prodikbairten Ook voor 1957 een Valentijn Bloemenhulde. Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. Badminton. R.K. Kerk, Santpoort Sint Nicolaasmiddag Klaverjassen. Velsen, veel sterker, verliest van Zilvermeeuwen Terrasvogels door Wijk aan Zee geklopt, Schaakclub Santpoort Partij van de Arbeid ZONDAGSDIENST ARTSEN TAX! Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. 27e Jaargang No 52 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SarfpocrbWeehHad Vrijdag 14 dec. 1956 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 De Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij'' heeft besloten ook voor 1957 het publiek in de ge legenheid te stellen 100 Neder landers aan te wijzen voor een door de Vereniging uit te voeren bloemenhulde op Valentijndag, 14 februari 1957. Evenals in voorafgaande jaren komen voor deze Valentijn-bloe- menhulde personen in aanmerking die zich door daden van goede burgerzin, opofferingsgezindheid en naastenliefde jegens de ge meenschap hebben onderscheiden. De jury, bestaande uit een ver tegenwoordiger van het Minis terie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, een journa list en een vertegenwoordiger van de Vereniging, is er in de achter liggende jaren niet in ge slaagd uit de opgaven 100 „ver dienstelijke landgenoten" te kun nen aanwijzen, ondanks het feit, dat het aantal opgaven steeds is toegenomen., In 1954 ontvingen 48 personen de bloemenhulde, in 1955 en 1956 waren dit er resp. 82 en 62. De jury wijt dit aan het grote aantal inzendingen, dat wegens onvolledige motivering moest worden terzijde gelegd. Men wordt daarom verzocht behalve namen en adressen ook een be knopte omschrijving te geven van de verdiensten van de personen, die voor het bereiden van de Valentijn-bloemenhulde worden voorgedragen. De opgaven moeten uiterlijk 10 januari 1957 zijn ingezonden aan de Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij", Koninginnegracht 102, Den Haag. Op vrijdag 7 december hield deze vereniging een Ouderavond in de Pniëlkapel, welke zich in een goede belangstelling mocht ver heugen. Na opening door de voorzitter en het zingen van Psalm 19:1, richtte hij een welkomstwoord tot de aanwezigen en gaf het woord aan de heer Voerman, hoofd van de Chr. V.G.L.O.-School te IJmuiden, voor zijn causerie: „Waarom uw kind naar de V.G. L.O.?" Voor vele kinderen is deze school een zegen. De typische geaard heid van de leeftijd der leerlin gen die in 2 jaar een practische voorbereiding behoeven, vraagt herhaling, zodat gevormde kennis gaat functioneren. Op de lesrooster is een grote plaats voor handenarbeid uitge trokken, waardoor het mogelijk is verschillende leerlingen dichter bij een technische opleiding te bren gen. Men brengt de kinderen dichter bij het beroep door excursies te houden naar verschillende bedrij ven. Er wordt veel in groepsverband gewerkt hetgeen in later leven noodzakelijk is. Het godsdienstonderwijs neemt eveneens een belangrijke plaats in op de Christelijke V.G.L.O.- School. Spreker gaat de diverse leervak ken na. Hij heeft contact met be drijven in de gemeente Velsen en weet zijn leerlingen een plaats te verschaffen in winkelbedrijven en fabrieken. Ook gaan er dan nog leerlingen naar 't Nijverheidsonderwijs over. Na deze causerie zongen de kin deren, onder leiding van de heer Tollenaar enige liederen. In de pauze bezichtigden de aan wezigen de tentoongestelde werk stukken van de V.G.L.O.-School. Na het zingen van Psalm 68 10 en dankgebed werd deze zeer leerzame ouderavond gesloten.. Nu het ons bekend is dat mee- aere leden van de Badmintonclub „Velsen" in Santpoort wonen, zullen wij in het vervolg ook het nieuws dezer vereniging vermel den. Het zal wellicht velen zelfs niet bekend zijn, dat Velsen reeds ja ren een badmintonclub rijk is. Zo kwam ons ter ore dat jammerlijk geoefende badminton spelers (ters) door onbekendheid hun domicilie te Haarlem hadden ge zocht. Dit is voor Velsen zeker te be treuren. Hoewel reeds met 4 teams aan de Bondscompetitie wordt deelgeno men, is uitbreiding nog mogelijk, vooral bij de junioren-afdeling van 14 tot 18 jaar, zo deelde men ons mede. Op 1 en 2 januari a.s. wordt we derom door een aantal adspiran- ten en junioren aan een Badmin- ton-tournooi in Haarlem deelge nomen, men verwacht, dat we derom met succes zal worden ge speeld. Zondag 16 december H.H. Missen te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis te half 10. Te 7 uur Completen en Advents Conferentie. Woensdag 19 december Te 7 uur Gezongen H. Mis Vrijdag 21 december Te half 8 Lof. Zaterdag 22 december Te half 8 Broederschapslof. IN SANTPOORT. Het R. K. Sint Nicolaascomité heeft zondagmiddag de jeugd van onze scholen een onverge telijke middag bezorgd. Na het bezoek van Sint Nicolaas, die de kindeten toesprak, volgde nog een toneelstukje door de toneelvereniging „Getosa", wat door de kinderen bijzonder op prijs werd gesteld. De zaal daverde van het lachen bij „de dolle avonturen van Moppie". Des middags om 4 uur werd het programma voor de grote kin deren herhaald. Alle kinderen ontvingen van de goede Sint een zakje met ver snaperingen, terwijl ook de kin deren van de Kleuterschool door het Comité werden bedacht. Het was een middag waarop de blijde kindergezichtjes veel ver goedden van het werk dat het Sint Nicolaascomité zich al zo vele jaren getroost en waarvan wij hopen dat het nog lang zijn vruchtbare arbeid mag voort zetten. De K.A.B. en K.A.J. organiseren een tweede Klaverjasavond op dinsdag 18 december a.s. des avonds 8 uur in «Zomerlust«. Evenals de vorige maal zijn er ook thans weer fraaie prijzen te winnen. Zaterdag 22 december, 's avonds 8 uur, wordt in „Zomerlust" een Klaverjaswedstrijd gehouden voor iedereen. De prijzen bestaan uit wild. Dat voor een voetballer een goede bal- en lichaamstechniek alsmede „kijk op het spel" goede eigen schappen zijn, is natuurlijk buiten kijf, maar dat ook de geluksfac tor bepalend kan zijn voor het eindresultaat, is eveneens een feit. Velsen ondervond zulks zon dag in de ontmoeting tegen Zil vermeeuwen aan de lijve: vrijwel voortdurend slaagden Bakkum- c.s. er in het spel op de Zaanse helft te houden, maar desniet tegenstaande zorgden de Zaan~ kanters er voor met 10 beslag op beide wintstpunten te leggen. Velsen heeft ongetwijfeld de kansen gehad om de overwinning aan zich te trekken. Diverse fac toren hebben er toe bij gedragen, dat desondanks de hatelijke nul aan Velsenzijde op het scoring- bord gehandhaafd zou zijn geble ven, alshet Velsen-terrein zulk een bord rijk zou zijn ge weest. Om te beginnen hebben de Zaankanters soms met man en macht staan te verdedigen, zo dat er vrijwel geen doorkomen aan was voor Bakkum-c.s. Dan heeft de doelman der Meeuwen enige zekerschijnende doelpunten op knappe wijze weten te voor komen. Vervolgens hadden de geelblauwen enige keren werke lijk pech, doordat het houtwerk zich aan de zijde der bezoekers schaarde en tenslotte speelden zij in bepaalde perioden bepaald in de kaart der Zaanse voetbal lers door dezen in te sluiten. De Zilvermeeuwen wonnen ten slotte met de enige goal van de wedstrijd. Het werd in de eerste helft gescoord door de Zaanse middenvoor. Een simpele hoofd beweging van deze gaf de bal zo veel gang, dat de Graaf kansloos gepasseerd werd. En toen de Zil vermeeuwen eenmaal een voor sprong hadden, legden zij het ac cent op de verdediging, met als gevolg het hierboven vermelde. Het was een hard gelag voor de Terrasvogels, toen Sijsener met de laatste trap van de wedstrijd nadat eerst van der Mey tegen de paal had getrapt zijn club de overwinning bezorgde. Verdiend zouden we deze zege niet willen noemen: naar onze smaak zou een gelijk spel beter de verhouding hebben weerge geven. Voor de rust waren de blauwhem- den in het veld het sterkst. Hun voorhoede miste echter de nodige stootkracht, zodat Pellemans-c.s. voor het doel vrij ongevaarlijk waren. En deed zich al eens een enkele kans voor, dan liet óf het schieten te wensen over óf de Wijk aan Zeeër reserve-doelman stond op de juiste plaats. Ook Wijk aan Zee slaagde er voor de rust niet in om te scoren. Maar na de rust vlotte het bij de thuisclub aanstonds beter en na een klein foutje in de defensie der Vogels slaagde zij er in de leiding te nemen. En nog vóór v. Vuuren-c.s. van de schrik beko men waren, lag nummer twee al achter Butter 2-0 Wie nu dacht, dat Terrasvogels een geslagen ploeg zou zijn, ver giste zich. Wel raakte van Vuu- ren geblesseerd, waarna Span jaard op de middenvoor- en Pel- lemans op de spilplaats terecht kwam en Van Vuuren het nog een poosje als rechtsbuiten pro beerde maar Spanjaard zat er flink op en slaagde er zowaar in de partijen op gelijke voet te bren gen. Van Vuuren viel nu uit en Mun- nikes kwam het elftal complete ren. Wijk aan Zee, dat zich de overwinning mogelijk zag ont gaan, begon nu harder te spelen en daar de blauwhemden niet al tijd het antwoord schuldig bleven, kreeg de strijd een rommelig aan zien. De scheidsrechter moest zelfs een paar maal het spel on derbreken, om tot kalmte aan te manen. In de laatste minuut viel, zoals reeds gezegd, de beslissing (3-2). HET TERRASVOGELS- ELFTAL. Het elftal der Vogels, dat zon dag a.s. tegen K.V.V. in 't veld treedt, ziet er als volgt uit: Butter; Disselköter, Van Eden; Butter; Disselböter, Van Eden; Zaal, Röbken, Schippers; Van Vuuren, Thoolen, Spanjaard, Timmer, Vader. WAT ONS ZONDAG TE WACHTEN STAAT. Terrasvogels is zjondag a.s. de club, die thuis speelt. De blauw- witten krijgen dan K.V.V. uit Krommenie op bezoek, de club, die momenteel voor de leider der afdeling, I.V.V., de ernstigste be dreiging vormt, met twee punten achterstand. K.V.V. leed tot dusver twee nederlagen en wel zeer merk waardige. Op eigen terrein ver loor het van het toch werkelijk niet zo sterke Wijk aan Zee on verwacht met 12 en op 21 ok tober leed het op het I.V.V.-ter- rein een zware nederlaag, nl. 5-0. Voor het overige behaalden de Krommenieërs in hun andere ze ven wedstrijden niets dan over winningen, bewijs genoeg, dat de Vogels nog lang niet gewonnen hebben; integendeel, we verwach ten een nederlaag voor onze plaatsgenoten. Velsen ontmoet in Zaandam Z.V.V. Met hun 9 punten uit 10 wedstrijden staan de Zaankanters er relatief nog slechter voor dan Velsen, dat in 8 wedstrijden 7 punten binnenhaalde. Dat Z.V.V. zich op eigen terrein beter thuis zou gevoelen dan op de velden der tegenpartij, wordt weerlegd door het feit, dat de 5 thuiswed strijden de Zaankanters 6 ver- liespunten opleverden en de 5 uit wedstrijden „slechts" 5. Dat Velsen op één of twee pun ten beslag zal leggen, is dus ze ker niet alleen maar denkbeeldig. Maar dan zullen de geelblauwe aanvallers toch beter op schot moeten zijn dan zondag j.l bovendien wat fortuinlijker. DERDE KLAS B. I.V.V. 9-16; K.V.V. 9-4; Q.S.C. 8-12;W.S.V. 9-11; Z.V.V. 10-9; Assendelft 9-8; Zilvermeeuwen 9-8; Velsen 8-7; Wijk aan Zee 10-7; E.H.S. 8-6; Terrasvogels 8-4; Kinheim 7-2. Door de voorbereidingen voor het St. Nicolaasfeest lieten vele leden Dinsdag jl. verstek gaan en kon er maar een klein aantal partijen afgewerkt worden. In groep I zette Vosman zijn over winningreeks voort door Blans- jaar te verslaan; Busselman won van Pieterse, laatstgenoemde maakte in het eindspel een ern stige fout. In groep II komt in 't Velt er steeds beter in, hetgeen Haanap pel op een nul kwam te staan, van Duin deed knap werk door Oosterling een nederlaag toe te brengen. De partij G. Schuurman-Drukker werd afgebroken in geiijke stelling en zal wel op remise uitdraaien. In groep III won Put van Hoog- zaad, terwijl Kruijff-Blokker de eer deelden. De uitslag van de 11e december gespeelde wedstrijd Santpoort I- Het Oosten 2 (Haarlem) werd 7-3 voor de Santpoorters. De derde overwinning dus! Nadere beschrijving over het ver loop der partijen volgt nog. Op woensdag 19 december a.s. houdt de afd. Santpoort een huis houdelijke vergadering in de Toorts, aanvang 8 uur. De agen da vermeldt o.m. het indienen van congresvoorstellen en een over zicht van het jaarverslag van het Gewest Noord-Holland-Z. Ex emplaren van dit jaarverslag zijn verkrijgbaar bij L. Munnikus, Arubastraat 25 en Duinweg 44. Op Donderdag 20 december wordt de derde buurtbijeenkomst gehouden, ditmaal ten huize van de familie v. d. Wel, Bloemen- daalsestraatweg 29. Gespreklei- der is de heer Th. W? van Veen. Willen ook alle leden even no teren, dat de jaarwisselingsbij eenkomst wordt gehouden op vrij dag 11 januari 1957? LZONDAG A.S.] Gereformeerde Kerk 10.00 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10.30 en 3 uur: ds N. Bruin Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur Ds. J. C. Maris n.m. 4 uur Ds. D. H. Biesma Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10.30 uur Ds. J. P. Jacobszoon, Driehuis Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur: Ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur dr. A. de Wilde Nieuwe Niedorp Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur: ds. I. W. Wery Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10.30 uur: ds.D. ter Steege, voorber. H. Avondmaal 19 uur: ds. D. ter Steege, H. Avondmaal De Toorts 9 uur ds. D. ter Steege voorber. H. Avondmaal ZONDAG A.S. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145 Santpoort-St. Tel. 8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341 Overveen Telefoon 16760 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1956 | | pagina 1