ïhting ,De Veiser Gemeenschap Velser Jeugd Centrale. R. K. Jeugdzorg werk. Soli Deo Gloria" Biljart-nieuws. Schaakclub Santpoort Jeugdkoor ,Inter-Nos' T.V.S.-nieuws. Oliebollendag. largang no 5 :tie errasweg 31 lerkerinklaan 45 ve van irukkerij Cornegge elefoon 8619 Vrijdag 31 januari 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nor tel. 7029 T> nige tijd, sommige van u al ge- ijd, bent u inwoner van de ge- Velsen. Vestiging in een nieuwe jats brengt steeds aller zorgen iijkheden met zich mede. U weet uit eigen ervaring. Misschien iet niet prettig gevonden afscheid :n van de stad of het dorp, waar de, voordat u naar Velsen kwam. en hebt u hier nog weinig vrien- kennissen en bent u nog niet met atselijke verhoudingen op de verwegingen heeft de Stichting eiser Gemeenschep" op de ge- gebracht, u een begroetingsavond bieden. bijeenkomst met een gevarieerd ima hopen wij u nader te bren- onze stad en tot het verenigings lat hier bloeit. Ook wanneer u reeds goed kent, zal deze bij- 5t voor u aantrekkelijk zijn. 'digen u met uw echtgenote en wassen gezinsleden uit op maan- februari 1958 's avonds 8 uur in vormd jeugdgebouw, Rembrandt- IJmuiden-Oost te komen, igramma is als volgt: 1. opening; oetingswoord door eeen lid van leentebestuur; 3. „De stad waarin ïen" door Ir. D. N. Dammers; 4. il intermezzo. Pauze, waarin ge- id bestaat tot contact met be den van de Velser Gemeenschap, nn; 6. muzikaal intermezzo; 7. vil de Velser Gemeenschap?"; 8. ivaer en Pieternel; 9. Slotwoord, um bestaat uit: Ds. J. A. Tiemes, Pred.-V oorzitteer. mevr. G. E. Heykoop, raadslid; I. Dammers, dir. Openbare Wer ken; A. D. Dijkstra, referendaris (His toricus); W. Sepp, hoofdinspecteur van politie; A. J. G. Wermenbol, huisarts. Vragen voor het forum kunnen even tueel reeds schriftelijk worden ingediend bij het bureau van de Velser Gemeen schap, Moerbergplantsoen 22 te IJmui- den. Gezien het groot aantal vestigingen in onze gemeente bestaat de mogelijkheid, dat wij met het oog op de zaalruimte, aan één avond niet voldoende zullen hebben. Wij zullen het dan ook zeer op prijs stellen wanneer U omgaand een kaartje staart met het vereiste aantal plaatsen, opdat wij aan de hand van de aanmeldingen kunnen nagaan of wij nog een extra begroetingsavond moeten or ganiseren. Mocht dit laatste het geval zijn, dan zullen wij een aantal aanmel dingen naar deze nieuwe avond, die dan kort na de eerste wordt gehouden, moe ten overhevelen. Van een en ander kunt u zeer bijtijds op de hoogte worden ge steld, mits uw antwoordkaartje tijdig ge noeg in ons bezit is. Bij voldoende belangstelling willen wij trachten om voor de bewoners van Sant poort en Velsen-noord een extra bus te laten rijden. Mocht het aantal aanmel dingen uit die wijken de moeite lonen, dan krijgt u daarvan nog bijtijds be richt. U ontvangt dan een vervoerbewijs, hetwelk de Velser Gemeenschap u gaarne zal aanbieden. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Wij wensen u een prettige en vrucht bare avond. Bestuur van de Stichting „De Velser Gemeenschap" J. van Os van den Abeelen, voorz. W. Bunte, secretaris Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. n 5743. romende voorjaar zullen door de Jeugd Centrale wederom enkele rsussen worden georganiseerd, l bedoeld voor de leiding en ad- leiding van het jeugdwerk, dat oten is bij de Velser Jeugd Cen- ivenals vorige jaren echter stel- deze cursussen ook weer graag oor de buitenstaanders, dat wil voor hen die niet tot de hier- tdoelde leiding behoren. Wie lisschien zijn deze cursussen aan- voor hen om te besluiten zich de jeugdleiding aan te sluiten. :reft drie cursussen, te weten: Spel en Sport, te geven door een enten van de Stichting Lich. Op- I, Spel en Sport in het Jeugdwerk terdam. Toneel-improvisatie, onder lei- an de heer G. W. in 't Hout, :n leider in het Zuider Volkshuis terdam, thans Hoofdjeugdleider clubhuis „De Brulboei" te IJmui- Handenarbeid, een beknopte cur- expressie-technieken, te geven heer G. J. Kwakkel, u niet te lang met aanmelden! U vel, dat we dergelijke cursussen een zo laag cursusgeld slechts geven als er voldoende deelname roegere cursussen van de V.J.C. ïeegemaakt zal het met ons eens ;t ook deze drie cursussen weer :ces kunnen worden. Aarzel niet it u aan, het is iiï het belang van gdwerk. [gende cursussen worden gehou- i Sport, ursus van zes avonden. Een an binnen- en buitenspelen zullen i behandeld. Balspelen, estafettes, den, intelligentiespelen, enz. enz. If op-, om- of uitbouwen van be- spelen. Het zelf uitvinden van spelen. 3: dinsdagavonden 1 april, 15 mei, 13 mei, 20 mei en 27 mei, i steeds van half acht tot circa r. ursus wordt gehouden in de gym zaal van de Openbare Lagere Kerkstraat te IJmuiden. Te be- met o.a. de trein en met de NZH- it Velsen-Noord, zowel als de .-bus uit Santpoort. narbeid. ?knopte basiscursus Handenarbeid 1 avonden, waarop voornamelijk e-technieken worden behandeld. :werking, kleiboetseren, linoleum- pitrietvlechten, raffia, touw, pa- ché en een tikje kleurenleer, p: dinsdagavonden 4, 11, 18 en 25 maart, 1, 8, 15, 22 en 29 april, 6 mei. Deze avonden zijn bestemd voor de be handeling van de hierbovengenoemde technieken. Na deze 10 avonden volgt nog 1 avond, waarop speciaal het on derwerp „Vrije epressie" wordt behan deld. Steeds van half acht tot circa tien uur. De cursus zal worden gehouden in een deer zalen van het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden. Ge makkelijk te bereiken met de N.Z.H.- bussén uit Velsen-Noord en Santpoort. T oneel-improvisatie. Toneel-improvisatie, voor het kind een epressie-mogelijkheid bij uitstek. Geen toneel met uit boekjes geleerde rollen, doch zelfverzonnen toneel. Het zelf- schepende, het in spel-vorm uiten van wat in het kind leeft. Creatief spel, waarop ook het lekentoneel is geba seerd. Tijdstip: woensdag 26 februari, dinsdag 4 maart, woensdag 12 maart, dinsdag 18 maart, woensdag 26 maart. Vijf avonden dus, afwisselend op dinsdag en woensdag. Steeds van 's avonds half acht tot circa tien uur. Plaats: deze cursus zal worden gehou den in het Clubhuis „De Brulboei", Ka naalstraat, hoek Kerkstraat te IJmuiden. Ook deze plaats is weer goed te berei ken met trein en bus. Bijeenkomsten en aktiviteiten in februari: zondag 2 februari: feestviering voor de de jeugd van 10 jaar en ouder, ter ge legenheid van het feest van de H. Don Bosco, wiens feest wij vrijdag kerkelijk vieren. Vrijdagmorgen dus om 7 uur: alle leden van de beide Don Boscogroe- pen in de H. Mis aanwezig! Zondagmiddag om 2 uur een feestelijke bijeenkomst in het jeugdhuis voor de jongens en meisjes van 10 tot en met 12 jaar; om 4.15 uur een tweede bijeen komst en wel voor de jongeren van 13 tot en met 16 jaar; de derde en laatste feestelijke bijeenkomst is 's avonds om 8 uur. Verwacht worden dan de jongeren boven de 16 jaar en ook de ouders van de leden zijn hartelijk welkom. Zaterdag 8 februari: priesterzaterdag. Om 7 uur jeugdmis, waarbij alle leden van onze jeugdgroepen worden ver wacht. Ouders en leden, neemt goede nota van deze wijziging! Zaterdag 9 februari: bij de Witte Pa ters een feestprogramma onder het mot to: „Heb je 'm door". Verwacht worden de jongeren, die hebben meegewerkt aan de verkoop van Pof-loten of anderzijds hebben bijgedragen tot het welslagen van ons parochiefeest. Aanvang 7 uur. Zondag 16 februari: Tweede ontmoeting op het „groenelaken". Nu echter geen wedstrijden tussen vaders en zoons, maar tussen de vaders onderling. Voor de niet-biljarters zullen we enkele klaver jas- en voetbalwedstrijden organiseren. Dus elk wat wils. Aanvang na het lof. Maandag 17 februari: groot carnavals viering 'voor de leden van de beide Don Boscogroepen. Natuurlijk verschijnt een ieder gecostumeerd! Het belooft een mooie avond te worden. Aanvang 7 uur. Op zaterdag 8 en 15 februari a.s. zal de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria." de jaarlijkse voorjaarsmuziekavonden hou den voor hun donateurs in „Zomerlust". Ook voor de lichte muziekliefhebbers staan er enkele goede karakterstukjes op het programma, verder zullen er enkele populaire marsen ten gehore worden ge bracht. Het programma wordt gecompleteerd met enkele ouvertures. Na de pauze brengt het duo „Doublé Withe" u met een praatje en een liedje in een gezellige carnavalsstemming. Tot slot zullen de „IJmond Boys" de dansmuziek verzorgen. Degenen, die zich vóór 8 februari op geven als donateur kunnen één van beide feestavonden nog meemaken. De donatiegelden bedragen 2,per half jaar, 4,per jaar of 0,35 per maand. Opgeven bij onderstaande adressen: Jac. Heeremans, Hagelingerweg 81, Santpoort; Th. G. v.Geldorp, Hoofd straat 152, Santpoort; J. Heeremans, Waterloolaan 15, Driehuis; F. Wessel- man, Kerkweg 16, Santpoort. In de wedstrijd „Krijt op Tijd"„Cen traal" zijn nu 16 van de 24 partijen ge speeld en de stand is K.O.T. 12 punten en Centraal 20 punten. Een stand waar bij, met nog 8 partijen te spelen, alles mogelijk is. De winnaars van de avondprijzen zijn tot nu toe voor K.O.T. J. Böhm, A. de Waard, A. Broekmeulen en K. Warre; en voor Centraal: H. Ooms, Hiemens, Metselaar en F. de Weers. Vrijdag 31 januari vindt de 5de ontmoe ting plaats, nu in Hotel Centraal aan de Zeeweg. Op deze avond zullen voor K.O.T. uit komen: A. Schoorl, S. Wittebrood, A. de Waard en v. d. Segde en voor Cen traal: A. Burger, Verduin, Hiemens en F. de Weers. Woensdagavond 5 februari zullen de laatste 4 partijen op het groene laken in café „Zomerlust"Hoofdstraat 124, worden gespeeld, waarna deze wedstrijd wordt besloten met muziek en een dansje en..... natuurlijk de prijsuitreiking. Liefhebbers van spannende ontspan ningsavond zijn welkom. Onderlinge competitie. De laatste uitslagen waren: Groep I: Sterk-Wolters %-%; Pels- Vosman 1-0. Groep II: Vos-v. d. Bronk 0-1, Pieterse- Koolhaas 0-1, Vermeer-Oosterling 0-1, Busselman-Blokker afgebr.. Groep III: Hoogzaad-Wagner Sr. 0-1, Wagner Sr.-Hoogzaad 0-1, Roos-Wag- ner Jr. 1-0, Put-Baljet 0-1. Sterk leverde een goede prestatie met remise tegen Wolters. Bij naspelen der partij bleek, dat hij een winst-voortzet ting gemist had. In II maakte Vermeer een ernstige fout, die hem tot opgeven dwong. Oosterling gaat nu hoge ogen naar de eerste plaats gooien. Busselman gaat echter zijn afgebroken partij zeker winnen en zal daardoor nog iets voor blijven. Door zijn overwinning op Put bezet Baljet nu de tweede plaats in zijn groep. Put probeerde een „Herders-matje", maar dat had de veteraan natuurlijk direct door. 't Kostte hem tenslotte achterstand in de ontwikkeling en de partij. 4 Februari komt „Aalsmeer" 2 op be zoek tegen ons eerste tiental. Dat kan de vierde zege worden in de Bondscompetitie, maar weest op uw hoede „Santpoort"! j.l. Zaterdag gaf bovengenoemd koor, dirigent Jan Booda, een zeer geslaagd concert in de Gem. Concertzaal te Haarlem. De zaal, welke geheel uitver kocht was, heeft zeer genoten van de verschillende nummers. Een der Haar lemse couranten schreef dan ook dat het een uitmuntend concert was en bracht hulde aan koor en dirigent. Woensdag 30 april geeft het koor een groot Zwitsers concert, met als gasten Jodelkoor „Edelweisz", Trachtengruppe Landlerkapelle, Alphornblaser en Fahnenswinger. Voor de onderlinge wedstrijden voor adspiranten bestond veel animo. Het is voor de meisjes en jongens steeds een jaarlijks wederkerend evenement. Vóór die tijd wordt, er al weken over ge sproken en als de avond eenmaal daar is, zet ieder meisje of jongen ook zijn beste beeentje voor om met de oefenin gen een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Op vrijdag 24 januari werd be gonnen met de meisjes van 8-10 jaar, daarvoor werd deze afdeling verdeeld in 5 groepen. Met spanning wordt al uitgekeken naar de uitslagen in „Huis aan Huis". Ziehier de resultaten: Groep 1: 1 A. Broekmeulen 33 pnt.; 2. R. Bijkerk 32pnt.; 3. L. Henriat 31% pnt. Groep II: 1. T. Velde en M. Janse 31pnt.; 2. Ria Kroon 29% pnt.; 3. J. Taverne 28% pnt. Groep III: 1. R. Muller 30% pnt.; 2. C. Visser 29% pnt.; 3. M. Smit 25% pnt. Groep IV: 1. M. Bialosterski 29% pnt.; 2. P. Blom 26% pnt.; 3. H. Holstein 25% pnt. Groep V: 1. C. Bolder 26 pnt; 2. H. v. Eeken 25% pnt.; 3. H. v. d. Werf 25 pnt. Vrijdag a.s. organiseren de dames van de U.V.V. ten bate van hun kas een Oliebollen verkoop. De verkoop heeft plaats op het Broek- bergenplein. Ook kan men bestellingen doen voor het dorp bij mevr. Snoek- Verhage, Kerkweg 54, tel. 8316 en voor het station bij mevr, D. Beer-Nooy, Clarionlaan 11, tel. 8372. Personalia. Met ingang van 31 januari a.s. zal de Heer L. Beverwijk, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd De Twentsche Bank verlaten. De heer Beverwijk was van de oprich ting van het bijkantoor af, de verte genwoordiger van de Bank in Santpoort. In zijn plaats is benoemd de heer H. C. van Keulen. R. K. Trekkerskring. De voorgenomen schaatswedstrijden welke zondag 23 februari zouden wor den gehouden gaan niet door. ïnplaats hiervan organiseett de Trekkerskring op zondag 2 februari een Bonte avond in 't Stoofke te Haarlem, aanvang 8 uur. EEN NEDERL. BEROEPS VOETBALBOND? Maandag j.l. werd den volke via de dagbladpers kond gedaan, dat wederom een Nederlandse Beroeps Voetbal Bond was opgericht. De benodigde gelden zouden gestort zijn, een obligatie-lening zou nog worden uitgeschreven, een voorzitter, een secretaris-penningmeester en een rechtskundig adviseur hadden zich reeds present gemeld en in sep tember van dit jaar hoopte men met 16 teams té starten. Ten opzichte van dit laatste was onze ogenblikkelijke reactie: „Dat moeten we eerst nog zien". Want men kan er van op aan, dat daarvoor wat komt kijken! Denken we in de allereerste plaats maar eens aan de vraag, waar men maar één, twee drie zo'n tweehonderdvijftig (min stens) goede spelers vandaan moet ha len, want wil men de gunst van het pu bliek winnen, dan zal men toch aller eerst met wat goeds voor de dag moeten komen. En gesteld, dat m ons land in derdaad dit aantal prominente spelers te vinden zou zijn, kunnen (contact!) en willen deze spelers dan overgaan naar de N.B.V.B., in welke organisatie zij volledig profspeler worden en dus niet meer op de titel semi-prof aanspraak kunnen maken? Dan is er nog een voorname kwestie, nl. die der terreinen. Hoe stampt men die zo maar „eventjes" uit de grond? De tijd is voorbij, dat voetbal-van-kwa liteit vertoond wordt op een stukje wei land, waar desnoods een paar uren van tevoren de koeien nog op lopen te gra zen. En hoe denkt men over de tribunes? Het merendeel van het publiek, dat straks bij wedstrijden van de „echte" profs minstens dezelfde hoge entree-prijzen zal moeten betalen, als het nu betaalt bij de semi-profs, zal zeker geen genoegen ne men met een staanplaats langs het lijn tje of een zitplaats op een onoverdekte tribune. En heeft men zich al eens gerealiseerd hoeveel geld er met één en ander ge moeid zal zijn? We hoorden dezer dagen van een club, die het semi-profschap „bedrijft", dat men minstens 100.000 moet ontvangen, wil men rondkomen. Van mensen, die met zulke grote plan nen rondlopen en die al voor een deel gerealiseerd schijnen te hebben, mag men aannemen, dat zij alles grondig overwo gen hebben. En tochneen, optimis tisch ten aanzien van het tot stand ko men van een goed gefundeerde en le vensvatbare prof.-competitie zijn we niet. OP 16 FEBRUARI EEN INHAAL- EN BEKERDAG. Op 9 februari worden de wedstrijden gespeeld, die aanvankelijk voor 2 febr. waren vastgesteld. Voor 16 februari zijn een 32-tal beker wedstrijden op het programma geplaatst. De kans bestaat echter, dat er een aantal van deze wedstrijden komen te vervallen, omdat er ook een inhaal-programma wordt vastgesteld en deze ontmoetingen hebben „voorrang". SEMI-PROFS EN HUN INSTELLING. In vele clubbladen wordt er over ge klaagd, dat de van amateurs tot semi- profs gebombardeerde voetballers zich vaak hun nieuwe status nog zo slecht bewust zijn. In het ene blad klaagt men er over, dat de spelers zich bij een be paalde wedstrijd niet „leeg" hadden ge speeld en men noemde dit een veeg te ken, terwijl we in een ander clubblad zagen beweren, dat de spelers na een wedstrijd vaak uitgeput het terrein ver laten en dat het in de toekomst zo moet worden, dat ze na 90 minuten voet bal nog in een dusdanige conditie ver keren, dat ze desnoods nog een tijdje met de wedstrijd hadden kunnen doorgaan. In dit zelfde cluborgaan klaagt men er over, dat het vervelend is te moeten con stateren, dat er spelers zijn, die slechts naar de training komen, omdat er nu eenmaal een tientje trainingsgeld aan vast zit, doch die overigens apatisch en zonder interesse de training volgen en niet meer doen dan van hen gevraagd wordt. In het orgaan van de oostelijke club wordt er aan herinnerd, dat de spelers in hun amateurstijd door de jaren heen heb ben gevochten. En nu? „We spelen be taald voetbal en het schijnt, dat dit ons enthousiasme een behoorlijke duw naar beneden heeft gegeven. Inderdaad, we hebben in onze ama teurstijd ook spelers gekend, die, als ze er maar even de tijd voor hadden, met elkaar of in hun eentje naar het voetbal terrein trokken om „eeen balletje te trappen" of wat rondjes te lopen, spe lers, die, zonder er voor betaald te wor den, voor het naar bed gaan wat gingen touwtje springen of hun uithoudingsver mogen trachtten op te voeren door voor zich zelf een „duinloop" te organiseren. Nogmaals, ze werden er niet voor be taald en toch deden ze het uit liefde voor hun vereniging. Zouden zij, die beweren, dat clubliefde niet te koop is, dan toch gelijk hebben? ZONDAG ZONDER VOETBAL. In verband met de hevige sneeuwval van de afgelopen week had het K.N. V.B.-bestuur het verstandige besluit ge nomen alle wedstrijden af te gelasten. Daar niet overal in den lande een even dik pak sneeuw gevallen was, zou het misschien mogelijk geweest zijn, dat zo hier of daar nog een wedstrijd had ge speeld kunnen worden, doch tenslote had dit ten opzichte van de afwerking van het programma toch geen tastbaar re sultaat gehad. En daarom nogmaals: Het was een verstandig besluit van het Bondsbestuur. Het prorgamma, dat oorspronkelijk voor 26 januari was vastgesteld, is nu ver schoven naar de komende zondag. Dit houdt dus in, dat Velsen uit speelt te gen Egmond en Terrasvogels thuis tegen ADO. We hebben in ons vorige overzicht, waarin deze wedstrijden besproken wer den, duidelijk laten uitkomen, hoe pré cair de situatie bij de Terrasvogels was en hoe nodig het was, dat de blauwwit- ten zo spoedig mogelijk een andere koers zouden gaan varen. We brengen dit de Vogels nog gaarne even in herinnering en hopen van harte, dat de uitverkaren spelers zich bewust zullen zijn van het feit, dat hun verkiezing verplichtingen met zich brengt en wel deze, dat men bereid is zich negentig minuten lang voor de volle honderd procent in te spannen.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1