SarfpoorfsWeelfMad mn toredikbaurten De Nationale Reclasseringsdag jZOMDAGSDIENST ARISEN J om Filmvoorstelling voor de bezoekers van de sociëteiten voor bejaarden R.K. Kerkf Santpoort TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Remonstrants Geref. Gemeente Haarlem Doopsgezinde Gemeente, IJmuiden Schaakclub „Santpoort" contra huisschakers 27e Jaargang No 39 Redactie Terrasweg 31 Kerkeriuklaau 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 14 sept. 1956 HUIS Op de Nationale Reclasserings dag worden „kwitanties" aange boden, die geweigerd mogen wor den en bij bereidheid tot betaling mag men zelf het bedrag bepalen. Geen aanmaning of dwangbevel, ten hoogste een vriendelijk ver zoek. Een aantrekkelijke manier dus van „zaken-doen", welke de Hollander, met zijn afkeer voor dwang, wel ligt. Er wordt dus gestart in een gun stige sfeer, maar de Hollander is ook wantrouwend: het moet ook weer niet al te aanlokkelijk zijn, want dan gaat hij „eerst nog eens informeren" of hij trekt zich he lemaal terug. Dit laatste moet voorkomen worden: er wordt slechts eenmaal per jaar een na tionale reclasseringsdag gehouden en van aarzeling of terugtrekken mag dus geen sprake zijn! Daar om zullen wij gaarne een korte toelichting geven. Wij kunnen het heel eenvoudig zeggen: reclasseren is helpen in nood. Ook dat ligt de Hollander wel en misschien houdt die voor treffelijke eigenschap wel verband met zijn zin voor vrijheid. Vaak heeft hij in grote nood -voor die vrijheid moeten vechten. Wanneer wij nu op de nationale reclasseringsdag open willen staan voor dat „helpen-in-nood", dan betekent zulks, dat wij de „misdadiger" -het harde woord is er uit! als een van onze me demensen beschouwen, die toch altijd waard blijft geholpen te worden. Dc eigenlijke taak van de reclas sering: de persoon van de misda diger zo goed en zo eerlijk moge lijk want sentimentele overwe gingen mogen daarbij niet gelden in het juiste licht te plaatsen ten behoeve van de rechter, die vonnis moet vellen; toezicht uit oefenen over voorwaardelijk ver oordeelden; contact houden met gevangenen en hun gezinnen; overleg plegen met allerlei in stanties; een dokter inschakelen, wanneer zulks nodig blijkt te zijn. Een veelomvattende taak in vogelvlucht weergegeven. De regering beseft hoe belangrijk die taak is: zij verstrekt ruime subsidies, maar toch niet in die mate, dat een beroep op ons volk achterwege kan blijven. Reclasseren is dus allereerst in dividuele hulp. Van mens tot mens! Maar ook werkt de reclas sering zonodig mee aan de ver betering van de gezinsverhoudin gen en tracht zij een goed fami lieleven te bevorderen. Mede in het belang van de gestruikelde. Het gezond maken van het fami lieleven in klein verband, van zo'n kleine gemeenschap dus komt uiteindelijk het hele volk ten goede. Vandaar dat wij ook mo< gen zeggen, dat reclasseren het bevorderen van de geestelijke volksgezondheid betekent. Ons volk is ver over de grenzen bekend om het droogleggen van moerassen en het herschappen daarvan in vruchtbare oorden. Waarom zou het de misdaad la ten voortwoekeren? De reclasse ring nu heeft de strijd aangebon den tegen de misdadigheid op een wijze als boven heel in het kort is weergegeven. Dat het haar ernst is, bewijst de saamhorigheid op die dag: een nationale dag d.w.z. godsdienstige en politieke tegenstanders reiken elkaar de hand onder het motto: helpen in nood! W. Beiboer De Sub-Commissie voor het so ciaal Cultureel ontspanningswerk voor bejaarden zal de bezoekers van de sociëteiten voor bejaarden ter opening van het seizoen een filmprogramma aanbieden. De volgende films zullen worden vertoond; 1. Lenteboden: Film over het vogelleven in Friesland. 2. Zo werkt de televisie. 3. Een transatlantische vlucht per K.L.M. De voorstellingen worden ge geven op: 14 september 4 uur, in Spaarnberg. Bejaarden die nog geen kennis maakten, met het sociëteitswerk, zijn eveneens hartelijk welkom. Terrasvogels verloor De Terrasvogels speelden vorige zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen VVSB. De Zuid- Hollanders speelden stukken be ter dan onze plaatsgenoten en wonnen dan ook verdiend met 6-1. Adspiranten-voetbal Aan het Schoonenberg-adspiran- ten-tournooi werd evenals het vorige jaar ook deelgenomen door een elftal van Velsen en Terras vogels. Om de fraaie beker van de afdeling Haarlem werd vinnig gekampt, vooral om de 3de en 4de, alsmede om de 5de en 6de plaats. Alle 8 deelnemende elf tallen gingen met een prijs naar huis, maar voor IJmuiden, VSV en SVY waren de mooiste prijzen weggelegd, n.l. bovengenoemde wisselbeker, een lauwerkrans van ons gemeentebestuur en een lauwertak. De verdere volgorde was4 Stormsogels; 5 Velsen; 6 Kinheim7 Terrasvogels; 8 Waterloo. Indeling Competitie De reserve-elftallen van Velsen en Terrasvogels zijn resp. inge deeld in de le klas B en de 2e klas B van de afdeling Haarlem van de KNVB. Velsen 2 krijgt als tegenstanders ADO 2, EDO 4, Haarlem 3A, HBC 3, HFC 3, Hillegom 2, RCH 4, Ripperda 2, Schoten 3, Stormvogels 4 en TYBB 2.De Terrasvogels zullen zich moeten met Beverwijk 3, DCO 2, DEM 3, EDO 5, Kin heim 2, RCH 5, TYBB 3, VSV 4 en Zandvoortmeeuwen 3. Velsen naar Assendelft Hoewel voor de meeste 3de klassers de competitie nog even stil ligt, is voor Velsen reeds voor de komende zondag een wed strijd vastgesteld. Dan trekken de geeltjes n.l. naar Assendelft, om daar de club van die naam te bestrijden. Aan een voorspel ling wagen we ons niet, in de eerste plaats, omdat we niet weten, hoe de verjongde Velsen- ploeg zich in competitie-voetbal - dat toch altijd nog iets anders is dan een vriendschappelijke wedstrijd - zal weren en voorts omdat ons van de sterkte van het Assendelft-elftal ook te weinig bekend is. We wachten dus maar rustig af, doch zouden desondanks de Velsenaren wel even willen herinneren aan het spreekwoord van de eerste klap, die een daal der waard is. Dames-voetbal Zaterdag j.l. werd op „Schoonen- berg" een internationale voetbal wedstrijd gespeeld tussen de IJmuiderdamesclub, Zeemeeuwen' en ,Gruga' uit Essen. De Duitse meisjes speelden stukken beter dan de Hollandse - vooral de ,Gruga'-linksbuiten deed het lang niet kwaad, maar desondanks heeft men ons toch niet kunnen overtuigen, dat de voetbalsport een sport voor dames is. Wat ons verder opviel was, dat de scheidsrechter en de beide grensrechters „mannen" waren. Komt dames, bij deze tijd van emancipatie der vrouw passen vrouwelijke scheids- en grens rechters. T.V.S. Nieuws Omdat onze gymnastiekzaal des maandagsmiddags tot 16.30 uur ten behoeve van het onderwijs moet worden gebruikt, moeten al onze lesuren 15 minuten op schuiven. Ons rooster voor de maandag ziet er in verband daar mede thans als volgt uit: 16.30-17.15 uur Jongens t.m. 8 j. 17.15-18 uur Jongens 9 t.m. 11 j. 18-19 uur Jongens v.a. 12 iaar 19-20 uur Meisjes vanaf 14 jaar 20-21 uur Dames (rythm. afd.) 21-22.30 uur Dames (Senioren) We hopen, dat deze verandering welke van tijdelijke aard is, zo weinig mogelijk gezinsmoeilijk heden zal veroorzaken. Chr. Ger. Kerk Santpoort. Vanwege de Chr. Ger. Kerk in Haarlem-Noord worden nu ruim twee jaar middagdiensten ge houden in de Kapel aan de Pastorieweg. Nu onlangs dit gebouw in eigendom aan de Chr. Ger. Kerk is overgegaan en thans naast Ds. J. Maris ook Ds. D. H. Biesma aan de gemeente verbon den is zullen vanaf 16 september twee diensten per zondag worden gehouden. De aanvangsuren zijn vastgesteld op 10 en 4 uur. De beide predikanten zullen om beurten voor gaan in de dienst des Woords. De predikdiensten worden steeds in dit blad bekend gemaakt. Café-Rest. „De Weijman" heropent. Onder grote belangstelling heeft Vrijdag j.l. de feestelijke herope ning van Café-Rest. „de Weijman" plaats gehad. Een schat van bloemen getuigden dat de nieuwe direktie in vele kringen al stevige relaties heeft. Vele afgevaardigden van verenigingen en cliënten gaven blijk van belangstelling. Na een gezellige receptie bleef men nog tot laat in de avond bijeen. De plannen die de nieuwe direktie hoopt te verwezenlijken is zich vooral op het gebied van het Restaurantbedrijf toe te leggen. Grote partijen en diners, waarop zij zich wil specialiseren, hebben de aandacht. Zondag 16 september H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof. Maandag 17 september. Te 9 uur plechtige H. Mis uit dankbaar heid op een zilveren Huwelijks feest. Vrijdag 21 september Te half 8 lof. Zaterdag 22 september Te 10 uur gezongen Huwelijks mis tot intentie van het Bruids paar Bonarius-Dekker. Te half 8 Broederschapslof ZONDAG A.S.j Gereformeerde Kerk 9.15 en 5 uur; dsM. W.J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk 10 uur ds D. H. Biesma 4 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden Geen dienst. Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur ds J. J. F. Herrmann van Alkmaar Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden. 10.30 uur Mej. ds. G. van Drimmelen uit Huizen Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur Mevr. ds A. v. d. Burg-Bos Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: ds D. ter Steege, Gezinsdienst 19 uur ds S. de Roest, IJmuiden-Oost De Toorts 9 uur ds. D. ter Steege, Gezinsdienst D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan 23 Telefoon 8320 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 40-Jarig Jubileum Onze oud-plaatsgenoot, de heer A. Kok, jaren lang postbesteller ter dezer plaatse, herdenkt 15 september a.s. de dag dat hij 40 jaar bij de P.T.T. in dienst is. De heer Kok is reeds vele jaren kantoorhouder te Barsingerborn Figuurzaagclub De club begint weer op 14 sept. in het lokaal achter de Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan van n.m. 7 tot 8.30 uur. De jongens van 7 tot 12 jaar worden daar verwacht. De leiders Gaarne kondigen wij, nu de vakanties voorbij zijn, de voort zetting aan van onze gezamenlijke 14-daagse Kerkdiensten in het gebouw „Spaarnberg" in de Wüstelaan, onder de in onze Gemeenten geliefde spreuk„Een heid in het nodige, Vrijheid in het onzekere, in alles de Liefde In de dienst, welke a.s. Zondag wordt gehouden zal voorgaan Mevr. Ds. A. van der Berg-Bos. Belangstellenden worden hartelijk genodigd De Kerkeraden. Nederlandsche Zondags school Vereniging Op 22 september wordt in Haar lem in de Begijnhofkapel de na jaarsconferentie gehouden. Op de regionale Najaarsconfe rentie van de Nederlandsche Zondagsschool Vereeniging zal rabbijn J. Soetendorp van Am sterdam voor de Zondagsschool leiders (sters) spreken over „Pro feten in hun eigen omgeving". De heer Soetendorp houdt zich reeds sinds jaren bezig met het vertellen van de bijbelse geschie denis, gaf hierin les in Israël en studeert thans theologie. Voor allen die aan het kind uit de bijbel mogen vertellen zal de ze lezing ongetwijfeld zeer inte ressant zijn en hoewel de N.Z.V. uiteraard allereerst haar leden- zondagsschoolleiders (sters) sa menbrengt kan men ook als niet- lid een introductie aanvragen. Het programma omvat voorts een bespreking van vier vragen met betrekking tot de vertelling van het Kerstevangelie, de liturgie op het kerstfeest en proefvertelling van een z.g. vrij kerstverhaal ,,De zanger van Berlikan" met ge kleurde filmstrip. Of het nog zo ver zal komen zal van de huisschakers afhangen. Het is het Bestuur van „Sant poort" nl. ter ore gekomen, dat een aantal huisschakers onder ling een z.g. competitie spelen. Dit is voor „Santpoort" aanlei ding om hen uit te nodigen hun schaak-capaciteiten ook eens met de spelers van onze club te me ten. Hoe dit kan? De redactie van „Huis aan Huis" vonden wij bereid, in haar blad het verloop van zulke correspon- dentiepartijen op te nemen. Om het speelplan echter te ver wezenlijken zal 't echter nodig zijn, dat de secretaris van S.C. „Santpoort", van Dalenlaan 26, adhaesie-betuigingen van de be trokken huisschakers ontvangt. Indien voldoende animo bestaat kan dan spoedig met de „schaak correspondentie-rubriek" in „Huis aan Huis" begonnen wor den. Dus geachte huisschakers schrijf of meldt u aan voornoemd adres of op één onzer club-avonden des dinsdags in Badhuis Spaarnberg Wüstelaan. Daar bestaat dan tevens gelegen heid tot het gratis gebruik maken van onze Schaak-Bibliotheek 100 boeken). Begin oktober vangt de nieuwe onderlinge competitie aan. 25 september wordt daaraan vooraf een snel-schaakwedstrijd gehou den. Iedere schaker is welkom. Het verplicht tot niets.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1