predikbeurten Gouden Jubileum Coöp. Boerenleenbank Santpoort. Vrydag 3 Febr. 1956 Moord in de Pastorie. Schaakclub „Santpoort" zet overwinningreeks voort Ouderavond Adolf van Nassauschool. „DE EENZAME". Bridge Club „De Kennemers" Hoofdprijs in slagzinnen- wedstrijd viel te Santpoort-Station. Vrouwen Wereldgebedsdag. Contactavond B.B. Trekkingslij st Vertraging bij het Postverkeer. R.K. Kerk Santpoort Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur: ds de Kluis Geref. Kerk Art 31 (K.O.) Christelijke Geref. Kerk Gebouw Ned. Herv. Kapel Pastorieweg, 3 uur ds J. P. Geels Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld Ver. Vrijzinnig Hervormden Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente GebouwSpaarnberg,Wüstelaan 75 10.30 uur Dr. J. A. Schreuder Ned. Herv. Kerk 10.30 uur ds D. ter Steege Examens. 27e Jaargang No. 5 Redactie Terra sweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SanfoodisWeeliHad aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Op 25 Jan. jJ. vierde de Boe renleenbank te Santpoort onder grote belangstelling haar gouden jubileum. Na een plechtige kerk dienst verenigden zich leden en genodigden aan een feestelijk ontbijt. De heer J. P. Nijssen, 2de Voorzitter, opende in een korte toespraak deze feestdag. Pastoor J. P. Bik prees hierna het werk van de boerenleenbank en wen ste de bank nog vele jaren van voorspoed. Hierna reikte hij de gouden Bene Marenti-medaille uit aan de heer G. M. Maas, voor zijn vele werk en somtijds onder zeer moeilijke omstandigheden verrichte bestuurstaak gedurende 30 jaren. De heer C. Rutte, pres. van dt Raad van Toezicht hul digde de nog 5 in leven zijnde op richters der Bank, hetwelk hij gepaard liet gaan met een kleine surprise. De heer Roncks, inspec teur bijkantoor Haarlem van de Centrale Bank, gaf hierna een uiteenzetting van de groei der Bank en over het boerenleenbank werkt in het algemeen. De kassier overhandigde het Bestuur en de Raad van Toezicht namens de le den een bloemenhulde en een blijvend geschenk, in de vorm van een nieuwe voorzittersha mer. Des middags vond de receptie plaats. Hier sprak Directeur Mr. F. Claessens van de Centrale Bank zijn welgemeende geluk wensen uit. Tevens sprak hij zijn waardering uit voor het vele werk in de afgulopen 50 jaren door de beheerders en kassiers tot stand gebracht en wenste de Boerenleenbank nog vele jaren toe in het belang van de agrari sche en plaatselijke bevolking. De heren G. M. Maas en J. P. Nijssen mochten de zilveren me daille van de Centrale Bank in ontvangst nemen. De Edelachtba. re Heer Burgemeester van Vel- sen en de wethouder van Finan ciën gaven acte de presence, even als de afgevaardigden van de C. M. C. afd. Velsen-Fok en contr. Ver. Haarlem L. T. B., L. 1'. J.f Harddraverij Ver. Santpoort en Omstr. en de Voorlichtingsdienst, welke in gloedvolle bewoordin gen de vriendschappelijke ver houdingen schetste tussen hen en de boerenleenbank. Als laatste spreker nam Notaris Anten het woord welke na zijn gelukwen sen een keurig overzicht gaf over het verloop van de bank gedu rende 50 jaren. Hij momereer de dat de omzet in 1907 f 123000 bedroeg en dat deze in 1955 ge stegen was tot virca 13 millioen gulden. Het ledenaantal was meer als verdubbeld. Het spaar tegoed boven het millioen was gestegen en het rekening-courant verkeer vele malen verdubbeld was en dat momenteel iedereen Van de diensten der Bank ge bruik maakte. Hij wenste de Bank nog veie vruchtbare jaren toe in het belang der gehele be volking van de Gem. Velsen. Des avonds vond een (grote feestavond plaats welke in een buitengewoon gezellige sfeer werd doorgebracht. Deze 50-ja- rige feestdag zal nog lang in de herinnering van de leden blij ven voortleven. Het boek van de beroemde Engelse schrijfster Agatha Christie dat onder deze titel verscheen, geniet evenals haar vele andere detective verhalen grote bekend heid. Het is dan ook geen won der, dat er sinds jaren ook een toneelbewerking van dit boek is verschenen. Het stuk beleefde reeds tal van opvoeriugen, het geen geen wonder is, indien men bedenkt dat in de toneelbewer king de spanning zo mogelijk nog hoger werd opgevoerd dan in het toch al zo boeiende boek het geval is. Nadat „Jan van Dommelen" reeds enige jaren de mogelijkheid van opvoering had overwogen, zal deze vereniging thans in haar tweede serie uitvoeringen van dit seizoen, dit stuk onder regie van haar jonge enthousiaste re- giseur Peter Brandsma ten tonele brengen. Ongetwijfeld wordt daarmee aan de bezoekers van de voor stellingen van Jan van Dommelen veel genoegen bereid. Want niet alleen, dat Agatha Christie op zeer deskundige wijze de spanning weet op te voeren, daarnaast geeft zij zeer rake typeringen van de diverse personen waarmee zij haar publiek in kennis brengt en tekent op rake wijze het leven in een kleine dorpsgemeenschap. Op 4, 7 en 11 Februari a.s. gaan de opvoeringen in de toneelzaal van „Zomerlust" terwijl de op voeringen op 4 en 11 Februari zoals de laatste tijd gebruikelijk weer gevolgd worden door een bal. Voor verdere bijzonderheden «ij verwezen naar de elders in dit blad voorkomende advertentie. De vorige week was het weer aantreden tegen Heemstede 3. Wie zou het winnen? Na enige uren bleek al, dat „Santpoort" aan het langste eind zou trek ken. Vijf partijen boden toen al winst-perspectieven en inderdaad konden tegen half elf 5 winst punten op het scoringbord ge noteerd worden. Kort daarna kon ook één winstpunt voor Heemstede genoteerd worden. G. Schuurman liet zich door Schönhut onder een hoedje vangen. Busselman en Wolters kwamen daarna remise met hun tegen standers overeen, terwijl ten slotte Oosterling en Pels nog 2 punten aan de zege van „Sant poort" toevoegden. Het werd dus 82, de vierde zege in successie De kampioenskansen zijn daar door weer gestegen. Het totaalresultaat na vier wed strijden, 27^ tegen 12^ mag er zijn. Pat Mat 3 komt nu nog op bezoek; wordt deze ontmoeting gewonnen, dan kan „Santpoort I" zich ongeslagen kampioen noemen. Aan onze spelers de taak om zulks te realiseren. Voor de onderlinge competitie waren de uitslagen: Groep A: Brugman-Pieterse 0-1, Groep B, van Duin-de Jong 1-0, De Jong-van Duin 0-1, Blokker- Rietveld 0-1, Kruijf-Blokker 1-0, Hoogzaad-Vosman 0-1, Kruijff- Louwers 1-0. In C: Kesting- Winters 1-0 (regl.) en Vos-Wennis 0-1. Weer moest een kampioens- candidaat tegen Wennis een nul boeken! Wennis speelde dan ook voortreffelijkEén en ander kan de spanning slechts verhogen! Door toename van nieuwe leden moest een paralel-groep gevormd worden. Schaker» er is nog plaats voor U! Op Woensdag 8 Februari a.s. wordt een Ouderavond gehouden in de gymnastiekzaal der School Aanvang 20 uur. Spreker: Dr. van der Grient, met het onder werp: „Het kind op weg naar de samenleving". Tevens wordt er een geluidsfilm vertoond, getiteld: Wegens het bar slechte weer was de opkomst niet voldoende om de paren-wedstrijd te kunnen spelen. Twee viertallen en een Howell-wedstrijd vonden nu plaats met de volgende uitslag: Seegers-v. Munster-Kuys-Paats wonnen van Mulder-Kruisman- fam. Krone met 75 tegen-21. Schildwacht-Andela sr.-Andela jr. Steinberg wonnen van Kost- Bodewes-Bode-Koster met 70 tegen 44. HO WELL WEDSTRIJD 1. Dames Schildwacht-Breedijk 46 M.P. 2. Dam. Wiggemans-Nieuwenhoff 3. Heren Kleefstra-Breedijk 42A/2 4. Hr. en Mevr. Estié 39 5. Heren Vrolijk en Oo»terhout 34 6 Hr. en Mevr. Top 32 7. Dames Andela-v. Sprang 311 8. Hr. en Mevr. Vader 29 9. Heren Gerritson-Muller 20' De anders zo stille Litslaan stond Maandag in het teken der belangstelling, toen een gezel schap van zeker wel 25 personen Mevr. van der Leeuw op no. 5 kwamen mededelen dat zij de hoofdprijs, zijnde 50.000.in de slagziunenwedstrijd der Blue Band reclame had gewonnen. „Dood eng" wa» haar eerste reactie. Enkele uren tevoren was de heer v. d. Leeuw in restaurant Brink man te Haarlem ontboden, om van de directeur der fa. van der Bergh en Jurgens het grote nieuws te vernemen en een cheque in~ ontvangst te nemen. Uit ongeveer een half millioenen inzendingen werd de slagzin van mevr. van der Leeuw „De ochtendstond heeft het, Maar Blue Band geeft het", met de hoogste prijs bekroond. Op uitnodiging van het landelijke Comité zal ook in Santpoort een samenkomst worden gehouden in verband met de Vrouwengebeds- dag en wel op Vrijdag 17 Febr. a.s., des avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg. De Vrouwen-Wereldgebedsdag wordt telkenjare gehouden op de eerste Vrijdag in de Lijdensweken en dit jaar nemen vrouwen uit 118 landen hier aan deel. De liturgie is ditmaal samengesteld door Indiaanse vrouwen uit Ari zona in de Verenigde Staten van Amerika en is gebaseerd op Joh. LO vs 16 (slot): „Het zal worden één kudde, één Herder. Evenals het landelijke Comité is ook het plaatselijke Comité samen gesteld uit vertegenwoordigsters van verschillende vrouwengroepen o.a. van de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerken, de Doopsgezinde Gemeente, de Chr. Geref. Kerk, de Ned. Chr. Vrouwenbond af delingen Santpoort-dorp en Sant poort-Stat,, alsmede de Zakbijbel- bond. Mogen ook vele Santpoortse vrouwen geteld worden onder de millioenen vrouwen over de ge hele wereld die deelnemen aan deze gebedsure. in café „Zomerlust", 28 Jan. a.s. De eerste contactavond georga niseerd door de bindingscom missie Wijk VI mag zeer zeker geslaagd genoemd worden. Een zeer groot aantal nood- wachters hebben aan de uitnodi ging om deze avond bij te wonen gevolg gegeven. In zijn openingsavond hete het wijkhoofd, de heer S. Jansma, allen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer W. v. Lier, hoofd der dienst H. B. B. en bracht dank aan allen die hun belangloze medewerking hebben verleend om deze avond te or ganiseren. Spreker was er van overtuigd, dat de avond er toe zou bijdragen het onderlinge contact te verstevigen. Tot zijn leedwezen moest de heer Bakker om gezondheidsredenen zijn func tie als voorzitter der Bindings commissie neerleggen. Vervolgens ging men tot afwer king van het programma over. Bij de hersengymnastiek tussen de Brandweer en de Redders, werden de deelnemers danig aan de tand gevoeld door de heren Nijmeijer en Molleman, met als resultaat dat de Redders met de eerste prijs uit de bus kwamen. Ook de aanwezige dames gaven de nodige spanning in de zaal, waaruit bleek dat de helpsters over een zeer goed team de be schikking hadden. Grote belangstelling bestond er voor het Kienen om zeer vele en mooie prijzen. Menigeen ging dan ook met één of meerdere prijzen huiswaarts. Na afloop hiervan werd er nog gezellig gedanst op de muziek van de Rijkskweekschoolband „de Swing Noles" onder leiding van Jaap Bakker. Uit de ingeleverde formulieren blijkt dat er grote belangstelling bestaat voor klaverjassen, excur sies naar de Hoogoven» en de Tunnelbouw, Film-, Cabaret- en Contactavonden. Het ligt in de bedoeling van de commissie om aan dit wensprogramma zoveel mogelijk tegemoet te komen. Vrijdag 10 Februari, om 8 uur, zal er in „de Weijman" met klaverjassen worden aangevangen. Uitnodigingen volgen. Voorts zal er eind Februari een Filmavond gegeven worden met o.a. de film „Vijf minuten na 12 uur". In Maart zal er een begin gemaakt worden met excursies naar hier voor in aanmerking komende objecten. Nadere gegevens volgen. Namens de commissie, Th. P. Rusman, secr. der loterij van de S. V. Terrasvogel» te Santpoort Op de volgende nummers zijn prijzen gevallen 65, 81, 162, 241, 242, 253, 432, 476, 657, 724, 888, 898, 936, 942, 958, 974, 980, 1108, 1197, 1225, 1267, 1357, 1396, 1487, 1549, 1649, 1653, 1718, 1796, 1867, 1907, 2054, 2108, 2306, 2440. De prijzen kunnen afgehaald worden bij P. Douma. Kerke rinklaan 18, Santpoort. Door de moeilijkheden in de treinenloop, als gevolg van de weersomstandigheden, zijn er in de afgelopen dagen merkbare vertragingen bij de postverzen ding ontstaan. Het is niet uitgesloten dat deze nog enige dagen zullen voor komen. ZONDAG 5 FEBRUARI H.H. Missen 6.45-8 uur, 11.15. De Hoogmis te half tien. Te 7 uur Lof. MAANDAG te 7.15 Maria Garde I Te half acht Novenegebeden. DINSDAG te 7.15 Maria Garde II Te half acht Novenegebeden WOENSDAG te 7uur H. Familie (jeugd). Te half 8 Novenegebeden. DONDERDAG Te half acht Novenegebeden. VRIJDAG te half acht Lof m»t. Novenegebeden. ZATERDAG te 10 uur plechtige gezongen Huwelijksmis tot intentie van het Bruidspaar Heeremans-van Diepen. Te half 8 Broederschapslof. ATTENTIE. Deze week, Woensdag 8 Febr. a.s. des avonds acht uur, wordt in de zaal van „Zomerlust" een buitenkerkelijke bijeenkomst ge houden van de Maria Congregaties (afd. Dames en Jongevrouwen) en de H. Familie (afd. Herenen Jongemannen), alsmede van de K.A.B. en K.A.V. en verdere belangstellenden. De heer Heinz Joosten uit Hilversum komt spreken over da Getuigen van Jehova met illu stratie van lichtbeelden. Wie zijn deze mensen? Wat willen zij Hoe moeten wij hun leer en optreden beoordelen Vragen, die bij menigeen zijn opgekomen, die hun propaganda in eigen omgeving aan het werk zag. Toegang gratis ZONDAG A.S. 10.30 en 3 uurds. N. Bruin Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur ds J. Wieringa, van Westzaan geen opgaaf. lokaal Abelenstraat l,IJmuidenO. geen opgaaf. H. Doop 7 uur Dr. G. Snijders, Haarlem De Toorts 9 uur ds D. ter Steege Jeugdhuis Jongejeugd Kerk 10.30 uur dhr. D. Selling, Haarlem Voor het vakdiploma Parfumeur (Stichting Parfumerie Vakexa mens te Den Haag) slaagde onze plaatsgenote Mej. A. van Meurs, Drogiste (Santpoortse Drogisterij) Hoofdstraat 158.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1