SarfpoflfcWeeftblad aan F prediktwurtott De Velser Gemeenschap. NAVO SCHIMMEN. Liefde is geen speelgoed. Oranjevereniging Santpoort-Dorp R.K. Kerkf Santpoort Toneelavond R.K. Jongeren. JEUGDDAG Uitslag Tombola R.K.S.V. Velsen. Schaken. Emmabloem Collecte. Bridgeclub „Santpoort" Programma voor de a.s. Koninginnedag. Geref. Kerk Arf 31 (K.O.) Christelijke Geref. Kerk Gebouw Ned. Herv. Kapel Pastorieweg, 3.30 uur ds J. C. Maris, Haarlem Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Ned. Herv. Kerk Sdmsbmst artsen .1 J. w. TAXI Het voordeligste adres T \XI E.S.T.O. !e Jaargang No. 16 edactie Terrasweg 31 Kerkeriuklaaii 45 itgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS Huis Vrijdag 13 April 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 De Velser Gemeenschap kon aderdagavond, 5 april j.l. ovct m tot oprichting van een So" le Sectie. Aan deze oprichting een lange tijd van voorberei- ig vooraf gegaan, maar dank vooral ook de medewerking a de heer P. Waardenburg, •ecteur van de Gem. Dienst jr Sociale Zaken, kon men nu oprichting besluiten. ~)e voorzitter van de Velser- Jmeenschap, de heer van Os p den Abeelen, opende deze ïd bezochte vergadering. In t zonder verwelkomde hij de er Maas, wethouder van So le Zaken en afgevaardigde n het Gemeentebestuur. De heer van Os wees er op, t in deze gemeente heel veel sien moet worden tegen de litergrond van de zich steeds tbreidende industrialisatie. ;ze industrialisatie brengt tal ie problemen mee. Het sociale rk vooral moet gezien worden het licht van deze industriali ze. Samenwerking is daarom boden van alle instanties, die :h op het gebied van het Maat- ïappelijk werk bewegen. De }ser Gemeenschap wil ook hier erkoepelend werken, echter it dien verstande, dat ook hier er zijn volle zelfstandigheid loudt. Spreker stelde voor 'n orlopig bestuur te benoemen wel als volgt samengesteld j. C. Ledeboer en de heren O. ckelo, B'. Blok, J. Leysma, F. A. Strijbosch, J. Visser, H. orzanger en P. Waardenburg. )e heer Voorzanger is bereid nens het Dagelijks Bestuur de Velser Gemeenschap, als orzitter van de sectie op tei den. )e bedoeling van dit voorlo- bestuur is, de sectie op gang te helpen. De vergadering g'ing hiermede accoord. De heer Voorzanger nam nu de leiding over en ontvouwde een werkplan opgesteld door het Dagelijks Be stuur van de Velser Gemeenschap Dit werkplan, gebaseerd op er varingen in andere plaatsen omvat 1. Het volledig tot zijn recht doen komen van het Registratie- en Inlichtingenbureau op Soci aal terrein, werk dat reeds aan gevangen is door de Gem. Dienst van Sociale Zaken. 2. Maken mededelingenblad, waarin opgenomen worden refe raten uit de lectuur op het ge bied van het Maatschappelijk wérk. 5. Organiseren van contactbij eenkomsten van maatschappelij ke werkers. 4. Het uitbrengen van advie zen aan het Gemeentebestuur. 5. Organisiren van Sociale Ont wikkelingsavonden. Aan het slot van de vergade ring sprak Wethouder Maas een dankwoord namens het Ge meentebestuur voor het oprich ten van deze Sociale Sectie. Het gemeentebestuur ziet het grote belang van het sociale werk. Het is vakwerk geworden. Maar dit vakwerk kan slechts slagen door medewerking van de gehele be volking. Hij wenste de vergade ring geluk met de oprichting en gaf de beste wensen voor de toekomst. De heer Voorzanger dankte de Wethouder hartelijk voor zijn woorden. Hij zag deze belang stelling van het Gemeentebe stuur als een uitdaging om iets goeds van deze sectie te maken. Hij hoopte, dat de aanwezigen deze uitdaging zouden aanvaar den. Als de zaak waar om het gaat et zo hoogst ernstig was, zou en de uitlatingen die minister af heeft menen te moeten lan- ren, naar aanleiding van de af egde verklaringen van gene* il Gruenther, als kinderlijk na- kunnen beschouwen. Het est ernstige bedrijf, dat van dog, wordt in die uitleg be* ndeld, alsof het hier een on~ iuldig spel betreft met loden daatjes, compleet met de uwste Duitse uniformen erbij 5mede de toegezegde atoom- ipens, gefingeerde riviertjes n zilverpapier, waarachter dan verbonden legers in hun op- lllingen rustig de vijand kun st. afwachten. Dp het zelfde plateau zouden (j ons ook nog kunnen voor dien, dat gedacht werd aan de i'nsengemeenschappen welke iter deze barricades leven, gebeeld in enige vriendelijke ■rderijtjes met boomgaarden i een paar kerktorens. De mensengemeenschappen innen rustig' zijn, want thans reeds uitgemaakt hoe men een entueel komende strijd denkt gaan yoeren en hoe de vijand schadelijk zal worden ge- aakt. et soortgelijke beloften g'in- wij rustig' slapen aan de joravond van de 10e Mei 1940. LAlles was paraat en op hulp n worden gerekend. Toen begrepen wij het woord rlog niet, zelfs niet toen voor 'is do strijd alweer achter de g was. Alleen daar waar hij zijn Frijnende sporen van dood en rderf achterliet, aan de Greb- berg, in Rotterdam, daar wis- a ze wat oorlog betekende. Nu, in 1956 is het anders, zou k misdadig zijn in plannen te loven en te vertrouwen, die 'n itie zullen blijken te zijn in val van een oorlog. Wij zijn te diep geschikt ge- irden in de jaren 19401945 l wij niet meer mogen geloven n sprookjes, zelfs al worden ze verteld door een minister n oorlog, als deze spreekt van n vaste lijn in de verdediging hij zelf gezien heeft op het teratieplan. Geen mens ter wereld zal nog nnen geloven in een uitge- stippelde verdediging bij een komende volgende oorlog en het ware beter geweest, als men al leen de uitlating van generaal Gruenther had weergegeven, dat uit een derde wereldoorlog' geen overwinnaar meer zal overblij ven, omdat de vernietiging to taal zal zijn. Geen operatieplan, geen mil- boenen legers van kostbare jon ge levens, geen rivieren geen bergen en geen dalen, noch plan nen van ministers van oorlog of militaire staven, zullen een be letsel kunnen vormen voor de alles verschroeiende atoomwapens omdat er geen verdediging moge lijk zal zijn, alleen de totale on dergang. Het enigste plan ter verdedi ging gericht op het welzijn der mensheid, is gelegen in het ver heffen van uw stem tegen de wedloop der herbewapening en tegen de voortzetting van atoom- proeven in dienst van het ge weld. Als u op 4 Mei a.s. de geval lenen herdenkt uit de allerver schrikkelijkste oorlog aller tijden laat ook uw stem dan spreken. C. SPOOR, Yelsen. ZONDAG 15 APRIL H.H. Missen te 6.45 - 8 uur en 11.15 uur. Hoogmis te half 10. Te 7 uur Lof. WOENSDAG 18 APRIL te 9 uur voorbereiding der Communiekinderen. DONDERDAG 19 APRIL Te 7 uur Maandelijkse Gezongen Requiem. VRIJDAG 20 APRIL Te half 8 lof. ZATERDAG 21 APRIL Te half 8 Broederschapslof Kajotters, Jong Kajotters en de jongensclub „Don Bosco", geven Zondag 15 April, 's avonds 8 uur in „Zomerlust" hun jaarlijkse avond voor ouders, leden en be langstellenden. De jongeren brengen de klucht in twee bedrijven„Daar komt brommen van" en de oudere jongens spelen een éénacter „In de zilveren Haas", (klucht) Na afloop is er nog gezellig samenzijn olv. „The Melody Stars Een avond die U niet mag missen, (niet dat u zo geweldig goed toneel gaat zien, maar alleen al de moeite en de tijd die verschillende mensen inzetten voor de jongens, verdient zeker uw aller belangstelling. Doordat ouders en leden worden uitge nodigd, is het aantal vrije plaatsen nogal beperkt. Voorziet U dus tijdig van plaatsbewijzen om teleurstelling te voorkomen Voor kaartverkoop zie advertentie De gymnastiekvereniging ,,FIT" organiseert op Zaterdag 16 Juni wedstrijden voor de adspirant- leden van 9 t/m 16 jaar van de verenigingen aangesloten bij Kring Amsterdam en Omstreken van het N.C.G.V. De wedstrijden worden gehouden op de hockeyvelden, gelegen voor het openluchttheater te Bloemen- daal. Na afloop van de wedstrijden krijgen de kinderen een voor stelling aangeboden, verzorgd door het Openluchttheater. Willen alle adspirantleden van Fit voor het instuderen van de oefeningen geregeld de lessen bezoeken? Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Santpoort-dorp. De maandelijkseledenbijeenkomst van de N.C.V.B. is vastgesteld op Vrijdag 20 April a.s., des avonds 8 uur in de Herv. Kapel, Pastorieweg. Zuster W. Küyk uit Noordwijk zal spreken over het onderwep„Het gelukkige leven van het zwakzinnige kind". Ook dames niet-leden die belang stellen in het werk van de N.C.V.B. zijn hartelijk welkom. was een uitstekende „oude meid W. Hoogewerf deed ons in „Seppl" geloven, A. Liefting overtrof vaak zichzelf als Hu bert Ernberg, N. Stuvel trad veelbelovend op als Tony Kraus, mevr. Demmers speelde korte tijd maar deed dit prima, mej. Ten Bosch kwam goed voor de dag als Helga Stuber maar moet haar stem meer leren beheer sen, m,ej. Lassoy was cienj kwiek dienstmeisje, de heer j Post kon ons niet helemaal over tuigen als grootgrondbezitter; waarom „zat hij zoveel? Lof verdient Getosa voor haar poging een Oostenrijkse sfeer te verkrijgen. Het spreken, het handelen bleef echter volkomen „Hollands" en de costuums, die van de dames althans, hoe aar dig ze ör ook uitzagen, zal men zeker in Tirol niet vinden. Men heeft desondanks bereikt dat 't toneel een effect bood, dat eens „anders dan anders" was; het publiek stelde dit zeer op prijs. X The Melody Stqrs. Na de voorstelling trad zon dag een dansorkest op, dat zich The Melody Stars noemde. Het bleek uit acht jeugdige Sant poorters te bestaan. Het dans orkest trad voor het eerst naar buiten op. Er is natuurlijk heel wat bij te schaven, maar de grondslag bleek al prima te zijn: er. moet wel heel veel en heel serieus zijn geoefend om na zo'n betrekkelijk korte tijd een derge lijk resultaat te kunnen berei ken. Er zat pit in dit orkestje. Het solowerk moet men nog wat meer durven „brengen", er is heus talent genoeg. Als geheel gaf het orkestje vaak opmerke lijk werk met een stevig ritme, dat de dansvloer geheel deed vullen. Nol Stuvel hoorden we (te weinig) als crooner. Met een betere microfoon kan hij zeker goede resultaten bereiken. Op onderstaande nummers is een prijs gevallen. 2455, 1198, 601, 2326 1391, 2490, 711, 1728, 205, 442 44, 1484. 827, 1189, 1810, 1592 103, 1553. 5. Heren Mulder 6. Dames Wiggemans en Kruisman 437 en Muldër -> 407 6. Hr. en Mevr. Kroone 419 7. Dames Nieuwenhoff 7. Heren .Witmond en Kulman 596 en Breedijk 408 Afdeling C: 8. Heren Andela 1. Hr. en Mevr. Vader 473 en Steinberg 405 a Dames Seegers 9. Heren Schikhcacht en v. Munster 471 en Andela 404 3. Heren Gerritsen Afdeling B: en Muller 463 1. Heren Kuys en Paats 485 4. Hr. en Mevr. Estié 441 2. Heren Bode en Koster 471 5. Dames Andela 3 Dames Schildwacht en v. Sprang- 439 en Breedijk 455 6 Hr. en Me vr. Top 426 4. Heren Kleefstra 7. Dames Smakman en Plaschaert 423 en Muller 377 5. Hr. en Mevr. Ophoff 422 In grote trekken zal het vol gende in ons dorp plaatsvinden Om 8 uur des morgens zal uit enige luidsprekers in het winkel gedeelte in de Hoofdstraat gra- mofoonmuziek klinken. Om 10 uur zal een versierde kinderop- locht met muziek door onze straten gaan, waaraan de kin deryen wan de lagere- en kleuter scholen zullen deelnemen Evenals verleden jaar zullen ook nu mooie prijzen (waardebonnen) aan kinderen, die het mooist versierd of groep gevormd heb- >en, uitgereikt worden. Ook zullen in „Zomerlust' wederom 5 voorstellingen ivoor de kinderen van de le, 2e en 3c dassen der lagere scholen, als mede voor alle kinderen van de kleuterscholen gegeven worden. Zij zullen aanvangen om 1 uur, ïalf 3 en 4 uur en de kinderen hebben gratis toegang op eeni caartje dat op school wordt uit gereikt. De komiek „Cakie" zal de Anderen een gezellig uurtje be zig houden. Des middags zullen op de Terrasweg volksfeesten en kin- GOEDE VOORSTELLINGEN VAN GETOSA Getosa heeft zaterdag en voor al zondag velen aan zich ver plicht door de opvoering van Liefde is geen Speelgoed, een toneelspel van Willem van Boxtel. Wanneer men de muta ties in aanmerking neemt, die de laatste jaren bij deze vereniging zijn voorgekomen, dan mag wor den gezegd dat de avonden als successen konden worden ge boekt. Getosa heeft een goed sluitende uitvoering gepresen teerd, die haar met moed voor de toekomst kan vervullen. Willem van Boxtel heeft ge probeerd een karakterschets te geven van een kleine samenle ving op een hoeve in het Oos tenrijkse Tirol. Hij heeft de pro blemen nogal zwaar aangepakt, zo zelfs dat de toeschouwer naar huis dreigt te gaan met de zelfde gedachte die het werk van Anton Coolen achter kan laten: wat is het leven toch moei lijk, hoe vergallen mensen elkaar het leven toch, hoe grauw is 't op de wereld. Hiermee houdt overigens elke vergelijking met Coolen op. Van Boxtel tekent veel meer in zwart en xvit, hij schept de problemen te gemak kelijk, te berekenend. Het is niet gemakkelijk zo'n stuk behoorlijk op te voeren. Men moet een flink tempo in acht nemen om de onnatuurlijk heden weg te werken. Getosa is daarin niet helemaal geslaagd. Maar men kan er respect voor hebben, dat zij het al zover, als zaterdag en zondag het geva was, weet te brengen. Over het algemeen waren de spelers zeker voor hun taak be rekend. Mevr. ten Bork gaf nog al eens sterk spel, mevr. Stuve! „Santpoort" speelde gisteren haar 2e promotiewedstrijd tegen „De Uil I" uit Hillegom. Voorlopige uitslag 3.52.5 voor De Uil". De resterende vier partijen staan gunstig voor „Santpoort" en ligt een overwinning van 5.54.5 wel in het verschiet. De jaarlijkse Emmabloem Col lecte wordt dit jaar gehouden van 16 tot en met 22 April. Gaarne bevelen wij deze collecte in aller belangstelling aan. Natuurlijk zijn vele collectanten nodig. Zij, die' zo vriendelijk willen zijn enkele uren voor dit mooie doel beschikbaar te stellen kunnen zich aanmelden bij Zr Dolleman en Zr. Groeneveld Kerkweg 55 en voor Santpoort Station bij mevr. Roodenberg Bloemendaalsestraatweg 147 A De wintercompetitei nadert 't einde. De negende wedstrijc werd gespeeld en is het in de afd. A niet meer mogelijk de heren v. MunsterSeegers het kampioenschap te ontnemen. In B hebben Kuys—Paats eindelijk hun kans gekregen en Bode Koster naar de 2de plaats ver drongen. En in C gaat de fam Vader aan het hoofd en zijn de dames Seegersv. Munster naar de 2e plaats gezakt, echter met slechts 1^ o/o vrschil. De totaal-stand is nu Afdeling A: 1. Heren Seegers en v. Munster 536 2. Hr. en Mevr. Rietdijk 464 3. Hr. en Mevr. Soomers 445 4. Heren Kost en Bodewes 438 ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur: ds de Kluis 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Helmstraat 10.30 u. ds. W. Broer uit Hoorn Koffiekamer Wester veld 10.15 uur Ds J. A. Roskam Ver. Vrijzinnig Hervormden lokaal Abelenstraat 1,1 JmuidenO. 10.30 uur ds. J. M. de Jong Driebergen Gebouw Spaarnberg,W üstelaan 75 Dorpskerk 10.30 u. ds D.ter Steege H. Doop 7 uur ds. J. O. Norel, Beverwijk De Toorts, 9 uur ds. D. ter Steege ZONDAG A.S. Ph. Haselager Telef. 8570 Hoofdstraat APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 derspelen plaats hebben. Des avonds zullen 3 voorstel lingen voor oud en jong in het Jeugdhuis gegeven worden. In elk van deze voorstellingen zal „Veel plezier met klaver vier" worden gebracht. Te horen en te zien zulen zijn: 1. Cakie stelt zich voor. 2. Joop de Leur speelt popu laire melodieën. 3. Nichols, populair caricatu rist. 4 Louise de Montel, de Holland se Deanne Durbin. 5. Cakie. manipuleert. De voorstellingen zullen aan vangen om 7 uur, half negen en 10 uur. De leden van de Oranje Ver eniging hebben hier toegang voor 25 ct. per persoon, voor maximaal 2 plaatsen; niet-leden f 1 exclusief plaatsbespreking. Zij die nog geen lid zijn van onze Oranje Vereniging raden wij ten stekste aan n u als lid toe te treden. Niet alleen op Koninginnedag maar ook op het a.s. midzomer avondfeest in Augustus wanneer Kees Stet en nog anderen van naam zullen optreden, zullen onze leden een belangrijke re ductie op de entree hebben. Dus mogen mij u als lid noteren De heren Henrici, Hop, Stuur man, Stutvoet, van Geldorp of Schutte zullen u gaarne als lid inschrijven. Minimum contribu tie f 1.50. Ook hogere bedragen zijn welkom. Voorts zal er in de avonduren een filmvoorstelling zijn, ver zorgd door de firma A. Schutte, op het schoolplein van de Adolf van Nassauschool. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de raambilpetten. Speciaal ingericht voor Trouwiijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinarrestraat 4 WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Voor Velsen en Terrasvogels staan er niet bepaald meer grote belangen op bet spel. Een kam pioenschap valt er nóch voor geelblauw nóch voor blauwwit meer te behalen en vrees voor de onderste plaats behoeft Vel sen in het geheel niet en Ter rasvogels slechts in theorie te. koesteren. Voor de tegenpartijen van de komende zondag zijn de ontmoetingen daarentegen nog wel terdege van belang, want zo wel RKAFC Velsens tegen partij als Kinbeim dat bet tegen Terrasvogels zal moeten opnemen zijn ernstige candi- daten voor de onderste plaats. Aan bun stand op de rang lijst zijn onze beide plaatselijke verenigingen verplicht te van nen. In hun eerste wedstrijden tegen deze verenigingen hebben zij dit dan ook gedaan: Velsen won op 13 november van het vorige jaar met 50 van RK AFC en op 23 October van het- zeflde jaar klopten de Vogelsi in Velsen Kinheim met 01. Op eigen terrein echter hebben de RKAFCers nog niet zulke slech te resultaten geboekt en daarom mogen Bakkum c.s. er wel op re kenen, dat zij op hevige tegen stand zullen stuiten. Ook Kinheim zal ongetwijfeld alles op alles zetten om op beide punten beslag te leggen, want de Velsenaren hebben altijd nog een kansje om te ontsnappen. Maar meer dan één puntje zul len de Vogels bun zeker niet toestaan.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1