TELEVISIETOESTEL Voor slechts f 1.heeft U kans op een P.0.F.-L Heldendaden worden niet gevraagd. Wrijf üou era Pijn weg met DAMPO waarde f 900 óf GOEDEREN NAAR EIGEN KEUZE ter waarde van f 900. Bovendien VIJF WAARDEBONNEN ad f 20 Om mee te nemen op vacantie Een handig Radiotoestelletje Werklieden a. b. Hulpmachinisten Machinisten c. d. Machine-Bankwerkers Bankwerkers e. f- Monteurs A 11 E X 5» IS JE Y M vacantie genieten A IS E X II» REYM We gaan naar Rome U belt en wij bezorgen verse VIS panklaar IJMUIDER VISHANDEL ïii één in sta bbtil Uw a ii 1 bbi*i| toew ijs AREXD RE YM NU öf NOOIT TERRASVOGELS WON OP HET NIPPERTJE. Wanneer ooit de waarheid van het spreekwoord „Paarden die de haver verdienen, ki*ijgen ze niet", aan het licht is getreden, dan was dit wel het geval bij de ontmoeting Terrasvogels RKAFC, welke zondag j.l. aan de Kwekerslaan werd gespeeld. De Alkmaarders waren Sant- poort-waarts getrokken met het vaste voornemen op beide winst punten beslag te leggen, immers er bestond voor hen nog een al leszins redelijke kans om aan de degradatie te ontkomen. De kans hun voornemen tot uitvoer ring te brengen, scheen vrij groot, "want de Vogels kwamen lang niet in hun sterkste samen stelling uit. Pellemans, Nieuwen- weg, Van Vuuren, Akkerman, Van Eden en Bouwer ontbraken op het appèl, zodat de blaiuv* hemden in volgende samenstel ling moesten uitkomen. Butter, Gremmé en Goedhart, Kramer, Röbken en Lokkers. Rijke, Schipper, Spanjaard, Ot to en Timmer. De RKAFC'ers zijn er niet in geslaagd van deze Terrasvogels- combinatie te winnen. Wel heb ben zij geploeterd van wat ben je me en wel zijn ze het grootste deel van de wedstrijd in de meerderheid geweest, maar ze slaagden er maar zelden in het Butter ernstig lastig te maken, laat staan, dat ze er in slaagden hem te passeren. Een en ander sproot voort, uit het feit, dat de kaasstedelingen zich niet bepaald schotvaardig toonden en uit de omstandigheid dat men zich in de Santpoortse defensie als leeuwen weerde, zulks in opvallende tegen stelling met de voorhoede die er practisch niets aan deed. Dat deze linie er desalniettemin in slaagde vlak voor het einde door toedoen van Spanjaards hoofd een doelpunt te maken mag dan ook als een wonder worden aan gemerkt. VELSEN MOEST CSV DE PUNTEN LATEN. In overleg met elkaar besloten CSV en Velsen hun wedstrijd niet op zondag doch op de zater dag d-a.v. te spelen. Voor beide partijen stond er niet veel meer op het spel, maar dat belette de opmerkzame toe schouwer niet te constateren dat de Castricummers energieker speelden. Meestal waren zij on der gelijke omstandigheden eer der bij de bal dan een Velse- naar en door zich volledig in te spannen wisten zij meer dan eens te voorkomen, dat een Vel sen aar die een schietkans li ad, niet aan schieten toekwam. CSV heeft geruime tijd een inzinking gehad met als gevolg cfat bij de namen van clubs die voor de on derste plaats in aanmerking k-(vamen, ook die van CSV ge noemd moest worden. In de laat ste weken echter kwamen de Noord-Hollanders aardig voor de dag en zo kon het gebeuren dat tegen Velsen thans een nóg beier resultaat behaald werd dan in November van het vorige jaar aan de Kwekerslaan, toen met 33 gelijk gespeeld werd. De thuisclub nam in de eer ste helft de leiding, doch Van Kaam wist nog voor de rust de partijen op gelijke voet te bren gen. Hierna kregen beide clubs enige behoorlijke kansen om een voorsprong te nemen. Tenslotte deed CSV ztilks, maar had daar bij de welwillende medewerking •van een Velsenspeler nodig (2-1) Blijkbaar wilde men echter to nen, dat men het desnoods ook zonder die hulp van de tegen partij had kunnen stellen: De jeugdigste speler uit de Caslri" cummer voorhoede tenminste nam met succes heit initiatief de Velsen-doelman voor de derde maal te passeren (31). VELSEN NAAR RKAFC. Velsen speelt 2de Pinksterda haar laatste competitie-wedstrijd De geeltjes trekken dan naar Alkmaar om RKAFC partij te geven. Velsen kan de uitslag van deze ontmoeting „zo koud als een kom metje" laten maar de Alkmaar ders zijn bij de uitslag wel ter dege geïnteresseerd. We hebben ze momenteel 5 winstpunten minder dan Kinheim, maar ze hebben één wedstrijd minder ge speeld en.... ontmoeten de Vel- senaren nog een keer, zodat het voor de hand ligt, dat ze zich tegen Velsen voor de volle hon derd procent zullen geven. En aangezien bij Velsen de fut er wat uit schijnt te zijn, zou het ons niet verwonderen als de geel blauwen één of twee veren in Alkmaar zouden achterlaten. HONKBAL. Het eerste negental van Ter rasvogels heeft thans t wee wed strijden gespeeld en het blijkt toch wel dat het in de derde klas niet van zon leien dakje zal gaan als men gewend was De eerste wedstrijd ging tegen Roos- wijck II en wat nog nooit ge beurd was: Terrasvogels verloor tegen deze oude tegenstander Na een hoopvolle start werd een inzinking de blauwwitten nood lottig en met 117 werd verlo ren. Wel heeft Terrasvogels 'n protest ingediend, dat een goede kans van slagen biedt, omdat 't een verkeerde toepassing van de spelregels betrof, hetgeen Roos- wijck 4 pret. opleverde. De tweede wedstrijd moest worden aangetreden tegen het als sterk genoemde Schoten III Het viel allemaal nog al mee en onze plaatsgenoten voerden in 't begin de score nogal gemakkelijk op tot 123. Men ging de zaak wat gemakkelijker opvatten en Schoten profiteerde hiervan. Disselköter werd volledig over speeld en met nog één innings te spelen stond Schoten zowaar met 1312 vóór! De laatste slagbeurt zou dus alles moeten goedmaken voor Terrasvogels. En dit gebeurde ook. Een ver schrikkelijk" slaggeweld brak los over de machteloze Schotenplocg en toen de kruitdamp optrok, •was de stand gewijzigd in 28-15 Vooral Thoolen met een home run en een driehonkslag had 'n belangrijk aandeel in de punten want beide keren waren alle honken bezet. Liet tweede negental heeft uit 2 wedstrijden 4 punten weten te bemachtigen en het tot nu toe vertoonde spel wettigt de ver. waahting dat dit niet de enige successen zullen blijven. Vooral werper van Gelder is weer pri ma op dreef, en in de tweede wedstrijd bleek ook het veldwerk behoorlijk verzorgd te zijn, waar bij zelfs voor acrobatiek bij het vangen van ballen niet werd teruggedeinsd. De eerse overwinning werd al zeer gemakkelijk behaald, n.l. op het zwakke Bloemen daal III dat met 219 werd gekraakt en daarbij nog niet eens mocht mop peren. En afgelopen zondag slaagde van Gelder erin een no-run overwinning te behalen op Scho ten IV, dat met 100 klop kreeg Het werd hem gemakkelijk ge maakt doordat Schoten slechts met 7 man verscheen, maar zijn werpen en het veldspel waren toch zo goed, dat alle pogingen om put. te scoren door Schoten resoluut werden afgewezen. I® I De trekking heeft plaats DINSDAG 22 MEI A.S. (Zie de publicaties) verkrijgbaar bij fa. Handgraaf, Bloemendaalsestraatweg 126, fa. Blom, Hagelingerweg 11, fa. Spanjaard, Terrasweg 8, fa. v. Wijngaarden, Hoofdstraat 163, fa. Dam, Wüstelaan 103, fa. Zonneveld, Hoofdstr. 164, Garage Maarschalk, Hoofdstr. 183 Speelt 36 uur op een batterij van 36 cent Prijs slee5ats f 97.50 Fabrikaat „BRAUN" - Afmetingen 17.5 x 11 cm 2 Golflengtes - Onberispelijk geluid - 1 jaar Garantie Electro Tecliiiiscli Bureau „Electron TEKItASWEG 27 - TELEFOON 7057 Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kunnen aan de Centrale te Velsen worden geplaatst voor werkzaamheden op de terreinen en in de gebouwen en voor het lossen van kolenschepen e.d. BRUTOLOON: f 63.84—f 70.08 p.w. Vuilwerkvergoeding voor extra vuilwerk. voor het bedienen van het mechanisch kolen- enastransport in de ketelhuizen en het verrichten van onderhoudswerk aan de hulp werktuigen. Ervaring in soortgelijk werk gewenst. BRUTOLOON f 66.72—f 72.96 p. w. Continudiensttoelage f 7.62 p.w. voor het houden van toezicht op en het bedienen van bogedruk- ketel- en turbine-installaties. Dipl. Scheepswerktuigk. A of Landmachinist B vereist. BRUTOSALARISf 259.f 379.— p.m. Continudiensttoelage f 33.p.m. voor werkzaamheden aan turbines, pompen, enz. Dipl. Ambacht school (mach.-bankw.) vereist. Enige jaren practische ervaring strekt tot aanbeveling. BRUTOLOON: f 68.64—f 78.72 p.w. voor werkzaamheden aan ketelinstallaties. Dipl. Ambachtsschool gewenst. BRUTOLOON: f 68.64 f 74.88 p.w. voor het revideren van transformatoren e.d. in de werkplaats. Dipl. Ambachtsschool en V.E.V.-sterkstroommonteur of -Hulp monteur vereist. BRUTOLOON: f 68.64 f 78.72 p.w. Aanstelling boven minimum is mogelijk, afhankelijk van bekwaamheid en leeftijd. Beneden 23 jaar gelden jeugdlonen. Sollicitaties te richten aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19 te Bloemendaal. B'ij bet aanschouwen van onze welvoorziene etalages, waarin mals vlees, gevogelte verse en in geblikte groenten, fruit van eigen bodem en brood en gey bak en andere lekkernijen staan uitgestald, vergeten wij maar al te gemakkelijk, dat meer Man éénj en een kwart miljard lof wel ruim vijftig percent der mensheid niet alleen van deze heerlijkheden verstoken blijft, maar zelfs bittere, harde honger lijdt. En wij, welgevoed als wij zijn, hebben nog nauwelijks oog voor al deze tentoongestelde rijkdom, tenzlij wij doelbewust onze stappen er op richten om ingrediënten voor onze koffie tafel of avondmaaltijd te kopen. Kunt u zich voorstellen, met welke gretige blikken een van de arme hongerlijders al deze voor hem onbereikbare heerlijk heden zou verslinden Denkt u er alleen maar eens aan, hoe u in de hongerwinter stond te wa tertanden, wanneer baklucht uw jof^lus streelde of u het laatste! zorgvuldig bewaarde blikje sar dines uit de kelder haalde. Dan kunt u zich ongeveer voorstellen war een uigehongerd mens voelen zou, als het hem vergund was, langs onze winkels te fla neren. Hier overvloed en elders nijpend gebrek aan het aller noodzakelijkste. Melk, eieren, vlees, groenten een ongekende weelde voor honderdtallen mil joenen, terwijl deze slechts over zo weinig rijst, graan, aardap pelen en andere zetmeelhouden- de voedingsmiddelen beschik ken, dat zij niet de kracht kun nen opbrengen om door werken hun armzalig lot te verbeteren. Miljoenen kwijnen jaarlijks weg', vrijwel roerloos en stom, maar gefolterd door vlagen van het knagend hongergevoel, dat velen van Ons een goede tien jaar geleden ook kenden. Herin nert u zich nog, hoe uw energie wegvlood, hoe lusteloos en onver schillig u werd Duizenden werden toen in Nederland weggemaaid, maar voor1 Aviei het (ergste doorstond, kwam tenslotte redding opda gen. Zweden snelde ons te hulp met boter en brood, geallieerde vliegtuiigen wierpen voedsel pakketten af. Toen naderde het uur der bevrijding en stroomde weer volop voedsel ons land bin nen. Maar voor de miljoenen, die al zolang gebukt gaan onder de slavernij van de Honger, zal het uur der verlossing nooit aanbreken, wanneer het goed ge voede deel dér mensheid hen geen hulp biedt. Het prijzens waardig streven naar één we reld zal nooit werkelijkheid worden als wij onze hongerende broeders (sen zusters niet eerst van de tiran, die hun energie in boeien slaat, bevrijden. Zolang de Honger niet verslagen is, zul len techniscre vooruitgang en wétenschap alleen een bevoort recht deel der mensheid tot ze gen kunnen strekken, daar een van generatie op generatie onder voede mens de fysieke kracht mist, de verworvenheden der techniek toe te passen bij zijn strijd om het bestaan. Het is daarom een dure plicht van naastenliefde, dat wij allen ons steentje er toe bijdragen, de wereldoorlog (tegen de Honger, die de ,,Bond zonder Naamont ketende, te helpen winnen. On der de leuze „een mens laat geen mensen honger lijden'" zette dit propaganda-iustituut der broeder liefde een anti-honger camp ague op touw, waarvan niemand af zijdig mag noch kan blijven. Hel dendaden worden niet gevraagd. Slechts kleine offers die gemak kelijk kunnen worden gebracht. Door een pakje roggebrood met enkele opcenten te kopen kunt U de hongerigen mede doen aan zitten aan uw dis. Volgt een cursus motortechniek Aanvang volgende cursus 9 April a.s. des avonds 8 uur Leert nu reeds motor of scooter rijden Met de opcenten wordt straks in de hongergebieden soulaas gebracht. Elke bakker of brood verkoper kan u dit speciale rog gebrood met zegel leveren. Wie kan weigeren daartoe een he seheiden bijdrage te leveren Nooit werd u een schoner ge legenheid geboden om uw soli dariteit met uw arme broeders en zusters te betonen. Uw kin deren kunnen, terwijl zij het smaklijk roggebrood van de anti honger camp ague eten, een leef tijdsgenootje in verre landen van de wisse dood helpen redden. Spoort hen daarom aan zich desnoods eens een reep chocola de te ontzeggen en het bedrag daarvan te besteden voor de aankoop van een pakje rogge brood. Als allen, groten zowel als kleinen, een bescheiden of fer brengen, zal heel wat nood kunnen worden gelenigd. Met al ler hulp zal de campagne die reeds rijke vruchten afwierp en veel weerklank tot zelfs buiten onze grenzen vond, uiteindelijk het beoogde doel verdrijving van de honger uit de wereld geheel bereiken. Soms kan het anti-hongerbrood plaatselijk moeilijk te verkrijgen zijn. Mocht u het niet kunnen bemachtigen dan kan ook z ker uw goede hart zich ook uiten door een storting op giro 1500 van de „,Bond zondetr Naam" te Haarlem. Ook de langs deze weg onder het motto „anti-hoii- gercampagne" ontvangen bedra gen dienen tot spijziging der hongerenden. Stel daarom niet tot morgen uit, wat ge nog heden kunt doen Want elke dag blijven duizenden ten offer vallen aan de Honger Aan ons de taak dit monster te helpen verslaan. KATH. ARBEIDERS JEUGD. 44 Waneer u deze kop leest denkt u ongetwijfeld weer teiyjg aan de glorie van ons oud-nationaal voetbal-elftal, aan een Vente, Bakhuys, Smit e.a. Overal in de lande was men toen vol van die reis naar Rome, jong en oud sprak er over, had er iets voor over! Nederland het kleine land je, liet toen zien dat zij „gote" voetballers had kort geleden kon men deze „oude glorie" nog weer eens zien. Hoewel de „oud jes" het niet gek deden, heeft de keuze-commissie toch moeten vaststellen, dat er geen enkele speler meer geschikt bleek voor het tegenwoordige Nederlands elfatl (ik geloof ook niet dat 't de opzet was geschikt of onge schikt!) Nee, de 'ouderen liob- hen plaats moeten maken voor de jongeren en na een beetje aarzelend begin mogen we nu toch zeggen dat de „oude glorie" van vroeger weer begint te her leven. We kunnen alleen maar wensen dat de gloire van vroe ger weer konstant in „onze ploeg moge terugkeren. 1957! We gaan naar Rome Hi er en daar leest en spreekt men er misschien schuchter over, maar het is no" lang niet in alle geledingen 'doorgedrongen, dat wij naar Rome gaan Ja, jong en oud moe1: er over spre ken, moet er iets voor over heb ben. De VKAJ (kajotsters) en KAJ (kajotters) in Santpoort, hebben zicih aangesloten hij de interna- tionale krui sticht in 1957 naar Rome. Uit 72 landen, onverschil lig ras of kleur, zullen daar de jonge mensen bijeen komen om te getuigen voor Christus, in aanwezighid. van de Vader der christenheid Paus Pius XII Zij zijn een afvaardiging van landen en parochies en daarom moet de hele christenheid nu reeds mee gaan leven, mee doen ook opdat Schelvis Kabeljauw Tarbot Schol Griet Tongen DIEPVRIES Kabeljauw, Schelvis en Koolvis GEBAKKEN VIS Zoute en zure Haring Stoofaal Gerookte Vissoorten en Paling C. GRAS ZOON Bloemend.slraatweg 142 Tel.8519 SANTPOORT-STATION deze opzet moge slagen. Uit on ze parochievertegenwoorgiding mag ik enkele (prominente!) fi guren noemen: Weleerw. Heer Snijker, Jabroer, Schipperijen en anderen. Santpoort mag dan geen vertegenwoordiging hebben gehad in het Nederlands elftal van vroeger dit keer zullen zij zeker in het „wereldduizendtal len worden opgenomen om na- 'mens de gehele parochie, onze liefde, onze kinedlrijke onder danigheid en volgzaamheid te bewijzen aan de Paus van Rome, die de opvolger van Sint Petrus is. U begrijpt dat alles' veel geld gaat kosten. De mensen die mee gaan sparen ijverig maar alleen redden zij het niet. Zij gaan door gediplomeerd Instructeur De nieuwste leswagens Gedipl. Auto-, Motor- en Scooter- Rijschool heen namens ons allen, is het nu niet billijk om allemaal onze bijdrage hieraan te leveren ITet hoeft niet persé geld te zij; spaarzegels hoboca of midreiza bonnen zijn ook welkom Laatst was ik bij iemand tlmi en die had zo maar 'n 50 kilome ter aan bonnen laten verlopen ik vrees dat het bij meerdere mensen gebeurt, Jammer Wij kunnen ze nu juist goed gebrui klenl Niet alleen nu maar ook in de toekomst. Want hebben wij genoeg voor Rome-kruistoch dan dopen wij de zaak om in 'i i Lourdes-aktie. Vele zieken en gebrekkigen kunnen dan profi teren van de naastenliefde. I kunt het een en ander sturc.t aan: Spaardienstleider J. Blon: Hagelingerweg 11; Koos Jabroc Hagelingerweg 59; Thijs Schip perijn, Rijksweg- 496; Aalmoezc nier, R.K. Pastorie en bij ondergetekende D. Dam Wüstc laan 105. Wegens plaatsgebrel. eerst heden geplaats: Wederom moet een gedeelte copie wachten tot plaatsing in een volgend nummer.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 2