SonipooifcWeefeHad aan 4 MEI 1956 Programma 5 Mei. „Het land van belofte Koninginnedag Santpoort-dorp. Koninginnedag Santpoort-Station. Bridge. Volleybalclub Santpoort. R. K. Jeugdzorg werk, Koninkl. onderscheiding Collecte De macht van het kleine. Dodenherdenking. Speeltuinvereniging Jong Santpoort. Partij van de Arbeid. ,7e Jaargang No. 19 Redactie Terrasweg 31 Kerkeriuklaan 45 I. lUitgave van Drukkerij Corncgge Telefoon 8619 Vrijdag 4 Mei 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 STICHTING „DE VELSER GEMEENSCHAP' Comité Herdenking en Viering Bevrijdingsdag Herdenking bij het monu ment Plein 194045. p 15.00 uur herdenking door pl, verheid en deputaties van in- tanties "verenigingen en parti- ulieren. De genodigden worden ver- ocht uiterlijk te 14.15 uur aan pezig te willen zijn in het Pa- ron aatsgebouw. Vanaf 14.00 uur bestaat gele enheid voor afgifte van bloe ien in het Patronaatsgebouw. Tijdens het betreden van dd erdenkingsplaats zal koraalmu- iek ten gehore worden gebracht -el ke zal aanhouden tot na de loemlegging, dus van pl.m. 4.55 tot 15.10 uur. Hierna volgen 2 coupletten -an het Wilhelmus, het eerste n zesde, waarna tijdens de rond ;ang om het monument weer! oraalmuziek tot na het vertrek er deputaties. Na afloop worden de deputa- ies terug verwacht in het Pa* ron aatsgebouw. De muzikajlei erzorging is in handen van larmonie De Eendracht. Herdenking door de school jeugd bij het Monument. 'Lm. 16.50 uur aanwezig zijn ret de neer te leggen bloemen ij het Patronaatsgebouw. 2 lio lèren te zingen door het Kinj- erkoor „De Zingende Klokken 6.45 uur Korte toespraak. Bloemlegging. 2 Liederen te zingen door „De Zingende Klokken". Gezamenlijk gezongen „Wilhelmus". Rondgang om liet Monument a daarna rustig huiswaarts aan. Herdacht zullen worden: de militairen de zeelieden de verzetstrijders de Geallieerde militairen de slachtoffers, alle overigen, die, waar ook 'i' wereld in de jaren van de jrlog te land, ter zee of in die icht voor de vrijheid van het oninkrijk zijn gevallen, dan el als Nederlander of als Ne_ ■r lands onderdaan ten gevolge van tegen hem gerichte vijande lijke actie zijn omgekomen. 4 Mei. Van des avonds 18.00 af zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaar tuigen de vlaggen halfstok wor den gehangen. Een ieder zal kunnen deelne men aan een stille tocht, (Stille gang Westerveld) welke zal aanvangen Santpoort-St. vertrek Stations plein 18.45 uur. Verzamelen 18.50 uur. Santpoort-Dorp vertrek Frans Nefseherlaan 18.45 uur. Verzamelen 18.50 uur. De leid ing der groepen berust voor Santpoort-St. bij de heer M. Jonker Sr. Santpoort-Dorp de heer Wild schut. In overeenstemming met de geest', zullen geen toespraken worden gehouden. De weg naar de plaats dejr plechtigheid zal te voet en in volkomen stilzwijgen zonder vlaggen worden afgelegd. Het brengen van een eenvou dige bloemenhulde zal kunnen Worden, toegestaan. Alleen de rechtstreeks nabe staanden zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kunnen innemen. Na aankomst op de gedenk plaats te Westerveld zal om pre cies 20.00 uur twee minuten stilte in acht worden genomen, welk tijdstip zal worden aange kondigd door een roffel en hoorn signaal en het in top brengen van de vlag. Hierna zullen twee ilederen worden gezongen uit het „Wilt heden nu treden en het eerste en achtste couplet van het Wil helmus met medewerking van een harmoniekorps en enkele zangverenigingen. Na het Wilhelmus volgt het défilé langs het herdenkingsmo nument. Na het verlaten van Wester veld wordt het groepsverband verbroken. Ten gerieve van deelnemers zal het hek aan de Zeeweg td IJ muiden-Oost na afloop ge opend zijn. EUGD. In de morgen- en middaguren )or de gehele schooljeugd in valpoort, I Jmuiden-Oost, IJ- uiden-West en Velsen-Noord jorstellingen. EJAARDEN. Filmvoorstellingen in Zomer- st (Santpoort). Aanvang 2 uur. :HOOL JEUGD 12 jaar en ider. Voor de derde maal Bevrij- ngssterrit Velsen. Startplaatsen: Raadhuis To- nstraat, Hofdijklaan en Tibe- nsplein. Start van half 9 tot 10 uur. 'ijsuitreiking 16 uur Sportpark hoonenberg. ANTPOORT. 14.0018.00 uur Puzzlerit per ets. 1.5021.50 Muziek, zang, tur- n in 't Burgem. Rijkenspark. orafgegaan door een muzikale irs, resp. van Santpoort-St. en mtpoort-dorp, Broekberger- ein. Prijsuitreiking puzzlerit. 21.50 Fakkeloptocht van Burg. ijkenspark, resp. naar Sant- ort-station en Santpoort-dorp. Behalve de voorstellingen or de jeugd en de bejaarden n alle voorstellingen voor een Ier gratis toegankelijk. PROGRAMMA )OR DE LAGERE SCHOLEN Voorstellingen voor de klas- i 5 en 6 in het Rex Theater I Jmuiden-Oost. Opgevoerd wordt „joppiei de Zigeuners" door O.T.K. Eerste voorstelling aanvang uur. De volgende scholen (klas 5 en 6) worden onder leiding der leerkrachten verwacht Adolf van Nassauschool Brederodeschool Titus Brandsmaschool St. Liduinaschool School met de Bijbel Voor hen, die per fiets komen is er bij het sportpark gratis stalling. Het comité aanvaardt geen verantwoordelijkheid Voor ver missing of diefstal. Voorstellingen voor de klas sen 5 en 4. Sanpoort: Zaal B'öhm film voorstelling. Aanvang 8.50 uur. Titus Brandsmaschool School met de Bijbel St. Liduinaschool Aanvang 10.45 uur. Adolf van Nassauschool Brederodeschool. De klassen 1 en 2 van alle scholen vieren feest in eigen school, buiten of in een gymna stiekzaal en onder leiding van hun eigen leerkrachten. Liet door u ontvangen ';geld| kunt u geheel naar eigen inzicht besteden voor de feestviering. De open paren-wedstrijd die Zaterdagavond in Hotel „De Uilenboom" door Nederl. Bridge Bond was uitgeschreven is we derom een succes geworden. De opganisatie was opgedragen aan de beide plaatselijke bridge clubs en wel B. C. Santpoort en B. C. De Kennemers, terwijl de wedstrijdleiding in handen was van de heer Nico Handgraaf. Na afloop reikte de heer P, Zwager vice_voorzitter van het district Kennemerland van de N.B.B. de prijzen uit na dank te hebben gebracht aan de beide clubs voor de goede organisatie en aan de wedstrijdleider. Wek te de deelnemers op voor zover zij nog geen lid waren zich op te geven bij een bridge club en zegde toe dat reeds in Septem ber a.s. bij de opening van het nieuwe seizoen opnieuw in Santpoort open paren-wedstrijd zullen worden gehouden. De uittslag was als volgt: Groep I fa,m|, Breedijk heren BodeKoster mevr. Zwager—Driesen heren MulderSeegers fam. Rob heren Ten BroekeHandgraaf fam. Rietdijk heren ZwagerN. Handgraaf Groep II hetren De VreesKramp 49| Mevr. HandgraafTobias 49 Dames MulderWiggemans 47 Heren KleefstraTop 45 Dames Dijkshoorn Heikants 57| Dames HeikantsBerkhout 57g Mevr. SprangMuller 56è Dames NieuwenhoffTop 54 Wij weten niet of het vol doende is dat Santpoort reeids enige jaren een volleybal club rijk is maar een feit is het. Een paar jaar geleden werd dezie club door verscheidene volleybal liefhebbers opgericht en thans na jaren van volhou den en] ernstig trainen zien zij de kroon op hun werk. V. C. Santpoort die tot een flinke' club uitgroeide, speeildje dit jaar Smet drie teams in de competitie. En met succes Alle drie de teams, waaronder een dames team wisten in hun af deling het kampioenschap te be halen. Dat drie teams van een club tegelijk kampioen worden is zeker een zeldzaamheid. Vooral Dames I bleek een openbaring. In de twee laatste spannende wedstrijden werkte dit team zich zo omhoog dat het nog naar de tweede klasse kon pro moveren. Als het zo blijft spe len zal het daar zeker een goed figuur slaan: Hoewel Heren I in de tweede klas zo goed als zeker van het kampioenschap was, heeft het toch in de laatste wedstrijd nog gespannen. Maar ook deze werd. gewon nen en hiermee promoveerde Heren I naar de eerste klas. Tenslotte deed ook Heren II voor de beide eerste teams niet onder. In de laatste wedstrijden wist h^t de volle winst in de wacht te slepen, werd dientengevolge kampioen en speelt de volgen de competitie in de tweede klas. Een eresaluut voor deze drie teams is zeker op zijn plaats. Wilt u meer weten van V. C. Santpoort, bezoekt dan de trai ningsavond, welke iedere Vrij dagavond in de School met dié Bijbel, aan de Frans Netscher- laan, gehouden worden. Jongens 18.5019.40 uur. Heren 19.4020.50 uur. Dames 20.5022.00 uur. Een ieder is van harte wel kom. A.s. Zondag 6 Mei, feestelijke bijeenkomst in het Jeugdhuis St. Patrik aan de Dinkgrevelaan des middags om half 2 voor jongens en meisjes van 812 j. Om 4 uur voor leeftijd 1216 j. Om 20.15 voor de ouderen van af 17 jaar. Ter gelegenheid van haar ver jaardag heeft H.M. de Koningin aan onze plaatsgenoot, de Weled. Gestr. Heer J. W. F. Limpers, Kaptein van Fortif, verleend het Ridderkruis met de zwaarden in de orde van Oranje Nassau. ,JAN VAN DOMMELEN" VIERDE HET 20-JARIG BESTAAN met S5 Een zware taak werd spelers en regisseur van bovengenoem de vereniging opgelegd, toen be sloten was dit moeilijke stuk ter erte van het twintig-jarig be staan en tevens voor het con cours te spelen. Want het gegeven is bijna niet aanvaardbaar. Nora Marsh, dame van ge zelschap, zonder inkomen gera kend door het overlijden van haar werkgeefster, emigreert naar Canada, waar haar broer een farm heeft. Onenigheid krij gend met haar schoonzuster, trouwt zij de eenvoudige Frank Taylor, man van geringe afkomst zeer beslist geen huwelijk uit liefde. Al gauw voelt ze zich vernedert en haat hem. Zö 'kan een betrekking in haar geliefde Engeland krijgen, ontvangt een grote chèque en hoort dan, dat onkruid Frank s bestaansmogelijkheden dreigt te vernietigen. En dan besluit zö te blijven om met het geld de man te steunen, die ze dacht te haten, doch blijkt lief te hebben En dit werd door mevr. G. Tabernal en F. /Dortmundt zö gebracht, dat het publiek adem loos het gebeuren op het toneel volgde en ontroerd geraakte. De voorstelling, gebracht in door de leden gemaakte sfeer volle decors, stond op hoog peil, hoewel we niet begrijpen, dat de regisseur een notaris staan de een testament laat voorlezen dat deze opgerold uit de binnen zak van zijn overjas tevoor schijn haalt. Behalve het voortreffelijk spel van mevr. Tabernal en de heer Dortmundt, zagen we nog de egoïstische Dorothy Wickham (mevr. Ruiter), de slaafse mej. Pringle (mevr. Westerterp), de amorele Reggie Hornby (G. Zui- derduyn), de verstandige Eddie Marsh (H. v. Asperen), de felle Gertie Marsh (mevr. Dortmundt) en de zielige mevr. Sharp (mevr. v. Wijngaarden),welke allen door hun juiste uitbeelding er toe meewerkten, dat de jubilerende „Jan van Dommelen" de bezoe kers een avond van toneelgenot heeft gebracht. Daar, zoals reeds gezegd, dit stuk tevens voor het concours geldt, lijkt ons een uitvoerige beoordeling nu niet op zijn plaats. Ook dit jaar was er veel werk gemaakt voor de optocht der schooljeugd en was het dikwijls moeilijk de prijzen vast te stellen. Hier volgen de uitslagen. School met den Bijbel. H. Boda met Narcis, Wim Dus met Wegenwacht, Peter Off en- berg met De vrolijke rijstdragers B. Bonnema met Prins Maurits S. Bangma met Paddestoel met kabouter, F. Gouda met schoor steenveger, Wim Krijger met Oude heer, C. Krijger met auto ped, Tijl met Boertje en Boerin netje; H. Nieuwstraten met F'ierot en Pierrette, Klut met Hugo de Groot, N. Bronveld' met Bloemenfee, Aris Schutte met Muzikale schoonmakers, G. van. Papta met Marine, N. Visser met Aassepoester. R.K. School Juliana met Juliana, v. d. Lin den met chinees, Stuyt met Zon nebloem, Heeremans met Jonnie Jordaan, Loon met Fiets, BouJ man met fantasie, Aris met boot, Jansen, Lang leve de ko ning, Molenkamp met Wees heer in 't verkeer, v. d. Heide mei Lente, Zomer, Herfst, Winter. Verder Sneeuwwitje en dwergen Hawai, Uit het hemelsrijk, zi geuners, Grace Kelly, Verpleeg sters. Adolf van Nassauschool. E. Schwarts met Lente Konin gin, G. P. ten Cate m.s. Oranje, N. Hop chinese dames, B. Aal ders, Koning winter, F. Oom R. Rovaart schip, Koer Ha- wain-band, L. v. Nierop Bede laar, T. Koer Dorus, I. Creython Tiroler meisje; G. Paarts, fami lie Doorsnee, H. Heynsbergen Spookhuis, W. Dortmund I Js tent, E. Molemaker Vrouwenor kest. Uitslag wedstrijden Ringsteken op de fiets: te pr|ijs H. v. Geldorp, 2e pr Th. v. Geldorp, 5e pr. Wich- gers, 4e pr. C. Dekker, 5e pr. H. Schoor 1. Ballontrappen Dames- te pr. E. Kreppers, 2e C. Groe- neveld, 5e M. Molenkamp. Ballontrappen Heren. Ie pr. Dekker, 2e v. Geldorp, 5e Waasdorp. Koekkappen Meisjes.. Ie pr. Joke Lokerman, 2e Lucia F lof es, 5 e Clarion v. d. Wens, 4e Henriette Hendriks, 5e Mario ty. d. Pol. Koekkappen Jongens. Ie pr. Peter Stuvel, 2e Attie de Gram, 5e Kees de Vries, 4e Don Ramakers, 5e Wim Buizerd. Hindernisbaan Meisjes. Ie pr. E. Poncin en S. v. Veen, 2e H. v. Heinsbergen en Th. Ol denburg, 5e A. M. Meyer en I. v. d. Kolk. Cirkel'touwtrekken. Ie pr. E. Markerink, 2e v. d. Wens, 5e Talsma, 4e Post, 5e Wichert. Dertig April 1956 behoort weer tot het verleden. En al was het Voor de tijd van het jaar bui tengewoon fris, gelukkig liet 't Oranje-zonnetje geen verstek gaan en konden de festiviteiten naar alle wens doorgang vinden. Bij een kijkje op het school plein van de Brederodeschool bleek overduidelijk dat de fris se wind voor de kinderen eer der een aansporing dan een be lemmering betekende. Vol over gave deden ze aan de wedstrij den mee en het dient gezegd dat het hoofd der school de heer Mulder met zijn leerkrachten 't de jongens en meisjes deze keer alles behalve gemakkelijk heb ben gemaakt. Voor de bedach te wedstrijden alle lof. Hoewel alle meisjes en jon gens alles gegeven hebben om de prijzen te bemachtigen kon den natuurlijk niet allen de ge lukkige winnaars zijn. De na men van de gelukkigen zijn wat de meisjes betreft: le klas: M. Suabilie, A. Scher- penhuisen, E. Bakker. 2e klas: T. de Backe, M. Dis- selköter, N. Mudde. 5e klas: T. Schroder, L. Hand graaf, J. Dingerdis, T. Apon. 4e klas: R. Bastiaanse.D. Tol, D. Goedhart. 5e klas: E. Bakker, H. Mudde, R. Roskam. 6e klas: M. v. Overbeek, G< v. Rooyen, V. Hoogland en de stoere jongens zijn: le klas H. v. Eeken, A. Met ten, A. Pel. 2e klas: P. Roorda, Th. Krab bendam, D. Benjamins. 5e klas: H. de Jonge, F. Lluyze H. ,'Sentenie, 4e klas: W. Obermann, F. Sint, R. Bas. 5e klas: M. v. d. Wende, P. v. Batenburg, T. Krabbendam. 6e klas: Th. v. Pel, G. Ree- bergen, J. Martens. Al deze prijswinnaars van harte gelukgewenst en namens het bestuur van de Ver. tot het Houden van Nationale Dagen hartelijk dank aan de leerkrach ten van de Brederodeschool voor de wijze waarop zij er aan heb ben medegewerkt om dit kin derfeest te doen slagen. Bij een bezoek aan de Toorts, bleek het dat de kleuters zich ook best amuseerden. De heer Jansen weet steeds de kleintjes met z'n aardige kinderfilms te boeien en als de bezoekertjes onderwijl nog wat te snoepen hebben, behoren zij tot een al- lerdankbaarst gehoor. En hiermede was het algemene programma, dat intusseu de ge hele ochtend in beslag nam, ge ëindigd. De film die 's middags voor de kinderen van de leden ver toond werd viel naar 't enthou siasme te beoordelen waarmee zij de held van 't verhaal aan vuurden best in de smaak. Ent ik zou durven beweren, dat al zou het de bedoeling van de re gisseur zijn geweest om deze wedstrijd door een ander te la ten winnen hij voor deze aan vuringen zou zijn gezwicht. De versnaperingen in de pauzie aangeboden, vielen ook nu weer best in de smaak. Dat het ook deze avond weer veel te guur was geweest voor een avondvoorstelling heeft het bestuur naar het schijnt goed voorzien. Rest nog het bestuur om haar hartelijke dank uit te spreken tot diegenen die aan deze dag hun medewerking hebben ver leend. Evenals andere jaren houdt „De Macht van het Kleine" in Velsen haar straatcollecte en wel van 6 t/m 12 Mei a.s. Gaar ne wekken wij oud en jong in Santpoort op om aan dit mooie werk deel te nemen. U kunt zich als collectant opgeven bij mevr. Roodenburg, W. de Zwij gerlaan 6, of bij mej. Rullman Wüstelaan 47, liefst 's avonds. En als u straks de bus of de lijslS gepresenteerd krijgt geeft u dan met milde hand voor dit werk van Chr. Sociale Zorg voor mensen die lijden aan een der ergste ziekten n.l. Epilep sie (Vallende Ziekte). U kent Meer en Bosch in LIeemstede Prachtig, dan geeft u /zeer zker U kent ons werk niet Vraagt u dan op boven genoemde adressen eens naar doel en werkwijze ervan. Een wereld van ongekend leed gaat dan voor u open, maar ook een wereld van hulpvaardigheid en dienstbetoon aan de zwakkere medemens. Ook UW hulp is dringend gewenst Vrijdagavond 4 Mei te half 8, heeft in de R.K. Kerk te Sant poort plaats de jaarlijkse her denking van de gevallenen. Neemt de parochiebundel mee. De speeltuin aan de Wüstelaan is met ingang van Woensdag 9 Mei wederom geopend iedere Woensdag en Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur. KINDERFEEST. Op 1 Mei 's middags werd in het Jeugdhuis aan de Donkere- laan het Kinderfeest van de P. v. d. A. en N.V.V. gevierd. Een volle zaal kinderen heeft genoten van zang, muziek en enige aardige sketches door een groepje kinderen en van de films die het slot vormden van deze geslaagde bijeenkomst. Jammer was het voor de organisatoren Post en Benjamins, dat de N.Z. V.M. te laat voor het beloofde extra vervoer zorgde, waardoor pas een half uur later begonnen kon worden.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1