Sanlpocrisffeehblad [predikbeurten STAPELWOLKEN R.K. Gem. Zangvereniging „Da PacenT'. Tafelvoetbal. Bloemententoonstelling „IJmond-Flora IP' 25-jarig jubileum. Haarlems Gem. Koor De Santhaes-rit. Mej. C. Wisse verlaat het onderwijs. De competitie Terr as vogels verloor Overschrijving gevraagd Dure benen ZONDAGSDIENSTARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. R.K. Kerkf Santpoort 24 september t.m. 7 October a.s. Reclasseringscollecte 27e Jaargang No 38 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 7 sept. 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 9? Er valt niet aan te ontkomen dat onze gedachten telkens bij het aanbreken van een nieuwe dagenraad uitgaan naar de weers gesteldheid. Nog meer dan in normale om standigheden is het weer het gesprek van de dag. En het lijkt dan ook wel of de strakke zomerluchten met een kostelijke zon en een zacht briesje als toegift, voor goed zijn verdwe nen, met daarvoor in de plaats de machtige herfstluchten met stapelwolken, waaruit de ene bui na de andere alle vacantie ge neugten dreigen te bederven. Soms lijkt het of mens en natuur in de war zijn. Want tegelijk met de dreigende en donkere wolkenmassa's in de natuur vertoonden zich inkt zwarte wolken aan de politieke hemel in de crisis rond het Suezkanaal. Even grommend en onberekenbaar als het weerlicht dreigde opnieuw geweld van wapenen te worden aangewend voor het beslechten van een ge schil. Nog is deze bedreiging niet ge heel verdreven, maar er is ge gronde hoop ontstaan dat de verantwoordelijkheid het zal winnen van het brute geweld. Een geweld overigens hetwelk tegelijkertijd de vernietiging zou inhouden van hen die de wapens opnemen. En zo zou ik haast een over eenkomst zien tussen de stapel wolken in de natuur en die welke zich opstapelden rond het Suezkanaal. Want wie ondanks de tegen- slegen van het weer aandacht heeft mogen schenken aan de gigantische wolkeren tafrelen, zal daarin ontdekt hebben dat geen wolkendek dik genoeg bleek, om de zon geheel te ver duisteren. Hoe dikker en grilliger soms de wolken, zoveel te schoner blon ken daar tussendoor de heldere zonnenstralen. En is het niet evenzo met de beklemmende situatie over het Suezkanaal Ook hier bracht het resultaat van het gezamenlijk overleg licht in de duisternis. Dit is het winst punt van de rede, die meer en meer de greep naar geweld in bedwang begint te krijgen. Het is een winstpunt, waar wij met onze gedachten wel heel diep bij stil mogen staan. Op ieder vroeger tijdstip zou deze kwestie namelijk al beslis send zijn geweest en zou de mensheid in een nieuwe oorlogs ellende zijn gestort. Ongelovelijk zwaar en verant woordelijk is de taak dan ook van hen die rond de conferentie tafel moeten trachten de vrede te bewaren. Wij mogen bedenken dat de strijd voor het behoud van de vrede oneindig veel meer moeite en opoffering vergt, dan het telkens opnieuw voorbereiden van geweld. Wij leven niet meer in een phase van een voorbije tijd, maar in chemise en mechanise ontwikke lingsperiode, welke mensenhan den amper meer in bedwang hebben. Als President Eisenhouwer van Amerika voor enige dagen terug wereldkundig maakt dat er zon der vrede geen toekomst meer is, dan mogen wij dit niet be schouwen als een verkiezings leuze, maar als de rotsvaste en beklemmende overtuiging van een bewogen mens in een hoogst- verantwoordelijke positie, die het als zijn hoogste plicbt be schouwd de mensheid keer op keer te waarschuwen. Terzelfdertijd vond in Japan in de stad Nagasaki, eens de doden stad van dat land, een wereld conferentie plaats voor het ver bod van atoom- en waterstof bommen. 3000 gedelegeerden uit geheel Japan en 50 uit de gehele wereld gaven een verklaring uit van de volgende inhoud. De beweging voor het verbod van atoom- en waterstofbommen is een beweging ter verdediging van het leven en het geluk van de mensheid. De internationale atmosfeer ont wikkelt zich ten gunste van een verbod van alle kernwapens. Wij zullen voor het verbod van de vervaardiging van en de proeven met atoomwapens en voor ontwapening strijden. Bij al deze gebeurtenissen is het alsof het licht door de stapel wolken tracht heen te breken. Zoek deze lichtstralen nu ze nog zijn te onderkennen. C. Spoor Inzake de gevaren van de atoom bom moge ik nog de aandacht vestigen op een brochure uit gegeven op verzoek van het Verbond van Wetenschappelijke Onderzoekers in Nederland. Nog enkele exemplaren te be komen Hagelingerweg 85, Tel. 8951, Santpoort-dorp. De repetities nemen woensdag 12 september a.s. weer een aan vang en het bestuur vertrouwt dat alle leden weer present zullen zijn. Ook nieuwe leden zijn wel kom. Er wordt gerepeteerd in de nieuwe zaal van hotel „De Uilenboom", Vlugthovenstraat. Zaterdagmiddag 27 oktober a.s. vindt de Eerste Internationale Tafelvoetbalwedstrijden Neder land BEngeland B en Neder landEngeland plaats. De wedstrijden worden gespeeld in Hotel De Leeuwerik, Kruis straat 30 te Haarlem. Aanvang respectievelijk 14.30 en 15.30 uur. Het bestuur der Tuinbouw Studieclub Velsen, welke het voornemen had in September een bloemententoonstelling te houden, heeft besloten, gezien de slechte weersgesteldheid en de daarmede gepaard gaande late en slechte groei der bloe men, de tentoonstelling een jaar op te schuiven. De organisatoren hopen dat de natuurgoden in 1957 ons gunstiger zullen be delen. De grote medewerking van gemeentebesturen uit om liggende plaatsen en de steun van middenstand en industrie, waren van dien aard, dat met volvertrouwen de IJmond-Flora het volgend jaar kan worden opgebouwd en liefhebbers van bloemen en planten daar zeker iets moois zullen zien. Vrijdag 14 september a.s. her denkt de heer S. P. Metten, de dag dat hij 25 jaar werkzaam is bij Coöperatie „Haarlem". Van deze 25 jaar is hij reeds 22 jaar filiaalhouder van de coöpe ratiewinkel aan de Hagelingerweg en heeft zich gedurende die jaren bij het publiek zeer be mind gemaakt. Zijn prettige om gang met de klanten en het geven van een goede service heeft hem een waardig vertrou wen gegeven. Naast zijn werkkring neemt de heer Metten actief deel aan het verenigingsleven, en speelt hij o.a. in toneelvereniging „Getosa". Ongetwijfeld zal het de jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Wij wensen hem van harte geluk. De Oratoriumvereniging Haarl. Gemengd Koor, dirigent Jan Booda, bestaat dit jaar 35 jaar. Tientallen uitvoeringen van be kende oratoria zijn er in die jaren gegeven, met medewerking van wereldberoemde solisten en onder begeleiding van onze grote orkesten. De concerten hebben ongetwij feld medegewerkt aan de cultu rele opbouw van Haarlem, want honderden hebben deze concer ten bezocht. Het was b.v. een traditie dat Haarlems Gemengd Koor op 2e Kerstdagmiddag een uitvoering gaf van het Weihnachts Oratorium van Bach. Een paar jaar jis deze traditie gebroken, maar met de viering van het 7e lustrum zal op veler verzoek op 2e Kerstmiddag weer o.m. het Weihnachts Oratorium op het programma staan. Er zullen eer ste klas solisten medewerken, terwijl de begeleiding in handen is van het Noordh. Philh. Orkest. Het geheel staat als steeds onder leiding van de heer Jan Booda. Vorige week werd vermeld dat de bekendmaking der prijzen en de daarop volgende prijsuitrei king zou plaatsvinden in Hotel «Velserend». Dit moet echter zijn café-rest. «De Weyman» en wel des avonds om 8 uur. Voor deelneming aan deze rit, welke op zaterdag 8 september wordt gehouden, zijn nog enkele plaatsen vrij. Op donderdag 30 augustus j.l. nam mejuffrouw C. Wisse af scheid van het bestuur en per soneel van de School met de Bijbel te Santpoort. Zeven jaar had zij aan de school gewerkt en nu verliet zij het onderwijs in verband met haar huwelijk. In een gezellig bijeenzijn onder prettige leiding van de heer Touber, werd zij op hartelijke wijze toegesproken door de heer Markerink. Hij bood haar een fraaie klok aan en wenste haar een gezegend huwelijksleven toe. De avond werd verder gevuld met zang en muziek van de heer en mevrouw Heidoorn. Enkele collega's voerden een stukje op en allen namen deel aan een gezelschapsspel. Tot slot sprak mej. Wisse een afscheidswoord. Velsen begint reeds op zondag 16 september aan de competitie. Dan trekken de geeltjes naar Assendelft, om daar de club van die naam partij te geven. Terras vogels begint een week later aan de afwerking van haar programma. Het september-programma van onze plaatselijke KNVB-ers ziet er als volgt uit: 16 september: Assendelft-Velsen; 23 september: Velsen-IW en WSV-Terrasvogels; 30 september Terrasvogels-EHSen QSC-Velsen. Het eerste treffen tussen Velsen en Terrasvogels zal plaats vinden op 25 november. Velsen is dan de ontvangende club. Terrasvogels speelde zondag j.l. een vriendschappelijke uitwed strijd tegen Egmondia, welke club uitkomt in de 3de klas van de KNVB. Onze plaatsgenoten verloren de kamp met 4-3. De drie doelpunten, welke de voor hoede wist te scoren, stemmen inderdaad hoopvol, vooral wan neer we in aanmerking nemen, dat de Egmonders over een stevige achterhoede beschikten. De 4 tegenpunten zouden even wel te denken kunnen geven, ware het niet, dat van de spelers, die hiervoor het meest verant woordelijk waren, kan verwacht worden, dat ze binnenkort heel wat betere prestaties zullen leveren. Speciaal van de doelman der vogels weten we, dat hij tot heel wat betere prestaties in staat is. Voor de plaats onder de lat van het Velser Jeugdelftal is ver scheidene keren een felle strijd tussen de VVB-er van Wijk en Jansen van Velsen. Later vroeg de jeugdige VVB-er overschrijving aan naar VSV, welke werd ver leend. Thans echter wil van Wijk weer tot zijn oude liefde terug keren Hij heeft n.l. overschrijving aangevraagd van VSV naar VVB. Faas Wilkes werd enige weken geleden „gekocht" door de semi- profclub VVV uit Venlo. Er wordt gefluisterd, dat de Ven- loërs de beroemde prof-speler voor de som van f 100.000 voor twee jaar aan zich verbonden hebben. De heren van het VW- bestuur hebben in het contrac teren van de ex-Xerxaan, ondanks de hoge prijs, natuurlijk wat „ge zien"; daarvoor is bij het betaalde voetbal de sport nu eenmaal een zaak geworden. In de eerste competitie-wedstrijd der VW-ers was Faas echter al niet van de partij, zulks ten gevolge van een knie-blessure, welke hij een week daarvoor in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vitesse had op gelopen. Er werd hier en daar al gesproken over een „knietje", wat zou betekenen, dat Wilkes wel eens geruime tijd niet van de partij zou kunnen zijn, met als gevolg minder bezoek, dus kleiner recettes dan waarop men gerekend had, maar zelfs al zou dat niet het geval zijn, meerdere blessures behoren zeker niet tot de onmogelijkheden, want men leaner verzekerd van zijn,dat men de beroemde Rotterdammer fel zal bewaken. Een onzer lezers, die de wedstrijd Vitesse-VVV had bijgewoond, wist ons te vertellen, dat dit reeds in deze vriendschappelijke ontmoeting het geval was geweest en in een competitie-wedstrijd zal dat zeker niet minder worden. We hebben wel eens gelezen dat pianisten hun handen en danse ressen haar benen verzekerd hadden voor soms fabelachtige bedragen. Zou VVV Faas' „onder danen" ook „in de verzekering" hebben gedaan ZONDAG A.S.j Gereformeerde Kerk 9.15 en 5 uur; ds M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uurds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk 3.30 uur ds D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis Geen dienst. Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden. 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: ds A. Noorman, Zaandam 19 uur ds. D. ter Steege, H. Avondmaal De Toorts 9 uur ds mr G. A. Alma, Amsterdam-West ZONDAG A.S. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Zondag 9 september H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof. Donderdag 13 september 7 uur Maandelijks Gezongen Requiem. Vrijdag 14 september Te half 8 lof. Zaterdag 15 september Te half 8 Broederschapslof

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1