SarfpoaftWeehNad aan De Macht van liet Kleine". roed Feestprogramma van „Fit" Getosa" speelde ^Bonaventura Honkbal. Postdui ven berichten P. S. P. Basketbal. Handboogschieten De Evangeliesatietent komt in Haarlem-N. Sport voor de Jeugd. Dankbaar Wilhelmina Partij van de Arbeid. 'ZONDAGSDIENST ARTSEN R.K. Kerk Santpoort BOEKBESPREKING. Let er morgen eens op Jaargang no 20 actie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 gave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 23 mei 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 week van 9 tot en met 14 juni is /eer de Collecte voor het EP1LIP- CENTRUM „Meer en Bosch" te istede. is een verheugend feit dat B. en W. de Gemeente Velsen deze Collecte en toegestaan, waarvoor wij gaarne zeggen, namens allen, die bij dit betrokken zijn. 3PILEPSIE (z.g. Vallende Ziekte) n VOLKSZIEKTE, die in heel wat ien voorkomt. Meer dan 50.000 men- n Nederland lijden aan een of andere van deze ziekte. ekende Inrichtingen „Meer en Bosch eemstede en „Bethesda-Sarepta" te lem zijn al meer dan 75 jaar bezig trachten het lijden van deze zieken :rlichten en te streven naar een be- klinische behandeling. Gelukkig ook goede resultaten. De kansen op ge- g zijn de laatste jaren enorm geste- aaardoor is het mogelijk dat jl veel kinderen genezen of veel ver- t in het maatschappelijk leven terug en keren. school, waar het onderwijs indivi- gericht is, zorgt dat de kinderen is hun behandeling niet achter raken, ze na het ontslag het onderwijs op igen school weer kunnen volgen, olwassen vinden op de Sociale werk- sen passende arbeid, die hen in staat bij herplaatsing deel te nemen aan rbeidsproces. irichtingen hebben geen subsidie. De it van het Kleine helpt dit werk in houden, bevordert het en maakt oms langdurige verpleging mede mo gelijk. De Macht van het Kleine doet door deze Collecte een dringend beroep OOK OP U om dit werk aan de zieke naas te, aan de ander in onze samenleving, mogelijk te maken. Bedenk dat de Collectanten, die hun vrije tijd geven voor dit werk, dit doen na mens al die zieken, die ook UW MEDE LEVEN zo zeer nodig hebben. Ontvang ze vriendelijk en als het kan: HELP MEE! Er is nog grote behoefte aan Collectan ten, die een paar straten voor hun re kening willen nemen om huis aan huis te gaan om uw bijdragen in ontvangst te nemen. Laat het niet alleen aankomen op die anderen, die het wél zullen doen, maar doe het ook zelf, als u maar even kunt. Bij onderstaande adressen kunt u inlich tingen krijgen en u opgeven om mee te doen. Voor Driehuis bij: Mevr. de Graaf, Da Costalaan 34. Voor Santpoort (dorp) bij: Mej. Rull- man, Wüstelaan 47. Voor Santpoort (station) bij: Mevr. Roodenberg, W. de Zwijgerlaan 6. Voor Velsen (Noord) bij: Mevr. ter Hoeve, 'Melklaan 43. Voor Velsen (Zuid) bij: Mevr. de Clercq, van Tuylweg 29. Voor IJmuiden (West) bij: Mevr. van Rijn, Braamstraat 3. Voor IJmuiden (Oost) bij: Dhr. Hart- mans, Lange Nieuwstraat 121. Y. Feenstra, Sociaal Werker van Meer en Bosch. 1 de feestmiddag van de adspirant- van Fit bestond een grote belang- ïg bij de jeugdleden, jestuur had voor een goed ontspan- filmprogramma gezorgd en een tractatie. /errassing kwam de uitslag van de aarten aktie. Ieder lid die hiervoor ider zijn best had gedaan kreeg een cadeautje. De grootste prestaties l geleverd door Sander Cornelissen larijke Wijnveen. Deze leden moch- lan ook als eerste op het nieuwe :1 staan wat voor de opbrengst van ctie is aangekocht. Een evenwichts- de leden te laten zien wat hierop oefeningen gedaan kunnen worden er door een lid van de Chr. Gymn. IJmuiden verschillende oefeningen idemonstreerd. evenwichtsbalk is een goede aan- voor FIT. f 7 uur waren er de leden van 14 ar. De zaal van Zomerlust was zo als geheel gevuld toen de sekretaris van de Kring A. O. van het N.C.G.V. allen welkom heten, en als eerste wees op de Evenwichtsbalk. Hij vertrouwde er op dat de leden niet alleen op deze balk zullen leren hun lichamelijk in even wicht te houden maar ook geestelijk meer evenwicht zullen krijgen. Onder de jeugd zijn er velen die van de ene sport naar de andere gaan. Hierin zit weinig even wicht. Het advies is: Blijf lid van je ver eniging en oefen geregeld, alleen dan kun je tot een prestatie komen. Verder werd de avond gevuld met enkele films en een vraag en antwoord spel tus sen de leden van de verschillende ver enigingen uit Kennemerland over de or ganisatie van het Nederlands Chr. Gymn. Verbond. Deze wedstrijd bleef tot het einde zeer spannend en het slot was dat met een Yï punt voorsprong de leden van Fit het hoogste aantal punten behaalde. Bravo jongens en meisjes. Gaat zo door en we vertrouwen er op in dit blad nog vele prestaties van jullie te kunnen ver melden. BIEDT HET SPELEN OP EIGEN TERREIN VOORDELEN? In verslagen van voetbalwedstrijden ko men nog al eens de twee volgende uit drukkingen voor: „Club A kreeg nu het voordeel van de wind en „Club B. die het voordeel van eigen terrein had..." De vraag is nu; „Is het spelen „met het windje in de rug" en het spelen op eigen terrein nu inderdaad een voordeel?" Een definitief antwoord hierop geven is vrij wel onmogelijk, want wanneer wij bij voorbeeld zouden beweren, dat met het windje meespelen, wel voordeel biedt, dan maken we ons sterk, dat verscheidene onzer lezers met voorbeelden zouden ko men aandragen, waaruit juist het tegen deel zou blijken. Waarover we het ver moedelijk wel eens zouden zijn, is, dat het spelen met een behoorlijke sterke wind een voordeel kan zijn, mits de tech nische vaardigheid van de spelers zo groot is, dat men ook onder die omstan digheden de bal nog zuiver weet te plaat sen. Maar wanneer dit niet het geval is en de bal steeds te hard naar voren wordt geplaatst, dan betekent „windje mee" eerder een na- dan een voordeel, ook al zal men na afloop kunnen getui gen, dat de eigen club ver in de meerder heid is geweest. Uit de „oertijd" herin neren we ons in dit verband een merk waardige geval. Haarlem speelde toen, naar we menen, tegen D.F.C. en stond met de rust met 50 achter. In de twee de helft kregen de roodbroeken de halve storm tot bondgenoot en wisten toen de achterstand niet alleen geheel in te lo pen, maar namen zelfs nog een voor sprong (65). En iets dergelijks over kwam de Stormvogels destijds tegen VUC. Ook de IJmuidenaren stonden met de rust met 5—0 achter, maar toen zij na de rust de stijve bries in de rug kregen, was vooral de latere Velsenspeler Ninaber zo op schot, dat de kamp nog in een gelijke spel (55) eindigde. En nu iets omtrent het vermeende voor deel van het spelen op eigen terrein. Ook op deze vraag is moeilijk een defi nitief antwoord te geven. Zou men zich tot de Terrasvogels wenden, dan zouden dezen ongetwijfeld het spelen op eigen terrein prefereren, want van hun 14 winstpunten behaalden zij er niet minder dan 10 „op eigen grond" (n.l. het Vel sen- en Waterloo-terrein). En ook de spelers van HSV uit Heiloo zouden on getwijfeld het liefst op eigen veld spelen, want daarop behaalden zij 12 winstpun ten tegen slechts 4 op de terreinen der tegenpartij. De spelers van CSV (13 punten thuis en 13 punten uit), Egmondia (17 thuis, 16 uit), Wijk aan Zee (12 thuis, 11 uit) en Velsen (10 thuis, 8 uit) zouden echter verklaren, dat het hun vrij wel „om het even" was, of zij thuis of uit speelden, terwijl de ADO-ers (7 thuis en 10 uit) en de Alkmaarse Boys-spe lers (9 thuis en 13 uit) met de hand op het hart zouden verklaren, dat „uit" spe len toch maar „je van het" is, wat voor al van de Heemskerkers een merkwaar dige uitspraak zou mogen heten, omdat zij enkele seizoen terug op hun oude ter rein vrijwel ongenaakbaar waren. VETERANENVOETBAL. Ook dit jaar worden op de Waterloo-ter- reinen wederom de wedstrijden van ve teranen-ploegen gehouden, die zich steeds in een grote belangstelling mogen ver heugen. Evenals andere jaren hadden ook Terrasvogels en Velsen wederom voor dit festijn ingeschreven, doch de Velse- naren moesten zich op het laatste mo ment terugtrekken, omdat zij geen elftal op de been konden brengen. Bakkum en Ninaber verleenden daarop hun mede werking aan het elftal van het Velsense gemeente personeel. OVERSCHRIJVING GEVRAAGD. De spelers De Vries (Haarlem), Tibbert (Bloemendaal) en Bredeveld (VSV) hebben overschrijving gevraagd naar Ter rasvogels. WE LOPEN STEEDS SNELLER. In een athletiek-verslag uit 1889 lazen we, dat de Nederlander Spinks te Sche- veningen „in prachtige staat op de baan kwam" en de 100 meter won in 114/5 seconde en de 400 meter in 1 minuut 5 4/5 seconde. Als men nu weet, dat je om internationaal een beetje mee te tellen over de 100 meter zeker niet meer dan 10.5 seconde mag doen en de 400 meter moet kunnen afleggen in een tijd van liefst enige seconden onder de vijftig, dan blijkt hier wel uit, dat het intensieve trainen op start, techniek, uithoudings vermogen enz. inderdaad successen heeft opgeleverd. EINDSTAND 3de KLAS A. Egmondia 22-33; Alcm. Victrix 22-32; Vitesse 22-28; CSV 22-26; Wijk aan Zee 22-23; Alkm. Boys 22-21; ZAP 22- 19; Velsen 22-18; ADO 22-18; Beverwijk 22-16; HSV 22-16; Terrasvogels 22-14. Terrasvogels 1Schoten 3. De wedstrijd was pas anderhalf uür oud, toen Schoten aan z'n laatste slagbeurt mocht beginnen, 41 was de achterstand die Terrasvogels de mannen van coach Keulemans, door goed honkbal in de voorgaande innings, had opgedrongen. Door een misverstand in het binnenveld werd het 42, waarna de Bok door een feut van de Terrasvogels achtervanger de stand op 43 kon brengen. Aanvan kelijk had de scheidsrechter deze man uitgegeven, maar na felle protesten van Schotenzijde herriep hij zijn beslissing. Met 2 man uit en de slagman op 2 slag, behoefde werper van Gelder nog slechts één slagbal te gooien om de overwinning veilig te stellen. Hij concentreerde zich enkele seconden, gooide„slag!" juichte de blauw-witte aanhang; Terras vogels had de kampioenspretendent Schoten 3 z'n eerste nederlaag toege bracht. T.H.B. 2Terrasvogels 2. De in de laatste slagbeurt veroverde 1913 voorsprong bleek niet voldoende om de zege in de wacht te slepen. T.H.B. 2 profiteerde goed van een inzinking van de Terrasvogelswerper en slaagde erin nog 7 man over de thuisplaat te voeren, waardoor ze de stand op 2019. in hun voordeel brachten. De beste slagman bij Terrasvogels was Jan Pellemans, die een home-run en twee honkslagen voor zich liet aantekenen. De junioren wisten in een eenzijdige wed strijd met 156 van Schoten c te winnen. Het programma voor de komende week luidt: Zaterdag 24 mei (4 u): Terrasvogels 1 H.C.K. 3 (op Schoonenberg). Maandag 26 mei (12 u): Velsen 1Ter rasvogels 2. Dinsdag 27 mei (7 u.): Terrasvogels a Bloemendaal a. TONEELVERENIGING „GETO- gaf op zondag, maandag en dinsdag- I jl. op de feestavond van de afd. loort van de K.A.B. in Zomerlust r een opvoering van „Bonaventura", ;tuk met diepe inhoud en passend deze avond. Het gegevene speelt af in het klooster O.L. Vr. van van de zusters, verbonden aan een ïhuis, waarvan zuster Bonaventura verpleegster en Dr. Jeffreys inwo- geneesheer is. O.a. komt in dit spel :ot uitdrukking dat de zusters, die /ol opoffering en liefde geheel geven iet verplegen van zieken hun per- jke moeilijkheden hebben. In de :ergemeenschap maken wij ook ken- let de moeder-overste, zuster Jo- la, de keukenzuster, twee leken- :egsters (zusters Brent en Philips), ïkenhulp in de huishouding Martha in dienst zijnde knecht Dilly, een sje van alles die wij als achterlijk n betitelen. rustige kloostergemeenschap wordt chrikt door een overstromingsramp, tot gevolg heeft, dat het klooster opengezet voor vluchtelingen, mder zich ook een bekende kunste- Sarat Carn bevindt, die wegens 1 ter dood is veroordeeld en begeleid door een bewaker (inspecteur Mel en zijn assistente (juffr. Pierce), het contact tussen zuster Bonaven- :n de kunstenares vormt zich bij zus- onaventura de zekerheid dat Sarat onschuldig is. Dank zij haar naspo- l, waarbij zij in conflict komt met leder-overste, die dit werk in strijd net de regels en voorschriften van de, komt de waarheid aan het licht ordt de ware moordenaar ontmas- seur dhr. Jongejans heeft met dit loog gegrepen en aan de spelers en ters een moeilijke taak opgelegd, r Bonaventura (Mej. Tervoort) het in haar rol tot een ideale ver- g gebracht. Moeder-overste (Mevr. 1) gaf een strenge doch ook nobele :e-rol en de keukenzuster (Mevr. en)) paste zich goed aan. De twee lusters (de dames v. d. Kolk en enburg) gaven vlot spel, alsmede lp in de huishouding (Mevr. Dem- en de assistente van de inspecteur r. van Wijngaarden), eer N. Stuvel gaf een zeer goede king van de achterlijke knecht en e gedachten van een simpele geest, oed door godvruchtige zusters. De waarin hij bij het afscheid van Sa am haar een toefje bloemen aan bood, alsmede de slotscène na de ontmas kering waren ontroerend. Voor Mevr. van Noort als de kunstenares een bijzon dere hulde! Het spel van de inspecteur (dhr. Liefting) en van de dokter (dhr. Hoogerwerf) was weliswaar niet zo sterk als het spel van de anderen, maar toch kan Getosa op een zeer geslaagde uit voering terugzien. Haar en haar regisseur komt veel lof toe voor het streven naar uitvoeringen op hoger niveau. L. S. POSTDUIVENVER. „DE LUCHTPOST". Zondag 18 mei werd de wedvlucht ge houden vanaf St. Ghislain-Hornu, af stand 228 km. De duiven werden om 9.10 uur gelost met Z.W. wind. De eerste bereikte om 11.52 uur haar hok (1450 m. per minuut). Totale uitslag: Th. van Zwieten 1-3-19; P. van Zijl 2; F. Waasdorp 4-8-24; G. v. d. Wensch 5; K. Bouwer 6-11-13; H. Bakker 7-9-15- 18-22; G. Bieman 10-20-25; G. van Galen 12; R. Rutte 14-16; M. Visser 17; G. Brouwer 21-23; W. Dekker 26. POSTDUIVENVERENIGING „SNELLE WIEKEN". Wedvlucht St. Ghislain Hornu (B) 228 km. Bij sterke Zuid Westenwind werden de duiven om 9.10 uur in vrijheid gesteld. Om 11.50.8 uur werd de eerste duif ge klokt. De totale uitslag is als volgt: 1. M. Janssen 2-25-35-36; C. Korthouwer 3-5-11-15-17 en 22; A. Tabernal 4; B. Jenninga 6-9-16-18-20; J. Hoogzaad 7-10; J. Molenkamp 8; J. Koks 12-21; E Gor ter 13-19-33; A. Baak 14; A. Tervoort 23-37; H. Handgraaf 24-26; P. Roze- meyer 27-32-39; C. Koks 28; A. Coesel 29-31; Andriesma 30; C. Koot 35-38; J. Dekker 40; A. Punt. A.s. zondag 25 mei worden de duiven in Chauny (Fr.) 330 km gelost. Bij d a.s. verkiezingen op 28 mei a.s. zal er gelegenheid bestaan, voor hen die zich moeilijk kunnen verplaatsen, zich per auto naar het stemlokaal te laten brengen. U moet dan even opbellen, secretariaat P.S.P., D. van Moorselaar, Tel. 7163. Op dinsdag 13 mei heeft Z.B.V.S. haar ledenvergadering gehouden. De opkomst van de leden was, bij andere jaren ver geleken, goed te noemen. In een zeer geanimeerde vergadering wer den de resultaten van de verschillende teams belicht. De dames hebben in de afgelopen com petitie op een eervolle tweede plaats in de eerste klasse van de afd. Haarlem be slag weten te leggen. Het eerste heren- team heeft in de hoofdklasse-competitie van de N.B.B. een goed figuur geslagen al zijn zij dan ook op de vierde plaats van onderen geëindigd. Een donkere bladzijde van Z.B.V.S. vormt de degradatie van het tweede he renteam. In de zes jaar dat de vereniging bestaat hebben we alleen maar „ups" ge kend en daar staat nu deze ene „down" tegenover. De begroting van het komende vereni gingsjaar werd met algemene stemmen goedgekeurd, al baart de financiële posi tie van de vereniging het bestuur nog al zorgen. Het bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter de heer J. C. C. Slot; vice- voorzitter de heer Feenstra; secretaris de heer Jellema; penningmeester de heer Hoefakker; wedstrijdsecr. de heer van Henten. Tot slot werd ieder lid opgewekt een of meer nieuwe leden te winnen en vriend en kennis te bewegen zich op te geven als donateur of donatrice. Z.B.V.S.—U.S. (A'dam). Zaterdagmiddag speelde Z.B.V.S een vriendschappelijke wedstrijd tegen U.S. uit A'dam. Beide hoofdklassers speelden een vriendschappelijk partij. Het begin was voor U.S. De studenten namen al spoedig een ruime voorsprong. De rust ging dan ook in met een 1226 stand in het voordeel van U.S. Na de thee bracht Z.B.V.S. haar basisopstelling in het veld, waarna U.S. geleidelijk in de verdediging werd gedwongen. Na tien minuten spelen in de tweede helft kon Z.B.V.S. de balans in evenwicht bren gen 3434. U.S. vond echter haar vorm van de eerste helft terug en behaalde uit eindelijk een verdiende 5062 overwin ning. Hemelvaartsdag werd bij O.Z.O.S. het Koningschieten gehouden. Er is weer fel gestreden. Na de eerste 16 schoten bleek dat er 5 schutters elkaar niet veel toe gegeven hadden: G. Meiermans 115; H. Janssen 111; B. Böhm 110; C. Roskam 105; B. Brouwer 102. Maar in de 2e 16 schot ging de strijd hoofdzakelijk tussen H. Janssen en G. Meiermans. Deze laatste wist tenslotte met een prachtige eindspurt het Koning schap te behalen. Einduitslag. I. J. de Jonge 276, keizer buiten mede dinging; 2. G. Meiermans 247, koning; 3. H. Janssen 232; 4. B. Brouwer 219; 5. C. Roskam 214; 6. B. Böhm 212; 7. A, Voogt 207; 8. J. Voorting 191; 9. F. J. Verhappen 187; 10. B. Uitendaal 181; II. E. Pimentel 179; 12. J. Meiermans 154; 13. B. Droffelaar 144; 14. M. Ver happen 134. Zondag 18 mei werd de 2e zitting voor het Kampioenschap van Nederland ge houden op de banen van O.Z.O.S., voor de schutters-uit Noord-Holland. De uitslag was: 1. J. de Jonge 427; 2. E. Spleet 419; 3. H. Hagendoorn 410; 4. L. Groeneveld 407; 5. J. Bülling 406; 6. J. Baruck 387. Deze schutters komen in de selectie welke gehouden zal worden in juni ook op de banen van O.Z.O.S. J. de Jonge van O.Z.O.S. behaalde in de eerste en 2e zitting te samen 844 pun ten. In de vorm schietend van zondag j.l. zal hij zeker tot de 100 hoogste schutters van Nederland komen. Wij wensen hem veel succes. Het zal velen van u bekend zijn, dat de jeugdafdeling van S.V. „Terrasvogels", mede door de invoering van het welpen voetbal, de laatste jaren belangrijk is toe genomen. Dit geeft het bestuur heel wat hoofdbrekens, daar het niet altijd moge lijk is voor voldoende leiding zorg te dragen. Het aantal jeugdleiders in onze vereniging is absoluut onvoldoende. Wij zullen daarom genoodzaakt worden geen nieuwe jeugdleden meer toe te laten, ter wijl het zelfs niet uitgesloten is, dat wij het aantal jeugdelftallen moeten beperken. Tenzij Wekelijks vullen duizenden toeschouwers de tribunes der semi-profwedstrijden. Wij gunnen deze mensen gaarne het genoegen, dat zij bij deze wedstrijden beleven. Maar is het niet droevig, dat een kleine ama teurvereniging zich, door het zich afzijdig houden van de mensen, die tot leiding geven in staat zijn, moet beperken met het organiseren van wedstrijden voor de jeugd? Wij zijn ervan overtuigd, dat er onder u wel enigen zullen zijn, die na lezing van het bovenstaande zich geroepen voe len aan deze noodkreet gehoor te geven. Ook doen wij een beroep op de onder wijzers in onze plaats. Zij zijn bij uitstek geschikt om bij de wedstrijden, die des woensdagsmiddags worden gespeeld, voor de nodige leiding te zorgen. Men stelle zich in verbinding met ondergetekende van dit stukje. De jeugd heeft de toekomst, doch hierbij is de leiding van de ouderen zeer zeker noodzakelijk. Evenals het vorig jaar, zal ook dit jaar weer een Evangelisatie campagne gehou den worden in Haarlem-Noord. Hiertoe zal een grote tent worden opgesteld, die aan plm. 300 personen plaats biedt. Deze tent zal komen te staan op het terrein, gelegen aan het Marsmanplein tegenover de Sionskerk. Elke avond worden spe ciale samenkomsten gehouden onder het thema: „Kiest u heden Wien gij dienen zult". De volgende sprekers hebben voor deze samenkomsten reeds hun medewerking toegezegd: ds. D. ter Steege, Nederlands Hervormd predikant te Santpoort; ds. H. W. Wierda, Gereformeerd predikant te Haarlem; de Evangelisten B. Greevink te Rijsoord; Jac. Klein Haneveld te Bo degraven en F. Niemeyer te Alphen a/d Rijn. Verder zullen aan deze diensten mede werken: de Evangelisatie Zangkoren uit Beverwijk en IJmuiden; Jeugdgroepen uit Haarlem en IJmuiden en de heer W. F. de Moor, bariton. Behalve de avond-samenkomsten, die om acht uur beginnen, zullen ook elke mid dag om vier uur speciale kindersamen komsten gehouden worden. Verwacht mag worden dat ook dit jaar weer velen deze tentsamenkomsten zullen bezoeken. Deze Evangelisatie-campagne, die ge houden wordt van woensdag 28 mei tot en met zondag 1 juni, draagt een interker kelijk karakter en werd voorbereid door de Stichting tot verbreiding van het Evangelie Zuiderkapel afd. Noord. 7? Het concours, dat het fanfarecorps „Wil helmina" op 29 juni en 5 en 6 juli a.s. in het Burg. Rijkenspark organiseert, zal be slist doorgaan. Dank zij gulhartige bijdragen op de Col lecte-lijsten, is „Wilhelmina" in staat het concours tot in de puntjes te regelen. Bestuur en leden geven daarom langs deze weg uiting aan hun grote dankbaarheid jegens het spontane medeleven van de gehele burgerij. Het is voor „Wilhel mina" prettig te weten, dat zijn streven om een in alle opzichten verantwoord muziekfestijn te organiseren, door de in gezetenen daadwerkelijk wordt gesteund. Indien over enkele weken de inschrij vingsdatum van het concours zal zijn verstreken, hoopt het concoursbestuur in deze kolommen nadere mededelingen om trent de deelnemende verenigingen te ver strekken. Wel kan nu reeds gezegd wor den, dat b.v. op 5 juli het aantal deel nemers groot is, zodat waarschijnlijk bij zondere voorzieningen zullen moeten worden getroffen, teneinde alle vereni gingen naast de concert-wedstrijden, ook nog aan de marswedstrijden te kunnen laten deelnemen. Op de dag der verkiezingen, 28 mei, kun nen zieken en minder validen weer ge bruik maken van onze auto-afhaaldienst, Gelieve zo spoedig mogelijk even opgave te doen bij: Th. W. van Veen, Midden- duinerweg 28, telefoon 8197 of bij de adressen: Duinweg 44, Kluiskenslaan 24, Passtoorsstraat 1, Hoofdstraat 170, Bo- nairestraat 17 hs., Cremerlaan 17, Ker kerinklaan 57, Hyacinthenstraat 23. Nu het gemeenteraadsverkiezingen be treft, zal op de avond van 28 mei geen bijeenkomst worden gehouden in De Toorts, doch een gezamenlijke federatie bijeenkomst in gebouw „Flora", Zeeweg 113 te IJmuiden. Aanvang 8 uur. Beide Pinksterdagen D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan Telefoon 8320 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 2560—8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 250016760 Zondag 18 mei. Ie Pinksterdag. De H.H. Missen zijn 6.45, 8 en 11.15 unr Te half 10 Solemnele Hoogmis Te 7 uur Plechtige Vesper van Pink steren met feestpreek. Maandag 26 mei. 2e Pinksterdag De H. H. Missen zijn te 6.45, 8 unr en 11.15. Te half 10 Hoogmis. Geen lof. Van dinsdag tot en met zaterdag elke avond half 8 Meilof. Zaterdag 31 mei. Te half 10 Gezongen H. Mis uit dankbaarheid. „Wie goede boeken leest, verrijkt de geest". MORUS, Geschiedenis der Dieren. (Goedkope uitgave: 12,50; „Het We reldvenster", Baarn) In deze tijd, waar alles op zijn kop schijnt te staan en het dagelijks duidelij ker wordt, dat wij momentéêrTfr""ëëïr~ periode van geestelijk verval beland zijn, omdat men corruptie in Regering en mens meer dan voorheen constateert, is het een verademing in je boekenkast te grijpen en je te troosten met boeken waarvan de eerlijkheid en zuiverheid en zelfs ook nog een stuk cultuurbeschaving ook, je tegenlacht. Eigenaardig eigenlijk: nu het „dierlijke" in de mens dus meer naar voren komt, grijp je naar een boek waar het „menselijke" in het dier je houvast geven moet! Nu het zesdelig poplair-wetenschappelijk standaardwerk van Morus, in één band is samenge bracht en de uitgever van dit buitenge wone boek, dat in 12 talen is versche nen, een goedkope uitgave van 12,50 heeft gemaakt, (het kostte oorspronke lijk 22,50) wil ik het gaarne onder ieders aandacht brengen. Dit werk mag uniek genoemd worden. Het geeft een boeiend verslag in een zeer vlotte trant geschreven, over de grote invloed die het dier niet alleen op de mens zelf, maar ook voor de beschaving en cultuur heeft gehad, van de oudste tijden af tot op heden. 110 unieke platen verluchten dit 368 pagina's tellende werk. Het begint met de ouderdom der dierenwereld; de oertijd, het tijdperk der reuzen. Het 2e deel geeft een overzicht oudheid en middeleeuwen, het 3e deel beschrijft de eeuw der ontdekkingen, het 4e deel de eeuw der ideeën, het 5e deel de eeuw der machine en het laatste 6e deel, be handelt de eeuw der chemie. Dit alles op zo'n boeiende wijze, dat het je van be gin tot eind bezig houdt, je er zelfs je slaap voor over hebt. Vooral te prijzen is het, dat iedereen dit werk lezen kan en men geen biologie of zoölogie behoeft gestudeerd te hebben om het te begrij pen. Dierenvrienden zullen het als een kostbaar bezit beschouwen, scholieren dienen het met de leraar door te werken. Nee, nog beter: het mag eigenlijk in geen enkele boekenkast ontbreken! hoe AUTOMOBILISTEN met onver minderde snelheid en zonder „reserve" een autobus voorbijrijden, die stilstaat bij een halte. Ook dat is onvoorzich tig rijden, want tien tegen één, dat uit gestapte passagiers de rijweg zullen oversteken 1 Maar U zult ook tot de ontdekking komen, dat niet iedere automobilist zo onvoorzichtig rijdt. Voorzichtigheid geeft meer veilig heid.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1