[predikbeurten ."zomGSDMsmisfflj Grote Postduivententoonstelling op 7 en 8 Januari in „Zomerlust". „De Grootheid van Rembrandt". Bridgeclub „De Kennemers". Een nieuwe Bromfietspolis van de Noord-Zuid Hollander. Bescherming Bevolking. Uitslag Klaverjaswedstxijd. Emigratie. Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur: ds. de Kluis Geref. Kerk Art 31 (K.O.) Christelijke Geref. Kerk Gebouw Ned. Herv. Kapel Pastorieweg, 3.30 uur ds. L. S. den Boer, 's-Gravenhage Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 17.15 uur Ds J. A. Roskam Ver. Vrijzinnig Hervormden lokaal Abelenstraat l,IJmuidenO. Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Ned. Herv. Kerk 10.30 uur TAXI Het voordeligste adres T\XI E.S.T.O. R.K. Kerk Santpoort 27e Jaargang No. 1 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Comegge Telefoon 8619 SarfpotdsWeeRfalad Vrijdag 6 Jan. 1956 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Nog slechts enkele dagen en de zaal van „Zomerlust zal een le vendig schouwspel te zien geven. Wederom zullen een 600-tai post duiven in de tentoonstellings- kooien staan te pronken met hun mooiste verenkleed. De inrichting en uitvoering van deze tentoonstelling geschiedt door de IJ muider Concours Com missie waarin buiten de IJmui- dense Postduivenverenigingen ook P.V. Snelle Wieken te Sant poort is opgenomen. De voornaamste hoogtepunten van deze tentoonstelling zijn: Vrijdagavond worden de duiven gebracht en ieder exemplaar in het gereserveerde hokje ge plaatst. Kleur bij kleur en ook leeftijd bij leeftijd. Zaterdagochtend zullen dan een drietal gediplomeerde keurmees ters aantreden om de duiven naar hun exterieur te keuren en zal iedere kooi voorzien worden van een label waarop vermeld zal staan hoeveel punten deze keur meesters aan iedere duif toeken nen. Uitgegaan wordt hierbij van een bepaalde standaard voor de postduif die zodanig is samenge steld dat de lichamelijke hoeda nigheden zoveel mogelijk in ver band worden gebracht met het vermogen om een goed presteren de vliegduif te zijn, hetgeen ech ter geenszins zeggen wil, dat door een keurmeester door deze keu ring naar het exterieur kan wor den beoordeeld of een bepaalde duif een bijzonder goede vlieger is. Wanneer dan al deze 600 dui ven door de kundige handen van de keurmeesters zijn geweest zal t Zaterdagmiddag 5 uur zijn ge worden. Dit is dan het tijdstip van de Officiële opening van de 1 J.C.C.-Tentoonstelling welke zal geschieden door de voorzitter van de Landelijke Organisatie op het gebied van de duivensport de heer P. Kok. Verder is de tentoonstel ling an Zaterdag open van 5 tot 10 uur. Zondags wordt zij -weer geopend om 10 uur. Om 11.50 volgt de verkoop van een groot aantal waardevolle bonnen voor jonge duiven, welke geschonken zijn door zeer vooraanstaande post- duivenliefhebbers uit de omge ving en van elders. Om maar en kele namen te noemen die een zeer bekende klank in de oren van „insiders"' hebben: v. d. Ou- tenaer, Neuman, Stokman, Stie- mer, v.d. Wal, Dorsman, Minnebo, v. Zutphen, Verwer. Ook uit N. Brabant zijn er nog o.m. van P. v. Geloven uit Til burg. Na deze verkoop zal dan de tentoonstelling nog open zijn tot 4 uur. De prijzen zullen worden uitgereikt bij de sluiting en daar na zal met bekwame spoed tot het afbreken van de tentoonstel ling worden overgegaan om ruim te maken voor een grote feest avond. Deze feestavond1 die om 8 uur zal aanvangen zal dan een waardig besluit zijn van deze ten toonstelling. Een select gezel schap artisten o.m. Joop Boeree, De Truxini's, Het IJmond sextet en anderen zullen zorgen dat de tijd tussen 8 en 2 nar op een su blieme wijze wordt gevuld. En wanneer dan het laatste accoord van de finale in Zomerlust zal zijn verklonken dan zal de I J.C.C. Postduivententoonstelling 1956 ook weer tot het verleden beho ren. Vrijdag 13 Januari zal in het Jeugdhuis aan de Burgemeester Enschedélaan de grootheid van Rembrandt ten voete uit ge schetst worden door een uiterst kundig en boeiend causeur, de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum te Haar lem De heer Baard heeft verleden jaar in dezelfde zaal een lezing gehouden over Frans Hals. Hij heeft op die avond voor zijn toehoorders een ongekende wereld van schoonheid doen opengaan en daarmede bereikt, dat de Vereniging Santpoorts Bloei, die de avond had georganiseerd, vele verzoeken ontving een dergelijke lezing nogmaals te houden. De keuze is thans uitgegaan naar de schilder Rembrandt. Rembrandt heeft als kunstenaar een hoogte bereikt, zoals waar schijnlijk nimmer meer bereikt zal worden en zijn werk leent zich uitermate voor een interes sante bespreking en toelichting op de wijze zoals de heer Baard dit kan doen. Wij raden een ieder aan, deze avond vrij te houden voor een bezoek aan het Jeugdhuis. Nadere aankondigingen zullen nog volgen. Aan de door de Ned. Bridge- Bond uitgeschreven biedwedstrijd is ook door de Kennemers deel genomen. Deze wedstrijden laten maar al te duidelijk zien dat er bij vele bridgers aan hun biedin gen nog het nodige valt te ver beteren. Dat daarnaast echter ook nog menige bridger niet aan deze wedstrijden deel wil nemen is alleen maar te betreuren, daar ze zeer leerzaam zijn. Er deden 6 paren aan de Bonds wedstrijd mee, terwijl 8 paren in onderling verband hun bie dingen deden. Bonds Wedstrijd 1 Heren Mulder en Kruisman 1230 punten 2-3 Heren Rietdijk en Paats 1070 punten 2-3 Heren Kleefstra en Plaschaert 1070 punten 4 Heren Steinberg en Andela 1040 punten 5 Heren Seegers en v. Munster 800 punten 6 Heren Bode en Koster 600 punten Clubwedstrijd. punten 1. Hr. en mevr. Kroone 1350 2. Hr. Kost en Bodewes 1280 3. Dms. Andela en Munster 1110 4. Hr. en Mvr. Estié 920 5. Dms.Nieuwenhoff en Klein 810 6. mevr. Top en Hr. Witmond 620 7. Hr. Vrolijk en Oosterhout 600 8. Hr. en Mevr. Vader 510 Na afloop werd een Howell- wedstrijd gespeeld en een viertal wedstrijd, waarvan de resultaten waren: Howell wedstrijd. 1 dms.Nieuwenhoff en Klein 43 2 hr. Steinberg en Andela 415 3-4 hr. en mevr. Estié 375 3-4 hr. en mevr. Top 375 5 hr. Kleefstra en Witmond 37 6 hr. Vrolijk en Oosterhuis 355 7. hr. Kost en Bodewes 35 8-9 dm. Andela en Munster 315 8-9 hr. Bode en Koster 315 10 hr. en mevr. Vader 30 4 Tal fam Kronne en Seegers, van Munster spelen gelijk tegen fam. Rietdijk en Mulder-Kruisman met 55 tegen 53 punten. Ter beoordeling' ontvingen wij een polis voor verzekering van rijwielen met hulpmotor van de Noord- Zuid Hollander. Deze maatschappij tot ontwikkeling gebracht door de ook thans nog fungerende directeur, de heer F. M. van Vliet, is, zoals men zich zal herinneren, in belangenge meenschap getreden met de On derlinge Brandwaarborg Maat schappij „Neerlandia", die on voorwaardelijk de nakoming van de verplichtingen der Noord-Zuid Hollander garandeert Het is duidelijk, dat de directie zich tot taak heeft gesteld voor de bromfietsverzekering een dek king samen te stellen, die uit steekt boven de algemeen ge bruikelijke. Die taak is verre van eenvoudig, aangezien deze bran che zich voor bijzondere uitbrei dingen zeer slecht leent. Deson danks is de directie er echter in geslaagd een aantrekkelijk con tract aan de markt te brengen, dat stellig goede diensten zal be wijzen. De maatschappij neemt aan bij verlies of vernietiging van de bromfiets binnen twaalf maanden na ingang van de verzekering de betaalde koopprijs van 't rijwiel met de eventueel gemonteerde ac cessoires te vergoeden, zo nodig nog' vermeerderd met de gemaak te opruimingskosten. Na deze ter mijn van twaalf maanden wordt vergoeding op normale basis ver zekerd, waarbij de maatschappij zich evenwel het recht voorbe houdt niet de reparatiekosten te betalen doch vergoeding te verle nen van het verschil tussen de waarde onmiddellijk vóór en na de schade. Accessoires zijn altijd ten- volle medeverzekerd, voor zover althans hiermede bij het vaststel len van de verzekerde som is re kening gehouden. De verzekering blijft van kracht onverschillig of de bromfiets door de verzekerde zelf of met diens toestemming door een ander per soon, niet jonger dan 16 en niet ouder1 dan 65 jaar, wordjt be stuurd. Indien een civiele proce dure of rechtskundige bijstand terzake van een strafvervolging door de maatschappij wordt wen selijk geacht, clan worden ook de hieraan verbonden kosten ver goed, onverschillig of hierdoor de totale uitkering boven de verze kerde som zou uitkomen. Indien verzekerde de bromfiets in dienstbetrekking gebruikt, be schermt de polis ook de werkge ver tegen eventuele aanspraken uit hoofde van aansprakelijkheid voor zover althans die werkgever niet elders tegen hetzelfde risico reeds is verzekerd. De verzekering' is van kracht binnen Nederland maar kan te gen een matige premieverhoging ook worden uitgebreid met risico djekking in het buitenland, in welk geval bij de polis een inter nationaal verzekeringsbewijs wordt afgegeven. Tenslotte is nog voorzien in een interessante no claim-korting, na drie jaar oplopende tot niet min der dan 25 pet. De vertegenwoordigers van de Noord-Zuid Hollander zullen zich dus in het nieuwe jaar met ijver en zelfvertrouwen kunnen wijden aan de acquisitie van bromfiets verzekeringen, een branche die nog steedis vele mogelijkheden biedt, in het bijzonder indien een aantrekkelijke polis als de onder havige kan worden aangeboden „De Vraagbaak" van 31 Dec. Zoals de leden van de B.B. be kend is, zijn uit de B.B.-leden commissies gevormd, welke ten doel hebben bindings-avonden te organiseren. Dit zal de onderlinge band tussen de leden versterken en kan naar buiten uit tevens een goede propaganda zijn, ten behoeve voor hen, welke zich nog steeds niet hebben opgegeven als lid van de B.B. De commissie uit Wijk VI, om vattende de beide Santpoorten, is gereed gekomen met haar werk en gaat nu starten. Zaterdag 28 Januari a.s. zal in de zaal van de heer Böhm, aan de Hoofd straat te Santpoort(d.) de eerste contactavond worden gehouden. Het programma bevat ondermeer kienen om prijzen, hersengymnas tiek eveneens om prijzen. Dansen op muziek van een band. Op deze avond zult U gelegenheid krijgen kennis te maken met Uw medeleden uit andere groepen, die zullen leiden tot vergroting van de „B.B.-geest". In verband met de zaalruimte is het van belang te weten of één of twee avonden gegeven moeten worden. Geeft U dus zo spoedig mogelijk op voor deel name. U kunt vanaf heden gratis toegangsbewijzen afhalen geldig voor twee personen bij uwWijk- instructeurs, de heren R. Wild schut Hoofdstraat 157 en W.Th. Bucksteeg, Broekbergenlaan 23 te Santpoort. Deze avond is al leen toegankelijk voor leden en introducees. Komt allen, U zult er geen spijt van hebben. Namens de commissie, J. Bakker, voorzitter Het door de Klaverjasclub „Zomerlust" gehouden Kerst- tournooi, had het volgende resul taat Hr. van Tiggelen Hr. Zuydam Mevr. Duineveld Mw. Groot T. Brouwer M. A. de Jong Mevr. van Dijk J. de Ruiter Mevr. Meijer Mevr. Jansen 4931 put 4909 pnt 4852 pnt 4842 pnt 4786 pnt 4747 pnt 4746 pnt 4722 pnt 4719 pnt 4710 pnt Reeds enige jaren bestaat voor adspirant-emigranten, die geen of weinig' kennis van landbouw of veeteelt hebben, de gelegenheid door het volgen van een prakti sche zowel als theoretische scho ling, zoveel ervaring op te doen, dat zij in het immigratieland zich een toekomst in de landbouw kunnen opbouwen. Deze landbouwvormingscur sussen worden in verschillende centra in ons land gegeven. Uit de praktijk is gebleken, dat deze opleiding voor de oud-leerlingen die in Canada, Australië en Nw. Zeeland ;n de landbouw tewerk werden gesteld tot een succes heeft geleid. Thans is de aanmelding van gegadigden die zich willen voor bereiden op emigratie naar Australië en Nieuw-Zeeland, het gehele jaar door opengesteld. Slechts voor cursisten die metter tijd naar Canada willen emigre ren geldt dat zij alleen geduren de de maanden Januari tot Sep tember kunnen worden geplaatst. Dit houdt verband met de wen selijkheid dat zfj daar vroeg in het voorjaar aankomen. Zoals bekend is, zijn de beper kende bepalingen inzake leeftijd en beroep, die vroeger voor emi gratie naar Nieuw-Zeeland gol den, thans vervallen. Dit houdt o.a. in dat iedere ongehuwde ad- spirant-emigTant voor Nieuw- Zeeland, die nog niet eerder in een agrarisch beroep werkzaam was, op de cursus kan worden ge plaatst. Voor deze categorie geldt de leeftijdsgrens van 55 jaar. Ook voor boerenzoons, die in verband met hun emigratieplan nen meerdere ervaring willen op doen met machinaal melken en .het gebruik van landbouwvmachi- nes e.d. is de mogelijkheid tot het volgen van de cursus geopend. De aanmelding dient te geschie den bij de kantoren van de parti culiere emigratie-organisaties en de Gewestelijke Arbeidsbureaus. ZONDAG A.S. 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur ds. M. C. Stubbe, Twisk-Medemblik geen opgaaf GebouwSpaarnberg,Wüstelaan 75 10.30 uurdr. C. Spoelder ds. W. van Wijngen, Nw.Zeeland 18.45uur: Bijzondere Kerkdienst ds D. ter Steege „Volkerenwereld en Wereldkerk" van 18.4519 uur Zangdienst De Toorts 9 uur ds. J. Heidinga Haarlem. Jeugdhuis 10.30 uur: Jongejeugd kerk. de heer W. Doevendans, Santpoort. ZONDAG A.S. D. R. Mansholt Vinkenbaan 23 Tel. 8320 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwiijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A* J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 ZONDAG 8 JANUARI H.H. Missen zijn 6.45,8 en 11.15 uur. De Hoogmis te balf 10. Te 7 uur Lof. VRIJDAG 13 JANUARI Te half 8 Lof ZATERDAG 14 JANUARI Te half 8 Broederschapslof

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1