SanfpoaisWeelifalad aan SPORTIEVE PLICHTEN Schaken. Postduivennieuws. Massclieroen 1941. Jubilea. R.K. Kerk, Santpoort Trekkingslij st Ouderavond Parochiescholen. Christ. Sportvereniging „FIT" Kath. Arb. Beweging. HONKBAL. Partij van de Arbeid. Handboogschieten Kath. Vrouwenbond. R.K.S.V. Velsen, ^Turnen Wijziging Buslichting. gprediMwurteti ZONDAGSDIENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. 29e Jaargang no 19 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaau 43 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS HUIS Vrijdag 16 mei 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nor tel. 7029 In voetbalverslagen kan men vaak lezen, dat „die of die" club haar sportieve „plicht" deed door haar tegenpartij één of beide punten te ontfutselen. Men bedoelt dan met dat „sportieve plicht doen", dat de winnende club, hoe wel zelf geen enkel belang bij de over winning hebbend, omdat zij nóch .voor de bovenste nóch voor de onderste plaats in aanmerking kwam, zich toch ingezet had om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Zo behoort het ook inderdaad, maar of het ook altijd gebeurt, is een andere vraag. Voor insiders is het zelfs niet eens een vraag, want zij zullen met vele voorbeelden aankomen om aan te tonen, dat „die of die" club „toen en toen" er maar met de pet naar gegooid heeft, waardoor de tegenpartij gemakkelijk aan twee puntjes kwam, die er toe leidden, dat zij de onderste plaats nog juist bij tijds aan een zustervereniging kon over doen. En juist om die gedupeerde zusterver eniging gaat het nu! Kijk, zo gauw de nieuwe competitie is aangevangen, is het alle deelnemende clubs bekend, dat er één net als wijlen Barbertje zal moeten hangen en niemand zal het dan ook in zijn hoofd halen te protesteren, als zijn club wordt aangewezen om het volgende seizoen in een lagere klasse te spelen, omdat alle andere clubs meer winstpunten behaald hadden. Maardan moet dat behalen van die meerdere winstpunten ook op regelma tige wijze geschied zijn. We hebben hierbij niet op het oog, dat de ene club de andere met opzet heeft laten winnen, want dat is moeilijk te bewijzen, maar wel de wedstrijden, waarin één der twee clubs, omdat zij toch niets te hopen of te verezen heeft, zo ongeïnteresseerd speelt, dat de tegenpartij, hoewel zij als gedecideerd zwakker, ja zelfs als de zwakste ploeg der afdeling bekend stond, wel winnen móest. En wanneer nu een tweede bij de onderste plaats betrokken club hiervan de dupe wordt, dan ligt het voor de hand, dat deze on mogelijk kan beamen, dat zij met recht moet degraderen. Momenteel leven we in de periode, waarin de definitieve hekkensluiters worden aangewezen, li moet nu maar eens opletten, hoe vaak de adspirant-ge- gadigden voor deze minder eervolle en begerenswaardige plaats soms zelfs met sprekende cijfers winnen van hoger geklasseerde clubs, die toch niets te winnen of te verliezen hadden en daarom maar een lusteloos partijtje „ten beste" gaven. Won, om maar eens een voorbeeld te geven, zondag j.l. de semi- profclub Amsterdam niet met 61 van de club van Faas Wilkes? En tot deze prestatie zouden de hoofdstedelingen te gen datzelfde VVV zeker niet gekomen zijn, als de Venloërs zelf nog belang bij de uitslag gehad hadden! We kunnen ons voorstellen dat BW, welke club op de onderste plaats staat, helemaal niet blij is geweest met dit „falen van de Venlose ploeg. Nu zou men ons kunnen tegenwerpen, dat men de behandelde kwestie moet be kijken en wel van deze: Wanneer de competitie zich nog in het aanvangssta dium bevindt en alle clubs nog de drang naar hogerop in zich voelen, dan ligt het voor de hand, dat de spelers de aan de wedstrijden voorafgaande dagen zich op de komende ontmoetingen concentreren en dus „geladen" het veld inkomen. Dat dit in dei nadagen van de competitie in die wedstrijden, welke van geen belang meer zijn, niet het geval zal zijn, ligt voor de hand. Inderdaad, we geven dit volmondig toe en ook voor ons is dit alleszins begrijpelijk, maar tussen „ge laden het veld inkomen" en „ongeïnte resseerd spelen" is toch altijd nog een middenweg, die bewandeld móet wor den, als door ongeïnteresseerd spelen de belangen van andere clubs worden ge schaad. OVERSCHRIJVING GEVRAAGD. In de Officiële Mededelingen van de KNVB lazen we, dat de spelers Schol van Terrasvogels en Morriën van Velsen overschrijving hadden gevraagd naar Stormvogels, DE BEROEPS-VOETBALBOND De voorlopige voorzitter van de nieuwe Nederlandse Beroeps-Voetbal Bond, dit zijn dus „echte" en geen semi-profs heeft aan de „Sportkroniek", het be kende Haagse Sportblad, medegedeeld, „dat de op papier gezette competitie" van deze Bond in september van dit jaar beginnen zal. We zijn nieuwsgierig, of dit inderdaad het geval zal zijn! Terreinen, accomo- datie blijvende publieke belangstelling engeld stamp je zo maar niet uit de grond. De lekenspelgroep van de Oecumeni sche Jeugdraad Velsen is alweer ge ruime tijd bezig met het instuderen van een spel. Ditmaal is de keuze gevallen op een gedicht van W. A. P. Smit „Masscheroen 1941" dat gedurende de oorlogsjaren ontstaan is. In dit spel komt tot uiting de strijd tussen het duivelse dat in onze wereld steeds de kop op steekt en het goede dat zich ook wil doen gelden in deze wereld. Behalve dat het in Beverwijk en IJmui- den zal worden opgevoerd, wordt het ook gebracht in de Hervormde Kerk, Burg. Enschedélaan te Santpoort op vrijdag 23 mei 1958 (zie elders in dit blad). Op donderdag 22 mei a.s. herdenkt de heer G. C. W. Haleber de dag dat hij 25 jaar geleden bij de fa. Albert Heijn als Filiaalhouder in dienst kwam. Hiervan was hij 15 jaar werkzaam te Amsterdam en 10 jaar te Santpoort. Op 15 mei a.s. herdacht de heer P. H. Tiebout, kassier van de Coöp. Boeren leenbank te Santpoort, dat hij 12J/£ jaar kassier van deze bank was. Hij heeft deze Coöp. Boerenleenbank op gewerkt, in die 12J^ jaar dat hij daar kassier is, tot een van de grootste Boe renleenbanken die bij de Coöp. Centr. Boerenleenbank te Eindhoven zijn aan gesloten. Wij hopen ook namens de leden en zijn vele cliëntele, dat hij dit werk nog lang zal mogen voortzetten. Hierbij spreken wij ook een woord van dank uit voor het vele werk, dat hij in die \2]/2 jaar gedaan heeft, altijd in het belang van zijn steeds groeiend aan tal klanten. Zondag 18 mei. De H.H. Missen zijn te 6.45, 8 uur en 11.15. De Hoogmis is te half 10. Te 7 uur Lof. Gedurende deze week elke avond half 8 Meilof. Dinsdag 20 mei te 7 uur maandelijks Gezongen Requiem. Na de feestviering zette S.C. „Sant poort" weer de onderlinge competitie voort. Kroone en Walters vervolgden hun af gebroken partij, waarin K. met een pion meer de beste papieren had. Het werd nog een langdurig gevecht, maar ten slotte kon W. een doorbraak van een gevaarlijke pion op de h.-lijn niet tegen houden en moest opgeven. Sterk kreeg tegen Schuurman winstkansen, "ver zuimde echter om de sterkste voortzet ting te kiezen en werd tenslotte de eer gedeeld. Haanappel boekte een mooie overwinning op Laboucher, terwijl Blansjaar in Pels zijn meerdere moest erkennen. In groep II noteerden we: Oosterling Kesting 10, v. d. Bronkv. Duin 0-1; Blokker-Koolhaas 01 en Leijsma— Sterk Jr. speelden een oefen-partijtje, waarin S. de zege behaalde. Oosterling is nu wel zeker van de tweede plaats in groep II en krijgt ter zijner tijd pro motie-kansen naar groep I, door het spe len van beslissingswedstrijden. van Welpen voetballoterij: onder het motto „De jeugd van de straat". 411 12e pr. bromfietsspiegel; 761 11e pr, koperen schemerlamp; 1253 6e pr. waar debon 10,1262 24ste pr. bril-etui; 2053 26ste pr. etui speelkaarten; 2182 7de pr. 1 paar dames zolen en hakken; 2210, 19de pr. heren armbandhorloge; 2885 17e pr. damestas; 2596 18de pr. bon voor gymschoenen; 2766 28ste pr. 1 stel pendalen; 3099 14de pr. edammer kaas; 3285 2de pr. fiets compleet; 3786 23ste pr. gieter en bakvormblik; 4285 29ste pr. zaklantaarn; 4785 30ste prijs worst (bon); 4824 10de pr. foto-toestel; 4881, 25ste pr. bril-etui 6021 20ste pr. zelfbinder, hoofddoek, kleedje; 6237 13de pr. 2 zelfbinders; 6698 21ste pr. bon voor taart; 7350 16de pr. theemuts; 7355 5de pr. smyrna kussen; 7792 8ste pr. 1 paar dames zolen en hakken; 7985 1ste pr. televisie-toestel; 8496 27ste pr. zak mes; 8913 9de pr. 5 flessen koffiemelk; 8955 3de pr. stofzuiger; 9513 15de pr. sierpulletje; 9553 4de pr. snelkookpan; 9850 22ste pr. zeepdoos en eierendoos. De prijzen kunnen worden afgehaald bij H. Ger. van Wassenaarstraat 6, IJm.- (O). Dinsdag 20 mei a.s. wordt een belang rijke Ouderavond georganiseerd voor de ouders wier kinderen deze zomer de Lagere Parochiescholen in Santpoort zullen verlaten. Voor deze avond is een z.g. Forum samengesteld waaraan men vragen kan stellen. Krachtens hun functie is dit Forum terdege op de hoogte. Het Fornm wordt gevormd door de volgende personen Mevr. H. Manesse-van den Arendonk, lerares aan de Nijverheidsschool voor meisjes Mej. Dra W. J. Hertogh, lerares Meis jes H.B.S. De heer F. v. d. Vlugt, docent H.B.S. De heer B. G. Schouten, hoofd ULO- school De heer J. de Nijs, leraar Kath. Techn. School De Heer P. P. J. Bos, Hoofd van de VGLO-School. Zij zijn bereid alle inlichtingen te ver strekken aangaande het onderwijs, waaraan ze zijn verbonden. Deze contactavond wordt gehouden in de zaal van hotel ,,De Uilenboom". „SNELLE WIEKEN". Uitslag wedvlucht op zondag 11 mei vanaf Vilvoorde (B. De duiven werden met sterke Z.W. wind om 10.10 uur gelost. De eerste duif kwam om 12.0-31 op haar hok en be reikte daardoor een snelheid van 1585 meter per minuut. Totale uitslag. 1-18-36 A. Coesel; 2-4-5- 42 J. Andriesma; 3-11-22-33-41 P. Ro- zemeyer; 6-24-37 M. Janssen; 7-14-19- 21-25-29-31-35 A. Tabernal; 8-39 A. Punt; 9 C. Korthouwer; 10-27 E. Gor ter; 1213 C. Koks; 15 J. de Weerdt; 16-30-32 J. Hoogzaad; 17-40 A. Baak; 20-38 H. Handgraaf; 23 A. Tervoort; 26-34 J, Koks; 28 Jenninga. Zaterdag 17 mei wordt er voor alle adspirantleden van „Fit" een feestmid dag gegeven in zaal Zomerlust, aanvang 4 uur. Het programma wat vele verrassingen inhoud waarvan de feestcommissie niet veel wil mededelen, ziet er uitstekend uit. De opbrengst van de prikkaarten-aktie zal hier worden bekendgemaakt. De leden, die zich bijzonder hebben inge spannen zullen deze middag worden ge huldigd. Alle andere leden krijgen een verrassing voor iedere vol ingeleverde kaart. Voor alle aanwezigen is er nog een bij zondere verrassing in de vorm van een attractie, deelname 25 c ent per keer. Ouders en leden zijn hartelijk welkom deze middag. De adspirantleden hebben alleen toegang op een geldig toegangs bewijs. Voor de jongens en meisjes van de oudere afdelingen wordt 's avonds om 7 uur een feestprogramma gegeven. Hier zullen de jongens en meisjes bij zijn van de Gazellen uit Haarlem, de vereniging de vereniging Kracht en Vriendschap en IJmuiden en de vereniging Hercules uit Beverwijk. Deze avond wordt de jongens en meis jes aangeboden door de Kring Amster dam en Omstreken van het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond. Ter gelegenheid van de sluiting van het winterseizoen belegt de K.A.B., afd. Sanptoort een feestavond op drie ach tereenvolgende avonden, nl. zondag 18, maandag 19 en dinsdag 20 mei a.s. des avonds 8 uur in café „Zomerlust". De R.K. Toneelvereniging „Petosa" voert het toneelspel „Bonaventura" van Charlotte Hastings op. Na afloop is er een gezellig dansje met muziek van het dansorkest „The Rhytm. Arangos. De negentallen van Terrasvogels heb ben de competitie succesvol ingezet. Op zaterdag 3 mei slaagde het Ie ne gental er in Sportclub Haarlem 3, de kampioen van vorig jaar, naar een 94 nederlaag te spelen en een week later wilde het 2e niet bij de „grote broers" achterblijven, waarbij het pas naar de 4e klasse gedegradeerde Kennemerland 3 met 2311 het kind van de rekening werd. Sportclub Haarlem 3Terrasvogels 1. Een niet bijster op dreef zijnde Sport clubwerper, die bovendien van zijn veld zeer weinig steun ontving, slaagde er niet in de Terrasvogels-slagploeg te be dwingen. Bij dit hit- en runfestijn blonken vooral Akkerman en le honkman Cor Thoolen uit, die beiden twee honkslagen voor zich lieten aantekenen. Terrasvogels 2Kennemerland 3. Toen in de tweede inning 9 vogels over de thuisplaat vlogen, kon de blauw-witte aanhang een zucht van verlichting sla ken: de 63 achterstand tegen het zeer sterk geachte Kennemerland 3 was om gezet in een 126 voorsprong. Enige honkbalslagen, veldfouten en een aantal vrije lopen waren de oorzaak van deze puntenregen. Het handhaven en vergroten van deze voorsprong bleek daarna bij catcher Gregoire en zn man nen in goede handen. Voor komende week luidt het program ma: zondag 18 mei (2 uur): THB 2 Terrasvogels 2; zondag 18 mei (10 u.): Terrasvogels 1Schoten 3; dinsdag 20 mei (7 uur): Terrasvogels aRCH b; vrijdag 23 mei (7 uur) S.C. Haarlem bTerrasvogels a. Wilt u zo spoedig mogelijk even op geven, op welke adressen en wie per auto moeten worden gebracht naar het stembureau op 28 mei a.s.? U kunt dit ook rechtstreeks doen aan Th. W. van Veen, Middenduinerweg 28, telefoon 8197, die voor dit vervoer zal zorg dragen. Voor de nieuwe leden, die dezè weken in onze ledenaktie zijn ingeschreven, volgt hier nog even het gironummer van onze penningmeester: 615486 ten name van „penningmeester P. v. d, A„ afd. Santpoort, Cremerlaan 17". Na 2 competitie-wedstrijden en de 50 pijlen voor de Ned. Bond, is districts kampioen geworden Concordia uit Am sterdam met als 2 en 3 Reineveld Delft en VZOS Santpoort. Het le zestal be haalde in Amsterdam 696 punten de 4e plaats en in Delft 670 punten de 3e plaats. In Delft behaalde de Keizer J. de Jonge als hoogste schutter de le prijs met 134 punten in 16 pijlen, plaats op de banen van VZOS voor het Zondag 18 mei vind de 2e 50 pijlen kampioenschap van Nederland. Van VZOS nemen hier aan deel J. de Jonge, H. Janssen, B. Brouwer en C. Roskam. Op de 1ste juli gaan de leden van de Kath. Vrouwenbeweging van Santpoort een bustocht maken. De reis is over de afsluitdijk naar Friesland, dan wordt er een excursie gehouden in de melkfabriek „Friesland". Er zijn nog enkele plaatsen open. Dames, die interesse hebben deze tocht mee te maken kunnen zich voor inlich tingen vervoegen Bonairestraat 30 en Hyacinthestraat 54. Aktiviteiten in mei. Donderdag 22 mei bijeenkomst van ons toneelklubje. Een bijeenkomst met een feestelijk tintje. Even onze gehouden op voeringen doorpraten en nieuwe plan nen bespreken. 10 uur einde. 2e Pinksterdag bij goed weer een mooie fietstocht door de duinen naar Bergen aan Zee. Vertrek na de H. Mis van 8 uur en weer thuis om 7 uur. De Don Boscogroep van 1417 jaar be ginnen hun bijeenkomsten in deze maand om 8 uur. Neem hiervan goede nota! Ook is er deze maand nog gelegenheid om je op te geven voor onze vakanties. De jongens van 1517 jaar gaan naar de Éifel in Duitsland. Nog enkele plaat sen zijn open. De jongens van 1214 jaar naar een vakantiehuis in het Zui den van ons land. Opgaven hiervoor is nog onbeperkt. Aanmeldingen die na mei binnenkomen liggen aanmerkelijk hoger in prijs. Wacht dus niet te lang. R.K.S.V. „Velsen" afd. Turnen heeft een nieuwe leider en start weer met tur nen. Met ingang van één mei is het bestuur van R.K.V. „Velsen" afd. Turnen er in geslaagd de heer J. Oldenburg bereid te vinden ook op oefenuren te Santpoort les te gaan geven. De heer Oldenburg geeft reeds les in IJmuiden-Oost en heeft voor Santpoort de dinsdagavond weten vrij te maken, zodat er dus voortaan in Sant poort, met ingang van 6 mei a.s. op dins dagavond geturnd zal worden. Nu het bestuur weer een permanente turnleider heeft kunnen engageren, wilde zij weer met de tijdelijk gestaakte jongens uren beginnen. Doordat er dus nu op dinsdag geturnd kan worden, wordt er geen last meer ondervonden van de te levisie en dergelijke. Langs deze weg wilde het bestuur dan ook graag een beroep doen op de ouders van die jongens die reeds op turnen wa ren, maar ook op de ouders van jongens die nog niet wisten dat er ook turnuren waren voor jongens van 6 tot en met 12 jaar. Ouders stuurt uw jongens weer naar R.K.S.V. „Velsen" afd. Turnen, op dat uw jongens zich weer aan de zo mooie turnsport kunnen geven. Terecht zult u zeggen dat er op de scho len toch ook reeds aan turnen wordt ge daan, maar turnen bij een turnvereniging ligt toch wel even anders. Onder de lei ding van de heer Oldenburg zal het wed strijdevenement worden opgevoerd door het houden van onderlinge wedstrijden en dergelijke. Een en ander zal de spor tiviteit bij uw jongens zeker verhogen. Opgave van uw kinderen kan geschieden op de oefenuren aan de zaal van de St.- Lidwina Parochieschool. Het bestuur rekent op uw aller mede werking en wil tot slot de nieuwe turn uren laten volgen, 16.3017.30 jongens 69 jaar; 17.30 18.30 jongens 912 jaar; 18.3019.30 meisjes 1214 jaar; 19.3020.30 meis jes 1416 jaar; 20.3022.30 dames se nioren. le lichting 06.00 uur (maandags en daags na een feestdag niet) 2e lichting 11.00 uur 3e lichting 15.00 uur 4e lichting 18.00 uur J) 5e lichting 19.15 uur (alleen bus bijkan toor aan de Vinkenbaan) J). x) 's-zaterdags niet. De 4e en 5e lichting geeft aansluiting op de nachtposttreinen. Op zon- en feestdagen worden alle brie venbussen alleen om 23.15 uur gelicht. ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds de Kluis Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) 10 dienst en 3 uur ds Lok, IJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 9 uur ds D. H. Biesma 4 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden Geen dienst Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds J. van Beek, Uitgeest Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.15 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" ■Geen dienst Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur Ds Ter Steege 10 uur ds W. B. A. Smit, Rotterdam Adventskerk (Zieken huiskerk) 10 uur ds H. F. Winterwerp, Nijmegen ZONDAG A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon IC 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamesiroof 4 „KOPJE KIJKEN". In de thee zag zij de toekomst. Al is koffiedik dan de geëigende sub stantie voor sommige dames om de toekomst uit te lezen, ook uit thee kan men heel wat leren. Tenminste, dat dacht zekere Antie Feij- tes uit het Friesland anno 1766. Zij keek in de thee-kopjes van haar tijdge noten en meende daaruit iemands toe komstig (on) geluk te kunnen zien; tegen betaling uiteraard. Zoiets was in die dagen hoogst strafbaar en het eind van het liedje was, dat Antie tot twee jaar „tucht en werkhuis" werd veroordeeld. Uit de stukken die op dit proces betrek king hebben, wordt niet duidelijk, of An tie de toekomst zag uit de achtergeble ven bladeren, of uit de kleur van de thee. Wel blijkt dat het hier geen inci denteel geval betrof. Trouwens: wij zeg gen ook nog wel eens, dat degene die een stokje in haar theekopje heeft, een brief mag verwachten. Maar wegens die voorspelling behoeven wij géén twee jaar naar Veenhuizen.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1