V&cL&>icL<zfy Tweede aanval op het hongerfront. Het Anjerfonds vraagt uw offer. Ingebruikneming Pniël-Kapel. 10-jarig bestaan Speeltuinvereniging Jong Santpoort R.K. Kerk, Santpoort Ned. Chr. Vrouwenbond Mej. G. Traan overleden. 27e Jaargang No 26 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SaripoafeWeehHad Vrijdag 15 Juni 1956 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Is vaderdagdie éne dag u wel iets extra's waard Hoor toch, hoe fijn een vader van binnen is besnaard Want ivie ijlt naar de dokter als d'eersteling zich meldt wie heeft ras de naam van t kind aan de ambtenaar verteld? Wie schrijft kaartjes en schudt handen en propt bloemen in de vaas ivie is na een week of zeven al beslist niet meer de baas? Wie is 't die in geval van ziekte ijvrig dobbelstenen schilt thee zet en beschuit op bed brengt en niet van een ajwas rilt Wie speelt paardje, beertje, koetje wie wast 't behuilde toetje van zijn kind, voor moeder 't ziet Vaak is 't vader die het doet! Wie speelt voetbal met zijn jongen wie schrijft briefjes bij verzuim wie helpt met die nare sommen wie schilt appel, peer of pruim Wie staat in de rij voor kaartjes wie ivinkelt er met moeder mee wie mag zus' uitgaansjurk betalen? t Is van vaders portmonné Vader, vader, altijd vader, die zo vaak de zorg verlicht niemand kan 't zo goed als vader daarom dan ook dit gedicht. Hou pa in ere, moeders, kinderen is hij eenmaal oud en krom laat dan niemand ooit hem hind ren maar geef hem zijn zorg weerom! Zondag 17 Juni H. H. Missen 6.45, 8 en 11.15 uur. Hoogmis te half 10. Te 7 uur Lof. Vrijdag 22 Juni Half 8 Lof Zaterdag 23 Juni H.H. Missen te 7 en 8 uur. 9 uur Gezongen H. Mis uit dankbaarheid op een Zilveren Huwelijksfeest. Half 8 Plechtige Gezongen Hu welijksmis tot intentie van het Bruidspaar Hansen-Hesselman. Heden opening van de jaarlijkse Maria Novene. Afdeling Santpoort-Station Deze afdeling belegt een leden vergadering op Woensdag 20 Juni a.s. om 8 uur in de Toorts. Spreekster voor dien avond is Mej. A. E. Nijenhuis met het onderwerp„Burgerschap en Burgerzin". Ook belangstellenden zijn wel kom. Dinsdag j.l. is in de ouderdom van 81 jaar overleden, onze plaatsgenote, mej. G. Traan, die vele jaren kantoorhoudster was van het Postkantoor Hoofdstraat 188 te Santpoort-dorp. üe Anti-Hongercampagne ont wikkelt zich geheel volgens plan. De resultaten van de eerste start waren zo groot, dat nu reeds aan 40.000 kinderen en 10.000 moe ders op Korea cén jaar lang melk wordt uitgedeeld, in sa-' menweking met UNICEF, het Kindernoodfonds der Verenigde Naties. Dit danken zij aan de edelmoedigheid der Nederlanders, die niemand gebrek kunnen zien lijden. Wij staan thans op het punt, een nieuwe doorbraak in het hongerfrjont te forceren. Dank zij de medewerking van het bakkersg'ildö, dat in de week van 18 tot 24 juni a.s. overal in Nefdeirlaiikl „papieren wit jes" azl 'aanbieden. Een „pa pieren -witje" kost slechts 25 ets. een kwartje met een- machtig, mensen-reddend ef fect, daar het de Bond zonder Naam in staat stelt één maand lang ergens ter wereld een hon gerlijdend kind of moeder van melk te voorzien. Zonder aarzeling zetten wij ons anti-hongeroffensief door, ook al lijkt de taak oneindig bij een hongerlijdende menigte van 1.250.000.000 medemensen. Van Nederland uit zal liet geweten der mensheid worden wakker ge schud. Nederland grijpt de koe bij de horens en geeft aan de ge hele wereld een voorbeeld van praktische naastenliefde. Met al ler medewerking en hulp zuljen wij verdere honderdduizenden ja zelfs miljoenen hongerlijders overal ter wereld soulaas kunnen brengen. Helpt dus mee, de Anti Hongerweek tot een succes te makeni NUKRIJGT U DE KANS om iets te doen voor de 1250 mil joen mensen, die hongerlijden Van 18 tot 24 juni wordt in het kader van de Anti-Hongercam pagne.... een Anti-Hongerweek doorgevoerd. In die week kunt u bij al uw bakkers vragen naar„het papieren witje" van de Anti- Hongercampagne. Dit „papieren witje" is een op papier getekend broodje Dit is nu eens een broodje, dat Uzelf niet kunt opetenU koopt het om de honger van 1250 miljoen medemensen te helpen stillen. Het „papieren witje" kost 25 cents Met de opbrengst van elk „pa pieren witje" kunnen wij een maand lang melk verschaffen aan een kind of moeder.... die honger lijdt. Doe mee aan de Anti-Hongerweek van 18 tot 24 juniVraagt bij uw bakker naar het „Papieren witje" van de Anti-Hongercampagne. Een mens laat geen mensen hongetr Jijden. Aan 'de vooravond van de jaarlijkse Anjerfonds-collecte doen wij gaarne 'n beroep op de offervaardigheid van al diegene die de Cultuur een warm hart toedragen. Slechts éénmaal per jaar doet het Anjerfonds een be roep op uw steun. Dit jaar is het 10 jaar geleden dat het Anjerfonds werd (ingesteld om het Culturele werk te steunen en te stimuleren en dank zij de ïoyale gave uit alle lagen van de bevolking, is zij in staat haar prachtige werk voort te zetten. Met steun van Anjerfonds konden talloze culturele instellingen zo als provinciale orkesten. orato riumverenigingen, muziekcorpsen zangverenigingen, clubhuizen voor de ongeorganiseerde jeugd, dorps- en buurthuizen, plaatse lijke gemeenschappen, volksmu ziekscholen en dergelijke instel lingen, hun werk voortzetten of daardoor tot bijzondere prestaties gebracht worden. Steeds weer blijkt echter, dat vele aanvragen om subsidie moe ten wachten omdat de middelen of te helpen ontberken. De jaar lijkse steun aan het Anjerfonds waarvoor zij een beroep doet op de bevolking is dan ook dringend nodig om aan de vele aanvragen te kunnen voldoen. Wat betekent een samenleving zonder Cultuur? Bij brood alleen kan de mens niet leven. Uitingen van vrije tijdsbesteding, toneel-, muziek" en jeugdwerk zijn evenzeer nood zakelijk. Hiervoor is veel geld nodig en door een klein offer van ons allen en dan nog slechts één maal per jaar. kan al dit werk mogelijk gemaakt worden.. Het plaatseljjk Anjerdag-Comité-Vel. sen doet daarom een beroep op de bevolking van Velsen deze collecte te doen slagen door in de periode van 18 tot 50 juni met gulle hand te geven, als u de collectebus wordt aangeboden. Het Anjerfonds is een Cultuur fonds. Zorgt u dat zij met haar parchtige werk kan doorgaan en allen die hulp nodig hebben, ge holpen kunnen worden. De culturele instellingen zullen u daar dankbaar om zijn. Het Anjerdaë-Comitê Velsen. Donderdag 7 Juni is de voor malige Ned. Herv. Kapel officieel door de Chr. Gereformeerden in gebruik genomen. Ds. J. C. Maris, die de leiding van deze bijeenkomst had, ver welkomde de vele aanwezigen en sprak een wijdingswoord naar aanleiding van Hand. 4 2231 Hierna werd het gebouw in een hartelijk en innig gebed aan Go(l opgedragen, waarop de aanwezi gen staande zongen ps. 119:55. De heer J. Bijleveld releveerde het ontstaan en de geschiedenis van de Kapel. Vervolgens hield de toekomsti ge predikant Ds. D. H. Biesma van Hoogeveen, een hartelijke toespraak. Ds. L. Floor Sr. van Nieuw- Vennep bracht de gelukwensen van de Classis Haarlem over. Ver volgens werd nog het woord ge voerd door de president-kerk voogd van de Ned. Herv. ge meente te Santpoort. Onder de aanwezigen bevonden zich afgevaardigden van de ker keraden van Aalsmeer, Haarlem centrum, Neiuw Vennep-Sassen- dag de tweede wedstrijd werd gespeeld. De paren die onder 50 °/o halen degraderen en die uit vde „B bo ven de 50 o/o bereiken komen de volgende wedstrijd in de A groep. De uitslag van de 2e wedstrijd is. A Lijn: o/, 1. Heren Bode en Koster 61 2 Heren Andela en Breedijk 56 5/4 Mevr. Breedijk en Hr. Andela 54 3/4 Hr. en Mevr. Kroone 54 5. Heren Mulder en Kruisman 52 6. Heren Kleefstra en Top 49 7. Dames Seegers en v. Munster 47 8. Heren Witmond en Steinberg 44 9. Hr. en Mevr. Estié 29 8 Lijn 1. Heren Kost en Bodewes 64 2. Dames Mulder en Wiggemans 57 3. Mevr. Andela en Hr. Vader 52 4/5 Dames Dirven en Muller 47 4/5 Heren Gerritsen en Muller 47 6. Heren Kuys en Paats 46 7. Heren Seegers en v. Munster 45 8. Dames Nieuwenhoff en Kulman 38 heim en IJmuiden, terwijl ook oud-bestuursleden van de Ned. Herv. Evangelisatie van hun be langstelling blijk gaven. Mede aanwezig was wethouder Aschoff, namens het gemeente bestuur en de postcommandant van politie te Santpoort, de heer Tanger. Het kerkgebouw was op smaak volle wijze met bloemen gesierd. Aan het welslagen van de avond werd verder medewerking ver leend door het Chr. Ger. Evange lisatiezangkoor en de organist LI. Schuurhuis. Aan het slot van de bijeenkomst deelde Ds. Maris mede, dat de Kapel- in het vervolg de naam Pniël zal dragen. BRIDGE CLUB „DE KENNEMERS". In de plaats van de bekende promotie- en degradatie-wed strijden zijn thans 27 „percenta ges" wedstrijden in het program ma opgenomen waarvan donder- Op zaterdagmiddag 16 juni zal ter gelegenheid van het 10" jarig bestaan van Speeltuinver. „Jong Santpoort" aan alle kinde ren die van bovengenoemde ver eniging lid zijn, een feestmiddag worden gegeven. Ten eerste zal aan de jeugd het beloofde nieuwe toestel worden aangeboden, een stuk waarmede de tuin weer meer waarde voor de kinderen zal krijgen. Hierna volgen in al- wisseling muziek, zang, toneel, versnaperingen enz. te veel om op te noemen, maar een waar feest voor onze kinderen belooft het te worden. Dus alle kinderen die lid zijn worden zaterdagmiddag, ver wacht en de ouders die belang stelling hebben zijn van harte welkom. Het feest begint om 2 uur van af Broekbergerplein. Voor de ouders is des avonds gelegenheid om de kindertoneel voorstelling „De slimme knecht bij te wonen. Aanvang 8 uur n.m. in gebouw Wüstelaan. Na deze viering van het feest zullen wij uitvoerig alles over t speeltuinwerk van Jong Sant poort en de enorme vooruitgang enz. in ons volgend stukje uiteen zetten. HET VETERANEN- TOURNOOI. Het veteranen-tournooi van de evotbalvereniging „I Jmuiden dat gespeeld werd op de ter reinen van „Waterloo te Drie huis en waaraan o.m. werd deel genomen door elftallen van Ter rasvogels en Velsen is weer ach ter de rug. Er werd gespeeld in twee poules. Onze plaatselijke clubs waren in afzonderlijke poules ingedeeld, wat dit voor deel had dat ze nu beide kam pioen van hun afdeling konden worden. En dit is prompt ge schied ook, zodat tenslotte de strijd om de eerste en tweede prijs een zuivere Santpoortse aangelegenheid werd. Deze finale had een uiterst spannend verloop, zo zelfs dat, toen scheidsrechter Barend van Duyvenbode het eindsignaal blies, de stand nog gelijk was n.l. 22. Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen en nadat aanvankelijk beide par tijen ook hierin even bekwaam bleken te zijn, moesten de Vogels in de tweede ronde het hoofd buigen voor hun blauwgele plaatsgenoten, zodat Velsen in 't bezit' van de uitgeloofde wissel beker kwam. Het verloop van dit bij de meeste elftallen zeer in de smaak gevallen zijnde tournooi eerst 'n paar aantekeningen. Terecht hadden de organisatoren voor de deelnemers aan dit sportevene ment een minimum leeftijd vast gesteld, n.l. 35 jaar, dit om te voorkomen dat spelers van deze leeftijd en daarboven kwamen te staan tegenover tegenstanders van misschien achter in de twin tig of desnoods nóg jonger. Je hebt nu eenmaal voetballers, die zich al zo gauw veteraan voelen. Het vaststellen van bovenge noemde leeftijdsgrens mag dus een verstandige maatregel ge*t noemd worden. Het zou echter o.i. ook aanbeveling verdienen, wanneer men voortaan bepaalde dat aan liet tournooi alleen mochten deelnemen spelers, die gedurende een bepaalde periode niet meer aan competitie-voetbal hadden deelgenomen en aan bo vengenoemde leeftijdsgrens vol deden, want nu kan h,et voor komen dat spelers die nog ge regeld achiher het bruine mon ster aanhollen, kwam te staan tegenover tegenstanders, die ik weet al hoe lang niet een bal hadden aangeraakt. En dit lijkt ons ntet de wezenlijke bedoeling van een veteranen-tournooi. Dan zou men het beter kunnen noe men een tournooi voor spelers boven de 35 jaar. Het kwam nu zelfs voor, dat er spelers mee deden die zon dag aan zondag uitkwamen in het zogenaamde betaalde voetbal Yelsen had in de ontmoeting te gen Terrasvogels zelfs.... Kick Smit in de gelederen. En nu we ten we wel dat deze bekende voetballer nog eens een seizoen voor Velsen heeft gespeeld, maar men kan hem toch bezwaarlijk 'n Velsen-veteraan noemen. Door de bepaling op te nemen dat deelnemers moeten voldoen aan: a Leeftijd minstens 35 jaar, b. Geen actief speler meer. c Nog steeds lid van de vereniging, zal men bereiken dat de sfeer van 't tournooi steeds een gemoedelijke zal blijven, omdat men het pret tige voetbalpartijtje zal stellen boven het behalen van de 1ste prijs. Jaren geleden organiseerde in onze gemeente een iinmiddels opgeheven dagblad des zomer avonds ook wedstrijden om een wisselbeker. Voor dit tournooi zijn wedstrijden gespeeld, waar van de vonken afvlogen en waar in je dikwijls je hart vasthield, zo wild als er gespeeld werd. He willen hiermede absoluut niet beweren dat dit ook een kenmerk van het I Jmuiden-tournooi was, maar het zou het in de toekomst kunnen worden als zou blijken dat er deelnemende ploegen zouden zijn, die bepaald gesteld waren op het behalen van de 1ste prijs.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1