SariporaÈWeehHad 1898 60-Jarig Jubileum 1958 Fanfare-corps „Willielmina''. R. K. S. V. „Veisen" Eieren wedstrij d. Cabaretavond. Partij van de Arbeid. Turnver. „Santpoort" Schaken. Bridgeclub „De Kennemers R.K. Jeugdzorgwerk. R.K. Kerkf Santpoort ZONDAGSDIENST ARTSEN belnncruke A t€l€foonnummzrs) E.S.T.O. 29e Jaargang no 12 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon £619 Vrijdag 21 mrt. 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 HET OUDE L3DJE: GEEN VOETBAL. Dok zondag j.l. kwamen onze plaatse- ijke voetballers liet in actie. Des zon al achtte de consul eisen, waarop gemid- lag, voor voetbal on- en, want de we, ■en voor voetbal /oor de Terra: migszins ander; lagsmorgens vro het terrein van leid 15 cm sneeui jeschikt, wat tere :ht jammer mocht he rsomstandigheden wa- uitermate geschikt. :>gels lagen de zaken De blauwwitten voor wie de uitwedsli jd tegen Alcmaria Vic- :rix was vastgesteld, kregen nl. in de oop van de vèjiek bericht, dat het Alk- naarse Sportpaik. waarin Alcmaria haar enten heeft ofcaslagen, voor voetbal tiet beschikbas* was, omdat het die dag roor de paard asport gereserveerd was. Dat „uitje" n ar Alkmaar houden de /ogels dus no te goed! VAT ONS Z 9NDAG A.S. rE WACHTEN STAAT. oor de komi nde zondag is door de ompetitie-leide: nhaalprogramn van de K.N.V.B. een vastgesteld, waarbij >ok Terrasvog Is betrokken is. De blauwhemdêa spelen die dag in Cas- ricum tegen Vitesse, hetgeen betekent, lat Goedhart-qs. die dag een ploeg te- jenover zich krijgen, die nog niet heie naal uitgeschakeld is, hoewel we aan- tonds willen toegeven, dat een achter- tand van 4 punten op de leiders met tog 5 wedstrijden ivoor de boeg nu niet lirect perspectiévein biedt, die reden tot chone toekomstdromen geven. Toch ge- oven we, dat de Vitessenaren onder het notto „zo lang erileven is, is er hoop", lun uiterste best, zullen doen om de >unten in Castricum te houden. Dp 13 oktober j.lj was Vitesse bij Ter- asvogels op bezoek. Niet dan na veel noeite slaagden k alk en zijn mannen er n om met 21 van onze plaatsgenoten e winnen. Dit .gejvoegd bij het feit, dat /eisen op 24 ijevember j.l. op het Vi- esse-terrein met 32 op beide punten >eslag legde mop? voor de blauwhemden 'oldoende reden rijn om zich niet reeds iij voorbaat geslagen te achten. 4ET ELFTAlj VAN TERRAS- /OGELS. iondag a.s. ko at Terrasvogels uit met: iöhrs; Goedhai t en Van Gelder; Nieu- veweg, Van 7uuren en Van Eden; Ujke, TimmerJ Veldman, Thoolen en Jouwer. /ELSEN 2 Op DE ONDERSTE 'LAATS. vlet de Velsea-réserves vlot het niet lijster in de le'klas A van de voorma- ige Haarlemse Voetbal Bond. Met 4 Hinten uit 12 wedstrijden staan ze op de inderste plaats en al is het een feit: dat DCO, de ex-K.N.V.B.-club, met 8 pun- en uit 13 wedstr jden er ook niet best roor staat en Veisen 2 nog in 8 wed- trijden de gelegenheid krijgt te tonen, lat het te goed is voor de onderste ilaats, niet ontkend kan worden, dat momenteel de positie der geelblauwe eserves geenszins reden tot juichen geeft, ferrasvogels 2 heeft tot dusver ook al leen prestaties geleverd, die de aanlei- ling zouden kunnen vormen om enthou siaste brieven naar huis te schrijven naar tenslotte kunnen de reserves der /ogels met 11 punten uit 12 wedstrijden och vrij rustig [ademhalen. Maar kam pioen worden zé zeker niet DERDE KLAS A.| bondag j.l. werd voor de derde klas A illeen de wedstrijd ZAPEgmondia ge- ipeeld. De Egmonders gaven op duide- ijke wijze te kennen, dat ze nog steeds jerekend willen wórden tot de gegadig- len voor de bovenste plaats: Ze wonnen net niet minder dan 82 van de voet ballers uit Anne Paüwlowna. De stand n de derde klas A is nu: Mem. Vixtrix 1726, Egmondia 182;, DSV 17—22, Vitesse 17—22, Wijk a. Zee 1719, Alkin. Boys 1615, ZAP 17—15, Velsen: 17—13 HSV 18—13, ADO 1612, Beverwijk 1711, Ter rasvogels 1710. WAT VROEGER MOGELIJK WAS. [n een sportblad wan zo'n kleine 70 jaar geleden lazen we van de hand van de redacteur het volgende: „In ons vorige nummer maakte ik de heer Schuld als goal-keeper het verwijt, dat hij de bal op meer dan 6 pas van de goal opnam. Men deed mij echtqr uit Den Haag de opmerking dat dit volgens het Engelse reglement wel mag [geschieden. Als ant- - oord op deze gewaardeerde opmerking iiene, dat de heer Schuld te Rotterdam ;ns die regel speelt en dat men in l en 'Haag evenzo denkt, doch dat men zich te Haarlem bijv! altijd aan de 6 pas gehouden heeft. Innjssen geef ik gaarne toe, dat het Engelse reglement beter is en men dus het halve veld als terrein van de goal-keeper mag beschouwen." OOK TOEN AL. De lange lijsten van geschorsten en voorlopig geschorsten in het officiël or gaan van de K.N.V.B. zijn er het be wijs van, dat ook in ons lieve vaderland de sport niet altijd verbroedert. Het schijnt wel, dat handtastelijkheden en andere onsportieve handelingen min of meer onafscheidelijk aan het voetbal spel verbonden zijn, want in een verslag van een wedstrijd tussen twee Amster damse clubs, gespeeld in 1889 la zen we o.m.: Toch moeten we de jeugdige spelers opmerkzaam maken, om met nog meer ernst en kalmte te spelen. Zo zagen wij, dat de speler Guillaume Zweers één der spelers van de tegen partij enige stompen op zijn rug gaf; dit althans behoort niet bij het voetbal spel thuis". afdeling Turnen De afdeling „Turnen" ziet haar activi teiten als een onderdeel van de vrije jeugdvorming. Onder deskundige leiding wordt hier een sport beoefend die bij uitstek geschikt is voor een harmonische ontwikkeling van lichaam en geest met het accent op eigenschappen als kracht, sierlijkheid, behendigheid, ritmisch ge voel, terwijl het samenwerken in groeps verband in eigen katholiek milieu ook zin voor andere hulpvaardigheid, saam horigheid enz. aankweekt. Het is een tak van sport die altijd in hoog aanzien heeft gestaan vanwege zijn vormende waarde voor de jonge mens. Vooral in onze moderne jachtige tijd, die speciaal ook de jonge mensen zozeer beïnvloedt in haar drijvende jachtende vaart, als be hoefte aan tegenwicht hiertegen en het „Turnen" is hiervoor bij uitstek geschikt. Gemeentelijke- en kerkelijke overheid steunen ons hierbij financiël door sub sidie en medewerking, maar toch menen wij ook een beroep te mogen doen op de parochianen van Santpoort om dit werk financieel te steunen. De volgende week zullen alle parochia nen bezocht worden door leden met het verzoek om donateur te worden voor 1,50 per jaar of 25 cent per maand. Als tegenprestatie krijgt u als donateur vrije toegang tot de uitvoeringen. Het bestuur hoopt en verwacht dat de dona teurs-actie een succes zal worden, zodat financiële zorgen en krapte van geld middelen geen belemmering blijven voor de uitbouw van deze mooie vorm vrije tijdsbesteding en jeugdwerk. Parochianen wij rekenen op uw steun en belangstelling, toont dit met een daad, en wordt donateur van onze vereniging. De K.A.B. organiseert vrijdag 28 maart een klaverjaswedstrijd ln café „Zomer- lust". Op deze avond zijn een groot aantal eieren te winnen. Ook niet-leden zijn welkom. Naar we vernemen zal op dinsdag 1 april in de toneelzaal van „de Weij- man" een consumentenavond worden gehouden, georganiseerd door de Santpoortse Enkabé-winkeliers. Het belooft een gezellige cabaretavond te worden, omdat zeer bekende artisten medewerken, t.w. Adrie van Oorschot, Tineke van Leer, Vera Terpstra, Ineke Ineke Veenhoven, Justus Jasayes. Kaarten zijn bij de bekende Enkabé- winkeliers verkrijgbaar. Zoals reeds in het vorig nummer van dit blad werd bericht, kan men zich voor het vervoer van zieken en invaliden op de verkiezingsdag zelf kan men zich nog telefonisch wenden tot Th. W. van Veen Middenduinerweg 28, telefoon 8197. Ook dit jaar zal onze radiogeluidswagen door Santpoort rijden, zowel voor de staten- als voor de gemeenteraadsver kiezing. Mocht onze wagen op een punt staan, waar het geluid storend zou zijn voor een ernstig zieke, schroom dan niet dit even bekend te maken aan de chauf feur. Op donderdag 20 maart houdt onze af deling een ledenvergadering in de Toorts. De referendumbiljetten voor de gemeenteraadsverkiezing kunnen hier worden ingeleverd. De partijgenoten An drea en Van Veen zullen hun visie ge ven over de buitenlandse politiek en het bewapeningsvraagstuk. Na afloop hier van zal er ruim gelegenheid zijn tot dis cussie over deze onderwerpen. Aan de ingezetenen van Santpoort. Op 9 augustus a.s. zal het 60 jaar ge leden zijn, dat het fanfarecorps „Wii- helmina" werd opgericht. Teneinde dit 60-jarig jubileum meerder relief te ge ven ligt in de bedoeling om op 29 juni, 5 en 6 juli a.s. een Internationaal Con cours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen te houden. Mitsdien zal dit concours een dubbele functie vervullen: eensdeels aan een ruime kring van corpsen de ge legenheid bieden om in onderlinge wed ijver tot de hoogst mogelijke prestatie te komen en daarnevens de zwakke plek ken in het eigen spel te onderkennen; anderdeels om nog eens opnieuw het fan farecorps „Wilhelmina" in het middel punt van de belangstelling te plaatsen. Hierdoor toch zal deze 60-jarige een nieuwe stimulans krijgen, om met het vuur der jeugd en de wijsheid van de ouderdom, zijn zo mooie en aantrekke lijke taak temidden van de bevolking te blijven vervullen. In het jaar 1948, bij het 50-jarig jubi leum organiseerde „Wilhelmina" een concours, dat de meesten nog vers in het geheugen zal liggen. De organisatie, zo wel als de huisvesting van de gasten werden o.a. in de Belgische pers hoog lijk geroemd, terwijl de muzikale pres tatie alom met lof werd geprezen. Het concoursbestuur hoopt van ganser harte, dat ook nu weer vele corpsen en belangstellenden naar het Burgemees ter Rijkenspark zullen trekken, om met terdaad te tonen, dat de amateuristische muziekbeoefening in Santpoort vele goede vrienden heeft. Om het voorgenomen concours van „Wilhelmina" echter wederom tot in de puntjes te kunnen regelen, doet het con coursbestuur een beroep op de Sant poortse ingezetenen een bijdrage te ge ven, hetzij in wekelijkse- of maande lijkse giften, hetzij een bedrag ineens. Dit is mogelijk door plaatsing van de handtekening en bedrag op de officieel gewaarmerkte collecte-lijsten, welke de zer dagen worden aangeboden. Boven dien kan men zich dan tegelijkertijd eventueel als jubileum-donateur laten in schrijven; gedurende een halfjaar be taalt men dan 0,25 per maand, het geen recht geeft op vrije toegang tot alle jubileumconcerten, alsmede op een belangrijke korting op de toegangsprijzen van de wedstrijden. Het fanfarecorps „Wilhelmina" heeft daardoor allengs een bijzonder te waar deren plaats in het verenigingsleven ver kregen. Trots up en downs is het corps nimmer in gebreke gebleven aan alle festiviteiten medewerking te verlenen en nimmer werd een vergeefs beroep op het corps gedaan als gezorgd moest worden voor muzikale omlijsting ten be hoeve van liefdadige en/of culturele in stellingen. Het bestuur van „Wilhelmina" hoopt daarom, nu 't een ernstig beroep doet op de offervaardigheid van alle ingezetènen, dat een ieder voor een bedrag, hoe ge ring dan ook, zal intekenen, opdat een jubileum-muziekfeest georganiseerd kan worden, waaraan men met genoegen zal terugdenken. Voor uw medewerking zeggen wij u bij voorbaat hartelijk dank. Santpoort, maart 1958. G. WIEDIJK, voorzitter, Antillenstraat 14, Santpoort G. W. KAMKES, secretaris, Kerkplein 2, Veisen. Zaterdag 22 maart a.s. wordt in de turnzaal van de Dr. v. d. Leyschool te Haarlem voor meisjes- en jongensadspi- ranten van 1215 jaar de Trialmeet „V.O.L.O.T.V.S.Hercules" in Vrije Brug en Ringen gehouden. Voorts bestaat het plan om a.s. zomer met de meisjes- en jongensadspiranten deel te nemen aan het K.N.G.V.-Zomer- kamp in de prachtige omgeving van Arn hem. Voor zover nu reeds bekend blijkt hier voor bij onze adspiranten veel belang stelling te bestaan. Aan het Bondsfeest 1958, hetwelk a.s. Pinksteren op de grote Sonsbeekweide te Arnhem zal plaatsvinden, zullen 40 da mes van T.V.S. deelnemen. Zij zullen medewerking verlenen aan de massale Knotsen- en Lintenoefening. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat de jaarvergadering is vastgesteld op donderdag 17 april a.s. Wordt Santpoort 1 kampioen in afd. 2e kl. C. van de Noord-Holl. Schaakbond? Deze vraag kan bijna bevestigend beant woord worden. De strijd tegen de an dere kampioens-gegadigde Rolland 2 is gestreden met de voorlopige uitslag 54 voor de schakers van Santpoort. Eén partij nl., die tussen Blansjaar en Bloe men werd afgebroken en onze man zal daar minstens remise uithalen. In dit geval kan het kampioens-feest gevierd worden. Donderdag 20 maart wordt be doelde partij uitgespeeld! Het heeft anders geducht gespannen! Juning liet zich in een mat-stelling drij ven, waar geen ontkomen aan was. Ge lukkig kon daarna Wolters in een solide partij winst boeken. Labouchere moest echter daarna recapituleren in een partij, die een wild karakter droeg. Stand was toen 2x/i1J^ (Schuurman had voor- uitspelend remise behaald). Door een daarop volgende zege van Pels, die steeds het beste spel had werd de stand wederom gelijk 2J^2J^ en kort daarna had Klijn door prachtig positiespel zijn tegenstander tot opgeven gedwongen. De vreugde daarover werd echter getemperd door de nederlaag van Haanappel, die in grote tijdnood het niet bolwerken kon. Stand: 3J^3J^. Dus nog volop spanning, waaraan Sterk en Busselman een einde maakten door resp. de volle winst en remise te behalen, zodat de score 54 voor „Santpoort" werd. Hier onder volgen nog de bord-uitslagen: 1. van Brederode (R)-Klijn (S) 0-1; 2. Schippers-Wolters 0-1; 3. Uittenbogaard -Pels 0-1 4. Bloemen-Blansjaar afgebr.; 5. Drost-Labouchere 1-0; 6. Kamphuis- Tuning 1-0; 7. Bink-Schuurman 8. v. Maanen-Haanapel 1-0; 9. Overbeeke- Sterk 0-1; 10. Timmer-Busselman yz-vi- Het tweede tiental ging op 't pad der overwinningen voort. De vierde in successie volgde tegen 't Oude Slot 2- Heemstede met liefst 8-2. Er bestaat nu nog een heel klein kansje voor een be slissingswedstrijd terzake promotie. Verde/ was 't een verheugend feit, dat 2 junioren zich bij onze club zullen aan sluiten. Moge er meerderen volgen! Het bezitten van een jeugdgroep is voor een club van groot belang. Voor de toe komst kunnen „de jongeren" een grote aanwinst gaan betekenen. Voor hen geldt een gereduceerde con tributie-regeling. „Santpoort" gaat met goede moed ver der. I. B. De wintermaanden hebben voor de kennemers de nodige ontspanning en ook successen gebracht. In de viertallen-competitie, afd. Kenne- merland der N.B.B. namen viertallen met gunstig resultaat deel. Het eerste viertal handhaafde zich in de hoofdklasse en nam een eervolle derde plaats in. Het tweede team plaatste zich in de tweede klas als nummer twee. Het derde bestaande uit de. heren Kruis man, Andela, Kuysen en Pork smaakten het genoegen kampioen van hun afdeling te worden en spelen nu nog 'n driehoeks wedstrijd om twee plaatsen in de eerste klas, veel succes heren! Het vierde team bracht het er minder goed af wat zijn oorzaak wel vond in een te kort aan wedstrijd-routine, noch tans speelde ook zij heel geanimeerd en zien met voldoening op deze wedstrijden terug. De wintercompetitie in clubverband, be staande uit twaalf wedstrijden gaat nu ook enige tekening in komen. De stand na 8 wedstrijden is als volgt: A—L Y N. 1. fam. Spruyt 424,39; 2. heden Seegers-v. Munster 414,16; 3. fam. Rietdijk 599,03; 4. heren Steinberg-Wit- mond 395.23; 5. heren Seemers-Andela jr. 392,79; 6. fam. Kroone 383,53; 7. heren Kruisman-Andela Sr. 576.13; 8. heren Rost-Bodewes 568.76. BL Y H: 1. heren Kuys-Porck 462.30; 2. heren Paats-Rode 441.76; 3. mevr. Mulder-heer Kleefstra 417.43; 4. heren Top-v. Rij 402.59; 5. dames Nieuwenhof -Rohlaan 575,76; 6. dames Seegers-van Munster 548,03; 7. fam. Vader 345.88. C—D Y N: 1. fam. Estié 417.92; 2. fam. Ebeling 412.08; 3. fam. Weyers 405.63; 4. fam. Dirven 396.84; 5. heren Gerritsen-Muller 369.33; 6. dames An- dela-Sprang 365.55; 7. dames Muller- Smakman 339.08. Wij willen deze keer eens beginnen om de huismoeders hulde te brengen voor de wijze waarop zij meewerken aan onze emmertjes-spaaractie. Reeds een 200 spaarkaarten hebben wij kunnen omzetten in evenzovele guldens. Ook in 1958 kunt u ons jeugdwerk fi nancieel blijven steunen door middel van het emmertjes-spaarsysteem. De maan den april en mei zijn „attractiemaanden" en dit betekent, dat op elke 5 volle spaarkaarten een wastang of waslepel als extraatje wordt gegeven. Wij zullen ook deze gebruiksvoorwerpen, speciaal bestemd voor de huisvrouw en zeer nut tig bij het doorroeren van de kokende was en het uithalen van hete wasstuk- ken, eerlijk verdelen of verloten. Echter kan degene, die ons in die 2 maanden 5 volle kaarten inlevert erop rekenen, dat hij of zij in aanmerking komt voor deze attractie. Voorlopig blijven wij op uw sympathie en medeleven rekenen, mede in verband met de a.s. zomerkam pen is uw steun onontbeerlijk. D. D. Zondag 23 maart: H.H. Missen 6.45, 8 uur, 11.15. De Hoogmis is te 9.30 uur. Te 7 uur Lof w.o. 2e Vastenconferentie door de ZeerEerw. Heer Dr. H. Kuipers, secretaris van het Bisdom. Dinsdag 25 maart te 7 uur gez. H. Mis. Woensdag 26 maart te half 8 Lof. Donderdag 27 maart te 8 uur Contact avond voor de ouders van onze kleine communicanten op de parochiezaal. Spreekster de Eerw. Zuster M. Virginie Vrijdag 28 maart te half 8 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 29 maart te half 8 Broeder schapslof en Mariauur. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds M. W. J. C. de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) Tijdelijk Badhuis Wüstelaan 10.15 en 3.15 uur ds Lok, IJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel—Kapel) 10 uur ds D. H. Biesma 4 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 19.30 uur ds J. P. Jacobszoon Avonddienst Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelqnstraat 1 te IJnuiide.n, 10.30 uur de heer J. B. Assendorp Lutherse Gemeente Kapel „Westerveid" te Driehuis 10.15 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur Prof. dr. W. Leendertz, Santpoort-St. Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds G. H. van Willenswaard 19 uur ds J. van der Blink, Amsterdam Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur Ds Ter Steege ZONDAG A.S. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN Apotheek de Wilde g Broekbergeniaan 4-2, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560-8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 TAX3 Het voordeligste adres Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1