SanlpocrisWeelfHad aan Bij het afscheid van dr en Mevrouw de Groot. Terrasvogels deelde met D.E.C. de punten. Velsen verspeelt een punt tegen Vitesse. 14e JAARGANG No. 50 ut Redactie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van DRUKKERIJ CORNEGGE Telefoon 8619 HUIS VRIJDAG 18 DEC. 1953 HUIS Administratie en advertenties: DRUKKERIJ CORNEGGE Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur Tel. 7029 AFSCHEID. Wat enige tijd geleden nog een gerucht was, waaraan men maar liever niet wilde geloven, is bit tere werkelijkheid geworden: Dr. de Groot en Mevrouw de Groot gaan Santpoort verlaten. Wij moeten deze beslissing, die ook voor de familie de Groot zwaar gevallen moet zijn, res- pecteren, maar wat wij niet kun nen aanvaarden is, dat deze grote burgers in hun bescheidenheid het oord, dat ook hun zo dierbaar is, verlaten, zonder dat wij de gelegenheid zouden hebben ge- had opnieuw te getuigen van tic il warme genegenheid, die hen vaak onuittgesproken van de I zijde van de Santpoortse samen- leving omringd heeft en die ook op verre afstand hun deel zal zijn. Zeker, zij kennen onze gevoe- k lens na de uitbundige en spon tane manifestaties bij gelegen heid van de viering van het 50- jarig jubileum op 1 April 1952, maar wat wij nü tot uitdrukking willen brengen is, dat wij ons, ook na het vertrek uit Santpoort met de familie de Groot in de geest verbonden zullen blijven voelen en dat de afstand, die ons scheiden zal geen scheids muur zal betekenen. Wij weten, dat wij het afscheid voor Dr. de Groot en Mevrouw de Groot niet gemakkelijker ma ken door hen met alles wat hen aan Santpoort bindt, opnieuw in het zoeklicht te stellen, maar wij kunnen niet anders. Het is ons niet mogelijk twee mensen, die een stuk Santpoortse geschie denis vertegenwoordigen en die ons in meer dan een opzicht tot voorbeeld van plichtsbetrachting en nobele practijkbeoefening zijn geweest, zonder gelelde te laten gaan: een geleide, dat zal be staan in de vriendschap en de liefde van allen, die het voor recht hebben gehad hen in de "e Santpoortse jaren te hebben kend. Santpoort gaat iets verliezen, maar in de plaats daarvan stelt zich de waardevolle herinnering aan een mensenpaar, dat ons in werkelijkheid niet kan worden ■int nomen. Moge de Gever van alle goeds iien blijven zegenen. Mr. L. VORSTMAN I Voorzitter Santpoort's Bloei. 7 December was de dag, waar op Dokter de Groot zijn practijk eec heeft neergelegd en is een einde en gekomen aan een taak, die hij bijna 52 jaar heeft verricht. Het ng klinkt als de kennisgeving van een feit, hetwelk men leest en het leven draait door. Maar wat be tekent eigenlijk dit feit voor het echtpaar Dokter de Groot en 840f$vo°r Santpoort? En dan is er één 26 antwoord: enorm veel, en dan ook véél meer dan wij kunnen .zeggen. Santpoort zonder Dokter de Groot, eenvoudig ondenkbaar B f Hij imm,ers ereburger onzer Gemeebte hoorde bij ons, zo- ik Dokter en Mevrouw, die in 'Santpoort het grootste ge il detelte van hun leven hebben ge- geven, bij Santpoort hoorden. Natuurlijk eerbiedigen wij de wens van onze hooggeachte plaatsgenoten, hun levensavond daar door te brengen, waar het hen zelf, door welke omstandig- s heden dan ook, het beste lijkt. Maar nu het dus zeker is, dat dit echtpaar Santpoort gaat ver laten moet ons nog iets van het hart: Hooggeachte Dokter en Me vrouw de Groot bij dit afscheid bezielt ons Santpoorters een ge voel van weemoed enerzijds, doch anderzijds worden deze ge voelens overheerst door een diep respect en hartelijke dankbaar heid voor alles wat Gij beiden voor Santpoort deed. Neen, we, behoeven hier verder niet over uit te weiden. Laten wij volstaan door nogeens op te. merken, dat Gij beiden al die jaren vriend schap hebt uitgedeeld op een ele gante wijze, om nooit te vergeten! Uw prachtig gezin was een sieraad voor Santpoort. Uw voor beeldige eenvoud nam allen voor U in. Getuige hiervan nog de overweldigende belaugstelling bij Uw gouden jubileum. Wij zijn trots op U beiden en zullen dit blijven! De voorbeeldige wijze waarop ge samen altijd Santpoort on baatzuchtig hebt gediend is vooral voor ons oudere Sant poorters om niet te vergeten. Het leven gaat door zoals ik %ei en resten ons herinneringen. Herinneringen aan een edel men senpaar, hetwelk 't leven in dienst stelde van de Santpoortse gemeenschap. Wij zullen U beiden node mis sen, maar de rust voor U beiden is U zo door en door hartelijk gegund. Wij moeten God dank baar zijn, dat Ge bijna 52 jaar geleden in Santpoort werd ge plaatst en we zullen Hem vragen: ..Schenk hen beiden nog een lange en gezonde levensavond!" Zeer hooggeachte Dokter en Mevrouw, het ga U goed. Santpoort vergeet U beiden niet. B. Tenslotte: (Assen-Santpoort uur) „er ligt geluk in elk nieuw ontmoeten". HARTELIJK WELKOM. Bij de dokterswisseling in Sant poort-dorp werden in de vorige editie van Huis aan Huis zeer hartelijke woorden zowel in pro za als poëzie gewijd aan de schei dende dokter. We kunnen deze volkomen on derschrijven. Als variant op een Frans ge zegde in deze inzending is hier wel op zijn plaats: „Le roi est mort, vive le roi", ten opzichte van de komende dokter. De plaats te vervullen van een voorganger, die zo'n reputatie hier achterlaat, schijnt ons niet gemakkelijk. Wij roepen de komende dokter met zijn gezin een hartelijk wel kom toe in Santpoort-dorp. Het is hier goed wonen. In het oude doktershuis zal 't wel een stimulans zijn om de goede betrekkingen met de Sant poorters te bevorderen. J. H. YISSE. Bridgccluh «le Keimemers De promotie en degradatie- competitie vroeg op 10 December wederom de aandacht. In de A-groep wist de familie Kroone de eerste plaats te be machtigen zij het dan ook met slechts een half punt verschil op nummer twee. Yier maal in suc cessie heeft de fam. Kroone in verschillende wedstrijden de eer ste plaats ingenomen. De laatste plaats werd ingenomen door de dames Schildwacht en Holleman die het nu in de B-groep moeten proberen. In de B-groep waren het de heren Schildwacht en Andela die als eerste eindigden, zodat dit koppel in de A-groep mag uit komen. De fam. Balkstra was hier dra ger van de rode lantaarn en zul len deze echtelieden de volgende maal in C-afdeling spelen. Uit de C-afdeling naar de B zullen promoveren de heer en mevr. Op hof f terwijl de dames Wiggemans en Sprang hier de laatste plaats bezetten. Zaterdag 19 Dec, wordt voor de leden een Kerstdrive gehouden PARTIJ VAN DE ARBEID Op Dinsdag 22 December a.s. wordt 'n fakkeldragersavond ge houden in De Toorts. Aanvang 8 uur. Nog steeds zijn er enkele leden die de hun uitgereikte strookjes niet hebben teruggegeven. Gaarne zouden wij zien, dat die strook jes vóór 1 Januari worden af gegeven aan de sub-penningmees ter. KATH. ARB BEWEGING. De tweede culturele avond van dit seizoen, waar de Weleerw. Kapelaan R. v. d. Steen, zal spre ken over het onderwerp: „Mens en techniek", wordt gen oud en op Vrijdag 18 December a.s. des avonds om 8 uur in de zaal van Café „Zomerlust", aan de Hoofd straat, te Santpoort-dorp. Wij rekenen op uw aller komst! Eenvoudige sociale cursus. Op 8 Januari a.s. begint deze 2-jarige cursus in het Patronaats gebouw te I Jmuiden-Oost. Zij die zich nog op willen ge ven, zowel dames als heren, kun nen dit doen bij de secretaris. Kerstmatinee van liet Jeugdkoor „Inter-Jfos" Op 2de Kerstmiddag half drie zal door het Jeugdkoor „Inter" Nos", dirigent Jan Booda, in de Gem. Concertzaal te Haarlem, een Kerstprogramma worden uit gevoerd. Naast de Kerstcantate van Cath. van Rennes, zullen 'n keur van Hollandse, Oud-Duitse- Franse- en Engelse Kerstliederen uitgevoerd worden met begelei ding van Emmy van Eden. Als bijzonder nummer zal door een groep uit het koor, het prach tige werk „„A Ceremony of Ca rols" van Benjamin Brithen wor den gezongen. Dit ongekend mooie werk, h.etwelk aan de uit voerenden hoge eisen stelt, zal met de orginele begeleiding n.l. harp, worden gezongen. De harppartij zal worden vertolkt door de be kende harpiste Rosa Spier, welke zich ook nog in diverse soli zal laten horen. Het belooft een prachtig Kerstmatinee te worden. Atscheidsreceptie Dr dc Groot. Het Bestuur van Santpoorts Bloei heejt Dr de Groot en Mevrouw de Groot bereid ge vonden om, alvorens naar Assen te vertrekken op ZATERDAG 19 DECEMBER a.s. tussen 16 en 18 uur in Cajé Böhm, Hoojdstraat 124 Santpoort-dorp, aan vrienden en bekenden gelegenheid te geven ajscheid van hen te nemen. Wie gedacht had, dat Terras vogels met het vrij laag op de ranglijst staande D.E.C. weinig moeite zou hebben, is bedrogen uitgekomen, want de Vogels heb ben het niet verder kunnen bren gen dan een gelijk spel. Als we denken aan de aardige resultaten in de uitwedstrijden tegen JOS en Rivalen, die nog wel in tegen stelling met de ontmoeting tegen DEC zonder Van Vuuren ge speeld werden, dan is dit gelijke spel tegen de Amsterdammers bepaald een teleurstelling, te meer daar DEC toch heus niet zo fantastisch speelde. Integendeel, de hoofdstedelingen kwamen maar pover voor de dag. We vermoeden echter, dat de Vogels hun tegenstanders onderschat hebben. Het begon niet slecht voor de Vogels. Reeds na 10 minuten had Wijnen met een hard schot suc ces, toen de doelman de bal uit een voorzet van de deze middag best op dreef zijnde Timmer voor zijn voeten stompte. Maar hier mede bleken de blauw-witten voorlopig hun kruit verschoten te hebben. Het vlotte in de voor hoede niet zo best. Wel spande N.N. op de linksbinnenplaats zich terdege in en deed ook Tim mer goed werk, maar Pellemans presteerde al zeer weinig. Ook de Amsterdamse voorhoe de deed niet zo bijster veel van zich spreken, al bleek het ach ter bij Terrasvogels niet zo goed dicht te zitten als tegen JOS en Rivalen, wat mogelijk een gevolg was van een te ver opdringen van Zaal. Toch kreeg Akkerman Sr. het niet al te lastig en hij zou dan ook nog voor de rust zeker niet gepasseerd zijn, als DEC niet van "en klein misverstand in de ach terhoede had kunnen profiteren. Rust 11. Na de rust kreeg Terrasvogels al gauw een paar redelijke kan sen om de leiding te hernemen, maar toen de blauwhemden zulks weigerden te doen, deed DEC 't maar, daarbij profiterende van niet al te sterk spel in de achter hoede (i2). Röbken wijzigde daarna de op stelling: Pellemans rechtshalf, Zaal spil, Röbken rechtsbinnen. Deze wijziging leidde door toe doen van Röbken, die de bal uit een voorzet van Timmer inkopte, tot de gelijkmaker (22). Hierna kreeg Terrasvogels, o.a. Wijnen, nog een paar goede kan sen om de strijd in haar voordeel te beslissen, maar deels door pech deels door slecht schieten kwam in de 22 stand geen verande ring meer. In de belangrijke ontmoeting- tegen Vitesse kwam Velsen uit met: De Graaf, Meyer, Tromp Sr., Van den Enden, Wijker, Hij- nen, Tromp Jr., Brouwer, Bak- kum, Van der LIeyden, Donker Boon ontbrak dus op het appèl en verder speelde Bakkum de ge hele wedstrijd niet uit. Brouwer was wel weer van de partij, doch bleek z'n goede vorm nog niet te pakken te hebben. ,Wg kunnen ons zo voorstellen, dat het gelijke spel tegen Vitesse de Velsen-aanhang na de fraaie overwinningen tegen ZSGO en JOS enigszins is tegengevallen. Maar men moet toch drie dingen vooral niet vergeten en wel: a. Het gold hier een uitwedstrijd, b. Vitesse behoort dit seizoen ook tot de sterkste clubs. c Tegen clubs, die kampioensadspiraties vertonen en daar hoort Velsen toch ook bij! doet men nu een maal altijd extra z'n best om te winnen! En wie dit alles over weegt, zal moeten erkennen, dat het gelijke spel nog zo'n slecht resultaat niet is. Zoals reeds gezegd, speelde Bakkum die gehele wedstrijd niet uit. Vóór de rust moest hij zich laten vervangen door Braam en het was prettig te ervaren, dat deze jongeman op de rechtsbin nenplaats Brouwer was rechts buiten en Tromp Jr. midvoor gaan spelen na Bakkums uitval len zulk uitnemend werk ver richtte. Wie ook een extra vermelding verdient, is zeker Kees Tromp, die op de linksachterplaats een partijtje speelde, zoals we dit seizoen nog niet van hem zagen. En dit, terwijl hij toch op de rechtervleugel van Vitesse de gevaarlijke Valk tegenover zich had. Vitesse leek 'ons, zoals het deze middag speelde, over een hardwerkende, doch niet fiinsue- lende ploeg te beschikken. 1 Was echter piaar goed, dat De Graaf onder de lat weer izulk knap werk liet zien. We zijn 't mei de scheidsrech ter eens. dat een penalty een straf moet zijn voor een zware overtreding. Aan die zware over treding dachten we echter twee maal, n.l. toen Donker en Brou wer o.i. op ongeoorloofde wiize geattamieerd werden. De leider lief echter doorspelen In de eerste helft werd niet gescoord, hoezeer beide ploegen zich ook inspanden. De verdedi gingen wisten de baas te bliiven. waarbij ook een naar maal het goede werk van de doelverdedi- gers onviel. Na de pauze wist Velsen door toedoen van Donker de leiding tc nemen, maar linksbuiten Zonne veld zorffde er voor. dat Vitesse althans één punt in de wacht sleepte CD—1) DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG A.S. Velsen, dat thans met JOS en Rivalen de eerste plaats deelt, krijgt Zondag a.s. de club der Karssemeyers, de oud-2de klas- ser TOG, op bezoek. De Am sterdammers staan slechts één punt op de drie koplopers ten achter, zodat zij momenteel ge voegelijk tot de kampioenspre tendenten gerekend kunnen wor den. Er staat de bezoekers dan ook ongetwijfeld een spannende strijd te wachten! Komen onze plaatsgenoten op volle oorlogs sterkte uit en spelen ze allen voor wat ze waard ziin, dan geven we ze een behoorlijke kans op een kleine overwinning.

Weekblad Huis aan Huis | 1953 | | pagina 1