anipotïisWeeftblad T.V.S.-nieuws. E Schaakclub Santpoort Ned. Chr. Vrouwenbond. Instuif R.K. Jongeren Korfbal in Kennemerland. Velsen's Kunstkring ,,Voor Allen''. Missienaaikring Kinderpostzegels i Jaargang no 6 redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 'itgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 7 februari 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 ÏRRASVOGELS HOUDT VOL. t kansje, dat hun nog rest om aan onderste plaats dus aan degra de te ontkomen, schijnen de Ter- .vogels volledig te willen uitbuiten, geen ADO zondag j.l. aan den lijve iervond. Nu mag het waar zijn, dat Heemskerkers ook al geen superploeg ken te bezitten, maar niet ontkend g worden, dat de blauwwitten zich deze wedstrijd in ieder geval de betere eg toonden en met wat meer geluk hun zijde met sprekender cijfers vonnen zouden hebben. Vooral ooien was deze middag een pech- jel door niet minder dan tweemaal latwerk een doelpunt te zien voor- nen. Ook een schotvaardiger mid- voor dan Veldman zich hedenmid- toonde, zou voor een hogere score g gedragen hebben, want de doelrijpe sen hebben zich ongetwijfeld voorge- n. 'endien mag in dit verband niet on- meld blijven, dat de ADO-doelman het goede hout gesneden bleek te ADO-voorhoede was nog minder ge- rlijk en doelman Cöhrs heeft het dan niet bijster moeilijk gehad deze mid- ondanks het feit, dat spil Van Vuu- zich niet geheel kon geven wegens blessure. akkig voor Terrasvogels echter kwam eraan" Goedhart na een in letter- zin „adembenemend" begin er ds beter in en speelde Van Gelder werkelijk buitengewoon goede partij de linksachterplaats, eerste helf verliep puntloos. In deze ode wogen de partijen aardig tegen ar op, maar na de rust was Terras- ■Is ongetwijfeld het meest in de aan- Schieten was echter niet de sterkste van de Santpoortse aanvallers en its na een scrimage voor het ADO- kon Rijke de bal over de doellijn en. Met dit doelpunt hadden de wwitten twee kostbare punten bin- enwaren ze op het Waterloo- in nog steeds ongeslagen en had •s daar zelfs nog geen enkele maal even te vissen. ,SEN LEED KLEINE 1ERLAAG. en heeft het tegen het de laatste tijd op de voorgrond tredende Egmon- niet tot een overwinning kunnen jen. De Egmonders wonnen met 2-1 amen daarmede revanche voor de ïederlaag, welke zij op het Velsen- n leden en die de eerste nederlaag het seizoen voor hen betekende, 'eisen een verdiende nederlaag leed, i vraag, die men van twee kanten noeten bekijken. In het veld deden um-c.s. zeker niet voor hun gast onder en uit dat oogpunt bekeken, nen de geelblauwen een gelijk spel geven, maar aan de andere kant iet plaatsen van de bal na de rust .1 dermate slecht, dat het leder her- elijk een prooi werd van de Eg- se verdedigers en er betrekkelijk weinig scoringkansen voor onze genoten ontstonden, hetgeen nog hand gewerkt werd door het feit, raam na het ontvangen van goede van Jan Bakkum, in plaats van te handelen, net zo lang wachtte, tegenpartij bij hem was. ndia heeft dan ook ongetwijfeld scoringskansen gehad, vooral door oede werk van haar linksbuiten, ndig met de bal manoeuvreerde en Ier oordeelkundig afgaf, e rust was de stand 1-1. Egmondia et een van dichtbij gelost schot de genomen, maar Hoogzaad had oor de thee voor de gelijkmaker d. Na de rust beging Velsen de neermalen te ver op te dringen, as o.m. de handige linksbuiten van idia, die hiervan profiteerde. Op geven moment was Hijnen op die 1 te hulp gesprongen, het centrum gmondia's voorhoede was nu on- kt en Kaasenbrood moest voor de maal vissen na een inderdaad g schot (2-1). Velsen had hierna :ch, doordat een hard schot door gestuit werd. ONS ZONDAG A.S. 'ACHTEN STAAT. ordt zondag a.s. een belangrijke nor de Terrasvogels, want dan zij te staan tegenover een club, nog voor de onderste plaats in king komt, nl. Beverwijk, are taak wacht Goedhart-c.s. daar Beverwijk-terrein, want ook de :ten uit de aardbeienstad staat het van deze ontmoeting natuurlijk k voor ogen en ook van, hen kan rwacht worden, dat zij zich ten allen geven. Een voornaam ding elijke wedstrijden is het maken van het eerste doelpunt. Wie de ge lukkige zal zijn? Dat is moeilijk te zeggen, want beide voorhoedes munten nu niet direct uit door grote produktiviteit. We verwachten natuurlijk, dat de blauw witten zich ook in deze ontmoeting weer geheel zullen geven, van het begin tot het eind. We hopen voorts, dat v. Vuuren her steld zal zijn en zich op de spilplaats voor 100 procent zal kunnen weren. En als dan het trio Göhrs-Goedhart-Van Gelder op dreef is, zal het Beverwijk niet gemakkelijk vallen goals te maken. Maar mochten de Vogels achter komen te staan en zou dan reeds gebleken zijn, dat de voorhoede waarschijnlijk niet tot doelpunten in staat geacht moet worden, laat men dan niet aarzelen bijtijds bijv. v. Vuuren in de aanvalslinie te plaatsen. Good luck, Terrasvogels! VELSEN NAAR VVSB Voor Velsen staat de komende zondag geen competitie-wedstrijd op het pro gramma. De geelblauwen spelen die dag nu een vriendschappelijke wedstrijd tegen VVSB in Noordwijk. DERDE KLAS A. i Alcmaria Victrix 1522; CSV 1622; Egmondia 1622; Vitesse 1521; Wijk aan Zee 1619; Alkm. Boys 1513; Velsen 16—13; ZAP 14—12; HSV 1612; Beverwijk 1611; ADO 149; Terrasvogels 158. Zoals hieruit blijkt, is het met de Cas- tricummer hegemonie voorlopig gedaan. Beide clubs uit deze plaats konden het zondag j.l. niet tot een overwinning bren gen; CSV verloor met 1-0 van Wijk a. Zee en Vitesse met niet minder dan 1-6 van Alcmaria Victrix, dat zich hierdoor op de bovenste plaats nestelde. Een uitermate spannende finish wordt het in deze afdeling. We geven het 60- jarige Alkmaria Victrix de beste kans! Op Vrijdag 31 januari stonden reeds ver vóór het aanvangsuur de adspiran- ten-meisjes te wachten, om toegelaten te worden deel te nemen aan de onderlinge wedstrijd van de 2e afd. meisjes, leeftijd van 11 en 12 jaar. De directeur had een aardig programma opgesteld en de oefenstof niet te zwaar gemaakt, om ieder een kans te geven, de oefening zo correct mogelijk uit te voeren. Het was werkelijk een fantastische aan blik te zien, hoe serieus er werd ge werkt door een groot aantal meisjes. We kwamen tot de overtuiging, hoe no dig en nuttig het is, dat de kinderen onder deskundige leiding de gymnastiek regelmatig beoefenen. Hier volgen de uitslagen. Groep 1: 1. Marijke Hartendorp 42 pt. 2. Nora te Wolde en Mitzi v. Eeken 39,6 pt. 3. Hanneke de Vries 39,4 pt. Groep II: 1 Henriëtte Hendriks 36,2 pt. 2 Mirrian Hendriks 34,8 pt. 3. Irina Nieuwershof 33,8 pt. Groep III: 1. Wilhelmina Dortmundt 37,2 pt. 2. Carla v. Woerkom 35.7 pt. 3. Gerri Bouwman 34.4 pt. Groep III: 1. Jannie Vent 36,4 pt. 2. Birie Wagner 35,9 pt. 3. Fiena Cardol 34,8 pt. J.l. zaterdag 1 februari kwamen de T.V.S.-leden in de Weyman bijeen tot het bijwonen van de feestavond die door de Regelingscommissie was georgani seerd. Daarvoor was het dans- en stemmingsorkest „The Moonliners" uit Beverwijk bereid gevonden voor hen op te treden. Het was een recht gezellige avond, waarop de dans in oude en nieuwe stijl een groot gedeelte van het program ma in beslag nam. Zeer afwisselend was het kienspel, waar aan met veel animo werd deelgenomen; hiervoor was een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld, zodat menigeen met een kado naar huis keerde. Enkele gezelschapspelen brachten er vol op de stemming in. Zeer voldaan keerde men na het sluitingsuur naar huis toe. VOORLICHTINGSBUREAU VAN OEN VOEDINGSRAAD WENKEN VOOR DE VOEDING VAN EEN ZIEKE THUIS. Dat aan de voeding van een zieke extra aandacht besteed moet worden en dat een juiste voeding belangrijk kan bijdragen tot herstel, is vanouds be kend. De opvattingen over wat goede ziekenkost is, hebben zich echter in de loop der tijden min of meer gewijzigd. Wij weten dat de voeding van de zieke zowel als van de gezonde mens vol doende bouwstoffen, beschermende stof fen en brandstoffen moet bevatten. De behoefte aan brandstoffen, die nodig zijn voor de arbeidsverrichting en het op temperatuur houden van het lichaam, is soms lager tijdens ziekte. De behoefte aan bouw- en beschermende stoffen, die onontbeerlijk zijn voor het herstel van weefsel, is daarentegen tijdens ziekte gewoonlijk verhoogd. Treedt er koorts op, dan verbruikt het lichaam extra veel brandstoffen en ver liest het veel vocht en zout door tran spireren. Een koortspatiënt moet veel drinken en soms is het goed wat extra hartigs te geven. Heeft de dokter daarvoor voorschriften gegeven, dan is het zaak die stipt op te volgen, zoals trouwens ook eventuele andere dieetvoorschriften. Het is niet belangrijk dat een zieke veel eet, maar wel dat, wat hij eet met zorg is ge kozen en klaargemaakt. Hier volgen wat algemene richtlijnen voor de voeding van een zieke, die geen bepaald dieet behoeft te houden. Volg de adviezen van de dokter, ook wat de voeding betreft, nauwkeurig op. Houd rekening met de smaak en de eet lust van de patiënt, maar zorg daarbij voor veel variatie. Geef meermalen per dag een kleine hoe veelheid lichtverteerbaar voedsel, dat de spijsverteringsorganen betrekkelijk vlug eri gemakkelijk kunnen verwerken. Dus liever geen vette en gebakken ge rechten, sterk gerookte levensmiddelen (behalve rookvlees), peulvruchten met schil en hard brood: zij zijn zwaar ver teerbaar. Kies vooral levensmiddelen, die rijk zijn aan bouw- en beschermende stoffen: melk, karnemelk, yoghurt, hangop, kaas, mager mals vlees, ei, lever, verse groen ten, fruit (vooral sinaasappel, citroen en grapefruit, aardbeien, bessen en to maten); vers vruchtesap, rozebotteijam en rozeböttelsiroop. Zorg voor verse levensmiddelen. Werk bij de bereiding zindelijk. De restjes, die de zieke heeft overgelaten, weg. Veel liggende patiënten hebben last van obstipatie. Het kan dan nodig zijn re gelmatig laxerend voedsel te geven, zo als vruchten, vruchtesap, karnemelk, stroop, ontbijtkoek en gestoofde gedroog de pruimen en peren. Bruin brood, roggebrood en rauwe groente zijn, hoewel ze een laxerende werking hebben, niet altijd aanbevelens waardig als de voeding licht-verteerbaar moet zijn. Zorg voor voldoende drinken. Laat o.a. steeds een glas fris water binnen bereik van de zieke staan, afgedekt met een schoteltje tegen stof. Besteed extra zorg aan het opdoen van het eten. Zorg, dat alles er gezellig uitziet, op gedaan op een passend schaaltje of bord je. De kleurcombinatie van het voedsel en de temperatuur zijn belangrijk. Verwarm zonodig van te voren het bord in warm water of op stoom. Soep in een kop blijft langer warm dan op een soepbord. Een kopje bouillon, ongeveer een half uur vóór het eten gegeven, kan de eet lust opwekken. Dat is overigens ook het voornaamste, waaraan bouillon zijn waarde in de zie- kenvoeding ontleent! Let er op, dat de bedlegerige patiënt een goede houding heeft om te eten. Snijd zonodig voor hem het vlees van te voren fijn, een boterham in blokjes. Het eten mag niet te veel inspanning vergen. Moet de zieke liggend gevoerd worden, wees dan geduldig. Een drinkschuitje of thee potje kan het drinken zeer vergemakke lijken. Tenslotte: presenteer alles op een vrien delijke manier. Wordt niet boos als het zorgvuldig klaargemaakte hapje niet wordt gewaardeerd. Dwing de patiënt niet tegen zijn zin te eten. De laatste ronde van de onderlinge com petitie leverde weer voldoende spanning op, Zo ging 't in de partij Sterk-Pels stevig toe, men gaf elkander geen duim breed op 't schaakbord toe en besloot tenslotte tot een punten-verdeling. Een goede prestatie van Sterk. Brugman, La- bouchere en Vosman trokken in groep I aan 't kortste einde en moesten de winst resp. aan Haanappel, Wolters en Tuning laten. Haanappel haalde 't kunststukje uit om in hevige tijdnood toch nog de winst-voortzetting te vin den. Brugman en Vosman komen nu zoetjes aan in degradatie-gevaar. De partij SchuurmanBlansjaar werd afgebroken. Het ziet er echter naar uit, dat Blansjaar gaat winnen. In groep II versterkte Busselman zijn top-positie door een gedegen overwin ning op Oosterling, die echter een goede kans op de tweede plaats behoudt. Busselman kon ook nog een punt no teren, omdat Blokker een afgebroken partij opgaf. De overige uitslagen waren: Blokker- Pieterse 1-0; Koolhaas-Vos 1-0; v. Duin-- Kesting Yi-Yl- f Vos en Pieterse moeten nu erg uit gaan kijken om zich in groep II te kunnen handhaven. In groep III gaat Wulffelé onbedreigd aan de kop door zijn zege op Baljet (no. 2). De heren speelden een Spaanse partij. Hoewel B. in de opening een stevig centrum had, was het slaan met een verkeerd stuk, oorzaak (Loper-af ruil was geboden) dat het positie-voor deel verloren ging. Put won van Wagner Jr. en Winters van Hoogzaat. Het werd beiden niet al te moeilijk gemaakt. De afd. Santpoort-station van de N.C. V.B. heeft haar maandelijkse ledenver gadering vastgesteld op maandag 10 februari a.s. des avonds 8 uur in het gebouw de Toorts, Duinweg. Spreekster voor dien avond is mevr. Wesselinh- Lingkeek uit Den Haag. Het jaarfeest wodt gehouden na declamatie. Belangstellenden zijn harte lijk welkom. De maandelijkse ledenbijeenkomst van de afdeling Santpoot-dorrp NCVB is vastgesteld op vrijdag 14 februari a.s., des avonds 8 uur in de Pniël-Kapel, Pas- torieweg 1 Spreker is Dr W. Sleumer Tzn van Amsterdam, over het onderwerp: „Pro blemen van de hedendaagse jeugd". Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. De R.K. instuif Velsen-Noord heeft het initiatief genomen om te Santpoort te proberen een instuif voor de jeugd te vestigen. Zond. 8 febr. wordt 'n instuif-dansavond georganiseerd in restaurant „De Uilen- boom" van de heer Westerhoven, waar de muziek verzorgd zal worden door het ensemble Les Charon Frêres. Toegang tot deze avond hebben alle R.K. jon gens en meisjes boven de 17 jaar. De bedoeling is voortaan een vaste in- stuifavond te houden. Het ligt in de bedoeling van het Bestuur van de afd. Amstelland-Kennemerland der CKB (Chr. Korfbal Bond) om te komen tot oprichting van een Chr. Korf balvereniging in Santpoort. Als taakuitvoerster en propagandaleid- ster wees zij hiertoe aan de vereniging DKV (Door Korfbal Vriendschap)) te IJmuiden. Als uitvloeisel hiervan belegt de propa- gandacommissie na oriënterende bespre kingen op zaterdag 1 maart 1958 een vergadering die bedoeld is een korfbal vereniging op christelijke grondslag op te richten. De samenkomst wordt gehouden in een zaal der Ned. Herv. Kerk, Burg. En- schedelaan om 8 uur namiddag en staat onder leiding van de voorzitter van DKV, de heer H. de Boer. Ter oriëntering diene: jongens en meisjes van 12 tot 14 en van 14 tot 16 jaar zullen indeling vinden in junioren twaalf tallen, terwijl dames en heren boven de 16 jaar in senioor-twaalftallen geplaatst zullen worden. De C.K.B. in opmars in Kennemerland! Blijf niet langs het lijntje staan maar speel actief mee in de C.K.B. Straks ook in Santpoort. Want wat is er beter dan het vlugge beweeg van een jong en lenig lichaam in een verantwoorde sfeer van vriend schap en sportiviteit? Alle sportliefhebbers zaterdag 1 maart naar het Ned. Herv. Verenigingsgebouw Mogen wij opnieuw uw aandacht vragen voor de verdere afwerking van het sei zoen 1957/1958. De eerstvolgende avond zal voor de houders van B-abonnemen ten plaats vinden op dinsdag 11 februari a.s. en voor houders van C-abonnemen- ten op dinsdag 4 maart. Beiden avonden worden gehouden in het Rex Theater te IJmuiden-Oost. Aanvang 20 uur precies. Aan de beurt van optreden is het Noord hollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van de nieuwe dirigent Henri Arends. Het verheugt ons u te kunnen mededelen, dat aan dit concert zal wor den medegewerkt door de zeer bekende Hongaarse vioolsolist Thomas Magyar. Uitgevoerd wordt een programma van de bekende komponist Peter Tsjaikows- ky. Met nadruk willen wij u verzoeken tijdig aanwezig te zijn, aangezien aan het aanvangsuur stipt de hand zal wor den gehouden. In de garderobe, welke ten gerieve van onze bezoekers in eigen beheer is genomen, staan wij vroegtijdig gereed om u zo vlug mogelijk te hplpen. Maar, het lijkt ons een vanzelfsprekend heid, dat de bezetting van de garderobe onmogelijk in staat kan zijn, u allen tussen 1Ü minuten en 5 minuten voor acht, vlak voor de aanvang dus af te werken. Komt u dus zo vroeg mogelijk, waarmede u uzelf de grootste dienst be wijst. Mochten er onder uw familie- of ken nissenkring nog personen zijn, die dit concert wensen bij te wonen, dan bestaat daartoe in beperkte mate gelegenheid. Wil men dus van deze gelegenheid ge bruik maken laat men dan niet al te lang wachten om teleurstelling te voor komen. De toegangsprijzen van de losse kaarten zijn 2,50 le rang; ƒ2,- 2e r. De totale opbrengst der gehouden fancy- fair in „Zomerlust" bedraagt 1382, Waarlijk een mooi resultaat. De uitslag der aldaar gehouden verlo ting is: 471 doos zeep, 462 schaaltje, 425 kist sigaren, 415 koek, 571 jasje of manteltje. De opbrengst der scholen bedraagt Jan Campertschool, Driehuis 1.717,-; St. Engeimunüusschool, Uriehuis j 894,-; St. Joannes-UriUscnool, Drieftuis 79,-; iidwinascnool, bantpoort 406,-; Bre- deroaescnool, Santpoort 1.163,-; A. van Nassauschool, bantpoort 902,-; Schooi met de Bijbel, bantpoort 795,-; St. Jozel-jongensschooi, Veisen 636,-; St. Jozel-ivieisjesschool, Velsen 465,-; Watervlietschool, Velsen 362,-; Da Costaschool, Velsen 402,-; Del Court v. Krimpenschool, Velsen 169,-; Huis houdschool, IJmuiden 469,-; 'iheo Thijssenschool, IJmuiden 773,-; Ds. Creutzbergschool, IJmuiden 252,-; Em- maschool, IJmuiden 727,-; Lagere Technische Schooi, IJmuiden 508,-; Juiianaschool, IJmuiden 567,-; P. Ver- meuienschool, IJmuiden 514,-;. Jan Ligthartschool, IJmuiden 637,-; Prof. v. d. Leeuwschool, IJmuiden 477,-; Moerbergschool, IJmuiden 631,-; Cla- raschool, IJmuiden 381,-; H. Hart- school, IJmuiden 327,-; Gr. v. Prinste- rerschool, IJmuiden 332,-; Prof. Kohn- stamm VGLO-school, IJmuiden 65,-; Clara Sternschool, IJmuiden 688,-; In- singerschool, IJmuiden 833,-; Marn. v. St. Aldegondeschool, IJmuiden 772,-; Bethlehemschool, IJmuiden 444,-; El. v. Soeterwoude VGLO-school, IJmuiden 327,-; Comitéschool, IJmuiden 217,-; St. Antoniusschool, IJmuiden 570,-; St. Adelbert VGLO-school, IJmuiden 231,-; St. Franciscusschool, IJmuiden 525,-; Totaal 19.317,-. Opbrengst Scholenactie 1956 18.823,- thans: 19.317. Opbrengst U.V.V. afd. Velsen-IJmuiden 1956 769,42 thans 938,86. Opbrengst U.V.V. afd. Sant- joort 1956 2.105,- thans 1.200,-. Op brengst Comité Santpoort-Station 1956 1.567,- thans 1.237,21; 22.693,07 terwijl aan de loketten van het postkan toor nog werd verkocht voor resp. kan toor IJmuiden en Driehuis 881,92; kan toor Velserbeek 300,56; kantoor Sant poort, Hoofdstraat 270,-; 1.452,48. Totale opbrengst actie 1957: 24.145,55. Ned. Ver. v. Huisvrouwen Afd. Santpoort. Het is de bedoeling dinsdag 11 februari a.s. een excursie naar 't Rijksmuseum in Amsterdam te maken onder leiding van mej. Dra Steltman uit Wassenaar, die 20 januari j.l. voor de leden een causerie over meesterwerken uit dit mu seum hield. Na deze rondleiding lunchen in de „Bijenkorf", waar de directie de dames om half drie verwacht voor een kijkje achter de schermen. Tot en met vrijdag kunnen zich nog liefhebsters opgeven bij mevr. Bussel man, Wüstelaan 17. 17 Februari is de jaarvergadering om precies 2 uur in „Spaarnberg". Klaverjasavond K.A.B. Donderdag 13 februari weer een kla verjasavond waar een ieder welkom is. Deze avond wordt gehouden in „Zomer lust", om 8 uur. Er zijn weer vele mooie prijzen.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1