SanfectrisWeeHilad aan r.k. kerk, santpoort 'zondagsdienst arisen e.s.t.o. Oranje-Vereniging Santpoort-Dorp. PROGRAMMA 30 APRIL PROGRAMMA Koninginnefeesten Santpoort-Stat. Bridgeclub «De Kennemers». Open paren Bridge- wedstrijd. Eerste lustrum Alg. bond Ouden van Dagen. Kindermeifeest 1956 Avond-1 Meifeest 1956. Jubileum. T.V.S.-nieuws. Dodenherdenking. 24e Bloembollentocht jpredikbourtaa Gereformeerde Kerk Geref. Kerk Arl 31 (K.O.) Christelijke Geref. Kerk Doopsgezinde Gemeente Lutherse Gemeente Koffiekamer Westerveld 10.15 uur: ds. J. A. Roskam Ver. Vrijzinnig Hervormden lokaal Abelenstraat l,IJmuidenO. 10.30 uur Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 u. ds D.ter Steege medewerking zangkoor van 10.15-10.30 zang door de jeugd TAXI Het voordeligste adres T\XI 27e Jaargang No. 18 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Huis Vrijdag 27 April 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 8 uur v.m. Gramofoonmuziek in 't centrum van liet dorp. 10 uur: Optocht met muziek van 1500 Schoolkinderen in schoolverband met versierde voertuigen o.a. groepen, fietsen, autopeds, e.d. Mooie prijzen voor mdividue* len ep groepen. Jury-beoordeling vóór de op tocht. Route: Burg. Enschedélaan, Kerkweg, Hyacinthenstraat, Overbildweg, Surinamestraat, Hoofdstraat, Wüstelaan, Burg. Enschedélaan. Na afloop tractatie schoolkin deren en prijsuitreiking op Schoolplein Chr. School Middag-programma Voorstellingen in zaal „Zo_ merlust", Hoofdstraat, voor de kinderen van de le, 2e en 5de klassen der lagere scholen en kleuterscholen. Aanvang 1 uur, half drie en 4 uur. De komiek Mr. Cakie zal de kinderen een onvergetelijke mid dag brengen. 25 uur Wedstrijden voor jong en oud op de Terrasweg om mooie prijzen. Leeftijd 9 tot 12 jaar: Koek- happen voor jongens en meisjes Leeftijd 13 tot 15 jaar Hin- dernisbaan voor jongens en meisjes. 16 jaar en ouder voor dames en heren: Ballontrappen, cirkel trouwtrekken, Ringsteken op de fiets. Avond-programma „Veel plezier met Klaver Vier' in het Jeugdhuis der Ned. Herv Kerk. Aanvang der voorstellingen 7 uur, half negen en 10 uur. Cakie stelt zich voor. Joop de Leur speelt populaire melodieën. Louise de Montel, de Holland se Deanne Durbin. Cakie manipuleert. Afscheid. 911 uur Filmvoorstelling op het Schoolplein van de Adolf van Nassauschool door de fa. Schutte Entreeprijs f 0.10 per persoon. Leden vrije toegang op ver toon diploma 1956. Tooit u miet oranje en steekt de vlaggen uit Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin biedt de Vereniging tot het hou den van Nationale Dagen aan de inwoners van Santpoort-Station het volgende programma aan Voor kinderen van de lagere school Wedstrijden voor jongens en meisjes op het schoolplein van de Brederodeschool, waaraan fraaie prijsjes verbonden zul len zijn. De kinderen zullen tevens ver snaperingen ontvangen en de morgen zal worden opgeluisterd met muziek. Aanvang der wedstrijden 8.30 uur. Kinderen, die wel in Santpoort wonen, doch de Biederodeschool niet bezoeken, kunnen zich voor de wedstrijden kosteloos opgeven bij de heer D. van Schoneveld, Bloemendaalsestraatweg 152, al leen gedurende de winkeluren vanaf 23 Apirl. Voor kleuters van 46 jaar. Vertoning van leuke kinder films, waarbij verteld zal wor den, in de Kleuterschool t.Del Toorts" aan de Duinweg. De kleuters zullen getracteerd wor den en zullen een prettige och tend hebben. Alle kleuters van 46 jaar, die niet in Santpoort- Station op kleuterschool zijn of geen kleuterschool bezoeken zijn van harte welkom en kunnen voor deze voorstelling kosteloos opgegeven worden bij de heer D. van Schoneveld, Bloemendaal sestraatweg 132. Aanvang 1ste voorstelling 9.30 uur. Alleen voor kinderen van leden van 412 jaar. Vertoning van een zeer boeien de kinderfilm. Deze geluidsfilm wordt 'in het Nederlands ge sproken en de kinderen zullen met genoegen nog lange tijd over deze film napraten. Limonade en versnaperingen zullen aan hen uitgedeeld worden. Afhankelijk van het aantal liefhebbers zal deze film 2 maal vertoond worden. Plaatsbewij zen voor de voorstellingen alleen op vertoon van 't diploma 1956 kosteloos af te halen bij de heer D. van Schoneveld. De laatste wedstrijd voor het Clubkampioenschap paren is gespeeld geworden en zijn de kampioenen thans definitief be kend geworden.. Zo reeds lange lijd vaststond waren de heren Seegers en van Munster niet meer in te halen en zijn deze op wer kelijk schitterende wijze met fuime voorsprong kampioen ge worden in de afd. A. In B zijn de lieren Kuys en Paats de laatste 2 wedstrijden danig komen opzetten en heb- len 't aanvankelijk aan de kop gaande paar naar de 2e plaats rerdrongen., welk verschijnsel :veneens het geval was in de C tfdeling waar de familie Vader .ij het dan ook met slechts 3 °/o le dames Seegers en van Mun ter van de bovenste plaats heb- )en verdrongen. De totaal stand luidt nu Afdeling A: Heren Seegers en van Munster kampioen 589 Hr. en Mevr. Rietdijk 520 i. Heren Kost en Bodewes 491 Hr. en Mevr. Soomers (BM) 490 Hr. en Mevr. Kroone (BM) 484 p. Heren Mulder en Kruisman 480 Lieren Andela en Steinberg 456 8. Heren Witmond en Breedijk (BM) 453 9. Heren Schildwacht en Andela 445 Afdeling B: 1. Heren Kuys en Paats kampioen 541 2. Heren Bode en Koster 531 5. Dames Schildwacht en Breedijk 506 4. Lieren Kleefstra en Top (BM) 476 5. LIr. en Mevr. Ophoff (BM) 467 6. Dames Wiggemans en Mulder 457 7. Dames Nieuwenhoff en Kulman (BM) 446 Afd. C: 1. Hr. en Mevr. Vader kamp. 615 2. Dames Seegers en v. Munster 512 5. Heren Gerritsen en Muller 502 4. Hr. en Mevr. Estié (BM) 486 5. Dames Andela en v. Sprang 484 6. Dames Dirven en Muller (BM) 473 7. Hr. en Mevr. Top (BM) 471 8. Dames Smakman en Muller (BM) 425 Door de bridgeclub „Santpoort" en „De Keunemers" wordt na mens de Ned. bridge bond een open parenwedstrijdgeorganiseerd op zaterdag 28 April a.s. in café Westerhoven. Deelname staat voor iedere bridge open. Zie voor nadere bijzonderheden advertentie in dit blad. De afdeling Santpoort-Driehuis van de Algem. bond van Uuden van dagen, hield ter gelegenheid van haar eerste lustrum, Vrijdag 20 April j.l. een feestavond in De Weijman. Medewerking werd op deze avond verleent door het Kennemer Cabaret onder leiding van de heer Metselaar en door onze plaatsgenoot, de accordeonnist Wim de Graaf. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer A. Boon, de talrijke aanwezigen en de mede werkenden hartelijk welkom en hoopte dat allen een prettige avond zouden hebben. Nu, aan plezier heeft het niet ontbroken. Reeds bij het eerste optreden van het cabaret is er daverend gelachen en ook de muziek van Wim de Graaf viel inde smaak. In de pauze vond, naast de ge bruikelijke koffie met koek, de huldiging plaats van de bode der afdeling, de heer W. Schip per, die 26 April 80 jaar hoopt te worden. Gedurende 5 jaar heeft hij geheel belangloos de contributie geïnd en de kranten bezorgd. Namens de afdeling werd hem een horloge aange boden. Het was kwart over elf toen de voorzitter, de heer Boon, alle medewerkenden dank bracht en hen een „totziens" toewenste. De afdeling kan op een geslaagde avond terugzien. Handboogschietvereniging Vooruitgang zij ons streven. Zondag 22 april hielden de V.Z. O.S.'ers de le wedstrijd van de selectie voor de kampioenschap pen van Nederland over 50 pijlen. De schutters die 350 punten of meer schoten, komen uit in de volgende ronde. De totale uit slag was als volgt le Zestal 1. J. de Jonge 376 2. A. Voogt 350 3. P. Verzijlbergh 347 4. C. Roskam 337 5. D. Trenne 335 6. M. Verhappen 334 Totaal 2079 2e Zestal 7. F. Verhappen 333 8. J. Meiermans 302 9. J. Schijers 296 10. E. Pimental 290 11. G. Meiermans Sr. 258 12. B. Uitendaal 256 Totaal 1735 3e Zestal 13. B. Droffelaar 223 14. J. Voorting 169 Totaal 392 De tweede selectie vindt plaats op 21 mei, 2e Pinksterdag op de banen van V.Z.O.S. Op dinsdag 1 mei a.s. vieren de afdelingen Bloemendaal en Sant poort van P. v. d. A. en N.V.V. hun gezamenlijk kinderfeest op het terrein van Jagtlust achter Velserend (bij slecht weer in het jeugdhuis Donkerelaan te Bloe mendaal). Er is een zeer aantrek kelijk programma samengesteld en voor versnaperingen wordt gezorgd. Om 2 uur begint het feest. De kinderen van Santpoort-dorp gaan onder leiding van enige leidsters met de bus van 1.30 uur vanaf hoek Anemonenstraat- Hoofdstraat-Broekbergenplein. Op dinsdagavond 1 mei a.s. vieren de P. v. d. A. en N.V.V. hun meifeest in het Rex-theater te ljmuiden. Aanvang 8 uur. Er is een zeer afwisselend en uitgebreid programma, waaro.m. optreden de Ij muider Volksstem en Sportbond, alsmede Willem van Uapellen, Jetty Cantor, Syl- vam Poons, Pierre Palla, e.a. Voor de bezoekers uit Santpoort rijdt een bus vanaf het stations pleintje om 7.15 uur, die in het Dorp de deelnemers omstreeks 7.20 vanaf het Broekbergenplein meeneemt. Kosten zijn aan dit vervoer niet verbonden en men wordt op dezelfde manier weer thuisgebracht. Bij de kaartver koop adressen Duinweg 44, van Dalenlaan 7, Narcissenstraat 26, Cremerlaan 17, dient men ook even op te geven of men van de bus gebruik wil maken. Koop tijdig uw kaarten. o Op 10 mei (Hemelvaartsdag) organiseert de P. v. d. A. een nationale werkersdag in het R.A.I. gebouw te Amsterdam. Er is een cabaretprogramma, terwijl er enige korte speechjes worden gehouden,o.a. door lijst aanvoerder Drees. Wij verzoeken de leden gezamenlijk te vertrek ken van het station Santpoort met de trein om 9.40 uur. Op 1 Mei a.s. hoopt onze plaats genoot, de heer H. Oderkerk, Rijksweg 430, de dag te herden ken waarop hij voor 40 jaar als boekhouder in dienst trad bij kantoor Notaris W. A. Dóllman (thans kantoor Notaris Mr. O. A. van der Meer). Ongetwijfeld zullen velen de jubilaris dien dag willen geluk wensen. Hiertoe bestaat gelegen heid ten kantore van Notaris Mr. O. A. van der Meer, Kanaal straat 244 te ljmuiden, des middags van 14.3016 uur. Aangezien het Maandag 30 April a.s., Koninginnedag, en Vrijdag 4 Mei a.s., Herdenkingsdag" is, is de gymnastiekzaal op beide dagen voor al onze leden geslo ten. In de avond van Woensdag 2 mei, te 20.15 uur, zal in de kerk van de Allerheiligste Drieëenheid te Bloemendaal een godsdienstige bijeenkomst worden gehouden ter herdenking van de gevallenen in de oorlog. Het Kerkkoor „St. Benedictus", het dameskoor „St. Cecilia" en het parochiële jongenskoor zullen hun medewerking verlenen, alle onder leiding van Kees Borne- wasser. Verdere medewerking zal worden verleend door de tenor Wim van Gerven en de organist Gerard Dekker, terwijl de koren aan het orgel begeleid worden door Aart Broersen. Er zal ook een korte toespraak gehouden worden over Evangelie en Vaderlandsliefde. „JAN PASSTOORS" HAARLEM. De bekende wandelsportver- cniging „Jan Passtoors" te Haar lem houdt op 28 en 29 April '56 voor de 24e maal haar in het hele land bekende Bloembollen- tocht. Evenals vorig jaar wordt weer gestart vanuit het zeer gun stig gelegen Café-Rest. „Groenen- daal", gelegen in het Groenen- daalse bos te Heemstede. Ge start wordt Zaterdags tussen 13.30 en 15 uur. Zondags tussen 10 en 12.30 uur. De afstanden zijn Zaterdags 10, 15 en 20 K.M. Zondags 10, 15 en 25 K.M. Vanaf 8 t.m. 11 jaar 10 K.M. ,12 t.m. lï jaar 10 of 15 K.M. vanaf 14 jaar 10. 15, 20 of 25 K.M. Er wordt een keurige herin nering beschikbaar gesteld, be staande uit een standaard-me daille met bloemen motief. Zij die in 1955 hebben deelgenomen ont vangen het cijfer twee. Er zijn een keur van extra prijzen, door verschillende instantie's beschik baar gesteld, waaronder eeu fraaie plaquette van de Robin son schoenfabriek te Nijmegen. Uitgebreide inlichtingen aan het secretariaat van „Jan Pas stoors", Klapheklaan 4 te Aer denhout. Tel. 0 2500 27436. ZONDAG A.S. 9.30 en 17 uur ds A. van Nood Velsen-Noord 10.30 en 3 uur ds. N. Bruin Gebouw Ned. Herv. Kapel Pastorieweg, 3.30 uur ds. H. W. Eerland, Lisse Helmstraat ds. P. J. Smidts, Wormerveer ds. J. F. Kruyt, 's Gravenhage GebouwSpaarnberg,Wüstelaan 75 10.30 uur dr. J. A. Schreuder 7 uur ds. S. de Roest ljmuiden- O. De Toorts 9 uur ds. D. ter Steege. ZONDAG 29 APRIL Parochiefeest der Eerste H.Com munie. De H.H. Missen zijn te 6.45 en 11.15 uur. Onder de H. Mis van 8 uur Eerste H. Com munie. De Hoogmis te half 10. Te 4 uur Lof. DINSDAG 1 MEI H.H. Missen 7 en 8 uur. Te 10 uur plechtige Gez. Huwelijksmis voor het Bruidspaar Portanger- van Rijn. Te HALF 9 Stille Avondmis. WOENSDAG 2 MEI Te 10 uur Gez. Huwelijksmis voor het Bruidspaar Mak-Cap- pendijk. Te half 8 Meimaandlof DONDERDAG 3 MEI Te 10 uur plechtige Gezongen Huwelijksmis voor het Bruidspaar B oute llier-Rings Te half 8 Meimaandlof VRIJDAG 4 MEI, Eerste Vrijdag van de maand H.H. Missen half 7, 7 uur (Gez. Mis), 8 uur. 's Avonds half 8 Dodenherden king in de kerk. ZATERDAG 5 MEI Te half 8 Broederschapslof ZONDAG A.S. M. Trooster Wyn. Daniëlslaan 14, tel. 8410 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42 Tel. 8284 De Bloemendaalse Apotheek Bloemend.weg 85 Bloemendaal Telefoon 22181 K 2500 Speciaal ingericht voor Trouwiijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijex, Surinamestraat 4 WIE (WORDT KAMPIOEN? De stand in 3 3 is na de zon dag j.l. gespeelde wedstrijder, als volgt Wijk aan Zee 1852 Vitesse 1931 Alkm. Boys 1822 Alcm. Victrix 1720 Velsen 1819 ADO 18—19 H S V 20-17 Terrasvogels 1815 E H S 18—15 CSV 17—11 Kinheim 177 RK A F C 16-6 Zoals hieruit blijkt, wordt de strijd om de bovenste plaats uit gevochten tussen Wijk aan Zee en Vitesse en komen de andere clubs o.a. Velsen en Terrasvogels „niet meer in het stuk voor". Wijk aan Zee heeft zo op het oog de beste kansen, maar we moeten niet uit het oog verlie zen, dat de mensen uit de bad plaats van de vier hun nog restende wedstrijden er drie op vreemde terreinen moeten spe len n.l. die tegen Vitesse RK AFC en Alcmaria Victrix. Al leen de wedstrijd tegen de Alk- maarse Boys spelen ze op eigen terrein. Vitesse daarentegen speelt van de drie wedstrijden welke voor haar nog worden vastgesteld er twee op eigen veld, n.l. tegen Wijk aan Zee en Kinheim en slechts de ontmoeting tegen A. D, O. wordt op het terrein van de tegenpartij gespeeld. Men ziet het; Geheel kansloos zijn de Castricummers op het ogenblik nog niet Komen onze beide plaatselijke clubs dus niet in aanmerking voor de bovenste plaats, geluk kig maken zij ook geen ernstige aanspraken op de titel van hek kensluiter. Hiervoor komen het meest in aanmerking Kinheim en RKAFC. In de strijd tussen deze twee clubs om de onderste plaats te ontkomen, spelen èn Terras- vogels èn Velsen nog in zekere zin een rol, omdat ze beide RK AFC nog een keer zullen ont moeten, Terras vogels op eigen terrein, Velsen in Alkmaar. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Waren de vorige week èn Ter rasvogels èn Velsen vrij, de ko mende zondag komen ze beide in het veld en krijgen het dan aan de stok met Alkmaarse clubs n.l. Terrasvogels aan de Swe' kerslaan met de Alkmaarse Boys en Velsen in de Kaasstad met Alcmaria Victrix. Van veel be lang zijn deze ontmoetingen niet want veilig kan worden aange nomen, dat de vier betrokken clubs, nóch voor de bovénste, nócb voor de onderste plaats in aanmerking komen. Toen de Terrasvogels op 13 november j.l. in Alkmaar hun krachten maten met de Boys, moesten zij het lelijk afleggen Met een 52 nederlaag konden zij huiswaarts keren. Zo'n vaart zal het thans jwel niet lopen, want de uitslag van de vorige zondag' van de ontmoeting Alk maarse BoysCSV (02) heeft bewezen, dat de Boys bij het winnen van de ontmoeting niet meer zo geïnteresseerd zijn. Wc achten de blauwwitten dan ook in staat het tot een gelijk spel te brengen. Velsen bewaart nog bittere herinneringen aan dc eerste ont-

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1