SoripodfsWeeftblad turn RHEUMA-COLLECTE. Polio-inenting Turn veren. Santpoort Chr. Metaalbewerkersbond. Chr. Gymn.ver. „Fit" voor kinderen geboren in de jaren '52-57. Badminton. Schaken. Ned. Vereniging van Huisvrouwen. R.K.S.Y. Velsen, Honkbal Klaverjaswedstrijd K.A.B. 29e Jaargang no 8 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 21 febr. 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 VELSEN BOEKTE EEN ZWARE NEDERLAAG. Wat zeker niet velen verwacht zullen hebben: Velsen heeft met aan duidelijk heid niets te wensen over latende cijfers zondag j.l. van ADO verloren. Met 41 zegevierden de Heemskerkers, die de puntjes ook heel goed konden gebruiken, maar die zeker niet gedroomd zullen heb ben, toen zij hun vredig dorpje verlieten, dat zij met de rust al een veilige 40 voorsprong zouden hebben. Of de ADO'ers dan zon geweldige voorhoede hadden? Dat zouden we niet direct willen beweren, maar wel, dat het aanvalsquintet der Noordhollanders er pittig op zat en kranig profiteerde van de fouten, die de defensie van Velsen in vrij grote getale maakte. Vooral in het centrum was de geel- blauwe defensie niet sterk en doelman Kaasenbrood ging bij een aantal doel punten niet vrij uit, doordat hij vergat ,,uit zijn hok'' te komen om de voor zetten te onderscheppen. Bovendien maakte men bij het eerste doelpunt nog de grote fout voor vermeend buitenspel te blijven staan. Maar bij dit alles mag niet onvermeld blijven, dat het onze plaatsgenoten in deze ontmoeting allerminst meezat en dat bij ADO nu vrijwel alles lukte. Zo zagen we eenmaal het houtwerk een vrijwel zeker Velsen-doelpunt voorkomen, en [an Bakkum en Hoogzaad een paar maal rakelings buiten bereik van de overigens ritstekende Heemskerkse doelman naast schieten. Ma de rust heeft ADO niet meer ge scoord, deels doordat men de verkregen 10 voorsprong door het accent meer ap de verdediging te leggen, wilde con solideren, deels ook doordat het in de Velsen-verdediging beter klopte. Het viel /oor de Velsen-voorhoede niet mee om :e scoren, want Bakkum werd duchtig gewaakt en de ADO-spil en rechtsback ieten zeker niet met zich spotten. Bo vendien was, zoals reeds gezegd, ook le doelman uit het goede hout gesne- 3en. Het bleef dan ook bij één doelpunt van de voet van Graman, zodat Velsen net 41 de punten aan de tegenpartij noest laten. TERRASVOGELS VERLOOR 3NFORTUINLIJK. Met was te verwachten, dat de Terras vogels het tegen ZAP niet gemakkelijk :ouden krijgen, zodat er geen enkele •eden aanwezig was om een blauwwitte ïederlaag uit te schakelen, maar toch, nu le wedstrijd achter de rug is, neen, de i/ogels hadden deze wedstrijd niet be- ïoeven te verliezen en ze zouden hem >ok niet verloren hebben, wanneer het ïun maar iets minder had tegen gezeten. 5e konden deze middag bij vrouwe 7ortuna vrijwel geen goed doen, al wil- en we er direct aan toevoegen, dat ook leze wedstrijd wederom het bewijs lever- Ie, dat de Vogels geen schutters van ormaat in hun voorhoede hebben. /oorts meenden we te constateren, dat r door de blauwhemden minder enthou- iast en overtuigend gespeeld werd dan egen Beverwijk bijvoorbeeld. Mogelijk vas dit een gevolg van het feit, dat 5AP vrij spoedig na de aftrap op enigs- ;ins merkwaardige wijze een strafschop verd toegekend. En toch, ondanks dit illes waren onze plaatsgenoten in het 'eld geenszins de mindere van hun te enstanders, die over het geheel nog al 'rij stevig op de bal zaten. 4og een bewijs, dat het de blauwwitte 'oorhoede aan schutters van formaat intbreekt, putten we uit het feit, dat het lanvalsquintet niet wist te scoren, hoe- vel bij herhaling bleek, dat de ZAP- lefensie zeker te passeren was. En nu choten Bouwer en Veldman wel een laar maal rakelings langs of over het loutwerk, maar dat gebeurt in iedere vedstrijd en toch worden er dan ook [oals gescoord. 5e rust ging in met een 10 voor- prong voor ZAP. Het doelpunt werd [escoord uit een strafschop. Eerst kende Ie arbiter de thuisclub een indirecte vrije rap toe, maar even later kwam hij op ijn beslissing terug en honoreerde Van 7uure's overtreding met een strafschop. 4a de rust was Terrasvogels ver uit de terkste ploeg, maar doelpunten bleven it. ZAP scoorde nogmaals een fortuin- jk doelpunt. Uit een vrije trap vloog e bal n.l. via Van Vuure's lichaam in üöhrs' heiligdom (20). ïEDEELDE SMART. ir waren zondag jl. in het rayon van e derde klas A twee dorpen, waar de voetbal-) vlaggen halfstok hingen, n.l. lastricum enSantpoort. Elk dezer laatsen is de zetel van tweederde klas- ers en geen van deze vier clubs was er ie dag in geslaagd ook maar op één winstpuntje beslag te leggen. CSV en Vitesse verloren nl. met 31 resp. van Alcm. Victrix en Egmondia, en Velsen (met 41) en Terrasvogels (met 20) moesten het loodje leggen tegen ADO en ZAP. Een en ander betekende, dat de Castricumse clubs hun kansen op de bovenste plaats aanzienlijk kleiner zagen worden en Velsen, maar vooral Terras vogels nog meer dan vóór zondag jl. op het „Weest op uw hoede"-sein moeten letten. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Zondag a.s. staat ons niets meer of minder te wachten dan de derby Velsen- Terrasvogels en dat dan nog bovendien onder wel zeer bijzondere omstandig heden, nl. dat beide clubs de puntjes opperbest kunnen gebruiken. Een tijd lang leek het er op, dat Velsen zich wel zou redden, maar de minder gun stige resultaten, welke de geelblauwen in hun laatste wedstrijden boekten in combinatie met twee overwinningen van Terrasvogels zijn er de oorzaak van, dat Velsen ook nog in het gedrang is geko men, al staan de Terrasvogels er dan ook nog slechter voor. Dat men in beide kampen onder deze omstandigheden de komende ontmoeting dan ook met bijzondere belangstelling tegemoet ziet, ligt voor de hand. De eerste ontmoeting tussen de Santpoortse rivalen viel samen met het feit, dat Ter rasvogels daarmede haar laatste thuis wedstrijd op het terrein aan de Kwekers laan speelde. Met een drei-één overwin ning verlieten de blauwhemden het speel veld, dat ook hun in de loop der jaren vertrouwd was geraakt. Wat zal het nu zondag worden? ,,Op die wedstrijden tegen Terrasvogels rust voor ons een zeker noodlot", hoorden we laatst in het Velsen-kamp beweren. Inderdaad, ook wij hebben wel van die wedstrijden meegemaakt, die je eenvou dig niet winnen ofniet verliezen kon. Totdat eenmaal op de gulden regel de uitzondering kwam, waarmede we maar zeggen willen, dat van de uitslag van de komende titanenstrijd bij voor baat niets te zeggen valt, mede omdat een voetbal, evenals het roemruchte stui vertje, soms zo wonderlijk rollen kan. DERDE KLAS A. Alcmaria Victrix 1726; Egmondia 17—24; CSV 17—22; Vitesse 17—22; Wijk aan Zee 1719; Alkm. Boys 16—15; ZAP 16—15; Velsen 17—13; HSV 1813; ADO 1612; Beverwijk 1711; Terrasvogels 1710. Voor de onderlinge wedstrijden van meisjes-adspiranten op maandag 10 fe bruari j.l. voor de laatste groep meisjes van 1315 jaar was flinke belangstel ling. Onder deze afdeling schuilen werkelijk goede krachten, waarvan T.V.S. nog veel pleizier zal hebben, wanneer deze meisjes overgaan naar de damesafdeling. Er waren veer 4 groepen gevormd en er werd geturnd aan Lage Brug, Onge lijke Brug, Kastspringen, Ringenzwaaien en Evenwichtsbalk. Aan de verschillende gezichten konden we constateren dat er met animo werd geturnd. De krachten in diverse groe pen liepen niet zo ver uit elkaar. Jammer is het, dat de ouders van deze adspiranten niet in de gelegenheid kun nen worden gesteld deze wedstrijden bij te wonen in verband met beperkte ruimte. De uitslagen volgen nu: Groep 1 1. Marijke Bruns 43,5 pt.; 2. Elly v. Diike 38.1 pt.; 3. Ada Huibers 36.8 pt. Groep 2: 1. Gya v. Rooijen 37.9 pt.; 2. Amke Kruger 35.4 pt.; 2. Adri Fontijn 35.4 pt.; 3. Els Dassen 32.9 pt. Groep 3: 1. Nellie Bierman 35.5 pt.; 2. Anneke v. d. Tuin 34.3 pt.; 3. Nancy de Vries 33.9 pt. Groep 4; 1. Maja Nol 34.1 pt.; 2. Greet Stutvoet 32.3 pt.; 3. Anita Handgraaf 30.2 pt. De Chr. Metaalbewerkersbond, afd. Santpoort houdt haar jaarvergadering op dinsdag 25 februari 1958, in de zaal van „De Uilenboom" te Santpoort. De agenda vermeldt o.a.: bestuursver kiezing, terwijl de bondsbestuurder A. J. Molendijk hoopt te spreken, over „U en de christelijke vakbeweging". Na de pauze is er een gezellig samen zijn met kienen, enz. Op donderdag 27 februari a.s. houdt onze vereniging haar jaarlijkse uitvoe ring in de zaal van Böhm aan de Hoofd straat. Van de kaarten, welke tot nu toe erg vlot verkocht worden, zijn er nog slechts enkele beschikbaar, zodat het wel aanbeveling verdient deze zo vlug mogelijk te bestellen, om teleurstelling te voorkomen. Het gevarieerde programma geeft o.a. de volgende nummers aan: Vlaggenparade, Brug, Rekstok, Ritmi sche Oefeningen, Grondgymnastiek. Wij twijfelen er niet aan of de ouders en belangstellenden zullen een goed idee krijgen van de prachtige lichamelijke ontwikkeling die de moderne gymnas tiek biedt. Van 24 februari tot 1 maart a.s. vindt in de gemeente Velsen de kollekte plaats ten bate van de Rheuma-bestrij- ding uitgaande van de Ned. Ver. tot Rheumatiekbestrijding en het Nationaal Rheumafonds. Bij deze simpele aankondiging zouden we het kunnen laten en dan maar af wachten wat de resultaten zijn. Het is echter goed even langer stil te staan bij de komende actie van deze Vereniging. Rheuma en Rheuma-bestrijding, zij staan in de volle belangstelling momenteel. Want was vroeger de tuberculose volksvijand nummer 1, dank zij de mo derne middelen is deze gevreesde ziekte belangrijk teruggedrongen en zij heeft haar le plaats moeten afstaan aan de Rheuma. Hoe groot deze Rheuma-vijand in Ne derland is, mogen enkele getallen u dui delijk maken: 20 van alle Nederlanders heeft te lij den onder een of andere vorm van Rheu ma.. 50% hiervan betreft mensen in de kracht van hun leven, mensen die als ervaren groep in het arbeidsproces de toon aangeven. De economische gevol gen kunt u begrijpen. Voor het bedrijfsleven betekent Rheuma de enorme verliespost van 80 miljoen gulden per jaar aan ziekengelduitkerin gen. Dat is meer dan 20% van het to taal. Maar erger is nog het persoonlijke leed van de Rheumapatient ten gevolge van de pijn, het stijf en hulpeloos worden. Dit leed laat.zich niet in getallen uit drukken of in geld omzetten. Daar kan alleen maar, dank zij de werkzaamheden van de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiek-bestrijding, geld iets ver lichting brengen. Geld dat gebruikt kan worden voor de inrichting van: consultatiebureaux, Rheu- maziekenhuizen, inrichtingen, waar be handelingen kunnen plaats vinden, zo als massage, bestraling. Elk jaar komen 20.000 nieuwe en 55.000 oude patiënten hulp vragen! Wat kunnen wij nu doen? De bekende dichter-zang er Clinge Doo- renbos schreef bij het 30-jarig jubileum van de Vereniging het gedicht: „Weet U' waarvan de laatste vier regels lui den: Weet U, dat U mee kunt vechten Tegen Rheuma-Nederland Door een jubileum-gave Met Uw Rheuma-loze hand. Dat is wat wij nu in Velsen in de week van 24 februari1 maart a.s. kunnen doen als de kollektanten bij ons aan bellen. En wilt u meer doen, dan kunt u zich als kollektant opgeven bij: Mevr. Anten, De Genestetlaan 11, Drie huis, tel. 4937; mevr. Harmsen, Thor- beckelaan 16, Velsen-Z., tel. 5193; me vrouw Homburg, Wijk aan Zeeërweg 158, IJmuiden, tel. 5129; mevr. Post, Ju- lianakade 32, IJmuiden, tel. 4724; mevr. van Stekelenburgh, Velserduinweg 177, IJmuiden; mej. E. Vijlbrief, Lijsterlaan 1, IJmuiden, tel. 4917; mevr. Overeem, Rijskweg 478, Santpoort; mevr. Winter, J. T. Cremerlaan 52, Santpoort. Tenslotte nog dit: 70% van de op brengst komt ten goede aan de Rheuma bestrijding in de eigen gemeente en wat nu nog ten bate van een ander is, is straks misschien ook ten bate van ons zelf. T. Th. P. Ferwerda, arts. Directeur van de Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst te Velsen. neus,keel,borst vaD vastzittend slijm 18 februari a.s. is in onze gemeente de 2e polioinentingsactie begonnen. Thans zijn het de kinderen geboren in '57, '56, '54, '53 en '52, die een beurt krijgen. Tussen 18 februari en 7 maart komt de eerste inspuiting en tussen 24 maart en 12 april de 2e inspuiting. In mei komen dan de kinderen geboren in 1955 voor de 3e injectie in aanmer king, terwijl voor de andere kinderen tussen 1957 t/m 1952 geboren, deze 3e injectie plaats vindt eind september be gin oktober 1958. Dan zullen dus alle kinderen tot en met de kleuterschoolleeftijd klaar zijn. Kosten zijn ook dit keer weer niet ver bonden aan de inspuitingen. En nu voor u ouders de belangrijke vraag: zijn er gevaren aan verbonden? En dan moet het antwoord zijn: geen enkel gevaar. Alle huisartsen verklaarden van de in spuitingen bij de kinderen geboren in '55 geen enkele reactie gezien te hebben. Dat moet voor u een grote geruststel ling zijn! Dan een tweede vraag: zijn er tegenaan- wijzingen? Zoals er bijvoorbeeld we! zijn voor pokkeninentingen? Het antwoord is dan: geen enkele. Dit betekent natuurlijk niet, dat u met kinderen moet komen die koortsig zijn of grieperig. Daar gaat u normaal toch ook niet mee naar buiten! Wat kunt u doen om alles vlot te laten verlopen? le. De u toegezonden kaart goed en volledig invullen. 2e. Uw inentings-kaarten (rose of blau we) niet vergeten (kijk in de trouw boekjes). 3e. Op de tijd komen die aangegeven is op uw kaart. Als u dit doet zult u ervan versteld staan hoe vlot alles gaat, dank zij de medewerking van het administratief per soneel en de geneeskundige staf. Laten we weer een opkomst krijgen van meer dan 86 zoals bij de kinderen geboren in 1955, is gehaald. Wie onlangs de televisie-uitzending van de Internationale Badminton wedstrij den te Haarlem heeft aanschouwd, zal hiervan zeker hebben genoten en ook tot de conclusie zijn gekomen dat badminton geen spelletje is, doch inderdaad toch wel een echte sport. Aan de manier waarop en de vaardig heid waarmede de spelers aan deze wed strijden deelnamen kon men duidelijk constateren, dat deze sport niet alleen een zekere vaardigheid vereist, maar daarnaast een goede concentratie en re actievermogen en zeker niet te vergeten een goede lichamelijke conditie. Het viel op, dat weer zeer goede pres taties werden geleverd door uit het warme oosten afkomstige lieden. Is dit doordat de sport daar meer buiten wordt beoefend i.v.m. het klimaat? Of ligt hen deze sport beter? Hoewel het Nederlands spelpeil snel op waarts gaat, mede doordat er door de jongeren veelvuldig en enthousiast wordt gespeeld, blijven wij thans nog de mindere van b.v. Engeland en Denemar ken. Dit vindt waarschijnlijk zijn oorzaak in de ruimere speelgelegenheid die daar door het bestaan van badmintonhallen wordt geboden. Daarom zou een sporthal, niet alleen voor badminton, doch ook voor meerdere zaalsporten in een redelijk grote ge meente een uitkomst zijn. Bij de Badminton Club „Velsen" spelen de in het gymnasium (Velserbeek) gold reeds lang een ledenstop i.v.m. de be schikbare ruimte. Wij zien echter dat er weer enige jeugdleden kunnen worden aangenomen (zie advertentie) en ver moedelijk ook wel enkele geoefende se niorleden. Zouden die zich mogelijk b.v. bij de nieuw gevestigde in Santpoort kunnen bevinden? „Santpoort" 2 liet dinsdag j.l. zien, dat ze heus wel wat in haar schaak-mars heeft door het sterke H.W.P. 2 uit Haar lem met 7YV/2 te verslaan. Dit tien tal had daarvoor nog geen wedstrijd verloren. Nu dient nog afgewacht te worden, wat de concurrenten voor de le en 2e plaats zullen doen. Door voormelde zege behouden de Santpoorters een kansje op de 2e plaats, resp. promotie-wedstrijden. De persoonlijke resultaten waren: Sant poort had aan de oneven borden zwart. G. Schuurman S.-v. d. Velde (H. W.P.) 10; SterkRasing 10; Bus selmanHaverkort YlYi< Pieterse Huneker YlY* v. d. BronkOud deken Yl/2* Oosterlingv. d. Stoop 1-0, KestingRaaphorst 01, Vos Bauken 10, KoolhaasHoltkamp 1-0, Blokkerv. d. Berg 10. Voor de onderlinge competitie werd ge speeld: groep 1: JuningBrugman 0—1, LaboucherePels 01, KrooneBlans- jaar 1-0. Groep III: RoosWinters 10 regl.; Wagner Sr.Wulffelé 01, Wagner Jr.Wagner Sr. 10. Er meldde zich deze avond een nieuw lid aan! Santpoort hoopt, dat er spoedig meer deren zullen volgen. Huisschakers komt eens kennis maken! Het verplicht u tot niets. Rectificatie vorige opgave: Schuurman Haanapel moest luiden 10! Dinsdag j.l. werd er door de huisvrou wen een excursie gemaakt naar 't Rijks museum, waar door mejuffr. dra. S. G. Steltman een rondleiding werd gehouden langs de schilderijen van Rembrandt en andere „grote meesters". Om één uur werd er geluncht in de Bijenkorf en daarna hadden de dames vrij om te winkelen tot half drie, waar na een gids ons naar de zolder van het gebouw bracht, waar we in een knus zaaltje werden ontvangen met een kopje koffie met cake. Hier werden we gecon fronteerd met de voorwerpen die door de klanten teruggebracht waren omdat ze in de was of stomerij zodanige eigen schappen gingen vertonen, dat ze niet meer aan 't gestelde doel konden be antwoorden. Alle klachten worden se rieus op het laboratorium onderzocht en meestal wordt de schade vergoed. Er was nog gelegenheid om een kijkje „achter de schermen" van de Büenkorf te nemen, maar door tijdnood konden we daar niet ten volle van profiteren. Ruim vijf uur waren we weer keurig thuis. Maandag 17 februari hield deze vereni ging haar jaarvergadering in de zaal van „Spaarnberg". In deze koude mid dag waren pl.m. 50 leden opgekomen, een aantal, waarover 't bestuur tevre den was, want 't is nu eenmaal zó, dat helaas voor zulke bijeenkomsten in bijna geen enkele vereniging veel belangstel ling bestaat. Men begon op tijd en was om half vijf weer thuis, aldoende leert! Na de ge bruikelijke jaarverslagen (waarbij bleek, dat de afdeling er na 4 maanden goed voorstond, en een mooi batig saldo had) moest er worden gestemd. Het bestuur, dat een „voorlopig" was, werd „en bloc" herkozen; alleen mevr. Veenemans, die zich wegens drukke bezigheden niet her kiesbaar stelde, werd vervangen door mevr. C. G. Busv. Splunter. Er is ter kennismaking met het bestuur voor belangstellenden een contactbijeen komst bij mevr. Busselman, Wüstelaan 17 's middags 2.30 uur op 26 februari en 's morgens op 5 maart bij mevr. Hor beek, Hyacinthenstraat 66. De schouwburgmiddag is 26 februari a.s., gegeven wordt: „Omzien in wrok", van J. Osborne. Maandagavond 24 febr. a.s. om half ne gen organiseert bovengenoemde vereni ging in café „Zomerlust" een kontakt- avond over de honkbalsport. Deze avond wordt verzorgd door de heer C. Jonker uit Haarlem. Zij, die eens wat meer willen weten omtrent deze sport zijn van harte wel kom. Aan deze wedstrijd namen een groot aantal personen deel. De uitslag was als volgt le prijs de heer G. Alders 4778 p. 2e prijs de heer Hoogzaad 4730 p. 3e prffs de heer J. Spanjaard 4720 p. 4e prijs Mevr. Kleist 4649 p. 5e prijs Mevr. Dam 4619 p. De zweefprijs werd gewonnen door mevr. Graas. De volgende Klaverjasavond is op dinsdag 11 maart.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1