SanlpooiïsWeelfblad aan iprcdikbourtott Schaakclub Santpoort. Bridgeclub „De Kennemers" Onze P.O.F. loterij. Instuif K.A.J. Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Voor Hongarije. Lutherse Gemeente. Goed geslaagde feest avond van „Fit" Heropening Drogisterij „Brederode". Nieuwe Showroom bij ,,De Rijwielspecialist" Speeltuin ver enigin g Jong Santpoort. R.K. Kerk, Santpoort ZONDAGSDIENST MTSEN TAXI Het voordeligste adres TAX! E.S.T.O. 27e Jaargang No 50 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 30 nov. 1956 Administratie en advertentie» Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 In aansluiting met de mededeling der overwinning van het tweede tiental op Weenink 4 in het vorig nummer van ,,Huis aan" Huis", volgt hierna nog een na der overzicht over het verloop dezer schaakmatch. Al spoedig bleek, dat de Sant poorters meer in hun schaak- mars hadden dan de mannen uit a aardbeien-stad. Om ruim 9 .r kon G. Schuurman reeds ,elden: ,,de eerste is. er". Aan I ord 1 met wit spelend, bracht .rij zijn tegenstander spoedig in moeilijkheden, welke tot een mat leidden. In 't Velt ((bord 5) volgde dit goede voorbeeld en had de Be- verwijker van de Spaanse partij niet terug en moest deze spoedig capituleren. Te ongeveer kwart over tien hadden Vermeer en Drukker ook hun zege behaald, beiden door een gedegen en goed opgebouw de partij te spelen, waarna niet lang daarna de tegenstander van van Duin ook zijn koning om moest leggen, die door 3 officie ren van het vijandelijk leger be dreigd, er geen gat meer in zag. De stand 50 was toen reeds >ereikt, zodat niet meer verloren .on worden. ^an de toen nog gaande par ijen, zag 't er om kwart voor :lf, behoudens aan boord 7, Kes- L g, en bord 3, Oosterling, erg juastig uit en konden Leijsma bord 8) en zowaar Oosterling, lie profiteerde van een ernstige out van zijn partner, weer 2 iunten aan de score toevoegen 'vesting kon het echter op de uur niet bolwerken, de eer voor ieverwijk was dus gered. Kool aas bood wegens het late uur portoef remise aan bij betere telling. Ten slotte kreeg onze raeses een punt cadeau, we ens niet opkomen van zijn artner. Totaal werd: 8YlY/l< een fikse overwinning. 5.C. Santpoort blijft z'n best doen om er meerdere te behalen! Dezelfde avond werden nog de volgende partijen voor de onder linge competieie afgewikkeld: Groep I: WoltersBlansjaar YlY> BusselmanLabouchère 01; PelsPieterse 10; Wol tersPels YlYl'' Pieterse Tuning 01; SterkWolters 0—1. Groep 3: WennisKruijff 01; WintersBlokker 01; Put Baljet 10. Blokker is nog steeds ongesla gen. Het zal niet meevallen om hem van de eerste plaats te ver dringen! Rectificaties: Niet Wolters, maar Blansjaar werd snel-schaak-kam- pioen. Ere wie ere toekomt! Labouchere won, Busselman Laubouchère won, Busselman maakte remise tegen Heem stede 3. Uitslag Wintercompetie- wedstrijd No, 3, Afdeling A: 1. Heren Seegers en v. Munster 30 M'.P. 2. Heer en Mevr. Rietdijk 2l]Yi- 3. Heren Mulder en Kruisman 25. 4. Heer en Mevr. Kroone 24. 5. Heren Kost en Kuys 22>Yi- 6. Heren Steinberg en Andela 20. Afdeling B; 1. Mevr. en Heer Paats 34 M.P. 2. Heren Schild wacht en Andela 33. 3. Heer en M'evr. Ophoff 30Yl- 4. Dames Schildwacht en Mulder 30. 5. Heren Bode en Koster 29J/>. 6. Heren Kleefstra en Top 23. Afdeling C: 1. Heer en Mevr. Vader 21 Yi M.P. 2/3. Heer en M'evr. Estié 19 Yl- 2/3. Heren Gerritsen en Muller 19Y- 4. Dames Andela en v. Sprang 17Y. 5. Dames Seegers en v. Munster 16J/2. 6. Dames Muller en Smak man 13J^. VELSEN - TERRASVOGELS GING NIET DOOR. De ontmoeting tussen onze plaat selijke 3e klassers is zondag j.l. niet doorgegaan. De elftallen waren present, maar de scheids rechter oordeelde het terrein on- bepeelbaar, dus konden spelers en publiek vertrekken. Des mor gens vroeg had de betrokken K.N.V.B.-consul het terrein nog in goede staat aangetroffen, doch in de loop van de ochtend en ook na 12 uur viel zoveel regen, dat de grond, waar de ,,hal'" nog in zat, het gevallen water niet kon verwerken. De wedstrijd is nu tot nader order uitgesteld. Zou het niet iets voor de betrokken clubs zijn de competitieleider te vragen de ontmoeting nu op Tweede Kerst dag vast te stellen? In de regel worden er met de Kerstdagen geen competitiewedstrijden vast gesteld, zodat ook uit een finan cieel oogpunt bekeken die ver schuiving naar 26 december nog niet zo kwaad zou zijn! 3de KLAS B. I.V.V. 7—12 W.S.V. 7—11 K.V.V. 7—10 Z.V.V. 8— 9 JQ.S.C. 6— 8 1 Velsen 77 /Zilvermeeuwen 76 '.Wijk aan Zee 85 SjTerrasvogels 64 IE.H.S. 6— 4 Vsendelft 74 Cinheim 62 "Opvallend is het, dat de eerste 35 plaatsen door Zaanse clubs Jworden ingenomen, zodat de ver- Onderstelling, dat de bezetting jvan de onderste plaats een zui vere Zaanse aangelegenheid zal /orden, niet eens zo dwaas is. OUDE LIEFDE ROEST NIET Naar we vernemen, heeft Jan van Bugnum, die enige jaren terug met succes bij Velsen op de spilplaats uitkwam, maar daarna Stormvogels ,,tot domici lie" koos, weer overschrijving naar zijn oude vereniging ge vraagd. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Na de gedwongen rust van de vorige week hopen onze voet ballers de komende zondag weer achter het bruine monster te kunnen aanhollen. Terrasvogels speelt thuis en ont vangt aan de Kwekerslaan As sendelft. De Assendelvers heb ben zich tot dusver nog niet be paald van een sterke zijde doen kennen. Hun vier winstpunten uit zeven wedstrijden spreken daarvoor een te duidelijke taal! Het merkwaardige is evenwel, dat de Assendelvers op 16 sep tember j.l. zo goed van stapel liepen; ze klopten toenVel sen met niet minder dan 63. In hun zeven wedstrijden werd de doelman van Terrasvogels' aanstaande gasten niet minder dan 26 keer gepasseerd. Dit stemt ons moedvol voor een overwinning onzer plaatsgeno ten. Velsen gaat bij Kinheim op be zoek en het lijkt ons toe, dat Bakkum c.s. niet met lege handen zullen terugkeren. Kinheim toch behoort ook dit seizoen weer tot de zwakste clubs uit de afdeling en de veronderstelling lijkt niet gewaagd, dat de mannen van Wout Groeneveld ook dit sei zoen weer geduchte gegadigden voor de onderste plaats zullen zijn. Maar ondanks dit alles deze waarschuwing aan het adres van Velsen: Onderschat de tegen partij niet! Want verloor Kin heim de uitwedstrijd tegen K.V.V. niet slechts met 10 en moesten Q.S.C. en het sterke W.S.V. bij hun bezoek aan Vel- sen-Noord niet elk één puntje in deze plaats achterlaten? U zult wel denken, wij horen maar niets over de trekking van serie D. Inderdaad, maar de toestand in Hongarije en in het Midden- Oosten, heeft de feestcommissie doen besluiten, enkele weken de actie stop te zetten. Onze en zeker ook uw gedach ten, zijn thans dagelijks bij de arme Hongaren, die niet vrij kunnen leven, integendeel die vervolgd /en vernietigd worden. Maar niettemin werken wij bin nenskamers door en onze plan nen zijn gereed. Over enkele weken hoort U meer en indien de toestand niet ver ergerd zullen wij in december weer met de trekking beginnen. Wij vertrouwen dat uons stand punt zult delen. Het feestcomité A.s. Zondag is er voor R.K. jon geren gelegenheid om „in te stuiven" in het jeugdhuis „Sint Patrick" aan de Dinkgrevelaan. Aanvang 8.30 uur 's avonds. Jongeren onder de 17 jaar heb ben geen toegang. Zondag 2 december 1956 hoopt de nieuwe predikant van de Doopsgezinde Gemeente te IJmuiden, voor te gaan in de gemeenschappelijke dienst van de Remonstrantse en Doopsge zinde Gemeente te Santpoort in de zaal van gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75 te Santpoort-dorp des morgens te half 11. Dit zal de eerste keer zijn na de intrede van ds J. P. Jacobszoon, in IJmuiden op 28 oktober j.l. dat de predikant de dienst hier ter plaatse zal leiden. De scholen in de gemeente Velsen hebben totaal f 3668.37 bijeengebracht. De volgende giften werden nog ontvangen: Nutsspaarbank f 250.nage komen collecte f 8.03, Operakoor Bel Canto f 111.P.N. f 5. IJmuiderVoetbalver. Stormvogels f 540.Toneelver. WIJ f 50.- Mevr. H. 12.Comité bejaar den f 35.47. Zodat door het comité Velsen in totaal op giro 999 gestort is f 18.935.24. Ten behoeve van de kerkbouw wordt een bazar gehouden op vrijdag 30 november van 4 tot 10.30 uur in het Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen IJmui den en zaterdag 1 december van 7.3010.30 uur in de koffiekamer van Westerveld te Driehuis. De opbrengst van deze bazar is bestemd voor de grondaankoop te Santpoort. De gemeente heeft van de bur gerlijke gemeente een aanbieding gekregen voor een gunstig stuk grond in de omgeving van de Biallosterskilaan. Hier wil men een wijkgebouwtje of kapel gaan plaatsen. Met medewerking van het caba retgezelschap „De Pompadours" heeft de Chr. Sportveren. „Fit" j.l, zaterdagavond haar 10-jarig bestaan gevierd. Voor een geheel bezette zaal opende de voorzitter, de heer G. van Rensen de avond met een korte terugblik over de af gelopen 10 jaar, waarin hij in 't bijzonder dank bracht aan de leidster van de jeugdafdelingen, mevr. G. Bakker en de leider van de oudere afdelingen, de heer W. Verzijlbergen. Bij het heden gekomen, moest „Fit" beginnen met afscheid te nemen van de heer Verzijlbergen die Fit als leider gaat verlaten wegens verandering van werk zaamheden. Prettig was het bericht dat een nieuwe leider, nl. de heer K. Boes die het werk van de heer Verzijl bergen wil voortzetten. De heer Boes maakte op aange name wijze kennis met Fit, door op een feestavond zijn entree te maken. Na een kort woord van de Heer Boes en een afscheids woord van de heer Verzijlbergen gaf de voorzitter de leiding over aan de heer Puck de Weyze. Een goed geslaagd non stop programma, dat op een hoog peil stond, hield de aanwezigen de gehele avond geboeid. De humor was verfrissend. Een ware ovatie kreeg het liedje op „Fit", gemaakt en gebracht door Puck de Weijze. Het laatste nummer „Het klokje van gehoorzaamheid", gebracht door het gehele ensemble, was een waardig slot van dit zo goed verzorgde programma. De voorzitter sprak hierna woor den van dank aan het ensemble wat gepaard ging 'met het aan bieden van de naam van het ge zelschap „De Pompadours PWN" in chocoladeletters. Dit werd met de 'enthousiaste uitroep „Dit is Fit, origineel" door het ensemble in dank aan vaard. Na het zingen van het Wilhelmus ging ieder voldaan huiswaarts. Woensdagmiddag 21 november recipieerde Drogisterij Brederode te Santpoort-Station ter gelegen heid van de heropening van de geheel verbouwde en gemoder niseerde zaak. Vele relaties en vrienden gaven van hun belangstelling blijk, ter wijl een schat van bloemen een feestelijk aanzien gaven. Was het in de oude zaak reeds mogelijk alle gewenste artikelen te leveren, thans wordt een ruim overzicht gegeven van alle voor handen zijnde artikelen. Een speciale afdeling parfumerie biedt een enorme sortering. De rustige sfeer en fraaie ver lichting des avonds maken deze zaak voor de cliënt zeer aan trekkelijk. Santpoort-Station is een mooie zaak rijker geworden. De heer A. Visser, Hoofdstraat 184, heeft zijn rijwielzaak met een showroom yitgebreid, waar men een goed overzicht krijgt van de grote sortering rijwielen, brommers, onderdelen, enz. Zaterdagmiddag 1 december zal St. Nicolaas de kinderen van de speeltuinveren. „Jong Santpoort" bezoeken. Het belooft een gezel lige middag te worden. Honder den kinderstemmetjes zullen hun best doen om de Sint ter ver welkomen en al die kinderen zullen dien middag volop ge nieten. We mogen niet alles ver klappen, maar naast de Sint en Piet zal er een goochelaar aan wezig zijn om de kinderen te vermaken. Alle kinderen hebben reeds hun toegangsbewijzen ont vangen. Kinderen die door ziekte niet aanwezig kunnen zijn, worden niet vergeten. Indien het kaartje met naam en adres wordt mede genomen o f bij mevr. Jansen, Gladiolenetraat 10 wordt bezorgd komt alles in orde. De eerste groep komt om half 2. De tweede groep om half 4. Zondag 2 december Eerste zondag van advent H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. Collecte voor Hongarije Te 7 uur Completen en Eerste Adventsconferentie „Christus en de nood der tijden". Donderdag 6 december Biechtgelegenheid van 78 uur Vrijdag 7 december Eerste vrijdag van de maand De H.H. Missen zijn te half 7, 7 uur (gezongen), 8 uur. Te half 8 Lof. Zaterdag 8 december Maria Onbevlekt ontvangen. De H.H. Missen zijn te half 7, 7 uur (Gezongen), 8 uur. Te half 8 Broederschapslof en Mariauur. Wegens de St.Nicolaasweek zijn de bijeenkomsten der godsdien stige verenigingen een week later. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10.00 en 17 uur: ds. C. Klapwijk van Garef. Kerk Art. -Q 10.30 en 3 uurds lv Chr. Gereiormt (Pniel-Kapel) v.m 9 uur n.ni 3 uur' as. Doopsgez. Geiiicoite IJmuiden Helmstraat, IJmui en oetf, dienst Lutherse Gem. - te Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.15 uur: ds. Leenman (directeur Stichting Evangelie en Industrie Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur Ds. J. P. Jacobszoon, Driehuis Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: ds. D. ter Steege, H. Doop 19 uur ds. Joh. Bronsgeest, Haarlem De Toorts 9 uur Ds. D. ter Steege Jeugdhuis 10.30 uur* Tonore Teuedkerk, dhr. W. Doevendans, Santpoor ZONDAG A.S. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan 23 Telefoon 8320 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinnmestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1