SonlpocrisWeelïMad iidn Predikbeurten „Wilhelmina" concerteerde Het Leger komt. „Fit" op zijn best Ned. Chr. Vrouwenbond B.B. Klaverjassers Speeltuinvereniging „Jong Santpoort Schaakclub Santpoort. R.K. Kerk, Santpoort ZONDAGSDIENST ARISEN TAXI Het voordeligste adres TAX! E.S.T.O. Kinderpostzegels met medewerking van kunstfluiter Carel Roest en Diana Groot, piano. 27e Jaargang No 51 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaa n 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 7 dec. 1956 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 MAANDAG 10 DECEMBER a.s. komen de Heilsoldaten in Sant poort. Velen weten van het Leger des Heils niet meer af, dan dat dit mensen zijn die het evangelie prediken, zingen op straten en pleinen, enz. Daarom noemt men het wel eens „het zingende leger". Dit Leger doet echter veel meer dan men zo oppervlakkig denkt. Zij trachten de woorden door Jezus gesproken „zo wat gij één van mijne minste gedaan hebt, dat hebt gij Mij gedaan", zoveel mogelijk in praktijk te brengen. Vandaar dat men de Heilsoldaat werkzaam ziet in stegen en slop pen van de grote stad, waar zij steeds bezig zijn maatschappelijk verdoolden terecht te brengen. Vandaar hun inrichtingen voor gestrande levens, hun kinder tehuizen voor verwaarloosde jeugd, tehuizen voor alleenstaan den en ouden van dagen. Het Leger des Heils in IJmuiden is thans weer bezig om een Kerstfeest voor 200 ouden van dagen voor te bereiden en aan hun levensmiddelenpakketten met Kerstmis uit te reiken. Dan zijn er nog zieken en oude van dagen die thuis bezocht, dus niet ver geten worden, zodat ook voor hen Kerstfeest een vreugdefeest wordt. Wilt U dit mooie werk helpen slagen. Tast dan eens diep in uw beurs als de heilsoldaten bij u aan de deur komen. U zult misschien zeggen „altijd dat ge bedel". Ja dat is waar, maar be denk dan: de heilsoldaat vraagt niet voor zich zelf maar voor anderen, om hen wat vreugde te verschaffen. In deez' droeve wereld, is veel leed en smart; Zijn zo vele noden, Treurt zo menig hart. Breng wat troost en vreugde Den geboog'nen aan; Strooi een handvol liefde Op hun levenspaan. Onder grote belangstelling wer den vorige week onderlinge wed strijden voor de jeugdafdelingen van de Chr. Sportveren. „Fit" gehouden. Aan de jongens en meisjes was direkt bij het binnen komen in de zaal al te zien dat ze hun beste beentje voor zouden zetten. Allen waren zonder uit zondering keurig in uniform hetgeen een goede indruk gaf. „Fit" gaat met deze jeugd een goede toekomst tegemoet. Na een woord van dank aan de juryleden en Mevr. Bakker de leidster van deze afdelingen die tevens de leiding van deze wed strijden had werd de uitslag bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. Van de meisjes 6 en 7 jaar werd no. 1 Hanny v.d. Werff, no. 2 Mareike van Heinsbergen, no. 3 Annelies Eykhof. Meisjes 8 en 9 jaar: no. 1 Ria Kroon, no. 2 Marijke Wijnveen, no. 3 Roosje Visser. Jongens 6 en 7 jaar: no. 1 Kees Nieuwstraten, no. 2 Rudy ten Wolde, no. 3 Jan Kamerbeek. Jongens 8 en 9 jaar: no. 1 Wim Buizert, no. 2 Han Span, no. 3 Henk Offerhaus. De afdeling Santpoort-St. van de NCVB hoopt haar maandelijkse bijeenkomst te houden op woens dag 12 december a.s. des avonds 8 uur in het gebouw „De Toorts", Duinweg. Deze avond zal een Kerst wijdings avond zijn. afd. Kring Santpoort Op donderdag 20 december zal er in de Serre van Café-Rest. ,.de Weijman" een Kerst-drive Klaverjasavond gehouden worden. Er wordt dan weer om fraaie prijzen gespeeld. Voor iedere speler is er deze avond een prijs. Alle B.B. klaverjassers zijn van harte welkom. Aanvang 8 uur. 55 Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van Jong Santpoort is een waar succes geworden. Om 2 uur arriveerde de Sint met zijn knecht aan het klubgebouw, waar honderden kinderstemme tjes hem verwelkomden en Sint vele kinderhandjes moest druk ken. Het toneelstukje: „Wie zoet is krijgt lekkers", gespeeld door enige kinderen van het toneel- klubje, viel zeer in de smaak, evenals de vele traktaties en aar dige kadeautjes. Om 4 uur verwelkomde de Sint de 2de groep kinderen en trad er een goochelaar op die de span ning er al spoedig in bracht. Sint Nicolaas sprak de kinderen nog eens ernstig toe en de kin deren ontvingen hun versnape ringen, waarna ook deze avond weder tot het verleden behoorde. S.C. SANTPOORT ACHTER DE BORDEN. Na de ronde van de onder linge competitie zijn er 7 leden, welke nog geen nederlaag ge leden hebben. In groep 1 zijn dit Pels en Vosman en Wolters, in groep 2 Haanappel, Schweit zer, Schuurman, in groep 3 Blok ker. Wie zich van deze uitein- lijk kampioen van hun afdeling zal kunnen noemen, valt echter nog met geen enkele zekerheid te zeggen. Er is nog konkurrentie van ande ren, die in punten heus niet zo veel achterstaan en de 11 partijen, die elk nog moet spelen, kunnen de stand nog volkomen wijzigen. De opkomst der leden laat be houdens een enkele uitzondering niets te wensen over. Jammer, dat de huisschakers nog steeds verstek laten gaan, wel gaven enkelen reeds de belofte, dat ze eens zouden komen kijken, maar tot nu toe werd deze toezegging niet vervuld. Toch heeft de er varing geleerd, dat indien iemand eens kennis kwam ma ken deze meteen voor de zaak gewonnen was en zich spoedig als lid opgaf. „Santpoort" blijft de hoop voor nieuwe aanwinst dus nog niet op geven! De laatste uitslagen waren: Groep 1: Pels-Busselman 1-0; Pieterse-Blansjaar 1-0; Vosman- Labouchere, remise; Sterk-Brug- man 1-0; Tuning-Wolters afgebr. Groep 2: Vos-Schweitzer remise; Kesting-Schuurman 1-0; Duin- Haanappel 0-1; Drukker-Ooster- ling, afgebroken. Groep 3: Blokker-Put 1-0; Put- Put-Blokker, remise; Baljet-Leys- ma 0-1; Kruijff-Koolhaas, remise. Voor 11 december a.s. staat op 't programma: Santpoort-Het Oosten 2; Haar lem. Zal het de derde zege wor den? Zondag 9 december H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. 's Namiddags te 5 uur, Completen en Advents-conferentie: Christus de Hoeksteen van het leven. Maandag 10 december Te 7.15 uur, Maria Garde I Te 8 uur Maria Congregatie (afd. Dames). Dinsdag 11 december Te 7.15 uur, Maria Garde II. Te 8 uur, Maria Congregatie (afd. Jongevrouwen). Woensdag 12 december Te 7.15 uur, H. Familie (Jeugd), Te 8 uur H. Fam. (Jongemannen). Donderdag 13 december Te 8 uur H. Familie (Heren). Vrijdag 14 december Te half 8 Lof. Zaterdag 15 december Te half 8 Broederschapslof. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10.00 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uurds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur Ds. J. C. Maris n.m. 4 uur Ds. D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Ds. J. P. Jacobszoon, Driehuis Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur: Ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur Ds. C. B. Burger, Utrecht Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Geen dienst Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: Ds. M. D. Gijsman, den Haag 18.45 uur Bijzondere Kerkdienst, Dr. H. van der Loos, Haarlem-Noord ,,Ik ben nu eenmaal zo" Van 18.4519 uur zangdienst De Toorts 9 uur Ds. J. Heidinga, Haarlem ZONDAG A.S. PH. HASELAGER, Hoofdstraat 135 Telefoon 8570 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 In de schoolwedstrijd verkoop kinderpostzegels heeft de vijfde klasse B van de Adolf van Nassau School de Schoolradio gewonnen. Het concert, dat Wilhelmina in „Musis" in het Provinciaal Zie kenhuis gaf, had een beschaafd en gevarieerd karakter. De diri gent, de heer Jan Groot, streeft kennelijk naar een symphonisch timbre; d.w.z. mooie afgeronde zachte fanfare-tinten met expres sieve voordracht. Dit streven is lofwaardig, maar heeft konse- kwenties, vooral daar, waar de dirigent uiterste zachtheid be tracht. De discantpartijen (bugles en cornetten) konden de gegeven opdracht niet altijd vervullen. Zodra men in pianissimo-gedeel- ten boven f2 uitkwam, was de zuiverheid nog al eens wankel, terwijl sommige dissonerende ac- coorden (Tarra Boulba) een te voorzichtig effekt kregen. Ook miste ik hier enige karakteristieke slagwerkeffekten. Kunstfluiter Carel Roest sekun- deerde de fanfare voortreffelijk in het karakterstuk ,,In de Kloos tertuin" van Ketelbey. Op origi nele wijze imiteerde hij de ver schillende vogelgeluiden, zodat dit werk een uitzonderlijk tintje kreeg, dat door de toehoorders bijzonder op prijs werd gesteld. In een kleine wals van Heyne was de fanfare minder gelukkig, maar een selectie over Harre meine Seele werd, mede door een zeer muzikale direktie, indruk wekkend weergegeven. Ook de Sint Nicolaas-liederen deden het goed, temeer, daar de dirigent in 'n sympathiek aandoend speechje de aanwezigen tot meezingen uit nodigde, zodat een groot ge mengd koor ontstond. Daarna kwam er iets heel bijzon ders. Het dochtertje van de diri gent, Diana Groot, vergastte de toehoorders op enige brillant uit gevoerde piano-soli, welke tot in de puntjes bestudeerd bleken te zijn. Vlotte vingertechniek, uit stekende dynamiek en nuancering kortom, voor een kind van 10 jaar ongekende muzikale inter- punktie. Diana Groot blijkt grote muzi kale gaven te bezitten. Tijdens haar optreden heerste er merk bare spanning in de zaal, hetgeen resultieerde in een hartelijk en langdurig applaus. Na de pauze kreeg Carl Roest wederom gelegenheid van zijn prachtige imitaties te laten ge nieten en als mondaccordeonist bleek hij ook in staat het publiek te boeien. De geneesheer Dr. Noordzij com plimenteerde de medewerkers na afloop van het concert hartelijk. In het bijzonder richtte hij zich tot de jeugdige Diana Groot. „Kind", zo sprak Dr. Noordzij, ,,je hebt muziek van wonderkin deren, zoals Beethoven en Mo zart, gespeeld. Je hebt ons daar van ten volle laten genieten en je bent nog jong genoeg om dat wonderlijke spel van jou nog te verheffen". Dr. Noordzij over handigde haar daarbij een toepas selijk St. Nicolaasgeschenk. Ook Carel Roest werd niet ver geten. Dr. Noordzij belichtte zijn veelzijdige blaastechniek en was verrast geweest door de wijze waarop hij, door plotselinge ont stentenis van twee zijner colle ga's, het programma geheel al leen zo keurig had verzorgd. M'aandag 3 december 1956. Kelder Jr. TERRASVOGELS VERLIEST MET DE ONEVEN GOAL. Evenals Velsen op 16 september heeft ook Terrasvogels het niet tegen Assendelft kunnen bolwer ken. En toch vormen de Assen- delvers een verre van „Wunder- team". Hun speelwijze benadert angstig dicht het „kick and rush" en is vaak rijkelijk hard. Uit een en ander valt te distilleren, dat ook de Vogels geen beste wed strijd speelden en dit was ook inderdaad het geval. Maar er was een verontschuldiging; De drie „militairen" uit de voorhoede Bouwer, Pellemans en Rijke ontbraken op het (voetbal-) appèl, omdat zij op een ander appèl moesten verschijnen en dit was natuurlijk een geduchte han dicap. Eén en ander had tot ge volg, dat de „veteranen" Röbken en Goedhart weer opgesteld ston den. De wedstrijd van Terrasvogels tegen Assendelft kan als één der slechtste worden aangemerkt, welke de blauwwitten dit seizoen speelden. Er werd hopeloos slecht geplaatst en van een nut tige spelopbouw was maar zelden sprake. Het tempo lag rijkelijk laag en de dekking was ook al niet een sterke faktor in het spel onzer plaatsgenoten, waarvan vooral de handige linksbinnen der Assendelvers nog al eens profi teerde. Met de rust was de stand 11. Terrasvogels was van de aftrap af enige tijd in de aanval geweest, maarAssendelft noteerde het eerste succes: bij een onver wachte uitval werd Butter ge passeerd, doch Spanjaard maakte nog vóór de thee gelijk, zij het dan ook met welwillende mede werking van de Assendelver doelman. Na de hervatting leek het er aanvankelijk op, dat Terrasvogels met de punten zou gaan strijken, want Spanjaard gaf al vrij spoe dig zijn klub de leiding (21),. De vreugde was echter maar van korte duur: Assendelft ontdekte de lekken in de Santpoortse defensie en voerde de stand op tot 42 in haar voordeel. Door elftalwijziging trachtte Ter rasvogels de kansen nog te doen keren, doch slaagde daarin slechts ten dele. Röbken scoorde een derde doelpunt, doch tot de gelijkmaker konden de blauwwit ten het niet brengen (43). Na afloop had verzorger Krab bendam geruime tijd nodig om de spelers wat op te „kalefateren". KINHEIM—VELSEN GING NIET DOOR. Wegens afkeuring van het Kin- heim-terrein werd de competitie wedstrijd Kinheim-Velsen, welke voor zondag j.l. was vastgesteld, niet gespeeld. Het was de enige ontmoeting, in de 3de klas B welke geen doorgang vond. V

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1