ttdli „De Gekooide Mens" Bond van Ouden van Dagen Adolf van Nassauschool. Personalia. Vrouwe Fortuna was niet bij „Wilhelmina" Jhr. Dr. C. Mollerus voor Santpoort's Bloei K.A.J. - Filmavond Bridge-ciub De Kennemexs 27e Jaargang No. 4 Redactie Terrasweg 31-. Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 27 Jan. 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Het zijn de Kerstboodschap van H.iYl. de Koningin uitge sproken op 25 Deceiniier j.l. en een aankondiging van de Veren. Staten op 19 Januari j.l. waarin deze kennis geven van twee nieuwe proefnemingen op atoom gebied, die verband houden met de aanhef van dit schrijven. In Haar Kerstboodschap heeft H.M. de Koningin de mensheid gewezen op de grote problemen, de grote optelsom, wat er in aller leven aan de orde i6 en waarbij helaas moet worden geconstateerd dat er niets in de menselijke samenleving is, om trots op te zijn. De mens in groepsverband is vaak behebtmet een beanstigende kortzichtigheid, die ons de ogen doet sluiten voor wantoestanden elders, hierbij vergetende dat de rekening wei eens thuis kon worden gepresenteerd. Het betreft hier een mensheid die na het beleven van twee wereldoorlogen nog steeds in angst leeft. Maar leest U, ook al heeft U Haar Kerstboodschap gehoord, deze eens rustig door, of des noods nog eens over. Als U dit gedaan heeft, zult U mogelijk tot diegenen willen behoren die uit de kooi willen breken, om met anderen te ko men, tot het ruimere en wijdere uitzicht, waarin Zij ons voorgaat. Want zo waarachtig als Haar woord, is de ernst van het ogen blik. Als Nederlanders kunnen wij een diepe betekenis aan deze woorden toekennen, want men behoeft geen groot volk te zijn om zich van deze plicht bewust jte zijn. Als straks de natuur gaat ont luiken, zal de mensheid opnieuw worden opgeschrikt door de aan gekondigde proefontplofïingen, thans in de Verenigde Staten. Proefnemingen die op zichzelf al onmenselijk zijn, omdat de draagwijdte van de schadelijke gevolgen voor mens, dier en planten al niet meer zijn te overzien. Noch conferentie,noch uilwisseling van gedachten hebben dit alles kunnen voorkomen, want men gaat door op Eet hellende vlak naar de totale vernietiging. Men weigert uit de kooien te komen, omüat men de innerlijke kracht mist de veruietigingsbron- nen te vernietigen. Iedere nieuwe proefneming is geen bewijs van kracht of durf meer en zelfs geen verdedigings wapen meer. Schrede voor schrede gaat men voort op de weg naar de eigen ondergang, omdat men niet de reële moed kan opbrengen, neen te zeggen. De bekendmakingen van Minister Dulles hebben ernstige reacties teweeg gebracht bij regeringen en volkeren, die hierdoor aan het schrikken werden gebracht. Hopelijk moge D, lezer, hieruit beseffen dat dergelijke uitlatingen nu juist het logische gevolg zijn van het aan waanzin grenzende opvoeren van deze vernietigings krachten en in hetwelk men nog een superioriteit ten eigen bate aanwezig acht, met alle ver schrikkingen van dien. Waar blijven de vlammende protesten van Regeringen en volksvertegenwoordigingen, waar de gekooide pers, waar de kerken waar de politieke groeperingen, waar de vakbonden, waar de verenigingen, waar de ouders? Ons mensenbestaan, hetwelk wij zo graag uitstippelen in al deze genoemde instanties staat op het spel, onherroepelijk, als wij blijven in onze kooien waar wij in zitten. C. SPOOR De afdeling Santpoort-Driehuis van de Algem. Bond van Ouden van Dagen bestaat 2 Maart 1956 5 jaar. Een Lustrum dus Het ligt in het voornemen van boven genoemde afdeling, dit feit enigs zins feestelijk te herdenken en aan de leden van deze afdeling een genoeglijke avond te bezorgen, en zo mogelijk hun krachten te stimuleren voor de vruchtbaar heid van de Algem. Bond door het aanwerven van nieuwe leden. De afd. Santpoort-Driehuis, acht •zich gelukkig dit te kunnen doen en voornamelijk door het feit dat zij alle leden hier van kan laten genieten, ook invaliden. Het is dan ook langs deze weg dat zij namens bestuur en leden hun innige dankbaarheid wil uit spreken aan donateurs en dona trices, voor de financiële steun die zij ons heeft gegeven, waar door wij zieken fruit en jubileren - den een geschenk konden aan bieden, en invaliden voor ont spanningsavonden gratis van huis konden halen enweerthuisbrengen Wie getuige is geweest van de innige dankbaarheid hierdoor ontsproten, kan zich van de ar beid hieraan verbonden niet ont trekken. Wij roepen aan alle toe die 55 jaar oud zijn wordt lid van onze afd., en aan die mens heid die met ons sympathiseert, steun ons ideaal door donateur of donatrice te worden van onze afd. Bij voorbaat dank van alle Oudjes. A. Boon, voorz. A. Raven, secr. Maandagavond hielden de 1.1. van de Adolf van Nassauschool een zeer gezellige en geslaagde avond. De opkomst van de ouders was bijzonder groot. Na het openingswoord van het hoofd van de school, de heer Scholten, verzorgden de 1.1. het gehele programma. Het begon met kleine, maar fijne pianostukjes. Verder kwa men er proz& en poezië, blokfluit- spel, piano, dans en een vlot- spelend zangspel „Jan Lustig" op de planken. De 1.1. gaven blijk geen last te hebben van planken koorts en oogstten veel applaus. De voorzitter van de ouder commissie, de heer Blom, sloot de avond met een bijzonder woord van dank aan de heer Pels, die de leiding had voorts aan Mevr. van Nierop, die het dansje instudeerde en Mej. Kok, die het geheel begeleidde op de piano, We willen U nu reeds attent maken op de volgende ouder avond die op 8 Februari a.s. gehouden wordt in de Adolf van Nassauschool. Spreker Dr. v. d. Grient met het onderwerp „Het kind op weg naar de samenleving" Tevens wordt er een geluidsfilm vertoond over het kind onder de titel „de Eenzame". Onze vroegere plaatsgenoot de heer R. A. Willems, heeft op het Britse eiland „Trinidad", met gunstig gevolg het examen afge legd voor Britisch Chemical En gineer. De ensembles van het fanfare corps Wiliieimina" welke op Aaterdag en Lonaag j.l. hebben deelgenomen aan liet 3e Neder landse Kwartettencoucours wat dit keer in Eindhoven gehouden werd, hebben geen ^succesvolle dagen beleefd. Hoewei deze ensembles al heel wat prestaties geleverd hebben, dit keer was vrouwe Fortuna niet in hun midden. Zaterdag moest hetsaxophoon- kwartet optreden en aangezien het door een misverstand in de Superieure afdeling inplaats van de Ere-afdeling werd geplaatst, konden deze 4 heren hun pres taties niet in een prijs beloond zien. Jammer, maar de volgende keer wat meer succes, heren Het koperkwartet, dat Zondag moest optreden, had iets meer geluk. Dit viertal wist in de Ere- afdeling nog een derde prijs te bemachtigen wat gezien de be oordelingen van de jury, nog een aardige prestatie genoemd mag worden. In de eerste afdeling trad nog een trio op, welke uit 2 leden van de jongere garde en de nestor van de vereniging be stond. Dit trio haalde eveneens een 3e prijs. Laat deze uitslag een stimulans zijn, dat onze muziekvrienden op het 4e Neder landse Kwartettenconcours dat in November a.s. te Zeist zal worden gehouden, met een betere uitslag naar huis zullen gaan. Vrijdag 3 Februari a.s. komt Jhr. Dr. J. C. Mollerus, een ware „meester" onder de vertellers naar Santpoort om in het Jeugd huis een lezing te houden over een door hem gemaakte reis naar New York. De heer Mollerus heeft van zijn reis een kleurengeluidsfilm en kleurenlichtbeelden gemaakt en aan de hand daarvan laat hij ons zien wat hij interessant en belangwekkend vond. De heer Mollerus heeft een geheel eigen visie op vele dingen en hij zal in zijn causerie zaken behandelen van zeeruiteenlopen- de aard. De stad New York in teresseert hem b.v. uit stede- bouwkundig oogpunt. De wolken krabbers, hoe kan het anders, zijn voor hem bouwwerken waar aan iets op te merken, waarvan iets te vertellen valt. Dereusachtig winkelstraten, met ais middelpunt de Fifth Avenue, de Super Mar kets (onze kijkgrijp-winkels in honderdvoudige vergroting), dit zijn alle verschijningsvormen die de intense belangstelling van de heer Mollerus hebben gewekt. De stad New York is voort durend in het nieuws. Slechts weinigen van ons zullen deze stad door eigen aanschouwing leren kennen. Santpoort's Bloei heeft daarom gemeend in een behoefte te voorzien door leden en niet- leden in de gelegenheid te stellen een lezing van de heer Mollerus over dit onderwerp bij te wonen. De Kajotters van Santpoort organiseren op Zondag 29 Jan. a.s. een buitengewoon leerzame en interessante filmavond, welke gehouden wordt in de Bovenzaal van het Lavigerie-College aan de Wüstelaan te Santpoort. Er zal n.l. een prachtige film vertoond worden over de avon tuurlijke reis die de z.g. „Jeep expres" gemaakt heeft door Afrika en het Midden-Oosten. Deze Jeepexpres werd gevormd door de heren Jan Glissenaar en Beter Bennarts en hun reis is in diverse week- en dagbladen be schreven. Zij komen thans met de door hen opgenomen prachtige geluidsfilm naar Santpoort en zullen deze waar nodig zeil mon deling toelichten. Als U kennis wilt nemen van de toestanden die momenteel in Airika en het Midden-Oosten heersen, dan mag L niet nalaten dit boeiende film werk te komen zien. Toegangsbewijzen zijn verkrijg baar bij M. Schipperijn, Rijksweg 496 en J. Jabroer, Hagelinger- weg 59 en 's avonds aan de zaal, zolang de voorraad strekt. Aanvang acht uur precies. N.V. Verzekeringsmij. „De Noord-Zuidhollander" te Santpoort Voor de maatschappij was 1955 weereen gunstig jaar. Het premie inkomen steeg met bijna 17 pCt. Het schadeverloop was, evenals in 1954 bevredigend, terwijl ook dit jaar zich geen moeilijkheden bij de schaderegeling voordeden. Het bedrijf leverde een technische winst van ruim 4 pCt. van het premie-inkomen op. Na verster king der technische reserves en de statutaire verdeling van het winstsaldo zullen de vrije reser ves tezamen met die der ,,Neer- landia" van 1880 f 1.250.000,— ruim overschrijden. De saldi per 31 December 1955 bij de vertegenwoordigers be dragen 3jS£ pCt. van de totale premie-ontvangst. De personeels bezetting onderging een kleine uitbreiding. S.C. „Santpoort" moest alle zeilen bijzetten Voor de Bondscompetitie werd de wedstrijd Santpoort 2 - Schoorl 1. gespeeld. Het begon niet zo daverend voor Santpoort. Brug man kon het niet houden tegen Visser en boekte Schoorl al spoedig een winstpunt; geleidelijk werd hierna de stand 3% - 2)J voor Schoorl. Rietveld en Vos verloren en Vosman maakte remise gelukkig kon Pieters winnen, waar door de balans weer een beetje in evenwicht kwam .Aan de overige vier borden werd daarna nog hardnekkig gestreden om de zo begeerde punten, maar wegens het late uur moesten deze tenslotte afgebroken worden. Na ampel overleg konden de wedstrijdleiders het niet eens worden omtrent de kansen, die in deze partijen aanwezig waren, zodat tenslotte besloten werd een en ander in de loop dezer week nog eens rustig te bestuderen. De partijen Duin-Cijs en Baljet- Konijn staan gunstiger voor „Santpoort", terwijl Schweitzer- Dr. Siemonsen Oosterling-de Jong gelijk staan. Er bestaat dus de mogelijkheid, dat Santpoort toch nog met 51/,- 4x/,aan 't langste eind zal trekken. Maar daarvoor moest dan ook hevig gevochten worden. Overigens was het een sportieve strijd, de mannen uit het mooie Schoorl lieten zich van hun beste zijde kennen. Voor de onderlinge competitie konden nog de volgende uitslagen geboekt worden Hos-Busselman 1-0, Wolters- BlansjaarO-l,Labouchere-Wo)ters 0-1, Tuning - Schuurman 1-0, Pieterse-Busselman 0-1, Hoogzaad de Jong 0-1, Wennis-Kesting 1-0, Louwerse-Put 0-1, de Jong-Riet- veld 0-1, Duin-Hoogzaad 1-0. Wat 't ledental betreft gaat het prima! Wederom meldden zich 3 nieuwe leden aan, dank zij de publiciteit in „Huis aan Huis". Voor 31 Januari a.s. is er een bijzondere ontspanningsavond be legd, dan staan er o.a. goochel toeren en Voordrachten op het programma. De schaak-boog moet eens onbe- spannen wordenAspirant-leden en oud-leden zijn welkom Donderdagavond werd in het badhuis de 4de wedstrijd voor het paren clubkampioenschap gehouden, waardoor de totaal stand is geworden: Adeling A ^j0 1 Hr. Seegers en v. Munster 235 2 Hr. Mulder en Kruisman 208 3 Heren Kost en Bodewes 196 4 Hr. Witmond en Breedijk 194 5 Hr. en Mevr. Rietdijk 193 6 Hr. en Mevr. Soomers 193 7 Hr. Andela en Steinberg 190 8 Hr. en Mevr. Kroone 188 9 Hr. Schildwacht en Andela 169 Afdeling B 1 Heren Bode en Koster 228 2 Damee Schildwacht en Breedijk 227 3 Hr. Kuis en Paats 200 4 Hr. en Mevr. Ophoff 199 5 Hr. Kleefstra en Plaschaert 192 6 Dames Wiggemans en Mulder 185 7 Dames Nieuwenhoff' en Klein 167 Afdeling C 1 Hr. en Mevr. Vader 219 2 Dames Seegers en van Munster 215 3 Dames Andela en v. Sprang 205 4 Dames Dirven en Muller 203 5 Hr. Gagel en Gerritsen 195 6 Hr. en Mevr. Estié 188 7 Hr. en Mevr. Top 174 8 Dames Smakman en Muller 173 (Wegens plaatsgebrek vorige week, thans geplaatst.) o Voor de promotie en degradatie competitie werd opnieuw gestart Alle paren moesten loten voor de afdeling waarin zij worden geplaatst. Deze attractieve wedstrijden zijn steeds vol spanning. De Sparen uit de B en C groep proberen zo spoedig mogelijk naar de A-groep te komen, terwijl die uit de A- groep natuurlijk proberen er in te blijven. Elke wedstrijd promoveren ^en degraderen slechts 1 of 2 paren uit de diverse groepen. De uitslag van de eerste wedstrijd luidt Afdeling A: M.P. 1 Hr. Kuys en Paats 36 2 Hr. Kost en Bodewes 34 3 Hr. en Mevr. Kroone 33 4 Mevr. Nieuwenhoff en Hr. Kleefstra 32 5/6 Dames Wiggemans en Mulder 30 5/6 Dames Schildwacht en Breedijk 30 7 Dames Seegers en v. Munster 29 degraderen 8 Hr. en Mevr. Vader 28 degraderen Afdeling B 1/2 Hr. Vrolijk en Oosterhout 39 promoveren 1/2 Hr. Schildwacht en Andela 39 promoveren 3 Hr. Seegers en v. Munster 37,5 4 Hr. en Mevr. Top 35 5 Hr. Bode en Koster 29,5 6 Hr. en Mevr. Estié 29 7 Mevr. Andela en Hr. Steinberg 26,5 8 Dames Muller en Smakman 16,5 degraderen Afdeling C 1 Hr. Mulder en Kruisman 38 promoveren 2 Hr. en Mevr. Soomers 34,5 3 Hr. Gerritsen en Muller 30,5 4 Hr. en Mevr. Ophoff 28,5 5 Hr. en Mevr. Rietdijk 27,5 6 Hr. Witmond en Breedijk 21

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1