SanipocrisWeehblad [predikbeurten Oranje-Vereniging Santpoort-dorp Er is zoveel JUDO. Turnver. Santpoort" Jeugdkoor„Inter Nos R.K. Kerkf Santpoort Partij van de Arbeid Schaken. E.S.T.O. 29e Jaargang no 17 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 25 april 1958 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 99 Officieel Programma Koninginnedag. 810 uur Gramofoonmuziek in het winkelgedeelte van de Hoofdstraat. 9.30 uur Opstellen van de versierde groepen en keuren door de jury. De individuelen (1 of 2 kinderen) stellen zich op op het schoolplein van de Adolf van Nassauschool; op het schoolplein van de Chr. School: groepen van 3 tot 5 kinderen; op het schoolplein van de R.K. Jongens School: groepen van 6 en meer deelnemers. 10 uur Vlaghijsen op de Terrasweg, waarna de wandeling met muziek door het dorp aanvangt. Route: Berglaan, Molenveltlaan, Schipbroekenweg, Burg. Weertplantsoen, Kerkweg, Kruidbergerweg, Overbildtweg, Sint Eustatiusstraat, Surinamestraat, Hoofdstraat, Wüstelaan, Burg. En- schedéstraat, Frans Netscherlaan, Wulverderlaan. 14.30 uur Het optreden in de zaal „Zomerlust" van de komiek „Santos" voor de kinderen van de leden. 20.00 uur Een gezellig programma voor de leden in de zaal „Zomerlust" door Anova Cabaret Revue „Lachparade". 1. Kennismaking met Rudi Carell 2. Herman Teunissen bespeelt zijn electronisch wonderorgel, De tuttivox 3. Carla met haar sprekende poppen 4. Ad Engel en assistente brengen hun manipulatie-show 5. Frans van Dusschoten imiteert 6. Christine Spierenburg, de bekende radio-zangeres 7. Rudi Carrell vertelt PAUZE 8. Herman Teunissen met vrolijke accordeonklanken 9. Ad Engel neemt U bij de neus 10. Christine Spierenburg zingt haar sucessen 11Frans van Dusschoten 12. Afscheid Daarna een gezellig Oranje Bal onder leiding van de „Ymond Boys' Voor het avond-programma zijn nog meer toegangskaarten disponibel gesteld, die tot uiterlijk zaterdag 26 april tijdens de winkeluren verkrijgbaar zijn in de bekende zaken van de fa. Seegers en Wildschut. Om teleurstelling te voorkomen raden wij u ten zeerste aan om U tijdig van deze kaarten te voorzien. De mensen zeggen wel eens, als een be roep gedaan wordt op hun hulp en steun: er is zo véél! Er is ook veel. Maar er is ook veel nodig. Is onze sociale zekerheid dan niet voldoende? Nederland behoort toch tot de tamelijk welvarende landen en bevindt zich in een relatief gunstige positie. Natuurlijk, dat is volkomen waar. Maar toch Er blijven ondanks alle voorzieningen, ondanks hogere lonen en grote consump tie, toch hiaten bestaan. En de mensen die om het nu maar een letterlijk zo uit te drukken in zo'n maatschappe lijk hiaat moeten leven, zij merken maar zo af en toe en dan nog zijdelings iets van de bevoorrechting van hun land. Dat ze er méér van zullen merken, dat is de taak van hun landgenoten. Die taak wordt op veel verschillende manieren vervuld, want de Nederlander is hulp vaardig als er van werkelijke nood sprake is. Dat wordt duidelijk bewezen door het grote aantal particuliere fond sen op allerlei gebied die hulp in nood verlenen. Er is een weg, een heel gemakkelijke, om veel van zulke fondsen tegelijk te steunen: door Zomerzegels te kopen en te helpen verkopen. De onbrengst van de Zomerzegels wordt namelijk verdeeld onder een aantal instellingen, die steun g ven aan minvermogende zieken, ge- brekkigen, stille armen, oud-verpleeg sters, culturele en wetenschappelijke wer kers, voor bejaardenzorg, vakantie voor vermoeide huisvrouwen, consultatiebu reaus voor alcoholisme, kindertehuizen enz. enz. Landelijk werkende hulporgani saties en ook plaatselijke belangen kun nen uit het geld, dat door de Zomerze gels wordt opgebracht, worden gesteund. En dat zo'n prettig gevoel geeft: de verdeling van het geld wordt elk jaar opnieuw vastgesteld en wel voordat de actie begint. Iedereen die Zomerzegels koopt of helpt verkopen, weet dus pre cies welke fondsen hij steunt. De landelijke fondsen, die uit de op brengst van 1958 een aandeel zullen ontvangen zijn: de stichting Rheuma- tehuizen de stichting Sanatorium voor lijders aan oogtuberculose de Ver- pleegfondsen van de Koninklijke Neder landse Centrale Vereniging tot bestrijding der tuberculose de Actie voor het Asthmatische Kind de Katholieke stichting voor het Astmatische Kind het Fonds voor Individuele Gevallen van de Nederlandse Vereniging tot Rheuma- tiekbestrijding het Prinses Irene Fonds de Nederlandse Centrale Vereniging voor Gebrekkigenzorg het Prins Bernhard Fonds het Fonds voor Bij zondere Doeleinden van het Voorzie ningsfonds voor Kunstenaars het On dersteuningsfonds der Ver. van Letter kundigen het Nederlands Steuncomité voor Beeldende Kunstenaars het Ne derlands Kunstverbond het Koningin Juliana Fonds het Erefonds voor Oud- Verpleegsters het Fonds Oud-Huis bezoeksters van de Vereniging tot be strijding der tuberculose de Neder landse Blindenbiblioheek het Natio naal Fonds voor Bijzondere Noden. Juist nu, in deze tijd van nationale be zuiniging en economische onzekerheid, moeten wij alle zeilen bijzetten, want juist nu hebben deze hulpfondsen onze hulp hard en hard nodig. Al deze in stellingen doen werk dat noodzakelijk gedaan móét worden. Daarom is er zo veel J lij het horen van het woord „Judo", •ijgen veel mensen een raar gevoel van men. Men vindt deze sport maar ruw. e gooit een ander maar op de grond zonder je af te vragen, dat die ander zich wel eens zou kunnen bezeren. Wat zit daar nu in, een beetje gooi- en smijt werk afgewisseld met gymnastische oefeningen. Ik wil graag proberen deze misverstan den op te helderen. Het Judo is een sport, die afkomstig is uit het „Oosten". Langzamerhand heeft deze sport bekend heid gekregen in Europa. In de laatste tientallen jaren is men ook in Neder land begonnen met het beoefenen van deze sport. Dit verklaart misschien, waar om de meeste mensen in hun onwetend heid „het Judo" als „ruw" betitelen. Deze sport is niet ruw, in tegendeel; het is een zachte kunst, hetgeen ook het woord Judo betekent. De leerling leert onder bekwame leiding zijn val, die hij opzettelijk bewerkstelligd, breken. Hij geeft, zodra zijn lichaam de grond raakt, met één of twee handen afhan gend van de positie waarin hij zich be vindt, een valbrekende klap. Deze klap wekt de indruk, dat de leer ling zich bezeert. Het is dikwijls be wezen, dat degenen, die de kunst van het valbreken meester zijn, bij een onfor tuinlijke val slechts een simpele schaaf wond kregen, terwijl zij, die deze kunst niet meester waren, in dezelfde situatie, gebroken ledematen of een hersenschud ding kregen. In het dagelijks leven kunnen wij de praktische betekenis van het „Judo" niet genoeg naar waarde schatten. Goede eigenschappen, b.v. doorzettings vermogen, de kracht om ons door moei lijkheden heen te slaan, ook al is dit soms moeilijk, worden door deze sport ontwikkeld. Santpoortse Judovereniging „Dschen- Dui", gebouw speeltuinvereniging „Jong Santpoort", Wüstelaan. Trainingsavon den maandag en vrijdag. Donderdag 17 april j.l. hield T.V.S. in café „de Viersprong" haar jaarvergade ring. De wnd. voorzitter, de heer G. Hop opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. De jaarverslagen van secretaris cn pen- ningmeesteresse konden de goedkeuring van de vergadering wegdragen. De kascommissie bracht een gunstig ver slag uit, waarna de penningmeesteresse mevr. W. Th. de Jonge-Bakker, décharge werd verleend, met dankzegging voor het accuraat beheer der financiën. De aftredende bestuursleden, A. W. Vol- mer en C. v. Dillewijn-Spruyt, werden met algemene stemmen herkozen. In de vacature P. Kranenburg werd ge kozen de heer J. Vogel, terwijl in de vacature C. F. van Zutphen werd voor zien door dat de heer G. Hop met al gemene stemmen tot voorzitter werd ge kozen. De altredende leden van de Technische-, Propaganda- en Regelingscommissie, t.w. de dames T. Hop, J. v. Vuure-Bierdra ger en de heren C. Beun, P. Gaasbeek en J. Vogel werden herkozen, terwijl in deze commissie nog werd gekozen de heer J. C. E. C. Volmer. Tot materiaal-commissaresse werd ge kozen mevr. C. van Dillewijn-Spruyt. Het ligt in 't voornemen om in het tijd vak van 29 augustus a.s. met een aan tal adspirantleden te gaan kamperen in het K.N.G.V.-kamp te Arnhem. Tot kampleidsters werden benoemd de dames A. Dortmundt-Nol en T. Mos mans-de Jonge. Het technisch programma 1958 kon de goedkeuring van de vergadering wegdra gen. Dit programma omvat o.a.: deelnamen aan het Bondsfeest te Arnhem, aan de Sportweek in de gemeente Velsen, voor wat Santpoort betreft te samen met de plaatselijke gymnastiekverenigingen „Fit" en „Velsen". Voorts deelname aan de Jeugdvaardig- heidsproeven te Haarlem. In verband met de medewerking aan de Sportweek komt de jaarlijkse Openlucht Uitvoering ditmaal te vervallen. Vervolgens werd nog besloten om de contributie van de adspirantleden met ƒ0,10 per maand te verhogen. Als vaandeldrager werd aangewezen de heer J. C. E. C. Volmer. It Zwitsers concert. Woensdag 30 april a.s. (Koninginnedag) zal door het Jeugdkoor „Inter-Nos", diri gent Jan Booda in de Gem. Concertzaal een Zwitsers concert gegeven worden. Hieraan werken mee het Jodlerchor „Edelweis" uit Zurich, een Trachten- tanzgruppe uit Bazel, een Landlerkapelle, drie Alphoornblazers en een Fahnen- schwinger. De Zwitsers zijn de gasten van het Jeugdkoor en blijven drie dagen in Haarlem waarna zij over Keulen, waar zij ook een concert geven weer naar Zwitserland terugkeren. Het pro gramma beloofd dat het een zeer mooie prettige avond zal worden. Zondag 27 april Parochiefeest van de Eerste H. Communie. H.H. Missen te 6.45, 8 uur, 11.15. Hoogmis te 9.30 uur. Lof te 4 uur. Donderdag 1 mei: te 10 uur Gez. Hu welijksmis voor het bruidspaar v. Eeken- Daans. Te half 9 Stille Avondmis. Vrijdag 2 mei. Eerste vrijdag. H.H. Mis sen te half 7, 7 uur (gezongen-, 8 uur. Te half 8 Lof. Zaterdag 3 mei: te half 8 Dodenherden king. VELSEN WINT VAN TERRAS- VOGELS. Terrasvogels degradeert. Het is dan zover: de degradatie, die al zo lang als een dreigend spook boven de hoofden der Santpoortse blauwwitten heeft gehangen, is een feit geworden. Velsen won nl. zondag j.l. met 21, stelde zich door deze zege zelf in veilig heid, maar tekende tevens het vonnis der blauwwitten. Het was jammer, dat het tengevolge van bijzondere omstandigheden geen zuivere krachtmeting is geworden. Wat toch was het geval? Voor de rust moesten bij de Vogels Wijnen en Tim mer, de beide vleugelspelers tengevolge van blessures uitvallen. Ze werden ver vangen door Rijke en Lokkers. Was dit op zich zelf reeds een verzwakking, de situatie verbeterde er niet op, toen al spoedig na de hervatting invaller Rijke ook al wegens een blessure eveneens het veld moest verlaten en de scheidsrechter aan de hand van de reglementen geen invaller mocht toestaan, zodat Terras vogels genoodzaakt was vrijwel de ge hele tweede helft met 10 man te spelen. De Engelsman zou zeggen: ,,'t Is all in the game" maar tenslotte was het voor de blauwhemden een geduchte handicap, vooral nu het een wedstrijd gold, waarin zoveel voor hen afhing. De wedstrijd zelf kenmerkte zich voor in de eerste helft door een grote ner vositeit, waarvan halve en hele mistrap- pen en slecht geplaatste ballen het ge volg waren. Ook werd er af en toe be hoorlijk stevig gespeeld. Het hegin van de wedstrijd was voor Terrasvogels alleszins hoopvol en voor Pius Reyerse om naar zijn hoofd te grij pen: Hij was het n.l., die reeds direct na de aanvang de bal langs zijn eigen doelman plaatste (01). In deze stand kwam voor de rust geen verandering, goeddeels door het falen van de voor hoedes voor de wederzijdse doelen. Al betrekkelijk kort na de rust echter wist Bakkum met een o.i. niet onhoudbaar schot de partijen op gelijke voet te bren gen en het was dezelfde Velsenaar, die twee minuten voor het einde „the win ning goal" wist te scoren (21). 't Was bepaald „sneu" voor de toch al zo ge handicapte Terrasvogels, maar achteraf bleek, dat een gelijk spel hun toch niet meer gebaat zou hebben. We hopen tenslotte, dat de Vogels er in zullen slagen het volgend seizoen een ploeg op de been te brengen, die in staat is het verloren terrein te herwinnen. En wat Velsen aangaat: Laat de geelblauwe supporters het volgend seizoen weer in spanning verkeren, maar dan ten op zichte van de bovenste plaats. DERDE KLAS A. Alcmaria Victrik 21-32; Egmondia 21-31; Vitesse 21-28; CSV 21-24; Wijk aan Zee 20-21; Velsen 21-18; Alkm. Boys 19-17; HSV 20-16; ZAP 21-17; Bever wijk 22-16; ADO 20-16; Terrasvogels 22-14. De klap is gevallen: Terrasvogels is ver oordeeld, om het het volgend jaar in de vierde klas te gaan proberen. Bepaald onverwacht is deze klap niet gekomen daarvoor hebben de blauwwitten te lang op de onderste plaats gestaan -- maar toch, toen in de laatste tijd nog al eens gunstige resultaten vielen te vermelden, hadden we nog hoop op een uitstel van executie. Bepaald triest was het, dat het nu juist Velsen moest zijn, dat de Vo gels de genadeklap gaf. Terrasvogels' nederlaag was Velsens be houd! Het kan soms raar lopen in de voetbalwereld: zo zit je nog in degra datie-moeilijkheden en zo sta je op de zesde plaats! De strijd om de ere-titel is dit jaar in deze afdeling ongemeen spannend. Met nog één wedstrijd voor de boeg leidt Alcmaria Victrix slechts met één winstpunt meer op Egmondia. De be slissing valt de komende zondag in de wedstrijd Alcmaria VictrixEgmondia. Het kon niet mooier lopen! De Egmon- ders moeten persé winnen willen zij kam pioen worden, doch de Alkmaarders heb ben al aan een gelijk spel genoeg. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Wat ons de komende zondag te wachten staat, is niet veel meer, niet alleen uit een oogpunt van kwantiteit, maar ook uit dat van kwaliteit: Wat het eerste be treft: Terrasvogels is uitgespeeld, zodat alleen Velsen in actie komt, en wat het kwalitatieve aangaat: De uitwedstrijd van Velsen tegen CSV heeft voor geen der partijen enige waarde meer, zodat hij voor beide teams een genoeglijkheidspar tijtje kan worden en in de regel is in zulke ontmoetingen de spanning en de inspanning ver te zoeken. Laten we het op een gelijk spel houden. Het kinderfeest begint op donderdag 1 mei a.s. om 2 uur in het jeugdhuis aan de Donkerelaan. Een speciale bus ver trekt om 1.30 uur 's middags vanaf het Broekbergenplein te Santpoort-Dorp en om 1.45 uur vanaf De Toorts aan de Duinweg. Er is weer een prima program ma voor de kinderen. Toegang gratis op vertoon van kaarten, die gehaald kun nen worden bij de adressen: Kiuiskens- laan 24, van Ewijckweg 2, Duinweg 44, Hoofdstraat 170, Hyacinthen straat 23, Cremerlaan 17. Einde van het feest circa 4.30 uur. Voor bejaarden en minder-validen zal een bustocht door de gemeente worden georganiseerd. Opgave uiterlijk 24 april. Het avondfeest wordt gehouden in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan te IJmuiden. Aanvang 8 uur. Voor de Santpoortenaren rijdt weer een aparte bus. Geef u tijdig op om teleur stelling te voorkomen. De bus vertrekt om 7.15 uur vanaf het Station Sant poort en om 7.30 uur vanaf het Broek bergenplein. Santpoort 1 zal voor promotie nog een derde beslissingswedstrijd moeten spelen. De tweede ontmoeting tegen Zandvoort werd nl. met 46 verloren. De kleine kans op een gelijk spel werd dus geen werkelijkheid. De 5 afgebroken partijen leverden slechts 3 punten op. Natuurlijk spelen de zenuwen een rol in zulke be langrijke ontmoetingen. Op de bewuste speelavond bleek echter dat we er, toch nooit meer als 4J^5J^ uitgehaald zou den hebben. Eén onzer mannen, die zeker winst had kunnen halen zag de goede voortzetting over het hoofd en moest daardoor ten slotte toch met remise genoegen nemen. Nu maar afwachten wat de finale zal opleveren. Santpoort heeft aan een ge lijk spel genoeg door beter bord-gemid delde. Deze wedstrijd zal in Haarlem moeten plaatsvinden. Datum daarvan moet nog bepaald wor den. Hoe 't ook zij: „Santpoort" zal er om vechten! Voor de onderlinge competitie werden nog gespeeld: Groep 1: SchuurmanSterk J^, BrugmanBlansjaar YiYl< Tuning Pels afgebr., KrooneWolters idem. Groep II: v. d. BronkLeijsma 10, VosBlokker 01, VermeerLeijsma 10, PieterseOosterling 01, Pieterse Busselman 01, van DuinKoolhaas 1—0. Groep III: RoosBaljet 10, Hoogzaad Winters 0—1. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds. L. Hoorweg, Haarlem Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10 dienst eu 3 uur ds Lok, IJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk (Euiel—Kapel) 10 en 4 uur ds. D. H. Biesma H. Avondmaal eu Dankzegging Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmsiraat, ij muiden 10 uur dr J. Maarse, Krommenie Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abeienstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds L. M. de Jong, Driebergen Lutherse Gemeente Kapel W esterveld" te Driehuis 10.30 uur dienst in Beverwijk Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds G. H. van Willenswaard 19 uur J. Visser, Oud-Kath. geestelijke ds D. ter Steege. Herv. pred. ^Oecumenische dienst Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur Ds Ter Steege ZONDAG A.S. PH. HASELAGER, Hoofdstraat 153 Telefoon 8570 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Sautpoort-St. Telefoon K 25608249 Êlswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 250016760 BeLPncRUKG czrx T6L€foonnum/n€RSJ POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02S50 6400 TAXI Het voordeligste adres TAXI Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Veren, voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs. Jaarvergadering donderdag 17 april in de Pniël Kapel. Na opening door de voor zitter, de heer A. Markerink met het lezen van Jesaja 44 21 tot het eind, spreekt deze een woord van welkom. God heeft deze school gesticht en Hij onderhoudt die. Ook roept God tot dank. De notulen der vorige jaarvergadering worden gelezen en ongewijzigd vastge steld. Het jaarverslag van de secretaris meldt met dank het feit dat de heer Quakkelaar 25 jaar lid van 't school bestuur was, dat God de alg. adj., die ziek was tot nabij de dood, voor vrouw en school gespaard heeft. Voorts wordt er aan herinnerd dat er grote wisseling plaats had in 't personeel, maar dat alle plaatsen weer zijn bezet. Bij het jaarverslag van de penningmees ter voert de heer Brugman het woord. De kascommissie stelt bij monde van de heer Hartendorf décharge van de pen ningmeester voor. Het hoofd der school zegt dat de uitstapjes der le en 2e klas ging naar 't Bloemendaalse strand, klas 3 en 4 naar de Avifauna, klas 5 en 6 naar Schiphol, De sport werd beloond met 4e kampprijs. De school met de Bijbel kreeg de wisselbeker. In december was de uitvoering van het kerstdecla- matorium een groot succes. Bij de verkiezing van bestuursleden wer den de 4 aftredende herkozen. In de kascommissie kwam naast de heer Hartendorf, de heer Brugman, plaatsver vanger de heer H. Alblas. De bestuursvoorstellen de statuten on gewijzigd te laten en enkele toevoegin gen aan 't huishoudelijk reglement te doen, werden aangenomen. Na rondvraag gaat de heer Alblas in dankgebed voor en sluit tegen elf uur de voorzitter de vergadering.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1