na enige seizoenen steeds maar weer in de onder ste regionen te hebben gehuisd, komen de Castricummers dit seizoen aardig voor de dag. De geelblauwen hebben echter tegen ZSGO en JOS getoond aardig wat in hun mars te heb ben en wanneer nu allen we derom spelen voor wat ze waard zijn en mogelijk Brouwer weer van de partij zal zijn dan wachten we het resultaat met 'n gerust hart af. De Terraspieten, die zich in de laatste twee wedstrijden nog wel zonder Van Vuuren óók al zo kranig geweerd hebben, krijgen DEC op bezoek. Deze Amsterdamse derde klasser huist in de onderste regionen, maar kan, wanneer men over de vol ledige ploeg beschikt, geducht van zich afbijten. Laten daar om de Vogels hun tegenpartij toch vooral niet onderschatten! Doen zij dit inderdaad niet, dan zijn de punten voor Röbken en zijn mannen! VELSEN 2 EN TERRASVOGELS 2 VERLOREN BEIDE Doordat Terrasvogels 2 Zondag j.I. van BSM verloor en NAS we derom een overwinning behaalde, raakten de blauwwitten weer verder achterop.. De stand in de kopgroep is thans: NAS 11 gespeeld 19 punten WH 11 gespeeld 15 punten. Lerrasvogels 11 gesp. 14 punten. Ook Velsen 2 kon het niet tot n overwinning brengen en huist daardoor nog steeds dicht bij de onderste plaats. De staartgroep wordt gevormd door: IIBC 5 10 gespeeld 6 punten. Velsen 2 11 gespeeld 6 punten Onze Gezellen 2 11 gesp. 5 pnt. Dan rug-, keel en borstje

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 2