SanfpocrtsWeehWad mn Anjerdag-Comité Yeïsen. [prediWwurtöti E.S.T.O. Tentoonstelling Straatprediking R.K. Kerkf Santpoort lïiNMCSMNHMSiVi TAXI Het voordeligste adres T \XI 7e Jaargang No 28 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS Vrijdag 29 Juni 1956 Huis Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 'er ondersteuning van de Anjer- ollecte zal ten bate van het mjerfonds op Vrijdag 29 Juni ,s. (de verjaardag van Z.K.H. rins Bernhard) om 19.30 uur in et gemeentelijk sportpark Schoonenberg" te Velsen een ïassale gymnastiekdemonstratie egeven worden, waaraan plm. 00 turners zullen deelnemen. )eze demonstratie zal besloten morden met een taptoe door de Ihr. Muziekveren. „Wilhelmina" n IJmuider Harmonie. De toe- angsprijs bedraagt f 0,25 p.p. )e deelnemers aan deze demon- tratie vertrekken om 19 uur in ptocht, begeleid door bovenge- oemde muziekcorpsen, vanaf het Jarktplein te IJmuiden naar het portpark. Het programma luidt ls volgt: Défilé door de gezamenlijke ymnastiekverenigingen en Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina" en IJmuider Harmonie. 2. Opening door de voorzitter van het Anjerdag-Comité-Velsen. 3. Oefening door alle vereni gingen gezamenlijk. 4. Twee oefeningen door de Velser Gymnastiek Vereniging. 5. Twee oefeningen door T.V.IJ. 6. Twee oefeningen door de Sportbond IJmuiden. 7. Twee oefeningen door S.S.H. 8. Twee oefen, door „Olympia" 9. Twee oefeningen door de Chr. Gymnastiek Vereniging. 10. Twee oefeningen door de Turnvereniging Santpoort. 11. Springoefening door alle ver enigingen. 12. Ringoefening door alle ver enigingen. 13. Taptoe door de Chr. Muziek - iveren. „Wilhelmina" en IJmuider 'Harmonie. Schoolreisje School met de Bijbel 'eertien dagen na het school- eisje jvan de jongere leerlingen /as het de beurt voor de jongens n meisjes van de hogere leer- iren om uit te gaan. )m 8 uur vertrokken ze met lestemming Arnhem. Bij de Jrebbeberg werd gestopt en /erd een rondwandeling gemaakt 'ver de begraafplaats. Daarna /erd verder gereden naar de Westerbouwing". Hier werd de lOterham opgegeten en in de peeltuin gespeeld. Om 1 uur jngen ze aan boord van het schip lat de Rijn op voer naar Arnhem. Jet was een interessant tochtje. Hn Arnhem ging het naar het openlucht museum. Met belang- telling werden de oude boerde- ijen, molens en huizen bekeken, ammer dat niet alles kon worden lezichtigd. 9m 4 uur werden ze bij het lark van „Rosendael" al opge pacht en wandelden ze met de ;ids het park door. De ketting- >rug en bedriegertjes vielen erg n de smaak. .angs een andere weg reden ze veer naar Santpoort terug, waar :e om 8 uur aankwamen. Ondanks iet minder mooie weer was de eis toch goed geweest. Postduivenvereniging „De Luchtpost". Vedvlucht vanaf Chateauroux, ing. 660 km op 23 Juni j.l. 9e duiven werden gelost om 6 lur met N.-W. wind. Het was :en zware vlucht met nog zeer reel achterblijvers. De eerste duif verd geklokt om 18.10 uur. struys 151011 13, Bersee l—12, Bierman 2—8—9, v. Duyn 7, Hoogland 14. „Snelle Wieken" Jitslag wedvlucht op Zaterdag 13 Juni vanaf Chateauroux (Fr.) 561 km. 1 Janssen, 27 Hoogzaad, 3 12 rabernal, 4-5-6-9 Korthouwer, 3 Koks, 10 Rozemeijer, 11 Winkel. De duiven werden 's morgens am 6 uur gelost. De eerste duif verd om 19.00 uur geklokt. Examen. Bij de te Utrecht gehouden ïxamens Modevak slaagde voor lerares mevrouw R. Tomassen— Derksen. Zij werd opgeleid door mej. Roodenburg. De Heer J. H. Visse deed met goed gevolg eindexamen 5-jarig Lorentz-Lyceum. Z.B.V.S. klanken. Zaterdag 30 Juni a.s. zijn er weer belangrijke kringwedstrijden in Velserend. Aanvang 7 uur. De deelnemende verenigingen zijn behalve Z.B.V.S.Zwemclub Haarlem, H.P.C., H.V.G.B., V.Z.V. en de Watervrienden. Speciaal de 400 m vrije slag heren belooft zeer spannend te worden. Na afloop is er in Hotel Velse rend bal tot 2 uur, m. m.v. van het ensemble „The Moonliners". Parochiële Jeugd Centrale. Het schilderij vervaardigd door onze plaatsgenoot Jan Makkes en welwillend door hem te onzer beschikking gesteld is onder onze donateurs verloot. De winnaar is de heer A. van der Wiel, Middenduinerweg. Gaarne maakt het Bestuur van deze gelegenheid gebruik alle begunstigers voor hun onmisbare steun te bedanken. Stichting „De Velser Gemeenschap" Sectie Muziek en Zang. Programma Openluchtconcerten 1956 2 Juli Burg. Rijkenspark door Fanfarecorps „Wilhelmina". 11 Juli Openluchttheater „Jagt- lust" v/h Provinciaal Ziekenhuis Santpoortse zangkoren m.m.v. de R.K. Harmonie „St. Caecila". 11 Juli „Schapenweide" aan de van Ostadestraat IJmuiden, door Goede Herder Kerkkoor, Herv. Wijkerkerkkoor,Ned. Herv. Kapel koor. 12 Juli Openluchttheater „Jagt- lust" v/h Provinciaal Ziekenhuis Santpoortse Zangkoren m.m.v. de R.K. Harmonie „St. Caecilia". 15 Juli Burg. Rijkenspark door: R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria". 17 Juli Burg. Rijkenspark door: Arbeiders Mandolineclub „Excel sior". 18 Juli „Schapenweide" aan de van Ostadestraat IJmuiden door: Santpoortse zangkoren m,m.v. de R.K. Harmonie „St. Caecilia". 24 Aug. Kennemerlaan IJmuiden door: Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina". 29 Aug. Velserbeek door: Velser Accordeonvereniging. 31 Aug. IJmuiden (plaats nog nader te hepalen) door: IJmuider Harmonie. Wijzigingen van dit programma door omstandigheden voorbehouden. Bridgeclub „De Kennemers" Viertalwedstrijd Viertal: Hr. Mulder en Kruisman, Hr. Kuys en Paats winnen van Hr. Seegers en van Munster, Hr. Bode en Koster met: 50 tegen 39 M.P. ViertalHr en Mevrouw Kroone, Hr. Kleefstra en Top winnen van: Hr. Kost en Bodewes, Hr. Andela en Breedijk met 39 tegen 25 M.P. Viertal: Hr. Steinberg en Witmond Dames Kulman en Nieuwenhoff winnen van: Hr Andela en Mevr. Breedijk, Dames Seegers en van Munster met: 46 tegen 41 M.P. Howell uitslag eerste 2 viertallen M.P. 1 Hr. Mulder en Kruisman 53.5 2 Hr en Mevr. Kroone 52 3 Hr. Kleefstra en Top 50 4 Hr. Kuys en Paats 48.5 5 Hr. Seegers en v. Munster 47 6 Hr. Bode en Koster 46 7 Hr. Kost en Bodewes 45 8 Hr. Andela en Breedijk 42 Howell Wedstrijd: M.P. 1/2 Dames Wiggemans en Mulder 12.5 1/2 Hr. Gerritsen en Muller 12.5 3 Hr en Mevr. Estié 10.5 4 Dames Andela en Top en Hr. Vader 9 5 Dames Smakman en Muller 5.5 Op de terreinen van het midden in de bossen gelegen Pesie's Bad te Nunspeet, is een zeer unieke tentoonstelling ingericht, welke niet alleen de belangstelling van volwassenen zal genieten, maar zeker ook van de jeugd van 12 tot 20 jaar en ouder. Het betreft hier een expositie van ontelbare foto's over het gebruik van de atoom-energie voor vredelievende doeleinden. De foto's zijn zeer overzichtelijk geëxposeerd en van duidelijke onderschriften voorzien. De directeur van de Internatio nale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort, Dr. H. Groot geeft via de bandrecorder op een voor ieder begrijpelijke wijze, een toe lichting op het geëxposeerde. De tentoonstelling is geopend van 28 Juni tot half September. A.s. Zaterdagavond 8 uur zal op het Broekbergenplein straatpredi king worden gehouden, uitgaande van de Evangelisatie-Commissie der Gereformeerde Kerk. Spreker zal zijn Ds. J. A. Tiemens van IJmuiden. Een zangkoor zal medewerking verlenen, terwijl er ook gelegenheid zal zijn voor samenzang. De kampioen van 3 B promoveert niet. Wijk aan Zee, de club, welke in de derde klas B, waarin ook Terrasvogels en Velsen uitkwamen kampioen werd, heeft het in de promotiewedstrijden naar de tweede klas, niet tot een succes vol resultaat kunnen brengen. Wel deden de voetballers uit de badplaats niet veel voor hun tegenstander T.O.G. en J.S.V., die wèl naar de tweede jklas promoveerden, onder, ze verloren steeds slechts met de oneven goal, maar tenslotte zijn de acht punten, welke laatstgenoemde clubs uit vijf wedstrijden behaal den voor de Wijk a. Zeeërs met hun drie punten uit 5 wedstrijden onbereikbaar geworden. Op de plaats rust. Voor verreweg het grootste aantal voetbalclubs „in ons land is nu op de plaats rust gecom mandeerd". Alleen een viertal semi-prof-clubs strijden nog om het kampioenschap van de hoofd klasse en vijf andere clubs pro beren nog in aanmerking te ko men voor de ere-divisie. Voorts worden er nog enkele minder belangrijke promotie-wedstrijden gespeeld. Dat het tijd werd, dat boven genoemd commando gegeven werd, viel ook Zondag j.l. op de Olympische Dag te constateren. In het Olympisch Stadion zagen toen 35000 toeschouwers elf Hollandse en evenveel Italiaanse voetballers een zeer ongeïnteres seerd partijtje voetbal spelen, hetwelk mede door de 0-0 eind stand wordt gemanifesteerd, (wat niet wil zeggen, dat elke wedstrijd die in een 0-0 stand eindigt, door ongeïnteresseerde voetballers is gespeeld) Wij zijn er van over tuigd, dat de Italianen heus niet naar Nederland waren afgereisd, met de vooropgezette bedoeling nu eens een lekker lauw partijtje te spelen en van de Hollanders kan dat evenmin verwacht wor den. Maar de spelers konden, hoe graag ze het ook gewild zouden hebben, het enthousiasme, de energie niet opbrengen, die voorwaarde is voor grote pres taties. De boog kan nu eenmaal niet altijd gespannen zijn. Zoals iemand, die het hele jaar hard gewerkt heeft, behoefte heeft aan vacantie, teneinde in die periode weer de nodige energie op te doen voor het komende jaar, zo moet de voetballer ook zijn sport enige tijd vaarwel zeggen, om straks, wanneer de competitie weer een aanvang neemt, zich met een ware voet- balhonger op de bal te werpen. De clubs, die nu nog enige weken in actie moeten komen, zijn min of meer te beklagen, ondanks het feit, dat, in hun oogpunt bekeken, het weer nogal aardig medewerkt, zodat van „zweetvoetbal" tot nog toe niet gesproken behoefde te worden. Maar het zou de eerste keer niet wezen, dat clubs, die in een be paald seizoen zo lang „in touw" waren geweest, daarvan in het volgende seizoen de terugslag ondervonden. We denken in dit verband aan R.C.H., dat enige jaren terug het kampioenschap van Nederland behaalde, om een seizoen later met vrijwel het zelfde elftal te degraderen naar de tweede klas. Een voetballer is nu eenmaal geen machine. Een tweetal maanden rust, zo tussen half Juni en half Augustus, doet hem heus geen kwaad, integen deel: zo'n rustperiode doet hem straks weer verlangen naar de bal, terwijl hij nu na zo'n 34 zware competitie-wedstrijden (in de hoofdklasse) allicht denkt: „Vervelend, nu moet ik Zondags alweer voetballen!" Neen, de clubbesturen, die bij tijds voor enige maanden de voetbal laten leeglopen, doen daar werkelijk goed aan. Zondag 1 Juli H. H. Missen 6.45, 8 en 11.15 uur. Hoogmis te half 10. Te 7 uur plechtig lof. Preek en processie. Maandag 2 Juli Te 7.15 uur Maria Garde (gr. 1) Dinsdag 3 Juli Te 7.15 uur Maria Garde (gr. 2) 8 uur Maria Congregatie (Jonge Vrouwen) Woensdag 4 Juli Te 7.15 uur H. Familie (Jeugd), 8 uur H. Familie (Jongemannen) Donderdag 5 Juli Te 8 uur H. Familie (Heren) Vrijdag 6 Juli, Eerste Vrijdag H.H. Missen 6.30, 7 en 8 uur Te half 8 lof Zaterdag 7 Juli Te half 8 Broederschapslof. Uitslag trekking3P.O.F.-loten. De hoofdprijs, een televisistoestel of goederen naar eigen keuze ter waarde van f 900.is in de B serie van de P.O.F. loterij ge vallen op lot no 2072. De overige prijzen, 5 waarde bonnen van f 20.zijn gevallen op de nummers 635, 2210, 1354, 229 en 817. De prijswinnaars kunnen zich melden bij de heren H. de Vries, Wulverderlaan 14, Santpoort-d. en P. v. Zijl,^Harddraverslaan 32 Santpoort-st. ZONDAG/A.S. Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur: Ds M. W. J. C. de Kluis. Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk 3.30 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat IJmuiden 10.30 uur Mevr. Da E. Franken-Liefrinck, van N. Niedorp Lutherse Gemeente 10.15 uur: ds J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1, IJmuiden 10.30 uurde heer J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Geen dienst Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Ds D. ter Steege H. Doop. 19 uur Ds B. van Gelder, Heemstede. „De Toorts" 9 uur: Ds D. ter Steege. „Jeugdhuis" 10.30 uur dhr. J. A. Schreuder, Santpoort. ZONDAG A.S. J. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor Trouwiijden Dag èn Nacht bereikbaar TELEFOON 82S0 - SANTPOORT i A. J. P. Stegemeijex, Snrinamestxaat4

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1