SarfpooisWeehblad Donderdag 27 februari gaf „FIT" zijn jaarlijkse uitvoering. Het Leger des Heils vraagt uw hulp. „Kaspar zoekt een vader". Ned. Ver. van Huisvrouwen. Opbrengst Rheuma- collecte f 1250.13. Partij v. d. Arbeid. R. K. Trekkerskring. Ouderavond. Paasspel Schaakclub Santpoort Genootschap van de Stille Omgang. Klaverjassen. Rede en redelijkheid. c.s.v. 29e Jaargang no 10 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 7 maart 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Na een vlaggenparade, die een fleurige noot aan de opening gaf, deelde de voor zitter, de heer L. Offerhaus, in zijn ope ningswoord mede, dat in het afgelopen jaar grote veranderingen in de gelederen van FIT hadden plaats gevonden. De leider was naar Haarlem gegaan en had de voor FIT benodigde oefenuren niet meer beschikbaar. Gezien het grote lei derstekort gaf dit een grote zorg. Ge lukkig vond men de heer E. van Heynin- gen bereid het leidersschap te aanvaar den, hoewel hij nog midden in zijn op leiding was. Deze avond was dus de eerste maal, dat hij als leider voor het voetlicht kwam. Mede gezien in het licht van de korte voorbereiding mochten de aanwezigen dus geen al te hoge eisen stellen aan het optreden van de onder zijn leiding staande groepen. Bovendien heeft iedere leider zo zijn persoonlijke opvat tingen, waaraan de jongens en meisjes dus nog moesten wennen. Het eerste nummer, dat van de kleuters onder leiding van Mevr. Bakker, was heel aardig en de gedragingen van deze kinderen wekte de vrolijkheid in de zaal op. Het nummer „banken voor meisjes van 69 jaar toonde de ernstige gezichten van deze meisjes bij de eerste wankele schreden op het gebied van evenwichts oefeningen. Dit soort oefeningen ligt de meisjes wel, zij hadden er kennelijk ple zier in. Het had wat korter kunnen zijn. De jongens van dezelfde leeftijd in het nummer „op en af" toonden hun vaardig heid op de springkasten en zetten daarbij hun beste beentje voor. Het nummer klassikaal brug voor meisjes van 1013 jaar toonde duidelijk hoe meer aanleg de een heeft boven de an dere. Het geheel maakte een goede in druk. Het kastspringen van de oudere meisjes gaf oefeningen op een niveau, dat voor allen bereikbaar was en werd vlot afge werkt. De oudere jongens hadden voor hun num mer grondgymnastiek wel wat weinig ruimte. Toch werd er met vaart gewerkt. Dat springen en duikelen was echt een kolfje naar hun hand. In deze nummers zijn zij op hun best. De rhythmische oefening van de dames was goed ingestudeerd en gaf een gave indruk. Ma de pauze kan men bij het nummer voor oudere jongens zien, dat de voor bereiding wat kort was geweest. Niet alle oefeningen werden zonder mislukkingen afgewerkt. De vrije oefeningen van de meisjes wer den zeer goed uitgevoerd. Het peil van de brugoefeningen voor dames lag vrij hoog. Zij oogstten dan ook veel applaus. De oudere jongens konden zich bij het paardspringen weer geheel uitleven. De vaart, waarmede de springers elkaar op volgden, was een aparte attractie. De oefening in tango maat van de dames sloot het programma af. Ook hiervoor kregen de dames een daverend applaus. Rest nog te vermelden, dat ér in de uit verkochte zaal een gezellige sfeer heers te, zodat FIT met genoegen op deze uit voering kan terugzien. Zaterdag a.s. wordt door de Gerefor meerde Jeugdvereniging „Reveille" een filmavond verzorgd, wrarvan de op brengst ten goede zal kamen aan het te bouwen jeugdhuis. De film wordt uitge bracht door de Cefa (Christelijke Film Aktie) en is getiteld: „Kaspar zoekt een vader". Wat gaat er gebeuren, wanneer een jon ge weduwe, vergezeld van haar 5-jarige zoontje, dat zo graag een vader wil, nog eens alle vertrouwde plekjes van haar huwelijksreis gaat opzoeken. U wordt medegenomen naar het Moezeldal, waar U kunt genieten van de prachtige natuur. Hoe Kaspar, in zijn ontwapenende on schuld, zijn toekomstige vader zoekt en ook vindt, vertellen wij niet. Dat moet U gaan zien. En dan ziet U tevens een van de aar digste ontspanningsfilms, die U ooit zult kunnen gaan zien. De toegangsprijs is 1,per persoon en de voorstelling is voor alle leeftijden toe gankelijk. Op maandag 10 maart om 2 uur precies, verwacht het bestuur van deze vereni ging haar leden weer in de zaal van „Spaarnberg" aan de Wüstelaan. Mevr. E. v. d. Lieuw, schoonheidsspecia liste, zal dan een causerie houden over huidverzorging, met daarbij toepasselijke lichtbeelden. De gehouden collecte ten bate der Rheu- ma-bestrijding is te Santpoort een groot succes geworden. Trots de geweldige sneeuwval en de onbegaanbare wegen trokken de collectanten (waaronder één heer) er op uit en hun werk is zeker niet onbeloond gebleven. Te Santpoort Dorp bedroeg de opbrengst 672,48 en te Santpoort Station 379,70, gecollec teerd door Mevr. v. d. Slikke en haar staf, terwijl Mevr. Brons geheel alleen Santpoort voor de spoorlijn voor haar rekening nam en een bedrag van 197,95 wist bijeen te brengen. Totaal 1250,13. Een woord van dank aan helpers en ge vers is hier zeker op zijn plaats. Moge meerdere dames zich beschikbaar stellen om in den vervolge te collecteren. Nu de verkiezingen naderen, heeft het bestuur van de afdeling Santpoort weer het systeem van de buurtleiders ingesteld, die de verkiezingsaktie in hun buurt lei den. Voor inlichtingen, platen, borden, machtigingen, vervoer van zieken op de stemdag, kunt U zich dus van nu af richten tot de secretaris L. Munnikes, Arubastraat 25, telefoon 7248 en tot J. de Groot, Duinweg 44. J. Kant, Kluiskenslaan 24. J. Sierink, Pastoorsstraat 1. J. Fontijn, Hoofdstraat 170. W. Post, Hyacinthenstraat 23. J. H. Porck, Kerkerinklaan 57. A. P. van Vuuren, Cremerlaan 17. L. J. van Overmeeren, Bonairestraat 17 hs. 15 en 16 maart trekken we er weer op uit voor een weekend naar de jeugdherberg in Bakkum, waar we bij goed weer een heerlijke wandeling door de duinen naar het strand gaan maken of op de fiets naar Bergen peddelen waar we ook fijn van de natuur en buitenlucht kunnen ge nieten. Voor zaterdagavond hebben we ook een gezellig programma met daarna een avondwandeling voor de liefhebbers en dat zijn we natuurlijk allemaal. Vertrek per bus om 18.30 uur vanaf het Kennemerplein. Voor 2 x brood mee nemen. Opgeven voor 12 maart bij Mej. T. van Schagen, Hoofdstraat 2. Op woensdag 12 maart 1958 zal in de gymnastiekzaal van de Adolf van Nas- sauschool een ouderavond worden ge houden. Ir. K. Roderkerk, directeur van de Stich ting „de Kennemer Duinen" zal een le zing houden, verlicht met kleurendia's. Deze avond verdient bijzondere belang stelling. Aanvang 8 uur. In 1957 werden door het Leger des Heils verzorgd plm. 23000 personen met een totaal van 450.000 verpleegdagen. In de reclasseringsarbeid werden 2500 rappor ten uitgebracht en 20.000 uren arbeid ver richt. Zie hier een greep uit het veel omvatten- werk dat door het Leger des Heils ge daan wordt. Er zijn zo velen, die op geestelijk of maatschappelijk gebied hulp behoeven. Dit geldt zowel voor groten als kleinen. Tegenover de geestelijke nood stelt het Leger des Heils het Evangelie en strekt de helpende hand uit naar hen, die ook nog in deze tijd in sociale nood verkeren. Daarvoor heeft hetLeger des Heils in richtingen om, zoveel mogelijk, de in nood verkerenden op te nemen. Voor de be dreigde of verwaarloosde jeugd heeft het Leger des Heils haar kindertehuizen. Voor de ongehuwde moeder, de maat schappelijk niet aangepasten, de eenzaam bejaarden enz. tehuizen. Er zijn in ons land, voornamelijk in de grote steden, zo veel ouden van dagen eenzaam voort levend, zoveel teleurgestelden die geen hoop meer hebben voor de toekomst. Tot al dezen strekt het Leger de helpende hand uit. Dat dit alles grote financiële uitgaven met zich mede brengt, begrijpt een ieder wel. Daarom doet het Leger weer een beroep op U om te helpen dit zegenrijke werk voort te zetten. De vol gende week komen de heilsoldaten weer eens bij U om uw gave voor hun werk in ontvangst te nemen. Stel hen niet te leur. Geeft met vreugde. Geeft met milde hand, voor het werk in Nederland. De Afd. Santpoort wekt haar leden (en eventueel nieuwe leden) dus hierbij op, deze bijeenkomst te bezoeken; er valt al tijd wel iets op te steken op zo'n middag! Voor de schouwburgmiddag op 18 mrt. (gegeven wordt „de Bolle", blijspel van M. Achard). U kunt zich opgeven bij Mevr. v. d. Slik ke, W. de Zwijgerlaan 36 of Mevr. Hor beek, Hyacinthenstraat 66. „Terug naar Gethsemané" Misschien heeft U het vorige artikel in dit blad niet gelezen. Of misschien wel, maar hebt U er niet meer aangedacht. Daarom komen wij nog even hierop te rug. Op 1, 2 en 3 april a.s. zal in de Sionskerk te Haarlem-Noord, onder aus piciën van de beide onderstaande organi saties, het paasspel „Terug naar Gethse mané" worden opgevoerd. Het is een spel gebaseerd en geinspireerd op de overbekende lijdensgeschiedenis. De schrijver, Gabriël Smit, echter heeft dit spel geschreven met de bedoeling deze geschiedenis, dgor zijn vorm, aan vaardbaar en actueel te maken voor de mens van deze tijd. Hierin is hij geslaagd door zijn visie, typeringen en de uitwerking hiervan. De dékors en entourage zijn eveneens zeer modern en suggestief, zodat het geheel in een verrassend nieuw licht wordt ge plaatst. Dit alles is voor ons een aan leiding om U op te wekken dit spel te gaan zien. Daarenboven dient nog vermeld te wor den dat de toegang op alle drie avonden vrij en gratis is. V.C.J. Commissie Bijzonder Kerkewerk. In de onderlinge schaak-competitie wordt 't nu wel duidelijk wie in de verschillende groepen de bovenste plaatsen zullen gaan bezetten. In groep I zijn dit: G. Kroone, J. Wolters en C. Pels; in groep II: M. Busselman, A. Oosterling en J. Vermeer en in groep III W. Wuffelé, G. Baljet en T. Roos. In groep III is Wuffelé wel zeker van promotie naar de 2e groep: hij zal zeker als no. 1 eindigen. Wat de andere groe pen betreft bestaat omtrent het behalen van de eerste plaats nog niet de volle zekerheid. G. Kroone en Busselman staan erop dit moment wel 't beste voor, maar er kunnen zich nog verrassingen voor doen. Voor de komende week staan er weer twee belangrijke wedstrijden voor de Bondscompetitie op het programma. Het tweede tiental moet op dinsdag 11 maart de strijd aanbinden tegen Het Oude Slot 2 uit Heemstede, terwijl het eerste op donderdag 13 maart naar Rolland 2 in Overveen moet. Indien deze laatstgenoemde wedstrijd door Aan de leden en belangstellenden, die zich als lid aan de hieronder vermelde adressen kunnen opgeven, delen wij mede, dat er dit jaar wegens de Missie in de Parochie Santpoort geen ledenvergade ring zal worden gehouden. De bedevaart gaat natuurlijk gewoon door en vindt plaats op zondag 23 maart a.s. met de Algemene Intentie: „mogen de Christenen zoveel naastenliefde op brengen, dat zij de wereldvrede winnen". Vooraf wordt er in de Parochiekerk van O.L.V. v. Altijdd. Bijstand een kort Lof gehouden om 1 uur, waarna het vertrek vanaf de Drinkgrevelaan (naast de kerk) om 1.20 uur per bus. De omgang begint om half drie en wordt besloten met een H. Mis in de kerk van de H.H. Petrus en Paulus (de Papegaai) om 3.45 uur. Het punt van aankomst (plm. 2 uur) en vertrek (om 6 uur) van de bussen te Amsterdam is dit jaar verplaatst naar de Marnixstraat bij de Elar.dsgracht (dus niet meer Spuistraat). De kaartjesverkoop vindt plaats op zondag 16 maart a.s. na de H.H. Missen van 8, 9.30 en 11.15 uur. Ook kunt u zich dan als lid opgeven. Mocht u zondag 16 maart verhinderd zijn, dan zullen de kaartjes, zolang de voorraad strekt, nog verkrijgbaar zijn op zaterdag 22 maart tussen 2 en 5 uur bij: H. P. H. de Jong, Kerkweg 134 (Sant poort dorp) en J. Bart, Uytendaalstraat De K.A.B. organiseert dinsdag 11 maart weer een klaverjaswedstrijd in café „Zomerlnst". Ook niet-leden zijn welkom. Er zijn weer een groot aantal prijzen. HOE STAAT HET MET ONZE SPELKWALITEIT? We spraken dezer dagen een official uit de voetbalwereld, die uit hoofde van zijn functie nog al eens wat clubs uit ver schillende districten van ons land in actie ziet. Op onze vraag, wat hij over het huidige spelpeil dacht, of er nu werkelijk na de invoering van het semi-profvoetbal ver hoging van het spelpei valt te constate ren, antwoordde hij, dat hij daarover nog niet bepaald een juichtoon kon aanheffen. Aangezien hij hiermede precies onze ge dachte vertolkte, plaatsten wij de opmer king, dat we in de grote dagbladen en sportpers toch meermalen zo hoog hoor den opgeven over geleverde technische en tactische prestaties, vooral ook wan neer een Nederl. Elftal of een Bondself- tal een overwinning had behaald. Dan - zo gingen we verder hebben èn pers èn radio èn toeschouwers weer een „opdoffer" in de vorm van een nederlaag nodig om wederom met beide benen op de grond te staan en de realiteit weer voor zich te zien. Aan zo'n „opdoffer" dachten we dezer dagen, toen we lazen, dat Ajax in Buda pest door Vaszas kansloos met 40 was geklopt. Deze grote voorsprong was reeds met de rust verkregen en wanneer de Hongaren er na de thee niet „show" van hadden gemaakt, dan waren mogelijk de dubbele cijfers nog wel bereikt. „Zo leren wij het nooit", moeten de Ajax-spelers na afloop gezegd hebben. Kijk, toen Ajax enige weken vóór deze wedstrijd tegen dezelfde Hongaren in Amsterdam door afbrekend spel een ge lijkspel wist te behalen, staarde men zich op dit „onbeslist" aan verschillende kan ten rijkelijk blind. Het deed je zo denken aan Zoutman, die in de Franse Tijd op een klein onderdeel van de Engelse vloot een overwinning behaalde en wiens pres tatie die viel in een tijd van verval toen prompt vergeleken werd met over winningen uit de tijd van Tromp en De Ruyter. Wanneer we zo in onze naaste omgeving het semi-profvoetbal eens onder de loupe nemen, dan hebben we geenszins moeite ons enthousiasme te bedwiqgen, want het spelpeil nadert vaak een bedenkelijke laagte. Wat de roodbroeken-club „Haar lem" te zien geeft, haalt niet bij pres taties van Haarlem-ploegen uit het ver leden, bijv. van het elftal waarvan Piet Groeneveld-in-zijn-goede-tijd, Kick Smit en Wirn Roozen deel uitmaakten. Het huidige RCH-team kan o.i. in genen dele met succes de vergelijking doorstaan met het elftal, dat het in seizoen 19221923 tot kampioen van Nederland bracht en dat in Boekelaar, Roelfsema, Van Dam, Nieuwenhuis, Nekkie Koning, Hazevoet en Nachtegeller krachten had, die we nu met een lantaarntje in het RCH-team van thans moeten zoeken (als ze er zijn!). En wie zich het VSV-team herinnert, dat nu een tiental jaren geleden aan de wedstrij den om het kampioenschap van Neder land deelnam met spelers als Sterk, Balvers, De Vries, Van Onselen, Haze- veld, Van Gelder en Stijger zal het met ons eens zijn, dat dit een spel le verde van een kwaliteit, die heel wat hoger lag dan dat van de tegenwoordige ploeg der roodwitten. Ongetwijfeld heeft het elftal van „Storm vogels" dit seizoen in tal van wedstrijden laten ziai, dat het bepaald wat in de mars heeft, maar dat het in staat is spe lers als Sint, Vissen, Blinkhof, Haak, Koster en Oldenburg geheel naar het tweede plan de verschuiven, wil er bij ons niet in. „Santpoort" gewonnen wordt, kan het kampioenschap der 2e kl. gevierd wor den. Dat onze spelers om dit doel te bereiken - hun uiterste best zullen doen, ligt voor de hand. Doordat er reeds één partij vooruitgespeeld werd door G. Schuurman, beginnen we met de stand Yly2. Indien er nu nog 5 puntjes bij komen zijn we kampioen, dat moet mo gelijk zijn!! Het is werkelijk gezegd in een rede van onze Minister van Defensie, dat alles in het werk gesteld dient te worden om te komen tot een verzachting van de tegen stellingen tussen Oost en West, mede door de houding van een ieder persoon lijk. Het is naar ik meen voor het eerst dat een dergelijk zuiver standpunt werd uit gesproken door onze Minister. Jammer is het echter dat de gewekte hoop op enige kentering op het zelfde ogenblik weer de bodem werd ingeslagen, als na deze uitlating direct een beroep op het Nederlandse volk wordt gedaan om vooral niet bang te zijn voor het vesti gen van een raketbasis in ons land, zijn de ter verdediging van onze eigen vrij heid. Naar mijn overtuiging is hier geen sprake van angst van hen die hiertegen namens het Nederlandse volk ageren, maar van verantwoordelijkheid voor de medemens. De eveneens in deze rede geschetste span ningen tussen Oost en West zouden een sterke defensie noodzakelijk maken, met alle gevolgen van dien. Helaas ontbreekt nog steeds de juiste gevolgtrekking, dat men door toe te ge ven aan de bewapeningswedloop alleen maar de spanningen verhoogd en zeker niet verminderd. Dit betekent in het huidige stadium van alles vernietigende wapens, dat elke ver dediging gelijk zal staan aan een aanval. Een aanval op alles wat het leven heeft op aarde. Daarom werd het een teleurstelling dat de redelijkheid in deze reeds teloor ging. C Spoor Velse». (Buiten verantwoordelijkheid der uitgever). En tenslotte het Nederlands Elftal. Hoe dat er straks zal uitzien, weten we na tuurlijk niet, maar de kwaliteit er van zal ten opzichte van het laatste Ned. Elftal heel wat moeten omhoog zijn ge gaan, willen we van het spel der huidige Oranjehemden net zo genieten, als we dat destijds gedaan hebben van dat van het team, waarvan bijv. Van Nellen, Van Teel, Kick Smit, Bep Bakhuys en Vente deel uitmaakten. WEER EEN VOETBALLOZE ZONDAG. Ook de vorige zondag kwamen Velsen en Terrasvogels niet in het veld. Het bestuur van de K.N.V.B. had reeds de vrijdag vóór de speeldag alle wedstrijden afgelast en we kunnen dat niet Snders dan een wijs besluit noemen. Het gehele programma werd nu verschoven naar de komende zondag, wat dus betekent, dat Velsen het op eigen terrein zal moeten opnemen tegen Wijk aan Zee en Terras vogels de uitwedstrijd speelt tegen Alc- maria Victrix. Van een uitgebreide beschouwing over deze wedstrijden kunnen we ons ontheven achten, omdat we die reeds in ons vorige nummer een plaats inruimden. We menen dan ook te kunnen volstaan met de con clusie, welke we in bedoeld (vorig) over zicht trokken. Ten opzichte van Velsen dachten we, dat de geelblauwen zich met een gelijkspel gelukkig mochten prijzen wat dus inhield, dat geen revanche werd genomen voor de gevoelige 40 nederlaag in Wijk aan Zee geleden en wat de Terrasvogels aanging, spraken we de hoop uit, dat zij het goede voor beeld van de Velsenaren zouden volgen, die destijds het stoute stukje uithaalden ongeslagen uit de kaasstad terug te ke ren door de Alcmarianen een gelijkspel (11) af te dwingen. HET ELFTAL VAN TERRASVOGELS. Het elftal van Terrasvogels, dat zondag tegen Alcmaria Victrix in het veld komt, ziet er als volgt uit: Cöhrs, Goedhart en Van Gelder; Nieu- weweg. Van Vuuren en Van Eden; Rijke, Timmer, Veldman, Thoolen en Bouwer. DERDE KLASSE A. Alcmaria Victrix Egmondia Vitesse Wijk aan Zee Alkmaarse Boys Z.A.P. Velsen H.S.V. A.D.O. Beverwijk Terrasvogels 17—26 17—24 17—22 17—22 17—19 16—15 16—15 17—13 18—13 16—12 17—11 17—10

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1