Gouden Jubileum bij VZOS predikbourtott r Jaarlijks Mariniersconcert Ome Frans vijftig jaar lid Velsen zet competitie slecht in! R.K. Kerk, Santpoort .ZONDAGSDIENST ARISEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. 27e Jaargang No 40 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SüripoafeWeeHiIad Vrijdag 21 sept. 1956 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 t Zondag j.l. herdacht de Heer F. J. Verhappen de dag waarop hij voor het eerst, 50 jaar geleden, als lid van de handboogschiet vereniging VZOS de handboog hanteerde. Ter gelegenheid hiervan werd een koppelwedstrijd georganiseerd, welke op de zeer feestelijk ver sierde banen werd gehouden. Ook de zaal van „Zomerlust" was met bloemen en slingers in een feestgewaad gestoken. Er waren drie tafels waarop de prijzen prijkten voor de koppel wedstrijd, welke om half elf een aanvang nam. Er is heftig gestre den en na de eerste 16 pijlen bleek dat het koppel De Voogt- Kwant (laatstgenoemde slechts drie weken lid van VZOS) met 208 punten de leiding had, direct gevolgd door J. de Jonge-Pimentel. In de tweede serie van 16 pijlen behield De Voogt-Kwant met zeer veel moeite de leiding en was dus winnaar in deze uiterst spannende koppelwedstrijd. Zeer de aandacht trokken onze jonge Schutters. Het koppel Schouten- Schaap, slechts 2 maanden lid van VZOS, behaalde de derde prijs. De volledige uitslag luidt 1. Voogt-Kwant 410 punten, 2. Verzijlbergh-Kuiper 409 pnt. 3. E. Schouten-N. Stoop 401 pnt. 4. G. Aalpol-C. Roskam 398 pnt. 5. J. de Jonge-Pimentel 391 pnt. 6. H.Jansen-J. Meiermans 364 pnt. 7. Uitendaal-G. Meiermans 362 p. 8. F. J. Verhappen-B. Böhm 345 p. 9. J. Schrijers-J. Voorting 338 p. 10. M. Verhappen-H.v.Droffelaar 312 punten Na deze wedstrijd werd de Heer F. J. Verhappen (op de banen beter bekend als Ome Frans) een huldiging bereid welke voor hem en zijn vrouw onvergetelijk zal blijven. Hieruit bleek welk een vriendschap en clubliefde altijd de boventoon voerde bij onze plaatselijke handboogschietver eniging. Nadat de heer en mevr. Verhappen onder een ere-haag van bogen (hoe kan het anders) de zaal waren binnengeleid nam allereerst het woord de Voorzitter de heer C. Roskam. Deze felici teerde de jubilaris en hoopte dat Ome Frans nog heel veel jaren lid van de vereniging zou blijven- Hij deed dit vergezeld gaan van een cadeau namens de leden. Vele sprekers, ingeleid doorTinus de oudste zoon van de jubilaris, kwamen de feesteling gelukwen sen en schonken hem cadeaux en bloemen. Zichtbaar ontroerd dankte Ome Frans. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Nóch het feit, dat Velsen kon weten, dat in de voetbalwereld de eerste klap nog altijd een daal der waard is, nóch het tweede feit, dat een goed begin het halve werk is, heeft de geeltjes kunnen bewegen Assendelft de eerste ne derlaag toe te brengen. Met een 53 nederlaag zetten Bakkum c.s. de nieuwe competitie in. Het is geen hoogstaande wed strijd geworden, waartoe het har de spel der gastheren ongetwij feld het zijne heeft bijgedragen. Bij Velsen speelde vooral de ver dediging onzeker en dat kwam o.i. vooral, doordat men ditmaal op keeper Jansen absoluut geen staat kon maken. De geelblauwe doelman heeft ongetwijfeld enke le goede schoten knap gestopt, doch hij bleek ook dan hokvast te zijn, als uitlopen geboden was en aan zijn reacties kon niet al tijd het predicaat „snel" toege kend worden. Voorts werd in de Velsen-verdediging ook Hijnen ongetwijfeld gemist. Een en ander had tot gevolg, dat de geelblauwen met de rust reeds een weinig moedgevende 30 achterstand hadden en toen de Assendelvers er in slaagden na de thee hun voorsprong zelfs tot 50 op te voeren, had het er de schijn van, dat onze plaatsgeno ten een zware nederlaag tege moet gingen. Mede echter door het feit, dat de thuisclub het wat rustiger ging aanleggen en bo vendien doordat Velsen uit het scoren van een tweetal doelpun ten weer wat moed putte, ging de strijd nu weer gelijk op en slaag den de geeltjes er zelfs in een derde doelpunt te maken. De ma kers van deze drie doelpunten waren Graaman (2) en Kees Tromp, die in deze ontmoeting de middenvoorplaats bezette, maar naar onze smaak daarvoor toch niet de aangewezen man is. Een toegekende penalty opende zelfs nog perspectieven voor een vierde doelpunt, doch Graaman schoot tegen de paal. De scheids rechter had echter een overtre ding aan Assendelft-zijde gecon stateerd en daarom moest de strafschop worden overgenomen. Ook nu echter schoot Graaman de bal niet tussen de palen en daar Assendelft aan haar punten- aantal van vijf nog één goal wist toe te voegen, boekten Bakkum c.s. een nogal sprekende 63 ne derlaag. Het Velser-elftal bestond uit: Jansen; Boon en Nyssen; Dam; Bakkum en Wesselman; Post; Graaman; Tromp; Van den En den en Wittebrood. DE COMPETITIE BEGINT Voor enkele clubs uit de ama teur-afdeling was de competitie reeds de vorige zondag begon nen, maar de komende zondag wordt het pas „echt", want dan komen vrijwel alle clubs in actie. Velsen speelt dan op eigen ter rein. Het krijgt J.V.V. op bezoek. Van de kracht van deze Noord- Hollanders weten we weinig af, zodat we ons maar niet wagen aan een voorspelling, doch we hopen voor Velsen, dat men kans zal zien „het lek achter" te stoppen. De Terrasvogels spelen uit tegen W.S.V. uit Wormer. Deze club speelde de vorige zondag in de uitwedstrijd tegen Kinheim gelijk en uit dat oogpunt bekeken zit er ook voor de blauwwitten een' ge lijk spelletje in. Niet vergeten mag echter worden, dat de W.S.V.-ers zich op eigen terrein altijd wat beter thuis gevoelen of zo men liever wil, dat de be zoekende clubs nog al eens met het W.S.V.-terrein overhoop lig gen zodat we nog niet al te ze ker zijn van dit gelijke spel. Aan de Terrasvogels de taak aan te tonen, dat we veel te pessimis tisch zijn geweest! Zondag 23 september H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis te half 10. Te 7 uur lof. Dinsdag 25 september Te 10 uur gezongen Huwelijks mis tot intentie van het Bruids paar v. d. Bijl-Zwanenburg. Donderdag 27 september Te 10 uur gezongen Huwelijks mis tot intentie van het Bruids paar Zuydam-Gozeling. Vrijdag 28 september Te half 8 lof. Zaterdag 29 september Te half 8 Broederschapslof ZONDAG A.S._ Gereformeerde Kerk 9.15 en 5 uur: da M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 uur ds J. C. Maris 4 uur ds D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden Geen opgaaf. Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.15 uurDs P. Estié van Zaandam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden. 10.30 uur de heer J. B. Assendorp. Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Ds G. P, Scheers, Haarlem-Noord 19 uur Ds D. ter Steege De Toorts 9 uur Ds G. P. Scheers, Haarlem-Noord. voor het Marine Sanatoriumjonds J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijor, Surinamestraat 4 Chr. Volleybalver.,Santpoort' Nu de vakanties weer voorbij zijn, zult u ongetwijfeld uitzien naar een nuttige en plezierige ontspanning in de komende winter. De volleybalsport biedt U hiertoe volop gelegenheid. Elke vrijdagavond wordt deze sport beoefend in de Christelijke school aan de Frans Netscherlaan alhier. Trainingsuren Heren junioren (tot 19 j.) 7-8 u. Dames 8-9 u. Heren sen. (19 j. en ouder) 9-10 u. Nieuwe leden worden op deze uren verwacht. Op woensdagavond 3 oktober a.s. om 8 uur precies brengt majoor der mariniers Gijsbert Nieuwland met zijn kapel weer een rijkdom aan orkestklanken. Met het 9de jaarlijkse traditio nele concert in groot formaat zal op 3 oktober a.s. in de Gemeen telijke concertzaal te Haarlem, Lange Begijnestraat (achter de Grote Markt) de Marinierskapel der Koninklijke marine o.l.v. haar eminente dirigent, de majoor der mariniers Gijsbert Nieuwland, in het komende seizoen wederom haar bijdrage leveren in het Haarlemse muziekleven. Dat de belangstelling voor deze concerten voortduurt moge blij ken uit het feit, dat bij de voor laatste concerten de zaal reeds dagen te voren was uitverkocht en er velen wegens plaatsgebrek werden teleurgesteld. Het is dus aan te raden zich tijdig van plaatskaarten te voorzien. De baten komen geheel ten goe de aan het Marine Sanatorium fonds. Uitvoering van belangrijke wer ken. Het eerste programmadeel bevat uitsluitend Russische werken o.a. Komt tot uitvoering de complete Notenkraker-Suite van Tschai- kowsky met de fraaie Elfendan- sen, die afgesloten wordt met de algemeen geliefde en charmante „Valse des fleurs". Het le deel wordt gecompleteerd door werken van Kabalevsky, Glinka (onlangs door Generaal Petrov tijdens het jongste vloot- bezoek aan Rusland aan de Ma rinierskapel uit hoogachting ge schonken) en van Molutsof. Het 2e deel is zoals gebruikelijk „Elck wat wils". Behalve de suc cesnummers zoals Gopak en Sa- beldans van Kabalevsky, de gees tige Clarinetten-Capriolen van het lid der kapel de majoor-mu zikant Schorer en het Scherzo van de Nederlandse Componist Meindert Boekei, komt ook in dit deel een werk van Kabalevsky tot eerste uitvoering in Haarlem en wel „Comedian Dance". Ver der zijn er werken van Sousa (Mars), Winkler, Horlick en Gould. Alles te samen een interessant, waardevol en variërend program ma, dat zeker een ieder in hoge mate zal voldoen en waarmede majoor Nieuwland met zijn orkest wederom de gezellige sfeer zal weten te scheppen, die deze avon den eigen is geworden. In het programmablad zult u een be schrijving aantreffen van de uit te voeren werken en naar ik hoop zal binnenkort de dagbladpers foto's van het orkest (in het nieuwe uniform) publiceren. Dit tot over de gehele wereld ver maarde orkest schept er een bij zonder genoegen in, in de Haar lemse Concertzaal te musiceren, omdat het weet hier steeds een talrijk en dankbaar publiek te vinden, dat de Marinierskapel een goed hart toedraagt. Zo zijn er verschillende verenigingen, die telkenjare „en bloc" deze concer ten te Haarlem bezoeken. Reserveer dus de avond van 3 ok tober voor dit evenement, onder het motto: „De sterken voor de Zwakken". Het zal een avond zijn van gepaste ontspanning. U ge niet niet alleen van goede mu ziek, doch steunt tevens een sym pathiek doel, de bestrijding der tuberculose en wie zou zulk een doel niet willen steunen. T.B.C.- bestrijding is gemeenschapsplicht. Door de bijwoning van dit con cert doet u dus een goed werk. Moedigt ook uw vrienden en be kenden aan, maar zorgt in ieder geval, dat u er bij is. De organisatrice van het concert: Mevr. L. v. d. Jagt-Bakker, Haarlem en omgeving Correspondente M.S.F. voor Haarlem-Noord. Jan Gij zenkade 215, P.S. De voorverkoop van plaats- kaarten is reeds begonnen te Santpoort bij: Boekhandel Erasmus, Hoofdstr. 200, Santpoort. GOED NIEUWS Wij hebben gemeend zeker in Uw geest te handelen door de P.O.F.-loterij enige weken te laten rusten. Gedurende de vacantietijd hebben wij U niet lastig willen vallen. Nu wenden wij ons weer tot U en vragen allereerst Uw aller medewerking. Over een jaar vieren wij het 25-jarig bestaan van onze parochie en ook het 25-jarig pastoraat van onze Pastoor, de Zeereerw. Heer A. Goossens. Wij willen dat groots herdenken en een blijvende herinnering aan dit feest is gewenst. U allen, jong en oud, kunt Uw steun geven om het gestelde doel te bereiken, n.l. de afbouw van het kerkorgel. In de komende weken zullen wij U wederom benaderen met onze POF-loten. Wees edelmoedig en koop enkele loten. Wilt U ons „inderdaad" helpen, verkoop voor ons dan enkele loten aan Uw vrienden en kennissen. „Vele handen maken licht werkU zolang de voorraad strekt, loten verkrijgen bij de winkeliers in Santpoort en bij onze penning meester de Heer H. W. de Vries Wulverderlaan 14, Santpoort. En nu een belangrijke mede deling Zondag 30 september a.s. zal de trekking plaats vinden van serie C. De hoofdprijs is een televisie toestel, of goederen naar eigen keuze. Bovendien heeft U ook nog kans op 5 waardebonnen. Grijp deze kans Stel niet uit doch koop nog deze week enkele loten Fleurige tentoonstelling in de Adolf van Nassauschool. Zoals reeds enige jaren gebruike lijk is, krijgen de leerlingen in het voorjaar een plantje mee naar huis, uitgereikt door de „Floralia" vereniging. Zij doet daarmede een goed werk om de kinderen, door het ver zorgen van de plant, ook liefde voor de natuur bij te brengen. Het is te hopen, dat deze uit reiking nog vele jaren zal worden herhaald. In de ruime gang van de school, hadden zorgzame handen, het zeer grote aantal bloeiende- en bladplanten, over zichtelijk opgesteld. De kinderen jhadden dit jaar, bijzonder hun best gedaan, om de planten, zo mooi mogelijk in te leveren. Ook waren er ver scheidene bakjes, opgemaakt met paddestoelen, bessen en groen te bewonderen. Vele inzendingen werden be kroond, sommigen kregen zelfs een extra prijs. Dezer dagen werden de Diploma's en de prijzen uitgereikt. Ook van de zijde der ouders werd veel belangstelling getoond.

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1